met de egmonden mm IS) KORT NIEUWS Droogbloemen dekoraties A. M. Zentveld Transportbedrijf Beentjes zit met problemen Ingezonden Sportcentrum Gerard du Prie vol mogelijkheden 'De Bomschuit'l 1 HOTEL SUNNY HOME Najaars braderie "Lamoraal v. Egmont" Nieuwe veegwagen langs Egmonds straten Hoog water contact 8 OKTOBER 1980 NUMMER 1475 UITGAVE: DRUKKERIJ BELLEMAN B Egmonderstraatweg 5 1934 AA Egmond aan de Hoef Telefoon 02206-1201 1931 GC Egmond aan Zee Telefoon 02206-1789 losse plaatsinge Bij kontrakt bel 30 ct per mm jngrijke reduktie Redactie en foto's: Gerard Belleman Layout en montage: Jan de Raadt - Jaap Eeltink wij vernemen DAT zij er bij horen en dat wil zeggen, dat er van 13 tot 18 oktober in de Egmonden wordt gekollek- teerd voor de geestelijk gehandi capte medemens. Zij horen er bij maar ze kunnen het zelf niet. Ze hebben onze hulp nodig om deel van leven te hebben. Mensen zoals wij allemaal, maar verstandelijk /(jK kunnen ze ons niet bijbenen. Zij komen in de kou te staan, omdat er méér zijn, die denken normaal te ziin, zoals wij. Als u dus de kol- lektebus ziet, waarop het hierbij afgedrukte embleem staat, geef dan mild voor hen die het graag zelf hadden willen verdienen maar het niet kunnen. Let op dit embleem, want juist in de kollekteweek kunnen anderen van uw mildheid misbruik maken; DAT Gerard du Prie volgende week dinsdag aan de Voorstraat 132 te Egmond aan Zee zijn sport centrum opent. Van 19.00-21.00 uur bent u welkom om het geheel te bezichtigen. Burgemeester King- ma zal de opening verrichten. Men leze verder de advertentie in dit blad; DAT Egmondia vrijdag a.s. weer zijn bekende klaverjasdrive houdt in de kantine op het sportpark. Zoals vanouds zijn de prijzen om over naar huis te schrijven; Ook bosjes om optehangen Meer dan 100 soorten van de nieuwe oogst Veel zijden-bloemen, zijden-bloemstukjes, kamerplanten enz. enz. Dagelijks versesnijbloemen BLOEMSIERKUNST Albertsweg 27 - Tel. 2075 EGMOND-BINNEN DAT het transportbedrijf G. Gul te Egmond aan Zee binnenkort 75 jaar bestaat. Dat hoopt Gerrit Gul en zijn ega met hun kinderen en familie tegelijk te vieren met hun 25-jarig huwelijksfeest. Volgende week zullen wij de geschiedenis van dit bedrijf verder belichten; DAT Armando Jongeian, wo nende aan het Jacob Scholplant soen te Egmond aan Zee, na ruim een jaar de politie-opleidings- school te Amsterdam gevolgd te hebben, te Wormerveer beëdigd is. Hierna is hij in aktieve dienst gekomen bij de gemeente-politie van Zaanstad; DAT SRV-man Joop Lemmink aan de Noorderstraat te Egmond aan Zee vanaf donderdag de 15- strippenkaart in zijn winkel voert. Zoals bekend gaat de SRV- orga nisatie Nederland de strippenkaart in de bij haar aangesloten zaken verkopen, zodat u zich vanaf deze week ook bij Joop Lemmink van een buskaartje kunt voorzien; DAT een 47-tal Egmondse be jaarden een bijzonder geslaagde trip hebben gemaakt naar Twente. In Twente kan een feest niet slagen, zonder dat ze daar meteen maar op Twentse wijze een bruiloft op louw zetten. En zo kon het gebeuren, dat Jan Gouda en mevr. Krom-Boendermaker tot bruids paar werden verheven en op uit bundig Twentse wijze "in het echt" werden verbonden, want zonder bruidspaar is er geen reden tot feest vieren; DAT de gemeenteraad van Eg mond op maandag 20 oktober weer bijeenkomt voor het nemen van belastingmaatregelen voor 1981. Deze extra