met de egmonden Grote inzamelaktie op 31 mei 1® mm Brullende monsters in kampioenschappen te Egmond aan de Hoef Gezocht: Uitkijktoren... ^ORTNIEUWSj STOMERIJ KERNER contact 28 MEI 1980 NUMMER 1456 Uitgave: Drukkerij Belleman B.V. Egmonderstraatweg 5 '1934 AA Egmond aan de Hoef Telefoon 02206-1201 Burg. Eymaplein 2 Advertentie-tarief 1931 GC Egmond aan Zee Telefoon 02206-1789 losse plaatsingen 30 ct. per mm Bij kontrakt belangrijke reduktie. Redactie en foto's: Gerard BeUeman Layout en montage: Jan de Raadt Jaap Eeltink Komende zondag is het dan zover. Op het circuit aan de Meerweg zuilen dan de open Noordhollandse kampioenschappen Trekker-trek plaats vinden. Deze grand-prix-wedstrijd, die meetelt voor het Nederlands kampioenschap, kent een zeer sterk deelnemersveld. Naast twee Europese kampioenen doen ook verschillende Nederlandse titelhouders aan de wedstrijden mee... en natuurlijk ook initiatiefnemer Gerard Beukeveld met zijn "Snoopy en Hans Kramer en Siem Suurbier met hun tractor "Blue Angel". Zij zullen ongetwijfeld voor een spannende wedstrijd zorgen, die veel spektakel zal opleveren. De wedstrijden in Egmond be ginnen om 11.00 uur. Eerst zullen dan de deelnemers in destan- daardklasse aan de start komen. In deze klasse rijden de zogenaamde huis- tuin- en keukentractoren, die bij wijze van spreken tien minuten na afloop van de wedstrijden alweer met hun dagelijkse beslom meringen bezig zijn. Om 13.00 uur begint dan het grote spektakel. Dat zijn de kampioenschappen in de wedstrijdklasse. Volledig omge bouwde en opgevoerde tractoren zullen dan moeten bewijzen welke ongelooflijke hoeveelheden paar- dekrachtew zij bezitten. Deze klas se is in drie categorieën ingedeeld, de lichte, de middel en de zware categorie. Tijdens de wedstrijden zal ach ter de deelnemende tractoren een sleepwagen worden gespannen. Achter op deze 12 meter lange wagen worden blokken beton van 1200 kilo per stuk geplaatst. Tij dens het rijden worden deze blok ken beton door een lier naar voren getrokken, zodat het gewicht meer en meer op de tractor komt te liggen en het trekken steeds moei lijker wordt. Dit levert vele specta culaire plaatjes op. Steigerende, spinnende en brullende tractoren, die in de slip dreigen te komen. Het hart van de trekker-trek wedstrij den wordt immers gevormd door deze machines, die honderden paardekrachten vertegenwoor digen en variëren van combinaties tot complete met vliegtuigmotoren uitgeruste ijzeren "monsters". De trekker-trek sport is om streeks 1977 overgewaaid uit de Verenigde Staten, waar het een grote populariteit geniet en wed strijden volle stadions trekken. Ook in Europa bleek de formule al snel aan te slaan en tegenwoordig trekken wedstrijden in Nederland ook al snel zo'n kleine tienduizend toeschouwers. Het is te hopen voor de voetbalvereniging Zeevogels, dat de wedstrijden in Egmond ook een dergelijke grote publieke be langstelling halen. Alle baten van dit evenement zijn immers voor Zeevogels bestemd. Een groot aantal sponsors heeft het mogelijk gemaakt dat deze wedstrijden naar Egmond konden worden gehaald. De belangrijkste daarvan is natuurlijk Gerard Beu keveld, die een groot bedrag in het evenement heeft gestoken. Hij is zelf helemaal verslaafd aan deze sport en hoopt natuurlijk dat hij de trekker-trek ook in deze regio een extra impuls kan geven. Zondag middag om 18.00 uur, wanneer burgemeester Kingma de prijzen zal uitreiken in 't Rode Hert, zal blijken of hij daarin geslaagd is. wij vernemen DAT zondag 1 juni a.s. een sensationele "trekker-trek-wed- strijd" zal plaatsvinden op een weiland in de Egmondermeer. Over dit spektakel zult u in dit blad wel meer vermeld vinden. Naast gewone landbouwtrekkers zullen er giganten aan de start komen, waarbij u zich de ogen wel even uitwrijft: Dit zijn machines, die door hobbyisten zijn geconstrueerd en soms door drie in serie gescha kelde motoren worden voortbewo gen. Zelfs vliegtuigmotoren blijken voor hun doel geschikt te zijn. U gaat het maar bekijken en u zult er