met de egmonden Welke weg zullen we "bewandelen"? ml® Gemeentelijke beraadslaging zonder hoogtepunten 1® smki KORT NIEUWS Station Egmond trok belangstelling in Alkmaar Zeevogels wil meer aan de weg timmeren van onroerend goed of bedrijf MAKELAARDIJ BV Egmond aan Z e ePost bus 71 contact 26 SEPTEMBER 1979 - NUMMER 1421 Uitgave: Drukkerij Belleman B.V. Egmonderstraatweg 5 1934 AA Egmond aan de Hoef Telefoon 02206-1201 Burg. Eymaplein 2 1931 GC Egmond aan Zee Telefoon 02206-1789 Advertentie-tarief: losse plaatsingen 30 ct. per mm Bij kontrakt belangrijke reduktie. Redactie en foto's: Gerard Belleman Layout en montage: Jan de Raadt Jaap Eeltink De grote belangstelling voor de voorlichtingsavond waarop "Stad en Landschap" een uiteenzetting gaf over de verkeerssituatie in de Egmonden, was in de congreszaal van het dorpshuis "De Schulp" te Egmond-Binnen niet op te vangen. Velen moesten genoegen nemen met een plaatsje in de hal, waar men de gesprekken kon volgen via de geluidsinstallatie, hoewel zij de dia-presentatie nauwelijks of niet konden volgen. Deze opkomst onderstreepte hoe zeer men in de Egmondep bezig is met de verkeersproblematiek. De voordracht van de heer Bode handelde overigens over bekende feiten. Interessant was cijfers, die de drukte in de Egmonden op een andere manier tot uitdrukking brachten. Hiervoor zijn gedurende een aantal maanden van 1978 tellingen verricht en de resultaten daafvan waren nu verwerkt in tabellen en statistieken. Ze kunnen dor zijn, maar hiermee werd wel een duidelijk beeld geschetst van de overbelasting van de Egmondse wegen. Een auto per drie seconde De heer Bode begon zijn uiteenzetting met de woorden: Er staan er nog velen buiten (de zaal) en dat is ongeveer het beeld van Egmond"Zo zou je het inder daad kunnen bekijken, wanneer het waar is, dat velen Egmond mijden, omdat er geen doorkomen aan is. En dat is gemakkelijk voor te stellen, wanneer men bedenkt dat er per etmaal op 'n werkdag 36000 voertuigen wer den geteld en op 'n zondag gemiddeld 45000, met een uitschieter tot over de 47000 voertuigen. Dat is op zondag 1 auto in drie seconden en door de week 1 per vier seconden. Een voetganger heeft om over te steken ongeveer 8 seconden nodig. Dat gaat dus niet zonder levens gevaar. Egmond heeft geen veilige wegen Tachtig procent van al dat verkeer is in Egmond aan de Hoef doorgaand, 22 procent is eigen verkeer, wat inhoudt, dat maar weinig Egmonders van hun auto gebruik maken. Dit kan ook niet, want je komt bijvoorbeeld Egmond aan Zee niet uit, als je op eer. zondagmiddag besluit een ritje met vrouw en kinderen te gaan maken. Dan maar fietsen. Dan zullen de ingezonden stukkenschrijvers van enkele weken terug toch nog gelijk krijgen. Maar helaas, ze hebben het niet, want hoewel dit vraagstuk deze avond niet werd behandeld, ligt er tijdens een fietstocht een levensgroot gevaar op de loer. Het enige fietspad langs de Egmonderstraatweg is voor heen- en weergaand verkeer, inklusief razend snelle brommers. Met kinderen die zich al slingerend op hun fiets voortbewegen sta je doodsangsten uit, temeer omdat het verkeer op nog geen halve meter naast je voortraast, terwijl het trage tempo van een stilstaande of zeèr langzaam voortzeulende file dan wel dadig aandoet. De walm van de duizenden uitlaten neem je dan maar voor lief, je houdt je adem gewoon een tijdje in, want als je tenslotte na veel gevaren te hebben overwonnen "veilig" langs de Heren weg rijdt in de richting Bergen, nu op de verkeersweg, want een fietspad is er in het begin niet, dan kan je, als er onderweg niets is gebeurd, verlicht ademhalen op het fietspad door de duinen, waarvan de ingang te vinden is tegenover Karei Wijker van Gasterij ,,'t Woud". Wel eerst een kaart kopen, want op het