met de egmonden m mm O Drie wereldkampioenen in de 'Nacht van Egmond' op 29 juli 1980 Zwem- vierdaagse Kermis en vuurwerk in Egmond aan Zee "Miss Egmond 1980" Massa's straatstenen worden aangevoerd Hoog water nieuws LTB VAKANTIE LEVENDE MUZIEK 'De Bomschuit' wij vernemen contact 16 JULI 1980 NUMMER 1463 UITGAVE: DRUKKERIJ BELLEMAN B V. Egmonderstraatweg 5 1934 AA Egmond aan de Hoef Telefoon 02206-1201 Burg. Eymaplein 2 1931 GC Egmond aan Zee Telefoon 02206-1789 Advertentie-tarief: losse plaatsingen 30 et per mm Bij kontrakt belangrijke reduktie Redactie en foto's: Gerard Belleman Layout en montage: Jan de Raadt - Jaap Eeltink SPORTCENTRUM EGMOND In de week van 21 t/m 25 juli a.s. vindt weer de traditionele zwem- vierdaagse plaats. Een sportief gebeuren voor jong en oud dat ieder jaar veel deelnemers trekt. Vooral veel gezinnen doen ieder jaar enthousiast mee. De bedoeling is dat kinderen per dag 250 meter en ouderen 500 meter zw.emmen. En dit gedurende 4 dagen. De zwemvierdaagse is echter uitgespreid over 5 dagen, n.1. van maandag t/m vrijdag. Eenieder kan een tijdstip kiezen dat haar of hem het beste past, mits het maar ligt tussen 17.00 en 20.00 uur. De kosten van dit gebeuren 7,50 per persoon, hetgeen betekent dat u 4 dagen kunt zwemmen en bij vol brengen van de vereiste afstand nog een sticker en een medaille toekrijgt. Wat houdt u tegen om te komen De prijs kan toch nauwelijks een bezwaar genoemd worden. De temperatuur van het water even min want die bedraagt 29° Celsius. Zere ogen kan ook niet want de waterzuivering geschiedt door ozon. Misschien bent u bang dat u het niet haalt? Komt u toch maar, het valt reuze mee. Volgend jaar behoort u tot de vaste deelnemers. Feestelijk tintje Om het geheel wat op te fleuren is de zwemhal versierd, terwijl een gezellig muziekje de moed er in houdt. Wilt u nog wat napraten Ook dat kan. In de hal zijn een aantal zitjes waar u voor een prettig prijsje 1,-- per con sumptie) iets kan gebruiken. Ook voor de inwendige mens is ge zorgd door middel van warme snacks. De laatste avond wordt een ludiek gebeuren. Eenieder kan dan, indien hij of zij het wenst, verkleed de vereiste afstand zwemmen. De medewerkers van het sportcentrum zullen hierin voorgaan. Tot a.s. maandag of dinsdag! Niet praten, maar doen woensdag donderdag vrijdag zaterdag zondag maandag dinsdag woensdag donderdag 16 juli 7.34—20.06 17 8.14—20.43 18 8.56—21.22 19 9.40—22.04 20 10.27—22.53 21 11.25—23.51 22 12.28 (dood-tij) 23 0.56—13.38 24 2.00—14.42 De afgelopen vier weken besten dig weer, maar wel het soort weel waar we geen van allen erg veel mee op hebben. Regen in Neder land, van buitjes tot slagregens met soms onweer. Maar óók regen vijna overal in Europa, alleen in het uiterste zuiden ziet het er beter uit. Vele vakantiegangers blijven thuis. De "moedigen" die besloten de vakantieplaats van kun keuze toch te gaan bezoeken, blijven er ondanks de weersomstandigheden of spoelen er weg en gaan maar weer naar hui? toe. 