met de egmonden P Een vroeg zomertje Zo was het vroeger Bezoekt de Egmond-drie-ade mm Nieuwe duiker onder de Hoeverweg door Hoog water STOMERIJ KERNER contact 16 APRIL 1980 - NUMMER 1450 Uitgave: Drukkerij Belleman. B.V. Egmonderstraatweg 5 1934 AA Egmond aan de Hoef Telefoon 02206-1201 Burg. Eymaplein 2 Advertentie-tarief. 1931 GC Egmond aan Zee Telefoon 02206-1789 losse plaatsingen 30 ct. per mm Bij kontrakt belangrijke reduktie. .Redactie en foto's: Gerard Belleman Layout en montage: Jan de Raadt Jaap Eeltink Het zomerse weer tijdens het voorbije weekeinde leverde grote drukte op, waarbij de wegen in Egmond het weer zwaar kregen te verduren. De drukte was als op een seizoendag, hoewel de tempera-, tuur, weliswaar bijzonder aange naam, nog niet helemaal geschikt was voor uitbundig strandvertier. Maar je kunt er ook nog niet alles van verlangen. Bijzonder geschikt was het wel voor een partijtje minigolf, zoals blijkt uit bijgaand plaatje, dat we schoten op "De Kolle" van Hein Boterman. Uitstekend was het weer voor een fietstocht, hoewel de fietspaden tussen de drie Egmond- se dorpskernen verre van veilig zijn. Vooral met het oog op het steeds groter wordende aantal fietsers wordt het de hoogste tijd, dat er maatregelen worden geno men, om het fietsen tussen de drie Egmondse dorpskernen te bevei ligen. Het komende seizoen brengt ook onvermijdelijk onaangename voorvallen met zich mee. Op het strand zijn de opbouwwerkzaam- heden nog in volle gang en ook hier ontziet men zich niet, om zich materialen toe te eigenen, die een ander doel dienen dan waarvoo y nu zeer waarschijnlijk worden aangewend. Van de bouwplaats van de ERB-tent verdwenen o.a. drie zware vloerbalken. Toen de mensen van Gemeentewerken maandagmorgen het werk wilden voortzetten, kwamen ze tot 7*^ ontdekking. Stagnatie en schade was het gevolg. Op de foto de werkzaamheden aan de fundering en de vloer, nadat er nieuw materiaal was aangevoerd. De gemeenschap draait er weer voor op. In het kader van het 50-jarig bestaan van de Nederlandse Jeugdherberg Centrale organiseerden wij vorig jaar met groot sukses een "Open Huis"- weekend. Ook dit jaar wordt er weer een weekend gehouden onder de naam: "EGMOND-DRIE-ADE". Diverse Egmondse verenigingen en partikulieren werken aan dit. weekend mee. Deze verenigingen zijn o.a.: voetbalvereniging St. Adelbert. fotoclub .D.E.F.A., de K.N.Z.H.R.M., de Egmondse strandreddingsbrigades, E.H.B.O. de brandweer, de Kon. Mij. Tuin bouw en Palntkunde, de motorclub Egmond, muziekvereniging Eens gezindheid, de Nederlandse Jeugd herberg Centrale, het Wereld Na- tuurfonds, enz. enz. Verder laten diverse partikulie ren u kennismaken met hun hobby, o.a. oude foto's van de Egmonden, ansichtkaarten, foto-reportages, bloemschikken, handwerk en ver dere huisvlijt. Als speciale attrak- tie draait het rad van avontuur. Wij hopen u allen dit weekend te ontmoeten in Jeugdherberg "Klein Rinnegom" te Egmond. De ope ningstijden zijn: zaterdag 19 april van 14.00 tot 21.00 uur; zondag 20 april van 12.00 tot 18.00 uur. J. C. ROMEIJN (beheerder) woensdag 16 5.41—17.57 (spring-tij) donderdag 17 6.16—18.43 vrijdag 18 7.00—19.26 zaterdag 19 7.45—20.10 zondag 20 8.28—19.59 maandag 21 9.20—22.00 dinsdag 22 10.29—23.11 woensdag 23 11.46—12.26 donderdag 