met de egmonden L mm Zo was het vroeger VV V-nieuws en informatie TT 1® KORT NIEUWS wij vernemen Kollekte Nederlandse Hartstichting van onroerend goed of bedrijf i:DECO MAKELAARDIJ BV Egmond aan Zee Postbus 71 STOMERIJ KERNER Hoog water II contact 9 APRIL 1980 - NUMMER 1449 Uitgave: Drukkerij Belleman B.V. Egmonderstraatweg 5 1934 AA Egmond aan de Hoef Telefoon 02206-1201 Burg. Eymaplein 2 1931 GC Egmond aan Zee Telefoon 02206-1789 Advertentie-tarief losse plaatsingen 30 ct. por mm Bij kontrakt belangrijke reduktie. Redactie en foto's; Gerard Belleman Layout en montage: Jan de Raadt Jaap Eeltink EGMOND-BINNEN 1905 - Café ,,'t Haasje" van Cees Mooy, die hele maal rechts op de foto staat. De mensen op deze foto zijn groten deels historie geworden, zij waren de groot- en overgrootouders van de huidige generatie. Wij halen hen even uit de vergetelheid, om te zien wie het ons mogelijk maakten om nu te leven en voort te bouwen op wat zij begonnen. Deze foto werd genomen op een maandagmorgen in het jaar 1905. Men zou net beginnen aan de sloop van het oude café met zijn stalling voor paarden en rijtuigen om plaats te maken voor het café ,,'t Haasje" van vandaag. De mannen links op de foto zijn Jan Admiraal en zijn vader Willem en daarnaast staat schoenmaker Gert de Goede met zijn schoenenzak, want het was toch maandag? Dan volgt de schildersfamilie Beukers, Reinier jr., Jan, Reinier sr. en Willem, die later naar Bergen vertrok. Hij is de vader van Henk Beukers, de huidige voorzitter van St. Adelbert, die tenslotte in Eg- mond-Binnen weer zijn geluk zocht. De vrouw naast Willem is Trijntje Mooy, met naast haar Trijn Schuit, die daar werkte. Dan volgen de oudste dochter Maartje Mooy en Grietje Gaarthuis. Met het huiletje op is mevrouw Mooy, de moeder van eigenaar Cees Mooy en naast haar staat zijn vrouw Trijntje. Ook met een hulletje getooid is Guurt Mooy, die 'n kruidenierswinkel had op de plaats, waar nu Harry Wesse- lingh zijn zaak heeft gevestigd. Laatste vrouw in de rij is Jacoba v.d. Velde, later gehuwd metKlaas Schuit. Naast Cees Mooy staat de bouwer van het huidige café, Jan Rozing van Egmond aan de Hoef. Links is nog juist de boerderij van Piet Baltus zichtbaar, waarin hij een bakkerij dreef. In 1907 brandde dit pand af. - DAT het Rode Kruis elk jaar weer een beroep doet op het Nederlandse bedrijfsleven voor een bijdrage in de enorme kosten waarvoor men zich gesteld ziet. Het Egmondse bedrijfsleven wordt daarbij niet uitgezonderd en ons is gevraagd, om het gironummer van het Rode Kruis te vermelden, om de zaken de gelegenheid te geven, daarop wat over te maken. Het "Contact" is te klein om op te noemen wat het Rode Kruis alle maal doet. We volstaan met het gironummer 6251 ten name van het Nederlandse Rode Kruis te ver melden, Prinsessegracht 26, Den Haag. Van uw bijdrage komt 50% ten goede aan de plaatselijke afdeling; DAT donderdag 10 april de slot wedstrijd wordt gespeeld in het "Drie Egmonden" Biljart-tournooi en wel in café St. Adelbert van Cees en Yvonne Mooy te Egmond- Binnen; DAT de leden van de Alg. Ned. Invalidenbond, die verhuisd zijn, verzocht wordt hun nieuwe adres op te geven, zodat het bestuur hun de uitnodiging voor de feestavond kan toesturen. Opgave bij mevr. Wijker-Kap, Adm. de Ruyterweg 23 te Egmond aan Zee; DAT de Commissie Financiën van de gemeente vergadert op maandag 14 april om 19.30 uur in het raadhuis te Egmond aan de Hoef. Gesproken wordt over een ter beschikkingstelling van een krediet voor de aanleg van trottoirs e.d. aan de Visweg te Egmond- Binnen; de subsidie voor de sport hal en de huren voor de bibliotheek gebouwen in relatie tot de subsi diëring. Zoals bekend heeft de subsidiëring van de sporthal vorig jaar november de gemoederen nogal bezig gehouden, toen be sloten werd niet verder te gaan dan tot 180.000,-- terwijl de stichting 230.000,-- had gevraagd. Wel werd er bij de beslissing aangetekend, dat de subsidie in de loop van het jaar nader zou worden bezien, wanneer de omstandigheden daar toe aanleiding geven; DAT het aktie-komitee van wo ningzoekenden op dinsdag 15 april een belangrijke vergadering houdt in het o.k. verenigingsgebouw aan de Julianastraat 5 te Egmond aan Zee. Het aktie-komitee nodigt daarbij