met de egmonden 1® Zo was het vroeger Nacht van Egmond 1980 op 29 juli Het gaat rommelen in E gmond-Binnen m Langs-de-weg-zet-dag zaterdag 28 juni a.s. KORT NIEUWS 2,50 per kg Ernstig ongeval op de Hoeverweg Hoog water contact 25 JUNI 1980 NUMMER 1460 UITGAVE: DRUKKERIJ BELLEMAN B.V. Egmonderstraatweg 5 1934.AA Egmond aan de Hoef Telefoon 02206-1201 Burg. Eymaplein 2 1931 GC Egmond aan Zee Telefoon 02206-1789 losse plaatsingen 30 ct per mm Bij kontrakt belangrijke reduktie Redactie en foto's: Gerard Belleman Layout en montage: Jan de Raadt - Jaap Eeltink Egmond aan de Hoef, rond 1950. "Lamo raal van Egmont' marcheert in het nieuwe uniform langs de Julianaweg naar de Zwaaihoek, waarschijnlijk om daar volks feesten te begeleiden, want op de winkel van voorheen Jan de Geus hangt de vlag uit. Het dorp was uitgelopen, om een en ander te aanschouwen. Links is de Hoevervaart, waar toen in de berm jonge bomen waren aangeplant, om de oude bomen, die midden op de weg stonden, te vervangen. Op de plaats, waar toen de Hoevervaart lag, staan nu de huizen langs de Julianaweg tot ongeveer waar de autageparkeerd staat. De schuur rechts staat er nog evenals het huisje links daarvan, waar vroeger de familie Ruiter woonde. In-het grote huis links, met de twee puntkappen, woonden vroeger Cor en Neeltje Kraakman. Het huis wordt nu bewoond door de familie Smit. Op dit moment is de Hoevervaart gedempt tot aan de "Eenhoorn" aan de Oude Veert. In 1979 wist Henk Sterk en enkele plaatsgenoten in tijd van drie weken in samenwerking met de Stichting "Profwielerpromotion Nederland" een profronde, de "Nacht van Egmond" uit de grond te stampen. Dat dit een schot in de roos was, bleek wel op de avond van de 31e juli: aan de start de top van Europa en vele duizenden toeschouwers uit het land aan de kant. De "Nacht van Egmond" is nu reeds een begrip in de Nederlandse en met name de Noordhollandse wielersport. Dank zij het grote enthousiasme van de sponsors en de Egmondse middenstand kan er dit jaar een nog groter wieier- evenement komen Naast de reeds nu gekontrak- teerde renners zoals Joop Zoete melk, Jan Raas, Hennie Kuiper, Gerrie Kneteman, Henk Lubber- ding, Jo Maas, Bert Oosterbosch, de Nederlands kampioen 1980 Van der Velde, Langerijs enz., komen ook de sterke Belgen Rogier de Vlaming en Daniël Willems aan de start en tevens ook onze ooster buren Didi Thureau en Klaus Peter Thaler. Het parkoers is gewijzigd door de slechte bestrating, maar er is een alternatief gevonden, n.1. Wilhel- minastraat, Prins Hendrikstraat, dr. W. Beckmanlaan, Prins Bern- hardstraat. De volgende "Nacht van Eg mond" begint 29 juli om 18.00 uur. Eerst starten de amateurs, ver volgens om 19.30 uuf de dikke banden race, om 20.00 uur begint de reklame-show met als klap op de vuurpijl om 20.30 uur de prof renners over een parkoers van 100 km. Verder organiseert Henk Sterk profronden in samenwerking met de Stichting "Profwielerpromo tion Nederland" in Den Helder 11 juli, Hoorn 15 juli, Harlingen 14 juli, Alkmaar 18 augustus. Voor ver dere informatie over sponsoring kunt u terecht bij B. Harms, tel. 02206-4946 en Gerard Bielfeld, tel. 02206-1384. Z^gaan er in Egmond-Binnen weer lekker tegen aan. Rommelt ht'|p' we 1 eens meer, deze keer is "Eensgezindheid" van plan er helemaal een lekkere boel van te maken. Binnenkort, om precies te zijn op zaterdag 5 juli, maken de leden van dit bekende korps op het Kerkplein weer een grote uitdragerij, waar van alles te koop zal zijn, vanaf hoeden en petten en dameskorsetten tot komplete arJfc'.blementen, inklusief koelkasten, diepvriezers en tv-toe- steiien in alle kleuren. Enkele weken geleden hield het korps in het dorp grote opruiming. Alles wat er langs de weg stond, werd opgepikt. Dat gaat nog een keer gebeuren enwel op ZATER DAG 28 JUNI a.s. Het is een bekend feit, dat menige familie nog wel wat ruimte wil maken na de schoonmaak. De betere spullen waar men desondanks vanaf wil, gooit men echter niet zomaar weg. Dat hoeft ook niet, want "Eensgezindheid" weet er raad mee en slaat er geld uit om daaruit tenslotte weer muziek te halen. 