WOONT U IN DEZE GEMEENTE Dan is het goed te weten wat er aan de hand is Bewoners Graaf Dirkplein slecht te spreken Openbare Werken krijgt nieuw materiaal Mag Egmond-Binnen wel uitbreiden Vervolg KORT NIEUWS "CON JAC I Mtl DEEGMONDEN" 27 FEBRUARI 1980 - NUMMER 1443 Op het Graaf Dirkplein worden allerlei werkzaamheden uitgevoerd door Openbare Werken, waarmee de bewoners helemaal niet tevreden zijn. Dat bleek ook in de raad, waarin de heer Tabernal eiste, dat er onmiddellijk met het werk gestopt werd. De PvdA en het CDA sloten zich daarbij aan. Volgens Tabernal wordt er niet aan de wensen van de Graaf Dirkplein- bewoners tegemoet gekomen. Mevrouw Braak wil weten wie op dracht heeft gegeven tot o.a. het rooien van bomen en waarom er geen overleg heeft plaatsgevonden. De voorzitter weet niet beter dan dat het een uitvoering is van een raadsbesluit. Wethouder Gravemaker zei toe een en ander te onderzoeken. Bij de mededelingen zei voorzitter Kingma tevens, dat er op 12 maart een uitgebreide voorlichting in het "Con tact" zal worden gegeven over Slot II terwijl er ook twee informatie-avonden volgen. Harry Amerika was er niet over te spreken, dat het college een brief had gestuurd aan GS, dat er in Egmond geen ruimte is voor woonwagens, zonder dat het in de raad is geweest. GS had dit gedaan op advies van de commissie om reden dat Egmond een rekreatieve funktie heeft en tevens omdat de bewoners van Vroneroord bij elkaar willen blijven. Harry Amerika wil het punt toch op de agenda, wat hem werd toegezegd. Hier moeten de verkeerslichten komen. Maar volgens Piet Bakker en Bob v.d. Ende doen ze het hier (net achter het bakkertje) veel beter. De raad kreeg nog een moeilijke klip te omzeilen, toen het ging om de aanschaf van een vrachtauto van 163.000,-- voor Gemeentewerken. Bovendien moet er een opzetzoutstrooier komen van 15.000,—, een veegmachine van 145.000,—, een grasmaaimachine van 48.000,— en nog wat bijbehorend materiaal. Een uitgave die er niet om liegt maar wel noodzakelijk is. De vraag was echter of dat niet goedkoper kon. Jan Apeldoorn zag het met die prijzen niet zitten en wilde het voorstel terug naar de commissie Financiën. De voorzitter was het er niet mee eens en vanzelfsprekend ook wethouder Gravemaker van O.W. niet. Hij wilde een ja of een nee van de raad. "We moeten werken" zei hij, "zo gaat het niet langer". Bob v.d. Ende betwij felde de goede werking van de afdeling rentabiliteitsbewaking bij de gemeen te, "tenslotte praten we hier niet over de aanschaf van een konijnenhok van drie of vier tientjes". Van Wijk had kritiek op het feit, dat de posten van onvoorzien werden afgetrokken, deze begrotingspost "leek net een grabbel ton" vond hij. In wezen was hij het wel eens met de aanschaf maar niet met de financiële afwikkeling. Groot vroeg of het college een andere zienswijze had en er in dat geval ermee voor de dag te komen. Hij drong er op aan zeker drie offertes uit laten brengen. Hoe wethouder Gravemaker ook aan drong, hij kreeg het voorstel er niet zomaar door. Men vond het te duur. Groot wist dat er een bezoek was gebracht aan de RAI en wist dat er kortingen bedongen konden worden. jRpÉJf B. v.d. ENDE (Gemeentebelangen) Wethouder Damstra nam het tenslotte over. Hij stelde dat de adviezen van Openbare Werken zowel als van Finan ciën duidelijk in het college waren besproken. Hij hechtte eraan, dat de stukken weer in Financiën terugkwa men, met het doel te bekijken of het niet goedkoper kon. "De prijzen zijn niet reëel" zei hij, "dat is gebleken". Ondertussen besloot de raad wel mee te gaan met de voorstellen, maar de bedragen nog eens nader onder de loupe te nemen. Volgens de raad waren er geen vernielingen bij de nieuwe