"De Vergulde Valk" op z'n Paasbest Café-biljart ,,'t Slot" een knus café Galerie "Art Apart" Souvenir '80 Geslaagd E.H.B.O. "CONTACT MET DE EGMONDEN" 3 9 APRIL 1980 - NUMMER 1449 "Art Apart" van Nel, Simone en Gerrit Stam, die wij alle drie hier noemen, omdat we hen tenslotte er altijd aantreffen, "Art Apart" dus, heeft een nieuwe dimensie gekregen, 't Is niet alléén meer het winkeltje met de verfijnde smaak, want aan deze zo onderhand bekende kunsthoek in het Achterom is een galerie toegevoegd, die meer dan gewone aandacht verdient en krijgt. De flessepost, door middel waar van de opening werd aangekon digd, trok al de nodige belang stelling. Het was een idee van Simone, die helemaal de sfeer aanvoelend, vond, dat het verstu ren van het openingsbericht niet beter kon geschieden dan op die manier. En dat sloeg bij velen goed aan. De belangstellenden tijdens de openingsavond waren echter nog meer verrast bij het betreden van de nieuwe galerie, waarvan de smaakvolle bekleding alleen al iets vertelt van de maker. De ideeën hierbij uitgevoerd, zijn van Gerrit Stam zelf, die met prachtig mate riaal gestalte gaf aan de visioenen, die bij hem leefden. Ze werden werkelijkheid in smaakvolle lij nen, warme kleuren en verfijnde belichting. De bekleding van de wanden is een staaltje doe-het-zelf- werk, dat hij wellicht het beste zelf tot werkelijkheid kon brengen, dan hoefde hij niets uit te leggen, om het geheel te laten groeien naar de werkelijkheid die hij voor ogen had. De vloerbedekking is even opval lend als de hele entourage. In het donkerbruine materiaal is de wind roos uitgesneden en met kontras terende kleuren ingevuld. Er is een kompas bij gebruikt, om de juiste richting nauwkeurig vast te stel len. En die ligging is wel z^ precies, dat een kompas, dat bijgesteld moet worden, met een gerust hart aan deze windroos kan worden getoetst. In de galerie zijn momenteel aquarellen te bewonderen van Ad M. Oudes, die bekendheid heeft verworven door zijn verfijnde teke ningen van het scheepvaar-tgebeu- ren in volle zee. Bovendien zijn er vele artikelen verkrijgbaar, die in de meeste gevallen te maken hebben met de zee. "Art Apart" zou echter niet zo apart zijn, als daar ook niet een uitgelezen kollektie ander kunst werk aanwezig zou zijn. De arti- Vele Egmonders zal het opgevallen zijn, dat er rondom restaurant "De Vergulde Valk" aan de Voorstraat te Egmond aan Zee het een en ander is veranderd. Het parkeerterrein heeft een ware metamorfose ondergaan mede doordat de zaal "Cinema 1000" een verfje heeft gekregen. Boven de ingang van het restaurant is een fraaie luifel aangebracht en op het terras prijken enkele lantaarns die doen vermoeden met een Frans-geörienteerd etablissement te maken te hebben. Maar eenmaal binnen zal men bemerken dat het eigenlijk niet Egmondser kan. In sierlijke letters zijn op de plafondbalken authen tieke Derper spreuken geschilderd. "Ai lait met z'n biene voor de mast" en '"Artelijk welkom alle gaar jolloi" om er enkele te noemen. In drie dagen is door pl.m. acht tien vakmensen het gehele interi eur veranderd in ^en eldorado van sfeer. Het barge'deelte, verrijkt met Zeeuwse glas-in-lood raamp jes, wordt geoCheiden van het restaurant d.m.v. een "Wagner- doek". Door diverse tussenwand- jes zijn knusse hoekjes ontstaan voor 'n gezellig "onder-onsje". Originele ijzeren tafeltjes omringd met Weense stoeltjes komen zeer goed overeen met de warm-bruine vloerbedekking. De entree is sterk verbeterd. Een ruime hal met een schitterende antieke spiegel en ruimte voor de garderobe, houdt 's-winters de koude en 's zomers de warmte buiten. Ad en Marian de Wit zouden uren over hun zaak kunnen praten, hoe kan het anders wanneer je van je werkje hobby maakt. Want niet alleen voor "De Vergulde Valk" zetten zij zich in, ook "Cinema 1000'achter het restaurant, neemt veel van hun tijd in beslag. Be halve maandags worden dagelijks liefst twee films vertoond, terwijl in het week-end daar nog matinees en nachtvoorstellingen bij komen. Ook voor toneelvereniging "De Flierefluiters" hebben Ad en Ma rian een warm kloppend hart. Onder het toneel bouwde Ad een