met de egmonden rl mm RIJKSPOLITIE Hoge golven tijdens Bonds-strandreddingdag li® Dokter Helle neemt afscheid I Kijkdag fietsen Een kinderrubriek; wie doet er mee KORT NIEUWS wij vernemen Hoog water contact 10 SEPTEMBER 1980 NUMMER 1471 UITGAVE: DRUKKERIJ BELLEMAN B V Egmonderstraatweg 5 1934 AA Egmond aan de Hoef Telefoon 02206-1201 Burg. Eymaplein 2 1931 GC Egmond aan Zee Telefoon 02206-1789 Redactie en foto's: Gerard Belleman Advertentie-tarief: losse plaatsingen 30 ct per mm •Bij kontrakt belangrijke reduktie Layout en montage: Jan de Raadt - Jaap Eeltink Op donderdag 18 september en vrijdag 19 september 1980 van 17.00 tot 18.00 uur bestaat er weer gelegenheid om op het politiebureau der rijkspolitie te kijken of uw gestolen fiets bij de gevonden exemplaren staat. U wordt echter wel dringend ver zocht om op de genoemde tijden te komen kijken. U moet van vermissing van uw fiets uiteraard wel aangifte hebben gedaan bij de politie. Er wordt GEEN fietsenverkoping gehouden Na twee-en-dertig jaar als arts werkzaam te zijn geweest, zal dokter J. C. E. Helle zijn praktijk beëindigen. Binnenkort wordt officieel afscheid van hem genomen. De praktijk aan de Voorstraat oefende hij uit tesamen met zijn collega dokter D. Zuiderveld. Deze krijgt nu assistentie van dokter R. J. Moes, die als opvolger van de scheidende arts is aangesteld. De heer Moes is eind juli van dit jaar teruggekeerd uit Ghana (West-Afrika), waarheen hij met zijn gezin vertrok in 1976, na de zendingsdienst, die plaatsvond in de Ned. Hervormde kerk te Egmond aan Zee. Hij was in Ghana werkzaam in een ziekenhuis in dienst van de Raad van de zending van de Ned. Hervormde kerk. De nieuwe arts is 33 jaar. Hij is ter plaatse geen onbekende, aangezien hij reeds woonde te Egmond aan Zee van 1969-1976, het jaar waarin hij werd uitgezonden. In 1973 rondde hij zijn studies af. Volgende week hopen wij de periode dokter Helle in het Eg- mondse nader onder de loupe te nemen. Op dit moment kunnen wij reeds berichten, dat er een af- scheidskomitee is opgericht, met het doel hem een feestelijk af scheid te bereiden. Men is van mening, dat dat na 32 dienstjaren zeker van toepassing is. Hem zal dan ook een afscheids receptie worden aangeboden op vrijdag 3 oktober in de zaal van de Prins Hendrik-Stichting. Om 19.05 uur wordt hem een aubade ge bracht, waarna om 19.30 uur een ieder in de gelegenheid zal worden Een foto uit het familie-album. gesteld dokter Helle de hand te drukken. Afscheid nemen kost, waarvoor het komitee de benodigde gelden bijeen hoopt te krijgen door de medewerking van de vele j J|'én- ten en andere sympati:v^en. Daartoe zijn er rekeningen ge opend bij de Rabobank, onder nummer 3157.58.333 en bij de N.M.B. ondernummer65.13.23.606. Vermeld s.v.p. bij uw gifölLAf- scheid dokter Helle". {K Het afscheidskomitee bestaat uit: J. Kingma, burgemeester van Egmond; S. H. Kingma, tandarts te Egmond a/d Hoef; F. Ziek, direkteur Prins Hendrik-Stichting; mevr. T. de Groot, Kerkstraat 7 te Egmond aan Zee; P. Kareis, Ju- lianaweg 33 te Egmond a/d Hoef; W. de Lange, Platsojenstraat 20 en J. W. Mol, Voortstraat 29 te Egmond aan Zee. ïL Iemand, die ter plaatse niet helemaal bekend is, zou geneigd zijn te denken, dat op dit punt een poelierszaak is gevestigd, maar het bord met opschrift "Rijks politie" wijst op andere bezig heden, die niets met het duin konijn hebben te maken, dat vorige week vanaf zijn hoge post het nijvere gedoe aan de Voorstraat onder hem overzag. Hoewelde politie wordt toch meer dan