met de egmonden F mm Te koop - Leeg te aanvaarden Sint Nicolaas-aktie met veel prijzen Glasbakken overal in Egmond Bomen planten in het Slotpark Droogbloemen dekoraties A. M. Zentveld Hoog water In memoriam Anton Klaver Uit de lucht gegrepen &OMPLAHTDfi<i fjfiü D€ UHGW wij vernemen contact UITGAVE: DRUKKERIJ BELLEMAN B.V. Egmonderstraatweg 5 1934 AA Egmond aan de Hoef Telefoon 02206-1201 Burg. Evmaplein 2 1931 GC Egmond aan Zee Telefoon 02206-1789 5 NOVEMBER 1980 NUMMER 1479 Advertentie-tarief: losse plaatsingen 30 ct per mm Bij kontrakt belangrijke reduktie Redactie en foto's: Gerard Belleman Layout en montage: Jan de Raadt - Jaap Eeltink DAT de bloemenverkoop t.b.v. het missiewerk van pater Pepping 1430,-- heeft opgebracht. Een for midabel bedrag. Iedereen die hier aan meegeholpen heeft, kopers en verkopers, heel erg bedankt; DAT de handbalvereniging "Eg mond '74" op vrijdag 7 november feest viert voor alle leden en introducees. Het vindt plaats in restaurant "De Egmonden", Sportlaan $n begint om 20.30 uur. Medewerking wordt verleend door Peter van Holland; DAT op zondag 9 november a.s. een gezamenlijke oogstdankdienst wordt gehouden in de o.k. kerk te Egmond aan Zee, aanvang 10.00 uur. Een mooie gewoonte, dat vele kinderen na afloop hun gaven, bestaande uit fruit, naar langdurig zieken en bejaarden brengen. Op zaterdag 8 november kan het fruit naar de kerk gebracht worden, alwaar het tussen 11.00 en 13.00 uur in ontvangst wordt genomen; Ook bosjes om op te hangen. Meer dan 100 soorten van de nieuwe oogst Veel zijden-bloemen, zijden-bloemstukjes, kamerplanten enz. enz. Dagelijks verse snijbloemen BL<j=MSIERKUNST Albertsweg 27 - Tel. 2075 EGMOND-BINNEN DAT "aandag 10 december a.s. een informatie-avond zal plaats vinden over de structuurschets, waarin B en W van Egmond hun visie geven over de ontwikkeling van de Egmonden in de toekomst. De structuurschets bestaat uit vier hoofddelen, t.w. woningbouw, ver keer, bedrijven en recreatie. Het gemeentebestuur zal vóór deze informatie-avond nog een folder verspreiden met een uiteenzetting over de toekomstvisie. De bijeen komst vindt plaats in jeugderberg "Klein Rinnegom"; DAT de algemene beschouwing en rond de begroting van de gemeente voor 1981 zullen plaats vinden op maandag 24 november a.s. te beginnen 's-middags om 14.00 uur in het o.k. verenigings gebouw te Egmond aan Zee. Het wordt een stevig vergaderdagje, aangezien ook de structuurschets op tafel komt, terwijl ook de normale agenda zal worden afge werkt; DAT jaarlijkse bijdragen en giften ten behoeve van de Ned. Herv. kerk te Egmond aan Zee door leden en sympathisanten ge stort kunnen worden op postgiro rekening 657973 of bij de Nuts- spaarbank op nr. 844.207.764. Ons Dat stond te lezen bij de vijver op het Burg. Eymaplein te Egmond aan Zee, toen Gemeentewerken daar schoonmaakwerkzaamheden uitvoerde, waartoe de vijver geheel leeggepompt werd. Toen de bodem in zicht kwam bleek, hoezeer die schoonmaak nodig was. Behalve vuil van niet te om schrijven herkomst, werden er fietsen gevonden, waarvan de ban den nog hard waren, terwijl op een karretje zo weggereden kon wor den, na schoonmaken dan. Ook kwam er een stofzuiger naar boven, allerlei andere ijzerwaren en huishoudelijke artikelen of voor werpen, die in de loop der tijd hier en daar spoorloos waren verdwe nen. Het bord "te koop", 'Teeg te aanvaarden", was ook een onder deel van de buit en elders in het dorp voor een huis dienst heeft gedaan. Nu werd het tijdelijk bij de vijver in de grond geplant, hoewel de tekst op deze plaats waarschijn