De kaarten zijn geschud d'Oude Hoef geopend "Lamoraal van Egmont" besloot muziekfeesten Aan alle Derpers, Hoevers en Binders Eensgezindheid" neemt deel aan nationale concert wedstrijden Ingezonden De Hoever klaverjasmarathon, een kaartslag, die duurde van vrijdag avond tot zondagnacht u.00 uur, is achter de rug. 't Rode Hert gonsde in die dagen van bedrijvigheid en organisator Cees Baay had met zijn collega's Nico Groot, Gerard Vermeeren, Tim Walta en Peter de Waard een aantal sterke troeven in handen. 'CONTACT MET DE EGMONDEN" 21 NOVEMBER 1979 NUMMER 1423 "De literaire conventie als alibi" Wijselijk heb ik mij onthouden van "het verheffen van privéverontwaar- diging tot boekbespreking" (citaat ui ingezonden brief van Olof S. J. Baltuj aan de Haagse 'Post van 26 mei, nummer 21). Immers: men kan geen literaire mening hebben over iets wat gespeend is van enig literaire waarde Het plaatsvervangende weerwoord van Eeltink hierover gaat mank aan wat men de tragiek van het weerwoord zou kunnen noemen: het infantiele wat-je- zegt-ben-je-zelf principe -herkenbaar aan het krachteloos citeren en zijn triviale voorspelbaarheid- dat er aan ten grondslag ligt. Heel handig projecteert Eeltink zijn woede over Brouwer's recensie op mij. Wat E. blijkbaar niet weet is dat elk boek zijn recensent krijgt dat het verdient. Bovendien moet een boek dat landelijk uitgegeven wordt ook naar landelijke maatstaven besproken wor den. De reactie van E. is dan ook in het geheel geen bijdrage aan de "discus sie" die Ron Ranzijn signaleerde in het Noordhollands Dagblad. Ron Ranzijn refereerde namelijk aan een bekende letterkundige conventie die er op neerkomt dat, zodra in werkelijkheid bestaande personen door een auteur als personages in een roman worden gebruikt, zij louter als zodanig zullen bestaan en zich niet hoeven te identificeren met hun literaire even beelden. Viola Het is deze conventie die de Nouveau-Romanschrijvers van- het-eerste-uur in staat stelde doodleuk bandopnamen van gesprekken uit te typen en te presenteren als literatuur. De literaire conventie als alibi. Zo lust ik er nog wel een paarZelfs een Groot Schrijver als Maarten 't Hart zegt dat hij de werkelijkheid naar zijn hand zet. Maar dat blijkt dan niet meer te zijn dan het veranderen van b.v. een kaal hoofd in een met weelderige haardos (Maarten 't Hart is kaal, vandaar) Als je met dergelijke futiele trans formaties er onder uit probeert te komen Mijn mening over het gebruik van het opschrift is die van vele literatuurvorsers, waaronder niemand minder dan wijlen dr. Annie Romein- Verschoor. Zij schreef: dat de auteur hiermee [het opschrift zich zelf verraadt en dat het de enige zin in hét boek is waarin van de werkelijkheid wordt afgeweken". N.B. Brouwers schreef reeds negen r boeken J. K. J. Brands Wij willen, dat het "Contact" kan worden gelezen zonder het woorden boek ernaast. Het is geen blad voor literaire verhandelingen. En wat Brouwers betreft: hij is ons volslagen onbekend. We hebben hem alleen leren kennen door zijn "triviale" (platvloer se) kritiek als schrijver op een andere schrijver. (Redaktie "Contact"). We sluiten de discussie. Een staf van medewerkers en mede werksters, waaronder Elly en Moos van 't Rode Hert, hebben het geheel dag en nacht begeleid. Tot het laatste toe waren de dames van Zeevogels aktief in de keuken van 't Rode Hert en ondertussen zorgde het duo Ab Glas voor het nodige muzikale vertier. De deelnemers aan de marathon kwamen uit Alkmaar, Egmond aan de Hoef en een uit Egmond-Binnen, de laatste als afvaardiging van