met de egmonden mm art apart art apart Raadsberaad zonder hoogtepunten Hoog water 1® Kinderoperette "Fantasia" trok veel belangstelling Sporthuis Pettit loopt vooraan KORT NIEUWS 'Het Pandabeertje" naar de 'De Ruyterschool" Radio "Noordzee' Kindercarnaval in Egmond a/d Hoef Woningbouwvereniging "Egmond aan Zee" bouwde veertig jaar lang huizen contact woensdag 30 2.46 - 15.09 donderdag 31 3.35 - 15.52 Vrijdag 1 4.15 - 16.25 Zaterdag 2 4.51 - 16.57 Zondag 3 5.25 - 17.31 (springtij) Maandag 4 5.55 - 18.02 Dinsdag 5 6.27 - 18.35 Woensdag 6 7.07 - 19.08 Donderdag 7 7.44 - 19.46 30 JANUARI 1980 NUMMER 1439 Uitgave: Drukkerij Belleman B.V. Egmonderstraatweg 5 1934 AA Egmond aan de Hoef Telefoon 02206-1201 Burg. Eymaplein 2 Ad verten t ie-tarief 1931 GC Egmond aan Zee losse plaatsingen 30 ct. per mm Telefoon 02206-1789 Bij kontrakt belangrijke reduktie. Redactie en foto's: Gerard Belleman Layout en montage: Jan de Raadt Jaap Eeltink Het meest opmerkelijke van de raadsvergadering van maandagavond was wel het tijdstip van beëindiging. Het was 21.55 uur en dat was voor de raadsleden en voor de pers een meevaller. Hoogtepunten deden zich niet voor, wel een klein dieptepuntje, toen voorzitter Kingma nog even slaags raakte met afgevaardigde Ben van Wijk, die sprak van minachting van de raad, toen het ging over de wijze van afdoening door het college van enkele voorstellen omtrent het woonwagenbeleid. Van hogerhand is men voor decen tralisatie, dat wil zeggen dat ook Egmond een stukje grond beschikbaar ■zal moeten stellen. B en W stelde voor te berichten, dat dat om het tourisme niet zo welkom zou zijn. Er bleek reeds bezwaar bij GS te liggen maar volgens de raad was het niet behandeld. Er ontstond "een Babilonische spraakver warring" zoals wethouder Luitjes zich uitdrukte, die probeerde enige ophelde ring te brengen. Totdat het verlossende voorstel kwam van mevrouw Zwart, om het geheel in de commissie RO te brengen en dat ging door. Maar burgemeester Kingma kon toch niet goed heen komen over de opmerking van Van Wijk, die hij hem hoogst kwalijk nam. De raad ging accoord met een bedrag van f 4150,- voor de VVV egmond- Binnen ter inrichting van het nieuwe kantoor. Ben van Wijk was er echter tegen, dat dat geld kwam uit de pot sociaal-culturele belangen en vond, dat andere verenigingen niet met gelijke munt betaald werden. Het college mag voortaan zelf stukjes grond verpachten voor 1980, maar mevrouw Zwart wilde wel graag opge nomen hebben, dat het hier niet het strand noord betreft, terwijl de heer Groot aandrong op een beleidsnota inzake de verpachting van gronden. Accoord ging men met een bouwaan- vraag van Pension "Ten Anker" aan de Ir. de Vassy-boulevard. De verkoop van het pandje Ankerstraat 6 ontmoette nog wat problemen. Me vrouw Braak wilde weten of er mensen hadden ingeschreven uit, het renovatie- gèbièd, zoals in de advertentie gesteld. Daarop kon geen antwoord worden gegeven maar de voorzitter drong er sterk op aan, het pand te verkopen aan de heer Dekker zoals het voorstel bracht, aangezien daar overtuigende redenen voor waren. Het voorstel om de verkoop aan te houden, werd door de voorzitter ten sterkste ontraden. Hoewel de PvdA niet tegen de verkoop was, wenste men stemming wegens gebrek aan motivatie. De verkoop ging door met de PvdA tegen. Het pand van de PTT aan de Egmonder- straatweg te Egmond aan de Hoef werd aangekocht voor f 24000,- met de PvdA tegen en de VVD, CDA en