Verenigingsnieuws d BOEKHANDEL DEKKER en DEKKER BETALING LANDHUUR WIMMENUMMER DUINEN Ingezonden Amsterdams gitaar trio in Egmond-Binnen Een interessant boek voor de Egmonden 50-jarige spuitgast AGENDA "CONTACT MET DE EGMONDEN" 10 14NOVEMBER 1979 - NUMMER 1428 IJMUIDEN, WAT VERTEL JE ME NOU 25,90 Een boek vol verhalen over de visserij. Een boek, waarvan de uitgever zegt: "Zonder Derp zou IJmuiden niet geworden zijn tot wat het nu is". Op maandag 19 nov. is er gelegenheid tot het betalen van landhuur van gronden, gelegen in de Wimmenummer duinen van de Erven Six in Café De Klok, Pompplein te Egmond aan Zee van 19.30 - 22.00 uur. De rentmeester G. v.d. Pol VERVOLG KORT NIEUWS van pagina 1: DAT rehabilitatie ook voor huurders moet zijn. Onder die leuze deelt belang engroep Oud Egmond brieven rond. waar achter u uw handtekening kunt zetten. De handtekeningen worden vrijdag of zaterdag opgehaald; DAT Talbot, het automerk, dat de laatste maanden opgeld heeft gedaan door als nieuwe naam aan het auto- firmament de befaamde Simcastal te brengen, een nieuwe loot aan het assortiment heeft toegevoegd. Het is de Sunbeam Lotus, die net als een T-Ford van vroeger in het zwart verkrijgbaar zal zijn, maar dan wel met een zilveren band. Autobedrijf Kennemerland van Aad Baltus zal daarover veel weten te vertellen tijdens de show. die in het weekend plaatsvindt te Alkmaar in het bedrijf onder dezelfde naam. Men leze de advertentie in dit blad: DAT de Stichting Sporthal Egmond beroep heeft aangetekend tegen de beslissing van BenW om de subsidie te maximeren lot f 180.000 voor 1980. Het beroep wordt behandeld op 16 novem ber in de commissie financiën om 19.00 uur. Tevens komen verschillende an dere subsidieverzoeken aan de orde; DAT de comissie openbare werken vergadert op 14 november om 19.30 uur in het gemeentehuis. Er zal worden gesproken over de verlichting rond het voetbalcomplex van St. Adelbert, ver betering van de busroute, o.a. asfal tering, aanleg van het Slotpark en uitbreiding van de telefooncentrale van het gemeentehuis; DAT op 20 november het ontwerp volkshuisveslingsnota zal worden be sproken door ruimtelijke ordening en door volkshuisvesting. Aanvang 19.30 uur, gemeentehuis; DAT de kollekte t.b.v. het nationaal jeugdfonds (Jantje Beton) in Egmond aan de Hoef en Egmond aan Zee tesamen f 1228,45 heeft opgebracht. De organisatie is iedereen die hieraan hebben meegewerkt zeer dankbaar; DAT de Agrarische Jongeren "Ken nemerland" opdonderdag 15 november een instructie-avond beleggen voor het opzetten van een eenvoudige bedrijfs- boekhouding. Plaats: N. Kaandorp, Kapellaan 19. Heiloo. Spreker is de heer C. van Duin; DAT de t.c. Egmond aan Zee op vrijdag 23 november om 20.30 uur haar jaarlijkse ledenvergadering houdt in café 't Vlack, hoek Julianastraat/ Emmastraat. 'PATER NOSTER" Wanneer iemand in de openbaarheid treedt met wat dan ook, stelt hij/zij zich bloot aan kritiek. Dat is te billijken. Vrijheid van meningsuiting is een goed recht. Wanneer die vrijheid gebruikt wordt om anderen de grond in te trappen, dan is dat beneden peil. "Een nivo van nul komma lik-m'n-vessie" om op Brand s nivo te spreken. Handen wrijvend moet hij de recensie van Brouwers in "Vrij Nederland" gevre ten hebben. Betweters voelen elkaar Over roddel gesproken. Voor wie hebben we meer te vrezen, de roomsen die zich nu (volgens Brands) verlossen van hun knellende "paternosters", of van heren als Brands en Brouwers, die middels roddel, scheldtirades en in-de- grond-trapperij hun "literaire" mening laten afdrukken? Je moet toch gefrus- teerd zijn om woorden als "tubetjes