met de egmonden sfl® Egmondermeer toneel van brullende monsters y li Oudleerlingen voeren aktie voor meester Berdee HUNGKWAIU KORT NIEUWS Brieven van de derde klas contact UITGAVE: DRUKKERIJ BELLEMAN B V. Egmonderstraatweg 5 1934 AA Egmond aan de Hoef Telefoon 02206-1201 Burg. Eymaplein 2 1931 GC Egmond aan Zee Telefoon 02206-1789 Redactie en foto's: Gerard Belleman 4 JUNI 1980 NUMMCr. Advertentie-tarief: losse plaatsingen 30 ct per mm Bij kontrakt belangrijke reduktie Layout en montage: Jan de Raadt - Jaap Eeltink Na afloop van de trekker-trek wedstrijden was de prijs uitreiking in 't Rode Hert. Op de foto overhandigt burge meester Kingma de prijs aan winnaar Frans Kools, die met zijn "Snoopy" de klasse tot 5,5 ton. Rechts staat de promotor van dit suksesvol verlopen spektakel Gerard Beukeveld. Waarschijnlijk zullen nog nooit zoveel mensen ergens op een weiland in de Egmondermeer gestaan hebben als op de voorbije zondag. Tijdens uitstékend weer stonden duizenden toeschouwers langs het parcours van de trekker-trek wedstrijd, die aan de Meerweg op het land van Jac. Valkering werd gehouden. De politie en de vele helpers van de voetbalvereniging Zeevogels hadden handen vol werk, om het verkeer in goede banen te leiden. En ondanks dat de toegangswegen nabij het parcours zeer smal zijn, verliep het allemaal uitstekend. Als er één man tevreden kan zijn over het verloop van deze wedstrijden, dan is het Gerard Beukeveld, de promotor achter dit spektakel. Bezield als hij is van alles wat met trekkers heeft te maken, omringde hij zich met een aantal enthousiaste mensen, waaronder Peter de Waard, Cees Baay en zijn vrouw Jopie, Jan Sprenkeling, voorzitter van Zeevogels, Menno Mors en vele andere leden van Zeevogels, want uiteindelijk kon hun vereniging ook wat verdienen aan dit unieke evenement. Het. succes van deze middag werd onderstreept door de brul lende motoren, waarvan de be stuurders veel techniek aan de dag moesten leggen om de vele paar- dekrachten in toom te houden en zo nuttig mogelijk te besteden. En dat was dan ook wel nodig, want het kolossale gewicht, dat de trekkers voort moest zeulen, loog er niet om. Tijdens de rit werd het gewicht nog veel zwaarder, aan- Op deze foto ziet u de prijs winnaars van de verschil lende klassen. Tevens de voorzitter van Zeevogels Jan Sprenkeling (rechts) en speaker Cees Baay. gezien het zich verplaatste van de achterkant van de, wagen, waar onder wielen, naar de voorkant, waaronder geen wielen meer te bekennen waren maar een slede, die over de bodem moest worden voortgetrokken, terwijl de druk in de laagste klasse opliep tot 3.2 ton. In de middenklasse werd dat 4.2 ton terwijl de zwaarste klasse tot 5.5 ton gewicht kreeg mee te trekken. Dikwijls waren er verrassende resultaten. Sommige zeer zware machines, waarvan er meerdere met drie in serie gekoppelde moto ren, haalden de eindstreep niet, terwijl andere, ogenschijnlijk met veel minder paardekrachten toe bedeelde machines, nog wel een tijdje door hadden kunnen gaan. Dat hier sprake is van een hobby, die door pure enthousiastelingen wordt beoefend, kwam soms kleur rijk tot uitdrukking in de uit voering van de machines. Er waren smaakvol gekonstrueerde krachtpatsers bij. die als zij een maal de onder die kunstzinnige beplating schuilgaande krachten de vrije teugel lieten, veranderden in brullende monsters, die zwarte roet uitbrakend, hu"ö?yeg zochten over het parcours. Wanneer weer een nieuwe ma chine aan de start verscheen, dan werden er onder het publiek aller lei voorspellingen gedaan over het