CITIZEN DE VAGEBOND (JEUGD)TRAINERS leden en jeugdleden r f Drukkerij 1 I Belleman f Citizen Grand Prix dames chrono. kaarten f138.- LOEK VALKERING IEDERE WOENSDAG: gratis mosselen eten in bar "De Vagebond" vanaf 23.00 uur. BAR-BODEGA AB EN JOOP Julianaweg 1 - Egmond aan de Hoef heerlijke gerookte scharren BIJ GERRIE natuurlijk een schoonmaakster fterdt ett 9tteutt>(aar§ TENNISVERENIGING "WIMMENUM' Uit de lucht gegrepen Horeca ondernemers in Egmond willen gezamenlijk excessen bestrijden Twee inbrekers gegrepen "Hoef 80" pupillen- tournooi Hoog water De Kleine Kapel veelbelovend "CONTACT MET DE EGMONDEN'' 3 20 NOVEMBER 1980 NUMMER 1481 UITNODIGING Wij houden "Aquarius" ten doop op vrijdag 21 november 1980 van 19.00 - 22.00 uur aan de Mosselaan 53 te Egmond a d. Hoef. Wij nodigen u hierbij uit, om dit onder het genot van een drankje en een hapje met ons mee te vieren. Zaterdag 22 november open huis. Elegante stijl, superieure techniek. Uiterst nauwkeurig quartz uurwerk, met tot 2009 voorgeprogrammeerde kalender. Stopwatch met laptyd (1/100 sec. nauw keurig). Verder een tweede keuzetijd en verlichting f168.- Andere modellen v.a. Ook leverbaar met alarm f188.- (CITIZEN QUARTZ Met internationaal HRT""* gewaarmerkt garantiecertificaat verkrijgbaar bij: HORLOGIER - JUWELIER Noorderstraat 1 - Egmond aan Zee Telefoon 1302 Uw officiële Citizen-dealer. Bij de tijd als geen ander. rv 19XC t> {iijiiiniii|iiiiiiiijiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii|iiiiiiii|iiiiiiii|iiniiii|iiinii||iiiiiiii|iiiiii^ ng EGMOND AAN DE HOEF GRAAF DIRKPLEIN 2 RUSTIG GELEGEN WOONHUIS, rond om tuin, helft van dubbel, met stenen schuur en mogelijkheid voor carport. Indeling: hal, toilet, kamer-keuken met parketvloer en balkenplafond, serre; 1e etage: 3 slaapkamers, badkamer met douche, 2e toilet; ruime bergzolder; C.V. GRondoppervlakte: 180 m2. Vraagprijs 149.000,— k.k. Watertorenweg 73 - Egmond aan Zee - Tel. 2249 Zeg Marie, ik zag je man nog karren. Ja, dat klopt, die kwam van de markt met Het bestuur van de Stichting Katholiek Onderwijs Egmond aan den Hoef vraagtzospoedig mogelijk: voor de R.K. Kleuterschool "Hanselaer", Hanswijk 3, Egmond aan den Hoef. Verdere inlichtingen: mej. M. C. Dekker, hoofdleidster, tel, 02206-1927. te Egmond aan de Hoef vraagt voor het seizoen 1981 Tevens zijn m.i.v. het seizoen 1981 welkom nieuwe Inlichtingen en aanmelding bij het sekretariaat: Driestal 28 1852 RC Heiloo Tel. 072-336596 (tussen 19.00 en 20.00 uur) W. de Zwijgerlaan 181 OF 1814 KC Alkmaar Tel. 072-151222 (tussen 19.00 en 20.00 uur) Jp Egmonderstraatweg 5, telefoon 02206-1201 JF Burg. Eymaplein 2, telefoon 02206-1789 Is Wl|ll:illl'lllllll'l|lllllll||llllll)'|!lll!ll[|illlllli1llllll||llllll|,|llllll''1lllll|l|l!lll!Wl Donderdag - vrijdag - zaterdag: 1 pond Witlof 3 pond Conference Handpeer 2 kg. Hollandse Golden Delicious Vers gesneden Boerekool 1 pond gesneden Uien Puikbeste bewaaraardappelen Eigenheimers - Meerlanders Tevens verse peulvruchten Herenweg 25 - Tel. 1488 Egmond-Binnen Maandagmiddag 10 november j.l. kwamen op verzoek van de burgemeester ruim 50 horeca ondernemers uit de Egmonden in restaurant-speeltuin "De Egmon den" bijeen om gezamenlijk te trachten klachten inzake uitwas sen tengevolge van dronkenschap, muziekoverlast, enz. enz. te be spreken. Ook de politie was bij deze bespreking aanwezig. Besloten werd een commissie, bestaande uit zes ondernemers, samen te stellen die de overheid/ politie kan adviseren en waar mogelijk bijstaan om de zaken in goede banen te leiden, en de Egmonden voor eenieder aantrek kelijk te houden, wat voor een badplaats van levensbelang is. Met de plaatselijke overheid wil men gaarne diverse zaken bepra ten, zoals: het eventueel invoeren van een zwarte lijst een verbod voor bepaalde personen een hore cabedrijf binnen te gaan); het aanbrengen van borden, manifes taties enz. enz. De burgemeester en de politie hebben daarbij hun volle medewerking toegezegd. Met de arrestatie van twee Duitse jongens te Amsterdam werd en aantal inbraken opgelost, waaronder die bij Electra De Graaff te Egmond aan Zee, waar tot twee keer toe radio-apparatuur werd ontvreemd. Een oplettende inwoner noteerde het nummer van een auto, die hij verdacht vond. Hij bleek juist gehandeld te hebben. De plaatselijke politie maakte van dat gegeven onmiddellijk werk met genoemd resultaat. Later bleek het betreffende nummer vals te zijn. maar het tweetal reed er nog vrolijk mee rond, hoewel nu niet meer. Zij bekenden nog meer inbraken in de omgeving, o.a. bij kapper Zentveld in Egmond- Binnen en bij Finkensieper en Jongsma in Bergen. De politie