geenj spijt van hebben; DAT Eensgezindheid te Egmond- Binnen op zaterdag 31 mei de jaarlijkse inzameling houdt, om met de bijeen gegaarde spullen op den duur weer de rommelmarkt te kunnen houden. Ook in dit nummer vindt u meer over deze aktiviteit, waarbij het eerste resultaat een opgeruimd dorp is en het tweede en belangrijkste: een vereniging, die in staat is om weer enige baten aan haar kas toe te voegen. DAT Radio Noordzee tijdens het Pinksterweek-end liefst tachtig uur non-stop in de lucht was. Dat velen de programma's van deze Egmondse radiozender waarderen werd nog eens duidelijk tijdens een ledenwerf-aktie. Ruim 150 nieuwe leden meldden zich aan, waardoor het ledenaantal de vijfhonderd nadert. A.s. vrijdag (vanaf 19.00 uur), zaterdag en zondag is Noord zee weer te beluisteren vdRet FM kanaal, 102 MHz.; DAT het koren staat te bloeien voor de deelnemers van het drie Egmonden biljarttournooi van het komende seizoen. Voor derrie het hoogst eindigende zijn (Wifrielijk drie gratis vliegtochterf^aange boden door de heer Ab Schoon, naar ons werd meegedeeld door de voorzitter van het tournooi, de heer P. v.d. Reep: DAT in Egmond aan Zee een surfcentrum komt onder de naam "Surfsailing Egmond". Het cen trum wordt gevestigd in de voor malige ijszaak van Pravisani, welk pand leeg is gekomen sinds de is op vakantie We zijn er weer op WOENSDAG 18/6/80. Telefoon 02290-32618 In onze rubriek "Wij vernemen" schrijven we over het industrie terrein aan de Doelen/hoek Lui- laantje. Op deze foto ziet u die situatie, op welke plaats momen teel het bedrijf met woonhuis van H. Admiraal in aanbouw is. ijssalon in het nieuwe gebouw ernaast is gevestigd. Het wordt volgende week officieel geopend, maar om tijdens de voorbereiden de werkzaamheden reeds kennis te kunnen maken, zal het surfcen trum reeds op zaterdag 31 mei en zondag 1 juni bezocht kunnen worden. Gedurende een vijfdaagse kursusweek kan men de surfkunst in de basis machtig worden. Ook zal er op den duur een opleiding worden gegeven voor de catama- ransport. Het centrum heeft reeds een jarenlange ervaring op dit gebied wegens zijn bestaande ves tiging te Uitgeest. Voor nadere inlichtingen tel. 02513-11725; DAT de toneelgroep "Spiegel" te Egmond-Binnen om de veertien dagen een klaverjasdrive organi seert met de bedoeling aldus een geluidsinstallatie bijeen te ver dienen; DAT de provincie Noord-Holland op 9, 10 en 19 juni een aantal hoorzittingen organiseert over het ontwerpplan "fietspaden" in Noord-Holland, waar zo'n 300 km fietspad aangelegd moet worden, om de steeds toenemende rekrea- tie per fiets enigszins te kunnen opvangen. Tijdens de inzageperio de kwamen zo'n 268 reakties bin nen ten provinciehuize. Iedereen is op die hoorzittingen welkom. Hoe veel reakties er binnengekomen zijn uit de- Egmonden is niet bekend. Feit is wel, dat er op het gebied van fietspaden in de Eg monden wel het een en ander dient te gebeuren, aangezien dit gebied op dat punt als achtergebleven -gebied gekenschetst kan worden Een voorbeeld is o.a. dat een prachtige fietsgelegenheid door het duinenreservaat van Wijk aan Zee lot Camperduin bij Egmond wordt onderbroken en verzandt in een levensgevaarlijke situatie op de Egmonderstraatweg, waar slechts één fietspad ligt voor heen en weergaand verkeer inklusief brommers, om tenslotte in Eg mond aan de Hoef helemaal op te houden, waar gebruik gemaakt moet worden van de verkeersweg. Tenslotte vervolgt op de Herenweg naar 't Woud een zeer smal paadje, waarop het bijna niet mogelijk is met z'n tweeën naast elkaar te rijden; DAT de Commissie Ruimtelijke Ordening vergadert op donderdag 29 mei om 19.30 uur in het ge meentehuis. Aan de orde komen het bestemmingsplan Luilaantje/ Dorp West; de bedrijfsruimte op de hoek Doelen/Luilaantje; de uit breiding van de begraafplaats te Rinnegom: de bouwaanvrage van de PTT op het Oude Agnesterrein; het voorstel inzake bebouwing van het perceel Mooy te Egmond- Binnen en de bebouwing van de Kerklaan te Egmond-Binnen. Ook de bouwaanvrage