al dan niet halen var^^eindstreep, terwijl speaker Klaas-Wiedijk met een onafgebroken woordenstroom het gehele spektakel begeleidde, de verrichtingen van de machines zorgden dikwijls voor sensatie, daar er soms zo hard werd getrok ken, dat ze begonnen te steigeren en daardoor vrijwel stuurloos wer den. Dat overkwam o.a. ook de enige vrouwelijke deelnemer, Wil- helmien Winkel, die met haar - trekker naast de baan belandde. Vanaf 's-morgens 11.00 uur, het begin van de wedstrijd voor de gewone boerentrekkers, was er reeds veel belangstelling, die steeds groter werd, naarmate het evenement vorderde. Zelfs rond drie uur, toen de zwaarste klasse in de strijd lag, groeide het bezoe kersaantal nog steeds aan. Van de aparte sfeer, die deze kracht meting met zich meebracht, heb ben de vele aanwezigen dan ook met volle teugen genoten. Na afloop was het zeer druk in 't Rode Hert, waar burgemeester Kingma de prijzen uitreikte. In de boerenklasse werd Jan Kuiper nr. 1. Winnaar in de klasse 2.2-3.2 ton werd Jan Buitenhuis op Foxy Lady. In de klasse van 3.2-4.2 ton was het Hans Kramer op Blue Angel en in de klasse tot 5.5 ton was het Frans Kools met Popey. De snelste was Jan Kogelmans met zijn Meko I. Gerard Beukeveld met zijn "Snoopy". wij vernemen DAT de heer Jurg Mellema, hoofd van de afdeling financiën van de gemeente Egmond, deze dienst gaat verlaten. Hij heeft een be noeming aanvaard als gemeente secretaris van de gemeente Ben- nebroek, een gemeente van pl.m. 6000 zielen. Zijn dienstverband aldaar gaat in per 1 oktober; DAT de commissie Financiën van de gemeente vergadert op dinsdag 10 juni ten gemeentehuize te Egmond aan de Hoef, aanvang 19.30 uur. Aan de orde komt o.a. het subsidiebeleid voor 1981, terwijl er ook wordt gesproken over de bestemming van diverse reserve ringen; DAT deze week, vandaag woens dag 4 juni, de eerste braderie avond weer zal worden gehouden te Egmond aan Zee. Vanaf pl.m. half zeven zal weer een groot aantal stands opgerijd staan langs de Voorstraat. In afwijking van voorgaande jaren zullen de stands deze keer niet aan één kant worden opgebouwd maar aan beide kanten van de straat, echter steeds zo, dal aan de overkant van een rijtje stallen geen andere stallen worden gebouwd. Hierdoor zal de loop ruimte niet worden beperkt terwijl het braderie-aanzicht gezelliger wordt. Deze opstelling is een proef. Hel bestuur van de Eendracht is van mening, dat de bereikbaarheid van de zaken daardoor beter wordt; DAT de bekende Egmondse zen der "Radio Noordzee" hét plan heeft, om gedurende de "Skilpe- karrerace", die als alles goed gaat zal worden gehouden op vrijdag en zaterdag 13 en 14 juni, een non-stop uitzending te verzorgen van drie dagen en drie nachten. Het door gaan van de race is nog afhankelijk van het aantal deelnemende ploe gen, dat op z'n minst tien moet zijn. "Radio Noordzee" zal de race ook tegelijkertijd verslaan. De non stop radio-uitzending van "Radio Noordzee" is niet afhankelijk van het al dan niet doorgaan van de "skilpekarrerace". Die uitzending vindt in ieder geval plaats; DAT op donderdag 5 juni een vergadering wordt gehouden van de commissie Openbare Werken in het gemeentehuis te Egmond aan de Hoef, aanvang 19.30 uur. De ons toegezonden agenda omvat een aantal terugverwijzingen naar punten, die niet nader worden omschreven. Daar valt dus niets uit op te maken, hoewel er wel uit te lezen is, dat er plannen bestaan, om gedeelten van de Pr. Beatrix- laan (Egmond aan de Hoef) en de Boul. Ir de Vassy in asfalt uit te voeren. Ook zal er gesproken worden over