enige veilige fietspad in de Egmonden kan je niet zómaar rijden. Dat zou te gek zijn. Er was geen nieuws te melden Wat de deskundigen op wetenschap- pelij k niveau voor het gemeentebestuur hebben uitgedokterd, was alleen maar een bevestiging van wat we allemaal al wisten. Zelfs werden met deze studie r. oude plannen als nieuw uit de kast gehaald, terwijl het gemeentebestuur van Egmond-Binnen (voorheen) alleen maar verzocht had, die plannen van een jaren geleden gemaakte studie in het onderzoek te betrekken. "Stad en Landschap" moest tot de conclusie komen, dat ze nagenoeg ongewijzigd het enige alternatief waren om de verkeersdrukte buiten het dorp te brengen en de kernen weer leefbaar te maken. Want dat is een van de doelstellingen Ze dachten er niet over om bijvoorbeeld de Egmonderstraat weg wat naar links en naar rechts uit te breiden, want dat zou betekenen, dat de woonkernen, waarom het juist gaat, gedeeltelijk gesloopt zouden moeten worden. In dat geval wijk je wel totaal van de goede weg af. Een kruispunt waar mensen op wonen Egmond aan de Hoef is gebouwd op een kruispunt, waarop toevallig men sen wonen. Het tegenstrijdige van dit kruispunt is, dat je de mensen er niet kunt weghalen, integendeel, het ver keer moet er verdwijnen enwel naar een plaats, waar voor het verkeer ruimte is. De gebaande wogen, die de heren van "Stad en Landschap" lieten zien, waren de bekende plannen, zoals de aansluiting op de Heilooër Zeeweg, vandaar een aftakking naar de Hoe- verweg achter het dorp om, tenslotte ook een aansluiting op de Herenweg naar Bergen en een voorlopig niets oplossende weg dwars door de duinen naar de zee ten noorden van Egmond aan Zee, hoewel "niets oplossend" misschien toch te sterk is uitgedrukt. Want stel dat de verlengde Heilooër Zeeweg er komt, dan kan het verkeer zeer gemakkelijk naar Egmond aan Zee rijden langs de op dat moment gedwongen rijrichting, want in het plan is voorzien, dat de Egmonderstraatweg niet gebruikt mag worden, dan alleen voor het openbare verkeer. Maar door de gemakkelijke bereikbaarheid van Egmond aan Zee zouden veel meer bezoekers gelokt kunnen worden, ter wijl het dorp toch al geen plekje meer voor een auto over heeft. Dat zou inhouden, dat er zeer grote parkeer terreinen moeten komen en ook daar voor heeft het dorp de ruimte niet, of er moet een stuk duingebied aan opge offerd worden. Als de weg langs de noordkant wordt aangelegd met aan het eind een nieuwe strandtoegang, dan zou Eg mond aan Zee misschien wel weer verlicht adem kunnen halen. Maar ook die aanleg kost veel duingebied. Het enige voordeel is, dat Egm. a. Zee weer ruimte krijgt, maar daar is ook niet iedereen het mee eens, want de zaken mensen zeggen op hun beurt, dat er zoveel mogelijk dagjesmensen moeten blijven komen om hun zaken levens vatbaarheid te blijven geven. Als er grote uitdunning ontstaat door de nieuwe rekreatiemogelijkheden aan de noordkant, dan kon dat ook wel eens fatale gevolgen hebben. Op de rechte weg blijven is niet gemakkelijk Welke oplossing er ook bedacht wordt, er zullen altijd voor- en nadelen aan kleven. We hebben ons in ons artikel met opzet niet beperkt tot de lezing van "Stad en Landschap", om dat het voor de hand ligt, dat daarover in de toekomst nog zeer veel en uitge breid gediskussieerd zal worden. We staan op dit moment weer aan het begin van een lange weg, die tien jaar geleden ook al eens werd ingeslagen, zelfs twintig jaar déórvoor en als we nog verder tenjggaan, dan zien we in de dertiger jaren de aanleg beginnen van de verlengde Heilooër Zeeweg. Men begon alvast in Egmond aan Zee op de plaats, waar nu de Zeeweg aan de oostkant eindigt en men stopte voor lopig bij de Van Oldenborghweg, die toen nog niet eens bestraat was. Het verharde