pokken", "vertellersexceem", "jaren- vijftigpleuris" te kunnen bedenken. (Brouwers in "VN")Godallemachtig! Brands en Brouwers moeten 'ns een boek schrijven om hun frustaties van zich af te kunnen zetten. Waarschijnlijk hebben ze het ééns geprobeerd maar was hun taalgebruik onverteerbaar. Misschien moeten ze dan, bij een volgende poging, gewone Nederlandse woorden als "maar" en "en" gebrui ken. Jaap Eeltink Noorderstraat 5, Egmond aan Zee Het moet de stichting "Culturele Belangen Egmond" van hel hart, dat hel wat betreft de publieke belang stelling voor de door haar georgani seerde concerten en evenementen bui ten de dorpskern van Egmond aan de Hoef niet meezit. Desondanks gaat de stichting door met deze initiatieven, want wellicht zal de bekende drempel vrees voor velen hieraan debet zijn. Een drempelvrees is beslist te over winnen! Daarom roept de stichting alle liefhebbers (en anderen!) van goede gitaarmuziek op, om toch vooral eens te komen kijken en luisteren op a.s. vrijdag 16 november in het magnifieke Ned. Herv. kerkje te Egmond-Binnen. Om half negen 's avonds zal het Amsterdams Gitaar trio een concert verzorgen en een greep uit het pro gramma zal duidelijk maken uit wat voor repertoire dit trio kan putten; niet alleen muziek van de oude klassiekers zoals J. S. Bach en Claude Debusy en Vivaldi, maar ook de hedendaagse muziek (waarin het trio zich wil specialiseren) van o.a. Hans Kox en Reginald Smith Brindle. De toegangsprijs kan geen beletsel zijn, want voor5 krijgt u een plaats en een goed verzorgd programma. Houders van een cjp of 65+ pas en ook kinderen tot 14 jaar betalen maar/3.50. Bovendien kunt u er van verzekerd zijn, dat er in de pauze de bekende koffie met koek te verkrijgen is. In de voorverkoop kunnen kaarten worden besteld of afgehaald bij mevr. C. van Beek. Julianaweg 61, tel. 2271 of bij de dhz- zaak van J. Groot aan de Slotweg. "IJmuiden, wat vertel je me nou?", dat is de titel van een boek, dat zaterdag het licht zag en geschreven werd door Jan van Baarsel, geboren en getogen IJmuidenaar. Het werd uitgegeven door Groen IJmuiden bv en bij het lezen van die naam denken we meteen al in de richting van Egmond, omdat de ontwikkeling van IJmuiden als vissershaven in sterke mate afhankelijk is geweest van het vakmanschap van de Egmonders, van wie er in vroeger jaren tientallen naar IJmuiden zijn verhuisd. De uitgever Groen kent Egmond ook als zijn bakermat. En schrijver Van Baarsel laat in zijn boek ook Egmon ders ten tonele verschijnen, gewoon omdat hij er niet omheen kan. IJmu- den en Egmond zijn nauw aan elkaar verwant, de visserij bracht velen bij elkaar en toen Egmond aan Zee vroeger zijn bomschuiten niet meer kon hand haven en de toch al schrijnende armoede in het dorp ongekende vormen aannam, toen besloten velen daar te gaan wonen, waar de mogelijkheden om een stuk brood te verdienen, zij het niet om over te juichen, toch beter waren. Dat was IJmuiden. Vele Eg- mondse namen doken op in deze bekende vissersplaats en de reders wisten, dat er onder de Egmonders veel vaklui voorkwamen, die zij graag op hun schepen plaatsten. Het gevolg was, dat er onder nage noeg elke scheepsbemanning wel een Egmondse naam opdook. En zo lezen we in het boek "IJmuiden, wat vertel je me nou" over mannen als Arie Visser, 'n A. S. Groen. Jan Koeman, Arie de Graaf, Reijer Visser, Kees Grave- maker, Dirk Visser en over mannen en vrouwen met namen als De Ridder, Schol, Prins en Dekker, allemaal namen die hier een bekende klank hebben. Jan van Baarsel is door zijn journa listieke ervaring een kenner bij uitstek van de historie van IJmuiden. Hij