met de egmonden Zo was het vroeger I® HU Veel lagere prijzen voor woningen in rehabilitatiegebied "Lamoraal van Egmont" musiceerde naar hoogtepunten i KORT NIEUWS Hoog water contact 19 MAART 1980 - NUMMER 1446 Uitgave: Drukkerij Belleman B.V. Egmonderstraatweg 5 1934 AA Egmond aan de Hoef Telefoon 02206-1201 Burg. Eymaplein 2 1931 GC Egmond aan Zee Telefoon 02206-1789 Advertentie-tarief: losse plaatsingen 30 ct. per mm Bij kontrakt belangrijke reduktie. Redactie en foto's: Gerard Belleman Layout en montage: Jan de Raadt JaapEeltink Een plaatje van het Pompplein van vroeger te Egmond aan Zee. Onmiddellijk valt het op, dat er vroeger wel bomen groeiden vlakbij zee. Ze staan op de plaats waar nu restaurant "De Klok" te vinden is, op de hoek van de Smidstraat. Het kleine witte huisje in het midden was het winkeltje van Anna Belleman. Het leunde tegen hotel Belvédère, dat ten westen van het winkeltje stond. H-^hotel links met het torentje is Trompenberg, op de hoek van de Trompenbergstraat. Ongeveer op die plJSts bevindt zich nu boekhandel Dekker. Van de gebouwen die op deze foto staan afgebeeld isniets meer terug te vinden. Ze vielen ten prooi aan de vernietigingsdrang van de bezetter in de jaren 40-45. De ligging van het Pompplein van vandaag is echter dezelfde gebleven. Wellicht hadden de vele aanwezigen tijdens het donateurscon cert van "Lamoraal van Egmont" reeds van te voren al een vermoeden, dat deze avond wel eens van zeer grote klasse zou zijn of misschien zat het in het aan de donateurs verzonden keurige programma, waarin tevens uitleg werd gegeven over de te spelen werken, hoe dan ook, de zaal was tot de laatste plaats bezet. Tenslotte moesten er nog stoelen van elders aangevoerd worden om de vele toehoorders van een plaatsje te kunnen voorzien. Het concert begon anders dan in het programma vermeld, ter herdenking van Wim Lek, die helaas te vroeg heenging, waardoor het korps een zeer gewaardeerd lid moest missen. Onder diepe stilte weerklonk het "Bist du bei mir" van Johan Sebastiaan Bach, het muzikaal meesterwerk, waaraan Wim Lek met zijn trompet zo dikwijls zelf gestalte gaf. Dank aan allen Voorzitter Rinus Druiven dankte de aanwezigen voor de steun, die het korps gedurende het gehele jaar van velen ontving. In die dank betrok hij ook de overheid. Mede door die hulp was het korps in staat verschillende nieuwe instrumenten aan te schaffen. "Uw hulp werkt naar twee kanten" zei hij, "want met die steun metter daad kan "Lamoraal van Egmont" optreden daar waar gewenst is om daarmee allerlei gelegenheden luister bij te zetten". En nadat het eerste nummer was gespeeld, werd die hulp aan het korps nog eens duidelijk gemaakt, toen de voorzitter van de ondernemersvereni ging "Eendracht" te Egmond aan Zee, de heer J. Palsma aan "Lamoraal"- voorzitter Rinus Druiven een cheque overhandigde en een stel nieuwe con cert-bekkens, die tegelijk in gebruik werden genomen. Even voor de pauze voegde pater A. van Zwieten daar nog wat aan toe als dank voor het onver wachte spontane optreden tijdens zijn veertig jarig jubileum. De waardering voor "Lamoraal van Egmont" kwam deze avond niet alleen door deze aanbiedingen tot uiting. Want het optreden was regelmatig aanlei ding tot een spontane ovatie, die aan het eind van de avond nog eens staande werd gebracht. Dat resulteerde tenslot te nog in een toegift. Dirigent Frans Alleman stelde tij dens het concert drie kleine debutanten aan het publiek voor. Het waren Alard