tracé ligt er maar het doet geen dienst, behalve dan als sluiproute. Hoe de toekomst zich zal ontwikkelen, zullen we af moeten wachten. Feit is, dat er wel wat moet gebeuren. De Egmondse wegen zijn vol en erkan niets meer bij. De wegen zijn zelfs zó vol, dat er de laatste tien jaar geen groei is geweest in het verkeer. En gebeurde dat op bepaalde dagen wel, dan was er sprake van een chaos en daarvan hebben we al genoeg narigheid onder vonden. Het zal moeilijk zijn om een goed besluit te nemen, om langs goed gebaande wegen van beleid te gaan. Het gemeentebestuur heeft gemeend, om iedere burger bij het beleid te betrekken. Daartoe is met de voorlich tingsavond de eerste aanzet gegeven en eenieder kan beschikken over de studie, die "Stad en Landschap" heeft opge steld. Wel vragen we ons af, of erlangs deze weg van beleid ook geen opstop pingen ontstaan. Er is sprake van een grote openheid, die de mogelijkheid tot inspraak en deelname aan de diskus- sies voor iedereen mogelijk maakt. Er zal zeker gebruik van worden gemaakt. Laten we hopen, dat het op een gezonde basis gebeurt, in ieder geval met het doel voor ogen, dat er een oplossing moet komen in een al jaren bestaand probleem. Misschien komen we nog eens op de goede weg. Gerard Belleman, red. RESTAURANT ITALIANO Pompplein 3 - Egmond aan Zee Telefoon 1701. .Gezellig uit eten in een P sfeervolle omgeving". wij vernemen DAT in de tuin van de Abdij van Egmond het graf is opgegraven van Floris I. Het graf is geen ontdekking, want de ligging was bekend. Er wordt een nader onderzoek ingesteld naar de overblijfselen i.v.m. erfelijkheidsfak toren.Momenteel zoekt men wel naar het graf van de zoon van Floris: DAT in het kader van de boekenweek op vrijdag 5 oktober, '-avonds van 19.00- 21.00 uur, een kinderboekenmarkt zal worden gehouden in de St. Jozefschool te Egmond aan de Hoef. Daar zult u boeken aantreffen voor de kleuterleef tijd tot pl.m. 13 jaar. Op deze boeken markt zullen tevens verschillende de monstraties worden gegeven, zoals pottenbakken, Hindelopenschilderen e.d.; DAT Hart voor Egmond woensdag 26 september (vandaag) bestuursverga dering en kerngroepavond heeft in het dorpshuis te Egmond aan de Hoef. Aanvang 20.00 uur, belangstellenden zijn welkom: DAT de o.k. mannenvereniging St. Jan te Egmond aan Zee op donderdag 27 september weer begint met de veertien daagse klaverjasavonden, die worden gehouden in het verenigingsgebouw aan de Julianastraat; DAT de gemeentelijke commissie van Openbare Werken over de begroting 1980 vergadert op donderdag 27 septem ber, 's-avonds om 19.30 uur in het gemeentehuis te Egmond aan de Hoef. De vergadering heeft een informatief karakter; DAT het aktiekomitee voor woning zoekenden een vergadering houdt op -dinsdag 2 oktober om 19.30 uur in café Swart te Egmond-Binnen. Iedereen die belangstelling heeft voor én /of betrok ken is bij het woningprobleem in Egmond is welkom. Na de inleiding zal worden gesproken over de regeling voor zomerhuisbewoners, bestem mingsplannen, voorlichtingskontakten van het aktiekomitee met de gemeente, indeling van kerngroepen, terwijl in de rondvraag nog allerlei zaken aan de orde kunnen komen, die u op 't hart heeft. Het korrespondentie-adres van de aktiegroep is: Anneke Apeldoorn- Rosloot, postbus 18, Egmond: DAT woensdag 3 okt., even na de mid dag, waarschijnlijk bij u aangebeld zal worden door kinderen, die u de bekende kinderpostzegels weer te koop aanbie den. Houd u met hun inzet rekening, blijde gezichten van hen en voor wie zij het doen zijn üw deel; DAT ds. C. M. Veenhuysen, emeritus predikant te Alkmaar en in Egmond aan de Hoef zeker geen onbekende, 55 jaar predikant is. De jubilaris werkte van 1941 tot 1946 te Egmond aan de Hoef. Op 1 mei 1963 ging hij met