'l Is bar triest, maar je kunt het de mensen niet kwalijk nemen. Er is niemand die er iets aan kan doen. Vele leden bellen het VVV-kan- toor op en vragen waar de gasten blijven. Soms zijn het heel boze telefoontjes, maar echt, de VVV kan er ook niets aan doen. De VVV kan het weer niet veranderen. De gasten blijven weg en dus is er een groot aantal bedden nog niet bezet, maar dat is niet de schuld van de VVV. Op het moment dat we dit schrijven stort het. De borden met vermelding van evenementen zijn tussen de middag opnieuw be schreven en nu spoelen ze weer schoon. Druipende gasten stappen binnen en weten ook niet meer wat ze doen. Hier blijven of ook maar naar huis gaan. Gelukkig blijven velen en proberen zich te ver maken. Zoeken in Toer-in en re- kreatiekrant naar bruikbare tips. Komen om folders van attrakties waar ze heen kunnen gaan en ook nog "droog" kunnen blijven. La ten we hopen dat het weer zich tijdens de bouwvak-vakantie tijdig van haar goede zijde laat zien en de nog lege bedden verhuurd worden. DEPÓT Egmonderstraatweg 6 Egmond aan de Hoef van 21 juli tot 6 aug. In het afgelopen halfjaai;heeftde VVV zich daarvoor de nodige moeite getroost. Er werden bij elkaar ruim honderd advertentie* in grote en veel gelezen Nedei - landse en Duitse dagbladen ge plaatst. Dit betekent ongeveer vier advertenties per week. Adverten ties die veel geld kosten en door honderdduizenden lezers worden gezien. Daaronder is een groot aantal mensen die vooruit geen vaste vakantieplannen maken, maar de badplaats Egmond aan Zee in gedachten houden en er dan op de bonne fooi opaf gaan. Uw diner in ons gezellige restaurant 4Ü 3 NU nog gezelliger met Specialiteiten restaurant HOTEL SUNNY HOME Parallelweg (onder de vuurtoren) Het op het laatste moment be slissen waar men heen gaat, is een tendens die trouwens steeds dui delijker wordt. Er wordt de laatste jaren minder vooruit geboekt. Ook de periode waarvoor men een vakantieverblijf zoekt, wordt over het algemeen iets korter. Hoofd zakelijk zoekt men iets voor 14 dagen. Gasten die zonder vooruit reservering aan de balie komen en iets zoeken doen dat veelal voor ruim een week tot 10 a 14 dagen. Verwonderlijk is dit niet. De kran ten staan vol over loonmatiging, minder besteedbare inkomens en langzaam maar zeker wordt het merkbaar dat de mensen minder te besteden hebben. Natuurlijk heeft dit ook invloed op het toerisme. We zullen er allemaal rekening mee moeten houden. "Het is", zoals iemand deze week opmerkte, "niet leuk, maar we zullen moeten wennen aan wat minder omzet". Een plezieriger bericht is de melding van een erg geslaagde spuitbalwedstrijd. Vorige week dinsdag liet het zich de hele dag aanzien, dat de geplande spuitbal wedstrijd zou moeten worden af gelast. Maar op het laatste mo ment besloten de Egmondse brand weer en Piet van der Schinkel het erop te wagen en de 32 deel- nemertjes niet teleur te stellen. Voor veel publiek ging de wedstrijd van start. Er werd enthousiast gespoten en iedereen had er reuze veel plezier aan. De 10-jarige Miranda Bras wist zich alle tegen standers van het lijf te houden en werd drijfnat maar dolgelukkig de lste prijswinnares, gevolgd door OlafWijker, Annemieke Eeltink en Hessel den Boer, die resp. de 2e, 3e en 4e prijs wonnen. mbr. ^OBTNIEUW^J DAT er op woensdag 23 juli en donderdag 24 juli een rommel markt fancy fair wordt gehouden in het o.k. verenigingsgebouw aan de Julianastraat te Egmond aan Zee. Mocht u nog spullen hebben, neemt u dan kontakt op met Gerrit Gul, tel. 1555; Maarten Grave- maker of met leden van het kerk bestuur van de o.k. kerk. Speel goed kunt u kwijt bij Truus van der Steen, tel. 1353; DAT a.s. zaterdagmiddag van 12 tot 6 uur in de kantine van Egmondia een disco-middag voor de jeugd wordt gehouden met drive-in show "Hollands Glorie", D-J Peter van Holland. Entree is gratis; DAT Art Apart speciaal voor Egmond 150 exemplaren heeft gereserveerd