verzoekt ons er nog maals op te wijzen, dat tips van inwoners zeer waardevol kunnen zijn bij de bestrijding van allerlei delicten, zoals ook weer blijkt uit bovenstaand geval. Men vraagt dan ook de onmisbare steun van de bevolking. In de nacht van zaterdag op zondag werd ingebroken in de Ned. Herv. kerk te Egmond aan Zee. Een raam van het verenigings gebouw werd uit de sponning gesneden en binnen werd een deur, die toegang geeft tot de kerk, uit de scharnieren gelicht. In de kerk eigende men zich de inhoud van enige offerbusjes toe terwijl uit het verenigingsgebouw de geluidsin stallatie werd meegenomen. Ieder spoor ontbreekt nog. Op 22 november gaat het pupil- lentournooi weer beginnen, dat onder de naam "Hoef 80" gestalte krijgt. Vier zaterdagen en een finale-zondag zijn er voor nodig om uiteindelijk uit de vele deelne mende groepen de winnaar aan te wijzen. Er bestaat onderling grote rivaliteit en die is gegroeid door de eerder georganiseerde tournooien, waarvan zeer veel naam uitging. Daarom werd dit tournooi niet alleen voor de jeugd een begrip maar speciaal ook voor de oude re, die als sponsor optreden en tegelijk als coach. Dit jaar voor het eerst doen de mini-pupillen mee. Zij hebben nog geen sponsor maar dat zal deze kleine deelnemertjes niet deren. De winnaar van vorig jaar werd de ploeg van Piet v.d. Berg, die dan ook deze keer op zaterdag de 22e november, 's morgens om 9.30 uur de aftrap zal doen van dit nieuwe tournooi, want zo wil de gewoonte dat. Hoewel, we kunnen ons nog herinneren, dat de oudste inwoner van Egmond aan de Hoef dat eens deed. dat was de heer Jan Burger, die voor de kleinste voetballertjes de bal aan 't rollen bracht. Cees Breed, de ,man achter dit tournooi, hoopt met zijn mede werkers, dat er veel belangstel ling zal zijn van ouders en familie leden voor de verrichtingen van hun kroost. Het speelveld is het dorpshuis te Egmond aan de Hoef en de data zijn 22 november, 6 en 13 december en 10 en 18 januari. woensdag donderdag vrijdag zaterdag zondag maandag 19 20 21 22 23 24 dinsdag 25 woensdag 26 donderdag 27 1.06—13.31 2.00—14.23 2.41—15.02 3.27—15.42 4.16—16.45 5.00—17.16 (spring-tij) 5.46—18.00 6.37—18.43 7.18-19.32 In een goedgevuld dorpshuis ontlaadde zich zaterdagavond de inspanning van een elftal muziekfanaten in een bruisend feest. "De Kleine Kapel" trad voor het eerst officieel op bij gelegenheid van het 10- jarig bestaan van het dorpshuis in Egmond aan de Hoef. Onder de bezielende leiding van Martin Wittebrood voerde de kapel met onvervalste "Egelander"- klanken het publiek naar hoger sferen. Men waande zich hoog in de Zwitserse Alpen om even later weer met beide benen op het Hanswijk terecht te komen door de "Hanswijker Polka". Muziek van eigen bodem, want het was Leo Stam die dit muzikale hoogstandje uit zijn brein toverde. Niet voor niets werd hij op deze avond een muzikale duizendpoot genoemd, want is Leo niet bezig voor "De Kleine Kapel", dan is hij te vinden bij "Lamoraal", het Jongeren koor, Theatergroep Horizon, om er enkelen te noemen. Dat je met twee eetlepels een polka ritmisch kunt begeleiden werd duidelijk gemaakt door Frank Melker in de "Löffel- polka". Zich bijna verschuilend in het enorme mondstuk van de bombardon wist Gert Belleman tonen uit het immense instrument te halen die respekt afdwongen bij het publiek. Er was meersolowerk te beluisteren, onder meer van Jan Peetoom, die capriolen met de tuba uithaalde, als was het een fluitje van 'n cent. Je komt er eigenlijk niet onder uit om cliché's te gebruiken als "Kleine Kapel was groots" of "Kleine Kapel ontpopte zich als Big-Band", want "De Kleine Kapel" blijkt meer in haar mars te hebben dan de naam doet vermoeden. Toen de splinternieuwe Prins Carnaval Nico I zich had gepresen teerd met zijn Raad van Elf en het publiek alseendeinendemenigtede dansvloer bevolkte, liet "De Kleine Kapel" pas echt vuurwerk horen. Overbekende meedeiners, wee moedige zeemansliederen, dixie land en rock and roll. "De Kleine Kapel" heeft het in huis. Zelfs de "Vogeltjesdans" door amateur zenders als Radio Noordzee ge plugd. verkreeg veel bijval. Onvermoeibaar speelde de kapel door tot in de kleine uurtjes. Het moet een Hoever geweest zijn die de spreuk bedacht: "Het is door de kracht der glazen dat muzikanten kunnen blazen". Het heerlijk heldere glaasje bier hebben ze wel verdiend. Het ko mende carnaval in Egmond aan de Hoef zit gebeiteld, dat staat vast. Hopelijk verlegt "De Kleine Kapel' de grenzen en zullen ook Derpers en Binders binnenkort kunnen genieten van dit talent van Eg- mondse bodem. Jaap Eeltink

Contact met de Egmonden | 1980 | | pagina 3