Jalaëte rnosc© „Altenburg' Vreemde verschijnselen boven De Hoef fzuuW'i» lV mm Radio Noordzee weer in de lucht Duizenden strobalen op het bollenland f (ki SPORTHUIS PETTIT TRIUMPH FIETSEN VOOR DE OUDE PRIJS Volendammer Vishandel op de dagmarkt (p) Volendammer Vishandel wel zijn op de dagmarkt Uit de lucht gegrepen 1 "CONTACT MET DE EGMONDEN" 10 SEPTEMBER 1980 NUMMER 1471 HOTEL - CAFE - RESTAURANT Boulevard 7 - Egmond aan Zee «Hjj ATTENTIE i.v.m. reserveringen zijn de onderstaande data reeds VOLGEBOEKT: 13 SEPTEMBER 10 OKTOBER 8 EN 22 NOVEMBER Aanbevolen: tijdige reservering van Julianastraat 3, Egmond aan Zee Tel. 2016 - privé 3663 ALLES OP SPORTGEBIED DE BEKENDE MERKEN Trainingspakken j Sportschoenen 'm y Voetbalschoenen JL Wintersportkleding '7 ook losse Jacks. Openingstijden: maandag t.e.m. vrijdag 9.00 - 12.30 en 13.30 - 18.00 uur. Zaterdag tot 5 uur, maandag gesloten NOG ENKELE Type: Remnaaf - 26" - compleet vanaf 399,00 Type: Velgram - 3 versn. - 26" - compleet 499,00 Type: trommelrem - 3 versn. 26" - compleet 535,00 (Alleen van toepassing op voorraadfietsen). kleur bruin metallic i dames- en heren uitvoering. TE KOOP GEVRAAGD: gebruikte dames- en herenfietsen Herenweg 174 Egmond aan de Hoef Tel. 02206-1226 (ook na 16.00 uur) Aase doen we 'n lekker bakkie, eerst naar om warme, gerookte IJselmeerpaling Te huur aangeboden: 70 m2 OPSLAGRUIMTE InItelefoon 2.700. (R-43E) Te koop aangeboden wegens overkompleet: nieuwe vaatwasmachi- ne, prijs n.o.t.k. Telefoon 2538. (R-43F) Woningruil Aangeboden: eengez.- woning Alkmaar. Gevraagd: eengezins woning Egmond aan Zee. Verhuiskosten tot 10.000,- worden ver goed. Brieven onder nr. 43-G, bureau van dit blad. (p) Te koop aangeboden: Polyester visboot, type With-Vitting, ook te ge bruiken als zeilboot. Volledig zeilklaar met helling-trailer, 8 pk Ja- maha b.b.-motor en tongenet. Te bevr.: D. v. Arhstel, Boul. Ir de Vassy 44, Egmond aan Zee, tel. 02206-1810. (R-43D) Hoog bejaard paar te Egmond aan Zee zoekt voor de nachten zo spoedig mogelijk DAME als 3e persoon in huis. Brieven onder nr. 43-A, bureau van dit blad. Medewerkster Zwarten- dijk/Kerdijk (22 j.) vraagt te huur zomerhuis/ kl. appartement voor permanente bewo ning in Egmond aan Zee of omgeving. Telefoon 02989-409. (p) Wie wil op nader af te spreken tijden, voor opvang zor gen voor twee school gaande kinderen? Mevr. Timmermans, Pr. Bernhardlaan 39, Eg mond aan de Hoef, te lefoon 2985. Te huur gem. ZOMERHUIS tot mei - tel. 1197. Tevens te koop: diep- vrieskist, 400 Itr., 225,-. Jongeman zoekt werk voor de za terdag. Telefoon 1766. (p) Honderden stalletjes struinwerk Krijn Torringa veilt (ook uw inbrengt Standwerkers - waar zegster - draaiorgel - poppenkast - clowns - folk-music en... B.Z.N. LIVE! Kanen voor een krats. Veiling Beverwijk Meubelboulevard Zaterdag van zes tot zes Vragen en reserveringen 02510-2 90 75 of ons kantoor- veilingterrein. Drie makrelen voor 5,- Dat zal de Dinsdag 16 september a.s. presenteert Mascotte haar Kollektie Najaar 1980 tijdens een flitsende show in Motel Heiloo aanvang 20.00 uur Kaarten a 15,inklusief koffie-complet verkrijgbaar in onze zaak of telefonisch. Stationsweg 85 - Heiloo tel. 072/335465 Stoofperen, 3 pond 100 Clapp's handpeer, 2 kg 195 Spercibonen, kg225 Snijbonen, kg250 Egmond-Binnen Herenweg 25 - Tel. 1488 Te koop Donkerblauwe kinder wagen, 100,--. Abdijlaan 29. (R-44) ADVERTEER IN DIT BLAD Te koop klein model TAFEL- STRIJKPERS. Sterflat 77, tel. 3658. (p) Rond het middernachtelijk uur van zaterdag op zondag zorgde een vreemd verschijnsel boven Egmond aan de Hoef voor enige consternatie. Boven het bloembollenland van Valkering werd een fel knipperend licht waargenomen, dat zich vrij snel her en derwaarts bewoog. De gewaarschuwde politie dirigeerde een