met de egmonden Veel belangstelling voor 8e halve marathon te Egmond aan Zee Bob Denneboom jubileert in "De Kapberg" l® m® J: Theatergroep "Horizon" opnieuw in "De Blinkerd" Twe^ouwe getrek v€n nemen afscheid van de post Hoog water _KORTNIEUW^J wij vernemen Aan alle bejaarden in de drie Egmonden contact Uitgave: Drukkerij Belleman B.V. Egmonderstraatweg 5 1934 AA Egmond aan de Hoef Telefoon 02206-1201 Burg. Eymaplein 2 1931 GC Egmond aan Zee Telefoon 02206-1789 3 JANUARI 193(1 NUMMER 1435 Advertentie-tarief losse plaatsingen 30 ct. per mm Bij kontrakt belangrijke reduktie. Redactie en foto's: Gerard Belleman Layout en montage: Jan de Raadt Jaap Eeltink Als de voortekenen niet bedriegen wordt het zondag 6 januari a.s. in Egmond aan Zee drukker dan op menige vakantiedag. Het aantal aanmeldingen voor de "Le Champion" halve marathon is n.1. zo groot dat verwacht mag worden dat de mensenmassa nauwelijks te verwerken zal zijn. En dan nog te bedenken dat nog vele lopers via de na-inschrijving aan de 21 km deel zullen nemen en dat de meeste trimmers voor de 3 en 7 km ter plaatse in zullen schrijven. "Le Champion" heeft voor deze h£:v/e usar-ÜK,.; weer heel wat werk verzet. Er zullen meer dan 150 mede werkers overal bezig zijn. De deel nemers aan de 21 km krijgen een zeer fraai trajekt voorgeschoteld door o.m. het Noordhollands Duinreservaat. Op de posten 8 km, 14 km en 18 km krijgt men gratis de vermaarde Amerikaanse voedingsdrank Gatorade verstrekt. Bij de finish in het centrum van Egmond aan Zee kan men de precieze gelopen tijd aflezen op een elektronisch tijd waarnemingsbord.Voorts krijgen alle dames die de 21 km volbrengen bij de finish een bloemetje aangeboden. Bijzonder veel wordt verwacht van de trimlopen door de duinen en over het strand over de afstanden van 3 en 7 km. Vooral gezinnen zullen hieraan deel nemen. Voor deze afstanden kan men op 6 januari a.s. vanaf 09.00 uur inschrijven in de sporthal. Het in schrijfgeld voor de 3 km bedraagt t/m 15 jaar f 2,50, voor ouderen f 3,50; op de 7 kilometer betaalt men f 1,00 extra voor de verplichte duin- kaart. Als herinnering ontvangen deze deelnemers een fraaie kleurige vaan. Na-inschrijving voor de 21 km presta tieloop is ook mogelijk vanaf 9.00 uur op de dag zelf in de sporthal tegen een inschrijfgeld van f 10,00. Deze deel nemers ontvangen direkt na afloop een standaard in de vorm van een hard- lopèr op voet. Als extra stuntje zullen deze dag een aantal door Nike gesponsorde Nede i landse atleten aanwezig zijn en ais primeur voor Nederland een zeer fraaie kleurenposter van 25 Nederlandsetop atleten presenteren. De naam van de kunstschilder Bob Denneboom is in onze Egmondse dreven een bekende klank. Het is 35 jaar geleden, dat Bob het besluit nam, om zich definitief hier te vestigen, want in de donkere oorlogsjaren daarvoor had hij hier zoveel sympathie ondervonden, dat voor hem het besluit vast stond. Bob Denneboom werd sindsdien de Egmondse kunstschilder, waarvan de naam niet alleen hier maar ook in de verre omtrek veel zou gaan zeggen. ïie I >P-1 pW i Naar verwachting zijn er op 6 januaij in Egmond meer dan 4000 deelnemeit^ uit alle delen van het land én uit het buitenland. "Le Champion" nodigt u ook uit om deel te nemen. Alle afstanden staan voor u open en loopt u een kortere afstand dan is het een genot om daarna de deelnemers van de 21 km te zien binnenkomen. De start voor alle afstanden is om 11.00 uur op de Noord- Boulevard. De Theatergroep "Horizon" uit Egmond aan den Hoef treedt vrijdag 11 januari op in de grote zaal van "De Blinkerd" met de musical "Oliver"! In het voorjaar van vorig jaar heeft deze Theatergroep al eerder de musical "Oliver" laten zien. Dit is zo'n succes geweest, dat om een herhaling werd verzocht. Het applaus na afloop toen heeft doorgeklonken en de persrecensies waren gunstig, zo niet lovend, omdat nog geen enkele Neder landse