lijk wel niet al te serieus opgevat moest worden, hoewel sommige voorbijgangers zich toch al visi oenen voorstelden van een leuk huisje in eeen aardig tuintje met een vijver en een fontein. Nog niet eens zo gek bedacht, want van de week nog werd er in de raad gesproken over de bebouwing van het Eymaplein, maar dat is dan niet op de plaats van de vijver maar op het pleintje daarachter. Hier zullen op den duur waar schijnlijk vijf huizen komen. woensdag 5 2.22—14.41 donderdag 6 2.57—15.17 vrijdag 7 3.28—15.48 zaterdag 8 4.03—16.20 zondag 9 4.43—16.56 (spring-tij) maandag 10 5.12—17.29 dinsdag 11 5.38—18.05 woensdag 12 6.21—18.35 donderdag 13 7.05—19.09 werd verzocht deze mogelijkheid via deze kolommen mee te delen; DAT op zaterdag 15 november een Tirolerwijnavond wordt ge houden in het dorpshuis te Egmond aan de Hoef, ter gelegenheid van het tienjarig bestaan van het dorpshuis. Tijdens deze avond zal de "Kleine Kapel" van "Lamoraal van Egmont" haar officiële pre mière beleven, waarover volgende week iets meer wordt vertelt; DAT de klaverjasdrive, die nor maal deze week in "De Meerpaal" zou worden gehouden, niet op de komende vrijdag maar volgende week vrijdag zal plaatsvinden; DAT er vaste bloeddonoren ge vraagd worden, die de bloedgroep O negatief hebben. Aan deze do noren is een nijpend gebrek. Zij die deze bloedgroep hebben wor- dsen dringend verzocht zich met de plaatselijke Rode Kruisafdeling in verbinding te stellen of met de Stichting Rode Kruisbloedbank, Kamerlingh Onnestraat 23 te Alk maar, tel.072-120871; DAT het autobedrijf van John Zagwijn te Egmond aan Zee met ingang van maandag j.1. is over gegaan in handen van autobedrijf Baltus Castricum bv te Castricum. De heer Baltus is Renault-dealerin deze regio en zet dus de werkzaam heden in Egmond aan Zee als Renault-autobedrijf voort. In deze uitgave is een officiële mededeling opgenomen van autobedrijf Zag wijn; DAT het politiebureau te Eg mond aan Zee het dit weekend weer heeft moeten ontgelden. Werd vo rige week een vuilnisemmer tegen de ruiten geslingerd, dit weekend moesten zowel de ruiten beneden als boven het ontgelden. Met stenen werd de gevel bekogeld, waarbij ook de deur het moest ontgelden. Hij werd in november 1920 lid van "Eensgezindheid" en dit heeft hij precies 60 jaren volgehouden. Door zijn gemoedelijk persoonlijk heid hadden wij hem altijd graag in ons midden. Op de wekelijkse repetitie ontbrak hij zelden of nooit. Hel respect voor zijn muziek- vrienden was groot. Zijn discipline jegens een dirigent was voor velen een voorbeeld. De ontspannen wijze waarop hij zijn hobby beleefde was dat net zo. Ome Toon, zoals wij hem allemaal kenden, werd in 1978 benoemd tot lid van verdienste van onze vereni ging. Verdiensten die hij tot vlak voor zijn overlijden nog voor onze vereniging had. In zijn arbeidzame leven, z'n werk was zijn hobby en van zijn hobby maakte hij werk, heeft deze man bijzonder veel gedaan. Te noemen valt in dit verband zijn werk als secretaris van de woningbouwver. "St. Jo zef", voor het Wit-Gele Kruis en voor de L.T.B. Deze en ongetwijfeld andere verdiensten leidde er in 1972 toe dat de heer Klaver werd onderschei den in de Orde van Oranje Nassau. Het gemis van zulke mensen ver oorzaakt een leegte die niet is op te vullen. De herinnering aan hem zal echter lang bij ons blijven. We zijn dankbaar deze man als een van ons te hebben gekend. Het bestuur van "Eensgezindheid" 't Is niet veel moois wat we op deze foto brengen We bedoelen de glasbak, niet het muzikale genie dat boven op de bak gezeten met zijn