café St. Adelbert van Cees en Yvonne Mooy. Te middernacht maakten wij een foto van deelnemers en organisatoren, die u hier bijeen ziet op het toneel van 't Rode Hert. Zijspancoureur Cees Boer deed ook mee. Naast hem stond een ketel van het Leger des Heils, waarin men premies kwijt kon. Winnaar werd Jan Talens uit Akmaar, die meer dan 200.000 punten bijeen kaartte. Onder de routiniers waren Puck Peetoom (Zee vogels) Leo Halle, Aad de Laat, Piet Borsten, Dotje Zoon en de 68-jarige Klaas Bakkum. Aan de Slotwej* 3a te Egmond aan de Hoef opende Ria Oppel uit Egmond aan Zee haar zaak in antiek en curiosa. Deze zaak ontbrak nou net nog op het oude plekje in de nabijheid van de ruines van ,,'t Slot op de Hoef". Waar kan je beter snuffelen in oudheden, dan in een historische omgeving van de Slotweg Als men deze zaak naast de groente winkel van Henk Scholten binnenstapt, dan sta je meteen tussen de oudheden, die dateren uit grootmoeders tijd en uit een verder verleden. Zaterdag waren velen gekomen om er een kijkje te nemen en liefhebbers van antiek zullen er zeker iets vinden van hun gading. Ga er maar eens heen, dan kunt u het zelf bekijken. We wensen Ria Oppel veel succes. Met het solistenconcours van zondag zijn de jubileumfeesten rond het 75-jarig bestaan afgesloten. In de grote zaal van het dorpshuis was het gezellig druk, vooral wat later op de middag en 's avonds, toen de solisten in de afdeling Uitmuntendheid hun kunnen lieten horen. Hierbij trad o.a. ook de oud-Egmonder J. Baltus op met zijn 5 dochters. Zij brachten de Suite voor Sextet, waarmee zij 111 punten behaalden. Het hoogste aantal punten dat behaald kon worden is 120. Op de Schokker, een straat in het Plan Sportlaan, waar de bestrating pas in aanleg is, beschadigde een vrachtauto van de fa. Schoehuis een brandput. In de waterleiding ontstond een breuk en het uitstromende water groef een gat, waarin de auto langzaam wegzakte. De gehele omgeving kwam onder water te staan. Er was een kraanwagen van de fa. Winder nodig, om het gevaarte uit zijn benarde positie te verlossen. Mon- eurs van het waterleidingbedrijf kon den niet anders doen dan de hoofd toevoer af te sluiten, zodat de buurt zonder water kwam te zitten. In de loop van de vrijdagavond werd het euvel weer verholpen. De chauffeur van de auto had niet voldoende ruimte om zijn wagen te keren. Bovendien is het betreffende gedeelte nog niet bestraat, waardoor de zachte grond geen weer stand bood. De brandweer verleende bij de wateroverlast assistentie. Het is alweer een maand geleden dat er een oproep in het "Contact" stond om deel te nemen aan het grote touwtrek-evenement dat wij het Oranje-comité te Egmond aan Zee, op 5 mei willen houden. Hierop hebben verschillende vereni gingen ingeschreven, zoals de Brand weer Egmond aan Zee, carnavalsvere niging 't Alf Elfie, maar nog lang niet genoeg. Mensen, het gaat niet om het winnen maar om de lol Het valt ons wel op dat er nog niet één sportvereniging of café heeft inge schreven. De ploegen moeten bestaan uit 6 personen plus coach en u kunt nog inschrijven voor heren-, dames- of jeugdploegen tot 15 december. P.S. Wij hebben een geweldige ploeg in gedachten. Wat dacht u van de gemeenteraad met als coach burge meester Kingma, dan kunnen ze laten zien dat eendracht sterk maakt. In schrijven bij Kees Wijker, Marshall straat 31, tel. 3034. Voor het publiek was het bijzonder plezierig hiernaar te luisteren. Dit muzikale gezin maakt deel uit van het fanfare-orkest "Kunst naar Kracht" uit De Goorn. Het hoogste aantal punten werd behaald door