patrouillewagen naar de plaats des onheils, die rijdend langs de Nachtegaal het verschijnsel trachtte te lokaliseren. Met schijn werpers werd de omgeving afgezocht en na enige tijd kwam men achter de nuchtere werkelijkheid. Hoog in de lucht stond een vlieger met aan de staart een knipperlicht. Met een batterijtje en twee transistors Als er wind staat kan je een vlieger oplaten en heb je overdag geen tijd, dan doe je 't 's avonds. Maar als het donker is en de maan laat verstek gaan, dan zie je de vlieger niet en dan weet je ook niet zeker of ie nog hoog aan het zwerk staat. Om dat probleem op te lossen, bind je een lampje aan de staart, die duidelijk zijn positie aangeeft. Nog beter is het, om er eep knipperlichtje aan te binden, dat valt meer op tussen alle sterren, aangezien die hun schijn sel regelmatig uitstralen zonder onderbreking. Een knipperlichtje is dus de oplossing. Het waren allemaal overwe gingen, die een jongeman te Eg mond aan de Hoef door zijn brein liet flitsen. De vlieger had hij al, alleen het knipperlicht moest er nog komen. Aangezien hij niet geheel onkundig was over de werking daarvan, nam hij enige transistortjes, een printje, een batterijtje en een lampje, waar over hij vrijelijk kon beschikken, aangezien het magazijn van zijn vader genoeg keuze bood. Met een soldeerbout knutselde hij binnen een kwartier het hele zaakje in elkaar, bond het aan de staart van de vlieger en ziedaar, de positie was nauwkeurig te bepalen. Rond 22.00 uur stond de vlieger hoog boven het bloembollenland maar toen bleek het lichtje te zwak. Dat kon beter, dus dan nog maar even de vlieger inhalen. Binnen vijf minuten was het resultaat naar volle tevredenheid en hoog in de lucht gaf het fel knipperend lichtje met korte flitsen al zwaaiend aan de vliegerstraat zijn positie aan. Alles funktioneerde goed en onze vlieger-knutselaar besloot het touw vast te binden aan een paaltje in het gerooide bloembollenland. Dan kon hij ondertussen binnen tv kijken. Rond het middernach telijk uur zou hij hem wel weer binnenhalen. Een vreemd hemellichaam Voor hem was dus alles ge sneden koek maar niet voor ieder een. Het vreemde knipperlicht trok de aandacht van verschil lende voorbijgangers en fantasie hoeft niet, erg ver te gaan om onmiddellijk aan vliegende scho tels te denken, die pogingen onder nemen om te gaan landen. Ijlings werd de politie op de hoogte gesteld en terwijl onze vlieger/constructeur zo onschuldig mogelijk al koffie slobberend naar de tv zat te kijken, kwam het politie-apparaat in werking. Rond middernacht ging hij eens kijken, hoe zijn vlieger het maakte en dat bleek uitstekend. Maar weldra werd zijn aandacht getrokken door schijnwerpers, waarvan hij op zijn beurt de herkomst niet wist, maar daar kwam hij spoedig achter, want in het donker ontwaardde hij op het bloembollenland een figuur, die zijn vlieger had ontdekt en hem ijverig binnenhaalde. Het bleek een vrouwelijke agent van politie te zijn, die hevig schrok na zijn alleraardigste goedenavondgroet, want ze ging blijkbaar zo zeer op in de vliegersport, dat zij zijn komst niet had gehoord. Zij en haar mannelijke collega's bleken de grap echter minder te kunnen waarderen en gedreigd werd met in beslagname van de vlieger en het knipperlichtje, dat nog ijverig dienst deed. Maar zo ver kwam het niet, want tenslotte was er geen sprake van een overtreding. Tevreden kon onze Op de landerijen in de Egmonden worden weer duizenden strobalen aangevoerd, die straks uit elkaar worden gehaald, om het stro over de ingeplante bloembollenvelden te verdelen. Het beschermt de bollen tegen vorst en bovendien voorkomt het stuiven^Je balen worden uit andere Vroeger meer dan nu werd het ook veel in veestallen aangewend. Door de bollenteelt in Holland heeft het stro hier