van het tran sportbedrijf Beentjes zal ter spra ke komen; DAT er op zaterdag 31 mei een grote fancy fair is op de Van Speykschool en Kleuterduin. Aller lei attrakties voor groot en klein, tevens rommelmarkt. Iedereen is welkom vanaf 11.00 uur; Zaterdag 31 mei zal het in Egmond-Binnen gebeuren. Eensgezindheid smeedt weer plannen tot het houden van een rommelmarkt, de tiende alweer, maar die markt laat nog even op zich wachten. Belangrijk is nu, dat er handel komt, want zonder handel is er geen markt mogelijk. Het corps heeft zich weten te verzekeren van een opslagruimte, waarin men voorlopig van alles kwijt kan. Er kan zeer veel in en aangezien een markt, in dit geval een rommelmarkt, alleen maar kan slagen, als er onvoorstelbaar veel rommel is, doet Eensgezindheid nu een beroep op u, om toevallig zaterdag dat op te ruimen, wat u al eerder of misschien wat later van plan was. Doe het nu, neem even een kloek besluit, bel die jongens even (u vindt hun nummers onderaan dit artikeltje) en u bent er zaterdag vanaf. Het ruimt lekker op en Eensgezindheid weet er nog mu ziek uit te halen ook. Gelukkig gaat hun muzikaliteit gepaard aan een handelsgeest, waaraan niet valt te ontkomen. Zij halen uit uw afdan kertjes veel meer geld, dan u ooit zou dromen, sterker nog, ze weten geld te halen uit iets, wat ogen schijnlijk geen waarde meerheeft. Was u net van plan uw fiets of bromfiets te vervangen? Doe het dan nu, Eensgezindheid weet met uw oude karretje best raad. Wilt u electrische toestellen twijt, tv's, radio's, muziekinstrumenten? Bel ze maar even. Tuingereedschap? Kleding? Kunst? Potten en pan nen? Speelgoed? Boeken? U kunt het zo gek niet prakkizeren, of Eensgezindheid weet er raad mee. Laat uw gedachten even gaan en bel de volgende adressen. Zij zullen u met enthousiasme aanhoren en ze nemen prompt daarop maatre gelen. Gemakkelijker kan het niet. U bent geholpen en zij zijn gehol pen. Hier komen de adressen: het maakt niet uit wie u belt, als er een bezet is/ neemt u gewoon een ander. Er worden veel aanbiedin gen verwacht, vandaar dat u een keuze kunt maken uit de volgende nummers: 1741 (Dick Zentveld); 1414 (Cees Lute): 2168 (Jan Bal tus); 1753 (Joop Zonneveld); 4361 (Nico Duinmeijer), 2167 (Piet Veenstra); 3715 (Herman Admi raal) DAT de redaktie van het "Con tact" binnenkort een kinderhoekje gaat openen, waarin kinderen hun mening kunnen geven over het doen en laten van de ouderen. Er is bij ons een verzoek binnenge komen, waarop wij volgende week nader ingaan; DAT twee Egmondse toneel verenigingen, de "Spiegel" en "De Flierefluiters" respektievelijk een 17de en een 6de plaats veroverde in het "Landjuweel", een landelijke manifestatie van het Nederlandse Amateur toneel. Van de achttien deelnemende verenigingen in Noord-Holland verkreeg de "Spie gel" de 17de plaats met "Gieren op 't veilig nest" en "De Fliere fluiters" de 6de plaats met "Een zekere Hildegard". Het zal vele Egmonders niet ontgaan zijn dat geruime tijd geleden de houten uitkijktoren bij de speeltuin plaats heeft gemaakt voor een veiliger alternatief. Vandalen wisten de nieuwe toren ook weer te vinden, hoewel hij tussen de hoge dennen nagenoeg onvindbaar is. Maar voor deze lieden is blijkbaar niets te verschuilen. De toegang tot dit stukje uitzicht is gecamoufleerd door welig tierend groen. Het zal voor de komende gasten zoeken worden als zij van het fraaie uitzicht willen genieten. Het zou aan te bevelen zijn wanneer de dienst gemeentewerken zich er over ontfermde. Het kan nog netwoor de zomer. Met de Situatie van nu mist deze toren z'n-doel. EGMOND AAN ZEE op 200 m. van het strand EEN PERFECTE BUNGALOW, ZEER LUXE AFGEWERKT. Met o.a. 4 slaapkamers, badkamer en kantoortje, allen gelijkvloers. Zolder met 100 m2 bergruimte en 2 hobbykamers. Dubbele garage. Mogelijkheden voor realisatie zomerhuis. U KUNT EVENTUEEL UW WONING INRUILEN. Prijs/450.000,-- k.k. INL.: HOLLAND BEHEER B.V. - BERGEN Telefoon 02208-7041, b.g.g. 02206-2170 1

Contact met de Egmonden | 1980 | | pagina 1