m Groot succes met kinderopvoering Wintersfeer op de Egmondse wateren PCuiis Carnavals vereniging "De Door zakkers" Vi Zwembad V Egmond VVV-Nieuws en Informatie "CONTACT MET DE EGMONDEN" 3 23 JANUARI 1980 NUMMER 1438 Op vrijdag 18 januari is de bezetting van het zwembad in Egmond wederom uitgebreid. Stichting Dienstverlening Alkmaar-Heiloo, die reeds met 4 groe pen ouderen zwemt, komt met een vijfde groep waarmee het totaal aantal ouderen komt op ca. 300 per week. In een watertemperatuur van mini maal 29 graden wordt op en zeer plezierige manier bewogen. Deze vorm van bewegen is voor veel ouderen de enigste intensieve beweging die mo gelijk is. Het is niet de bedoeling dat er op een hoog niveau gezwommen gaat worden, hoewel er toch enkelen zijn die op hoge leeftijd nog een diploma halen. Het is echter het plezier en de beweging waar het om draait. De animo voor deze vorm van beweging is dermate groot dat er nu reeds een wachtlijst is ontstaan. Wij wensen deze mensen veel zwemgenot in dit prachtige en goed verwarmde zwembad. Even voordat de foto werd genomen, brachten de bejaarden een toost uit op de voortreffelijke organisatie en som migen hadden hun glaasje zelfs in het zwembad nog in de hand. De toneelvereniging "Spiegel" bracht met groot succes haar kinderopvoering, waarvan groot en klein genoten. Zaterdag a.s. om 15.00 uur volgt nog een opvoering in zaal Swart, terwijl de opvoering ook plaatsvindt in Egmond aan Zee op zaterdag 2 februari, 's-avonds om half acht in het o.k. verenigingsgebouw, 't Is spel voor groot en klein, gebracht door een vereniging, die zijn sporen op toneelgebied ruimschoots verdient. Deze foto maakten we op de Egmondbinner vaart, waar het zondagmiddag gezellig druk was. Vele honderden schaatsliefhebbers zwierden en krabbelden over vaarten en tochten. Het begon al te dooien, maar het ijs was nog wel zo sterk, dat er ongestoord van de ijspret genoten kon worden. Voor velen was het een historisch gebeuren, want sommigen hadden niet meer geschaatst sinds tien en zelfs sinds twintig jaar. En wonderlijk was het, dat het na de eerste onwennige streekjes toch weer lukte. De schaatssport werkt aanstekelijk op hen, die niet goed durven. Opmerkelijk is, dat het schaatsen door de polders verre wordt verkozen boven kringetjes draaien op de "Meent". De sfeer van het winterse polderlandschap zal hier wel de doorslag geven. u E»«a i m ww. i ij Twee weken geleden beloofden wij u een vergelijkend overzicht te geven van de verhuur in de Kerst/Nieuwjaarsweken in 1978 en 1979. Via het kantoor werden in 1978 voor 81 personen kontrakten afge sloten voor totaal 620 nachten. Dezelfde periode in de afgelopen Kerst/Nieuwjaarsvakantie resul teerde in kontrakten voor 185 personen, die tesamen 1578 nach ten in Egmond aan Zee verbleven. Een stijging van ruim 250% in het totaal nachten, waaraan weersomstan digheden en de toenemende tendens de vakantie dichter bij huis door te brengen wel voor een groot deel debet zijn. In verband met de winterverhuur doen wij de leden een dringend verzoek 1 a 2 dagen voor aankomst van de gasten toch vooral de kachel al wat hoger te zetten. Hoewel in 't algemeen de verwarmingsmogelijkheden vol doende zijn, konstateerden wij toch, dat de gasten komen melden, dat de zomerhuizen bij aankomst wat kil en vochtig aandoen. Na één twee dagen goed stoken is dat wel verholpen. Theaterbespreekburo VVV Egmond aan Zee" Op het WV-kantoor kunt u voor uw avondje uit in het Cultureel Centrum De Vest te Alkmaar of theater De Blinkert in Schoor.' uw kaarten vooruit bestel len. U ontvangt een reserveringsbiljet voor de ge' eserveerde kaarten. Op vertoon van dit biljet kunt u aan de kassa vanaf 10 dagen vóór de voorstel ling de kaarten afhalen. Op de dag van de voorstelling