raadsvergadering is noodzakelijk, omdat de te nemen maatregelen vóór 1 november aan GS moeten worden voorgelegd; DAT de v.v. Zeevogels op dit moment de enige vereniging is, die niet bereid is de gebouwen op het sportpark over te nemen van de gemeente. Op een vraag van raadslid Van de Ende, wat de reden dan wel was, antwoordde wethou der Damstra, dat Zeevogels onder de huidige economische omstan digheden daarin veel kosten ziet door toekomstig onderhoud. Er viel in dit verband de suggestie, om dan maaktal "huuraanpassing" over te ga^i DAT raadslid mevr. A. Wullems via de raadsvoorzitter Kingma speciaal aan de mannelijke raads leden het verzoek richtte, niet te inten^^iperen wanneer een vrou- welij^raadslid aan het woord is. Dit gebeurde volgens haar maar al te dikwijls. Burgemeester Kingma beloofde er op te letten; DAT de informele ontmoetings ochtend zondagmorgen in 't dorps huis te Egmond aan de Hoef, aie plaatsvond bij gelegenheid van het tienjarig bestaan van het dorps huis, een ongedwongen en gezellig karakter had. Er waren geen officiële speeches, geen andere plichtplegingen en er waren ook geen geschenken, uitgezonderd een bloemstukje, maar daar keek voor zitter Frans Thijssen zelf van op. Er werd gezellig wat van gedach ten gewisseld over allerlei en niet over het dorpshuis. Zo was het bedoeld en dus was het geslaagd; DAT bakkerij De Haan aan de Abdijlaan te Egmond-Binnen op donderdag 9 oktober a.s. zijn ge heel vernieuwde banketbakkers zaak zal tonen. Het wordt een verrassend geheel, dat zit er in. De Haan kennende. Zie verder de advertentie in deze uitgave van het "Contact". BEDANKT Bedankt heer schutter, die zo nodig onze grijze kater als schiet schijf moest gebruiken. Bedankt heer schutter voor de fijne week die je mijn vrouw en mij hebt bezorgd, bedankt voor deze lafhartige moord op een diertje dat zich niet tegen een b'eest als jij kon verde digen. Bedankt. Bedankt. Cor en Sonja Wijker De Logger 38. Egmond aan Zee Om in deze tijd van economische teruggang een bedrijf in stand te houden, moet er veel werk worden verzet en moet er nóg meer gerekend worden, om de eindjes aan elkaar te knopen. Wanneer je dan ook kans ziet om dankzij een goed beleid de zaak uit te breiden en meer mensen aan het werk te houden, dan doe je het goed en verdien ie eigenlijk een pluim en moet je kunnen rekenen op mede werking van de overheid, juist omdat het van veel waarde is, dat er in dit gebied werkgelegenheid is. Maar het handhaven van strakke regels door de gemeente, daarbij geadviseerd door de commissie "beroep- en bezwaarschriften", maakt het vooralsnog onmogelijk dat de fa. Beentjes een onderko men kan bouwen voor zijn negen bedrijfswagens op een stuk grond aan de Herenweg 163a te Egmond aan de Hoef. omdat er een agra rische bestemming op rust. In deze grond is geinvesteerd, er zit veel geld in en dat is gedaan op toezeggingen van het toenmalige gemeentebestuur in 1974. De wa- ens staan er open en bloot en er an niet voldoende toezicht op uitgeoefend worden. Het is te gek voor een bedrijf, wanneer je grond hebt liggen om elders weer grond erbij te moeten kopen, terwijl het huidige stuk renteloos blijft liggen. Dat is niet meer op te brengen. Om ons heen kijkend zijn er veel gebouwen aan te wijzen, die zeker niet alleen voor agrarische doel einden worden gebruikt. De ge bouwen hebben een gedeelde funk- tie