gaf zijn boek de naam van de rubriek "IJmuiden, wat vertel je me nou", die regelmatig in de IJmuicÉ| 'ourantiste vinden. Hij kon putten uiréen schat aan gegevens, waarvan hij er velen in dit boek verwerkt. Niet alleen voor de IJmuidenaren maar zeker ook voor vele Egmondse families is het boek een waardevol bezit, waarom we er in het "Contact" graag deze aandacht aan schenken. Het is verkrijgbaar bij boek handel Dekker aan het Pompplein. Bij de brandweer word je nooit on gemerkt 50 jaar en dat heeft ook Antoon Druiven te Egmond aan de Hoef ondervonden. Zijn 51e levensjaar was nog maar koud begonnen, of een gillende sirene maakte melding van de komst van de brandweer, die een ladder tegen de gevel plaatste en daarop, met zijn rug tegen de muur. een zeer bejaard brandweerman liet klimmen. om hem daar gedurende de gehele volgende dag te laten staan. Gelukkig kon hij tegen water, want de slagregens waren niet van de lucht. De 50e verjaardag van brandweerman Antoon Druiven werd alvast vrolijk ingezet en daarbij waren niet alleen vele manschappen maar ook com mandant Cees Blaauboer en verschil lende andere Derpers, want zoals bekend, opereert de brandweer van Egmond nu als een eenheid, ook wanneer Abraham op bezoek komt. Lamoraal van Egmont uitstekend op dreef in Leiden Zaterdag j.l. heeft muziekvereniging Lamoraal van Egmont deelgenomen aan het door de A.N.U.M. georgani seerde najaarsmuziekfeest te Leiden, waaraan liefst 53 harmonie- en fanfare orkesten deelnamen. Lamoraal heeft zich onder de 10 beste orkesten geschaard. Dirigent Frans Alleman was zeer tevreden over de prestatie, die zijns inziens het peil van de slotrepetitie nog had overtroffen. Voor het verplichte werk "Three ca- prises for band" van Henk van Lijn schoten werden 149 punten behaald en voor het vrije werk "Variations en forme de danses" 151, totaal 300 punten en daarmee handhaafde de Egmondse fanfare zich ruimschoots in deze hoge afdeling. Om een indruk te geven van de cijfers die behaald moeten worden voor zo'n hoge score, volgt hier als voorbeeld de door jurylid J. P. Laro voor het vrije werk gegeven puntenreeks: zuiverheid 8, klankgehalte 8,5, techniek 8,5, nuan cering 8, samenspel 8,5, opvatting en tempo 9. Relax heren falen tegen Polisport Relax heeft een gevoelige nederlaag moeten incasseren van 3-1 tegen Poli- sport. Het team is op dit moment te weinig een enheid. De eerste set werd kansloos verloren met 15-7. Relax kreeg in de 2e set een opleving, wat resul teerde in een 15-5 overwinning. Toen Relax in de 3e set zelfs nog een 10-4 voorsprong verkreeg, hing er een verrassing in de lucht. Het mocht echter nie zo zijn, want de ploeg klapte volledig in elkaar. Polisport pakte de overwinning met 15-12 en 15-9. De komende 3 weken zijn de heren vrij en kunnen ze zich op de toekomst bezin nen. In een spannende wedstrijd hebben de dames met 3-1 verloren van de koplope uit de promotieklasse, Rood wit. In de lesetginghetgelijkop, maar door enkele serve-fouten ging de set naar Rood-Wit. Relax liet het er in de 2e set lelijk bij zitten. Aanvallen kwamen er niet uit en er werden erg veel serve- fouten gemaakt. Gelukkig werd er inm de 3e set veel goed gemaakt. Hoewel het er aanvankelijk naar uitzag dat het 'n3- 0 nederlaag zou worden, wist Retex de set te winnen, 15-12. De 4e set ging gelijk op tot 7-7. Hierna wist Rood-Wit steeds met 2 punten voor te blijven en pakte de set met 15-12. PROGRAMMA: woensdag 14 nov. sporthal Alkmaar: 20.30: DPK EMM 1 - Relax 1 woensdag 14 nov. sporthal Warmenh.: 21.15: H2B Dinto 3 - Relax 2 woensdag 14 nov. sporthal HH-waard: 20.00: H3A Rood-Wit 6 - Relax 3 dinsdhg 20 nov. sporthal Egmond: 19.00: MJ Time-out - Relax 19.00: D2A Relax 2 - Dinto 1 Alcmaria V. - Egmondia Deze met spanning verwachte wed- T trijd heeft het gemotiveerde Egmon- JLamoraal van n<gmont r Jia geen winst gebracht. Spelend met Muziekfeesten 1979 Nation. Solistenconcours Zondag 18 novenjber a.s. vindt in het dorpshuis te Egmond aan de Hoef het! Nationaal Solistenconcours plaats, ge organiseerd door de muziekvereniging Lamoraal van Egmont onder auspiciën van de ANUM (Algemene Nederlandse Unie van Muziekverenigingen). Dit concours sluit de rij van evenementen "Muziekfeesten 1979" in het kader van het 75-jarig jubileum van Lamoraal en belooft een muzikaal hoogtepunt te worden. Solisten uit het gehele land zullen aan dit concours delnemen en o.a. werken uitvoeren van componisten als Frans Strauss. Josef Heiden en F. Mendelssohn Bartholdy. Een grote verscheidenheid van solis ten zullen hun muzikale kwaliteiten laten horen, wij noemen b.v. het sextet van de familie Baltus uit Anna Pau- lowna, dat bestaat uit vader en vijf dochters (de heer Baltus zelf is oud muzikant van Eensgezindheid uit Eg mond-Binnen)een bijzonder moedig solistisch optreden van een 66-jarige tambour en het optreden van zes solisten in de "Superieure Afdeling", de hoogste trede op de muzikale ladder. Van "Lamoraal" zullen zeven solisten deelnemen en zij strijden onderling om de interne "Lamoraal van Egmont"- wisselbeker, welke momenteel in han den is van cornettist Leo Stam. Indien Leo wederom met het hoogste aantal punten naar huis gaat, dan mag hij deze wisselbeker als zijn eigendom beschou wen. Sympathisanten die een prijs beschikbaar willen stellen kunnen dit voor of tijdens het concours aan de prijzencommissie kenbaar maken. De aanvangstijden zijn 's-middags om 13.30 uur en 's avonds om 19.00 uur, terwijl de entree f 2,50 p.p. bedraagt. Na afloop van het avondoptreden zal de Kleine Kapel van Lamoraal o.l.v. Martin Wittebrood nog een gezellig uurtje muziek verzorgen om de feest vreugde te verhogen. Uit bovenstaande blijkt reeds dat dit muzikaal gebeuren werkelijk de moeite waard is om bij te wonen. Gaarne besluiten wij dan ook met de woorden van burgemeester J. Kingma uit zijn voorwoord in het programma: "Eg monders, mis deze kans niet. Laaf de mensen van buiten de gemeente zien dat er "muziek" in Egmond zit". B.C. De Hanebalken Het le ontmoette een geheel ander BBC. Werd in de Schulp nog een 7-1 overwinning behaald, nu werd er met 6- 2 verloren. De twee punten voor de Hanebalkers kwamen tot stand via Ben Apeldoorn door winst in de H.E. en door Rene en Annie in de Dames Dubbel. Thuisspelende clubs hebben een groot voordeel door in de eigen vertrouwde zaal te spelen, hoewel BBC ook dui delijk sterker was geworden. Het 2e team speelde tegen Flash 6. waarin een oude bekende, PeterSchuit als invaller. Gert Mooy verloor de le HE, waarna Piet Baltus in een voortreffelijke partij in drie sets wonvan Peter Schuit. De eerste DE werd door Marijke gewonnen waarna Netty verloor. De beide mix partijen waren voor de Hanebalken. De HD bracht een verliespunt en revanche voor Peter $chuit, maar de DD bracht de beslissing en winst voor de Hane balken, 5-3. De overige uitslagen: het 3e won met 5-3 van Castricum 9; het 4e verloor met 6-2 van Zaanstad 5; de jeugd al moest in Swisch al met 7-1 zijn meerdere erkennen. Voor het a.s. weekend zijn er geen wed strijden gepland. Ned. Christen Vrouwenbond De N.C.V.B. houdt haar maande lijkse bijeenkomst op dinsdag 20 nov a.s. De heer J. H. v.d. Berg uit Egmond aan Zee is uitgenodigd om over China te vertellen. Hij heeft