met de egmonden f Zo was het vroeger 1® ''Eensgezindheid" gaf prachtige muziek Haal een agrarisch diploma Drumband "Van Speyk" heeft geen toekomst meer Donateursconcert "Lamoraal van Egmont" Laatste oproep touwtrekken IDE CO MAKELAARDIJ BV Egmond aan Zee Postbus 71 Brandweer rukte uit voor rokende rokerij m® i_KORTNIEUWSj wij vernemen Hoog water onroerend goed of bedrijf contact 12 MAART 1980 - NUMMER 1445 Uitgave: Drukkerij Belleman B.V. Egmonderstraatweg 5 1934 AA Egmond aan de Hoef Telefoon 02206-1201 Burg. Eymaplein 2 Advertentie-tarief 1931 GC Egmond aan Zee Telefoon 02206-1789 losse plaatsingen 30 ct. per mm Bij kontrakt belangrijke reduktie. Redactie en foto's: Gerard Belleman Layout en montage: Jan de Raadt Jaap Eeltink We leven vast in een tijd dat de mensen weer meer belangstelling gaan krijgen voor de dingen die ze zelf presteren. Die indruk kreeg je bij hel donateursconcert van "Eensgezind heid' waar vele belangstellenden aanwezig waren om te luisteren naar hun eigen korps, dat dan ook de moeite waard is. Hel programma was weer zo geko zen, dat iedere muziekliefhebber aan zijn trekken kwam, zelfs bij de "Varia- tions on America", dat in zijn bewer king van orkestleider Karei Bruin een opvallend muziekwerk werd, dat date rend uit 1891 midden in deze tijd werd geplaatst. Voor de pauze viel er voor de ware muziekliefhebber veel te genie ten, terwijl het luchtiger genre hierna nog meer enthousiaste bijval kreeg. "Eensgezindheid" weet zijn publiek te boeien en is er al lang achter, dat er dan niet altijd gevraagd wordt naar zwaar op de hand liggende stukken, want de sfeer van een donateurs concert vraagt daar niet om. En dat hadden ze bij "Eensgezindheid" goed begrepen. Ook het optreden van het jeugdorkest o.l. v. Cockv.d. Molen paste helemaal in de sfeer van de avond. Dit orkest, waarin jeugdige leden kunnen laten horen, wat zij reeds onder de knie hebben, oogstte veel bijval. En dat deden ook Theo Leuring en Marijke Sentveld met hun drumband. DAT de Simavi weer haar jaarlijkse kollekte zal houden te Egmond aan Zee van 17-22 maart. Simavi helpt de Derde Wereld niet met geld maar uitsluitend met medicamenten en medische appa ratuur en stuurt het daar heen, waar vandaan een beroep op Simavi wordt gedaan. Het geld wordt dan ook doeltreffend besteed. Uw steun is derhalve onontbeerlijk; DAT de carnavalsvereniging ,,'t Alf Elfie" te Egmond aan Zee haar tienjarig bestaan viert. Op zaterdag 15 maart wordt daar extra aandacht aan besteed in café-restaurant "De Klok", alwaar de leden om 18.00 uur bijeen komen. Die avond zal er een feestelijke broodtafel worden gegeven, terwijl de avond verder in feeststemming zal worden voortgezet met muziek van "The Melodi's; DAT "Lamoraal van Egmont" op zaterdag 15 maart zijn donateurs concert geeft in het dorpshuis te Egmond aan de Hoef. Het concert begint om 20.00 uur en het programma ziet er veelbelovend uit. De dirigent himself vertelt daarin met enthousias me over de te vertolken werken en als je dat hebt gelezen, kan je er niet meer omheen. Een avond om vrij te houden; DAT op woensdag 12 maart (van avond) het Vrouwencafé Egmond een thema-avond organiseert met het on derwerp: Vrouwencafé: discriminatie van de man?". Zie verderde agenda in dit blad; Op deze avond waren er drie jubila rissen, die door voorzitter Herman Admiraal met de KNF-speld gehuldigd werden wegens hun 25-jarig lidmaat schap. Het waren Pé Bakkum, de vaandeldrager van het korps, inzetbaar op alle punten waar het werken achter de schermen betreft; Cees Baltus, de smaakmaker binnen de vereniging "en leider van de Boerenkapel en oud voorzitter Gerrit Tervoort, die een van de geestelijke vaders van de bekende Belcanto-concerten is. Cock v.d. Molen moest het bestuurs lidmaatschap eraan geven maar kreeg voor zijn verdiensten een verzilverd wandbord. Voor Cees Lute was deze avond een belevenis, die hij met ge mengde gevoelens zal hebben ervaren. Zijn orkest hoorde hij spelen vanuit de zaal. Was dat voor hem een plezierige ervaring, liever had hij met zijn instrument mede