met de egmonden m art apart art apart Is drumband "Van Speyk" de opheffing nabij Doe het licht maar uit en haal het doekmaar op 1 Hoog water Ingezonden Ingezonden contact 23 JANUARI 1980 NUMMER 1438 Uitgave: Drukkerij Belleman B.V. Egmonderëtraatweg 5 1934 AA Egmond aan de Hoef Telefoon 02206-1201 Burg. Eymaplein 2 Advertentie-tarief 1931 GC Egmond aan Zee Telefoon 02206-1789 losse plaatsingen 30 ct. per mm Bij kontrakt belangrijke reduktie. Redactie en foto's: Gerard Bellepan *L.ayovX en montage: Jan de Raadt Jaap Eeltink Drumband "Van Speyk" in volle glorie. Drumband "Van Speyk" verkeert in haar 13e levensjaar in ernstige moeilijkheden, niet zozeer financieel, wat in deze tijd niet zo gek zou klinken, maar de band heeft een enorm tekort aan leden. Telde zij in het oprichtingsjaar 1967 pl.m. 100 leden, nu zijn het er nog maar 22 Veel te kort voor een redelijke bezetting en om een verantwoord repertoire ten gehore te brengen. Wat is hiervan de oorzaak Die is moeilijk aan te wijzen, vele bands in de omgeving kampen met moeilijkheden en dreigen daardoor opgeheven te worden Het bestuur vond dit een te gemakkelijke oplossing en ging dus maatregelen nemen. De eerste stap was een totaal ander uniform waarmee tienduizenden, gul dens gemoeid waren. De volgende stap was - en is nog - de omschakeling van de blaasinstrumen ten van signaal- naar ventiel-instru menten. Hiervoor was o.a. een lening nodig ad 10.000,— van de gemeente Egmond. Hieruit blijkt dat het bestuur niet aan het "afbouwen" is naar een opheffij^ maar hard aan het werk is om vanfB drumband een volwaardige muziek vereniging te maken. Een muziek vereniging die met haar nieuwe blaas instrumenten vele mogelijkheden opent. Dus niet meer de geijkte drum band-marsen maar meer bekend^» melodieën. PI Egmond aan Zee heeft dan wel geen Volksmuziekschool maar drumband "Van Speyk" biedt u en/of uw kind de mogelikheid om muziek te leren lezen en in praktijk te brengen. Wil drumband "Van Speyk" voort bestaan, dan zijn er veel nieuwe leden nodig (of oud-leden die graag hun instrument weer willen oppakken). Leden die niet opzien tegeneen "stoom cursus" muziekstudie om "Van Speyk" zo snel mogelijk weer op straat te krijgen. Het bestuur roept dan ook iedereen op om eens kennis te maken met hun vereniging. De minimum-leeftijd is 12 jaar en denkt u nu niet ik ben daar te oud voor, want ons jongste lid is 12 jaar en ons oudste lid is 34 jaar. Er is o.a. plaats voor: een overslag, paukenisten, tam boers, bekkenist en blazers. U kunt voor informatie bellen: 02206-3539 (na 18.00 uur). Nee, het doek wordt niet opgehaald in het dorpshuis op 26 en 27 januari a.s., maar toch garanderen "De Hanswijkertjes" dat u niets zult missen van de musical "Fantasia". De jeugdoperettegroep, die dit jaar haar 10-jarig bestaan viert, heeft weer hard gewerkt aan deze uitvoeringen. Niet alleen de kinderen, maar ook de muzikale leiding, regisseur, decor bouwers, kostuumploeg en vele, vele anderen. Een indruk van het geheel was te krijgen tijdens de kostuumrepetitie zaterdag j.1. in het dorpshuis. Deze week wordt nog de laatste hand gelegd aan kostuums, decors, tekst en repeti- teis voor de premiere a.s. zaterdag avond. Toegangskaarten verkrijgbaar tussen 16.00 en 17.00 uur in het dorpshuis of telefonisch bij mevr. E. M. Ver- wayen, telefoon 1523, RESTAURANT ITALIANO $JELLA %0OSTA PIZZERIA Pompplein 3 - Egmond aan Zee Telefoon 1701. Gezellig uit eten in een sfeervolle omgeving". LJ<ORTNIEUWSJ woensdag 23 7.49—20.07 donderdag 24 8.35—21.05 vrijdag 25 9.27—22.10 zaterdag 26 10.31—23.22 (dood-tij) zondag 27 11.46—12.20 maandag 