met de egmonden Zo was het vroeger Een nieuw postkantoor op het oude Agnesterrein li Nieuw leven in de vijver op het Eymaplein SI® KORT NIEUWS wij vernemen STOMERIJ KERNER contact Uitgave: Drukkerij Belleman B.V. Egmonderstraatweg 5 1934 AA Egmond aan de Hoef Telefoon 02206-1201 Burg. Eymaplein 2 1931 GC Egmond aan Zee Telefoon 02206-1789 14 MEI 1980 NUMMER 1454 Advertentie-tarief: losse plaatsin ge i 30 ct. per mm Bij kontrakt belangrijke reduktie. Redactie en foto's: Gerard Belleman Layout en montage: Jan de Raadt Jaap Eeltink Dit plaatje laten we voor zich spreken. In onze tijd worden we doodgegooid met reklames over alle mogelijke wasmiddelen en het ene middel moet nog beter zijn dan het andere. Als een huisvrouw zich van al die stuntelige reklames over wasmiddelen, die dagelijks door de tv over haar arme hoofd worden uitgestrooid, iets aan moest trekken, dan zou ze op z'n minst lichtelijk gestoord raken. Nee, dan vroeger, toen gebeurde dat niethoewel, als we deze foto zien, dan was het al niet veel beter. Eén geluk was er, de tv kende men nog niet. Daarom zal deze foto niet zo bekend zijn geworden en dat is maar goed ook, want anders was deze plaat nu niet zo interessant. Onmiskenbaar werd er reklame gemaakt voor Persil, maar dat is minder belangrijk. De foto werd genomen voor "De Vergulde Valk", die toen geëxpoliteerd werd door H. Dekker. Erop staan jonge en oude Egmonders en velen van nu zullen zichzelf en anderen er op herkennen. U bekijkt het maar en de verhalen komen vanzelf. In de raadsvergadering van maandag 19 mei zal het besluit vallen tot verkoop aan de PTT van een stuk grond op het oude Agnesterrein aan de Voorstraat. De PTT wil daar binnenkort een nieuw kantoor gaan bouwen. Uit de situatieschets blijkt, dat het kantoor ^t naast het VVV-kantoor is gesitueerd, aan de VoorstralPmet een gevel-lengte van ruim 30 meter met daar omheen nog wat grond om de achterkant te kunnen bereiken. Op de hüvrtige plaats van het VVV-kant<jl|zal op den duur een nieuw ka^Worgebouw verrijzen. Op het achterliggende terrein zul len huizen komen maar zover zijn we nog niet. In ieder geval wil de PTT zo gauw mogelijk beginnen, aangezien het ontwerp voor het nieuwe gebouw reeds gereed is. Het gebied waarin wij wonen Met grote snelheid wordt mo menteel gew erkt aan de structuur schets, naar aanleiding van het verschijnen van de nota "ontwikke lingsmogelijkheden in Noord-Ken- nemerland". Deze schets moet op 23 mei klaar zijn en aan de hand daarvan zal het gemeentelijk be leid ,voor de toekomst worden bepaald. De raad krijgt in de komende vergadering een aantal punten voor zich, die op zich al een avond kunnen vullen. De gesprekken zullen gaan over woningen, wegen, recreatie, tuinbouw, waterwin ning, ontwikkeling bevolking en het wonen, zomerwoningen, ver- blijfs- en dagrecreatie, allerlei openbare en sociale voorzieningen, de ontwikkeling van het landschap en de instandhouding daarvan, het onderwijs, de begraafplaatsen, be jaardenvoorzieningen, de politie, U hebt over al deze punten reeds kunnen lezen in de pers en in de speciale folder die door hét ge meentebestuur werd uitgegeven i.v.m. de openbare avond, die dinsdagavond werd gehouden in het dorpshuis te Egmond aan de Hoef. Bij de raadsagenda ligt ook een overzicht van wensen, klachten, aanbevelingen, plannen en zorgen van allerlei verenigingen, die ge hoor hebben gegeven aan de op roep, om gegevens ter beschikking te stellen om te komen tot een programma van Sociaal Culturele aktiviteiten in Egmond. En dat zijn er nogal wat. De klacht die door de verenigingen veel wordt geuit, is het gebrek aan mensen, om aan al die verlangens uitvoering te geven. En dat is een teken aan de wand, want teveel komen alle aktiviteiten op de schouders van slechts enkele personen neer en dat kan niet. Ook de belangstelling laat dikwijls te wensen over, om over gebrek aan de nodige financiën maar te zwij gen. DAT het Vrouwencafé te Eg mond aan de Hoef voor de laatste keer in dit seizoen een thema avond houdt op woensdag 14 mei (vandaag) om 20.30 uur in café Beemsterboer. Het onderwerp is: "emancipatie, wat is dat?" Het komitee zou graag zien, dal alle vrouwen, die het vrouwencafé een warm hart toedragen, aanwezig zullen zijn; DAT aan het instituut Dompvloet te Heiloo slaagden voor het prak tijkdiploma machineschrijven: B. M. de Goede te Egmond aan Zee; E. J. M. Ory, J. M. Ory en R. M. P. Pepping