Gemeente belangen voor, maar niet van harte. De PvdA zag er afbraak in, omdat het plantsoenbestemming heeft en het CDA was bang dat domeinen het zou verko pen voor een hoger bedrag aan wie dan ook en dan krijg je het nooit meer weg. Dus kopen was beter. Mevrouw Wullems kreeg van wethou der Damstra te horen, dat voor de VOS- cursus, hoewel wat laat, f 2260,- ter be schikking was gesteld, met het excuus voor de wat late behandeling en dat de raad hier wél terzijde was gesteld. Maar daar had iedereen vrede mee. Het "kraakpand" Voorstraat 72 wordt bewoond door een Joegoslaviseh gezin, kreeg mevrouw Braak te horen op haar vraag, terwijl er achter het pand een plannetje wordt ontwikkeld. Het pand zelf ondergaat voorlopig geen verande ring, hoewel er in de toekomst waar schijnlijk appartementen komen. De heer van der Ende informeerde naar glascontainers voor de dorpskernen en miste het plan Luilaantje/dorp West in het streekplan Noord-Kennemerland. Hij stelde voor GS uit te nodigen voor een gesprek maar de héér Groot zag daarin niet eerder nut, voor er een goed plan op tafel zou liggen. Ruzie om een plekje in het dorpshuis kan voorkomen, misschien ook wel Li werkelijkheid. De schrijver van kinder operette, die door het leven gaat onder het pseudoniem Frans Rijff heeft zo'n ruzie in zijn fantasie de vrije loop gelaten en de gevolgen daarvan in een operette uitgewerkt. Een onderwerp, voldoende om veel toeschouwers te trekken naar het dorpshuis te Egmond aan de Hoef, waar een veertigtal kinderen met groot enthousiasme het spel tot werkelijkheid bracht. Opvallend daarbij was, dat zo'n groot aantal kinderen in een vrije maar niettemin sterk geleide show, elk hun eigen spel speelden, dat zeer goed in elkaar paste. Natuurlijk waren er schoonheidsfout jes maar het is kinderspel wat hier te aanschouwen was, hoewel voor de leiding verre van "kinderspel" was. Foutjes maakten het juist zo bekoorlijk om volop te genieten van het enthousi asme, dat op de planken, waar de bekende koorts niet ontbrak, ten toon werd gespreid. Opmerkelijk was ook de costume- ring, waar zeer veel werk van was gemaakt, terwijl de muzikale begelei ding - en dat zijn we al gewend bij dit soort opvoeringen - weer uitstekend was. Allen die aan de totstandkoming hiervan hebben meegewerkt alle hulde. Een groot aantal kinderen was met volle overgave bezig, dankzij de inzet van velen. Als er een naam in Egmond zich goed heeft gevestigd, dan is het zeker die van Sporthuis Pettit. Begon Ken Pettit een aantal jaren geleden op bescheiden schaal, eerst gewoon.in zijn huis, later aan de Pieter Schotsmanstraat, nu werd het noodzakelijk, dal zijn honderden artike len veel meer ruimte kregen, alleen al om te laten zien, dat ze er waren. Ken Pettit en zijn vrouw Lenie wisten feilloos de weg in de schier onoverzichtelijke voorraad in hun veel te kleine winkel maar sinds de opening van de nieuwe zaak aan de Julianastraat Weet iedereen er de weg. Alle artikelen die er staan voerde de zaak ook vóór de opening maar men zag ze niet. Nu staat alles overzichtelijk opgesteld. En zij die nog niet wisten, dat Egmond een sportzaak heeft, die met zijn eerste klas artikelen in de voorste gelederen marcheert, ziet het nu met één oogopslag. Op de foto het moment van de opening, verricht door de voorzitter van de onder nemersvereniging, de heer Sj. Palsma. Voor de opening was zeer veel belang stelling. De zaak is nu gevestigd Juliana straat 3. wij