28 0.36—13.01 dinsdag 29 1.46—14.12 woensdag 30 2.46—15.09 donderdag 31 3.35—15.52 wij vernemen DAT de woningbouwvereniging "Eg mond aan Zee 40 jaar bestaat. Ter gelegenheid hiervan zal er een receptie worden gehouden op zaterdag 26 janu ari a.s. van 15.00 tot 18.00 uur in restaurant "De Klok" te Egmond aan Zee. DAT de gymnastiekvereniging Achil- les een extra uur inlast voor meisjes van 15 jaar en ouder. Vanaf deze leeftijdsgroep tot aan de damesgroep bestond een hiaat, dat daarmee opge vuld wordt. Elders in dit blad wordt hierover meer inlichtingen gegeven; DAT op zondag 17 februari in Egmond aan Zee weer het bekende kindercarna val zal worden gehouden. 's-Middags om 14.00 uur start de optocht, ver moedelijk vanaf het plein aan de Zuiderstraat, maar daarover worden nog mededelingen gedaan. Zaak is nu om te zorgen vooreen leukeuitdos-sing. En dat kan als enkeling, paar of groep. Voor de prijzen wordt gezorgd door de "Eendracht". "Lamoraal v. Egmont" zal zijn onmisbare medewerking ver lenen en natuurlijk Prins Carnaval met zijn Raad van Elf; DAT toneelgroep "Spiegel" vorige week met groot succes een kinder voorstelling op de planken bracht. De twee verhalen, "het bange dierenbos" en "de pozzebokken" werden door groot en klein met grote aandacht gevolgd. Op zaterdag 26 januari om 15.00 uur zal in zaal Swart nog een opvoering worden gegeven, terwijl alle grote en kleine mensen te Egmond aan Zee op zaterdag 2 februari ervan kunnen genieten, wanneer "Spiegel" voor het sjk'etlicht treedt in het o.k. verenigii|pgebouw, 's avonds om half acht; DAT het grondbedrijf van de Gebr. Hes te Egmond-Binnen momenteel de oude landbouwschool aan de Visweg sloopt, flrdoor ruimte gemaakt wordt voor de bouw van 12 schakel bungalows, die bouwbedrijf Tervoort aldaar gaat bouwen; DAT de gemeenteraad van Egmond op maandag 28 januari bijeen komt om 20.00 uur in het o.k. verenigings gebouw aan de Julianastraai 5 te Egmond aan Zee. Een twintigtal punten zal worden behandeld, die grotendeels als hamerstukken zullen worden afge werkt. Verkoop zal plaastvinden van het perceel Ankerstraat 6, dat ooit als proefperceel is verbouwd i.v.m. de rehabilitatie, met de bedoeling dat daar een kantoor zou worden gevestigd, dat deze zaken zou gaan behartigen. Alszodanig is het nooit in gebruik geweest. Nu wordt het verkocht aan de heer J. Dekker te Egmond-Binnen, die als woningzoekende het langst op de lijst staat. De gemeente gaat het voor malig PTT-gebouwtje aan de Egmon- derstraatweg aankopen, naast slagerij Heddes gelegen en het waarschijnlijk in gebruik geven aan een vereniging. Ook zal het besluit vallen, dat kleuterschool "Het Pandabeertje" wordt onderge bracht in de "De Ruyterschool", waar door de kleuterschool leeg komt. Er zijn plannen met het gebouw, waarover we te zijnertijd meer hopen te berichten; BIJ zijn uw zilveren guldens en zilveren rijksdaalders 9x zoveel waard Wij geven 85% korting op de vastgestelde prijzen als u met zilveren guldens ot zilveren rijksdaalders betaalt. Dit geldt voor al onze artikelen ENIGE VOORBEELDEN: - Wit gouden ring met briljant a 800,00 - Scheepsgetijdenkloka 215,00 - Daalderop tin bijv. fruitschaal a ƒ185,00 - Gouden hanger met granaat a f 350,00 - Boeket zijden bloemen a 100,00 Te betalen in zilveren guldens of rijksdaalders 120,00 32,50 27,50 52,50 15,00 Achterom 1 (t.o. pol.buro) Egmond aan Zee Tel. 4128 b.g.g. 1760 Wij behouden ons het recht voor deze aktie op elk door ons te bepalen moment te beëindigen. n.a.v. ons artikel Pastoor Wijte is vertrokken". Zeer geachte heer, Op 16 januari plaatste u in "Contact met de Egmonden" naast