emeritaat, waarna hij nog vier jaar assistentie verleende in het pastoraat te Egmond-Binnen en te Egmond aan de Hoef: DAT de vertrektijden van de bus naar Castricum vanaf Egmond aan Zee als Het dorpshuis "De Schulp" was maandagavond het dekor van de gemeenteraadsvergadering, die zich zonder opmerkelijke feiten naar een einde sleepte. De raadsleden waren de medespelenden in de "rederijkerskamer", welke uitdrukking Bob v.d. Ende bezigde, toen de vergadering al meer dan twee uur lang was voortgezeuld in een wetmatige sfeer, waaruit door o.a. de heer Tabernal enige juridische steekjes werden gepuurd, die hij zo gaarne uitspeelt. Het vraagt tijd en het zal ook ergens goed voor zijn. Enkele tastbare beslui ten waren er wel, zoals dat, waarbij het collegevoorstel werd aangenomen door stemming met 11 voor en 3 tegen om het bezwaarschrift van de heer J. Burger tegen de weigering van een vergunning tot uitbreiding van zijn huis in duin op onderdelen ongegrond te verklaren. Direkt na het begin van de vergade ring attendeerde mevr. Braak-van Kasteel het college er op, een brief achter te houden. Volgens de voorzitter was de brief niet goed geadresseerd en hoorde bij het college thuis. Harry Amerika vond het niet juist, dat wanneer duidelijk de bedoeling bleek van afzender om de brief ter kennis van de raad te brengen, dan niet als zodanig te behandelen. Over Slot II was nauwelijks iets nieuws te melden. Er was wel over eenstemming over de kosten van het bouwrijpmaken en burgemeester King- ma kon alleen maar hopen in de volgen de vergadering met meer konkrete punten te kunnen komen. Mevr. Braak- van Kasteel wilde over de dorpskern van Egmond aan Zee net zo'n intruktie- avond als over de wegen, toen het voorbereidingsbesluit over de oude dorpskern van^mond aan Zee weer moest worden gm: nen, terwijl de heer Oud over een jaS &raag een definitief bestemmingspjBjlzag. Het ontwer^jiüingebied werd nog drie maande^g gesteld, omdat er volgens wethdw rv Luitjes meer dan 30 bezwaren warAn binnengekomen. De heer Tabernal grilde er meer haast achter zettenJtL>aar de afdelingen bleken het t(Pr uk te hebben met belangrijker z*i.De heer Groot brak nog een lans - oor het kasje en wat tuingereedschap voor de St. Jozef school te Egmond aan de Hoef. Hij vroeg wethouder Luitjes dat nog eens nader te bezien, maar deze zag het niet zitten, ondanks zijn waardering voor het streven van de school, om de leerlingen meer eerbied voor de natuur bij te brengen. Mevrouw Wullems zag de mogelijkheid meer in het kader van de ouderbijdrage. Nadat Van der Ende los kreeg, dat het om een bedrag van 3 400 gulden ging, zei hij: "Bekijk het nog even, we hebben tenslotte een gat van f 90.000,- gedempt." Daarover was Harry Ame rika stom verbaasd. "We hebben het gehoord", zei Bob v.d. Ende, 't is altijd goed om een eigen wethouder in het college te hebben." Enfin, mis schien krijgt de school in 1980 zijn kasje. Het dorpspleintje komt er De heer Van Wijk wilde het voorstel om het dorpspleintje te Egmond-Bin nen te financieren terug naar de commissie van financiën, waarin het volgens hem nog niet was behandeld. Wethouder Gravemaker sprak dat volgt zijn gewijzigd i.v.m. riolerings werkzaamheden: vertrek 7.00-8.20 uur, aankomst Castricum 7.25 en 8.45 uur. Vanaf 9.19 uur wordt normaal vertrok ken volgens dienstregeling t/m 21.19 uur, welke rittenom 44 minuten na het hele uur in Castricum aankomen. De rit van 22.09 uur zal om 22.25 uur vertrek ken; de vertrektijden vanuit Castricum zijn ongewijzigd: DAT de familie Uitermarkt, voorheen van de "Kooperen Visch" ennubeheer- der op het tennispark "DEDuinpan" te Egmond aan Zee, binnenkort naar Spanje vertrekt, alwaar zij een horeca bedrijf gaat exploiteren in Torreme- linos; DAT "Lamoraal van