dit land zelf be zocht en zal het aan de hand van dia's voor ons tot leven brengen. Wij rekenen er op. dat vele dames deze interessante avond bij zullen wonen De vergadering wordt gehouden in de Ger. kerk, aan vang 20.00 uur. Het bestuur Egmondia Programma zaterdag 17 november: junioren: Egmondia b3 - Sporting S b2 13.00 pupillen: Egmondia al - Egmondia a2 13.00 Programma zondag 18 november: Egmondia 1 - WGW 1 14.00 Egmondia 3 - Zeevogels 3 12.00 Zeevogels 7 - Egmondia 4 11.00 Meervogels 6 - Egmondia 512.00 Voctoria O 9 - Egmondia 6 12.45 junioren: Foersters al - Egmondia al 12.00 H.V. Egmond '74 Programma zondag 18 november: 't Vennewater Heiloo: m.pup.: Meerv. 1 - Egmond 1 15.45 Sporthal Egmond: m.asp.: Egmond 2 - AOG 2 10.00 m.welp.: Egmond 1 - Voctoria 1 10.45 j.asp.: Egmond 1 - Wouters/T 1 12.15 De Meent. Alkmaar: m.pup.: AVA 2 - Egmond 315.00 Veilinghal Oost, Alkmaar: m.welp.: Graftdijk 2 - Egmond 2 14.15 Geesteramb., N.-Scharwoude: d.sen.: Hollandia T 1 - Egmond 1 13.00 Sportlaan, Den Helder: d.sen.: WGW 3 - Egmond 2 12.15 De zaaldiensttijden zijn: van 10-12, 12- 14 en 14- 16 uur, en niet zoals bij zondag nov. staat vermeldt, van 12-14.30 en 14.30-17 uur. Hebben jullie D.sen. 2 en m.asp. 1 al hun nieuwe trainingskleding gezien? Mooi hé, die trainingsjacks, en handig boven dien. Het hoeft eigenlijk niet meer vermeld te worden, dat ze door de heer A. Wijker (hij is leider van M.asp. 1 en zijn echtgenote speelt bij D.sen. 2) zijn geschonken, want we kennen allemaal wel de eigenaar van het strandpavil joen "De Schelp". Hierbij namens de betrokken teams hartelijk dank. M. Schmidt Z.V.V. De Teddy's Ondanks het voortreffelijk keepen van Anda de Graaff, moest de Teddy's opnieuw een nederlaag incasseren. De Teddy's hebben er alleman hard voor geknokt om het de technisch vaardige Oudejans zo moeilijk mogelijk te ma ken. Toch konden zij niet voorkomen, dat Oudejans met 2-0 wist te winnen. Na 10 min. scoorde Sandra Awandata een schitterend doelpunt. Daarna ontstond er een zeer levendige wedstrijd, met kansen over en weer. Na de wissel 'moest de goed leidende scheidsrechter Jan Duinmeijer Oudejans een straf schop toestaan. Anda de Graaffwist deze door Marian Vermeent genomen kans onschadelijk te maken. Toen Ivon v.d. Palm rustig aan kon leggen om te schieten, betekende dat 2-0. Het was jammer dat de Teddy's hun mede speelster Annemary Manjoero bij de geboorte van haar zoon geen over winning kon schenken. een versterkt middenveld was het de bedoeling om Alcmaria voor de mid denlijn op te vangen, maar de altijd gevaarlijke Piet Vuil gaf de goed in orm zijnde Spierenburg het nakijken. Jor Zwemmer bracht de partijen weer op geliijke voet. Op het zeer slecht te bespelen veld kon Alcmaria beter uit de voeten. Na rust een fel aanvallend Egmondia, maar Alcmaria had geluk toen een scrimmage voor het doel van Spierenburh Spierenburg werd gescoord. Egmondia zette alles op alles tot het incident met de verzorger van Alcmaria ontstond, die een duw kreeg van een Egmondi- aan, languit op het veld ging liggen en bweerde een gebroken rib te hebben. Na verzorgd te zijn door zijn collega van Egmondia ging het verder en spoedig tekende de ploeg van Donker sloot het 3e doelpunt aan. Opvallend was de mentaliteit van hetAlkmaarse publiek met kreten als "dood aan Egmondia" en andere toespelingen. Alcmaria won echter verdiend maar Egmondia gaf zich niet zomaar ge wonnen. Omdat de douches in Alkmaar het niet deden, moest uitgeweken worden naar de akkommodatie op het Egmondiaterrein, waarna tijdens het gezellig samenzijn niets viel te be speuren van het geleden