24 0.59—13.20 (dood-tij) hoewel dit nog niet zo lang is geleden. We plaatsen deze foto omdat we vlak voor het 7e lustrum staan van de bevrijding. Aanstonds is het weer 5 mei en er zal weer veel worden herdacht, omdat het de moeite waard is. Op deze foto zien we de westkant van Egmond aan Zee, het was een grote puinhoop want de bezetter vond het nof'fv, dat alles werd gesloopt. Maar op de achtergrond is het feest, er werd bevrijdings feest gevierd en op t. plaats waar het Pompplein lang en nu nog ligt, stond een kermis. Midden tussen de puinhopen werd feest gevierd en terecht, want er kon weer gebouwd worden. Het witte geveltje rechts vinden we nu nog op de hoek van de Smidstraat. Het is de westelijke gevel van de antiekzaak "De Blauwe Knoop". Tot zover was het dorp afgebroken. Deze foto is genomen vanaf het duin ten zuiden van de Trompenbergstraat. ^KORTNIEUWS^J wij vernemen DAT op 72-jarige leeftijd is over leden de heer J. Palsma te Egmond aan Zee. In het dorp was hij geen onbekende. Elk jaar weer maakte hij zich verdienstelijk voor de opbouw van de brade'riekramen. Dat werk was een stukje van zijn leven geworden, dat hij niet graag uit handen gaf. Niets was hem teveel en zijn leeftijd speelde daarbij geen rol, vond hij zelf. Zijn familie verliest in hem een man, die zij node zullen missen. De ondernemersvereniging heeft in hem een kracht verloren, die veel waardering ondervond van het bestuur en van hen die met hem werkten; DAT de tentoonstelling van het Vrouwengilde te Egmond-Binnen wegens omstandigheden is uitge steld. Zie het bericht elders in dit blad; DAT de gymnastiekvereniging "Aktief" haar ledenvergadering houdt op donderdag 17 april in het dorpshuis "De Schulp" te Egmond- Binnen; DAT het wereldnatuurfonds ook aanwezig zal zijn op de Egmond- drie-ade in "Klein Rinnegom"Het fonds zal daar "panda-artikelen" verkopen, speciaal i.v.m. de aktie "Red de neushoorn'Er is ook veel dokumentatiemateriaal verkrijg baar; DAT het aktie-komitee voor wo ningzoekenden op dinsdag 15 april om 20.00 uur een openbare bijeen- Vervolg "Kort Nieuws" op pagina 3 Te Egmond aan de Hoef, daar waar de Slotweg overgaat in de Hoeverweg, wordt een nieuwe duiker aangebracht, om de waterhuis houding in de woongebieden van Slot I en Slot II te regelen. Deze duiker, die ligt tussen de Slotgracht en de zogenaamde ste- kelsloot, vormt uiteindelijk de verbinding naar de Hoevervaart. Een geforceerd doorstromingssys teem door middel van een pomp draagt er zorg voor, dat de water huishouding in plan Slot I en II onder kontrole kan worden gehou den. Daarvoor was het ook nodig, dat er waterpartijen werden aan gelegd met een gezamenlijk opper vlak van pl.m. 10.000 m2. Hoewel deze vijvers en sloten op zich een verfraaiing zijn van dit gebied, was de noodzaak van een goede afwatering des te belang rijker. Hier wordt dan ook van de nood een deugd gemaakt. Wanneer straks ook het slotpark zal zijn aangelegd, vormen de waterpartijen en de aanplant een natuurlijk geheel, waardoor de omgeving van de Slotgracht met zijn contouren van het vroegere kasteel aan aantrekkelijkheid zal winnen. elke woensdag bij u voor de deur. Vrijdag het goed weer retour! De auto niet gezien, dan bellen: tel. 02290-32618

Contact met de Egmonden | 1980 | | pagina 1