van een unieke kleu renlitho naar een schilderij van A. Verwey. Voor nadere informatie verwijzen wij naar de advertentie elders in dit blad; DAT de zwemlessen in het zwem bad te Egmond aan zee maandag 4 augustus weer starten. Ook zijn er nog verschillende uren in de sport- Het hek ter afsluiting van de Voorstraat is nu verdwenen. Het veroorzaakte levensgevaarlijke situaties, omdat het door sommige automobilisten niet tijdig werd opgemerkt, zodat het meer dan eens als een projectiel een stuk westelijker werd geslingerd. Dit gebeurde over het algemeen 's-nachts, aangezien velen er niet op bedacht zijn, dat een recht toe recht-aan-weg in de kern van een dorp plotseling is afgesloten. Een obstakel in zo'n weg brengt grote gevaren met zich mee. Meer dan eens werd het hek ook 's-nachts door onbekenden omgegooid, waardoor het nog minder zicht baar was. Om ongelukken te voorkomen, werd het hek dan door de om wonenden of voorbijgangers ver wijderd. Voor grote wagens brengt de afsluiting van de Voorstraat dikwijls grote problemen met zich mee, omdat de draai bij de Juliana straat niet kon worden gemaakt door geparkeerd slaande auto's aan genoemde straat. Rechtdoor was dan de enige oplossing. Het toen nog aanwezige hek moest dan worden verwijderd en behulpzame handen waren al gauw aanwezig om even te assisteren, zoals op deze foto te zien is. Aan al deze renners zal een medaille van de profronde van Egmond worden uitgereikt. Voor inschrijving van de "Dikke Ban denrace" kunt u terecht bij de "Kooperen Visch", Voorstraat 125 te Egmond aan Zee, telefoon 2148 en op de dag van de Ronde in café "Het Witte Huis", Voorstraat te Egmond aan Zee. Om 20.30 uur starten de prof renners over een afstand van 100 km, daarbij zal ook verschijnen onze tweede man in de Tour op dit moment Hennie Kuiper en al onze verdere tourvedetten. Dit wordt een absolute top in Noord-Holland, zegt Henk Sterk. mee te doen. "Het was een goed georganiseerde avond", aldus Co- rina. En dat was voor organisator/ presentator Ab den Iseger van restaurant "Lido" een kroon op z'n werk. De eerste drie van de verkie zingsstrijd zijn geworden; Corina Blok, 112 p., zij ontving een 5- daagse reis naar Parijs; tweede werd Mary Grooteman uit Hem, zij behaalde 97 punten en zij kreeg een portable TV; derde werd Hanny Klinkert uit Santpoort met 96 punten en zij ontving een Orlane .make-up set. Op de foto Miss Egmond 1980, rechts haar moeder en links Ab den Iseger. Miss Egmond zal ook aamvezig zijn tijdens de wieleriJSde in de "Nacht van Egmond" op 29 juli 1980. hal beschikbaar (zie ook de agen da). Aanstaande maandag start de traditionele zwemvierdaagse weer. Deelname voor iedereen terwijl de deelnemerskaarten kun nen worden afgehaald aan de kassa van het zwembad. In augustus worden weer de bekende sporthal cupwedstrijden gespeeld. Dit tour- nooi, één van de best bezette tournooien van Nederland, wordt voor de tiende maal gespeeld; DAT de oudste inwoonster van Egmond, mevr. Snijer-van Andel vrijdag 11 juli 1.1. is overleden. Zij was woonachtig in het bejaarden centrum "Torenduin" en bereikte de leeftijd van 98 jaar; Het begint zo langzamerhand gewoonte te worden, dat Egmond aan Zee weer een kermis heeft. Sterker nog, de kermis op het plein aan het Burgemeester Eymaplein is net achter de rug, hoewel die belangrijk minder in omvang is dan de kermis, die van vrijdag 18 t/m woensdag 23 juli op het grote parkeerterrein bij het strand wordt