met de egmonden üln De toekomst van Egmond wordt duur betaald Kerkplein Egmond-Binnen een gezellige bende "Egmond op z'n kop' Stad en Landschap wordt wel duur Hoog water NELIS baltus lj<ortnieuwsj wij vernemen contact 9 JULI 1980 NUMMER 146? UITGAVE: DRUKKERIJ BELLEMAN B.V. Egmonderstraatweg 5 1934 AA Egmond aan do Hoef Telefoon 02206-1201 Burg. Eymaplein 2 1931 GC Egmond aan Zee Telefoon 02206-1789 Redactie en foto's: Gerard Belleman Advertentie-tarief: losse plaatsingen 30 ct per mm Bij kontrakt belangrijke reduktie Layout en montage: Jan de Raadt - Jaap Eeltink Eigenlijk was het vakantiezeilbootje al van wal gestoken. Had de voorzitter, burgemeester Kingma, de raadsleden vorige week maandag niet een plezierige vakantie gewenst? Ja, dat was in de "Schulp" te Egmond-Binnen, "op een betere plaats om beslis singen te nemen", zou Harry Amerika maandagavond j.1. zeggen, toen een onvolledige raad het college nog even machtiging moest geven, om geld uit te trekken voor de opdracht aan Stad en Landschap voor het samenstellen van deel III van de structuur schets en de betaling van 41.200,-- méér dan de begroting voor de eerste twee delen. Deel III gaat nog eens 91.000,-- kosten, een totaalbedrag derhalve van 132.200,--. De eerste twee delen zouden 65.000,-- kosten. Dit bedrag werd 106.200,--, een over schrijding met 41.200,-. De minder goede plaats was de raadszaal van het gemeentehuis, waar vroeger met elf raadsleden en een geringe belangstelling van het publiek een en ander nog wel wilde lukken. Nu ging dat ook, want vier van de PvdA-raadsleden, een van het CDA en een van Gemeente belangen waren afwezig. Niemand verwachtte deze vergadering maar B en W achtte het nodig om vertraging van de werkzaamheden te voorkomen. Bij het bestuderen van de agenda zetten we meteen al grote vraag tekens. De raadsleden bleken al evengrote problemen met de re kenwijze van Stad en Landschap te hebben. Voor Harry Amerika was het een reden, om tegen het verzoek van B en W te stemmen, aangezien hij alleen geen ver antwoording kon nemen namens de PvdA-fraktie. Hij noemde het een "hap-snap- beleid" van het college, om zomaar even een voorstel te brengen, dat zo ingrijpend was. De uitleg van wethouder Luitjes kon hem ook niet overtuigen. Deze zei, dat de taken van Stad en landschap groter in getal waren dan oorspronkelijk was te overzien, bovendien waren de tarieven sinds maart verhoogd en het bureau had ook nog een belangrijk stuk werk uit moeten voeren, dat oorspronkelijk door de studenten van de Gemeentelijke Universiteit van Amsterdam zou worden gedaan. Ondanks dat deze studenten zich dus niet volledig van hun taak hadden gekweten, was het te betalen bedrag aan hen toch 28.200,-, zo staat in de stukken te lezen. Harry Amerika zag echter niet in, waarom er zo snel een beslis sing genomen moest worden om deel III van de grond te krijgen, aangezien ambtenaren, Stad en Landschap en ook studenten, (wan neer weer van hun diensten? ge bruik zal worden gemaakt. Red.) allemaal in een vakantie-periode verkeren. Maar voorzitter Kingma zowel als wethouder Luitjes drongen er opaan, dat de structuurschets zo spoedig mogelijk rond moest zijn, om te voorkomen dat de "aan de grens staande gieren" aldus bur gemeester Kingma, gebruik zou den maken van een non-beleid van de gemeente Egmond. Hier doelde hij op het voornemen van Alkmaar, om o.a. de Egmondermeer tot bouwlokatie van de gemeente Alk maar te laten aanwijzen. "Eg mond, let op uw zaak" zei hij, maar hoewel Harry Amerika dat wel wilde, vond hij deze beslissing onverantwoord. Hij had bovendien ook kritiek op het feit, dat genoemd bureau uit de delen 1 en 2 van structuurschets het wegenbelc.j zou overnemen voor deel 3, waaruit hij konkludeerde, dat er derhalve geen nieuwe gezichtspunten zou den zijn. Wethouder Damstra zou la^_. daarover uitleggen, dat het ging om de vorm van beleid en niet om de besluiten, want die waren nog niet genomen. Wethouder Luitjes zei daarover, dat dit punt steeds meer in de bevolking ging leven, zoals hij opmaakte uit het achtste periodeverslag van Hart voor Eg mond. Het was niet alleen de PvdA die kritiek had. Jaap Oud o.a. van de VVD toonde zich ook niet tevreden over de kosten, die Stad en Land schap in rekening bracht. Hij was er wel van overtuigd, dat de gemeente met de studie