vernemen DAT er a.s. zaterdag een fietsenkijkdag is op het politiebureau te Egmond aan Zee, Voorstraat 81. Iedereen die zijn fiets kwijl is kan daar terecht tussen 13.00- 18.00 uur. Doe het wel, want uw karretje kan er bij staan. Daarna gaan ze naar een opkoper; DAT het gemengd koor Crescendo te Egmond-Binnen op zaterdag 9 februari een donateursconcert geeft in zaal Swart. Het staat onder leiding van Jan Stam terwijl de muziekvereniging De Diatonica's uit Heer- hugowaard eveneens zijn medewerking verleent; volgende week meer gegevens; DAT de stichting Belangengroep Oud Egmond op 7 februari haar jaarvergade ring houdt om 20.00 uur in het vereni gingsgebouw aan de Julianastraat (bijge bouw); DAT de visclub Bij Nacht en Ontij naar Rye in Engeland gaat. Dat ligt anderhalf uur rijden van Dover. De reis duurt vijf dagen en vertrekt op woensdagmorgen 30 april om 7.30 uur. Opgaven bij de vereni ging; DAT de toneelgroep "Samen" op don derdag 31 januari het stuk "De Herber gierster" brengt in het bejaardentehuis Heegemunde te Egmond-Binnen. De aanvang is 20.00 uur en alle 65-plussers zijn welkom; DAT er op zaterdag 2 februari om 17.00 uur een gezinsdienst wordt gehouden in de oud-katholieke kerk. Deze misviering staat in het teken van Maria Lichtmis, met kaar senwijding. Ouders met kinderen worden van harte welkom geheten door de leiding van de o.k.kinderkcrk; DAT de oudercommissie van "de Windhoek" te Egmond-Binnen de alge mene ouderavond zal houden op donder dag 14 februari in de school. J»vang 20.15 uur. Noteert u de datum alv^ want het wordt een interessante avond, de moeite waard om door velen bezocht te ..worden; DAT de leden van de industriebond FNV afdeling Egmond voor het eerst een feestelijke bijeenkomst bij elkatJ® omen sinds bet samengaan van het NVv en het NKV. Er zal een korte vergadering worden gehouden maar het hoofddeel van de avond is feestelijk in een gezellige kennismakings sfeer met o.a. kienen, waarvoor leuke prijzen beschikbaar zijn; DAT op zaterdag 2 februari 's middags om 16.00 uur te Egmond-Binnen gevlot- brugd kan worden om de hoofdprijs, bestaande uit een half (geslacht) varken. De opbrengst is t.b.v. het carnavalsfeest voor alle mensen boven de 65 jaar, dat plaatsvindt in Heegemunde. Men leze de advertentie. Op 15 februari vindt het feest plaats, terwijl dan ook de "Boerenkapel" meewerkt. Maak dus alvast uw kostuum klaar. Dat een schoorsteenbrandje bij de familie Genet aan de Voorstraat te Egmond aan Zee vorige week de brandweer weer op de been bracht. In verband met het naastgelegen benzine station was snel en doeltreffend ingrij pen wel noodzakelijk. Dat is overigens goed gelukt, zodat de brandweer spoe dig in kon rukken; Dat de Egmondse brandweer vorige week ook voor twee ongelukken moest uitrukken. Bij een geval was het nodig dat het corps daadwerkelijk op moest treden. Zoals bekend beschikt de Eg mondse brandweer over apparatuur waarmee het mogelijk is om bekneld geraakte slachtoffers spoedig te verlos sen, zodat inschakeling van de brand weer ook voor dit soort calamiteiten meer zal voorkomen; Dat de commissie van openbare werken bijeenkomt op woensdag 30 januari om 20.00 uur in het gemeente huis te Egmond aan de Hoef. Opge merkt zijdat tijd en plaats niet op de uitnodiging stonden vermeld maar meestal is het zo als hier vermeld. Dat de zaalvoetbalclub F.C. Chris Baltus een nieuwe interum coatch heeft aangetrokken. Zijn naam is Theo van Dooneveld; Dat