De sterkste man en vrouw van Egmond Gezellige drukte op de "De Ruyterschool" Eerste hulp door kinderen i Gepresenteerd door Gerard du Prie 20 mei in "Old Inn" 27 mei in bar ,,'t Nippertje" 3 juni in bar "De Kooperen Visch" 10 juni in café ,,'t Vlack" 17 juni in café "De Meerpaal" Kleuren TV's MIEREN- LOKDOOS VAN PEL TEIJSEN DE TEGELZOLDER Marshallstraat 41 Egmond aan Zee Tel. 02206-1459 Hoog water Telkens aanvang om 20.00 uur (R-29C) vanaf 295,-. ZWART-WIT TV'S vanaf 50,-. Tevens voor reparatie en antenne-aanleg. Wijffels Egmond-tei. 3505 GEVRAAGD: zomerhuis voor perm. bewoning of andere woonruimte voor echtpaar van 40 jaar met kind. Telefoon 02518-51160. (R-29A) PEDICURE CHIROPODISTE ATIE DOETS Doelen 1 Egmond-Binnen Bellen na 18.00 uur telefoon 2452. DIERENSPECIAAL ZAAK Eén van die twee Grote sortering lijsten. Opspannen borduurwerken. Opplakken reprodukties, foto's etc. Ook ontspiegeld glas voorradig. Alle maten klemglas. LIJSTENMAKERIJ L tel. 2576. Woensdags gesloten. Karei Doormanlaan 11, Egmond aan Zeef] Komt u eens vrijblijvend kijken op onze Tegelzolder ENORME SORTERING PLAVUIZEN, WAND- EN VLOERTEGELS Sphinx - Mosa - Ruigamiek enz. (achterom) Fisscher Martin bv gedurende 20 jaar het sekretariaat van het distrikt Alkmaar behar tigde. Zes jaar lang was hij ook natio naal arbiter. Het Oranje-komitee van vroeger kende hem jarenlang als voorzitter. En ondanks dat hij nu 73 jaren telt, maakt hij zich op ander verenigingsgebied nuttig, want helemaal stilzitten ligt hem niet. Hij en zijn echtgenote brachten 9 kinderen groot en zij allen zullen tijdens het feest, dat op 21 mei a.s. zal plaatsvinden, aanwezig zijn met de kleinkinderen, want opa en oma Beers vieren feest en dat zullen ze met z'n allen vieren. DE receptie is van 17.00 tot 18.30 uur in café ..'t Rode Hert". Aan de vele felicitaties, die het bruidspaar daar zal mogen ontvangen, voegen we vanaf deze plaats alvast de onze toe, met de wens, dat een goede gezondheid hun nog in vele jaren ten deel moge vallen. We zochten het bruidspaar op in hun woning aan de Herenweg 209 te Egmond aan de Hoef, een huis waarachter de kleurrijkste bollen velden zich uitstrekken tot aan de duinrand. De langste tijd woonden zij aan de Egmonderstraatweg. Cor Beers kwam in 1935 naar Egmond aan de Hoef, alwaar hij als vertegenwoordiger van het PEN was aangesteld. Aangezien er nog geen huis voor hen was, woonde hij tijdelijk in hotel "De Drie Egmonden", tegen over het huidige gemeentehuis. In 1937 brandde dit hotel af. Voor kost en inwoning betaalde hij 5,-- in de week Hij herinnert zich nog als de dag van gister, dat in dezelfde week van zijn vestiging in Egmond aan de Hoef de "Kerkplein" en de "Drenthe" op het strand van Egmond werden gezet. Zijn werk heeft steeds in de aanleg van elektriciteit gelegen. Ondertussen ontpopte hij zich als een vermaard biljartdeskundige. in welke sfeer hij voor de Kon. Ned. Biljartbond Een plaatje van een nieuwe afvalbak, officieel minicontainer geheten. Ze zijn overal in Egmond geplaatst, om zoveel mogelijk het spook van de vervuiling tegen te gaan. Van gemeentezijde hoopt men nu op de medewerking van de gemeentenaren, om afval daar dan ook in te deponeren. De laatste dagen hebben we ook weer een veegwagen aan het werk gezien. Dit is nog steeds een gehuurd exemplaar, want de oude heeft het af laten weten. Er is een krediet uitgetrokken voor de aan schaf van een nieuwe veegwagen, maar dat is nog niet goedgekeurd. Derhalve kan de nieuwe machine nog niet besteld worden. In de drie dorpskernen zijn tevens nieuwe abri's geplaatst, o.a. ook aan de Herenweg te Egmond- Binnen. Na een dag was deze abri al weer verwaarloosd, omdat men heeft geprobeerd of het ding wilde branden. Bovendien is hij met spuitbussen bewerkt. Nieuwe abri's zijn ook geplaatst aan de Zeeweg te Egmond aan Zee, nabij "Torenduin", alwaar een dubbele werd neergezet, aan de Wilhel- minastraat, nabij de vuurtoren en op de hoek Kennedyboulevard/ Zeeweg. In Egmond aan de Hoef verrezen abri's aan de