te Egmond aan de Hoef; elke woensdag bij u voor de deur. Vrijdag het goed weer retour! De auto niet gezien, dan bellen: tel. 02290-32618 DAT op Hemelvaartsdag een koffieconcert wordt gegeven door "Eensgezindheid" te Egmond-Bin- nen in de zaal van café Swart, aan vang 11.00 uur. De toegang is gratis. Bij dit muzikale ontbijt krijgt u ook de koffie gratis aange boden terwijl er voor de kleinsten limonade is. Het is dus een echte gezinsaangelegenheid, waarbij 'n gezellig glaasje ook niet behoeft te ontbreken. "Eensgezindheid" hoopt u een sfeervolle morgen te bezorgen en het orkest kennende, zal aan sfeer zeker niet mankeren; DAT de kerkeveiling te Egmond aan de Hoef, waarvan wij vorige week melding maakten, het prach tige resultaat van 20.000.— op leverde. Dit onverwachte succes is niet in het minst te danken aan de veilingmeesters Cees Baay, Henk Belleman en Jan Hopman, die onvermoeibaar de koopjes met veel humor aan de man wisten te brengen. Met "grote kennis van zaken" omschreven zij zowel de kwaliteit van een fles wijn als de vetgehalte van de geitemelk van een jonge bok en overal wisten zij geld uit te slaan. Van de opbrengst van deze in 't Rode Hert gehouden veiling, zal een belangrijk deel afvloeien naar verenigingen. De belangstelling voor deze veiling was zeer groot; DAT de raad van Egmond vol gende week maandag bijeenkomt in het dorpshuis te Egmond aan de Hoef, aanvang 20.00 uur. De agen da vermeldt voorlopig 18 punten, die u in dit "Contact" afgedrukt vindt. Elders in dit blad gaan wij op diverse punten in; DAT het voor woensdag 14 mei geplande evenement, waarin het zou gaan om de sterkste vrouw of man van Egmond, op deze dag niet doorgaat. Het is uitgesteld tot dinsdag 20 mei. Middels een adver tentie in het "Contact" van deze week zult u plaats en tijd kunnen vernemen, aangezien de loting daarvoor maandagavond plaats vond; DAT de kollekte van het Astma fonds te Egmond aan de Hoef het mooie bedrag van 879,21 op bracht. Hel komitee dankt alle medewerkers en gulle gevers voor dit resultaat; DAT de jaarlijkse kollekte van AVO-NEDERLAND wordt gehou den in de week van 19 t/m 25 rfiei. AVO-NEDERLAND zet zich in voor de gehandicapten, ongeacht hun politieke- danwel levensbe schouwelijke overtuiging; DAT de Egmondse zender Radio Noordzee in het week-end te kam pen kreeg met technische pro blemen. De medewerkers doen er alles aan om zo snel mogelijk weer te kunnen starten met uitzenden, al zal dit pas kunnen als alles voor honderd proceni in orde is ge bracht. Men raadt de luisteraars aan om a.s. donderdag (onder voorbehoud)af te stemmen op 102 MHz FM; DAT de kruisvereniging "De Egmonden" ons verzocht mee te delen, dat nog niet alle leden hun lidmaatschap voor 1980 hebben betaald. Zij worden verzocht dit ten spoedigste te doen, daar zij anders - door de A.W.B.Z. - als niet- leden zullen worden beschouwd en dat gaat ext/*a geld kosten. Door het bestuur worden geen - persoon lijke - verzoeken meer gedaan, noch telefonisch noch schriftelijk: DAT de repetitie van het Egmonds Gemengd Koor niet in de Tromp- school zal plaatsvinden maar in Het Gebouw naast de N.H. kerk. Let op: de repetitie is deze week op woensdag; DAT nog plaats is voor zwem diploma A in het zwembad te Egmond aan Zee voor kinderen. Start kursus 1 juni en 1 augustus. In de sporthal zal "Dolfijn Snacks" op Hemelvaartsdag weer haar tradi tionele zaalvoetbaltournooi orga niseren, aanvang 10.00 uur. Sinds enkele dagen zwemt een trots zwanenpaar rond in de vijver op het Burg. Eymaplein, met tussen zich in 6 kleine dons bolletjes, met alles er op en er aan. De zes kleine zwaantjes worden door de zwanen-ouders geen mi- ment uit het oog verloren en ne eenden, die de vijver ook gewoon tegetrouw bevolken, hebben het er maar moeilijk mee. Ze worden niet in de nabijheid van het jonge spul geduld, hoewel er geen enkel gevaar van een eend te duchten valt. Maar daar trekt het zwanenpaar zich niets van aan, het is hun territorium en dat wordt fel verdedigd. De hele dag door zijn de grote witte vogels bezig, om hun kroost te onderrichten. Ze schieten reeds met grote snelheid door het water. maar zo gauw er een dreigt af te dwalen, dan wordt hij omiddellijk terug gemaand. De verrichtingen van het pluimvee wordt door vele belangstellenden gadegeslagen, want een zwanengezin midden in de dorpskern is niet een alledaags gebeuren.

Contact met de Egmonden | 1980 | | pagina 1