't Is een wonderlijk korps waar veel muziek in zit. Wisten we dat reeds lang, 't is toch goed om er notitie van te maken, dat deze jongens ook verkopers zijn van het eerste soort, die het presteren om alles te verkopen wat hun toe-vallig voor de voeten komt, als het maar om geld gaat, dat vloeit in het laadje van hun muziekvereniging. We noemen hier nog even het telefoonnummer van voorzitter Herman Admiraal, nr. 3715, voor het geval u er niet helemaal zeker van denkt te kunnen zijn, dat ze zaterdag bij u langs komen. Maar wij vernemen DAT er in Egmond aan Zee een missverkiezing zal plaatsvinden op vrijdag 11 juli, 's-avonds in club "Ronianoff' en het daar boven gelegen "Lido", Westeinde 1. Het gekozen meisje op die avond zal tevens de honours waarnemen als wielerronde-miss tijdens de cour- ses op 29 juli. Tot uiterlijk 5 juli kunnen kandidaten worden opge geven aan 't Lido, tel. 1577 of men kan daar ook even langs gaan. Alle inlichtingen kunnen telefonisch worden ingewonnen; DAT de gemeenteraad van Eg mond maandag 30 juni a.s. ver gadert, 's-avond om 20.00 uur in "De Schulp" te Egmond-Binnen. Er is een lijvige agenda af te werken van 40 punten, waarvan 11 punten betrekking hebben op scho len. Twaalf agendapunten hebben te maken met bezoldigingsrege lingen, die meestal ook snel onder de hamer doorgaan, evenals en kele punten die met belasting regeling te maken hebben. Er zjn brieven binnengekomen over ille gale campingpraktijken, over drempels in de Julianaweg. van Oud Egmond over verfraaiing van de woonomgeving en van de katho lieke bond van bejaarden te Eg mond-Binnen inzake bebouwing van het Kerkplein. Ook schrijft mevrouw K. de Vré-IJisberg over de totstandkoming van de lesbrief "Egmond inde oorlog" aanBenW. Zoals bekend, werd over die mate rie door mevrouw Wulms geinter- pelleerd in de laatste raadsver gadering. Voorts ié er een brief bespreekbaar van de onderne mersvereniging "Eendracht" in zake bemiddeling stormschade strandexploitanten; DAT de raad wordt voorgesteld om over te gaan tot de aankoop van een nieuw "discussiesysteem", duidelijker gezegd een nieuwe geluidsinstallatie voor de raads vergaderingen. Het is de bedoe ling dat elk raadslid een microfoon voor zich krijgt, terwijl het band opname-apparaat een kapaciteit heeft van drie uur, zodat er geen banden verwisseld behoeven te worden. De kosten bedragen onge veer 22.000,-; DAT de raad een -besluit zal nemen tot aanleg van een "oriën tatieverlichting" in het in aanleg zijnde slotpark. De kosten daarvan ad 45.000,- zullen ten laste worden gebracht van het bestem mingsplan Slot II; DAT op diverse plaatsen in de Marshallstraat bloembakken zul len worden geplaatst, die door hun opstelling een speels effekt teweeg gaan brengen in deze straat. De raad moet het bedrag van/7.800,- dat daarmee gemoeid is nog goed keuren, maar dat zal wel geen bezwaar opleveren; DAT er een perceel aan de Schoolstraat 18, een aan de School straat 26 en een aan de Visser straat 12 te Egmond aan Zee verkocht zullen worden aan resp. C. N. Buys te Egmond aan de Hoef voor 14.600,-, aan G. G. G. Damstra voor 38.000,- en aan D. A. van Os voor 10.000,-, beiden laatsten uit Egmond aan Zee; DAT er een bedrag van 435.000,- besteed zal worden ter verbetering van de wegen, o.a. de Ir. de Vassy Boulevard te Egmond aan Zee, voor het aanbrengen van drie asfaltlagen; DAT het college van B en W machtiging wil tot het nemen van verkeersmaatregelen in straten, die last krijgen van de onvermij delijke verkeersdrukte door de afsluiting van de Voorstraat. De Bergstraat is reeds voor het door gaande verkeer afgesloten, zulks onder