Egmont" op zaterdag en zondag 13 en 14 oktober zijn jaarlijkse braderie organiseert in het dorpshuis te Egmond aan de Hoef. Op het plein kan men dan de kermis weer vinden. In dit jubileumjaar van "Lamoraal" zal de braderie extra feestelijk zijn, waarover wij volgende week meer nieuws brengen; DAT de dameszaalvoetbalvereniging- en Egmond Stars en de Teddy's deel nemen aan de landelijke Grote Club Aktie in Noord-Holland. Deze loterij heeft tot doel de verenigingskas te steunen. Het is een loterij met vele mooie prijzen, waaronder 5 volledig verzorgde vliegvakanties voor een heel gezin (of 8 personen) naar Fingirola aan de Spaanse Costa del Sol. Eén dezer dagen komen de dames bij u langs om een of meer loten te verkopen. De prijs per lot bedraagt f 1,25, ofwel 4 voor 5 gulden; DAT op zondag 30 september de Zon dagsschool weer begint, van 10-11 uur in de Trompschool. Nieuwe kinderen zijn van harte welkom. tegen terwijl wethouder Damstra zei. het niet meer in de commissie te willen zien, aangezien openbare werken de kostenonderdelen al had behandeld en financiën akkoord ging. Groot zei, dat er eerst geld was uitgetrokken door de voormalige raad van Egmond-Binnen. Bob v.d. Ende verklaarde dat zijn fraktie akkoord was en bijzonder tevreden over de voortvarendheid van de wethouder van openbare werken W. Gravemaker. (Tot voor kort deeluitma kend van zijn fraktie) Hotel Bellevue kan uitbreiden In verband met een staalkonstruktie, die extra nodig was om de uitbreiding van Hotel Bellevue te Egmond aan Zee te realiseren, had de heer Steenbeek de raad per brief verzocht, nog deze vergadering een besluit te nemen op zijn verzoek om enkele meters grond te mogen kopen. Het initiatiefvoorstel dat Bob v.d. Ende deed, gesteund door Groot, haalde het, zodat de heer Steen beek niet nog eens een maand moet wachten, om een reeds jaren slepende zaak tot een goed einde te brengen. Een korte schorsing was nodig, omdat een dergelijk besluit precedenten zou scheppen, waarop Harry Amerika de raadsleden wees. Na dit beraad stemde ook wethouder Luitjes met het voorstel in, omdat de raad in meerderheid aandrong. Nadat de voorzitter had verklaard, dat alle besprekingen inzake Bellevue in het college waren afgerond, besloot de raad tot verkoop, waarbij Harry Amerika aangetekend wilde hebben, dat in voorkomende gevallen ook alszodanig zal worden besloten. De heer Bakker informeerde nog eens naar de uitbreidingsmogelijkhe den voor een 3e veld voor St. Adélbert en over de stand van zaken bij de verlichting. Binnenskamers wordt een en ander besproken, zei wethouder Damstra. maar het is nog niet zover. Na afloop van de vergadering werden de gesprekken met het bestuur van St. Adelbert nog even voortgezet. Tot slot wilde Bob v.d. Ende iets weten naar aanleiding van de waarschuwing die het gemeentebestuur vorige week had gepubliceerd inzake de bewoning van zomerhuizen, speciaal over het risico die bewoners lopen bij "ongeoorloofd gebruik". Burgemeester Kingma: "Dat hangt van de omstandigheden af op het moment dat er opgetreden moet wor den". Even was het stil, toen zei Bob v.d. Ende: "Dank u wel meneer de voorzitter", waarna Groot vroeg het nog eens uit te leggen. Nadat de heer Tabernal kritiek uitte over de afkeuring van bepaalde vuilniszakken en Oud waarschuwde voor de gevaren, die op het fietspad en de Hoeverweg voor het verkeer op de loer liggen en ook los kreeg, dat de verkoop van het bekende pand Ankerstraat volgende keer op de agenda staat, werd deze vergadering met een hamerslag besloten. Het reddingsstation van Egmond aan Zee der K.N.Z.H.R.M. had de eer om tijdens de op 22 en 23 september in de veilinghallen van Alkmaar gehouden expositie inzake hulpverlening bij rampen in vredestijd, "Hucaal '79", de