een instru ment in handen had, om in de toekomst een goed beleid te kun nen voeren, en daarom vond hij doorgaan noodzakelijk. Hij was ontevreden over het werk van de studenten van de gem. universiteit, waardoor de kosten hoger werden terwijl hij er op aandrong, dat er een duidelijke taakomschrijving moest komen, zodat de kosten in de hand konden worden gehouden. "De tariefsverhoging van maart 1980 had meegenomen kunnen worden in het raadsbesluit om de 65.000,- beschikbaar te stellen" zei hij, "want dat was toen al bekend". Bob v.d. Ende, net terug van vakantie, vond alles tegelijk in zijn brievenbus, in tegenstelling tot Harry Amerika, die zijn post over deze vergadering in drie delen binnen kreeg. Was het voor Amerika reden om deze werkwijze tot een "hap-snap- beleid" te betitelen om zomaar op een "achternamiddagje" nog even deze stappen te zetten, voor Van den Ende was het reden te denken over een goed beleid van een college, dat zoveel tegelijk deed. Ook kon hij de kosten niet goed pruimen, maar zag het toch als een noodzaak om de ingeslagen weg voort te zetten met het oog op de toekomst. Jan Apeldoorn van het CDA was die mening ook toegedaan, maar drong er opaan, dat Stad en Landschap maandelijks een tus sentijds rapport over het kosten- verloop zou geven, "om de vinger aan de pols te houden". Hij vond een overschrijding van 70% op de oorspronkelijke begroting buiten alle proporties en hij was het met Amerika eens, dat deze vergade ring best wat later had kunnen plaatsvinden. Hij verwonderde zich ook, dat Stad en Landschap meer werk zou hebben moeten doen omdat de studenten dat hebben nagelaten. De Egmondse raad zat met zorgen, dat was duidelijk. De meeste'n 'gen maakte zich burge- meestefltlngma, die zei "ongerust te zijn, ik ben doodsbang voor de t oekomst als we nu niet doorgaan' Hij had zelf op deze vergadering aangedrongen, "omdat ik mij druk maak de extra druk, die op onze gebeente wordt uitgeoefend, want de provincie zegt: we hebben niets van jullie". Bovendien zit de onderbezetting op de afdelingen van het gemeentehuis hem zeer hoog, één man staat voor de uitwerking van verschillende plan nen en hij gaat ook nog op vakantie". Het is duidelijk, dat de ge meentelijke afdelingen door ge brek aan ervaren krachten, in de toekomst stroever werken. Op advertenties komen weinig of geen sollicitaties. Dat dit zorgen met zich meebrengt, ligt voor de hand. In één week tijd uitte burge meester Kingma twee keer zijn ongerustheid hierover. Het schijnt dat de nood op ambtelijk niveau hoog is gestegen en het lijkt er op, dat er vooralsnog geen oplossing in zicht is. Mede daarom is de gemeente verplicht om externe bureaus in te schakelen, die, om met woorden van Bob v.d. Ende te spreken soms de indruk wekken, dat zij hun rekeningen uitschrij ven met een hark. Een deel van de Egmondermeer waarover vorige week de Partijd van Arbeid haar verontrusting uitsprak over een door de raad van Alkmaar aangenomen motie, waarin B en W van Alkmaar werd verzocht om deze Eg mondermeer in de toekomst als mo gelijke bouwlokatie voor Alkmaar aan te wijzen. Op de achtergrond de flats van het Hoefplan te Alkmaar. woensdag 9 juli 2.41—14.50 donderdag 10 3.21—15.48 vrijdag 11 4.14—16.38 zaterdag 12 4.54—17.21 zondag 13 5.35—18.02 maandag 14 6.20—18.45 (springtij) dinsdag 15 6.56—19.26 woensdag 16 7.34—20.06 donderdag 17 8.14—20.43 Donderdag, vrijdag en zaterdag: 5 kg Zeeuwse Doré's 295 1 kg Bananen 175 ZAAI- r TUIN- ZADEN U ARTI KELEN Herenweg 25 - Tel. 1488 Egmond-Binnen Ver voor tien uur waren er zaterdagmorgen al vele mensen naar het Kerkplein te Egmond-Binnen gestroomd, waar "Eensgezind heid" duizend-en-een artikelen had uitgestald, die in de weken ervoor waren verzameld. De traditionele rommelmarkt was er weer, nu al voor de tiende keer. Voor de vele kooplustigen is het steeds weer een run op de diverse koopjes, die uiteen lopen van konijnen en kippen, via allerlei meubels en matrassen tot aan gasfornuizen en koelkasten. Daartussen door wordt een sma kelijk pannekoekje gebakken, een barbecue staat brandend en ro kend klaar om een hartig hapje te bereiden en de bar, gebouwd in een muziektent, fungeert als café, om de dorstige kelen te laten toe komen, waaraan men op datmo ment meent te moeten voldoen. "Ares" heette die baren vanuit dat