de schietvereniging "De Vrij heid" na de opening van 10 februari het geheel gemoderniseerde "Speeltuin De Egnonden" op maandag 11 februari de grote zaal weer tot zijn beschikking heeft. Oproep deelname oecumenische praatgroepen Zoals u misschien weet is er in diverse vormen de afgelopen winter in onze verschillende kerken gediscussieerd in het kader van de eerste fase van de zgn. „Kerkenconferentie", die is georgani seerd door de Raad van Kerken, waarbij alle Nederlandse kerken zijn aangesloten. Aan die eerste fase hebben zo'n 30.000 mensen in het gehele land meegedaan. De tweede fase heeft nu tot doel met de diverse lokale kerken samen verder te praten over wat ons beweegt en wat we belangrijk vinden van „de kerk"... Hel doel van deze kerkenconferentie en dus van het opzetten van genoemde praatgroepen is nu eens geen dominees/ pastoors/kerkbestuurders aan het woord te laten maar de „gewone" christenen van diverse pluimage. Wat hun ideeën zijn en hoe zij met hun geloof nu uit de voeten kunnen of zouden willen. De opzet h dat er dit voorjaar in totaal 5 avonden over een aantal vaste onder werpen in groepen van 8 a 10 mensen gepraat zal worden. Een ieder clie geïnteresseerd is om hieraan mee te doen kan zich opgeven tot uiterlijk 8 februari a.s. bij zijn/haar pastoor/dominee of kerkbestuur of bij onderstaande contactpersonen. Namens de gezamenlijke initiatiefnemers: Jan van Gorkum. Contactpersonen: Jan Verhoogt, telefoon 3545. Anneke v. d. Berg, telefoon 1294. Leo van Eist, telefoon 2890. Jan van Gorkum, telefoon 3166. Het scholenkoppel "Het Pandabeertje" en "De Ruyterschool" heeft van de Minister van Onderwijs de bijzonder eervolle uitnodiging ont\angen om deel te nemen aan een integraal ontwikkclingsprojekt. Hieraan zullen ongeveer 100 scholenkombinaties in ons Iaiid deelnemen. Deze projekten moeten de nieuwe basisschool van 4 tot 12-jarigen, die in 1983 van start zal moeten gaan, voorbereiden. Dit betekent dan, dat de kleuterschool en de lagere school één school gaan vormen, de z.g. basisschool. Op deze school moet de drempel, die tussen het kleuteronderwijs en het lager onderwijs ligt, worden opgeheven. De ontwikkeling van het kind moet vloeiend verlopen. Dit is een van de redenen, dat de ouder commissies van beide scholen bij het gemeentebestuur een verzoek hebben ingediend, "Het Pandabeertje" te plaat sen in "Dc Ruyterschool". Deze verhui zing, die in augustus 1980 zal moeten gaan plaatsvinden, wordt zeer zorgvuldig voor bereid door de integratiecommissie. Hier in hebben ouders van beide scholen en teamleden zitting. Ook het gemeentebe stuur en de inspecteur van onderwijs zijn in het overleg betrokken. De ruimtes in "De Ruyterschool", die bestemd zijn voor de kleuters, moeten worden aangepast, terwijl buiten een speelplaats gemaakt zal moeten worden. Het belangrijkste is echter, dat de eigen identiteit van de kleuter beschermd zal worden. Aangezien "Het Pandabeertje" over het algemeen haar kinderen uit "De Zuid!' ontvangt, zal voor bet oplossen van het verkeersprobleem vermoedelijk assis tentie gevraagd worden van ouders. De oudercommissie van "De Ruyterschool" heeft bij het gemeentebestuur een verzoek ingediend de achteringang te verplaatsen naar het achterplein. Dit betekent dan dat de kinderen via de Torensduin, Helmlaan en Duindoornlaan enz. op het daarachter gelegen weggetje komen en zo bij de nieuwe ingang. Indien de gemeente akkoord gaat met dit voorstel, betekent