Herenweg en aan de Tiggellaan. Als de dag van hun v ijftig jarig huwelijksfeest zo zonnig verloopt als de dag waarop wij bijgaande foto namen, dan zit het goed voor het bruidspaar Beers-Punt. We wensen hun dat van harte toe. Het zal trouwens niet aan belangstelling ontbreken, want de familie Beers is lang geen onbekende in Egmonds dreven. Op het zonovergoten schoolplein van de "De Ruyterschool" was het zaterdag j.1. gezellig druk door de fancy fair, die daar werd gehouden, met het doel om de nodige kontanten bij elkaar te krijgen voor de aanschaf van video apparatuur. De noodzaak daarvan dringt zich steeds meer op, omdat de school-tv programma's niet altijd gevolgd kunnen worden. Desondanks wil de school sommige programma's in het leerschema opnemen. Welnu, dat kan wanneer jezelf de tijd van de uitzending kunt regelen en dat is mogelijk met video. De belangstelling voor de fancy fair was ondanks het mooie weer - of juist daarom - zo groot, dat de organisatie na afloop een bruto- opbrengst van bijna 3000,- kon tellen. En dat is geen kleinigheid. Iedereen deed dan ook zijn uiterste best. Cor Mooy bijvoor beeld was onvermoeibaar bij het bespelen van het rad van avontuur. Met rappe tong strooide hij met prijzen, die varieerden van een blikje fruit tot en met een gratis zeezeilschip op de Noordzee met meester Poop Wiegers Midden op het plein was er een rommelmarkt terwijl ook oude boeken geld in het laatje brachten. Het draaiorgel "De Kleine Ruth", bemand door Reijer Wijn, zorgde voor de muzikale noot. Velen raad den naar de naam van een pop, die later Ans Zwart bleek te heten, terwijl in een glazen pot 2538 bonen zaten. Niet graag worden we gekonfronteerd met ongelukken, maar ze zijn wel aan de orde van de dag. En het zou u best wel eens kunnen overkomen om met een verdrinkingsgeval gekonfronteerd te worden. Wanneer u zich dan radeloos staat af te vragen hoe te handelen, springt daar ineens een l£-jarig meisje van haar fiets en begint de drenkeling deskundig te behandelen, inklusief mond- op-mond-beademing. Verbaasd kijkt u toe terwijl u zich nutteloos en beschaamd voelt. U weet echter niet, dat daar een leerling van de "Windhoek" of de "Zonnehoek", de scholengemeenschap van Egmond-Binnen, aan het werk is. Het is eejkvan de 62 leerlingen, die zojuist het getuigschrift hebben behS!d van de A-kursus EHBO. Gedurende vijfjaar is de aktiéve EHBO-afdeling bezig met jeugd- EHBO op de scholen, in samen werking met de EHBO Egmond- Binnen en het Rode Kruis van de Egmonden. De opleidingen worden gegeven door de heer H. den Boer en de dames E. v.d. Riet-Kareis en Sj. Hopman-van Balen. Zij krijgen daarbij assistentie van een aantal dames van de EHBO. De kinderen moeten verschil lende onderdelen goed beheersen, om hun brevet te kunnen behalen. Daaronder hoort o.a. ook de mond- op-mond-beademing, eerste hulp aan een bewusteloze en het aan leggen van verschillende verban den. Hoofdzaak is ook, de kinderen bewuster te maken van de gevaren op de weg en in de woonomgeving. De EHBO en het Rode Kruis hebben bij kinderen een grote interesse ontdekt voor dit werk en daarom wordt met voortvarend heid gestreefd naar een gedegen opleiding, zodat zij in staat zijn om in voorkomende gevallen daad werkelijk en korrekt op te kunnen treden. In een klaslokaal van de school te Egmond-^gien werden de exa mens af^Epmen. Met veel ent- housiasmeTieten de kinderen zien, dat zij best in staat zijn om een slachtoffer doeltreffend te kunnen helpen. Is niet alleen voor de opleiding tot goede hulpverlening veel te zeggen, belangrijker is nog het daarmee bereikte besef bij deze jonge mensen, dat een ander werkelijk afhankelijk kan zijn van spontane hulp, die je dan ook met de grootste vanzelfsprekendheid geeft. woensdag donderdag vrijdag zaterdag zondag maandag dinsdag woensdag donderdag 14 4.31—16.54 15 5.18—17.38 16 5.56—18.23 (spring-tij) 17 6.38—19.07 18 7.22—19.52 19 8.06—20.39 20 8.52—21.33 21 9.49—22 35 22 10.54—23.41

Contact met de Egmonden | 1980 | | pagina 3