een verkla ring van ons kerkbestuur een artikel over het vertrek van pastoor Wijte. Daarin werd een eenzijdige voorstel ling van zaken gegeven, die bezijden de waarheid is. Daarom willen wij tegen over de kerkgemeenschap graag een en ander even rechtzetten. Allereerst uw onjuiste citering van het aktie-bestuur met de zin "terwijl zij pastoor Wijte nog wel een kans wilden geven". Letterlijk stond echter in bedoelde brief: "Wij als parochianen willen wel proberen pastoor Wijte de kans te geven zich zelf eens teontplooien, zonder onder invloed te staan van past. Westerhoven en mej. Miep. Waarbij hem de steun wordt gegeven van bisdom, dekenaat en parochie". Dit is dus iets heel anders dan "wel geduld willen worden", zoals u schreef. De brief was ook met vier duidelijke handtekeningen aan past. Wijte ge zonden, die hij dus wel onder de ogen heeft gekregen. Alleen aan het kerkbe stuur was afzonderlij knog een lijsthand- tekeningen toegevoegd, die wij niet aan derden zullen verstrekken. Het ging hier om "slechts'TOO handtekeningen. U plaatst dit aantal naast dat van pl.m. 2000 parochianen, waarmee gesugge reerd werd hoe gering het aantal adhesiebetuigingen was. Het zou echter juister geweest zijn om het aantal van 100 te plaatsen naast dat van de geregelde kerkbezoekers. Dit bedraagt gemiddeld 400 tot 450. Bovendien is het nooit de bedoeling van het aktie-komitee geweest om een massale beweging te ontketenen. Deze zou onnodig mogelijk deining hebben veroorzaakt, waarmee de parochie gemeenschap allerminst gediend was. Het ging immers niet om een ordinaire rel, maar om de geloofsbeleving van bezorgde parochianen. Dat het grootste deel van de parochie niet op de hoogte was van de proble men, is ook onjuist. Deze waren al verscheidene jaren sluimerend, in alle geledingen. Ook onjuist is de bewering "velen weigerden te tekenen". Het tegendeel was het geval, ofschoon de handtekeningen-aktie volkomen wille keurig is geweest. En wij delen aller minst de bezorgdheid "of de handel wijze van de activisten niet nog meer schade zal berokkenen", waarbij wij het gebruik van het woord activisten zeer onterecht vinden. Uiteraard betreuren wij het, dat een intern geschil over pastorale zielzorg zo tot een oplossing moest komen en zo eenzijdig belicht in de openbaarheid kwam. Maar wij verwachten dat de geloofsbeleving binnen onze parochie gemeenschap niet hieronder zal lijden. Deze rectificatie zal daartoe een bij drage kunnen zijn. Waarbij wij ons beroepen op het journalistieke gebruik "hoor en weder hoor" en u vragen om deze verklaring in uw blad dezelfde ruimte te geven als uw publikatie over het vertrek van pastoor Wijte. Met dank voor uw aandacht tekenen wij, hoogachtend, namens R.K. Kerkbestuur van de H. Adelbertus H. M. Gozeling, secretaris Het getuigt niet van openheid om een journalist van eenzijdigheid te be tichten, wanneer daar niet meteen bij wordt gezegd, dat het kerkbestuur zelf daarvan de oorzaak is. Wij geven uw mening graag de ruimte, maar dit had ook vorige week gekund in ons artikel over het vertrek van pastoor Wijte. Het kerkbestuur gaf ons echter niet de kans, het weigerde, ook na herhaald verzoek, met feiten voor de dag te komen. Pastoor Wijte wilde wél praten en wij hebben het kerkbestuur meegedeeld, dat we dat met hem gevoerd hadden. Het was een dramatisch onderhoud met een zeer gedesillusioneerd man, in het bijzonder door de passage in de brief die u letterlijk hierboven citeert. Wij tekenden zijn visie op en om niet eenzijdig te worden, hebben we naar meningen gevraagd van verschillende parochianen en die in het artikel ver