GEMEENTE EGMOND Gemeentelijke Voorlichting SUBSIDIE 1980 Glas is geen afval Wat te doen voor het aanvragen van een Douwvergunning Storingen in de afvoer van afvalwater en regenwater Brochures van V olkshuis vesting gratis verkrijgbaar op alle kantoren van de gemeente. "CONTACT MET DE EGMONDEN" 2 APRIL 1980 NUMMER 1448 In de gemeentebegroting 1980 zijn op de staat van subsidies, ook wel de staat Q genoemd, alle subsidies c.q. bijdragen opgenomen die over 1980 in principe aan de diverse verenigingen en instellingen betaal baar zullen worden gesteld. Het totaal bedrag aan subsidies c.q. bijdragen van de staat Q bedraagt in 1980/773.745,--. De meeste verenigingen c.q. instellingen zijn middels een brief omtrent de hoogte en de wijze van berekening van de subsidies 1980 reeds in kennis gesteld. De verenigingen die nog geen bericht hebben ontvangen, zullen binnenkort nader omtrent de subsidie 1980 worden geïnfor meerd. Hoewel de gemeentebegroting 1980 nog niet door Gedeputeerde Staten van Noord- Holland is goedgekeurd, kunnen de besturen van de verenigingen en instel lingen op de in de begroting 1980 opgenomen bijdrage c.q. subsidie een voorschot ont vangen tot maximaal 50%De besturen van de verenigingen kunnen daartoe schrif telijk een verzoek indienen bij het college van burgemeester en wethouders. De subsidie 1980 zal geschieden aan de hand van de rekeningcijfers 1980 die door de verenigingen dienen te worden overlegd. Alvorens tot betaalbaarstelling van de voorschot-subsidie wordt overgegaan dienen voor zover dit nog niet is geschied de onderstaande gegevens te zijn overlegd: 1. begroting 1980 2. rekening 1978 3en zover van toepassing een ledenlijst per 1 januari 1979 gesplitst in jeugdleden (t/m 17 jaar) en seniorleden 4. de contracten van instructeurs, diri genten, trainers en leidsters. Na afloop van het jaar 1980 dienen de verenigingen en overige instellingen m.b.t. de vergoedingen (zowel loon- als onkosten vergoedingen) aan trainers, instructeurs e.d.: - een opgave te verstrekken aan 'e belastingdienst ingevolge het uitv - ringsbesluit inkomstenbelasting ?964 en een afschrift van deze opgave aan ons te overleggen of - afschrift (en) te overleggen van de gedane afdrachten loonbelasting en premies AOW/AWW. Deze gegevens zullen wij eveneens bij de afrekening van de subsidie over 1980 betrekken. Soms gebruiken we het woord afval verkeerd. Afval is dat wat als "overbodig" overblijft, waaraan je niets meer hebt. Sommige afval kunnen we echter prima opnieuw gebruiken, zoals papier, metaal en vooral ook: glas. Neem b.v. de flessen en potten waarvoor u statiegeld betaalt. Die worden gewassen en weer gevuld. Maar óók glas dat u in de vuilnisbak gooit is waardevol. Je kunt het terug brengen naar de glasfabriek en er daar zonder kwaliteitsverlies opnieuw flessen en potten van maken. Glas is dus geen afval, maar grondstof. Daarom hebben 300 ge meentes glasbakken staan. Daarin gooit iedereen zijn glas en winnen we veel! Minder afval in de natuur Door glas steeds opnieuw te gebruiken vervuilen we minder onze omgeving. Jaar lijks halen de reinigingsdiensten ruim 350 miljoen kg huishoudelijk glas op. Glos steeds weer opnieuw gebruiken, scheelt dus heel wat in de groei van onze stortterreinen. Er blijft dan meer natuur over. Het verzoek om bouwvergunning, waar voor speciale aanvraagformulieren ver krijgbaar zijn op het gemeentehuis te Egmond aan den Hoef en het kantoor van Gemeentewerken te Egmond aan Zee, dient gericht te worden aan burgemeester en wethouders, die het na registratie bij de afdeling Interne Zaken, doorsturen om advies aan de afdeling Bouw- en Woning toezicht. Het verzoek dient uiteraard vergezeld te gaan van tekeningen - in drievoud - waarop staat vermeld wat men van plan is te bouwen. Bij verbouwingsplannen is het tevens nodig op de tekeningen aan te geven de bestaande bebouwing. Verder dient ook nog een situatietekening worden toege