met de egmonden Zo was het vroeger Altenburg Een hand vol tijd geven mm ISJ Timmerdorp Egmond-Binnen KORT NIEUWS STOMERIJ KERNER Hoog water LEVENDE MUZIEK 'De Bomschuit' contact 23 JULI 1980 NUMMER 1464 UITGAVE: DRUKKERIJ BELLEMAN B.V. Egmonderstraatweg 3 1934 AA Egmond aan de Hoef Telefoon 02206-1201 Burg. Eymaplein 2 1931 GC Egmond aan Zee Telefoon 02206-1789 Advertentie-tarief: losse plaatsingen 30 ct per mm Bij kontrakt belangrijke reduktie Redactie en foto's: Gerard Belleman Layout en montage: Jan de Raadt - Jaap Eeltink v 7 Egmond aan 3ee> Strand. Een oude ansichtkaart, waarop een postzegel van 1 cent was geplakt is aan de achterkant al de moeite waard om nader te bekijken. Op de zijde waar het adres geschreven moet worden, staat: Zijde voor het adres bestemd. Je zou je eens kunnen vergissen. Het zou in ieder geval jammer zijn, wanneer het adres door het mooie plaatje geschreven zou zijn, wat we hier zien. Het is het strand van Egmond aan Zee, compleet met de badkoetsjes, die door een paard werden voortgetrokken. De wielen waren van hout en tamelijk breed, om niet in het zand weg te zakken. In de koetsjes konden de "deftige" dames zich verkleden en om te voorkomen dat zij zich in hun "schaarse kledij" zomaar op het strand zouden vertonen, werdhetkoetsjenaardezeegereden.waar de deur pas werd geopend, aan de zeekant natuurlijk, zodat de dame vrijwel ongezien het water in kon stappen, waar ze zo snel mogelijk grotendeels in moest verdwijnen, al kon ze ternauwernood het hoofd boven water houden. Overigens zou haar badkledij ons nu alleen al bij het zien het zweet doen uitbreken, maar in die tijd lagen de grenzen van het betamelijke aanzienlijk dichterbij en was er toen reeds sprake van gewaagde kleding. Maar ja, Egmond aan Zee kon er wat aan verdienen en dat was een keiharde noodzaak. Rechts op het duin staat het hotel "Welgelegen", links daarvan is "Zeezicht" met een muziektent ervoor. De "Jan van Speyk" prijkt hier nog in haar oude gedaante, terwijl de vlag op de toren een straffe westenwind laat zien. Onder de toren staat op het duin het café, dat vroeger werd geëxploiteerd door de familie Gravemaker. Op het strand is ook de politie aanwezig, die zich in die dagen niet het hoofd hoefde te breken over de verkeerschaos, want die was er gewoon niet. Hij had dus rustig de tijd om voor dit plaatje te poseren, dat vermoedelijk ook gemaakt werd door een voorvader van de huidige Jonkers van de bekende fotozaak aan de Voorstraat. wij vernemen DAT de zwemlessen maandag 4 augustus weer starten in het Sport centrum te Egmond aan Zee. Ook zijn er nog verschillende uren in de sporthal beschikbaar, zie ook de agenda. A.s. maandag start weer de traditionele zwemvierdaagse. Deelname voor iederen terwijl de In augustus worden weer de be kende sporthalcupwedstrijden ge speeld. Dit tournooi, één van de best bezette tournooien van Neder land, wordt voor de tiende maal gehouden. A.s. zaterdag houdt volleybalverniging "Rapide" weer haar traditionele badgasten-tour- nooi. Afgelopen zaterdag passeer de de 300.000ste bezoeker de kasse van het zwembad; DAT aan de Vrije Universiteit te Amsterdam slaagde voor het kan didaatsgeschiedenis mej. E. Ka non te Egmond aan Zee DAT zondag 27 juli a.s. er een plechtige Vesperdienst zal zijn in de O.K.kerk, 's-avonds om 19.00 Romantisch Tafelen in Egmond Zie de advertentie elders in dit blad Romantisch Essen in Egmond Sehen Sie bitte die Anzeige in diesem Blatt. uur. In de vesperdienst neemt pastoor Spaans afscheid van de parochie Alkmaar en Egmond. Dit n.a.v. zijn benoeming tot pastoor van Dordrecht en Rotterdam per 1 augustus. In de Vesper zullen zingen leden van