dit al een veel veiliger route van en naar school. Sinds kort heeft Egmond zijn eigen radiozendstation. De naam radio "Noordzee" klinkt bij velen reeds bekend in de oren want het station bedient iedereen op zijn wenken. Het is te beluisteren elke zaterdag van 12.00-16.00 uur en vanaf 19.00 uur, want tenslotte willen de twee medewerkers ook nog wel even eten. Op zondag zijn ze ook weer in de lucht vanaf 10.00 uur tot 14.00 uur. Stem af FM 103 of 104 en radio "Noordzee" komt glashelder door. Voor geen andere zender zouden we hier reklame gaan maken, maar voor "Noord zee" knijpen we een oogje dicht, hoewel het hele gedoe niet wettelijk is. Dat gaan we dan ook niet stimuleren, we signaleren alleen maar dat het er is en de twee jongens, die "Ad Patat" en "Peter van Holland" heten, hebben er zelf het grootste plezier in. Ze waken ervoor, dat ze absoluut geen storing veroorzaken. Dat streven is dus goed, hoewel onze technische'kennis niet zo verstrekt om dat te kunnen beoordelen. In hun studio was het lekker warm, toen ik even een praatje ging maken en een foto, terwijl het tweetal met hart en ziel bezig was met hun uitzending, waarbij ze de groeten deden aan Jan, Piet, Klaas, trijn en Willemien, voor* wie een verjaar dagsplaatje was aangevraagd. "Iets wat niet mag. dat doe je", zegt Adje, "als een ander er maar geen schade van ondervindt". Ze hebben het altijd al gewild, een eigen zender voor Egmond, verder hoeft niet. "Wc hebben de apparatuur helemaal afgetrimd", zeggen ze, "zodat geen enkele rampenlijn last van ons heeft". Het kost Zaterdag 16 februari 1980 vieren dc kinderen uil Egmond aan de Hoef carnaval. Dit jaar voor het eerst met onze eigen Carnavalvereniging "De Doorzakkers", terwijl traditiegetrouw Lamoraal van Eg- mont de optocht begeleidt. Het leest in het dorpshuis wordt opgeluisterd door het Duo Ben Sierhuis. Kaartverkoop des morgens van 11.00- 12.00 uur in bet dorpshuis. Programma: 13.15 uur: Vertrek optocht vanaf St. Jozefschool; 13.45 uur: Aankomst Gemeentehuis; 14.00-16.00 uur: Feestmiddag in het dorpshuis. BELANGRIJK HIER VOLGT EEN BELANGRIJKE MEDEDELING VOOR ALLE ZANG LIEFHEBBERS want op woensdag 6 februari is er gelegenheid uw stem te verheffen. Dan start de eerste repetitie avond van het operette/operakoor Eg mond in het dorpshuis "De Schulp" te Egmond-Binnen, om 20.00 uur precies. Tijdens deze avond kunnen belang stellenden zich alsnog opgeven als lid. Tevens zal er een naam voor het koor worden verzonnen en er zal een vaste repetitie-avond worden vastgesteld. Bij gebrek aan mannelijke leden zijn deze van harte welkom. de twee ook handen vol geld want hun zender brengt niets op. Soms krijgen ze wel eens een telefoontje met de mede deling "kom effe wat geld halen", want van niets gaat de kal dood. Ze beschikken over ongeveer 1500 platen, allemaal gekregen. Wanneer u een plaat kwijt wilt, dan belt u maar even nr. 3327 of 4056, waar u ook een plaatje kunt aanvragen, waarmee we aan 'n verzoek van Adje en Peter voldoen. De jongens hopen met hun zender legaal te worden, want hun hobby is hun veel waard. Dan kunnen ze doorgaan met de felicitaties en de beste wensen te ver spreiden over heel Egmond en ook Jiet nieuws, waarvoor ze meer dan eens putten uit het Contact, "want daar hebben we veel aan". Via de zender kon ik even door geven, dal ik binnen tien minuten thuis zou zijn, en jawel hoor, het eten stond op tafel, want het bericht was glashelder doorgekomen. Toch