en dat is economisch gezien in de meeste gevallen noodzakelijk. De fa. Beentjes is een transport bedrijf en vervoert alszodanig ook veel bloembollen, heeft dus ook een agrarische funktie en past dus ook in een agrarisch gebied. Het be drijf beschikt over eigen grond, zit daarom een ander niet in de weg en zou dan ook op grond van toezeg gingen in het verleden door de overheid geholpen moeten worden, in die zin, dat het gewoon toestem ming krijgt om verder te werken en te mogen bouwen. Het nieuwe gebouw kan mooier worden als menige smakeloze loods, die zo genaamd agrarisch is. Bovendien is het belangrijk, dat er een stuk werkgelegenheid in stand wordt gehouden en dat is een belangrijke taak van de overheid. Nood breekt de (agrarische) wet. de Prins Hendrik-Stichting, na dat zij met een jeep van huis waren gehaald en door het muziekkorps door Egmonds straten naar de Stichting bege leid. Hier werd het echtpaar toe gezongen door tientallen kinderen, waarna in de grote zaal gelegen heid was om afscheid te nemen van deze Egmondse arts, die geduren de 32 jaren zijn werk in Egmond heeft verricht. En van die gelegen heid maakten zeer veel Egmon- ders gebruik. De receptie begon om 19.30 uur en nam zeker twee uur tijd al vorens de laatste belangstellende zijn handtekening had geplaatst in het receptieboek, dat door in Egmondse klederdracht gestoken dames voorgehouden werd. Bin nenkort zal dokter Helle een foto reportage van deze gebeurtenis worden aangeboden. Bij het Sportcentrum Gerard du Prie aan de Voorstraat 132 te Egmond aan Zee kan je zo even binnen stappen, hoewel het nog niet officieel geopend is. Dat gebeurt volgende week dinsdag 14 oktober, wanneer hij 's avonds tussen 19.00 en 21.00 uur velen verwacht, die even kennis komen maken en tevens waarnemen kunnen, dat er in zijn sportcentrum vele mogelijkheden zijn om je spieren te stalen. meer dan dat. Maar de oefening is Speciaal voor hen die iets meer willen doen aan de konditie en tegelijkertijd het figuur wat bij willen schaven, zijn er allerlei apparaten, die nagenoeg altijd van pas komen, om dat onderdeel van het figuur te stalen, wat juist alle aandacht verdient. Gerard du Prie garandeert zelfs de meest hard nekkige dikbuikige inwoner, dat die ongewenste ronding verdwijnt als sneeuw voorde zon, wanneer je jezelf in zijn sportcentrum komt inspannen en dat hoeft niet veel tijd te kosten. Zaterdagmorgen kwam de Avro- televisie even een kijkje nemen en dat werd een opname van een halve dag, die binnenkort zal worden uitgezonden. Maar om te tonen, dat Gerard du Prie zelf zijn mannetje staat, wat trouwens ondertussen genoegzaam bekend zal zijn, ver zorgde hij een buitengebeuren, door aan de Boulevard even een vrachtauto voort te trekken, zo'n dikke italiaan, waaronder het be treffende merk in die uitvoering nader woiJt omschreven. Zijn sportkornuit Rob Nuy scheurde voor de kamera een 6 cm dik telefoonboek van Amsterdam overdwars doormidden en daar voor moet je wel over kracht beschikken, want een bundel pa pier kan zeer stevig zijn. Maar al die prestaties zijn niet nodig voor een gewoon mens, die wat aan zijn konditie wil doen. Dan viert amateurisme hoogtij en niet gezond voor lijf en leden en daar voor kunt u bij Gerard du Prie best terecht, ook nu al vóór de opening. ISpecialiteiten- I restaurant i Parallelweg i (onder de vuurtoren) I Voor reservering