met de egmonden II mm 10-jarig bestaan dorpshuis afgesloten met sfeervol koffieconcert De bomen zijn geplant Klaver j asmarathon viert eerste lustrum lelbertveiling wordt een ^zellige boel ,,'t Alf Elfie" koos zich Prins Cees III Sinterklaas komt, weer of geen weer Egmond-Binnen heeft z'n "Hallefie Toe" St. Nicolaas in Egmond- Binnen KORT NIEUWS wij vernemen Galerie "De Kapberg" met feestmaand tentoonstelling contact UITGAVE: DRUKKERIJ BELLEMAN B V. Egmonderstraatweg 5 1934 AA Egrnond aan de Hoef Telefoon 02206-1201 Burg. Eymaplein 2 1931 GC Egmond aan Zee Telefoon 02206-1789 Redaclie en foto's: Gerird Belleman 20 NOVEMBER 1980 NUMMER 1481 Advertentie-tarief: losse plaatsingen 30 et per mm Bij kontrakt belangrijke reduktie Layout en montage: Jan de Raadt - Jaap Eeltink Hoe muziekminnend de bevol king van Egmond is, bleek zondag morgen zeer duidelijk. De belang stelling voor het koffieconcert door Gerard Versteegh en Wim Note- boom was verrassend groot. Het concert gespeeld op een Steinway- vleugel bestond voor de pauze uit: Italiaans concert van Bach, twee intermezzi van Brahms, Inpromp- tu van Schubert en Roemeense dansen van Bartok. Na de pauze werd er quatre mains gespeeld, waarbij de vol gende stukken ten gehore werden gebracht: Ma mère 1'oije, twee Slavische dansen en Opus 42 nr. 4 en 2 van Antonin Dvorak. Na een overweldigend applaus werd er als toegift de mars militair van Schu bert gespeeld en daarmee werd de viering van het 10-jarig bestaan van het dorpshuis afgesloten. Langs deze weg wil het bestuur iedereen bedanken voor de belang stelling en medewerking aan de evenementen in het kader hiervan. Tevens hoopt het bstuur dat de viering van het 10-jarig bestaan een aanzet mag zijn, tot een meer en beter gebruiken van een dorps huis. Evenals voorgaande jaren zal St. Nicolaas dit jaar weer een bezoek afleggen in Egmond-Binnen, enwel op zondag 23 november a.s. De goed-heiligman neemt weer zijn intrek bij de beroemde Adelbertus- abdij om de volgende morgen begeleid door "Eensgezindheid" naar het dorpshuis "De Schulp" te gaan. Het belooft dus zondagmorgen om 11.00 uur bij de ingang van de abdij, Vennewatersweg, weer ge zellig druk te zijn. De Sint zal op zijn schimmel en omringd door vele Zwarte Pieten na zijn rondrit door het dorp bij het dorpshuis opgewacht worden door burge meester Kingma. De Sint heeft laten weten hoe zeer hij de teke ningen van de jeugd op prijs stelt, dus kinderen: doe je best. Natuurlijk zullen de Pieten weer rijkelijk met moppen strooien en natuurlijk zal er voor elk kind weer een verrassing zijn. Aangezien St. Nicolaas al wat in jaren vordert stelt hij het op prijs om ingeval van slecht weer per auto bij het dorpshuis te arriveren om 11.30 uur. Namens de Sint en namens het St. Nicolaas-komitee hopen we maar weer op een gezellige drukte, a.s. zondag 23 november. Vorige week werden door de kinderen van de zesde klassen van de Egmondse basisscholen bomen geplant tijdens de boomplantdag, die de gemeente Egmond later dan de landelijke dag had aangekondigd, met de bedoeling, dat het in aanleg zijnde Slotpark te Egmond aan de Hoef daarvoor dan plantklaar zou zijn. Moest op het laatste nippertje toch nog een week uitstel ingelast worden wegens de vorst, tenslotte was het dan vorige week donderdag toch mogelijk. Tientallen kinderen gingen gewapend met een schop op pad, om onder leiding van het onderwijzend personeel het jonge hout aan de bodem toe te vertrouwen, nadat de wethouder van Openbare Werken, de heer W. Gravemaker de eerste boom muurvast in de natte grond had