werkt. Wij zijn het kerkbestuur echter erkentelijk voor het feit, dat het in een telefoongesprek nü wél wilde toegeven, dat een open gesprek beter was ge weest. G. A. Belleman, red. "Contact" DAT vrijdag 25 januari a.s. de jaarlijkse klaverjasdrive zal worden gehouden ten bate van de bejaarden in "Het Rode Hert" te Egmond aan de Hoef; DAT de gymnastiekver. "Achilles" vrijdag 25 januari a.s. haar jaarver gadering houdt in "De Klok", aanvang 20.15 uur. Na afloop zal er gekiend worden, terwijl er ook introducées worden verwacht; DAT de botenvereniging "De Werf" vergadert op donderdag 24 januari om 20.00 uur in "De Klok"; DAT de Kath. Bond van Ouderen (K.B.O.) te Egmond-Binnen in "Hee- gemunde" een dia-avond zal vezorgen op donderdag 24 januari a.s. Alle 65- plussers zijn daar welkom, aanvang half acht. De heer F. Nuijens uit Oudorp, voorzitter van de kring Alk maar, zal de prachtige beelden van het Gardameer en omgeving toelichten; DAT de toneelgroep "Samen" uit Schagen op donderdag 31 januari a.s. in "Heegemunde" een blijspel brengt, getiteld "Getrouwd of niet". Alle 65- plussers zijn van harte welkom. Aan vang acht uur; DAT de handwerkclub "Jong ge leerd, oud gedaan" elke maandag middag van half drie tot half vijf verkoping houdt van haar handwerken in de Buismanzaal van de Prins Hen drik-Stichting. Tevens kunnen er nog enkele leden worden geplaatst; DAT de kerkeraad van de hervormde gemeente te Egmond aan Zee haar lidmaten oproept voor het bijwonen van een gemeente-avond op maandag 28 januari a.s. in het hervormde vereni gingsgebouw in de Trompstraat, aan vang 20.00 uur. Op deze avond wil de kerkeraad o.a. mededeling doen van het "wel en wee" inzake de samen werking met de gereformeerde kerk. Ook uw mening zal zeer op prijs worden gesteld, waarvoor u bij deze uitgeno digd wordt aanwezig te zijn; DAT er op zaterdag 26 januari in het dorpshuis "De Schulp" een selektie zaalvoetbal tournooi plaatsvindt tussen de selektie-spelers van St. Adelbert. Er zal in 2 poules gespeeld worden, waar na later de finale-wedstrijden volgen. Hiertussen komen de dames van de spelers op de vloer. Ook zal het Rad van Avontuur aanwezig zijn met een aantal mooie prijzen. Het geheel begint om 19.00 uur en de prijsuitreiking is in "De Schulpenbar" om pl.m. 23.00 uur. Brood- en banketbakkerij Burgmeijer zal als sponsor optreden, waarvoor men Ed en Klaas zeer dankbaar is. Het vertrek van pastoor Wijte. Met verontwaardiging volgde ik de gebeurtenissen in de parochie. Wat hier is gebeurd, gaat mij te ver. Ik stel het kerkbestuur en de parochieraad ver antwoordelijk voor deze gang van zaken. Waren zij het niet eens met de aktievoerders? Het klopt niet dat men het onder de dekmantel wilden houden, want de parochianen hebben het recht te weten wat er aan de hand is. Nu wordt er gesteld, dat men pastoor Wijte nog wel een kans wilde geven. Dacht men nu werkelijk, dat hij daarop in zou gaan? Hij kon toch geen goed meer doen? Het is absoluut onwaar, dat hij de zieken niet bezocht. Toen ik in het ziekenhuis lag, heeft hij mij en de andere patiënten altijd trouw bezocht. De manier waarop huishoudster Miep werd gecontroleerd, daar zijn geen woorden voor. En dan pastoor Wester hoven. Nog geen half jaar geleden werd hij massaal gehuldigd met zijn 50-jarig priesterjubileum en nu wordt hij in een hoek getrapt. 't Is treurig dat de hele parochie onder de gebeurtenissen gebukt moet gaan. Om tot zoiets te komen moet het verstand wel totaal zoek geraakt zijn. (Door de redaktie ingekort.) Met dank voor plaatsing, G. Apeldoorn Vennewatersweg 23

Contact met de Egmonden | 1980 | | pagina 1