eigen naam nog eens duidelijk de bedoeling van deze bak onderstreept. Een glasbak dus, waarvan er 16 in de Egmonden worden geplaatst. Op allerlei praktische plekjes worden ze neergezet, zodat ze gemakkelijk te bereiken zijn en er meer mogelijkheden zijn om het overtollige glas in zo'n bak te deponeren. Maar we hadden toch gedacht, dat ze bij Gemeentewerken de plekjes zó zouden kiezen, dat de bakken weliswaar praktisch staan maar niet al te veel in het oog vallend. Want sieraden zijn het beslist niet. Waarom het exem plaar op onze foto nou uitgerekend op een van de aardigste plekjes van Egmond aan Zee geplaatst is, hier op het Pompplein, is waarschijn lijk een gevolg van een vluchtige beslissing, die nog niet goed onder bouwd is geworden. Bovendien zal op deze plek, waar zich meestal veel bezoekers in het zonnetje zitten te koesteren, veel ander vuil in de bak verdwijnen, want het Pompplein kan soms een van de belangrijkste vervuilers zijn van het dorp, zoals meestal na een druk weekend is vast te stellen. Maar het is dan geen glas wat er ligt. De plaats geeft aanleiding tot gedonder in de glazen. In de buurt van het Pompplein zal best wel een plekje zijn te vinden, waar de bak geplaatst kan worden, maar nu springt hij wel al te veel in het oog. De pomp hoort er thuis, niet een glasbak. Ab Glas dacht er ook zo over en daarom wilde hij met zijn naam daar best even uitdrukking aan geven Met onze excuses aan hem voor de eerste regel van dit stukje tekst. Inmiddels zult u tevergeefs op dit plekje naar de glasbak zoeken. Juist voor het ter perse gaan van dit "Contact" hoorden wij, dat die glasbak weg was, terwijl Gemeen tewerken vorige week ons vroeg een foto te maken. U ziet dus de situatie van vorige week. De bak is weggehaald op verzoek van de politie, daar de aantrek kingskracht voor ander gebruik reeds tot uiting was gekomen. Er waren o.a. pogingen gedaan om de bak midden op de weg te plaatsen, waardoor een levensgevaarlijke situatie ontstond. DAT de Kruisvereniging De Eg monden zijn algemene ledenver gadering houdt op woensdag 12 november in het dorpshuis te Egmond aan de Hoef. Goed om het nu alvast te weten, en voorde leden en voor de vereniging, waarvoor de belangstelling doorgaans niet zo groot is, dan alleen in tijd van nood. Toch zou u daar eens heen moeten gaan; DAT de kollekte voor het Natio naal Jeugd Fonds "Jantje Beton" in Egmond aan de Hoef 909,08 heeft opgebracht. De helft hiervan zal ten goede komen aan de peuterzaal te Egmond aan de Hoef. Alle medewerkers en alle gevers hartelijk dank; DAT de eerste vleugel van de Prins Hendrik-Stichting op maan dag 1 december in gebruik zal worden genomen. De eerste fase van de totale vernieuwing van het gebouw is daarmee achter de rug. Intern zal er een verhuizing plaats vinden, hoewel dit geen totale verplaatsing van de bewoners van één vleugel aan de ander betreft. De bewoners die de langste tijd in het huis verblijven zijn de eersten, die een nieuwe kamer krijgen. Aangezien de vleugel aan de Voor straat onder de volgende bouwfase valt, zullen de bewoners hiervan naar de oostvleugel verhuizen. Inmiddels is de ingang voorzien van automatische schuifdeuren, zodat zij die zich in een rolstoel voortbewegen geen enkel pro bleem meer ontmoeten bij het verlaten en binnengaan van het gebouw. De werkzaamheden aan de keuken zijn in volle gang en ook dit gedeelte zal per 1 december weer in dienst zijn, zodat de tijd van de diepvriesmaaltijden dan achter de rug is. Een week eerder, op de 24e november, wordt er een winkeltje in gebruik gesteld, dat