gezet, daarbij geholpen door een aantal kinderen. Het werd een gezellige bedoening, terwijl de leraren ondertussen de jonge planters wezen op de wijze waarop een boom het beste wortel zou schieten. Gemeentewerken hield 'n oogje in 't zeil. Er is veel geboomd De opzet van deze boomplantdag schoot echter niet overtuigend wortel bij het onderwijzend perso neel. In februari besloot men in het "hoofdencontact" positief mee te werken aan een boomplantdag, waarom de gemeente had ver zocht. In juni of juli besloot BI5W dat het object het Slotpark te Egmond aan de Hoef zou zijn, zonder dat er nader overleg met de scholen was gepleegd, aldus ver nemen wij van de zijde van het onderwijzend personeel. Op 26 augustus verzocht de heer Wiegers het gemeentebestuur drie objecten aan te wijzen, in elk dorpskern één. Maar aangezien er geen objecten waren en geen geld. ging het gemeentebestuur hier niet op in. Toen besloten de hoofden der scholen, dat alleen de St. Jozef school en de Boswaidschool van Egmond aan de Hoef mee zouden doen. De gemeente werd van het besluit telefonisch op de hoogte gesteld. Wethouder Luitjes ver zocht de hoofden via de heer Jaspars hun standpunt te ver anderen maar in een extra verga dering besloten de schoolhoofden hun mening niet te wijzigen, ook niet nadat er door de gemeente aan alle scholen, de schoolbesturen van de bijzondere scholen en aan de oodercommissies een uitnodiging tot deelname was verstuurd. Het onderwijzend personeel stelde zich op het standpunt, dat het voor de kinderen beter en leerzamer is, dat zij de door hun geplante bomen in eigen dorpskern zien opgroeien, waardoor zij het resultaat van hun werk dagelijks kunnen zien. Maar de openbare scholen kre gen tenslotte opdracht van hun schoolbestuur (gemeentebestuur) hun medewerking te verlenen, terwijl de bijzondere scholen door hun besturen min of meer "vrij willig verplcht" werden mee te doen, aldus een woordvoerder van het hoofdencontact. 'Kleine boompjes worden groot", dikwijls ook wanneer de omstan digheden wat minder gunstig zijn, zoals in dit geval. Hierover zal zeer waarschijnlijk nog wel een boom worden opgezet. DAT duikshop "Aquarius" ten doop wordt gehouden op vrijdag 21 november van 19.00-22.00 uur te Egmond aan de Hoef aan de Mosselaan 53. De belangstelling voor de duiksport neemt sterk toe en dat was reden voor Wim Butter, die zelf een enthousiast duiker is, om op dat gebied een winkel te openen in zijn nieuwe pand op het industrieterrein; DAT "Het Witte Huis" te Eg mond aan zee op vrijdag 21 november een grote Sinterklaas- kienavond houdt om mooie Sinter- klaasprijzen. Lees de advertentie voor nog meer mededelingen; DAT de VVD afdeling Egmond op donderdag 27 november haar ledenvergadering houdt om 20.00 uur in restaurant "De Klok". De heer Tabernal, raadslid van de VVD zal een uiteenzetting geven over de gemeentebegroting 1981. De VVD maakt tevens bekend, dat men een contactpersoon heeft aan gesteld in de persoon van de heer C. J. M. Kraakman, Julianaweg 66 Egmond aan de Hoef, tel. 41 K j zal voor de VVD regelmatig be richt laten verschijnen in de plaat selijke en regionale pers; DAT Gemeentebelangen gaat vergaderen op donderdag 20 no vember, aanvang 19.30 uur in "De Schulp" te Egmond-Binnen. Aan de orde komen de structuurnota en de gemeentebegroting 1980.Inzien de actuele onderwerpen, d'-1 aan- dag 24 november in de ri'.u ter bespreking zijn, kon de opkomst wel eens groot zijn; DAT dinsdagavond 18 jj^yember een vergadering plaatsv.