amateurgroep er in geslaagd was deze musical met zijn vele vereis ten van decorwisselingen en talloze figuraties op de planken te zetten. Daarbij vormde ook de wetenschap dat verschillende mensen geen kaartje hadden kunnen krijgen, een extra aan leiding om "Horizon" nogmaals te vragen. Naast dit alles leent de musical 'Oliver'zich uitstekend voor een echt familie-uitje, omdat de schrijver Char les Dickens met het verhaal van het weeshuiskind eigenlijk voor alle leef tijden iets heeft te zeggen. Het muzikale aspekt, de komposities van Lionel Bart, is niet specifiek voor een leeftijds groep, maar biedt allen een gezellige avond in het vooruitzicht. Voor kinderen is het erg aantrek kelijk, omdat de theatergroep "Hori zon" in een aantal rollen zelf kinderen op het toneel brengt, als weeshuis kinderen en -boefjes. Overigens voor het verhaal hoeft niemand zich bezorgd te maken, want een verteller zal op belangrijke momenten in deze musical veel verduidelijken. Daarnaast is er nog een ander interessant gebeuren aan de theater groep "Horizon". Jan Hopman, die in de musical "Oliver" de rol van de begrafenisondernemer Sowerberry speelt, is natuurlijk net als de andere "Horizon"-aktéurs te zien in "De Blinkerd", maar in februari gaat een nieuwe Nederlandse speelfilm in premiere, waarin Jan als akteur mee speelt. Het gaat om de speelfilm, die gemaakt is naar aanleiding van een drietal bekende boeken van de schrij ver Gerard Reve. Maar dat nog meer talenten, mede door de theatergroep "Horizon", hun kans krijgen, blijkt wel uit het feit dat Mark Smit, een uitge slepen en linke zakkenroller in de musical "Oliver", meedoet in een aantal televisie-audities voor 'n nieuwe Hollandse serie. In een notedop is het verhaal van Oliver als volgt: Oliver is een jongen, die door het weeshuis wordt uitbesteed aan een begrafenisondernemer. Door plotse omstandigheden komt deze nog zeer jonge knaap terecht in het Londen van de vorige eeuw en in het bijzonder dat deel van Londen, waar het daglicht slechts schaars doordringt en ook veel gebeurt, wat het daglicht niet bijster best kan velen. Hoe deze wees Oliver, gespeeld door Ariëlle Veerman, toch nog goed terecht komt en hoe slecht het met enkele schurken afloopt, kunt u met eigen ogen aanschouwen op genoemde vrijdag 11 januari in "De Blinkerd". De voorstelling begint om acht uur en kaarten zijn verkrijgbaar bij de kassa van "De Blinkerd", of telefonisch 02209-2068, tussen tien en twaalf uur, en verder bij de voorverkoopadressen in Egmond aan den Hoef: Annemarie Hikke, Slotweg 9, tel. 1383 en sigaren magazijn Jan Twisk, Herenweg 186, tel. 1490. woensdag 2 3.49—16.04 donderdag 3 4.26—16.36 vrijdag 4 5.10—17.14 (spring-tij) zaterdag 5 5.45—17.54 zondag 6 6.28—18.36 maandag 7 7.11—19.14 dinsdag 8 7.49—19.50 woensdag 9 8.23—20.31 donderdag 10 9.00—21.19 (dood-tij) RESTAURANT ITALIANO Pompplein 3 - Egmond aan Zee Telefoon 1701. Gezellig uit eten in een sfeervolle omgeving". DAT deze eerste regels van de rubriek "wij vernemen" in het nieuwe jaar door velen gevolgd zullen worden, want als de voortekenen ons niet bedriegen, staat er in 1980 heel wat te gebeuren. We zullen al die regels aan het papier toevertrouwen en we spre ken als redactie van het "Contact" de wens uit, dat u ze tot aan de laatste regel van 1980 uit mag lezen; DAT het gemeentebestuur van Eg mond een nieuwjaarsreceptie houdt op donderdag 3 januari van 20.00-21-30 uur in dorpshuis "De Schulp" te Egmond- Binnen. Alle inwoners zijn daar van harte welkom om met de andere Egmonders even van gedachten te wisselen met een glaasje en een hapje; DAT ook de Egmondzeeër Reddings brigade èen nieuwjaarsreceptie houdt en wel op zondag 6 januari in restaurant "De Bomschuit" van 16.00-18.00 uur. Alle leden worden hier verwacht. DAT in Egmondia-gelederen nogal wat beroering ontstond nadat volgens een verslag in een der dagbladen trainer