verlies. Zeevogels Programma zaterdag 17 november: junioren: 85: Alcm. v. c5 - Zeevogels c3 13.15 Programma zondag 28 november: 9: Zeevogels 1 - ZVV 1 14.00 20: Egmondia 3 - Zeevogels 3 12.00 52: Zeevogels 4 - SSV 2 11.00 61: Foresters 3 - Zeevogels 5 14.30 90: Zeevogels 6 - SVW 8 11.00 93: Zeevogels 7 - Egmondia 4 11.00 142: HSV 9 - Zeevogels 8 14.00 149: Hugoboys 11 - Zeevogels 9 14.30 dames: 225: Zeevogels 1 - Flevo 1 12.45 231: Zeevogels 2 - Adelbert 2 ...13.30 Voor de bekerwedstrijd Zeevogels 1 te gen ZVV 1 hebben leden en supporters geen vrij toegang. KNVB-reglement nr. 8. Terreindienst: G. Kleverlaan, C. Jak en P. Groot. Loterij t.b.v. Stichting Jeugdbelangen en de jeugdafdeling Zeevogels, prijs per lot 1,00, le prijs dames- of heren fiets, 2e prijs portable zwart-wit tv, 3e prijs Zaanse klok, 4e prijs radio casette recorder, 5e prijs voetbal tv-spel. De opbrengst van deze loterij komt geheel ten goede aan de jeugd van Egmond aan de Hoef, ten behoeve van het werk dat beide verenigingen doen. Trekking op vrijdag 7 december tijdens de klaverjasdrive t.b.v. Zeevogels/Jeugd belangen in Het Rode Hert. De trekking wordt verricht door de vootzitter van de Zeevogelsjeugd. S.V. De Vrijheid "Top 10", 12 november 1979: C. Hof 99, Jac. de Waard 99. J, Komen 99. J. Duin 99, P. Dekker 98, P. Wesse- lingh 98, Sj. Castricum 97, W. Wiegers 96, D. Haasnoot 96, A. Tabernal 96. Totaal 977 punten. T.O.S.-nieuws De jeugd doet het beter dan de vier senioren teams. Vorig jaar gepromo veerd en nu weer kans om kampioen te worden. De laatste wedstrijd werd weliswaar met 6-4 van Noordkop ver. loren. maar Nicole Groot, Jaap Lap en Bart Horio zullen er alles aa doen om Noordkop de volgende keer te grazen te nemen. Bart wist zelfs verrassend te winnen van iemand die in de hele kompetitie nog niet had verloren. Jaap de Jong won alle partijen terwijl ook Theo Hessing zich grandioos manifes teerde met 7-3 tegen Treffers. TOS won overtuigend van Rats III door jarenlange ervaring. TOS III won eindelijk ook eens en wel tegen Spirit met 19. Het dubbelspel van Gerjan Zwaan en Herke Stiemer begint natio nale klasse aan te nemen. Volgende week meer, ook over het 4e. Iedereen die graag een balletje wil slaan, kan met een gerust hart op maandag- en dinsdagavond het JOEB-gebouw bin nenstappen, aanvang 8.30 uur. Bridgeclub Egmond Volgende week wordt er niet op dinsdag maar op donderdag gespeeld! Bergen - St. Adelbert Adelbert heeft er in de wedstrijd tegen Bergen weinig van gemaakt. Het geroutineerde Bergen behaalde een wat ruime 4-1 zege op het te jonge en onervaren Adelbert. Toen Bergen de buitenspelval ontliep had doelman Ter voort het nakijken. Na 25 min. was het opnieuw raak. Jac. Admiraal verloor op zeer slordige wijze de bal, waardoor Bergen via een verre lob op 2-0 kwam. In de 2e helft was het al niet veel beter. Opnieuw door een fout van Jac. Admi raal kon Bergen zijn voorsprong uit breiden. Jac. Admiraal moest wat terug doen en hij scoorde van afstand, 3-1. Adelbert probeerde het nog, maar vlak voor tijd bepaalde Bergen via een gevaarlijke counter de eindstand op 4-1 Verreweg de beste Adelbertman was William Kramer, die een uitstekende wedstrijd speelde. A. Boendermaker B.C. Egmond Ook de heren van onze vereniging zetten hun overwinningsreeks voort. In Haarlem kregen zij, nadat een aanvan kelijke achterstand, Kinheim op de knieën met 59-37. De overige uitslagen: HOC - adsp. meisjes 70-8; Akrides - kadetten jongens 78-29. Programma 17 nov. in "De Schulp": 14.00: asp. meisjes a - Lisse a 15.00: kadetten meisjes a - Hillegom a 16.15: asp. .meisjes b - O. Gezellen a 17.15: kadetten jongens a - A. en E. St. c 18.30: Egmond heren 1 - Hillegom 2 Wij starten op woensdagmiddag met de welpentraining jongens en meisjes vanaf 7 jaar zijn van harte welkom. De trainingstijd is om 17.00 uur. St. Adelbert Programma zaterdag 17 november: junioren: Adelbert dl - USVU dl 10.00 Uitgeest d2 - Adelbert d2 10.00 Adelbert d3 - USVU d5 10.00 Adelbert el - Uitgeest el 10.45 Adelbert e2 - USVU e6 10.45 41: SRC bl - Adelbert bl 14.30 pupillen: Castricum cl - Adelbert c2 13.15 Programma zondag 18 november: senioren: 128: HSV 8 - Adelbert 514.00 Adelbert 1 - Limmen 1 11.30 USVU 6 - Adelbert 312.45 Conzelo 5 - Adelbert 6 12.00 dames: 226: Adelbert - Oosthuizen12.00 231: Zeevogels 2 - Adelbert 2 12.45 Schaakvereniging De Toren van Egmond Uitslagen senioren 8e ronde 29 okto ber j.l.: Thomas Broek - Janzen 0-1, Robert Verleun - Koper 1-0, De Groot - Franke 0-1, Meyer - Visser remise, Knevel - Dokter afgebr., Baltus - Gul 0- 1, Mw Groot - Verbeek 1-0, Werker - Genet 0-1, Belleman - Welz 0-1. Robert Verleun won verrassend doch helemaal verdiend van Koper. Dokter heeft moeite om zijn schaakniveau van vorig jaar te bereiken, maar het seizoen is nog lang. Janzen liet zich door Thomas Broek niet verrassen en blijft de ranglijst stevig aanvoeren. Uitslagen 9 ronde: Gul - Janzen 1-0, Franke - Robert Verleun 0-1, Thomas Broek - Meyer 1-0, Werker - Welz remise, Dokter - Baltus remise, Visser- Knevel 0-1, Belleman - Mw Groot 1-0, Wullems - Assink 1-0. Deze ronde van 5 november stond bol van verrassingen. Dirk Gul klopte Janzen en Ben Franke moest toezien dat Robert een toren plus de partij voor zich opeiste. Niet leuk voor de verliezers, maar de spanning in de kopgroep blijft zo wel gehandhaafd. Bowling Egmond Dinsdag 6 november werd een avond met uitschieters. Coen Uitermarkt presteerde het om 3 games in de 200 te gooien, 202,232 en 201, een serie van 635. Het team van Meyson draait voortreffe lijk. Coen, Marijke, Hans, Jan en Ineke staan al vanaf de le avond met nog geen enkel verliespunt aan kop van de le leaque. In de 2e leaque was het Pinocchio/Bowling Egmond die de hoogste serie van 822, die tot op dat moment in handen was van de Zeester ren/autobedrijf Karels.omverbowlde. Met games van 194, Hans, 203, John, 206, Cor, 164, Dirk, en 162 van Marion, werd dit een totaalserie van 929 (zonder handicap). Tikkitrug/bar Koopern V. won dinsdagavond met 4-1 van die 2 uit de Smidstraat, waardoor zij met ruim verschil bovenaan blijven staan in de 2e leaque. Totaalstand over 6 speelavonden: 1 leaque teams (punten)1 Meyson 30,2 Alikrukken 18, 3 Grootste Stapel 13, 4 Fire Ball 11, 5 Bijna Raak 10, 6 broodje Kaas 8; 2e leaque: 1 Tikkitrug/bar Kooperen Visch 24, 2 Zeesterren autobedrijf Kareis 18, 3 Die 2 uit de Smidstraat 18, 4 Pinocchio/Bowling Egmond 11. 5 De Kegels 10, 6 Team Andersson 9; individueel: dames: 1 M. Hottentot gem. 159,2M. Visser 146,3 H. Uitermarkt 144,41. Bielfeldt 142,5 E. Groot 139; heren: 1 Coen Uitermarkt 178,2 Hans Kockx 161, 3 Dirk v.d. Molen 160,4 Cor Buis 159,5 John Elzer 158. Ook voor de maandagavond worden teams gevormd. Wij hopen een vol gende keer wat uitslagen Le kunnen geven. Zaalvoetbalvereniging Sprenkelingboys/girls vrijdag 16 nov. sporthal Egmond: Sprenk.b. 2 - MCA 2 7.40 Sprenkelingb. 1 - Vital 9.10 vrijdag 16 nov. sporthal Alkmaar: Sprenk. Girls - Puinh, U7.40 vrijdag 23 nov. sporthal Egmond: zaal/kassadienst Sprenk.boys 2 woensdag 28 nov. sporthal Egmond: Sprenkelingb. 