elke belangstellende van harte uit. De vergadering begint om 20.00 uur; DAT donderdag, vandaag, een speelmiddag wordt gehouden voor alle kinderen uit de Egmonden in het dorpshuis te Egmond aan de Hoef. De toegang is gratis, zo vermeldde ons de Stichting Jeugd- belangen; In de week van 14 tot 20 april a.s. zal er weer een beroep worden gedaan op uw goede hart. Dan zal er weer door een kollektant worden aangebeld met de bekende kollek- tebus voor de Nederlandse Hart stichting. s Laat hen en daarmee ons niet in de kou staan! Ieder jaar sterven er in Nederland ruim 50.000 mensen aan een hart- of vaatziekte, d.w.z. ongeveer 45% van alle overledenen in ons land. Op steeds jongere leeftijd worden vooral mannen getroffen door een hartaanval, dit hoeft lang niet altijd fataal te zijn. Velen kunnen nog na een infarct een nuttig en gelukkig leven leiden. Omdat vele vaatziekten een ge volg zijn van de huidige welvaart. f Heeft u vragen over verkoop, koop, huur of verhuur 1' Dan belt u ons toch even Uiteraard geheel vrijblijvend. is het een taak van de N.H.S. de mensen voor te lichten vooral daar waar het gaat om gezonde voeding. Het jaarthema staat voor 1980 in het teken van "Gezond Gewicht". Van wege de economie wordt er van ons gevraagd door de regering, wat kalmer aan te doen met onze beste dingen, wij vragen u echter wat kalmer aan te doen met eten, drinken en roken voor uw eigen gezondheid en voor dat van uw kinderen. Veel kan worden voorkomen en u weet dat dit beter is dan genezen. Wat doet de NHS met het geld dat u ieder jaar weer met gulle hand aan ons schenkt. In grote lijnen het volgende: Voorlichting geven aan artsen, scholen en bedrijven. Het steunen en stimuleren van weten schappelijk onderzoek. Gelden be schikbaar stellen voor medische apparatuur. Het opzetten van kur- sussen hartmassage. Stimulering en ontwikkeling van hartrevalida tie. Nazorg voor infarct- en opera tiepatiënten in de Hartenark. Va kantieweken voor kinderen met aangeboren hartafwijking tijdens de zomermaanden in de Harten ark. Kortom te veel om op te noemen. Voor belangstellenden is er altijd inzage mogelijk in ons jaarverslag. Laat echter tijdens de Hartweek uw hart spreken, dan kan ons werk doorgang vinden tot heil en zegen van onze kinderen. De kontaktpersonen van de Hartstichting Egmonden elke woensdag bij u voor de deur. Vrijdag het goed weer retour! De auto niet gezien, dan bellen: tel. 02290-32618 Paasdagen, Paasdrukte, begin van een nieuw verhuur-seizoen. We hebben het net allemaal achter de rug. Het verhuur-seizoen 1980 is van start gegaan. Een drukke, zonnige en goede start. Doordat de Paasvakantie in Nordrhein/Westfalen al op 22 maart j.1. begonnen was, waren er al vele gasten in ons dorp, voordat de eigenlijke Paasdrukte een aan vang nam. Daardoor leek het waarschijnlijk minder druk en /ol als andere jaren. Maar de tellingen over de vergelijkbare periode vorig jaar wijzen anders uit. Ook tijdens het Paas-weekend was er aanmerkelijk meer toeloop, hoewel verspreid over de vrijdag, zaterdag en zondag, zodat van een echte piek-dag niet gesproken kan worden. Dat het drukker was als in 1979 kunt u zien aan de volgende twee cijfers. In 1979 werd aan totaal 850 personen een onder komen verstrekt tussen 1 en 16 april, terwijl in 1980 over hetzelfde aantal dagen, inkl. het Paas weekend 1100, werden geboekt. Dus ongeveer 250 personen meer, zodat we in Egmond aan Zee inelk geval op een goede verhuur met de Paasdagen terug kunnen zien. woensdag 9 10.53—23.41 donderdag 10 12.26—13.05 vrijdag 11 1.50—14.00 (dood-tij) zaterdag 12 2.22—14.57 zondag 13 3.23—15.48 maandag 14 4.13—16.32 dinsdag 15 5.00—17.14 woensdag 16 5.41—17.57 (spring-tij) donderdag 17 6.16—18.43 ■1 (De zomertijd is hierbij gerekend) art apart zet de openingsstunt nog even voort: 1 set bestaande uit een scheepskwartsklok, -barometer, -thermometer voor 112,50 óf 3 zilveren tientjes! in de galerie van art apart is een expositie maritieme aquarellen van ad m. oudes. ook is er een grote kollektie scheepsantiek en scheepsmodellen. I n2ll\ d® z®ezaken v'ndt u nog veel meer mooie, eksklusieve dingen bij art apart ^achterom 1 (t.o. pol.buro) egmond aan zee - tel. 4128 (R-24A)

Contact met de Egmonden | 1980 | | pagina 1