Donkersloot van Alcmaria Vic- trix gezegd zou hebben een "spuug- bord" te maken, waarop hij de foto's van alle Egmondia-spelers zou prikken. Diverse ingezonden stukken waren het resultaat, 't Is ook een opmerking die kant noch wal raakt; Zelf denkt hij met dankbaarheid terug aan de opvang, die hem werd geboden te Egmond-Binnen, toen hij aan de voet van de duinen aan de bezetter trachtte te ontkomen. De Egmondse families, die hem daarbij de helpende hand boden, zijn voor hem standbeelden geworden, die in zijn gedachten grootser werden naarmate de jaren verstreken. Geschenk aan de bevolking Die warme gastvrijheid is niet naar waarde om te zetten maar elk gebaar is een bezegeling. Bob Denneboom doet dat op zijn manier. Want was het niet in die dagen, dat hij een van zijn Eg mondse beschermers op kunstzinnige wijze neertekenden op een stuk eerlijk materiaal? Jawel, het was Egge Stroo ker, een man die naar volwassenheid gegroeid in de natuur van Egmond- Binnen, voor hem een eerlijkheid uitstraalde, die artisticiteit inhield, zonder dat zijn object, om dit oneer biedige woord maar even te gebruiken, daar het minste vermoeden van had. Maar Bob zag in hem zijn model en tekende hem met rake lijnen. Het werd een van zijn eerste bekende Egmondse stukken. En dat stuk zal Bob Denne boom de bevolking van Egmond aan aanbieden, tijdens de opening van de aan hem gewijde tentoonstelling in "De Kapberg", op vrijdag 4 januari a.s., 's avonds om 20.00 uur. Burgemeester Kingma zal het na mens de Egmondse bevolking in ont vangst nemen eh het zal een plaats krijgen in de raadszaal van het ge meentehuis. Het is echter ook te bezichtigen tijdens de tentoonstelling in "De Kapberg", die daar wordt gehou den van zaterdag 5 januari tot en met zondag 3 februari. De tentoonstelling is geopend elke week van woensdag tot en met zondag van 2 tot 5 uur, terwijl de kunstenaar in het weekend zelf aan wezig is. Tijdens de tentoonstelling staat de mens centraal. Bob Denneboom maak te veel figuurstudies want de mens had in zijn werk en door zijn ervaring een belangrijke plaats in zijn leven ge kregen. Met dankbaarheid denkt hij terug aan de Egmondse families Apeldoorn-Zoon, Lute, Schuit, V.d. Molen, Blokker, Zentveld. Castricum, Bak, Strooker, Goedmaat, Glas en De Graaff, om er maar enkelen te noemen, waaraan hij met grote sympathie aan terugdenkt, velen van hen zijn allang overleden. Na de kustevacuatie in '43 kwam hij in Den Haag terecht bij zijn thans ook in Egmond wonende vriend Jan Klein, die een onderscheiding kreeg van de staat Israël voor z'n verzetswerk. Nadat in Den Haag al de onderduikers die bij Jan Klein zaten, werden verraden, kon Bob Denneboom zijn leven redden, omdat hij er toevallig niet was en in Amster dam verbleef. Daarna kon hij zijn toevlucht zoeken bij de familie Daman, die hij nog kende van Egmond. alwaar zij een zomerhuisje bezaten.Het waren mensen die hem hielpen, het waren mensen die hij tekende, het zijn mensen, a wil tonen. I_ Zijn erkentelijkheid ten opzichte van de Egmondse bevolking dreef hem, vroeger ook tot een krachtige inzet bij de restauratie van de slotkapel, want van Egmoi^vas hij gaan houden en dat Egmond ï^pst kost wat kost worden bewaard voor het nageslacht. In Bob Denneboom vond Egmond dan ook een warm pleitbezorger. Zelfportret, geschilderd in 1958, welke prijkt op de smaakvolle affiches. DAT de raad van Egmond de eerste vergadering in het nieuwe jaar houdt op vrijdag 4 januari om 20.30 uur in het o.k. verenigingsgebouw te Egmond aan Zee. Op de agenda prijkt slechts het voorstel tot vaststelling van de le herziening van het bestemmingsplan Kennedyboulevard, terwijl de rond vraag nog voor wat andere gesprekken kunnen zorgen; DAT enkele verenigingsbesturen te laat waren met de inzending van hun teksten voor het "Contacf'-nummer tussen kerst en nieuwjaar, ondanks een duidelijke bekendmaking. Dit nummer