een reconstructie van de Eisenhowerstraat en het bouvv- rijpmaken van een gedeelte van de hoek Visweg/Oude Schulpweg te Egmond-Binnen. Wethouder Gra- vemaker en de heer Both zullen binnenkort een bijeenkomst be leggen met de bewoners van het Graaf Dirkplein, om te praten over de moeilijkheden die daar onlangs waren gerezen in verband met de werkzaamheden, die daar in de plantsoenen werden uitgevoerd; DAT aan de St. Jan-Mavo te Heiloo slaagden voor het MAVO 4' examen: Henny Houtenbos. Ro- bert Kooyman, Liana de Nijs, Joke v.d. Reep, Sim Roozen, Carlo Swart, Jolanda Tervoort, Claudio Vreeburg, Sjaak de Waard, Marion Het voormalige hoofd van de lagere school "De Windhoek" te Egmond- Binnen, de heer P. C. M. Berdee neemt op 24 juni afscheid van de kinderen en het personeel van de school. In februari deed hij dat reeds van het schoolbestuur. De heer Berdee. een goede bekende in Egmond-Binnen, heeft gedurende zijn 35-jarige loopbaan veel leerlingen onder zijn hoede gehad. En aangezien tijdens het komende afscheid ook aan oud leerlingen de gelegenheid zal wor den geboden onze oud-onderwijzer nog eens te spreken en de hand te drukken, hebben enkelen van hen enthousiast de handen ineen ge slagen omdat zij blij zijn nu wat te kunnen doen voor hun onderwij zer, die zij als leerlingen op handen droegen. De tijd is tekort om iets groots op te zetten en daar is de heer Berdee (hem kennende) alleen maar ver heugd over. Maar de kans dat er iets gedaan kan worden willen wij als oudleerlingen ons niet laten ont gaan. Er zal dan ook een aparte gelegenheid zijn, na het kinder feest, om hem de hand te drukken, enwel op 24 juni van 16.30-17.30 uur in de aula van de school. En om onze dankbaarheid nog even te onderstrepen, dachten wij er goed aan te doen de heer Berdee van ons als oudleerlingen iets aan te bie den. Daarom hebben wij een rekening geopend bij de Rabobank onder nummer 3157.41.200 met vermelding afscheid Berdee. Het postgironummer van de bank is 348588. Misschien wilt u vóór 20 juni een kleine bijdrage storten. Hartelijke dank. HET COMITÉ Walta, Hans Admiraal, Erwin Apeldoorn en Ila Beentjes, allen uit Egmond-Binnen; Hetty Bakker, Lucas Belleman, Marlies Bras, Jacoline Breed, Marcel te Bück, André Eeltink, Jacob de Groot. Jolanda Kareis, Paul Koopman, Jim Ligthart, Wim van Loon, Annemieke Smit, Wifred de Waard en Anchel en Ellen Wittebrood, allen uit Egmond aan de Hoef; en uit Egmond aan Zee: Cor Baltus, Carla Deen, Romyka Duin, Carola Glas en Bert Visser; DAT Expeditie Sprenkeling te Egmond aan de Hoef een open dag gaat houden in zijn nieuwe bedrijf op het industrieterrein te Egmond aan de Hoef. U kunt er een kijkje gaan nemen op vrijdag 6 juni a.s. van 15.00-20.00 uur. Op zijn uit nodiging zegt Jan Sprenkeling: "Na jaren van werken, wachten en aflopen van diverse instanties is het dan nu zo ver". We kunnen ons die ontboezeming voorstellen, want het heeft meer dan tien jaar geduurd voor hij kon bouwen en dat is wel lang; DAT Paul Knevel, leerling van de Rijksscholengemeenschap Noord-Kennemerland met zijn scriptie over de "partijtwisten binnen de S.D.A.P. in de periode 1900-1909" een eervolle vermelding heeft gekregen in de jaarlijkse landelijke prijsvraag van Keesings Onderwijsbladen, in samenwer king met de vereniging van ge schiedenisdocenten; DAT de kinderen van het kinder jeugdkoor "De Derpertjes" op zaterdag 7 juni a.s. om 19.00 uur twee musicals opvoeren in het o.k. verenigingsgebouw aan de Juli- anastraat te Egmond aan Zee. De ene musical heet "Wie vaart er mee" en de ander "Koeken voor de koning". Het geheel staal onder leiding van Truus van der Steen; DAT de zwem- en poloclub Heiloo op zaterdag 7 juni Aquafit-spelen organiseert, geheel gericht op het rekreatief zwemmen. t Iedereen kan er aan meedoen, als men een zwemdiploma heeft. Het feest duurt van 10.00 tot 12.00 uur; DAT de A.V.O.