Kerstboomverbranding Egmond aan de Hoef en Egmond-Binnen I Veel sfeer tijdens Kerstzangdienst in sporthal VERENIGINGSNIEUWS Veel belangstelling voor de 9e halve marathon te Egmond aan Zee M Bertus Visser en zijn Geertje kijken terug "CONTACT MET DE EGMONDEN" 29DECEMBER1980—NUMMER 1487' KORT NIEUWS Wij vernemen: DAT te Egmond aan de Hoef op 30-jarige leeftijd overleed, de heer Frits v.d.Reep. Een langdurige ziekte maakte een eind aan zijn jonge leven. De velen die hem kenden, hadden de diepste be wondering voor de wijze waarop hij zijn strijd heeft gestreden. Vanaf het begin was Frits lid van de reddingsbrigade "De Robben", waarin hij een zeer gewaardeerde kracht was. Zijn heengaan is voor deze brigade een gevoelig verlies, temeer daar hij naast zijn inzet steeds een groot verantwoor delijkheidsgevoel aan de dag leg de. Frits laat een vrouw en drie kinderen achter; DAT de gemeentelijke kantoren op vrijdag 2 januari de gehele dag zijn gesloten. Voor aangelegen heden de burgerlijke stand betref fende. is het gemeentehuis open van 11.00 tot 12.00 uur; DAT voor het dorpshuis te Eg mond aan de Hoef plannen bestaan tot uitbreiding met een toneel- akkommodatie. Daarvoor is grond nodig van het r.k. kerkbestuur. Zolas bekend is bij de stichting dorpshuis grond aangekocht van hel kerkbestuur. Hei verzoek ech ter van de stichting Dorpshuis Egmond aan de Hoef om ander maal grond te mogen aankopen, is door het kerkbestuur niet gehono reerd, op het motief, dat een monumentaal gebouw als een kerk vrij moet staan, waarvoor een 28- meter grens wordt aangehouden. Bij verdere bebouwing van de grond rond de kerk, zal deze grens worden overschreden. De gesprek ken zijn nog niet afgelopen, aan gezien er waarschijnlijk nog alter natieven zijn; DAT in tegenstelling tot andere jaren, toen het VVV-kantoor te Egmond aan Zee tussen kerst en nieuwjaar gesloten was, het kan toor nu geopend is maandag 29 en dinsdag 30 december van 11.00- 12.30 en van 13.30-15.00 uur; woens dag 31 december van 11.00-12.30 uur; nieuwjaarsdag gesloten; vrij dag 2 januari van 11.00-12.30 en van 13.30-15.00 uur; zaterdag 3 januari van 10.15-15.00 uur; zondag 4 januari gesloten en maandag 5 januari geopend van 9.30-12.30 en van 13.30-17.00 uur, zo ook op de volgende normale werkdagen. Zie verder de advertentie; DAT de FNV afdeling Egmond in een bulletin haar misnoegen uit spreekt over de informatie-avond, die BenW onlangs "onverwachts" hield over de structuurnota. De FNV noemt de opstelling van het college onbegrijpelijk, nu er zoveel belangstelling was. Het stelt ver der: "Een puur defensieve aan pak leidde tot een voor de aan wezigen frusterende avond"; DAT de FNV er op aandringt, dat de gemeente niet te veel zaken tegelijk aanpakt maar alle energie concentreert op het realiseren van de sociale woningbouw. Bovendien wil de federatie, dat de inwoners meer bij de plannenmakerij wor den betrokken i.p.v. aan de hand te lopen van het bureau Stad en Landschap. In een brief aan de raad heeft de FNV bovendien zijn onvrede uitgesproken over de stij ging van de gemeentelijke be lastingen, "maar het heeft weinig geholpen" moet het vakverbond tot haar teleurstelling constateren; DAT Annelies Valkering ge slaagd is voor de opleiding "Hou ding en Beweging" aan de manne- quinschool te Alkmaar. Zij hoorde bij de drie besten: DAT "De Derpertjes", het kin- deroperettegezelschap van Truus van der Steen te Egmond aan 7°e een bijzonder geslaagde