gehouden. Vroeger was kermis in Egmond aan Zee ook een normaal ver schijnsel, maar aangezien de vroede vaderen van toen onder druk van allerlei omstandigheden en gebeurtenissen het besluit moesten nemen, dat er nooit geen kermis meer in Egmond aan Zee Het was voor velen een lekker Mathieu Pronk, Bert Oosterbosch en Jan Raas en de hopenlijke Tourwinnaar "Joop Zoetemelk zullen aan de start verschijnen. Het zal een uniek gebeuren worden voor de regio. Gezien de prestaties van onze Nederlandse renners in de "Tour de France" zal de organisatie dieper in de buidel moeten tasten om deze renners naar Egmond te krijgen, maar door onze landelijke sponsors uit de regio is het toch mogelijk een reduktiebon te verlenen op het entreebewijs van 10,--. Deze reductie is 2,50, kinderen beneden de 14 jaar gratis toegang. Voor de voorverkoop van de toe gangsbewijzen kunt u nu al tere^t bij de Kooperen Visch en de ne^Pi filialen van de Alkmaarse Krant en Westenbrink-meubelen in Den Hel der, Alkmaar en Beverwijk. Zij zijn met "Onze Krant" de sponsors van deze ronde. De start voor de amateurs be£^ om 15.00 uur voor de 75 kilometer, om 19.30 uur de zgn. "Dikke Bandenrace", deze zal gesplitst worden in twee groepen, nl. de zogenaamde renners en de frats rijders die met elke willekeurig voertuig mogen verschijnen, de inschrijfkosten hiervan is 100,- per ploeg van 6 personen, indivi dueel/20,-. avondje-uit tijdens de "Miss verkiezing" in restaurant "Li- do" en "Club Romanoff" te Egmond aan. Zee. Door de sfeervolle omgeving voelden de 18 deelneemsters zich volko men op hun gemak. De zes juryleden, waarbij Cor Mooy als voorzitter, Corry Kleijn en Henk Sterk Egmond vertegen woordigde, kregen een moei lijke opdracht om uit de 18 schoonheden de mooiste te kie zen. Door haar spontane en natuur lijke voordracht werd de enigste Egmondse deelneemster Corina Blok als Miss Egmond 1980 ge kozen. Corina vertelde, dat ze knap zenuwachtig was, maar haar vrienden en familie hadden haar overgehaald om aan de verkiezing In Slot II zijn de voorbereidings werkzaamheden in volle gang. De overvloedige regenval is er echter oorzaak van, dat het bouwterrein zeer drassig is, zodat je er hier en daar tot aan de enkels in wegzakt. Het bouwrijp maken ondervindt daarvan ook de nodige hinder, hoewel de zware machines op hun brede luchtbanden er niet zo gauw problemen mee hebben. De sporen die zij trekken, zijn evenwel omgevormd tot water reservoirs, die door hun vormen een aantrekkelijk object blijken te zijn voor een foto, die wij er dan ook prompt van maakte. Even daarna moesten we ons best doen om uit de drassige bodem los te komen en proberen de voeten droog te hou den. Dat laatste lukte duidelijk niet. Maar goed, er zijn meer foto's die niet zo gemakkelijk tot stand komen en dit is er een van. zou zijn, is dit feest jarenlang verbannen geweest, tot in 1977, toen bij gelegenheid van het 1000- jarig bestaan van het dorp, weer een grote kermis plaatsvond. Sindsdien is dat zo gebleven, want voor de gemeente was het ook een aardige inkomstenbron, en dan is een ooit genomen besluit niet meer zo goed onderbouwd. In dit blad melden de kermisexploitan ten hun komst terwijl ze inwoners en gasten van Egmond aan Zee tegelijk nog een geschenk aan bieden in de vorm van een groot vuurwerk, dat op de laatste ker misavond om ongeveer kwart voor elf op het strand voor het dorp wordt afgestoken, op 23 juli dus.

Contact met de Egmonden | 1980 | | pagina 1