-kollekte te Eg mond aan de Hoef 1052,50 heeft "opgebracht. Hartelijk dank aan allen; DAT de door café St. Adelbert (Cees en Yvonne Mooy) beschik baar gestelde rondvlucht boven de Egmonden werd gewonnen door Engel Zwart van 't Vlack en Cock de Waard van 't Rode Hert. De vlucht heeft inmiddels plaatsge vonden, waarbij de uitleg van Ad Schoon veel bijdroeg aan het succes, aldus Cees Mooy. Er blijkt een keer vermeld te zijn, dat genoemde vlieger de rondvlucht beschikbaar stelde. Dat is niet zo, want Cees en Yvonne Mooy waren de schenkers. Voor zover wij dat niet goed vermeld hebben, onze excuses (red.); DAT in Galerie De Kapberg tot 29 juni tekeningen en grafiek van Henk van den Berg en schilderijen, aquarellen en tekeningen van Cla- ra de Jong te bewonderen zijn. Het blijkt, dal tijdens de Neder landse taalles op de scholen en speciaal bij het onderwerp "schrij ven", wel eens het "Contact" op tafel komt. De kinderen wordt d^r» verteld, wie er in schrijft en waarover wordt geschreven. Ook bij de in opleiding zijnde onder wijzer Harry Weijers aan de Si. Jozefschool te Egmond aan de Hoef kwam het "Contact" op tafel, toen hij tijdens een les voor de derde klas het onderwerp behandelde. Het was hem opgevallen, dat er nooit eens kinderen in het "Con tact" schreven en dat had tot gevolg, dat wij van kinderen 31 brieven ontvingen met het verzoek, om in het "Contact" een kinder hoekje vrij te houden, waarin zij hun mening zouden mogen geven. Wij van de redaktie van het "Contact" doen dat graag, "want kinderen hebben ook wel eens ideeën" staat er in een van de brieven. We citeren nog enkele zinnen: over iets waar je tegen bent": "Want er mogen alleen maar grote mensen in schrijven" en "ik was aan 't voetballen en toen kwam er een man en die zei, ik ga naar de politie en de volgende dag kwam hij weer"; "En dan kunnen wij eens vertellen wat wij er van vinden" want "u weet misschien dat er dingen gebeuren die wij niet leuk vinden, daar ben ik tegen en daarom geef ik een protest"; "Wij willen schrijven over dingen waar we het niet mee eens zijn en die volwassenen besluiten". "Zouden wij dat in de krant mogen zetten?" Ja hoor, dat mogen jullie en we ruimen graag een beetje ruimte in. Zeg de grote mensen maar eens goed hoe jullie er over denken. Ze hebben natuurlijk wel eens gelijk maar niet altijd. Ik ben ook al groot, maar ik schrijf ook wel eens dingen, waar jullie het niet mee eens zullen zijn. Schrijf het maar hoor en het komt in het "Contact". Maar het zou wel leuk zijn. wanneer ook kinderen van andere scholen eens schreven. Misschien kunnen jullie daarover praten met de onderwijzers, zij regelen het dan wel. We wachten met spanning de eerste regels af. Wij raden jullie nog wel iets aan. Heb durf, schrijf wat je op je hart hebt want veel grote mensen durven dat niet. Dag! Gerard Belleman, red. "Contact" lll||||llllll|||llllll|||lllll||||llllll|||llllll|||llllll^ CHINEES INDISCH RESTAURANT SLOTWEG 3 TEL. 02206-3731 EGMOND a/d HOEF Gerechten ook voor afhalen. Geopend van 12.00 tot 22.00 uur. Illlllllllllllllllllllllllllll|lllllllllllllll!l|llllllllllll||||l|lllllllllllllllllll>llllll|llllllll|llllllll|l>llllll|lllllllllllllllllllllllllll|ll||||llll

Contact met de Egmonden | 1980 | | pagina 1