Zwart, Jan van Diepen en Hans Koomen, die deze avond na een twee jarige opleiding voor het eerst in het grote korps meespeelden. Uit de gehele opvoering bleek, dat de muziekwerken intensief waren bestudeerd. De vele muziekliefhebbers konden deze avond dan ook met volle teugen genieten van een bijzonder goed concert, waarmee "Lamoraal van Egmont" veel eer in legde. Ook in het optreden van de drumband onder leiding van Piet Oorthuis, in- strukteur en tambour-maitre Rita Bel leman ,zat veel vaart. Dit schouwspel hoort traditioneel bij een donateurs avond. waarbij het steeds weer opvalt, hoe de leiding van de band het presteert om op een betrekkelijk kleine ruimte nog een show op te voeren die gezien '...V.rn.-D. wij vernemen DAT meester Harry Meyer van de "De Ruyterschool" te Egmond aan Zee op vrijdag 28 maart officieel afscheid neemt. Om gezondheidsredenen is hij al geruime tijd niet meer als onderwijzer werkzaam. Sinds de stichting in 1956, dus bijna 25 jaar geleden, was hij aan de "De Ruyterschool" verbonden. Om hem een afscheidscadeau te kunnen schenken, is er een rekening geopend bij de Rabobank waarbij u op rekening nummer 3157.55.555 geld kunt storten. Bij zijn afscheidsreceptie zullen ver schillende oudleerlingen worden uitge nodigd, die het bertreffende jaar zullen vertegenwoordigen; DAT de gezamenlijke ondernemers verenigingen van de drie Egmonden op donderdag 27 maart een lezing organi seren over het onderwerp "bedrijfs vorm" (firma of b.v.). De inleiding wordt gehouden door de heer W. J. Hochstenbach, fiscaal deskundige van de centrale Rabobank. Tevens komen bedrijfsovernamen en/of -beëindiging aan de orde. Het onderwerp is zeer belangrijk, waarom de besturen er op rekenen, dat er zoveel mogelijk leden met hun echtgenoten aanwezig zullen zijn. De avond vindt plaats in café 't Haasje en begint om 20.00 uur; DAT Joop en Tiny Lemmink deze week precies een jaar lang natuur- vocding verkopen. Niets bijzonders zult u zeggen? Toch wel, als je daar met hen over praat en met hen die al niet anders meer eten, dan wordt het een andere zaak. In ieder geval bieden zij bij deze gelegenheid een aparte reklame aan, die staat te lezen in dit blad; DAT de motorclub Egmond zaterdag a.s. in café 't Haasje een aparte muziekavond houdt met de Ierse zang er Pattrick Callinan, die alleen de moeite waard is om te beluisteren; DAT op vrijdag 21 maart, 's-avonds om 20.00 uur wederom een tentoonstel ling wordt geopend in de "Kapberg" te Egmond aan de Hoef, deze keer van werken van Maya Gordon, schilderijen en tekeningen en van Maria Beatrice Matias, tekeningen. De tentoonstelling kan worden bezocht van woensdag tot en met zondag van 12.30 tot 17.00 uur, zaterdag a.s. te beginnen; DAT deze week donderdag de eerste opvoering zal plaatsvinden van het blijspel "Een zekere Hildegard" door de toneelvereniging "Flierefluiters". Totaal zullen er zes toneelvoorstelling en worden gegeven, waarvoor tijdens de laatste avonden nog wat kaarten beschikbaar zijn. Men leze daarvoor de raambiljetten; DAT de toneelvereniging "Spiegel" te Egmond-Binnen deze week vrijdag de 21e maart voor het voetlicht treedt met het blijspel "Gieren op 't veilige nest". Het is een spel van misdadigers, die rust komen zoeken op een eiland en hoe rustig het daar is, tart elke beschrijving. "Spiegel" durft dit spel aan, omdat het over een geweldige ervaring beschikt, die tot uiting zal komen in dit kostelijk blijspel, u kunt het gaan zien op vrijdag dus en