voegd. Er zijn enkele voorwaarden, waaraan de over te leggen tekeningen moeten voldoen. Het gaat hier in het bijzonder om technische details. Om onnodige kosten, tijd en teleurstel lingen te voorkomen is het verstandig om, als men met "bouwplannen rondloopt", hierover eerst informatie inwint bij de afdeling Bouw- en Woningtoezicht, Voor straat 83 te Egmond aan Zee, tel. 1044. Na het advies van Bouw- en Woningtoe zicht wordt de aanvraag ter verdere advisering gestuurd naar de afdeling Algemene Zaken, Herenweg 196 te Egmond aan den Hoef, tel. 3544. Op deze afdeling kunt u tevens terecht voor algemene en doelgerichte informatie over de geldende en ontwerp-bestemmingsplannen, die betrek king hebben op het gebied, waar u wenst te bouwen. De afdeling Algemene Zaken (ook wel kortweg "AZ" genoemd) legt met de adviezen de bouwaanvraag ter beslissing voor aan burgemeester en wethouders. Wat we allemaal winnen als we allemaal glas in de glasbak doen. Minder gebruik van grondstoffen Vooral van zand, kalksteen en soda. Als ieder gezin zijn afvalglas van één jaar (zo'n 100 kg) in de glasbak doet, besparen we per gezin 160 kg onvervangbare grondstoffen. Minder gebruik van energie. Grondstofwinning en glasfabrikage vergen energie. Als al het huishoudelijke afvalglas van Nederland terugkomt in de glasfabrie ken hebben we liefst 15% minder energie nodig 0:M glas te maken. Door geringere grondstoi vinning kan die energie- bespa ring nog aanzienlijk groter zijn. Burgemeester en wethouders kunnen een vergunning: - verlenen - aanhouden - weigeren. Weigering De vergunning moet worden geweigerd wanneer het bouwplan in strijd is met: 1. de bouwverordening 2. het ter plaatse geldende bestemmings plan. Tevens moet de vergunning geweigerd worden wanneer een vergunning ingevolge de Monumentenwet is vereist en deze niet is verleend. Aanhouding Wanneer er geen reden is om de bouwvergunning te weigeren, zal echter nog geen vergunning verleend kunnen worden indien voor een gebied, waarin de aanvrager een bouwwerk tot stand wil brengen, een raadsbesluit om een bestemmingsplan voor te bereiden ("voorbereidingsbesluit") is bekend gemaakt, of reeds een ontwerp- bestemmingsplan ter inzage is gelegd (de zgn. voorbereidingsbescherming). In dit geval wordt de beslissing op het verzoek aangehouden. De reden hiervan is dat het bouwplan in strijd kan zijn met het toekomstige bestemmingsplan. Pas indien het bestemmingsplan definitief geldend is geworden, zal vergunning verleend kunnen worden. Om echter te voorkomen dat tijdens die vaststellingsperiode van het bestemmings plan het bouwproces komt stil te liggen, kunnen burgemeester en wethouders toch vergunning verlenen, indien het vrijwel zeker is dat het bouwwerk niet in strijd zal zijn met het toekomstig plan. Daarvoor is wel een voorafgaande "verklaring van geen bezwaar" van Gedeputeerde Staten van Noord-Holland nodig. (Artikel 50 lid 8 Woningwet). Bij deze procedure dienen 3 extra bouwtekeningen te worden ingediend. Natüürlijk hoort glas in de glasbak! Gebruik glasbakken in uw gemeente zoveel als maar kan. Maak het tot een goede gewoonte daarin uw afvalglas te storten. De glasbak is er voor al het glas dat u kwijt moet. Maar niet voor keramiek en porce- lein, zoals stenen kruiken, koppen en schotels, bloempotten enz. Daar heeft de glasfabriek zeer veel hinder van. Dus alleen glas! Waar staan de glasbakken? De glasbakken staan: in De Krijt hoek Abdijlaan te Egmond- Binnen; aan de Slotweg in Egmond aan den Hoef (tegenover de Kapberg)op het vml. Agnesterrein in Egmond aan Zee. 