"Flierefluiters" 35 jaar op de planken Sint Nicolaas bleef nog even fterst en WicuUijaaré kaarten» Drukkerij Belleman Zestig jaar is een heel verhaal Schooltelevisie opnamen in Egmond Bomen planten - bomen knakken Het paard breekt los Crosveldje weg in Egmond-Binnen Waarom Jaap Konijn gaat al weer een halve eeuw mee "CONTACT MET DE EGMONDEN" 10 DECEMBER 1980 NUMMER 148' Het lijkt niet anders meer te kunnen. Jonge bomen zijn zo gemakkelijk te breken, dus als je labiel bent, dan doe je dat. De schoolkinderen hebben enkele we ken terug tientallen bomen ge plant in het Slotpark. Ze groeien al. tenminste als zede kans krijgen. Helaas heeft een aantal boompjes het reeds af moeten'leggen tegen brute verniel zucht. Ten oosten van de Slot gracht maakten we bijgaande foto. Op dit punt staan de boompjes voor een deel schuil achter de Slot gracht en op vrij grote afstand van de Pr. Beatrixlaan. Dus voor de vernielzuchtigen betekende dat be trekkelijk vrij spel. Ferme jongens, stoere knapen Wanneer straks het nieuwe jaar ingeluid en -geknald wordt, gaat toneelvereniging "De Flierefluiters" haar vijfendertigste jaar in. Geen jubileum dat brons, zilver of goud wordt genoemd, maar het is toch de moeite waard om het een beetje te vieren. Een schitterend plaatje van "De Flierefluiters" uit 1952. Ondanks de zware grime die toen gebruikelijk was herkennen we toch enkele spelers van toen. Geheel links de heer Koelink, die jarenlang de voorzittershamer hanteerde, met naast hem Bets Zwemmer en Klaas Stiemer, nog steeds "Flierefluiter" in hart en nieren. De heer met hoed, in het midden van de foto is Arie Visser. De man met hoed, meer rechts is de heer Ten Brink, die naast zijn hobby de toenmalige Brink Zelfbediening dreef. Thans B&W Supermarkt. "Joi, je maakt er gien poppekast van oor" zei Pietje Groen in haar riante kamer in Huize Agnes, toen ze vond dat ik wat teveel opschreef over hun belevenissen tijdens de 60 jaren huwelijk die ze bijna achter de rug hebben. Nee, mevrouw Groen, maak je geen zorgen hoewel we 60 jaren huwelijk lang geen poppekast vinden. Er zijn er die het geen zes jaar volhouden en dit stel denkt zo nog een tijdje door te gaan. Waarom zouden ze niet? Ze zitten prachtig in Huize Agnes, ze kijken uit op de duinen, die, toen we een praatje kwamen maken, wit besneeuwd waren. "Net een lusthof" zei de bruid, "en al die kinderen met hun sleetjes, 't is prachtig". "En als er feest is, dan weten ze er hier ook een feest van te maken, d'er is een zuster, net Henriëtte Davids". "Die had aan 't cabaret gemoeten" zei Jaap Groen, "die is haar roeping misgelopen". Egmond-Binnen, 27 nov. 1980 Er was eens een nieuw paard bij het paardepension Brasser. Het paard heette "Vredestijn". Het was een zwart paardje. Maar helaas werd hij een paar dagen later verkocht. In die tussentijd gebeurde er iets. Op die dag gingen wij, (wij dat zijn Diana, Constance en Conny) naar de manege, Carola, de ver zorgster van de paarden, was er toen niet. Toen zagen wij dat nieuwe paardje. Wij gingen het natuurlijk meteen aaien. Hij was een beetje schuw. Wij vonden hem wel mooi. Toen gingen we nog onze lievelingspaarden aaien. Dat zijn Plesk, Irmir en Hassa. Toen begon het nieuwe paard te trappelen en te hinniken. Wij wisten niet wat er gebeurde. Maar op dat moment brak de ketting los van de box. Het paard rende door de stal. Heel toevallig was de staldeur dicht. Wij stonden maar in dat hoekje te niksen. Toen zei ik (Diana): "Doe iets". Ik rencje er naar toe. pakte hem bij de manen