kleur willen geven aan het muzikale gebeuren op de bühne, maar hij moest zich nu gelukkig prijzen met de mogelijkheid er te zijn, na zijn terugkeer uit het ziekenhuis. Deze geridderde muzikant moet het even kalm aan doen. maar dót zal hij wel niet zo lang volhouden. DAT de kaartverkoop voor de uit voeringen van "De Flierefluiters" za terdag 8 maart is gestart. Het blijspel "Een zekere Hildegard" zal zes maal worden opgevoerd op 20,21,25,26,27 en 28 maart. Er zijn reedr, drie avonden uitverkocht. Kaartverkoop: Dieren speciaalzaak Van Pel; fam. Plantinga, Trompstraat 9 en de Rabobank te Egmond aan Zee; DAT in deze week de kollekte wordt gehouden van het Nationaal Rheuma- fonds, ook in de Egmonden. Daartoe worden zakjes verspreid, die vrijdag of zaterdag weer bij u worden opgehaald. Het zal door uw gift mogelijk zijn een beetje geluk te schenken aan vele reumapatiënten, mensen die door hun handicap aan huis zijn gebonden. Het onderzoek naar deze met nog veel geheimen omgeven ziekte kan worden voortgezet terwijl het ook mogelijk is dat reumapatiënten van een vakantie kunnen genieten. Er is dus alles voor om gul te geven: DAT de visclub "Bij Nacht en Ontij" een mini-kompetitie houdt van twee wedstrijden, waarvan de hoofdprijs is een vrije visreis naar Rye of een VVV-waardebon van 200,-. De wed strijden worden gehouden op zondag morgen 16 en 30 maart van 8.00-10.00 uur. De prijsuitreiking van beide wed strijden is bij "New West". Men kan zich opgeven tot zaterdagmiddag 17.00 uur bij H. Konijn; DAT wij onze lezers attent maken op een publikatie in dit blad van het gemeentebestuur inzake bouwplan Slot II; Vervolg "Kort Nieuws" op pagina 3 De molen van Berkhout, nu "De Koffiemolen" van Tom Scharlewi te Egmond aan de Hoef. Op de foto staat de molen nog in volle glorie, met de zeilen op. Terwijl er ondertussen meel wordt gemalen, gaat het werk in de tuin ook door. In de molen zorgde een geweldige houten raderwerk voor de overbrenging van de windkracht naar de grote stenen, waartussen de graankorrels tot meel werden vermalen. De man met het paard was molenaar Jaap Berkhout, die in 1938 overleed. Voor hem staat zijn zoon Jaap, die nu 74 jaar is en nu nog woont naast de winkel van voorheen, nu de bekende barbecue van Tom Scharlewi. Zijn zuster Aaf, vroeger een bekend kraamverpleegster, staat voor hem in het veld met doperwten, die geplukt werden en op de groenteveiling in Heiloo werden verkocht. Elk jaar werd er wel iets anders verbouwd, zoals aardappelen, wortelen, bonen enz. Nu staat de molen er onttakeld bij. Onlangs moesten de wieken verwijderd worden, omdat ze gevaar opleverden door verregaande slijtage. Voor Egmonders, die een of ander agrarisch diploma willen halen, bestaat er een unieke kans aan de Agrarische school Noord- Kennemerland te Castricum, die speciaal een opleiding gaat beginnen voor jongeren tot 26 jaar, die een diploma willen behalen op het gebied van bloemen- en bloembollenteelt, groenteteelt, snijbloemen, aanleg en onderhoud van tuinen, plantsoenen, vee teelt. De opleiding vraagt slechts een dag per week, gedurende drie jaar, terwijl men de overige dagen gewoon aan zijn werk blijft. Meestal is de opleiding gemakkelijk in te passen. Voor ge meentelijke plantsoenendiensten ligt hier bijvoorbeeld een prachtige kans. Er zijn speciaal aangepaste cursus sen voor hen die moeilijk leren. Er moet echter voldoende belangstelling zijn, om deze cursussen te kunnen starten, zodat het wenselijk is, zich vóór 20 april op te geven bij de Agrarische school Noord-Kennemerland. Oranje laan 2a, Castricum, tel. 02518-53600. Spéciaal voor hen, die om welke reden dan ook niet in de gelegenheid zijn geweest om een diploma te behalen, ligt hier een mogelijkheid. Tot deze conclusie kwamen bestuur en leden op de jaarlijkse ledenvergadering van afgelopen vrijdag. Achttien leden is te kort, zowel financieel als muziektechnisch, om een gezond voortbe staan te garanderen. De oproep in het "Contact" van enkele weken geleden heeft twee leden opgeleverd wat vergeleken kan worden met een druppel