zaterdag de 22e maart en op zaterdag 29 maart. Het speelt in zaal Swart en begint om 20.15 uur. Doen, laat de buis de buis, tv is er elke dag, "Spiegel" is een unicum; DAT op woensdag 19 maart (van avond) een openbare vegadering zal worden gehouden van de Commissie Volkshuisvesting in het gemeentehuis te Egmond aan de Hoef. Gesproken wordt over de concept-woon ruimte verordening, te beginnen om 19.30 uur; DAT de WV Egmond aan de Hoef op 24 maart a.s., 's-avonds om 8 uur haar jaarlijkse ledenvergadering houdt in hotel Beemsterboer; DAT Marcel van Dam, lid van de Tweede Kamer voor de PvdA, alsnog naar Egmond komt op woensdag 26 maar a.s. Dan zal de afdeling Egmond van de PvdA opnieuw een openbare ledenvergadering houden over de volkshuisvestingsproblematiek. Omdat Marcel van Dam door politieke ont wikkelingen in Den Haag verhinderd was, werd de oorspronkelijk op 20 februari te houden vergadering over dat onderwerp afgelast. Plaats en aanvangstijd zijn hetzelfde gebleven, namelijk: het oud-katholiek vereni gingsgebouw te Egmond aan Zee om 20.00 uur; DAT a.s. donderdag het "Drie Eg monden Biljart-tournooi" zich voort zet in "De Meerpaal". Het is de wedstrijd tussen "De West" van Cees Mooy (Adelbert) tegen "De Meer paal" van Jan Mooy, een broederstrijd dus, die spannend kan worden; DAT van de week de kat van de familie Tambach te Egmond aan Zee thuis kwam met een strop om z'n nek van koperdraad. Uit de konstruktie blijkt, dat men willens en wetens bezig is geweest het dier op te hangen of te wurgen. Het beest moet zich uit de handen van zijn belager los hebben weten te rukken en liep daarbij geen noemenswaardig letsel op dankzij een vlooienband. Wie dit staaltje van die renmishandeling uithaalde, is niet be kend; DAT in café-bar "Old Inn" te Eg mond aan Zee op zaterdag a.s. een boogie-avond wordt gegeven door An- dré Valkerings boogie-trio, deze keer versterkt met de bekende boogie- pianist Ruud Jansen; DAT bakkerij De Haan te Egmond- Binnen weer dik in de prijzen zat met De bewoners in het rehabilitatiegebied te Egmond aan Zee, die graag een woning willen kopen, zullen belangrijk lagere prijzen gaan betalen dan tot nu toe vastgesteld. Het gaat zelfs zover, dat op de vier woningen die reeds verkocht zijn in 1978, dat was omstreeks juli, in het jaar dat de gemeentelijke eenwording tot stand was gekomen, bedragen van 13.000,- tot 16.000,- zullen worden terugbetaald. Deze woningen werden verkocht aan- de families Visser, Zwart, Blok en Goudswaard. Hier is sprake van een staaltje van sociale bewogenheid zou men kunnen stellen. De prijzen werden onlangs vastgesteld op basis van de onroerend goedbela?In de raad waren echter meer dan ^ns opmerkingen gemaakt over de volgens de raadsleden te hoge prijzen. Ook de commissie Oud Eg mond is herhaaldelijk in de bres gesprongen over de vaststelling van de prijzen. Reden voor de heer Van Wijk om op te rjfcken, dat het nu ineens wel kan, terwT^p de noodkreten van Oud Egmond niet werd gereageerd. Alles is begonnen, toen de koper van het pand Ankerstraat 6 bezwaar had tegen de hoogte van de koopprijs, hoewel deze niet uit het renovatie- gebied afkomstig was. Het college heeft de afdeling financiën van de gemeente toen opdracht gegeven, een nadere studie te maken over de prijzen. Men moest vaststellen dat over het algemeen een kavel grond werd ver kocht waarbij de opstallen zeer slecht waren. Sommigen zijn nog te renove ren, anderen zijn slechts goed voor de sloop. In zo'n