eens in het geweer geroepen, als het om wild gaat, dat afkomstig zou kun nen zijn van een strooptocht in Egmondse duinen. Of het stomme dier daar ook mee had te maken, is niet bekend, maar het doet wel vermoeden. Mis schien heeft men gedacht, dat de mensen van de politie ook wel eens wat toekwam, tenslotte doen zij ook hun best en daar mag je wel eens een konijntje voor over heb ben. En als ze dan toevallig niet thuis zijn op het politieburéau, dan leg je het geschenk op het naam bordje. in ieder geval zo, dat het in het oog springt. Ook het fotografenoog van Frans Tijssens ontging het niet, dat hier van een ongewoon plaatje sprake was en hij nam dan ook onmiddel lijk maatregelen, waarvan hier het resultaat staat afgedrukt. DAT vanaf donderdag a.s. bij de Van Speykschool te Egmond aan zee een papiercontainer staat op gesteld. De Van Speykschool heeft veel geld nodig om allerlei akti- viteiten in het nieuwe leerjaar te kunnen ondernemen. Met de op brengst van uw oud papier kan daarvan een belangrijk deel bekos tigd worden. Deponeer uw oud papier dus in de container, de school is er mee gebaat en u bent er van af. Ook te Egmond-Binnen staat op zaterdag 13 september een container opgesteld voor uw oud papier op het Kerkplein t.b.v. de s.v. St. Adelbert; DAT de volleybalvereniging Re lax te Egmond aan de Hoef belang stellenden er op attent maakt, dat de thuiswedstrijden van heteerste- dames- en herenteam weer in het dorpshuis worden gespeeld en wel op zaterdag, aanvang 18.15 uur. De heren beginnen op 20 september en de dames op 27 september. Iedere week zal onder het "Verenigings- nieuws" in het "Contact" worden vermeld of er de daarop volgende zaterdag wordt gespeeld en door wie. Relax rekent op veel belang stelling. De vereniging wil graag nieuwe leden welkom heten. Als u dus een balletje mee wilt spelen, informeer dan eens bij Alie de Jong, Pr. Irenelaan 22 te Egmond aan de Hoef. Zie voor het overige het "Verenigingsnieuws"; DAT het Prinses Beatrixfonds v. 15 t/m 21 september uw aandacht vraagt. Om uw geheugen op te frissen, waarvoor dat is? Welnu, het fonds biedt de helpende hand aan gehandicapten, die door ver schillende spierziekten uw hulp hard nodig hebben. Het fonds stimuleert ook het onderzoek om een oplossing te bereiken voor die ziektebeelden, waar de huidige medicijnen niet helpen. U kunt dus zeer goed werk doen door in de oranje bus, die u binnenkort wordt voorgehouden, uw gave te depo neren. En Ria Noteboom, die de kollekte hier organiseert, zou graag nog wat mensen noteren, die haar bij de kollekte willen assi steren. U kunt haar bellen op nummer 2387 en zij woont Pr. Marijkelaan 2 te Egmond aan de Hoef; DAT de jeugdbowlingbond Eg mond jeugdleden kan plaatsen vanaf de 10-jarige leeftijd. Er wordt gespeeld op woensdagmid dag, een uitstekende middag dus. Bel even 3145 of 3820 en u hoort er alles over. Zie ook de advertentie in dit blad; DAT de peuterspeelzaal ,,'t Pan dabeertje" te Egmond aan Zee op woensdagmorgen met een nieuwe groep is begonnen. Ouders van peuters, die voor hun spruit graag een plaatsje vrij gehouden willen hebben, bespreken dat even met mevrouw Jongkees, Winkelman plantsoen 22, tel. 2327; DAT in "De Kapberg" te Eg mond aan de Hoef weer een nieuwe tentoonstelling zal worden geo pend, en wel op vrijdag 12 sep tember a.s. om 20.00 uur. Bert Frijns laat er glaswerk zien, Hele- ne Briels brengt textiel, evenals Marina van Tuikwerd, terwijl Pau- line Wiertz met keramiek komt. De tentoonstelling duurt tot en met zondag 