school, maar hier zijn de jonge dennen uitgerukt en op het dak gegooid. Geen behandeling volkshuisvestingsnota In het college bestond geen paus gezindheid over de volkshuisvesM ,s- noia en de woonruimteverordening. In de vergadering kwam niet tot uitdruk king, dat men in wezen de portefeuille houder, in deze burgemeester Kingma, helemaal iftet steunde. Dit geschilpunt heeft zich de vorige week afgesp^j-'. Achter de schermen hebben de ge sprekken zich echter toegespitst op het punt, of het wel raadzaam was, om de nota, waarin gezichtspunten vermeld staan, waarover de standpunten sterk uiteen lopen, wel te behandelen. Waarschijnlijk - we drukken ons hier met opzet vaag uit - zag ook burge meester Kingma in, dat het geen haalbare kaart zou zijn, waarop is besloten, het punt voorlopig van de agenda af te voeren. Burgemeester Kingma zei, dat het is gebleken, dat het ontwerp nog bijgeschaafd moet wor den op juridische punten en daarvoor was de studietijd tekort. Op 6 maart willen de woningbouwverenigingen nog een gesprek, dat dan ook zal plaats vinden. Verkeerslichten voor het gemeentehuis Op de hoek voor het gemeentehuis over de Herenweg, komt een beveiligde oversteekplaats door middel van ver keerslichten. De kosten bedragen 26.500,Bob v.d. Ende vindt dat nu juist de verkeerde plaats, aangezien het advies, door de verkeerspolitie en door de ANWB, ruim een jaar geleden uitgebracht, zich tegen uitsprak, omdat dit punt verkeersopstoppingen zou ver oorzaken. De heer Tabernal hechtte weinig waarde aan dat rapport en steunde het plan. Ook het CDA zag het bezwaar van het rapport niet inwant Theo Groot zei dat dat te maken had met ook verkeerslichten op de hoek Egmonder- straatweg/Herenweg. Piet Bakker steunde V.d. Ende. Hij vond de oversteek te lang, beter was het die te creeëren voor het pand Heren weg 189, waar het veel smaller is. Maar de V.O.P. komt op de hoek en de praktijk zal wel uitmaken, of de keuze goed of fout was. Geen hekwerk voor "De Windhoek" Het college zag niet in, waarom er een hekwerk moest komen achter de school "De Windhoek" te Egmond-Binnen. Het zou niet esthetisch verantwoord zijn, om er een twee meter hoog hek te plaatsen. Het schoolbestuur had ge vraagd om een 1 meter hoog hek, maar dat zou geen effect sorteren. Men acht de groenstrook en de beplanting reeds voldoende nuttig ef fect te hebben, om te voorkomen, dat de kinderen het achter liggende bloem bollenland zouden betreden. Niet op de vergadering werd gespro ken over de vernielingen, die zich inmiddels in de beplanting hebben voltrokken. Hierbij plaatsen we een foto van het deel van de "Zonnehoek", waar op het dak een aantal jonge denneboompjes zijn gegooid, die daar enkele weken terug zijn geplant. Voor Dorp/West Luilaatje werd weer een voorbereidingsbesluit genomen, evenals voor de Egmonderstraatweg. Bob v.d. Ende was echter zeer bevreesd over een passage in het rapport streekplan Kenriemerland-Noord, waar zwart op wit stond, dat het beleid erop gericht moet zijn, dat de dorpskern van Egmond- Binnen niet verder uit moest breiden. Daar ga je dan met je plannen. V.d. Ende vroeg, hoe het college daar over dacht, yoorzitter Kingma stelde, dat daar sterk tegen geageerd £al worden. "Wij zijfcbet er absoluut niet mee eens" zei hijJH^ zei dat hier wel sprake kon zijn van een nieuwe beleidsvisie, on danks alle gesprekken hierover in het verleden. Wethouder Luitjes zei, dat hij er in het regioberaad sterk op had aan gedrongen, dat .de geplande uitbreiding van Egmond-Binnen een must is van de gemeente Egmond. "Ik heb dat dui delijk laten notuleren" zei hij, "en erop aangedrongen dat men deze vergissing ten spoedigste herstelt". SLOT II. Wie komen hier te wonen? Binnenkort