opvoering Net als voorgaande jaren zal de Brandweer weer de kerstboom verbranding houden en wel op zaterdag 3 januari. Vanaf 14.00 uur kunnen julie de bomen aansjouwen en om 14.30 uur zal de hoop in brand worden gestoken. Jullie weten het jongens en meisjes voor ieder is er weer een versnapering. De plaats waar dit zal gebeuren is voor Egmond- Binnen het terreintje naast de R K. Kerk ingang Kerkplein. Voor Eg mond aan de Hoef aan de Pr. Beatrixlaan. Voor verdere inlichtingen kan men zich wenden tot Dhr. Druiven, Herenweg 220, Egmond aan de Hoef of J.C. Apeldoorn, Esdoorn laan 24, Egmond - Binnen. Voor de kerstzangdienst, die in sporthal Egmond op maandag 22 december werd gehouden, was zeer veel belangstelling. De sport hal was sfeervol verlicht terwijl de versiering ook veel bijdroeg tot het welslagen van deze bijeenkomst. Ongeveer zeshonderd belangstel lenden zongen gezamenlijk de oude kerstgezangen, die werden bege leid door "Lamoraal van Egmont" onder leiding van Frans Alleman. vjtjm Aan de kerstzangdienst werd tevens meegewerkt door het Eg- mond Gemengd koor o.l.v. mevr. f* Dijkstra en de koren van de r.k. j."parochies van Egmond aan de Hoef en Egmond aan Zee, die beiden onder leiding stonden van de heer S. Hopman. Ook het jongerenkoor van Egmond aan de Hoef, dat geleid werd door Peter Smit, droeg zijn steentje aan het welslagen bij. "We hebben elkaar zo hard nodig" Dit zei burgemeester J. Kingma in zijn welkomstwoord tot de vele aanwezigen en hij vervolgde "Juist in deze donkere dagen, letterlijk en figuurlijk donker". "Anno 1980" zei hij, "is het niet gemakkelijk om zo'n bijeenkomst te organiseren". Hij drukte de gemeentenaren op 't hart, voor een ander een vriendelijk woord over te hebben, een lach en een blij gezicht. ,,'t Is een groot goed" zei hij, "men heeft u zo nodig want er is zoveel eenzaamheid, met een een voudig woord maakt u een ander blij, doe het want het heeft zoveel waarde", zo besloot hij zijn toe spraak. Pastoor G. Blom van de oud- katholieke kerk belichtte het kerst gebeuren vanuit de bijbelse visie, de oorsprong van het christendom, waarbij hij inging op de betekenis van de naam Jezus, oorspronkelijk Jesua God bevrijdt. Vanuit die betekenis plaatste hij het kerst verhaal in onze tijd. En voordat het "Ere zij God" massaal door de aanwezigen werd gezongen, be sloot hij deze sfeerrijke bijeen komst met gebed. Deze keer deed het Gemengd koor "Crescendo" uit Egmond- Binnen niet mee. Dit koor heeft, met medewerking van "Eensge zindheid", het jeugdkoor "Jubal" en het kinderkoor "Hosanna" een kerstzangdienst gehouden op le Kerstdag in de St. Adelbertuskerk. In dit "Contact" konden wij daar niet over schrijven, aangezien dit nummer reeds vóór de kerstdagen werd afgesloten. gaven van het kerstspel "Een onverwachte Kerst-In". Vele ou ders en andere belangstellenden genoten van het spel en de zang van hun kroost, die op de planken van het o.k. verenigingsgebouw hun beste beentje voorzetten; DAT er een nieuwjaarsbijeen komst is van de ERB voor de brigadeleden op zondag 4 januari, 's middags van 4.00 tot 6.00 uur in eterij "De Bomschuit" aan de Parallelweg; DAT het gemeentebestuur van Egmond een nieuwjaarsreceptie houdt op vrijdag 2 januari, 's- avonds van 20.00 tot 21.30 uur in het o.k. verenigingsgebouw aan de Julianastraat te Egmond aan Zee. De officiële uitnodiging van het gemeentebestuur staat in dit "Con tact" opgenomen; DAT Ron Hof te Egmond aan de Hoef