op een gloeiende plaat. Vijftien a twintig nieuwe leden zouden deze vereniging weer gezond kunnen maken. Mocht dit binnenkort gebeu ren, dan alleen zijn het bestuur en de instrukteur bereid om door te gaan. Zaterdag 15 maart om 20.00 uur vindt, in de tot concertzaal omgebouwde grote zaal, van het Dorpshuis 't Hanswijk te Egmond aan de Hoef, het jaarlijks donateursconcert plaats van de muziekvereniging "Lamoraal van Egmont". Na een geslaagd jubileumjaar opent het donateursconcert het programma 1S80 van deze levendige muziekvereniging. Hierna wordt het programma voort gezet dc het orkest o.l.v. Frans Alleman..c^als gebruikelijk bevat het voor de pauze wat zwaarder muziek en zal daarna amusementsmuziek ten gehore worden gebracht. Ook werd een tweede mogelijkheid geopperd, n.1. een geheel nieuw be stuur, met nieuwe, misschien betere ideeën om de band voor de ondergang te behoeden. Samengevat dus: geef deze enige Egmondzeeër muziekvereniging nog een week de tijd. In die week hoopt het huidige bestuur op een toeloop van nieuwe leden vanaf 10 jaar, of van vijf enthousiaste ouderen, die er vanuit gaan: "Drumband Van Speyk moet blijven" en wij nemen het over en proberen het nog eens Telefoon 3539, na 18.00 uur. Het concert zou men legendarisch kunnen r.men, aangezien aan alle werken t kleine geschiedenis of legende ten grondslag ligt. De speciale aandacht wordt gevraagd voor het symfonisch gedicht "Othello", een kompositie van de Australische kompo- nist Drake Rimmer, dat uit het oogpunt van fanfare-kunst zeker het belang rijkste stuk van het concert is. Een drietal jeugdige muzikanten zullen tijdens dit concert hun debuut maken. De afwisselende avond, waar muziek in allerlei variaties de hoofdschotel zal vormen, wordt uiteraard besloten met een gezellig samenzijn met medewer king van het duo "Fantasy". De avond zal geopend worden door een optreden van de drumband o.l.v. instructeur Piet Oorthuis, met mede werking van een aantal jonge leer lingen die deze avond hun debuut zullen maken. De drumband zal stilstaand een drietal marsen ten gehore brengen en besluit het optreden met een kleine show. Op 5 mei a.s., 's-avonds om 7 uur wordt er een groot touw trekfestijn gehouden. Er heb ben zich reeds vele ploegen aangemeld, maar als u daar geen gelegenheid voor heeft gehad kunt u nog inschrijven vóór 5 april, daar dat de uiterste datum is om de gehele organi satie rond te krijgen. U kunt inschrijven voor he ren-, dames- en jeugdploegen die bestaan uit 6 personen en een coach. Oranje-komitee Egmond aan Zee p/a Kees Wijker, Marshallstr. 31, telefoon 3034. Vorige week rukte de brandweer van Egmond aan Zee uit naar de visrokerij van Dekker, die daar al meer dan 100 jaar rook laat ontsnappen via de kieren tussen de dakpannen van iiet zwartgerookte dak. Een voorbijganger, die dat kennelijk voor het e(;rst zag, sloeg onmiddellijk alarm en een brandweer, die zich zelf respecteert, kan geen enkel risico lopen, dus er op af. Als een magneet trok de brandweer wagen het publiek achter zich aan en de ter plaatse aanwezige mensen van de politie hadden zodoende handenvol werk om de belangstellenden op een afstand te houden. Enkele brandweerlieden gewapend met perslucht beklommen het dak, aangezien de deur hermetisch was gesloten. Veel medelijden had men met de binnen de rokerij rondlopende herdershond, die overigens niet be grijpend al die drukte door de ruitjes gadesloeg. Al spoedig kwam men tot de De brandweer overlegt: spui ten of niet? Wanneer brandt een rokerij en wanneer niet? konklusie, dat er niets bijzonders aan de hand was, waarop commandant Cees Blaauboer zijn mannen opdracht gaf. de spullen maar weer in te pakken. woensdag donderdag vrijdag zaterdag zondag maandag dinsdag woensdag donderdag 12 11.53—24.20 (dood-tij) 13 0.39—13.27 14 2.00—14.32 15 2.52—15.11 16 3.34—15.44 17 4.20-16.48 18 5.05—17.19 (spring-tij) 19 5.41—18.06 20 6.24—18.48 Dan belt u ons toch even Uiteraard geheel vrijblijvend. Heelt u vragen over verkoop, koop. huur ol verhuur

Contact met de Egmonden | 1980 | | pagina 1