geval wordt een stukje grond zeer duur en stijgt ver uit boven de prijs die gehanteerd mag worden voor een kaveltje grond bestemd voor sociale woningbouw. De fracties stuurde het college toen naar huis met de opdracht om nader te bezien, of die prijzen niet handzamer konden worden. En het resultaat ligt er nu, hoewel de raad het nog wel goed moet keuren, maar dat zal geen pro blemen geven. Oorspronkelijk werden de woningen door de gemeente gekocht om ze te slopen. Maar de raad van voorheen Egmond a. Zee besliste tenslotte, mede onder druk van Oud Egmond, om het beleid te herzien en een renovatie beleid te gaan voeren. Op dat gebied is echter nog niets gebeurd, dan alleen door partikulieren. De gemeente kon tot nog toe ook weinig anders uitrichten, omdat som mige woningen in een te renoveren gebied nog bewoond zijn, terwijl reno vatie in verschillende gevallen alleen betaalbaar is, wanneer een pluk wo ningen tegelijk onderhanden genomen kan worden. In de Van Speykstraat kan ook nog niets gebeuren, omdat sommige wo ningen nog bewoond zijn. Deze wo ningen moeten echter gesloopt worden. Op een vraag of dat niet eerder kon, antwoordde de heer Damstra, dat het misschien nog een half jaar kan duren, hoewel het gebied waarover het gaat nog niet in een bestemmingsplan is geregeld. Bovendien moet er voor de enkele daar nog wonende gezinnen vervangende woonruimte aanwezig zijn. Voor 10 kleine woningen zullenerö of 7 terugkeren. De woningen die nu leeg staan, zijn verder onbewoonbaar gemaakt. Zij die er nog wonen, kunnen niet gedwongen worden hun woning te verlaten, bovendien is aan hen die vrijwillig gingen, beloofd, "dat ernaar gestreefd wordt, dat zij zoveel mogelijk weer op dat plekje kunnen terugkeren". De huurprijs zal dan echter geen ƒ50,- meer zijn maar veel hoger. Zo zal bijvoorbeeld voor de flatjes op het Dorus Rijkersplein een huur van 380,- belaald moeten worden. Van der Ende pleitte ervoor, dat er een veel betere voorlichting door de gemeente moest worden gegeven via hel "Contact"omdat de bewoners niet op de hoogte zijn met de subsidies, die worden gegeven bij sloop, nieuwbouw of renovatie. Als ze dat wel weten, kon het voor menigeen wel eens veel aan trekkelijker worden om een beslissing te nemen. Voorts werd er gesproken over een regeling voor vervangende woonruimte voor hen, die in een renovatiegebied zitten maar om het feit dat ze er blijven zitten, de vernieuw ingswerkzaamheden ophouden. Maar de gemeente voelt er niets voor om hier dwingende maatregelen voor te schrij ven. zijn eerste klas artikelen. Tijdens een bakkerstentoonstelling te Leiden sleep te het bedrijf maar liefst 15 prijzen in de wacht, waarbij o.a. een eerste voor tarwe-bollen, tarwe/rozijnen bollen, tarwebrood en sesambrood. En een vruchtentaart kreeg eveneens deze uitstekende waardering, terwijl hun andere produkten eveneens opvallend werden geprezen; DAT Simone en Caroline Kramer uit Egmond-Binnen een handtekeningen- aktie hielden voor de aktie Green Peace, die zich o.a. sterk maakt tegen het storten van kernafval in zee, het doodknuppelen van jonge zeehonden en tegen de walvisvangst. De beide meis jes proberen met hun werk ook de inwoners van hun dorp op deze prak tijken te wijzen en verkregen daarbij al zo'n 300 adhesiebetuigingen, die zij opsturen naar de Noorse ambassade in Den Haag; DAT de voetbalvereniging St. Adel bert de samenwerking met de huidige trainer Jos Renckels weer met een jaar verlengt, waarmee genoemde trainer