druk van de bewoners, die dreigden zelf maatregelen te ne men. De ondernemersvereniging "Eendracht" echter heeft een dringend verzoek aan het college en de raad gericht om de Voor straat weer open te stellen of althans een alternatieve maat regel te nemen, vooruitlopend op een praktisch verkeersbeleid; DAT tijdens de bazar in Het Gebouw van de Ned. Herv. kerk te Egmond aan Zee gedurende de nacht twee windbuksen zijn ge stolen. De organiserende vereni ging is door dit verlies zeer gedupeerd. Zij die eventueel in lichtingen kunnen verstrekken worden verzocht zich met H. Zedel, Boul. Ir. de Vassy 9, tel. 1156 in verbinding te stellen; DAT het zwembad te Egmond aan Zee weer is gestart met de vakantiezwemlessen, waarover in lichtingen aan de kassa verkrijg baar zijn. Ook de sporthal heeft de komende week nog enige uurtjes beschikbaar. Misschien is het een idee om eens te gaan volleyballen, voetballen of tennissen met familie of kennissen. Het kan allemaal. Men leze ook de agenda; DAT onze bekende Egmondse schrijfster Kathinka Lanncy in Stresa (Italië) tijdens de 5e Euro- con 1980 voor haar sience fiction roman "Het zwarte glas" het "Diploma d'Onore" kreeg toe gekend. Met deze eervolle onder scheiding plaatste zij zich in de hoogste regionen in deze kategorie in Europa, zoals het op het bege leidende document staat vermeld: "Sié classificatie al 1. posto nella categoria Romanzo". En dat is een bijzondere gelukwens waard; DAT Tobi Habraken van Eg mond aan de Hoef en Jeroen Belleman van Egmond aan Zee aan de HTS te Alkmaar slaagden voor het ingenieursdiploma Elec- tronica met specialisatie in de meet- en regeltechniek; DAT de bekende Bergense Kunstmarkt a.s. vrijdag 27 juni weer van start gaat. U kunt er ook terecht met uw kinderen, die op de Paint-In lekker kunnen verven en op de Klei-In lekker kneden, ook iets voor uw gasten, tot 8 uur 's-avonds. De kunstmarkt zelf duurt tot 10 uur. De kunstmarkt is iedere vrijdag tot en met 27 augus tus. voor het overige, zet wat u kwijt wilt zaterdagmorgen vroeg langs de weg en het wordt in de loop van de morgen absoluut opgeruimd. U* kunt er van opaan, al zou St. Adelbert er persoonlijk borg voor moeten staan. Het korps rekent op u, want het moet rommelig worden op de komende rommelmarkt. En u weet het mogen we aannemen, het gaat niet om meubels alleen, maar een fiets, een brommer, een konijn, een schoffel, een hark, een boek en een komkommerschaaf zijn ook wel kom. Alles dus Dagelijks verse aardbeien speciaal donderdag, vrijdag en zaterdag! Herenweg 25 - Tel. 1488 Egmond-Binnen Bij een zeer ernstig auto-onge- val, dat maandagavond plaats vond op de Hoeverweg nabij het benzine-station van Wetsteijn, kwam de 32-jarige Jan Wim de Vries uit Egmond aan Zee om het leven, evenals de bestuurder van de tegenligger, de 23-jarige H. J. Schroër uit Oudkarspel. woensdag 25 juni 2.43—15.17 donderdag 26 3.33—16.04 vrijdag 27 4.15—16.45 zaterdag 28 4.55—17.22 zondag 29 5.32—17.59 maandag 30 6.09—18.39 (spring-tij) dinsdag ljuli 6.49—19.19 woensdag 2 7.33—20.01 donderdag 3 8.17—20.48 De auto's botsten frontaal op elkaar. De beide overleden be stuurders moeten op slag dood zijn geweest. In de auto van de heer De Vries waren ook zijn vrouw en zijn moeder gezeten, evenals de 18- jarige H. Zwart uit Alkmaar. Zij werden zwaar gewond uit de wrak stukken gehaald en per ambulance naar het Centraal Ziekenhuis ver voerd. De brandweer van Egmond en Alkmaar verleenden bij de hulp verlening assistentie. Over de ware toedracht van het ongeval tast de politie in het duister. Vermoedelijk was het zicht tijdens het ongeval door zware regeh zeer slecht. De politie van de groep Bergen verzoekt eenieder, die ge tuige was van het ongeval, zich met haar in verbinding te stellen, tel. 02208-5441 of met de politie in Egmond, telefoon 1439.

Contact met de Egmonden | 1980 | | pagina 1