zich bevindt naast de bar; DAT voor de kinderen van de leden van de v. v. Egmondia een St. Nicolaasfeest wordt georganiseerd in "De Ruyterschool" op 29 novem ber 's-middags om half drie. Het feest is voor de 3 - 7 jarigen. Het organiserend komitee vraagt de ouders hun kinderen op te geven vóór 15 november a.s., zodat de organisatie weet wat er te ver zorgen is. In dit blad staat een advertentie opgenomen met een invulstrookje; DAT volgende week woensdag 12 november ook te Egmond-Binnen een Sint Nicolaas-aktie gaat be ginnen, die om zijn aantrekkelijk heid vele klanten naar de Egmond- binner zaken zal trekken. Bij elke aankoop voor 5,-- ontvangt men een lot, die kans geeft op vele prijzen, waarvan de hoofdprijs 500,-- is naar keuze te besteden. De trekking vindt plaats op 14 december. Volgende week wat meer bijzonderheden over deze aktie; DAT pastoor Van de Berg op donderdag 6 november zijn reis verslag met film brengt over zijn reis naar Israël. Hij doet dat in het o.k. verenigingsgebouw aan de Julianastraat voor de o.k. mannen- vereniging "St. Jan"; Het Slotpark gaat misschien een van de mooiste plekjes van Egmond worden en daar gaan tientallen kinderen van de Egmondse scholen hun boompje toe bijdragen. Want op donderdag 6 november gaat de spade in de grond, om het jonge hout aan de bodem toe te vertrouwen. De eerste boom wordt geplant door wethouder W. Gravemaker, waarna honderden boompjes zullen volgen. Als het jonge hout eenmaal wortel heeft geschoten en zich vast heeft genesteld in de historische bodem rond de Slotgracht, zal deze omgeving omgevormd zijn tot een wandelpark, dat een mooie aan winst is voor niet alleen dit dorps- deel maar voor heel Egmond. Aan de boomplantdag wordt een feestelijk tintje gegeven, want de kinderen worden na afloop van de werkzaamheden in het dorpshuis te Egmond aan de Hoef getrak teerd, terwijl er ook een film wordt vertoond. Alle kinderen verzame len zich voor het begin van de werkzaamheden bij het dorpshuis om half twee, waarna gezamenlijk naar de Slotgracht wordt gewan deld. Inmiddels blijkt, dat niet alle scholen zich met hart en ziel zullen inzetten, aangezien de leiding van de scholen in de diverse dorpsker nen het niet eens is met wethouder Luitjes van onderwijszaken. De schoolleiders zagen o.a. liever, dat de kinderen in hun eigen dorps kern bomen zouden planten. Er zou nog nader overleg volgen, maar hier is niets van gekomen. Op onze foto een van de rustieke bruggetjes, die daar reeds zijn aangelegd over de waterpartijen en onderdeel van het park gaan uitmaken. Te Egmond aan Zee begint zaterdag 8 november a.s. weer een grote Sint Nicolaas-aktie, die in opzet hetzelfde is als vorig jaar. De winkeliers heb ben er weer voor gezkozen, omdat kun klanten voor deze aktie veel waardering hadden. Het aantrekkelijke was en is ook nu weer, dat de prijzen elke week worden getrokken en worden thuisbezorgd. Boven dien blijven alle deelnemings- bewijzen, ook al zijn ze al een keer getrokken, meedraaien tot aan de eindtrekking. Bij aankoop voor 5,- ontvangt men bij de deelnemers een bon, waarop naam en adres ingevuld wordt. Deze bon kan in een bus worden gedeponeerd bij een van de banken en elke vrijdag wordt er een trekking gehouden. Elke week komt er daardoor een groot aantal prijzen uit de bus, die in waarde bonnen worden uitgekeerd en on middellijk te besteden zijn bij de plaatselijke winkeliers. De laagste prijs is altijd nog/25,-waard, dus geen kleinigheid. De advertentie in dit blad vertelt er meer over.

Contact met de Egmonden | 1980 | | pagina 1