tel. 1368 Sinds enkele weken werkt er in de Egmondse straten van Egmond een nieuwe veegmachine. Hij is van het merk ILPERA en is gemaakt in de zich in Alkmaar bevindende fabriek. Gemeente werken heeft gezocht naar een van de beste apparaten op dit gebied en vond het tenslotte dichtbij de deur. Het blijkt dat deze machines bij vele gemeenten in verschillende Europese landen in gebruik zijn, waar men er goed over te spreken is. Vooral in Egmond aan Zee met het vele stuifzand moesten er extra eisen aan gesteld worden, maar de machine bleek daarmee geen en kele moeite te hebben. Opvallend is de wendbaarheid, waardoor het mogelijk is om zeer krap om hoekjes te draaien en rondom geparkeerde auto's, hoewel het natuurlijk altijd beter is om een auto even weg te zetten, als de veegwagen komt. Het apparaat kan het vuil naar de goot vegen als dat nodig is en zuigt tenslotte alles op. Het is ook nog mogelijk om de machine in te zetten om kolken te zuigen, maar dan moet het vuil niet al te zwaar zijn, hoewel men bij Gemeente werken reeds voordeel ziet in het feit, dat een nu beter schoon te houden straat het aantal verstop pingen zal terugdringen, aange zien het vuil reeds voor het in de put kan komen, verwijderd is. woensdag donderdag vrijdag zaterdag zondag maandag dinsdag woensdag donderdag 8 3.20—15.40 9 3.58—16.13 10 4.32—16.45 11 4.59—17.21 (spring-tij) 12 5.38—17.54 13 6.16—18.27 14 6.46—18.57 15 7.20—19.33 16 8.02—20.22 Dokter Helle is uitgeluid door vele honderden belangstellen den. Vorige week vrijdag had den veel gehoor gegeven aan de oproep in het "Contact", om door aanwezig te zijn luister bij te zetten aan dit afscheid. "La moraal van Egmont" bracht, voordat de bezoekers van deze receptie de kans kregen om dokter Helle en zijn vrouw nog even de hand te drukken, een serenade voor de trappen van Op zaterdag 11 en zondag 12 oktober a.s. vindt in het dorpshuis te Egmond aan de Hoef de Najaars braderie plaats van de muziek vereniging "Lamoraal van Eg mont". Dit gezellige herfstgebeu- ren vindt reeds voor de 6e keer plaats. De opbrengst is bestemd voor de aanvulling van het instru mentarium en het uniformenbe stand. Op beide dagen vanaf 14.00 uur stelt "Lamoraal" de deuren van het dorpshuis wijd open en nodigt eenieder uit een bezoek te brengen aan de Najaarsbraderie, welke dit jaar nog grootser is opgezet. Tal van attrakties met schitterende prijzen worden zowel de jongere als de oudere bezoeker aangebo den, zoals het rad van avontuur, schiettent, t.v.-games, vlotbrug gen etc. Per periode (middag en avond) is er bij het vlotbruggen een hoofdprijs te bemachtigen, waar bij men naar keuze in het bezit kan komen van een radio-cassette- recorder of een schitterende huis- kamerklok, terwijl bij het rad van avontuur de gehele dag door gigan tische prijzen te winnen zijn voor jong en oud! Verder worden tegen stuntprij zen diverse artiklen te koop aan geboden, waaronder textiel, boe ken etc. Het is te veel om op te noemen! Op het dorpshuisplein verzorgt Cock Braak op nostal gische wijze zijn mini-kermis, die geen nadere uitleg behoeft! Najaarsbraderie van "Lamo raal van Egmont" dus op zaterdag 11 en zondag 12 oktober a.s. in het dorpshuis te Egmond aan de Hoef. (Voor alle duidelijkheid zij ver meld dat zondagavond het gebeu ren wordt verplaatst naar de Glazen zaal) 1

Contact met de Egmonden | 1980 | | pagina 1