en rende met hem de box in. Maakte met een touw de box stevig vast en zei: "Zo, dat is ook weer gebeurd". Toen gingen we vlug naar huis toe. Een paar dagen later kwamen we weer. maar helaas was hij toen verkocht. Diana Baltus en Constance Mulder. Een waar gebeurde geschiedenis van 2 paarden-liefhebsters. (KLAS 5 - DE WINDHOEK) Wij hebben een vraag aan de gemeente, omdat het crosveldje naast de kerk weg is in Egmond- Binnen. Het crosveldje in Egmond-Bin nen is nu weg, dat vinden we erg jammer. Daarom komen wij in opstand. Als Henri en ik aan iedereen in Egmond-Binnen vra gen wie voor het crosveldje is dat het blijft, is het bijna heel Egmond- Binnen. Dat denken wij tenminste. Toen wij een keer naar het cros veldje gingen was het opeens weg. Henri en ik zijn erg gek met motoren en brommers. Dus Henri en ik hebben graag, dat het crosveldje terug komt. dat hoopt iedereen denk ik. Schrijver: Harold Koopman Denker: Henri Arnold (KLAS 5 DE WINDHOEK) Waarom zijn er 4 bakkerijen in Egmond-Binnen en is er geen dierenwinkel? Want wij hebben een heleboel vissen, en als mijn moeder naar de dierenwinkel moet om planten te halen voor de vissenkom, moet ze altijd met de fiets naar Egmond aan Zee. Waar om? Waarom zijn er zo weinig speel plaatsen? Er is er één op de Krijt. Maar waarom staat er ook een glasbak? Eerst (midden in de zomer) lag alles overhoop. En we dachten, laten we gaan opruimen, want als er straks kleine kinderen komen met hun blote voetjes Dus ruimden we op. Waarom die glasbak bij een speelplaats? Van Paulien Stam er. Ingrid Zonneveld. (KLAS 5 DE WINDHOEK). "De Flierefluiters" werd opge richt op 4 september 1946 als arbeiders-toneelvereniging. Fel rood getint werd in de beginjaren luidkeels de Internationale ge zongen alvorens het doek open ging. De kleurschakering is breder geworden in die 35 jaar. Zo'n vijftig stukken zijn steeds met enorme inzet en enthousiasme op de planken van "De Vergulde Valk" over het voetlicht gekomen, waaronder "niemendalletjes" en kassuccessen. "Van ander ras" 1958, "Madam Tic-Tac" 1961, "Bo- naventura" 1965, "Zeemansvrou wen" 1969 en 1977, "Op hoop van zegen" 1970, "Bleke Bet" 1972, "De Jantjes" 1974, "Eva Bonheur" 1978, en "Toestanden en Testa- .juenten" 1979, om er enkele te noeiïïeiW - *55» V, i Verloop in het ledenbestand kan in de vijfendertig jaar niet uit blijven. Velen kwamen en velen gingen. "De Flierefluiters" kan echter nog immer stoelen op de ervaring van "oude rotten in 't vak". Rong Zwemmer was bij de oprichting maar is nog steeds op het toneel te vinden wanneer dekors getimmerd moeten worden. Zijn vrouw Bets behoeft geen betoog, evenals Klaas Stiemer, Nel van Baar, Cees van Pel, Truus van der Steen, Cees en Iet Aberkrom en Riek Hoogland. Samen met nieuwe leden vormen zij het fundament van deze toneelvereniging. In de jaren zestig vooral kreeg het amateurtoneel een nekslag. Iedereen kreeg TV en bleef bij de buis. "De Flierefluiters" schoof dit fenomeen terzijde en bleef zich zelf. Of ze nu speelden voor een volle zaal of voor een handje vol "aanhang", 't deed er niet toe. Het -èritho'üSiaS&ie Iblèefr-'VGélukkig-' kwam ook het enthousiasme vah de "derpers" terug. Langzaam maar zeker verloor de TV het en was'De Vergulde Valk" weer tot de laatste plaats bezet. Het donateursbe stand is nog steeds groeiend, waardoor "De Flierefluiters" zich zeker weten van minstens vijf volle zalen per jaar. Inmiddels is de toneelvereniging weer druk bezig met voorberei dingen rond het nieuwe stuk. Men is ingegaan op