OP DE RAAD VAN EGMOND mm I® Velen kwamen tezamen fflt KORT NIEUWS Hoog water Zaterdag 5 januari Kerstboom verbranding te Egmond aan de Hoef en te Egmond-Binnen 27- DECEMBER 1979 NUMMER 1434 - Uitgave: Drukkerij Belleman B.V. Egmonderstraatweg 5 1934 AA Egmond aan de Hoef Telefoon 02206-1201 Burg. Eymaplein 2 1931 GC Egmond aan Zee Telefoon 02206-1789 Advertentie-tarief: losse plaatsingen 30 ct. per mm bij kontrakt belangrijke korting Redaktie en foto's: Gerard Belleman Layout en montage: Jan de Raadt - Jaap Eeltink „4.HjzAerruiker J&citr EGrMONT 0£ den. HOEF 1680 1680 - 1980 Precies 300 jaar geleden Werd deez oude prent gemaeckt. Herstel dit costelyk verleden En we hebben doel geraeckt. Raadhuis, museum, andere waerden. Ze vinden hier hun onderdak. En.het huwelijkspaartje Zette hier de eerste stap. Geeft elkaar de rechter hand. Dat klinckt in deez' entourage En herbouw van dit oude slot Duidt tevens op courage. Hekeldicht op de vroede vaad'ren Waarin ondeugden en dwaasheden worden beschreven. ■x«aaf Het gemeenschap'lijk spel der vroede vaad'ren Is voor dit jaar weer uitgespeeld. Hoe is 't ons nochthans wedervaren, Heeft het spel ons niet verveeld O gij lieden van de vroedschap, Deed gij 't wél en naar ieders zin? Of speelde ge 't spel al om het spelen, Handeld' gij soms niet al te min Dit jaar is nu vervloden, veel maeckte u daarin krom En wat werd ons tot slot geboden 't Was niet dan grim, schamper gebrom. Gij, die op de bres staat Voor 't heil van het goegemeen, Voor ons geringhe luyden, We voelden ons zo alleen. Want wat deed ge toch so altegader en tesaam Gij krakeelde, harrewarde En stond daarin vooraan. Kritische woorden strooide Ge kwistig in 't rond Terwijl ge onbetaam'lijk koutend Met d'anderen de strijd aanbond. Waarheden, halve, hele, uitten gij in ruime maten, Terwijl d'andere vaad'ren naarstig zochten naar moog'lijke hiaten. Gij kruiste telckens weer de degens, Maakte het dickwijls al te bont Door ze altoos te gebruiken en te scherpen op de achtergrond. Plezier zaagt ge in schimpen Omdat ge elkaar 't succes niet gunt En ook niet wilde vertrouwen Op elckanders uitgangspunt. Een jaar werd ons geschoncken Om daarmee veel goed te doen. Maar o wat tijd ging er verloren Met uren wauwelen voor louw loen. Verkozen bent ge om te bouwen Ten profyt van 't algemeen Maar zoveel bleef 't bij sabelhouwen En wild sloeg ge om u heen. En als schrijver voor de luyden Namen wij 't strydperk waar. Schreven woorden die we cruyden Met üw woorden, soms zo naar. O ware het u gegeven d'Onwysheid te aanschouwen Zodat g'in de jaren tachtig Begint met op te bouwen. Want we kijken altegader En rykhalzend er naar uit, Dat 't kader der vroede vaad'ren Daadwerk'lijk stopt met dat gemuit. Deez' regels zijn geschreven, aan het eind van 't oude jaar. Lijken ze wat overdreven? Niets is minder waar. Deed de vroedschap dan zo weinig Nee, ook dat is niet perfect. Gelukkig deed zij ook nog werk, Dat de vaad'ren tot ere streckt. Hier nog 'n wens om te besluiten, Ter leniging van de woningnood. Ga eensgezind de noodklok luyden Om deez' nood ontstellend groot. Van Nel en Jan en Jaap en mij De allerbeste wenschen En dat spreken we hier tevens uit Voor alle and're menschen. Geluk en voorspoed in 't nieuwe jaar En mogen we het allen beleven, Dat we aan het eind daarvan Elkaar een handdruk geven. GERARD BELLEMAN Hoewel het leek dat er in de geweldige ruimte van de sporthal te Egmond aan Zee minder mensen bijeen waren voor de Kerst- zangdienst dan vorig jaar, waren toch altijd nog zo'n 800 belangstellenden deelgenoot in het gezamenlijk kerstgebeuren, waaraan