moeten de kaarten vóór 19.30 uur afgehaald zijn, anders nemen de theaters de vrijheid de niet afgehaalde kaarten te verkopen. Elke maand kunt u op het aanplakbiljet bij de VVV het theater programma van De Vest lezen, terwijl ook gratis de Culturele Maandkrant verkrijgbaar is. Naast het theaterprogramma van De Blinkerd in Schoorl, De Vest in Alk maar en De Schakel te Heerhugowaard is daarin informatie opgenomen over o.a. het Nederlands Centrum voor Amateurtoneel, de Filmhuizen, ten toonstellingen en wat er verder op het gebied van kunst en uitgaan in onze regio plaatsvindt. NJHC-programma 1980 De nieuwe NJHC-inschrijfkaarten zijn te koop bij de WV. De kosten voor de jeugdherbergkaart 1980 zijn niet verhoogd. Net als in 1979 bedragen deze 17,50. Op kantoor ligt het NJHC- programma alvast ter inzage. Met ca. 10 dagen krijgen we de beschikking over meer materiaal. Wel zijn op dit moment al verschillende folders en brochures van diverse jeugdvakanties, zeil- en ruiterkampen, de C.J.V./ Y.M.C.A.-Nederland gratis verkrijg baar. Tot slot nog even de seizoen bezetting. Wilt u astublieft zo veel mogelijk de bezette periodes doorgeven. Vele aan vragers bellen ons op dat ze een groot aantal verhuurders hebben opgebeld en steeds te horen kregen dat de akkommodatie al bezet was. Wij kun nen deze aanvragers ook niet veel verder helpen, want slechts van een kleine honderd van de bijna 300 adres sen weten we de bezetting in de top- weken in juli en augustus. Belt u ons even over de verhuur? mbr. Voor onze leden en mensen die nog geen lid zijn, geven "De Doorzakkers" in samenwerking met Moos en Elly van ,,'t Rode Hert" een dansavond op zaterdag 26 januari a.s. Echt lekker ouderwets gezellig dan sen van slowfox - foxtrot - Engelse wals tot en met de tango. Naast de levende muziek (duo) zullen Prins Willem de 2de en de Raad van Elf met nog enkele andere attrakties zorgen voor een gezellig avondje uit. Meer informatie in de advertentie elders in dit blad. Bij de foto: Prins Carnaval Gerard Vermeeren werd 50 jaar. Hem viel een huldi ging ten deel zoals dat een carna valsvereniging past. Boven de voordeur van zijn huis aan de Tiggellaan ontwaarden we een mekwaardig figuur, waarvoor ons fototoestel wel even wilde knip ogen. De woningen worden o.a. uitgevoerd met de ouderslaapkamer en luxe badkamer op de begane grond, luxe keuken, royale woon kamer met open haard en schuifpui. Op de verdieping 2 of 3 slaapkamers. Koopsommen zijn afhankelijk van de uit voering, bovendien genieten inwoners van de Egmonden de voorkeur. Het plekje, waar de woningen worden ge bouwd, is heerlijk rustig gelegen, terwijl in de onmiddellijke nabijheid zich allerlei rekreatie-mogelijkheden bevinden. Grond bedrijf Gebr. Hes van de Hoogeweg 2 is druk bezig met de opruim werkzaamheden, zoals u op de foto ziet. Ze maken een definitief einde aan het bestaan van de oude land bouwschool, maar ze luiden tegelijkertijd een tijdperk in van gezellig wonen op een uniek stukje Egmond-Binnen, dat, gelegen ten noorden van de dorpskern, wellicht als een der mooiste plekjes kan worden aange merkt. Indien u belangstelling heeft verzoeken wij u beleefd contact op te nemen met: INLICHTINGEN: Makelaardij onroerend goed b.v. Alkmaarderstraatweg 34 te Castricum Tel. 02518-51546 b.g.g. 072-111896 ItdNBM Ingezonden mededeling Inwoners van de Egmonden opgelet Na afbraak van de school op het terrein tussen de Herenweg en de Vis weg te Egmond-Binnen wordt door het plaatselijk aannemersbedrijf Tervoort binnenkort be gonnen met de bouw van slechts carport of garage. Bijzonder degelijke bouw en afwerking, toepassing van le klas materialen o.a. hardhout, schoonmetselwerk, uitstekend geïsoleerd. 12 schakelwoningen met c.v.,

Contact met de Egmonden | 1980 | | pagina 3