12 oktober. De galerij is geopend van woensdag tot en met zondag van 12.30-17.00 uur; DAT er een verkeerslichtinstal latie wordt aangelegd bij de over steekplaats voor het gemeentehuis te Egmond aan de Hoef. Zoals bekend zal zijn, is er over dit punt veel gediskussieerd in de raad. Er werd toen ook gesproken over de aanleg van de installatie even verder op de Herenweg, zulks op advies van verkeersdeskundigen. Dezelfde deskundigen ontraadden aanleg van stoplichten op de drie sprong Egmonderstraatweg/He- renweg. Voor voetgangers bete kent de aanleg op dit punt een beveiliging. In hoeverre het ver keer en de doorstroming daarvan er op vöor- of achteruit gaan, zal de toekomst moeten uitmaken; DAT er ondertussen een tweede Egmondse radiozender bij is ge komen. Het is Radio Egmond- Binnen, die door de week elke avond uitzendt op de FM 102 tussen 18.00 en 19.00 uur. Dit bericht vernamen wij naar aanleiding van een verzoek om u mee te delen, dat woensdagavond 10 september tus sen 18.00 en 19.00 uur een vraag gesprek zal worden uitgezonden met pastoor W. Klück, over zijn ervaringen, reeds opgedaan in de weken, die hij in Egmond-Binnen werkzaam is. Zaterdags is de zender ook te beluisteren van 10.00- 12.00 uur en zondagmiddag van 12.00-18.00 uur met een verzoek programma. U kunt uw verzoek opgeven op tel.nr. 2401; DAT Radio Noordzee, na een tijdje gezwegen te hebben wegens reorganisatie op maandag 15 sep tember weer in de lucht komt met een feestuitzending, wegens het 1/2-jarig bestaan. De zender komt terug in stereo met kompleet nieuwe programma's, waarvoor De uitgestelde bondsstranddag van de K.N.B.R.D. kon zondag j.1 plaatsvinden, hoewel het er aanvankelijk op leek, dat de weergoden toch weer roet in het eten zouden gooien. Waren de hoge golven geen aanleiding om alle oefeningen af te gelasten, toch moest er worden besloten om het onderdeel roeien van het programma af te voeren. De Egmondzeeër Reddingsbrigade, die op eigen terrein uitkwam tegen verschillende andere kust- reddingsbrigades, liet zich van een uitstekende kant zien. Sportief werd er om de punten gestreden, waarbij tevens tot uitdrukking kwam, dat de E.R.B. bij werkelijk optreden zijn mannetje staat. Deze ploeg won ook de burgemees ter Kingma-wisselbeker voor de beste jeugdploeg. Afdeling senio ren: Egmond 1, eerste prijs bij het vervoer van een drenkeling over 75 meter; een tweede prijs voor de redding met de redlijn; een derde prijs voor de redding met de tuigjes. Egmond 2: een eerste prijs bij de redding met de tuigjes; een derde prijs bij de estafette wed strijd. De^èer W. Verbeek verzorgde bij de verschillende onderdelen een duidelijk kommentaar, terwijl een aantal brigadeleden na afloop van de oefeningen een demonstratie gaf, hoe er met de surf-kano moet worden gevaren. De heren Rolf van het hoofdbestuur en Bas van de C.C.K. spraken na afloop waar derende woorden over de presta ties van de deelnemers. Loco-burgemébster G. Damstra had veel waardering voor het werk van de E.R.B. De teamgeest deed hem weldadig aan en hij was enthousiast over de inzet van de verschillende deelnemende bri gades, waarvan hij een groot aantal jeugdigen aan het werk had gezien. Tenslotte reikte hij de prijzen uit. De door de E.R.B. gewonnen prijzen zijn: afdeling jeugd: eerste met de redding met tuigjes, op de 150 meter estafette, bij het jeugd- roeien, bij de redding met de redlijn en tweede bij het vervoeren van een drenkeling over 75 meter. De E.R.B. zat dus goed in de prijzen. Met Monster, Zandvoort