ftcrtft en Wicmujuarö kaarten nl DRUKKERIJ BELLEMAN Hotel ,,Bellevue,, haalt de toekomst in huis 85 Gerrit de Graaff bluste zijn laatste brand Politie-varia UUNIAül MEI DE EGMONDEN" 3 5 DECEMBER 1979 NUMMER 1431 genoeg zeggen, dat hier een komplete "Van Duijnen"-keuken wordt aange legd, waarin met uiterst moderne technieken wordt gewerkt. Daarop sluit aan het "Van Duijnen"-kelnerbege leidingssysteem, waarmee door de komputertechniek zeer veel rust ont staat in de werkwijze. Bovendien sluit het vergissingen uit. Elke bestelling wordt hierdoor nauw keurig opgenomen en komt precies daar terecht waar hij thuishoort: het systeem is ten dele al in werking. De eerste fase zal in februari klaar zijn, waarna een deel van het hotel weer gaat draaien. Daarna begint het grote werk, dat zich grotendeels buiten het bestaande gebouw afspeelt. Dan zullen de grote stalen balken worden ingegraven op de tien vierkante meter grond, die het hotel van de gemeente nodig had om ze te kunnen plaatsen. De verkoop door de gemeente Egmond van dit stukje grond aan hotel "Bellevue" was nodig om het geheel waar te maken. Over de vlotte wijze waarop dat werd geregeld, zijn de heren Steenbeek best te spreken, even als over de medewerking die zij nu van alle kanten krijgen om hun plannen waar te maken. Als alles meezit, hopen zij in mei te kunnen zeggen: we zijn er en komt u er nu allen maar even een glaasje op nemen, want het is de moeite waard. Egmond aan Zee neemt in het toerisme een belangrijke plaats in. Vele duizenden uit binnen- en buitenland kennen de badplaats als een aangenaam oord, dat geheel aan zee gelegen, aan de Noordhollandse Noordzeekust een unieke positie bekleedt. Nog is de gemoedelijke sfeer hier bewaard gebleven, rondom kent het dorp alleen natuurschoon, dat door geen enkele industrie wordt verstoord. De lucht is er zuiver, het strand breed en schoon. Het lijkt er op alsof we voor onszelf reclame neerschrijven, om ervan door drongen te raken, dat Egmond aan Zee het helemaal is wat we voor onze vakantie zoeken. Maar we hebben het geluk er te mogen wonen en dus is dat niet meer nodig. Voor de vele duizenden echter, die slechts enkele weken van deze om geving wensen te genieten, is het goed te weten, dat een verblijf alhier ook alles kan bieden wat men als onder komen zoekt, van het eenvoudigste hotel en pension en de vele honderden particuliere adressen tot het meest gerenommeerde hotel. Ook dat is in Egmond aan Zee te vinden, aan de Boulevard, op het hoekje van de Emmastraat, van welk punt de huidige generatie van Egmond aan Zee niet beter weet dan er hotel "Bellevue" aan te treffen. Duizenden zagen de zee vanuit "Bellevue" Di bekende hotel staat er al sinds jaar en dag. Het hoort er thuis en het neemt in het toeristisch aanbod van Egmond aan Zee een belangrijke plaats in. Duizenden zagen van hieruit de zee voor het eerst en duizenden keerden op ditzelfde plekje terug. Het lag dan ook voor de hand, dat dit hotel door de loop der jaren verschillende groeistuipen heeft gekend en ook nu staat het weer aan de vooravond van een belangrijke uitbreiding. De heren Steenbeek senior en junior hebben het hotel naar een eenzame hoogte weten op te voeren, figuurlijk gesproken. En om zich te kunnen handhaven, was het beslist noodza kelijk om meer armslag te krijgen. De akkommodatie overtrof zichzelf, de spirit om meer te kunnen doen was aanwezig maar de mogelijkheid om dat waar te maken ontbrak. Er moest ruimte komen en dat vonden de heren Steenbeek in de hoogte en nergens anders. Er omheen is geen grond dus het besluit was eenvoudig. Edoch een logische gedachtengang als deze bleek niet zo vanzelfsprekend te passen in het ambtelijk denken en zo kon het gebeuren, dat er een zeer lange kronkelweg bewandeld moest worden om een voor de hand liggende richting uit te gaan. In 1972 werd de eerste schrede op het ogenschijnlijk geëffende pad gezet maar het bleek vol voetangels, klem men en valkuilen te zitten. Steeds bleef een aanvraag om wat beter adem te kunnen halen stranden op de denk beeldige bouwhoogtegrens van 13^80 meter en dat ondanks het feit dat op een steenworp afstand zó hoog werd ge bouwd, dat de vuurtoren daarbij in het niet verzonk. De stralen van het bekende lichtbaken schijnen nu vrolijk tegen de sterflat aan maar dat oor deelde men als normaal. "Bellevue" moest laag blijven om redenen, die hooguit verwondering kunnen oogsten voor de verklaring. Het nut ervan was niet aan te