*' ''-'vindt van de PvdA. Deze vefg^""ring hebben we niet eerder i /anen aankondigen, aangezien ef geen bericht was binnengekomen, "ver moedelijk door een communicatie stoornis" aldus de voorzitter. De agenda vermeldt verschillende huishoudelijke zaken; DAT het CDA afdeling Egmond vergadert op woensdag 17 decem ber om 20.00 uur in café 't Haasje te Egmond-Binnen. Er zal deze avond ook een nieuw bestuurslid worden gekozen: DAT de kruisvereniging "De Egmonden" tijdens haar algeme ne ledenvergadering de contributie voor 1981 heeft vastgesteld op 36,50. De leden worden verzocht alleen te betalen met de accept girokaart, die zal worden toege stuurd; DAT maandag 24 november a.s. de begrotingsvergadering vande raad van Egmond zal plaatsvin den. Deze openbare raadsvergade ring wordt gehouden in het o.k. verenigingsgebouw te Egmond a. Zee en begint om 14.00 uur. Tijdens deze vergadering zullen de vier partijen hun visie geven op het gemeentelijk financieel beleid, ter wijl zij daarbij tevens hun eigen politieke standpunt zoals te doen gebruikelijk nog eens helder en duidelijk naar voren brengen. In dit kader past ook de bespreking van de structuurnota, die in tegen stelling tot de begroting '81, die slechts voor één jaar geldt, een tijdsbestek van tien jaar omvat. Over beide werkstukken zal een besluit worden genomen; DAT de aktiegroep "Stop de kernwapenwedloop" afdeling Eg mond een folder heeft verspreid, waarin een oproep wordt gedaan om het internationale congres, dat plaatsvindt op 22 en 23 november in het Sonestacongrescentrum te Am sterdam te ondersteunen. Er ko men leden van de aktiegroep bij u langs om een steunkaart aan te bieden, die 2,50 kost. En heeft u ze niet gezien, want een nader be richt wijst er op, dat de kaarten reeds verkocht zijn, dan kunt u nog gireren op nr. 453234 van het Samenwerkingsverband, H. v.d. Velde, Kanaalstraat 13 1), A'dam, aldus deelt Marijke Boll-Mattens van de Prinses Irenelaan 36 te Egmond aan de Hoef ons mee; DAT de Rabobank "De Egmon den" op woensdag 26 november haar 82e algemene vergadering houdt in "Het Rode Hert" te Egmond aan de Hoef, aanvang 20.00 uur; DAT a.s. donderdag om acht uur in het oud-katholiek verenigings gebouw de halfjaarlijkse gemeen tevergadering zal worden gehou den van de oud-katholieke pa rochie. Alle oud-katholieken zijn welkom; DAT pater P. de Waard, die al jaren werkzaam is in de missie van Brasilië, op 26 november weer in Holland arriveert voor het door brengen van een vakantie; DAT Willem's Drankensuper op donderdag 20 november vanaf 16.30 uur eenieder wil laten proe ven van de Beaujolais Primeur '80. Deze grand cru wijn is dit jaar bijzonder smakelijk, dus even langs wippen om een glaasje rode wijn te nuttigen kan in deze koude dagen hartverwarmend werken; DAT de katholieke bond van ouderen a.s. donderdagmiddag weer een kienavond verzorgt in "Heegemunde", waarbij iedereen welkom is; DAT er voor de bejaarden weer een feestavond wordt georgani seerd op 18 december in de Park schouwburg te Hoorn. De bejaar den van de Egmonden kunnen zich daarvoor opgeven - graag zo spoe dig mogelijk - bij de heer C. de Rooy, bejaardenhuis "Heegemun de" te Egmond-Binnen. Graag op gave vóór 25 november in verband met de reservering van een bus. Telefoon 4182, b.g.g. 4113. De bus vertrekt om 18.15 uur; DAT jaarlijkse bijdragen en giften ten behoeve van de Ned. Herv. kerk te Egmond aan Zee door leden en symphatisanten ge stort kunnen worden op postgiro rekening 657973 of bij de Nuts- spaarbank op nr. 844.207.764. Ons werd verzocht deze mogelijkheid via deze kolommen mee te delen; DAT men op zaterdag 22 novem ber