wel handig zo'n Egmondse zender. G. A. Belleman Zondagavond 3 februari van 22.00 tot 23.00 uur zal er een speciaal Egmonds carnavalsprogramma worden uitge zonden onder de titel "Ho-man-en-ho", discjockey Ab Verrière Hot was in 1939, toen ten huize van pastoor J. A. van Zanten, de oud-katholieke pasto aan de Voorstraat, de woningbouw vereniging "Egmond aan Zee" ten doop werd gehotfdt Veertig jaar geleden dus en dat betekent alleszins reden om feest te vieren. In restaura<i' "De Klok" stond men zaterdagmiddag op de 25c januari j.l. even stil, om dat moment te gedenken, temeer omdat in de jaren daaropvolgend, als gevolg van dat besluit overal in het dorp de vruchtbare sporen werden getrokken door de bouw van honderden woningwet woningen, w aarmee de bewoners van Egmond aan Zee een menswaardig onderkomen w erd geboden. Voorzitter Jan Zwart, die sinds kort het roer in handen heeft genomen, schilderde de historie van de woningbouwvereniging op zijn eigen bloemrijke wijze, waarbij hij ook het heengaan herdacht van de pas overleden voorzitter, de heer P. Groot. De mens wikt Het moest hem wel even van het hart, dat op deze receptie verschillende mensen van het eerste uur ontbraken maar wel kon hij welkom heten dc heer B. Broek, die aan de wieg van de woningbouwvereniging stond. "De mens wikt maar God beschikt" zei hij, toen hij even teruggreep naar leven en werken van voorzitter P. Groot, die juist voor de geplande officiële viering heenging. Om die reden werd het feest uitgesteld tot 26 januari. Nog kent Egmond aan Zee verschillen de delen, die zeer oud zijn, aardig om te zien maar minder om in te leven. Vroeger was dat nog sterker, Egmond aan Zee her stelde in de moeizame dertiger jaren van een zware crisisperiode, het was in de tijd dat 't (H)ol" nog bestond, "de Glazen- berg", "het Waaigat", "de Bloedpoort". buurten die hoe schilderachtig ook, ter nauwernood een goed onderdak boden. 's Winters waaide de wind door de sparren, waaronder de kinderen sliepen en dikwijls wakker werden met ijs en sneeuw op -de watten deken. Alleen de onderkooi in het bedsteetje was kiius en gezellig. In de oorlog werd er meer gesloopt dan gebouwd maar daarna werd het werk eerst goed aangepakt. En zo ontstonden de eerste 16 huizen aan de prins Hendrikstraat in 1947, niet lang daarna gevolgd door complexen aan de Piet Heinstraat, Plantsoenstraat, Jac. Schol plantsoen, Wiardi Beckmanlaan en in de vijftiger jaren kwamen de eerste bejaar denwoningen aan de Willem Drcesweg. Later' kwamen de fiats aan de Duin straat, de Eisenhowerstraat en vele andere woningen. Deze voortvarende gang van zaken heeft de laatste jaren een kentering onder gaan, reden waarom voorzitter Zwart voor de toekomst toch enige bezorgdheid liet doorklinken. Maar hij vond zich gesteund door een hardwerkend bestuur en meende daarom met recht te kunnen zeggen, dat de woningbouw vereniging "Egmond aan Zee" met kracht door zal gaan om huizen te bouwen "voor de minstdraagkrachtigen voor een zo laag mogelijke huur". BIJ zijn uw zilveren gulden en zilveren rijksdaalders enorm veel waard. Wij geven 85% korting op de vastgestelde prijzen als u met zilveren guldens of zilveren rijksdaalders betaalt. Dit geldt voor al onze artikelen ENIGE VOORBEELDEN: - Wit gouden ring met briljant 800,00 - Scheepsgetijdenklok215,00 - Daalderop tin bijv. fruitschaal a 185,00 - Gouden hanger met granaat a 350,00 - Boeket zijden bloemen 100,00 Te betalen in