3 - Ossenhooft 2 10.30 Weekenddienst artsen 17 en 18 november: dokter Zuiderveld. telefoon 1252. Wijkverpleegsters 17-18 nov.: zr. P. Brighting, Pagelaan 6. Limmen, tel. 02205-2630. wijkverpleegsters Egmond aan Zee: zr. R. Sybrand, Pr. Hendrikstraat 20, tel. 1620, spreek uur dagelijks 13-14 uur; Egmond-Binnen: zr. A. M. de Klerk, Herenweg 45a, tel. 1444, spreek uur dagelijks 12.30-13.30 uur; Egmond a.d. Hoef: mw. zr E. Schaafs- ma, Obriglaan 20, Heiloo, spreek uur dagelijks uitsluitend telefonisch van 12.30-13.00 uur behalve 's woens dags, telefoon 072-336135. Diëtiste spreekuur: elke 2e donderdag van de maand van 10.30-11.00 uur in het wijkgebouw aan de Wilhelmina- straat te Egmond aan Zee. Kruisvereniging De Egmonden, secre tariaat: Voorstraat 58, Egmond aan Zee, telefoon 1746. Openbare bibliotheek Egmond aan Zee: Zuiderstraat 14: maandagavond 18.30-20.00 u., woens dagmorgen 10.30-11.30 uur, woens dagavond 18.30-20.00 uur, vrijdag middag 16.00-17.00 uur, vrijdagavond' 18.30-20.00 uur; Egmond a.d. Hoef, Herenweg 196: dinsdag 19.00-20.00 uur, woensdag 10.00-11.30 uur, donderdag 15.45-17.00 en 19.00-20.00 uur; Egmond-Binnen. Kerkpleinmaan dag 19.00-20.00 uur, woensdag 14.00- 16.00 uur, donderdag 19.00-20.00 uur. Zangkoor Egmond a.d. Hoef: zondag 18 nov., 9.30 uur: Spatzen- messe - W.A. Mozart en Laudate Do- minum. Ned, Herv. Gemeente zondag 18 nov., 10.00 uur in Egmond aan de Hoef: voorganger ds. W. M. M. Moonen. Gezins/Bejaardenverzorging in de Egmonden Wilhelminastraat 14, tel. 02206-1671, Egmond aan Zee. Spreekuur dagelijks van 8.30-9.39 u. Sociaal werk in de Egmonden Mevr. K. B. v.d. Enden, Huisweid 16, Egmond -Binnen, tel. 02206-1935. Spreekuur: Egmond aan Zee, wijk gebouw, le en 3e woensdag in de maand van 14.00-14.30 uur; Egmond a.d. Hoef: dorpshuis, le en 3e donderdag in de maand van 10.00- 10.30 uur; Egmond-Binnen: wijkgebouw, le en 3e vrijdag in de maand van 14.00-14.30 u. Bioscoop "Cinema 1000" Zie advertentie op pagina 2. Bouwbureau Egmond Met ingang van 6 september a.s. is het bouwbureau voortaan elke le en 3e donderdag van de maand geopend, 's- avonds van 7.30-8.30 uur in het o.k. verenigingsgebouw. SPORTCENTRUM EGMOND Telefoon 02206-21% Agenda 20 t/m 26 september: ZWEMBAD: donderdag: vrij zwemmen 7-8,12-13 en 18-19 uur, bejaarden 11-12 uur, ERB 19-21.30 uur, duikvereniging 21.30- 22.30 uur; vrijdag: vrij zwemmen 7-8,12-13 en 18- 20.30 uur, ouder dan 24 jaar 20-21.30 uur, bejaarden 11-12 uur; zaterdag: vrij zwemmen 11-16 uur, ANIB 16-17 uur, Europese School 17- 18.30 uur; zondag: vrij zwemmen 8.30-12 uur; maandag: vrij zwemmen 12-13 uur, be jaarden 11-12 uur, ZPC-Heiloo 6.45- 7.30 uur en 18-21.30 uur; dinsdag: vrij zwemmen 7-8.30,12-13 en 18-20.45 uur, bejaarden 11-12 uur; woensdag: vrij zwemmen 7-8, 12-15.30 en 17.30-18.30 uur, bejaarden 11-12 uur, ZPC - Heiloo 18.30-21.30 uur. Sporthal: donderdag: HV Egmond *74 18.45-19.45 uur, TC Egmond 20-23 uur; vrijdag: KNVB (kompetitie) 19.00-23.00 uur; zaterdag: TC Bakkum 8-10, TC Egmond 10-17.30 uur, Egmondse Boys 18.35- 19.35 uur, FC Sloot 19.35-20.35 uur, zondag: Ned. Handbalverbond 10-17 u., Groep Hamberg 17-23 uur; maandag: Rapide 19-22 uur, zaalvoet bal 22-23 uur; dinsdag: gemeentepers. 17.30-18.30 u., NeVoBo kompetitie 18.30-23.00 uur- woensdag: Rolff 18-19 uur, KNVB kom petitie 19-23 uur. Sportzaal: donderdag: tafeltenniskompetitie 19.30 tot 22.00 uur; zaterdag: ANIB 15-16 uur. maandag: Pettit 19-20 uur. dinsdag: judoschool Israël 16-21 uur; woensdag: Yoga Israël 8.45-9.45 uur. Mededelingen: SPORTHAL: Voor het winterseizoen zijn nog overdag banen beschikbaar. ZWEMBAD. Opgave zwemles aan de kassa. Korte wachttijden. EVENEMENTEN: zondag 9december Turnkring N.H.K.. aanvang 09.00

Contact met de Egmonden | 1979 | | pagina 4