nog waarde, zulks in tegenstelling tot grote gebieden in Frankrijk en o.a. Denemarken. Daar weet men zich met de grote hoeveelheden stro geen raad en men steekt het dan ook ter plekke in brand. In deze tijd kan men daar |J dan ook overal grote brandende ||p|f oppervlakten waarnemen. De as van het verbrande stro is echter weer uitstekend voor de bodem, zodat het toch nog ergens goed voor Vroeger was het leger nog een belangrijke afnemer, want elke dienstplichtige van vroeger weet erover mee te praten, wanneer hij voor een nieuwe lichting ingezet werd om strozakken te vullen. Niet alleen stro werd er dan in de zak gepropt maar ook de meest on waarschijnlijke voorwerpen, die een pas opkomende recruut zijn debuut in dienst nog moeilijker maakte dan die al was. Maar op zijn beurt deed hij hetzelfde. U ziet, stro was toch een betekenisvol afvalprodukt, dat nu wat naar de achtergrond raakt maar wellicht in de toekomst weer aan waarde zal-winnen. streken van het land aangevoerd, van daar waar graan wordt verbouwd. Het stro blijft daar als afvalprddukt over maar doet op het bollenland uitstekend dienst. knipperlichtvliegerbouwer met zijn kostbaarheden huiswaarts ke ren, waar wij de volgende dag de foto maakten van het pakpapieren bouwsel. "Noem mijn naam maar niet" zei hij, "want als ik 't weer doe, weten ze meteen wie ik ben, hoewel, deed ik eigenlijk wat verkeerds?" Volgens ons niet maar wie zijn wij? Misschien staat er wel ergens in de wet, dat je 's nachts niet vliegeren mag. Dat zoeken we op. De fans van radio "Noordzee" hebben zich enige tijd met een andere zender tevreden moeten stellen, want hun favoriete baken was wegens revisie zeer zwijgzaam. Maar maandag 15 september a.s. komt de zender weer terug en opent met een feestprogramma van 6 uur, te beginnen om 19.00 uur, omdat "Noordzee" een half jaar terug voor het eerst van zich liet horen. Het programma is in stereo te beluisteren en is kompleet nieuw van opzet. Afgewisseld door veel muziek wordt er verslag gedaan van de aktiviteiten van de achter liggende 6 maanden. De studio is totaal vernieuwd en van moderne apparatuur voorzien. De programmamakers hebben ondertussen niet stil gezeten en zetten een scala voor van attrak- tieve momenten, die de luisteraars zullen boeien. Bovendien zal er elke heel uur nieuws worden uit gezonden gedurende elke uitzen ding door Peter van Holland, die zich van de medewerking van het "Contact" verzekerd weet. Na maandag 15 september ziet het programma er als volgt uit: dinsdag 21.00-24.00 uur: Ab van Egmond presenteert, een pro gramma van lichtklassiek. con- tatje; zaterdags 12.00-13.00 uur; Nederlandstalig top-tien, Adje Pa tatje; 13.00-14.00 uur: Do you remember, Klaas Vaak; 14.00- 15.00 uur: Rock and Rollshow of Countrystyle, Adje Patatje; 15.00- 16.00 uur: Die is raak, Klaas Vaak; 21.00-24.00 uur: Wie van de drie, pres. afwisselend Aris Brandaris, Adje Patatje en Klaas Vaak; zondags 10.30-13.00 uur: 'tAlf Elfie, pres. Aris Brandaris op z'n derps; 13.00-16.00 uur: Verzoekhoek met ruim 80 verzoeken, Edje Kroketje; 21.00-22.00 uur: Radio Noordzee Info met nieuws, evenementen enz., pres. Peter van Holland; van 22.00 (tien) tot we zullen wel zien: Ab van Egmond draait op verzoek. ferences enz.: donderdags 21.00- 24.00 uur: Hollands Glorie, presen tatie Peter van Holland; vrijdags 20.00-22.00 uur: "Goud voor jongen oud", presentatie Aris Brandaris; 22.00-23.00 uur: Hollands Glorie, interviews, muziek e.d. door Peter van Holland; 23.00-24.00 uur: Sweet memories, presentatie Adje Pa- Te koop SPORTWAGEN, Triump Spitfire 1500, linnen kap overdrive, motorisch prima, is van juli 1975, 2500,--. Te koop: Manou 2-pers. bankje -F stoel, beiden z.g.a.n., 600,--. Telefoon 4599. (R-43J)

Contact met de Egmonden | 1980 | | pagina 3