de Gregoriaanse scholen van het bisdom Haarlem versterkt met leden van de Alk- maarse schola "Eclesia tuae". Na de dienst is er gelegenheid afscheid van pastoor Spaans te nemen in het O.K. verenigingsgebouw; DAT in het kader van een evangelisatieweek van maandag 28 juli tot en met3 augustus a.s. een filmfestival wordt georganiseerd in het gebouw van de O.K. parochie te Egmond aan Zee, elke avond om 20.00 uur en 30 juli om 19.00 uur. Op de avonden zal een lektuurtafel zijn opgesteld en koffie en frisdrank zullen worden geserveerd. De avonden zijn niet geschikt voor kinderen beneden de leeftijd van 12 jaar. Tenslotte zij nog vermeld, dat de toegangsprijs voor elke voorstelling is vast gesteld op 2,~: DAT dinsdag 29 juli a.s. dt gehele dag feest is in ,,'t Witte Huis". De profs van de "Tour de France" zullen daar aanwezig zijn om de prijzen in ontvangst te nemen en de nummers af te halen voor de wielerronde "De Nacht van Eg mond"; DAT circus Holiday zijn tenten zal opslaan in Bergen op het parkeerterrein van het Binnenhof. De circusvoorstelling zal aanvan gen op maandag 28 en dinsdag 29 juli om 16.00 en 20.00 uur. I.v.m. het slechte weer zal dit circus voor velen een aangename verpozing zijn; Niet alleen kleding maar ook: tapi|ten suède gordijnen dekbedden tafelkleden reparatie Tel. 02290-32618 woensdag 23 0.56—13.38 donderdag 24 2.00—14.42 vrijdag 25 2.55—15.32 zaterdag 26 3.44—16.15 zondag 27 4.25—16.52 maandag 28 5.05—17.31 dinsdag 29 5.45—18.14 woensdag 30 6.25—19.00 donderdag (springtij) 31 7.17—19.42 De nieuwe pastoor is er bijna. Nog even en hij zal een van de vertrouwde verschijnselen zijn in de dorpskom van Egmond- Binnen. Op donderdag 31 juli, tijdens de kerkdienst die dan 's-avonds om 19.15 uur in de St. Adelbertuskerk zal worden gehouden, wordt hij aan de parochianen voorgesteld. Een kerk dienst met de presentatie van de nieuwe man, een dienst met het karakter van "dit is 'm nou". Er wordt niet meer gesproken van installaties. Vroeger heette dat zo, maar zoals er zoveel is veranderd, is ook dat niet aan de vernieuwingen ontkomen. Maar zo ingrijpend is dat nu ook weer niet, belangrijker is, hoe de nieuwe ambtsdrager in de parochie van Egmond-Binnen zich inleeft en zijn opdracht uitvoert. Pastoor W. J. J. Klück is daar zelf zeer optimistisch over, hij is bijzonder blij met zijn benoeming en hij kan terugzien op een grote ervaring, die zich dan laat uit leggen als een praktisch beleven en uitdragen van het evangelie, met andere woorden, de blijde bood schap, zoals hij met nadruk zegt. Hij is afkomstig van Bussum, waar hij werd geboren, nu 49 jaar geleden. De laatste tien jaar was hij er ook werkzaam enwel in vier parochiegemeenschappen, van St. Vitus, O.L. Vrouw, het H. Hart en de Hilversumse Meent. Zijn op volger daar is Piet de Reus, die in 1959 naar Rinnegom kwam als kapelaan onder pastoor Van Teij- lingen. In Bussum stond hij er niet alleen voor, maar in Egmond-Binnen is dat wel zo. Hij prijst zich echter gelukkig met het feit dat er zeer veel mensen zijn in de parochie van St. Adelbertus die zich voor het parochiewerk inzetten. En daarbij pakt hij meteen zijn opdracht bij de kop, die als derde in het rijtje van de hem opgedragen taken staat vermeLd: de toerusting van leken, die mede verantwoordelijkheid kunnen dragen in het democra tiseringsproces, "in de goede zin des woords", voegde hij er aan toe. Zijn eerste opdracht is de litur gie. De tweede is de diakonie, d.w.z. de kerk in de samenleving brengen. En hoewel het tweede punt, wil hij juist op die opdracht de meeste nadruk leggen. Hij ziet dit juist als een werkelijk beleven vanuit de kerk, een open oor hebben voor de