G. Posch met zijn saxo Rhapsodie op alt saxofoon, waar mee hij de Gerben de Wal.wisselbeker won. Leo Stam was de favoriet van "La moraal van Egmont". Deze 17-jarige trompetist vertolkte het Concert in Es van Joseph Haydn. De uitvoering blonk uit in techniek en zuiverheid. Reeds tweemaal won hij de "Lamoraal"- wisselbekerjg- nu werd het de derde keer, waanflBrhij hem mag behouden. Bovendien mocht hij de "Jan Gregoor" wisselbeker voor de jeugd in ontvangst nemenT Zenuwen speelden bij dit solisten concours eej^Tïlangrijke rol. Het is ook niet eenvoudig om geheel alleen, welis waar met begeleiding, voor het publiek te spelen. Zo'n concours kan dan ook onmogelijk een maatstaf zijn voor de kwaliteitsweergave van een solist. Op vallend daarbij is ook, dat de gekozen werken dikwijls zeer moeilijk zijn en voor het publiek weinig aantrekkelijk om te beluisteren. De begeleiding, o.a. van Wim Note- boom, was een plezier om naar te luisteren. De belangstelling zal zeker ook groter zijn, wanneer aan dat gegeven meer aandacht wordt besteed, temeer omdat hier sprake is van ama teurmusici, aan wie naar ons gevoel soms te hoge eisen worden gesteld. Met dit solistenconcours werd niettemin een waardig slot bereikt van de jubileum feesten van "Lamoraal van Egmont", dat nog eens werd onderstreept door het optreden van de kleine kapel aan het einde van de avond. Deze foto van de carnavalsvereniging ,,'t Alf Elfie" waren we nog tegoed. Het tafereel legden we vorige week vast tijdens de verkiezing van Prins Jan II. "Eensgezindheid" uit Egmond-Bin nen neemt op zaterdag 24 november in Schouwburg "De Speeldoos" deel aan de nationale concertwedstrijden van de Koninklijke Federatie van Harmonie- en Fanfaregezelschappen in Neder land. Dit is het eerste concours o.l.v. dirigent Karei Bruin, die nu een vol jaar de dirigeerstok hanteert. "Eensgezind heid" treedt in "De Speeldoos" te Zaanstad als laatste op om pl.m. 21.15 uur. In het verplichte werk "Orestes" van Manfred Mahy wordt veel van het uithoudingsvermogen en de muzikale voordracht gevergd. Het vrije werk "Rhapsodie in Brass" van Dean Goffin stelt hoge eisen aan de techniek en het samenspel. In beide werken zijn prach tige melodieën te beluisteren. "Eensgezindheid" zal zo goed mo gelijk voor de dag zien te komen, al wordt er tegenwoordig zeer veel ge vraagd van amateurmuzikanten. Het korps komt uit in de Vaandelafdeling (is hoogste afdeking) en vooreen eerste prijs moeten tenminste 288 punten worden behaald. Er wordt beoordeeld naar zuiverheid, klankgehalte en -ver houding, techniek en articulatie, alge hele muzikale uitvoering (dynamiek, frasering etc.)samenspel en ritmiek, opvatting en tempo. Het maximum aantal te behalen punten per werk bedraagt 180 punten. Voor de twee werken kan dat dus maximaal 360 punten opleveren. Zij die "Eensgezindheid" als sup porter willen beluisteren (en daardoor ook steunen) zijn op zaterdagavond 24 september van harte welkom. Het avondprogramma begint om 20.00 uur. Inlichtingen over het vervoer: Cees Lute, Vennewatersweg 22, tel. 1414 of bij Herman Admiraal, Boonakkersteeg 2c, tel. 3715. Met dit vijftal moest het lukken en dat was dan ook zo. Het geheel was er om begonnen, om Zeevogels wat meer financiële armslag te geven en daar heb je tenslotte veel voor over, al is het dag en nacht. Terwijl de 19 deelnemers onverdroten hun kaartje legden, von den er ondertussen allerlei attrakties plaats, die het aanwezige publiek wisten te boeien. De kinderverloting werd ook een doorslaand succes.

Contact met de Egmonden | 1979 | | pagina 3