zilveren guldens of rijksdaalders ƒ120,00 32,50 27,50 52,50 15,00 Achterom 1 (t.o. pol.buro) Eqmond aan Zee Tel. 02206 - 4128, bgg 1760 Wij behouden ons het recht voor deze aktieop elk door ons te bepalen moment te beëindigen. Eensgezindheid niet klein te krijgen Behalve wethouder Luitjes, was het vol tallige college van B en W aanwezig. Burgemeester Kingma drukte de waarde ring voor het bestuur van de woningbouw vereniging namens het gemeentebestuur uit. Hij schetste de eensgezindheid van vroeger jaren, waarin alles er op was gericht 0111 woningen te bouwen. "Die eens gezindheid leek niet klein te krijgen" zei hij, "maar nu blijkt het ook mogelijk te zijn om die eensgezindheid teniet te doen gaan, zelfs als hel gaat om het belangrijkste probleem, de woningbouw". Hij wilde hiermede tot uitdrukking brengen, dat de telkens weer oprijzende problemen rond elk bouwplan vertragend kunnen werken, al zijn de redenen nog zo goed bedoeld. "De voortekenen zijn helaas somber" zei hij, "maar ik ga door tot ik geen stem meer heb", daarmee woorden aanhalend van een wethouder van volkshuisvesting uit de regio. Namens hel gemeentebestuur bood hij de dames van de bestuursleden bloemen aan terwijl het symbolische gebaar, de verfraaiing van de omgeving van de in aanbouw zijnde huizen op hel Dorus Rijkersplein een geste was, die men alvast voor de toekomst tegemoet kan zien. Wij doen het nooit goed Dat zei de heer Henstra, voorzitter van de Nationale Woningraad van het gewest Noord-Holland. "We hebben allemaal rechten" zei hij, "maar het lijkt alsof een woningbouwvereniging alleen maar plichten heeft". Hij bood een koffiezet apparaat aan, om in ieder geval de vele uren van vergaderen gezellig te laten verlopen, met de aansporing het werk voor de sociale woningbouw met kracht voort te zetten. De heer De Jong. secretaris van het hoofdbestuur van de Nationale Woning raad, bleek als gast van Egmond aan Zee geen onbekende te zijn. "Het dwarrelt hier van de Vissers" zei hij, "maar nu gaat het 0111 Arie Visser, de man die reeds meer dan 25 jaar deel uitmaakt van het bestuur. Hij roemde zijn inzet, dat op een breed vlak in het sociale leven van Egmond aan Zee tot uitdrukking komt. "Zijn bemoeienissen strekken zich uit vanaf het ENV tot aan de carnavalsvereniging en daar ligt een heel scala tussen". Mensen als hij zijn de kurken waarop een samenleving drijft." De heer De Jong onderstreepte zijn woorden met bloemen voor mevrouw Visser, terwijl hij even daarna aan de jubilaris de erepenning van de Nationale Woningraad uitreikte. De heer Visser zag zijn onderscheiding als een erkenning voor het hele bestuur. "Wij wikken", zei hij, "maar de beschik king ligt niet in onze handen", waarbij hij de wens uitsprak dat het hem gegeven zou zijn nog lang mee te mogen werken. Voorzitter Jan Zwart huldigde zijn collega eveneens en dat ging gepaard met een enveloppe met inhoud, terwijl zijn woorden: "Bedankt Arie... en in die woorden ligt een wereld opgesloten", het slot vormden van de sfeervolle bijeen komst rond het veertigjarigjubileum van de woningbouwvereniging "Egmond aan Zee", waarbij ook de woningbouwvereni ging "St. Jozef' aanwezig was. met welke nu nog stichting zijnde organisatie men in de toekomst een goede samenwerking hoopt op te bouwen. G. A. Belleman RESTAURANT ITALIANO Pompplein 3 - Egmond aan Zee Telefoon 1701. Gezellig uit eten in een sfeervolle omgeving".

Contact met de Egmonden | 1980 | | pagina 1