wereldlijke en maatschappelijke problemen. jjHet is niet alleen bidden" zegt hij 'en denken dat je er dan mee klaar bent". "Vanuit de geest die rust op deze drie pijlers een handvol tijd geven en dat steeds weer, dat kan je ook zonder pastoor te zijn, maar als pastoor zal je het wel moeten doen". Hij vervolgt: "In het verleden werd misschien de nadruk gelegd op punt 1, de liturgie, ik zou het meer op punt 2 willen leggen, in samenhang met de liturgie, maar leidt er niet uit af, dat ik wild- modern ben, het gaat om de dienst aan God en om het respect voor elkaar", aldus pastoor Klück in zijn pastorie op het Kerkplein, waar op dat moment alles nog wat door elkaar stond, want de ver huizer Beentjes had even voor ons gesprek zijn meubeltjes en alles' wat een huishouden vervolmaakt, neergezet. Hij interesseert zich sterk voor politiek, "voor zover we daarmee een bewoonbare wereld maken" zegt hij, "en dan moeten we er aan meedoen". In Bussum maakte hij veel raadsvergaderingen mee, hij vond dat belangrijk, om te weten wat er aan de hand is, maar of hij dat hier ook doet, weet hij nog niet. Hij denkt eerst veel werk te hebben aan het zich inleven in de verschillende problemen, die hier spelen. Zijn kerk is uitgangspunt, van daaruit wil hij alles beleven. Partijpolitiek interesseert hem niet, dat is hem te eng. Hij voelt voor de politiek in het algemeen, zolang die is gebaseerd op een eerlijk uitgangspunt met het doel, het welzijn van eenieder te be vorderen, zonder onderscheid. Hij kent al veel namen van de ver schillende raadsleden en "ook heb ik de gezichten al in mij opge nomen vanyit de kranten" zegt hij. Hij bleek al aardig op de hoogte te zijn van de verschillende weder waardigheden, die zich hier voor doen. Zijn werk in Bussum bewoog zich vanuit zijn kerkelijke visie ook sterk op het sociale vlak. Zijn interesse gaat zondermeer die kant uit. Met zijn 49 levensjaren hoopt hij veel te kunnen doen in het belang van de parochiegemeen schap van Egmond-Binnen en niet alleen daarvoor. Hij hoopt dat hij in zijn werk gesteund zal worden door velen, die mede verantwoordelijkheid durven te dragen, niet alleen voor zichzelf maar ook voor de mede mens. Want onverschilligheid voor alles wat er om hem heen gebeurt kent hij niet. Daarom vindt hij de diakonie zeer belangrijk: "het dienstbaar zijn aan de wereld en dat schept velerlei konsekweri- ties". "Het is dan ook nodig datje een open oor hebt voor het wereld lijk en maatschappelijk gebeuren en meedoet met de groeperingen, die daarmee bezig zijn", aldus pastoor Klück. Vanaf deze plaats alvast een hartelijk welkom in het Egmondse en we wensen hem veel succes. Vrijdagavond 25 juli a.s. om 7 uur begint de markt in het timmerdorp. Deze zal worden geopend door mevr. Kingma. Daar zullen de zelfgeknutselde spullen van de kinderen worden verkocht, welke zij deze week gemaakt hebben. De opbrengst hiervan zal de onkosten van de knutselspullen moeten dekken. Er zijn ook nog andere attrakties, zoals ballen gooien, pijltjes wer pen, vlotbruggen, enz. Deze avond is er ook een play back wedstrijd door de kinderen, er is dus voor elk wat wils. Zaterdagmorgen wordt alles af gebroken, om half twee zal het vreugdevuur worden aangestoken. De brandweer zal er bij aanwezig zijn en zij zullen daarbij gesteund worden door de jongens en meisjes van het timmerdorp, die door de brandweer geoefend zijn. Komt u allen kijken wat deze jonge brand weermannen en -vrouwen er van zullen maken Uw diner in ons gezellige restaurant 81 NU nog gezelliger met Specialiteiten restaurant HOTEL SUNNY HOME Parallelweg Tel. 1368 (onder de vuurtoren)

Contact met de Egmonden | 1980 | | pagina 1