lag voor Kerstmis reeds klaar. Dus teksten, die binnenkwamen op maan dag 24 december konden we echt niet meer opnemen voor de uitgave van donderdag 27 december, want ook wij werkten tijdens de kerstdagen niet; DAT de badmintonvereniging "De Hanebalken" te Egmond-Binnen op zondag 6 januari een grote nieuwjaars- instuif houdt voor alle leden van de vereniging in de bar van "De Schulp", aanvang 4 uur; f. oals ieder jaar organi seer: het Comité "Bejaarden Be langen De Drie Egmonden" ook dit jaar weer twee reizen. Het eerste reisje is van 12 mei t/m 17 mei naar de Volkshogeschool "Ons Erf' te Berg en Dal, bij Nijmegen. Het tweede is van 27 september t/m 4 oktober in hotel ,,'t Nije Huis" te De Lutte (Overijssel) Brieven en inschrijformulieren zijn heden aan alle vorige deelnemers toegezonden. Wilt u mee (graag zelfs) haalt u dan een formulier bij één der volgende vier adressen: mej. Th. de Klerk, Heerenweg 45, Egmond-Binnen, mevr. E. A. Dekker-Pluimgraaff, Voor straat 45, de heer P. Krijnen, Mars hallstraat 1; de heer J. H. van den Berg, Voorstraat 41 (Prins Hendrik-Stich ting). Ook bij de recepties van Agnes, Torenduin, Prins Hendrik-Stichting en Heegemunde zijn formulieren verkrijg baar. Sluitingsdatum is 15 januari a.s. Haast u zich daarom Het comité Maar de post nam steeds meer tijd en aangezien Cor Hoever is en de hele omgeving op 'n prikkie kent. werd hem al gauw de buitenste buitendienst toe bedeeld. En in die funktie zag men hem dagelijks op z'n brommer langs de weg de Egmondermeer in tuffen en kon men hem tegenkomen langs alle paadjes op 't Woud. Hij was wel besteller maar hij bracht tegelijk het hele "postpakket" met andere woorden, hij verkocht post- inde geld en betaalde uit. Hij was een soort vertrouwensman, met hem was het goed handelen. Maar aan alles komt een eind en na 42 jaar neemt Cor afscheid. Maar in z'n schuur tje staat de apparatuur al klaar, om z'n oude liefde weer op te vatten en dat is niet alleen z'n vrouw Luus maar ook de draaibank, de zaag en de beitel, want stilzitten is er niet bij. Ook Jaap de Graaff te Egmond aan Zee houdt het voor gezien. Zijn postpet hing al even aan de kapstok om gezond heidsredenen maar dat gaat gelukkig goed, dus Jaap de post, zoals ze hem in Derp kennen, neemt afscheid, aan gezien hij zijn pensioengerechtigde leeftijd heeft bereikt, zoals dat amb telijk heet. Het rijdend postkantoor neemt afscheid, Cor de Raadt zet zijn poslbrommer aan de kant en houdt het voor bekeken. Als. we met hem daarover zitten te praten, dan dwalen we gauw af naar vroeger, toen zijn vader de post nog bezorgde en de heer en mevrouw De Haan het kantoor op de Hoef nog beheerden. En inmiddellijk zitten we ook tussen de woonwagens, waarbij de naam Moerkamp komt opduiken. Want Cor de Raadt oefentie vroeger, toen hij nog hulpbesteller was, ook het beroep van wagenmaker uit, timmerman, meubelmaker. Hij maakte de tijd nog mee, dat de heren Koemen en Sanders de post in Derp bezorgde en daar hield het dan mee op. Twee man was gepoeg. Bijna 45 jaar terug kwam hij in dienst, hoewel hij vroeger alleen 's avonds de bussen leegde, maar wel elke dag, zonder onderbreking. En toen Egmond aan Zee in de loop der jaren groeide, werd het een volle taak. Hij werkte onder direkteur Fer Snoeks, die later opgevolgd werd door de heer Rinus Groefsema. "De rondjes werden al groter" zegt Jaap, "en vroeger had je ook nog tientallen kwitanties bij je om te innen, waarmee je meestal over veertien dagen weer terugkwam". Dat is allemaal over, de girokaart kwam en zelfs het aantal brieven nam af door de toename van de telefoon aansluitingen. Maar in z'n geheel nam het aantal poststukken drastisch toe, zodat het postkantoor Egmond aan Zee nu met een veel grotere bezetting werkt. Jaap zag Derp groeien en daarmee de post. Hij gaat het nu rustig van een afstandje bekijken.

Contact met de Egmonden | 1980 | | pagina 1