uitgekozen is voor de schaats ploeg van gewest Noord-Holland/ Utrecht. Hij schaatst bij de ijs-club "A.IJ.C. te Alkmaar; DAT er ook mannen deelnemen aan de kursus "Anders Eten". Voor de 2e kursus, start op donder dagmorgen 8 januari, zijn nog enkele plaatsen vrij. De 3e kursus is volgeboekt. Bij voldoende be langstelling zal er eind februari nog 4e kursus op maandag- avoHj^gjeorganiseerd worden. In lichtingen en aanmelden telefoon 1513 en 1309; DAT een foto van Aldert v.d. Pol met schillenkar is tentoon- gesttW op de manifestatie van World Pressfoto, die momenteel op Schiphol is te bewonderen. De titel die onder de foto staat vermeld met het registratienummer 129/132 is: "Het paard in al zijn dienstbaar heid"; DAT in het bestuur van de stichting Belangengroep Oud Eg mond zich een wijziging heeft voorgedaan. De dames Marjan Visser, Jeanet Visser en Jannie Groen hebben het bestuur vaarwel gezegd terwijl kandidaat is gesteld Marjan Limburg' DAT de voetbalvereniging "Zee vogels" op zondag 4 januari 1981 van 16.00 tot 18.00 uur een nieuw jaarsreceptie houdt in Het Rode Hert, waarvoor alle leden en andere belangstellenden van harte welkom zijn; DAT Radio Noordzee op 5 janu ari 1981 Drecies één jaar in de lucht is. Dat deze eerste verjaar dag gevierd gaat worden staat wel vast, maar hoe "Noordzee" dat gaat aanpakken was bij het ter perse gaan van dit laatste "Con tact" in 1980 nog niet bekend. Het blijft dus nog even 'n verrassing en daar is Radio Noordzee enig in. Je weet het bij "Noordzee" maar nooit. Afstemmen op 102 Mhz FM in het weekend is de enige manier om er achter te komen. Vanaf deze plaats wensen wij de mensen van Radio Noordzee een feestelijke, muzikale verjaardag; DAT in verband met de verhui zing van de bibliotheek naar de school t.o. het Slot te Egmond aan de Hoef, de laatste uitleenavond op het oude adres op 6 januari zal zijn. Daarna is de bibliotheek gesloten tot 22 januari; DAT in verband met de te houden marathonloop door toerclub "Le Champion" wordt de route van NZH-lijn 165, op verzoek van en in overleg met de politie te Egmond aan Zee, op zondag 4 januari 1981 van aanvang tot 16.00 uur als volgt gewijzigd: komende vanaf Alk maar wordt gereden, via de route van de lijnen 160 en 164; dus Egmonderstraatweg, Voorstraat, Watertorenweg.Wilhelminastraat, Trompstraat, busstation. Genoem de lijnen dienen tussen 10.00 en 11.00 uur alsmede tussen 13.00 en 15.00 uur rekening te houden met vertraging. De halten Prins Hen drik-Stichting, Sternlaan, Torens duin, Bowling Egmond, Boulevard Ir. de Vassy en Trompstraat ko men tijdelijk te vervallen. "Le Champion" heeft voor deze halve marathon weer heel werk verzet. Er zullen meer dan 150 medewerkers overal bezig zijn. De deelnemers aan de 21 km krijgen een bijzonder fraai én zwaar parcours voorgeschoteld door o.m. het Noordhollands Duinreservaat. Onderweg zijn er drie posten waar men verfrissingen krijgt aangeboden en wel op de 8, 14 én 18 km. Bij de finish in het centrum van Egmond aan Zee kan men de gelopen tijd aflezen op een elek- tronischetijdwaarnemingsbord. Voorst krijgen alle dames die de 21 km volbrengen een bloemetje aangeboden. Bijzonder veel wordt verwacht van de trimlopen door de duinen en over het strand over de afstanden 3 en 7 km. Vooral gezinnen zullen hieraan deel nemen. Voor deze afstanden kan men op 4 januari a.s. vanaf 9.00 uur inschrijven in de sporthal. Het in schrijfgeld voor de 3 km bedraagt t/m 15 jaar 