in Bowling Egmond rustig een balletje kan komen gooien van 10.30 tot 17.30 uur. Dit geldt speciaal voor hen die nog nooit met de bowlingsport hebben kennis gemaakt. U kunt er allerlei in lichtingen krijgen over deze mis schien wel het snelst groeiende sport. Deze kennismaking maakt deel uit van een grote landelijke aktie. Als u wilt kunt u ook een tijd reserveren, tel. 3196. Bowlingbond Egmond zegt: Grijpt en benut die kans; DAT de plaatselijke politie een dezer dagen begint met een strenge controle op de verlichting van fietsen en bromfietsen. Volgens de politie mankeert daar zeer veel aan. Er ontstaan daardoor zeer grote gevaren, niet alleen voor hem of haar die op dat punt in gebreke blijft maar ook voor de andere weggebruikers. Toen de klaverjasmarathon vijf jaar geleden voor het eerst in "Het Rode Hert" te Egmond aan de Hoef werd georganiseerd, gingen er stemmen op, dat zo'n evenement nooit stand zou houden. Maar zij kwamen bedrogen uit. Vrijdag a.s. gaat de vijfde klaverjasmarathon beginnen en het speelveld is weer "Het Rode Hert" te Egmond aan de Hoef. Vanaf 19.30 uur die avond zullen ongeveer twintig koppels de eerste kaarten schudden en dat gaat zo door tot zondagavond. Ondertussen zullen de kaarten omringd worden door een uiterste goede verzorging, want de slaap die de deelnemers tekort komen, zal op andere wijze vergoed moeten worden. muzikaal begeleid door het duo Ab Glas. Terwijl er dus gekaart wordt kunnen ook de beentjes van de vloer, terwijl deze voorlopig laat ste marathon wordt opgeluisterd door Gerard du Prie, die eigen handig even het wereldrecord "te- lefoonboekscheuren" komt verbe teren. En dat is op zondagmiddag, terwijl dan ook ijverig wordt geslingerd aan het rad van avon tuur, waarbij vooral voor kinderen veel prijzen zijn te winnen. Dit rad draait ook rustig zijn rondjes tijdens elke avond van de mara thon om een aantal spectaculaire prijzen zijn weg te laten vinden. En let op; gedurende de drie avonden wordt er tussen 21.00 en 24.00 uur een driedaagse reis naar Londen of Parijs doorgedraaid. Dat zijn prijzen die het doen. Een bezoek aan "Het Rode Hert" kon wel eens een lang uitvliegertje worden. Dat kan door zomaar heen te gaan of deel te nemen aan de marathon of de klaverjasdrive. Keuze genoeg! En de klaverjas drive van vrijdagavond wordt nog spannend door de trekking van de grote loterij t.b.v. de Zeevogels- jeugd en Jeugdbelangen. Een half uur na de start van de marathon op die vrijdagavond zal ook de grote klaverjaswedstrijd van Zeevogels, Jeugdbelangen en Sprenkelingboys beginnen. Daar aan zullen velen meedoen, terwijl er op dit moment nog gelegenheid bestaat om daaraan deel te nemen. De baten van die wedstrijd zijn voor genoemde jeugdverenigingen terwijl de besturen en andere helpers, totaal zo'n 70 man, ge durende het weekend dag en nacht in touw zijn, om alles goed te laten verlopen. De prijzen voor de deelnemers van de marathon zijn; le prijs vliegreis naar Benidorm van 8 dagen voor 1 persoon; de 2e prijs vliegreis naar Torremolinos van 5 dagen voor 1 persoon; de 3e prijs 3-daagse busreis naar Londen of Parijs voor 1 persoon. Er worden nog wat Egmondse deelnemers voor deze marathon verwacht, die zich kunnen aanmelden bij Ellie en moos van "Het Rode Hert". Bij de klaverjasdrive van vrij- dagfe/ond zijn o.a. te winnen een po ble tv, grill en vele andere prijlen. Het hele weekend wordt Zaterdag 22 november a.s. zal in Egmond-Binnen de grote Adelbert- veiling plaatsvinden in café Tervoort aan de Abdijlaan. Als om 20.00 uur de eertse koopjes van eigenaar