en Egmond bezette Egmond met een gelijk aantal punten de eerste plaats in deze nationale bonds wedstrijden. Het was jammer, dat het roeien moest uitvallen, want in dit nummer werd Egmond alge meen gevreesd. Het had erin gezeten, dat de E.R.B. alle bri gades achter zich had gelaten. Op de algemene vergadering van de kustbrigades zullen genoemde drie verenigingen een herinneringspla quette uitgereikt krijgen. wij verwijzen naar het in dit blad opgenomen bericht. Peter van Holland is er ook weer bij, die ons meedeelde, dat hij van plan is om volgend jaar een non-stop disco show te geven van 100 uur. Zoals bekend maakte deze volhouder onlangs de 80 uur vol. Hij zoekt nu reeds een sponsor, die zich met hem in verbinding kan stellen op telefoon 3327. 't Is misschien ook goed te weten, dat hij zich bezig houdt met drive-in shows, die door hem kompleet worden verzorgd waar u dat maar wenst; DAT Thea van Loenen van het café ,,'t Slotje" te Egmond aan de Hoef zaterdag a.s. een aantal trainingsjacks zal uitreiken aan het zaterdagmiddagelftal van Zee vogels. Dit geschiedt op het Zee- vogelsveld om 13.30 uur in aan wezigheid van haar vader, de heer C. Groot, die als leider van het elftal voor Zeevogels zijn sporen verdiende en als zijn gezondheid het toelaat die taak graag weer voortzet; DAT op dinsdag 16 september een "DART-wedstrijd" wordt ge houden (pijltjesgooien) door een Engels/Hollands team van 't Swintje". Deze wedstrijd is in café ,,'t Slotje" te Egmond aan de Hoef terwijl de return wedstrijd op 8 oktober is in ,,'t Swintje"; DAT circus Boltini zoek is. Maandag 8 september 1.1. had het circus zijn tenten op moeten slaan op het parkeerterrein aan de Kennedy-Boulevard, maar al wat er kwam, geen circus. En toch gaven de affiches overal in het dorp duidelijk de komst van het spek takel aan. Ook op de VVV was geen afbericht binnengekomen. Het zou het laatste tournee zijn, dat waar schijnlijk eerder is afgebroken dan in de bedoeling lag. Over enkele weken krijgt het "Contact" er een nieuwe rubriek bij: een kinderrubriek. Iedere lagere school uit de Egmonden kan hieraan meewerken. Al naar gelang het aantal deelnemers kan iedere school enkele keren per schooljaar een klas iets laten schrijven voor de rubriek. Dit kan een verhaaltje zijn, een tekening, een gedicht, een verslagje van een bepaald gebeuren, een interview, enz. enz. De redaktie zoekt daaruit dan het meest geschikte om te plaatsen. De rubriek gaat normaal gesproken eens in de 14 dagen een plaats in het "Contact" krijgen. Zodra bekend is welke scholen mee willen doen (kinderen van de St. Jozefschool te Egmond aan de Hoef hebben reeds gereageerd) kan er een rooster gemaakt worden om het geheel soepel te laten verlopen. Ook zal dan een redaktie-adres gezocht worden dat centraal in de Egmonden ligt. Onderwijzend personeel, praat er deze week eens over op school en schrijf uw reaktie aan het redaktie-adres: H. Weijers, Herenweg 67, Egmond-Binnen, tel. 1087. woensdag 10 5.24—17.43 donderdag 11 5.58—18.18 (springtij) vrijdag 12 6.33—18.52 zaterdag 13 7.05—19.24 zondag 14 7.35—19.50 maandag 15 8.12-20.21 dinsdag 16 8.47—20.55 woensdag 17 9.30—21.48 donderdag 18 10.29-22.58 Opgevangen: Vol trots ging opa met zijn kleinzoontje naar de ijswin- kel van Pravisani om een ijsje voor hem te kopen. Dichtbij de ijswinkel aan gekomen vroeg opa aan zijn kleinzoon, wat tegenwoordig een ijsje kost. Prompt ant woordde de kleine: "Dat zei die jifrouw ase wel zegge." J.V.

Contact met de Egmonden | 1980 | | pagina 1