't Gaat om 'n geweldige hoeveelheid. Misschien denkt u: "Och, dat beetje glas van mij Maar weet u dat elk gezin jaarlijks gemiddeld 100 kg glas weggooit? Dat is in totaal ruim 350 miljoen kg, ofwel zo'n 13.000 treinwagons vol. In de samen stelling van ons huishoud-afval komt glas (na afval van groen te/fruit, papier en lompen) op de vier de plaats. Meer dan liet achtste deel van al ons gezinsafval of anders gezegd meer dan 12% van het afval in uw vuilnis haak is glas. Dat 1 "noort allemaal in de glasbak! Dus vanaf vandaag gooien we allemaal al ons afvalglas in de glasbak. Hartelijk dank! De dienst Gemeentewerken krijgt regel matig telefoontjes over wateroverlast en rioolverstopping. In 90% van de gevallen is de verstopping niet aan het gemeenteriool te wijten. Hoe constateert u dat en welke maatregelen moet u in geval van water overlast nemen? 1. Wanneer u merkt, dat een toilet, gootsteen, wasbak, douche of wasmachine zijn afvalwater niet kwijt kan, is er een verstopping. 2. Wanneer die verstopping niet met de geëigende middelen kan worden opgelost, graaf dan de controleput open, die ligt op de grens van de gemeentegrond en de grond behorend bij uw woning. 3. Als het putje vol staat, bevindt zich de verstopping in het gemeenteriool, omdat het water in het putje niet verder kan stromen. Bel dan nummer 1044 (Gemeente werken) Is het putje leeg, dan kan er geen water in komen en zit de verstopping in de afvoer van uw woning néór het putje. Waarschuw in dat geval de loodgieter. Wateroverlast treedt meestal alleen op bij overvloedige regenval en dan komt de storing in de afvoer aan het licht met alle nare gevolgen vandien. De gemeente Eg mond heeft twee afvoersystemen, t.w.: 1. faecaliënriool voor afvalwater; 2. schoonwater-riool voor hemelwater (re gen). I Wanneer nu de regenwaterafvoer van het dak van uw woning of van de schrobput uit de binnenplaats is aangesloten op het faecaliënriool, dan wordt dit riool bij regenval overbelast met de bekende ge volgen. Loos dus regenwater nooit op het ^faecaliënriool. Oud papier Bij de inwoners van onze gemeente zal het j^-genoegzaam bekend zijn, dat oud papier wordt ingezameld door scholen, kerken, voetbalverenigingen enz. Gooi dat oud papier dan ook niet in de vuilniszak of -emmer, maar spaar het voor het goede doel. Geef het mee aan de ophalers van genoemde doelen of breng het zelf weg. In sommige kernen worden ook regelmatig containers geplaatst om het daar in te deponeren. De bekendmaking geschiedt dan via het "Contact". Door het zo te doen, ruimt het bij u op terwijl de gemeenschap er mee is gebaat. Aanvragen, die binnengekomen zijn voordat het voorbereidingsbesluit is bekend gemaakt of het ontwerp-plan ter inzage is gelegd, zullen echter normaal in behandeling genomen moeten worden, en zullen alleen getoetst worden aan het geldende bestemmingsplan c.q. de Bouw verordening. Verlening Indien de vergunning niet geweigerd of aangehouden wordt zoals hierboven omschreven, móéten burgemeester en wethouders de vergunning verlenen. Aan de vergunning kunnen voorwaarden worden verbonden met het oog op de uitvoering, constructie, riolering, brandveiligheid, schade e.d. Artikel 19 W.R.O. Het komt nog wel eens voor dat een bouwplan wordt ingediend dat in strijd is met de voorschriften van het ter plaatse geldend bestemmingsplan. De woningwet geeft aan dat het verzoek dan moet worden geweigerd. Alle bestemmings plannen zijn echter niet meer even "up to date". Een bouwplan dat in strijd is met het geldende plan kan passen in een toekom stige wijziging van dat bestemmingsplan. De Wet op de Ruimtelijke Ordening voorziet nu in dit probleem. In het geval dat het plan strijdig is met het geldende plan doch het vrijwel zeker is dat dit wel zal passen in het toekomstige nieuwe plan, dan is het mogelijk om vrijstelling te geven van het geldende plan. Ook in dit geval is vooraf "een verklaring van geen bezwaar" van Gedeputeerde Staten nodig. Verder moet de raad hebben verklaard dat voor het gedeelte waarin het bouwplan zal worden gerealiseerd, een nieuw bestemmingsplan wordt voorbereid. ("Voorbereidingsbe sluit"). Aan de toepassing van dit artikel is een bijzondere procedure verbonden. Zo moet er in de plaatselijke pers bekendmaking aan worden gegeven, waardoor iedereen de gelegenheid