volgen gemeentelijke inlichtingen. Van der Ende is er niet gerust op, hij wilde een structuurschets, waarin dui delijk omlijnd staat, wat de gemeente wil en heeft vastgesteld. Ondertussen moet sterk aangedrongen worden op verandering van de gewraakte passage in het rapport. Men was het met Bob v.d. Ende helemaal eens, waarop de voorzitter zei: "Wat het plan Luilaantje al niet teweeg kan brengen". Strand Noord weer naar gemeente Piet Blok zal voor het komende seizoen weer strand Noord beheren in dienst van de gemeente. Vorig jaar deed hij dat voor eigen rekening, maar de gemeente wil het dit jaar zelf in handen houden, hangende een op han den zijn rapport van het provinciaal bestuur. Van Wijk bepleitte er echter voor, dat het salaris zal worden herzien, "aange zien het niet aan het minimumloon zou toekomen" Wethouder Damstra zei, dat dit reeds werd besproken, aange zien de beheerder zelf ook bezwaar had gemaakt. Tot slot trok de raad voorlopig 5.000,— uit om voor pl.m. 1750 kinderen tijdens de komende fees telijkheden rond de troonswisseling een herinnering te kunnen aanschaffen. Het geld is niet bedoeld voor het organi seren van feestelijkheden. B. L. J. VAN WIJK (PvdA) Bestemmingsplan Dorp West/Luilaantje met temidden daarvan "De Schulp". Nelis Baltus opende in Egmond-Binnen zijn nieuwe zaak. Reeds jaren kon men er terecht voor bloemen en planten, bloembollen en zaaizaden en nog veel meer. Nu is het assortiment sinds de opening sterk uitgebreid. Elke dag is er verse groente en fruit, aardappelen in verschillende variëteiten en hebt u klompen nodig, Nelis Baltis en zijn zoon Cor leveren ze u in alle kleuren. Velen wisten het adres Herenweg 25 te vinden en sinds de opening is hun aantal sterk toegenomen. Het voorjaar breekt aan. Als u tuinartikelen nodig hebt? Ook daar is Nelis Baltus goed voor. van pagina 1 van de raadsvergadering daar meer over vertelt, maar dat konden we nog niet weten op het moment, dat wij deze rubriek schreven; DAT het Dienstencentrum Egmond- Binnen, gevestigd in het voormalige "Hummelhonk", op zaterdag 1 maart a.s. zal worden geopend door burge meester Kingma. Dat doet hij om 15.00 uur. In het gebouw zijn gevestigd: de openbare bibliotheek, de VVV en de peuterspeelzaal. Alle inwoners zijn vanaf 15.30-17.00 uur welkom, om de nieuwe akkommodatie te bekijken. Lees verder in het speciale artikel van de drie besturen in dit blad; DAT toneelvereniging "De Fliere fluiters" te Egmond aan Zee het blijspel "Een zekere Hildegard" van Eli Asser brengt op 20,21,25,26,27 en 28 maart a.s. in Theater Cinema 1000. Alle donateurs ontvangen een dezer dagen de programma's thuis. Ook zijn de bewoners van de bejaardentehuizen weer uitgenodigd. De kaartverkoop start op zaterdag 8 maart a.s.; DAT de Ruyterschool te Egmond aan Zee met z'n zesde klassen deel zal gaan nemen aan "Ren je rot". Het team is door loting samengesteld. De opname is vandaag en de uitzending is op zaterdag 1 maart a.s.; DAT op 25, 27 en 29 februari en op 1 maart de gewestelijke finale biljarten le klas bandstoten zal plaatsvinden in "Het Witte Huis" te Egmond aan Zee. Deze finale wordt georganiseerd door het district Alkmaar. De biljarttafels van "Het Witte Huis" zijn voor deze topwedstrijden zeer in trek; DAT de botenvereniging "De Werf" en visclub "Bij Nacht en Ontij" op vrijdag 29 februari om 20.00 uur een filmavond brengen verzorgd door het bureau "Wijsmuller" uit IJmuiden. Er wordt een film vertoond van een spektakulaire berging van een boor eiland, terwijl ook zeilliefhebbers aan hun trekken komen. De avond vindt plaats in het o.k. verenigingsgebouw aan de Julianastraat en introduceés zijn ook welkom;

Contact met de Egmonden | 1980 | | pagina 3