veranderen, wordt daarmee tegelijk een avond ingeluid, die voor zeer velen als een der gezelligste happenings van het jaar te boek staat. Er gaan ruim 300 koopjes onder de hamer van veilingmeester George Weijers door, welke routinier op dat punt reeds zijn sporen heeft verdiend. Hoewel, het gaat niet om zijn verdiensten maar wel om het bedrag wat hij eruit sleept voorde grootste Egmondbinner vereni ging, die met zijn ruim 400 leden de voetbalvereniging "St. Adelbert" is. De niet versagende aktiviteiten van deze vereniging zijn nodig, om straks, wanneer de velden een maal eigendom zijn geworden een akkommodatie te laten verrijzen, waarom deze vereniging al jaren zit te springen. De komende veiling moet weer een behoorlijk duwtje in de rug worden, om de kontanten boven De carnavalsvereniging ,,'t Alf Elfie" te Egmond aan Zee weet er weg mee als er een nieuwe prins gekozen moet worden. Dat gaat niet zomaar, nee, daarvan wordt een grote plechtigheid gemaakt, die bij de leden meestal nog lang blijft naklinken. De vele aanwezigen in 'De Klok" op die bewuste zaterdagavond van de 15e november konden er allen getuigen van zijn, hoe na enkele feestelijke uurtjes twee statige arabieren kwamen binnen schrijden, met in hun kielzog een aantal figuren, die in hun midden een nog geheimzinniger tableau met zich meedroegen, afgedekt door een kleed. Terwijl de klanken van oosterse muziek weerklonken en de oosterse figuren enige bezwerende gebaren ten beste gaven, kwam er leven in het tableau. En tenslotte kwam van onder een wit laken de nieuwe prins carnaval te voorschijn, die door de voorzitter van ,,'t Alf Elfie", de heer A. Visser, geinstalleerd werd als Prins Cees III. Het oogstte aller verwondering, toen zijn adjudant bekend maakte, dat de prins en de gehele raad van elf zich in een nieuw kostuum zouden steken. Dit omgorren met de nieuwe kledij en met alle waardigheidstekens nam enige tijd in beslag, maar gaf alle gelegen heid om de kostuums te bewon deren, die door een lid van de vereniging, Ida Krumeich, waren vervaardigd. Een bijzonder waar dig geheel, waarin veel smaak en fantasie zijn verwerkt. Nadat de prins zijn raadsleden had geinstalleerd en zelf in zijn ambt was beëdigd, kon het feest worden voortgezet in een stem ming, die de hele avond tot een bijzonder geslaagd geheel maakte. Tijdens deze avond waren vele nieuwe leden aanwezig, ,,'t Alf Elfie" heeft weer veel plannen, die in de loop van de maanden nader zullen worden uitgewerkt. Voorzit ter Arie Visser droeg de prins en zijn gezellen op, om hieraan op een waardige manier gestalte te ge ven. Bijzonder veel dank kreeg oud-prins Jan I, alias Jan Knevel en zijn gade toegezwaaid, daar zij zich op bijzondere wijze hadden ingezet voor het welslagen van het carnaval en alle gebeurtenissen er omheen. Belangrijk daarbij was vooral, dat zij die door ziekte of anderszins niet bij de feestelijk heden aanwezig konden zijn, toch in de sfeer werden betrokken. Cees III kreeg dan ook als opdracht me'e, dat hij zich in die voetsporen zou begeven. water te brengen. Adeibert doet dat altijd in een uniek sfeertje en als wij voorzitter Henk Beukers kunnen geloven - daar twijfelen we overigens niet aan - dan zaKdeze avond, waarop o.a. klaverjasavon- den worden verkocht bij pastoor Klück, een ontstellende hoeveel heid kleingoed, maar ook een pony, weer een der hoogtepunten worden in de annalen van deze voetbal vereniging. Het altijd aantrekkelijke gebeu ren rond het rad van avontuur ontbreekt er ook niet aan. Voor velen hoeven we geen aanbeveling te schrijven, want