door de vijf Egmondse koren werd meegewerkt en door "Lamoraal van Egmont". Massaal werden eeuwenoude kerst liederen meegezongen, terwijl de koren het programma afwisselden met hun vokaal optreden, waaronder ook het jongerenkoor van zich deed spreken. Burgemeester Kingma zei in zijn welkomstwoord, dat Kerstmis het feest van saamhorigheid is. "Konden we daar maar eens wat minder doof voor zijn, we zouden met meer overtuiging samen kunnen zingen". "Waarom zo moedeloos" zei hij? "Deze woorden zijn helaas maar al te vaak nodig". Tenslotte sprak hij de wens uit "dat de boodschap van het Kerstfeest meer zouden door gaan dringen". Aan het eind van de bijeenkomst zei dominee M jonen: "God wil de wereld niet oracht ,en praal maar zoekt het in het eenvoudige". "Iedereen die daar in voor is, mag binnenkomen", met welke woorden hij de nadruk wilde leggen op het elkaar tegemoet treden met hulpvaardigheid, zodat de ander zich er helemaal bij- voelt. wij vernemen DAT Hart voor Egmond op maandag 14 januari 1980 een avond voor de donateurs en andere belangstellenden organiseert. Zoals gebruikelijk zullen de aktiviteiten van de afgelopen periode en de plannen voor het komende jaar onderwerp van bespreking vormen. Op die avond en in het weekend eraan voorafgaand zal een kleine tentoon stelling te zien zijn, bestaande uit afbeeldingen van schilderijen van de Amerikaanse schilder Gari Melchers. Rond de eeuwwisseling poseerden vele Egmonders voor hem. Nadere berich ten over deze expositie volgen t.z.t. in dit blad; RESTAURANT ITALIANO jpELLA ^gtOSTA PIZZERIA Pompplein 3 - Egmond aan Zee Telefoon 1701. „Gezellig uit eten in een sfeervolle omgeving". DAT Hart voor Egmond donderdag 27 december (vandaag) in het dorpshuis te Egmond aan den Hoef een bestuurs vergadering annex kerngroepavond houdt. Aanvang 20.0p uur. Belangstel lenden welkom; DAT de gemeenteraad van Egmond op vrijdag 4 januari voor het eerst in het nieuwe jaar bijeenkomt enwel om 20.30 uur in het o.k.verenigingsgebouw aan de Julianastraat te Egmond aan Zee. Op de agenda staat als enige punt de eerste herziening van het bestem mingsplan Kennedyboulevard; DAT vrijdag 4 januari om 21.00 uur de jaarlijkse kontaktavond van de voetbal vereniging St. Adelbert wordt gehouden in café 't Haasje te Egmond-Binnen. Medewerking wordt verleend door Henk Out en zijn Oldtimers. De avond is voor alle leden en medewerkers van Adelbert en voor allen die de vereniging een warm hart toedragen; DAT er in dit nummer een mede deling van de gymnastiekvereniging "Spirit" staat opgenomen, waarvoor wij uw speciale aandacht vragen; DAT het gemeentebestuur van Eg mond een Nieuwjaarsreceptie houdt op donderdag 3 januari a.s., 's-avonds van 20.00-21.30 uur in dorpshuis "De Schulp' te Egmond-Binnen. Alle Egmonders worden uitgenodigd om in ongedwon gen sfeer elkaar te ontmoeten bij gelegenheid van 't nieuwe jaar terwijl de gemeente met een glaasje en een hapje als gastheer optreedt. woensdag 26 9.11—21.43 donderdag 27 10.17—22.55 vrijdag 28 11.31—23.58 (dood-tij) zaterdag 29 12.43—00.20 zondag 30 1.19—13.44 maandag 31 2.17—14.36 dinsdag 1 3.13—15.28 woensdag 2 3.49—16.09 donderdag 3 4.28—16.36 Onder leiding van de brandweer zal op zaterdagmiddag 5 januari de kerstboom-verbranding weer wor den gehouden. Vanaf 14.00 uur tot 15.00 uur kunnen bomen worden ingeleverd. Te Egmond aan de Hoef wordt dit gehouden op het veldje aan de Pr. Marijkelaan t.o. school; te Egmond-Binnen op het veldje naast de r.k. kerk, ingang Meidoornlaan. De kinderen ont vangen een versnapering. I

Contact met de Egmonden | 1979 | | pagina 1