voeren, want dat zat ergens verscholen in het brein van een of andere stedebouwkundige, welk menselijk soort wel eens meer blijk geeft v^n ondoorgrondelijke ge- dachtenkronkels maar als je ermee te maken hebt, dan kun je er lelijk mee zitten. Na zeven lange jaren eindelijk toestemming De strijd tegen onbegrijpelijke bouw- regels en ambtelijke zienswijzen duur de aanvankelijk 5 jaar. Voorlopig was het genoeg en er bleef slechts een onbehaaglijk gevoel over. Maar in 1978 laaide toch de niet te bedwingen strijd lust weer op. De heren Steenbeek zagen dat het zo niet langer kon, hun hotel dreigde in de toekomst ten onder te gaan aan een al te knellend keurslijf en er begonnen zich zelfs verschijnselen af te tekenen, die wezen iri de richting van bedrijfsbeëindiging, wanneer er niet spoedig ingegrepen werd. Opnieuw boog men zich over de tekeningen, de tafels van het hotel lagen binnen de kortste keren weer bezaaid met allerlei papieren, gesprek ken werden gevoerd, berekeningen ge maakt en ziedaar, in de verte begon een lichtpuntje te gloren, dat tenslotte al duidelijker werd. De toestemming om uit te breiden zat er aan te komen en om een lang verhaal kort te maken, men mag nu gaan bouwen, de papieren zijn rond, de vergunning is er. Wat al jaren eerder had gekund maar door allerlei kronkels niet mocht, staat nu eindelijk te gebeuren. Hotel "Belle vue" gaat omvangrijk uitbreiden. En het ligt voor de hand, dat door al dat oponthoud toch nog enig voordeel wordt behaald, want de ontwikkeling in de hotellerie heeft veel nieuwe dingen met zich meegebracht, die t^elijk nu toegepast gaan worden, djftvendien maakt de W.I.R.-regeling dit mo ment een gigantisch projekt, dat enige miljoenen gaat kosten, wat meer accep tabel en wat zeer belangrijk is: hotel "Bellevue" brengt in Egmond aan Zee een belangrijk stuk werkgelegenheid, dat voor de toekomst bete^—rzekerd Bouwen op staal Over het gehele gebouw zal een nieuwe bouwlaag komen, die uit twee verdiepingen bestaat. Het geheel zal worden gedragen door een staai- konstruktie, die rondom het bestaande hotel wordt aangebracht. Het oude gedeelte kan er als het ware onderuit geschoven worden, het nieuwe gedeelte blijft dan rustig staan. Het is de eerste keer in Nederland, dat er op deze manier wordt uitgebreid. Het aantal kamers wordt van 35 tot 54 opgevoerd. Een aantal hotelkamers krijgt een aparte kinderkamer erbij. Elke kamer wordt voorzien van een badkamer danwel doucheruimte en toilet. Het balkon aan de voorkant gaat weg. Die ruimte wordt aan de daar achter liggende kamers getrokken, waardoor er drie kleinere conferentie zalen ontstaan. Zoals bekend vinden er in het buitenseizoen zeer veel confe renties in hotel "Bellevue" plaats. Deze week wordt begonnen met een interne verbouw van het restaurant- gedeelte. Er zal een nieuwe bar komen en een pub terwijl de keuken het neusje van de zalm wordt. Insiders zal het van 19 nov. t/m 3 dec. 1979: Ook deze twee weken waren inbre kers weer aktief. Uit twee woningen werd geld ontvreemd ter waarde van enkele duizenden guldens. Tevens wer den twee auto's "geleend" door onver laten. Beide auto's werden gelukkig weer teruggevonden, hoewel bescha digd. Vernielzuchtige personen hebben van een geparkeerd staande auto alle banden leeg laten lopen en de antennes afgebroken. Drie aanrijdingen met blikschade werden gemeld, waarvan in één geval de dader onbekend is gebleven. Ook werden weer enkele bestuurders in de kraag gevat die een borreltje teveel op hadden. Met de feestdagen in het vooruitzicht willen wij u er nogmaals op wijzen: Houdt de feestdagen gezellig en ga niet met een borrel op achter het stuur zitten. Laat u rijden of spreek af wie er gaat rijden. De Hoeverweg is danig verbeterd. De wat scherpe bochten zijn er uitgehaald en er is een nieuwe asfaltlaag aan gebracht. Nu is het wachten nog op een slijtvaste laag en een goede belijning. Voor alle voertuigbezitters: Kijk uw verlichting na. Steeds weer moeten wij constateren, dat velen slecht licht of helemaal geen licht voeren. Ook staan vele lichten verkeerd afgesteld. Er wordt in deze donkere dagen strenger opgetreden. Vermist worden: een groene heren fiets, merk onbekend: een groene herenfiets, merk Union; een groene damesfiets, merk Benzo; een bruine damesfiets, merk Union Savoi 3; een blauwe damesfiets, merk Junker; een zwarte herenfiets, merk onbekend: ouderwets model; een groene dames fiets, merk onbekend met een doorge bogen bagagedrager; een