punt sprak burgemeester King ma de menigte toe, ter opening van dit jaarlijks spektakel, terwijl hij zijn woorden besloot met een schot uit een antiek pistool, dat ter onderstreping van zijn opwekkend betoog reeds geladen klaar lag. De knal was een symbolische weergave van het knalsucces, dat "Eensgezindheid" ook met deze rommelmarkt weer oogstte. De vele koopjes brachten weer geld in het laatje van de muziekvereniging "Eensgezindheid", die daarmee de kosten kan betalen van de leerlingenopleiding en de aanschaf van instrumenten. DAT er donderdag 10 juli a.s. een grote viswedstrijd wordt gehouden voor de jeugd t/m 15 jaar in de Slotgracht te Egmond aan de Hoef, aanvang 17.30 uur en eindigend om 19.00 uur. Organisatoren zijn vis club "De Egmonden" en "Het Rode Hert" van Elly en Moos, die voor deze wedstrijd de prijzen beschikbaar stelden. De deelname is gratis; DAT het komende weekend de traditionele Hoever kermis zal plaatsvinden. De attrakties zullen een plekje vinden op het grote parkeerterrein aan de Egmonder straatweg, terwijl overal in het dorp in de diverse etablissementen de muziekjes voor de verdere feestelijke sfeer zullen zorgen. Men leze de advertenties in dit blad: DAT de heer Joh. Mooy en huis genote op 15 juli a.s. hopen te verhuizen naar "Heegemunde". Daarmee komt het inzamelen van oud papier t.b.v. de Hervormde Gemeente helaas op de tocht te staan. Vele jaren diende 'n schuur bij de boerderij als centrale op slagplaats voor al het papier dat werd verzameld door diegenen die de Hervormde Gemeente een goed hart toedragen. Zolang geen nieuwe opslagruimte is gevonden, zal de inzameling van oud papier t.b.v. de Hervormde Gemeente moeten worden gestaakt; DAT de kerkeraad van de her vormde gemeente Egmond aan Zee de gemeenteleden verzoekt de gemeente-avond bij te wonen, die wordt gehouden op dinsdag 15 juli, 's-avonds om 20.00 uur in het hervormd gebouw, Trompstraat 2. Onderwerp van gesprek: de zor gelijke financiële situatie en de problemen die hieruit voortvloeien voor de vervulling van de komende predikantsvakature; DAT de vloer in de sporthal'weer in de olie zal worden gezet voor het komende winterseizoen. De hal zal Zoals reeds eerder vermeld gaat het comité "Egmond op z'n kop" op 12 en 3 augustus weer enige evenementen verzorgen in Egmond-Binnen en vele vragen zich af wat er gaat gebeuren. Voor de goede gang van zaken zetten we het nog eens op 'n rijtje, mede in verband met de opgave voor deelname aan de verschillende onderdelen. De bestuursleden van dit korps zagen zich dan ook weer gesteund door vele nijvere helpers, die allen op hun manier hun best deden om zoveel mogelijk te verdienen. En voor zover we dat bij het begin van de markt konden waarnemen, zaten die verdiensten er weer dik in. En als men zijn geld niet kwijt kon aan een of ander koopje, dan was er altijd nog het rad van avontuur, waar men zijn geluk kon beproeven. Ook dit gokspelletje trok weer de nodige aandacht, evenals de op het plein opgestelde kinderdraaimolen van Braak. dientengevolge volgende week een aantal dagen gesloten zijn. Maar alvorens dat gaat gebeuren, zal zaterdag a.s. weer het bekende volleybaltournooi worden gehou den, waarvan de animator zoals elk jaar volleybalklub "Rapide" is. De zwemvierdaagse van Egmond (vervolg 'Kort Nieuws' op pag.8) Vrijdag 1 augustus: fietstrail- wedstrijden op speciale ter be schikking gestelde fietsen voor de jeugd van 10-12 jaar, 12-14 jaar, voor jongens en meisjes. Daarna bromfiets-behendigheidswedstrij den voor 16 jaar en ouder. Zaterdag 2 augustus: Zeskamp met leuke onderdelen waar ieder een aan mee kan doen. Verschil lende ploegen hebben zich reeds gemeld. Er kunnen er nog enkele bij, maar vol is vol. De ploegen zijn samengesteld uit drie heren,en één dame of 4 dames of gemengd. Op gave voor deze onderdelen bij G. Weijers, Kloosterweg 7a, tel. 3260. De andere evenementen zijn: zeepkistenrace, Boerenkapel, wa terorgel, kortebaanwedstrijden en de popgroep de "Managers". Tot ziens op 1, 2 en 3 augustus Burgemeester Kingma geeft het startschot voor de rommelmarkt. Een beeld van "Egmond op z'n kop" van vorig jaar. Romantisch Tafelen in Egmond Zie de advertentie elders in dit blad Romantisch Essen in Egmond Sehen Sie bitte die Anzeige in diesem Blatt.

Contact met de Egmonden | 1980 | | pagina 1