Reddingsmaatschappij te vertegen woordigen. „Ontwikkelingen van industrie, techniek en verkeer hebben de kwetsbaarheid van het maatschappelijk verkeer aanzien lijk vergroot en de kans op het ontstaan van meer of minder grote rampen aanzienlijk toenemen", zegt Drs. R. J. de Wit, commissaris der Koningin in Noord-Holland. En helaas is ook de veiligheid op zee eerder af- dan toegenomen. Sla de alarmlijsten van de Reddingsmaat schappij er maar eens op na! En zo kreeg de Reddingsmaatschappij een plaatsje toegewezen op "Hucaal '79", niet ver van de hoofdingang. Men wilde de stand zo sfeervol mo gelij k inrichten en zo kwam het dat men tussen de brandweerwagens, het B.B.- materieel en de Rode Kruisposten plotseling een stukje zeeduin aan kon treffen, kompleet met zand, helm en aangespoelde waren. Op het duintje hield een vuurpijlrichter met zijn wipperpijl en schietlijn de wacht, voor het geval er ook in de veilinghal een schip zou stranden. Tevens kon men modellen van red dingsboten bezichtigen, waaronder ook het modelvan de "Ubbo", foto's van boten in alle mogelijke situaties en een in miniatuur nagebouwde wipperred ding. Veel belangstelling trok de film van een oefentocht met de "Ubbo" en dia's over het ontstaan en de ontwik keling van de Reddingsmaatschappij. Het publiek kon artikelen kopen waar van de opbrengst ten bate van de N.Z.H.R.M. was, en ook kon men zich opgeven als kontribuant, "Redder aan de wal", waaraan de Reddings maatschappij door al de alarmgeval- len van de laatste jaren dringend behoefte heeft! In het lijfblad van de Hoever voetbalver. Zeevogels lazen wij, dat tijdens de algemene ledenvergadering van de vereniging de wens was geuit, dat de vereniging meer aan de weg moest gaan timmeren, meer bekendheid moest gaan geven dus aan het streven van de vereniging, waarin niet alleen maar wordt gevoetbald maar vooral ook een belangrijk stuk jeugdwerk wordt verricht. Met dit idee werd de kern geraakt van een groot vraagstuk, dat waarschijnlijk nog niet genoeg leeft. Zeevogels - en niet alleen deze vereniging - heeft dringend behoefte aan mensen, die een klein stukje verantwoordelijkheid willen dragen, door bijvoorbeeld eens op een zaterdag of een zondag een jeugdelftal onder zijn of haar hoede te nemen. Wij lazen dit voor u in het interne clubblad, dat alleen onder de leden van Zeevogels wordt verspreid. En aange zien het bericht vanuit dat blad nage noeg niet verder komt, besloten wij als redaktie van het "Contact" deze wens door te geven aan iedereen, die het ter harte gaat. Zij die zich geroepen voelen om ook een klein steentje bij te dragen aan een omvangrijke organisatie, zoals Zeevogels met zijn ruim 400 leden is, kunnen voor de afdeling jeugd kontakt opnemen met de heer C. Breed, Pr. Beatrixlaan 29, Egmond aan de Hoef, tel. 1738. In de'Zeevogel" lazen we ook, dat Cees Baay en zijn vrouw na zich vier jaar voor het kantinewerk te hebben ingezet, hun funktie neerleggen. Cees blijft wel de evenementen behartigen. Hij zal dan ook wel deel hebben aan de organisatie van de klaverjaskommissie, die in oktober een grote loterij start ten bate van het jeugdwerk. De redaktie van de "Zeevogel" verliest in Bert Leijen een goede kracht staat er verder te lezen en ook wordt er meegedeeld, dat de vereniging in 1981 80 jaar bestaat, waarmee Zeevogels de oudste voetbal vereniging in de Egmonden is. En dat feit is de moeite waard om nu al tot uitdrukking te brengen in het ontwerp van het nieuwe omslag, waarin de volgende uitgave van de "Zeevogel" gaat verschijnen. G A. Belleman Y/ Heeft u vragen over verkoop, koop, huur of verhuur Dan belt u ons toch even Uiteraard geheel vrijblijvend, )W'V/lk Uiim linnil DW Marshallstraat 55 '533(02206) 2249

Contact met de Egmonden | 1979 | | pagina 1