zijn eerste lustrum bij een en dezelfde vereniging waar zal maken. En dat is binnen de trainerswereld een uniek feit. Bovendien is de samenwerking tussen de besturen van de drie Egmondse voetbalverenigingen steeds groeiende, wat ook bij de plaatselijke overheid meer effekt oplevert. Bovendien is de sfeer onderling op de Egmondse voet balvelden ook steeds beter. Een der secretarissen zou zeggen: "Geruisloos verdwijnt het bloed van de palen" en dat is een uitdrukking die gelukkig meer suggereert dan de betekenis over vroeger doet vermoeden. Edoch een gelukkig verschijnsel in deze dagen van nationale spelverruwing; DAT op donderdag 22 maart gekla verjast wordt in "Heegemunde" vanaf 14.00 uur. Vrijdag 21 maart komt er een Indische dansgroep, die om 20.00 uur haar optreden begint; DAT ook Egmondia gaat klaver jassen enwel in de kantine op het veld. dat is dan op vrijdagavond a.s. en het begint om 20.15 uur. De advertentie vertelt er meer over; DAT ook ten bate van St. Adelbert wordt geklaverjast en wel in café Tervoort te Egmond-Binnen, op vrijdag 21 maart a.s., aanvang 20.00 uur; DAT - en dit is een bericht voor Egmondse verzamelaars - er een grote verzamelbeurs plaatsvindt op 23 maart van 10.00 tot 17.00 uur in alle zalen van de Lindeboomschool, Raadhuisstraat 55 te Koog aan de Zaan. Inlichtingen verkrijgt u op nummer 075-1680667; DAT de begrafenisvereniging "Me mento Mori" haar jaarvergadering houdt op vrijdag 28 maart om 20.00 uur in het o.k. verenigingsgebouw; DAT het bejaardenkomité te Egmond aan Zee deze week weer bij u aan komt kloppen om een bijdrage voor het jaarlijkse uitje van de bejaarden. Elk jaar weer is dat een geslaagde tocht, dankzij iedereen die daartoe bijdroeg. We geloven vast dat u dat wéér wil. Van de week kunt u dus bezoek krijgen; DAT er uit een nest op het Gen. Winkelmanplantsoen een aantal eieren is verdwenen van eenden, Canadese gansen en Hollandse boeregansen. De omwonenden zijn daarover slecht te spreken en houden de omgeving scherp in de gaten om herhaling van deze daad te voorkomen. woensdag 19 5.41—18.06 donderdag 20 6.24—18.48 vrijdag 21 7.12—19.29 zaterdag 22 7.55—20.22 zondag 23 8.43—21.38 maandag 24 9.47—22.41 dinsdag 25 11.10—23.58 (dood-tij) woensdag 26 12.37—00.20 donderdag 27 1.11—13.50 Het constructie-bedrijf Van de Wel bv te Egmond aan de Hoef is verhuisd van de Oude Egmonderstraatweg naar het industrieterrein aan de Mosselaan. Op de nieuwe stek is een moderne hal verrezen, waarin de staalconstructies nu worden vervaardigd. Het vergaat de mensen in het bedrijf als in zoveel gevallen: "Hoe is het mogelijk dat we hetzelfde werk deden in de oude, veel te krappe werkplaats aan de Egmonderstraatweg". Daar kan je helemaal inkomen, als je ziet hoe de werkzaamheden zich op dit moment voltrekken in een ruimte, die geheel in gebruik is en zelfs al de indruk geeft, dat het allemaal precies past. Het nieuwe bedrijf werkt op volle toeren alsof het nooit anders is geweest. De machines hebben een ruime opstelling gekregen. Hoe het allemaal een plekje vond in de ruimte aan de Egmonderstraatweg, daarover kan je je alleen nog maar verwonderen. Binnenkort wil de heer Van der Wel een open dag houden, om de Egmonders te kunnen laten zien, wat er in betrekkelijk korte tijd is opgebouwd en dat is de moeite waard. Voor de hal ligt een gigantisch anker, dat onmiddelijk de aandacht trekten symboliseert, dat het bedrijf er voor anker is gegaan.

Contact met de Egmonden | 1980 | | pagina 1