gezellige ruimte, welke nu als clubhuis voor de Egmondse toneel vereniging dient. Familie de Wit heeft de Eg mondse gemeenschap al dien sten bewezen. De heer P. Mie Wit, vader van Ad, startte deze gast vrijheid op 8 mei 1946, maar daar voor was het Job Halff (1892) en daarvoor Albert Wijker. "Door Albert Wijker werd in de^lokali- Het knusse cafétje, ,,'t Slot" geheten, een naam die in die omgeving voor de hand ligt, kon vorige week geopend worden. Dochtertje Thea schonk voor de opa's en oma's het eerste glas en dat was het moment, waarin Jan en Thea van Loenen zich wel even een rimpel van het voorhoofd glad konden strijken, want zij hadden hun doel bereikt. Jan heeft alles zelf gedaan, vanaf het metselen van de eerste steen tot en met het timmeren van de laatste spijker in de bar. De electriciteit was voor hem ook geen probleem. Dat hij er dus ook niet mee zit om een gezellig pilsje te tappen, ligt voor de hand en dat hebben velen gedurende de Paasdagen proef ondervindelijk vastgesteld. Succes met dit aardige buurtcafé! Öp de foto: Thea schenkt het eerste pilsje, haar ouders houden een oogje in het zeil. Egmonden in samenwerking met de Kath. Nat. Bond voor E.H.B.O. te Egmond-Binnen, zijn de vol gende personen geslaagd voor het Eenheidsdiploma E.H.B.O.: A. C. G. de Wit; H. E. Kool- Zuidema; W. v.d. Velde-Ooms; J. E. Boom; E. Keyzer - allen uit Egmond-Binnen; uit Egmond aan d^ Hoef: A. Pepping; A. H. M. Scholten-v.d. Molen; A. J. Pep ping; C. M. de Boer en J. Visser; uit Egmond aan Zee: C. A. Anders- son; C. W. Groen, A. J. M. Oud, B. v.d. Veen; A. Scholten-Wijker; T. Liefting en E. A. M. Mooy; uit Heiloo: T. Ooms; M. Hoogland; W. B. C. Ebinkhuizen. De kursus stond onder leiding van Dr. Tuinman uit Egmond aan de Hoef, geassisteerd door de kader-instrukteurs S. Hopman en H. den Boer. Het examen werd afgenomen door Dr. W. J. M. Car- pay en de kaderinstrukteur A. W. Dijkhof. Vorige week werd aan de Slotweg 32 te Egmond aan de Hoef café-biljart ,,'t Slot" geopend. Verschillende jaren hebben Jan en Thea van Loenen zich ingespannen, om de nodige vergunningen los te krijgen en eindelijk was het zo ver. teit op 1 mei 1881 zonder strijd met de wet of verordening sterken drank in het klein verkocht" aldus de geschiedschrijving. Voor hen betekende dat een bekroning op hun inspanningen, die goed waren voor menig span nend momentje en voor het overige weinig zicht boden. Maar de aan houder wint en zo was dat ook hier. Hoe oud "De Vergulde Valk' precies is zou men moeten na vragen bij het (gemeente-) kadas ter, maar volgens Ad de Wit zou eens Napoleon himself de maaltijd hier hebben genuttigd. We nemen de vrijheid om dit met een korreltje zout te nemen, maar kunnen wel vermoeden wat Frankrijk's keizer gezegd zou kunnen hebben, nl. 'Te joi, wat 'ew'k lekker 'egete! De keuken van "De Vergulde Valk" geniet in wijde omgeving een goede reputatie en met de stem mige entourage eromheen is het er goed toeven. Wij wensen Ad en Marian vanaf deze plaats succes. Een nieuwe zaak aan de Voor straat? Op het eerste gezicht leek het zo maar bij nadere beschou wing bleek het leuke geveltje bij Willem's Drankensuper te horen, hoewel het er wel een apart onderdeel van uitmaakt. Al geruime tijd treffen we in deze zaak een uitgebreide kollektie sou venirs aan, waarbij het Delfts blauw met allerlei ander keramiek een belangrijke plaats inneemt. Dit winkelgedeelte heeft nu een aparte ingang gekregen terwijl de gevel tevens daarbij aangepast is. Door de trapsgewijze inspringende konstruktie werd tevens de moge lijkheid geopend voor het aan brengen van glazen plaatjes, waar op verschillende arikelen kunnen worden geëtaleerd. Van de nood werd een deugd gemaakt, hier vertaald in een smaakvolle op lossing. Na het volgen van een E.H.B.O.- kursus die georganiseerd werd door het Ned. Rode Kruis afd. De kelen, die hier zijn te vinden, vertellen iets over hen die ze brengen maar tevens over hem of haar die ze kiest om ten geschenke te geven. Dat kan een waardevol gegeven zijn en 't is goed te weten, dat die mogelijkheid in eigen omgeving is te vinden. 1

Contact met de Egmonden | 1980 | | pagina 3