veler verzoek om toch nog eens een onvervalst Amsterdams Volksstuk te breng en. Nadere mededelingen hier omtrent volgen te zijner tijd, want het zal medio maart 1981 zijn wanneer "De Flierefluiters" van "Cinema 1000" weer een echt theater maken. Donateurs kunnen een dezer dagen de nieuwe donatie- kaart verwachten, terwijl,ieuwe donateurs immer welkten zijn. Donateurs betekenen voor "De Flierefluiter^' ^zekerheid en cbe zekerheid, is;, wederzijds. Nieuwe donateurs Mcunnen bellen naar Truus van der Steen, tele|»n 1353 en naar Jaap Eeltink, teleffn2057. DOEN, het is beslist de moeite waard. Egmonderstraatweg 5, telefoon 02206-1201 Burg. Eymaplein 2, telefoon 02206-1789 En voor zij er erg in hadden, lag er al een heel verhaal op tafel. Ook over vroeger, toen de bruidegom op. 12-jarige leeftijd al op de haringvisserij ging met een zeil- logger, waarna zijn hele leven nagenoeg gelardeerd is geweest met de visserij, met een onder breking van 12 jaar, toen hij als badman op het strand van Bergen werkzaam was. Maar in 1946 zat hij weer op zee, om tot z'n zestigste jaar de netten uit te gooien. "Er was vroeger veel armoede" ze; hij, "maar wat hebben we het nou goed". En dat is een gelukkige omstandigheid om een 60-jarig huwelijksfeest te vieren. Dat ge beurt dan ook donderdag 18 decem ber, eerst tijdens een kerkdienst in Huize Agnes,daarna gezellig met de bewoners van het huis en met de familie. Dan zal er van 17.00 tot 18.30 uur een receptie plaatsvinden in "De Klok", waar velen wel even langs zullen wippen. Onze felicitaties. G.B. Ten behoeve van een school televisie-programma, dat in janu ari 1981 op het scherm zal ver schijnen, werden in verschillende zaken in Egmond aan Zee opnamen gemaakt. Het programma, dat in februari zal worden uitgezonden, waarschijnlijk op de 16e en de 17e, handelt over een goed produkt en de wijze van brengen daarvan. De opnamen werden in de regio gemaakt. In Egmond werden o.a. opnamen gemaakt bij bakkerij Bosman en bij Electra De Graaff, in welke zaak wij op onze beurt een opname maakten van de aktivitei- ten. Omdat de Sint ervan hoorde, dat er op zaterdag 6 december nog een speciaal feest rond zijn verjaardag werd gegeven voor de geestelijk gehandicapten in het zwembad te E gmond aan Zee, bleef hij nog even en besloot daar met twee van zijn knechten heen te gaan. Een bijzonder goede gedachte, want de spontaniteit van deze ontvangst had hij niet graag willen missen. De ondernemersvereni ging "Eendracht" had het de Sint mogelijk gemaakt, door de kosten op zich te nemen, terwijl deze vereniging ook nog een bedrag onder couvert liet overhandigen aan het bestuur van de A.N.I.B. (Alg. Ned. Invalidenbond)Met bijzonder veel dank aan dames kapsalon Bout voor de keurige verzorging van de persoon van St. Nicolaas en zijn gevolg. Overal duikt dat vreemde figuur op. Onder de naam Abraham verschijnt hij achter vensters, op balkonnetjes, klimt in palen en zet zich lekker aan een glaasje in een voortuintje, zoals in het geval van Jaap Konijn aan de P. Schotsman straat te Egmond aan Zee. En het toeval wil, dat hij altijd op vijftigste verjaardagen komt, zo als ook hier. Jaap kon het wel waarderen en samen met het signeur maakten we in destromen- de regen (of was het droog?) bijgaande foto. Het was midden op de middag maar toch was het bijna donker. In huize Konijn was het echter feest en dat kon er nog best bij, ondanks dat op die dag ook de verjaardag van Sinterklaas ge vierd werd. 0^1 s§:*i

Contact met de Egmonden | 1980 | | pagina 3