krijgt om van het plan kennis te nemen en daartegen eventueel bezwaren in te dienen. Tevens dienen 3 extra bouw tekeningen te worden ingediend. Deze terinzagelegging kan achterwege blijven als er reeds een nieuw bestemmings plan is vastgesteld doch de hogere overheden zich hier nog niet over hebben uitgesproken. In vaktermen heet het dan dat het plan nog niet "onherroepelijk" is geworden. Termijnen In de Woningwet wordt ervan uitgegaan, dat burgemeester en wethouders binnen twee maanden na de dag van ontvangst van de aanvraag een beslissing nemen. Deze beslissing kan door burgemeester en wethouders nog twee maanden worden verdaagd. De genoemde termijnen zijn echter niet dyingend, maar zogenaamde termijnen van orde. Dit betekent, dat er naar gestreefd moet worden binnen de termijn van twee maanden óf uiterlijk vier maanden een beslissing te nemen. In het geval, dat een procedure artikel 50, lid 8, Woningwet of artikel 19 Wet Ruimtelijke Ordening, zoals hier geschetst, moet worden gevolgd, zal genoemde termijn (en) veelal worden overschreden, omdat de aanvrage tevens aan het oordeel van Gedeputeerde Staten van Noord- Holland moet worden onderworpen. Tenslotte zij vermeldt, dat binnenkort een brochure zal verschijnen, waarin het bovenstaande en andere nuttige wenken zijn opgenomen. Dit vouwblad zal aan een ieder, die een set bouwaanvraagformulie- ren komt afhalen, worden verstrekt, als mede aan hen, die daarvoor anderszins belangstelling hebben. Overzicht van geldige en ongeldige publikaties: Geldige publikaties: TITEL: Huur- en subsidiekrant nr. 5 (augustus 1979) Huurgewenning een extra steuntje van het rijk (oktober 1979) Individuele huursubsidie (juni 1979) Huuraanpassing in 1980 (maart/april 1980) Nieuwe regels voor huur en verhuur van woonruimte (augustus 1979) Woonvergunningen wanneer en waar (januari 1980) Een eigen huis ook voor u? (september 1979) Gemeentegarantie voor de bouw, koop of verbetering van een woning (met inlegvel) (augustus 1979) Verhuizen kost bedstro (met inlegvel) (december 1978) Verbetering van particuliere woningen (november 1979) Woonaanpassing t.b. v. gehandicapten (met inlegvel) (juni 1979) Subsidie voor warmte-isolatie in bestaande woningen (januari 1980) Subsidie voor warmte-isolatie van andere gebouwen dan woningen (februari 1979) Wonen in Nederland (december 1979) Ruimtelijke Ordening (november 1977) Planologische Kernbeslissingen (april 1979) Groeikernen- en groeistedenkrant (met inlegvel juli 1979) (augustus 1978) Draaiboek lokaal isolatie-programma (10.050) De aanvaardbaarheid van spouw muurisolatie met UF-schuim (10.051) Lokaal uitvoeringsdraaiboek voor lichting NIP (10.052) Energie besteden aan besparen/ huurders passief (10.053) Energie besteden aan besparen/ huurders actief (10.054) Energie besteden aan besparen/ corporatie gemeenten (10.055) Energie besteden aan besparen/ eigenaren-beleggers (10.056) Energie besteden aan besparen/ eigenaren-bewoners (10.057) Geld lenen om geld te besparen (10.058) Sticker "isolatie: nationale noodzaak" (10.059) Poster "isolatie: nationale noodzaak" (10.060) Hoe warmpjes zit u er eigenlijk bij (10.061) Het isoleren van muren met glaswol (10.062) Het isoleren van muren met gesilliconeerde perlite (10.063) Het isoleren van muren met PS-bolletjes (10.064) Het isoleren van muren met PUR-schuim (10.065) Het isoleren van muren met steenwol (10.066) Het isoleren van muren met UF-schuim (10-067) Het isoleren met dubbelglas (10.068) Het isoleren met voorzetramen (10.069) Het isoleren van platte daken (10.070) Ongeldige publikaties: TITEL: Huuraanpassing in 1979 (maart 1979)* Wat moet u weten van de voorschriften en wenken (maart 1977)* Een eigen huis met steun uit het bezitvormingsfonds (januari 1979) niet verkrijgbaar. Rectificatie Het telefoonnummer van raadslid A.v.d. Ende, Huisweid 16, Egmond- Binnen, is NIET 1935, maar 2473

Contact met de Egmonden | 1980 | | pagina 3