rood/paarse damesfiets, merk onbekend met alumi nium spatborden; een bruine fietstas/ boodschappentas; twee honden, te we ten een Duitse Staander (teef) en een gevlekte Bastaard (teef); een groene parkerjas maat 128; een witte gym schoen; een kettinkje met gouden kwastje; een bezorgmand; een oranje pallet wagentje; een herenhorloge m. Seiko Quarts, een Afghaanse windhond, beige grijs met gele halsband (reu) Gevonden: een bruine herenfiets merk Miller; een blauwe herenfiets merk BSA; een groene herenfiets merk Union Safari: een groene damesfiets merk Vineta; een blauwe damesfiets merk onbekend; oen groene want; een handschoen; een zwarte portemonnee met f 15,—; een groene parkerjas maat 152; een roodharige Ierse setter; een armband met plaatje; een bos auto sleutels; eem sjaal met vele kleuren. Nogaals hel verzoek: noleer frame nummers van fietsen en bromfietsen, merk eventueel uw goederen. Bel indien u iets ziet wat het daglicht niet verdragen kan, de politie. Ga niet zelf op onderzoek uit. Bel 1439 lussen 09.00 en 18.00 uur, daarna 072-116444 die de surveillancewagen van uw bericht in kennis stelt. POLITIE EGMOND 't Is zaterdagavond. Vlammen verlichten het Pompplein. De brandweer heeft brand gesticht, sirenes van aanstormende brandweer wagens gillen, uit een der wagens springt Gerrit de Graaff, spuitgast sinds 22 jaar en blust met een enkele straal de vlammen tot in de kiem. Het is zijn laatste optreden als lid van de Egmondse brandweer want even daarna werd van hem afscheid genomen in "De Klok", waarbij de manschappen uit de drie dorpskernen aanwezig waren. Burgemeester Kingma dankt Gerrit de Graaff en zijn vrouw voor hun inzet. Natuurlijk waren er bloemen voor haar terwijl de scheidende brandweerman twee onderscheidingen kreeg opge speld als erkenning voor zijn ver diensten. Gerrit de Graaff komt uit een brandweerdynastie, want zowel zijn grootvader als zijn vader hanteerde de spuit, terwijl zijn broer Cor nog deel uitmaakt van het korps en broer Piet onlangs afscheid nam. Commandant Cees Blaauboer dook weer terug in de historie van het korps terwijl de heer J. Hopman, voorzitter van de Rabobank, de mens prees in Gerrit de Graaff, die tevens bestuurslid is van genoemde bank. Oud-commandant Cor van Pel ver richtte de traditionele "inwijdings plechtigheid" tot lid van het "Oud Goud", waarbij de plumeau en het "wijwater" werd gehanteerd, om De Graaff "van stank en roet te ontdoen". Ook oud-commandant Sjoerd Dijkstra voegde namens dit "Oud Goud" een geschenk toe aan de verschillende die hij reeds had ontvangen, terwijl cen tralist Johan Romeijn als voorzitter van de brandweervereniging van de gelegenheid gebruikmaakte, om deze vereniging meer in de belangstelling te brengen, waarbij hij de hoop uitsprak, dat het korps van Egmond aan "c? niet ,het gevoel zou hebben sinds de een wording "geannexeerd" te zijn. Tot slot mocht Gerrit de Graaff als eerste brandweerman een kadootje van de dames in ontvangst nemen, dat, zoals Ciny Blaauboer zei: "Volgens haar man niets met de brandweer te maken zou hebben". Daar was ze het niet mee eens, want ze kon helemaal niet begrijpen, wat dan het eerder ontvangen geschenk van de manschap pen, een horloge, ermee te maken had, "want" zei ze, "als jullie ergens op af moeten, god ziet jullie dan terug'Haar woorden en van de andere sprekers, waaronder Cees van Pel als ceremonie meester van deze zeer drukke bijeen komst, typeerden het spontane karak ter van deze afscheidsreceptie. Grote sortering lijsten. Opspannen borduurwerken. Opplakken reprodukties, foto's etc. Ook ontspiegeld glas voorradig. Alle maten klemglas. LIJSTENMAKERIJ TEIJSEN tel. 2576. Woensdags gesloten. Karei Doormanlaan 11, Egmond aan Zee EGMOND-BINNEN - Limmerw. 6 Op korte termijn te aanvaarden een goed onderhouden mod. SCHAKELWONING, met zonnige tuin en schuur, voorzien van C.V. Ind.: ruime woonkamer, open keu ken, 3 slaapkamers, douche met 2e toilet; op 2e etage 2 slaapkamers (met dakkapel len). Vraagprijs 198.000,— k.k. G. M. VREDENBURG, makelaar NMB, Westerweg 382, Alkmaar. Telefoon 072-121092. De nieuwste kollektie ligt bij ons ter inzage. Vele reprodukties en natuurlijk de unieke Anton Pieck-kaarten. Nieuw! Anton Pieck verjaardagskalender. Dat is nog eens apart. Een advies! Komt u vooral tijdig. Egmond aan de Hoef, Egmonderstraatweg 5, telefoon 02206-1201 Egmond aan Zee, Burg. Eymaplein 2, telefoon 02206-1789 M

Contact met de Egmonden | 1979 | | pagina 3