de Adelbert- veiling staat al lang al op hun kalender genoteerd. Voor hen die het nog niet meemaakten doen we het bij deze. Ga er heen, 't is tegelijk een uitje en je raakt verknocht aan de sfeer en Adelbert vaart er wel bij. Voor het bestuur is uw komst een be hoorlijke ruggesteun en voor u is het belangrijk te weten, dat dit bestuur dagelijks zijn schouders zet onder het voortbestaan voor de grootste vereniging van Egmond- Binnen. De moeite waard dus. De teksten waren deze week belangrijker dan de foto's. We konden ze daarom niet allemaal op nemen. Volgende week hopen we dat alsnog te doen, met een passend onderschrift. Redaktie Egmond aan Zee gaal zaterdag 22 november a.s. Sinl Nicolaas inhalen. Om pl.m. twee uur 's- middags wordt hij bij de oostgrens van het dorp verwacht, waarna hij op zijn schimmel en begeleid door "Lamoraal van Egmont" naar het Pompplein gaat, om daar door honderden kinderen te worden toegezongen. De burgemeester zal hem daar officieel welkom heten, terwijl Sint Nicolaas zelf heeft laten weten, dat hij erg blij is om alle Egmondse kindertjes weer te mogen ont moeten. Hij heeft dan ook weer veel lekkers meegebracht, terwijl zijn zwarte knechten kwistig uit delen. Om drie uur begint er een groot kinderfeest in de zaal van speeltuin De Egmonden, waarvoor speciale kaarten zijn uitgereikt op de scho len. Niet alleen Sinterklaas met zijn Zwarte Pieten zullen daar zijn, maar het feest wordt ook opgeluis terd door verschillende bekende artiesten, die hij speciaal meege bracht heeft uit Spanje. Het wordt dus een prachtige middag. Vrijdag 21 november a.s. om 8 uur opent "De Kapberg" de jaar lijkse traditionele feestmaand- tentoonstelling. Werk in verschillende technie ken zoals tekeningen, aquarellen, litho's, etsen en keramiek zijn op deze expositie te zien. Kunstenaars uit Egmond, Bergen (N.H.) en Amsterdam zijn vertegenwoor digd. De tentoonstelling duurt tot en met zondag 21 december. De galerie is open woensdag t/m zondag van 12.30 tot 17.00 uur. U bent van harte welkom. Onder de Egmondse exposanten vinden we de namen van Cees Broersen en van Marian de Glop- per. beiden met aquarellen. Er zijn goede ideeën voor St. Nicolaas- geschenken op te doen. Vorige week woensdag is te Eg mond-Binnen de carnavalsvereni ging ,,'n Hallefie Toe" opgericht. Er was veel belangstelling voor de eerste officiële bijeenkomst, die plaatsvond in café Tervoort. Na een schriftelijke stemming kwam bovengenoemde naam uit de bus, die veel lijkt op de naam van een andere Egmondse carnavalsver eniging, maar dat zal overigens geen enkel probleem opleveren. Er waren meer dan vijftig belang stellenden, toen de eerste Prins Carnaval van Egmond-Binnen zich presenteerde met zijn Raad van Elf. Hij kreeg de naam Prins Johan Het was meteen al leut op deze avond, want toen men het aan vankelijk "niet eens kon worden' over wie de eerste hoogwaardig heidsbekleder moest zijn, ver zuchtte het bestuur dat er dan maar een prins uit de lucht moest komen vallen en prompt gebeurde dat. Vanuit een boven het café aanwezige lichtkoepel kwam hij aan een touw naar beneden zakken Daar stond hij dan. Prins Johan I. De vereniging heeft ten doel om voor haar leden een goed carna valsfeest te organiseren in besloten kring. Zij die zich graag bij ,,'n Hallefie Toe" willen aansluiten, kunnen zich opgeven bij Hein Boereboom, Samenweid 16. tel. 1842 of bij Nic Tervooit, Abdijlaan 5. tel. 1457. Op de fotb van Nico Apeldoorn de eerste prins met zijn raad van elf van Egmond-Binnen.

Contact met de Egmonden | 1980 | | pagina 1