2,50 en voor de ouderen 3,50; op de 7 km betaalt men 1,- extra wegens de verplichte duinkaart. Alle deelnemers ontvangen een herin neringsvaan. Na-inschrijving voor de 21 km is ook mogelijk vanaf 9.00 uur in de sporthal tegen een inschrijfgeld van 10,-. Deze deelnemers ontvangen direkt na afloop een standaard in de vorm van een hardloper op fraaie voet. Bij gunstige weersomstandigheden worden op 4 januari 4500 deelnemers uit binnen- en buitenland verwacht. De start voor alle afstanden is op de Noord- Boulevard. De 21 km wedstrijdlopers vertrekken om 11.00 uur precies. Alle andere afstanden vertrekken 5 minu ten daarna. Duiven vereniging "De Kust" Onder grote belangstelling werd op 20-21 december de jaarlijkse tentoonstelling gehouden in café restaurant 't Haasje te Egmond- Binnen. De zaal was vol sfeer door de mooie bloemstukken, geschikt en opgemaakt door Nic Zentveld en ook door de kerstversiering. Er werden pl.m. 265 duiven tentoon gesteld. Ze werden aan een zeer strenge keuring onderworpen. Beide dagen kenmerkten zich door een grote opkomst van leden en niet-leden en aan de sfeer en gezelligheid droegen het rad van avontuur en een prachtige ver loting bij. De vereniging kan terugzien opeen zeer geslaagde 15e I tentoonstelling, dankzij de mede werking van de T.T-kommissie, de leden, de fam. Kool van 't Haasje en vooral ook van de middenstand, inwoners van de Egmonden en omstreken, het "Contact met de Egmonden", de radio en andere persmedia. Nogmaals hartelijk dank. We hopen het volgend jaar met u weer de 16e T.T. te kunnen orga niseren en de commissie wenst u allen dan ook een voorspoedig en gelukkig 1981. De kampioen van deze T.T. werd Cor Apeldoorn. De fietsen werden gewonnen in de verloting door W. Duinmeijer en J. J. Bakker die tevens de stereo radio won. De tv werd gewonnen door Pietje Liefting. Bridgeclub "De Egmonden" Uitslag 23 december: A (gem. 42): 1 Heddes - Tromp 57,5; 2 mevr. de Goede - Wittebrood 49,5; 3 Goedel - Siewertsen 47,5; 4 Tromp - Kareis 44,5; 5Horio-Nieuwenhuizen39, 6 Jak - Nienhuis 36; 7 Maureau - Van Leeuwen 34; 8 mevr. Van Stralen - Gouda 28; B (gem. 25): 1 Hopman -Zwaan 30,5; 2 gebr. Van Beek 29,5; 3 gebr. Huiberts 25; 4 dames Wittebrood - De Waard 23,5; 5 Ory - Van Duyn 21; 6 mevr. Huiberts - De Goede 20,5; C (gem. 25)1 mevr. Haverman 31,5; 2 dames Druiven - Huiberts 26,5; 3 Wittebrood - De Waard 25,5; 4 De Vrij - Zwart 23,5; 5 mevr. v. Duyn - Smit 22; 6 Abbing - Hermus 21; D (gem. 42): 1 dames Van Elzen - Hoogland 59; 2 Groot - mevr. Hermus 51; 3 fam. Fennema 44; 4/5 Bout - Glas en dames Goedel - Damstra42; 6 dames Hopman - Wijker 39; 7 dames Ruiter - Druiven 35; 8 mevr. Beer - Stam 24. Alle leden een gelukkig uiteinde en een goed begin. Als de voortekenen niet bedrie gen, wordt het zondag 4 januari a.s. in Egmond aan Zee drukker dan op menig volzomerse vakantiedag. Het aantal vooraanmeldingen voor de'Le Champion" halve marathon is nl. zeer groot en dan te bedenken dat nog vele lopers via de na- inschrijving ter plaatse nog aan de 21-km prestatieloop zullen mee doen. Ook de meeste trimmers voor de 3 en 7 km zullen ter plaatse inschrijven. De voorinschrijving voor de wedstrijd is gesloten. Vele topatleten uit binnen- en buiten land zullen aan de start verschij nen. "Ja" zegt ze, "en Bertus wist niet eens het verschil tussen gort en rijst". "Maar wat hebben we gelachen, wat was het gezellig,, ondanks alle ellende". De winkel begon net wat klantjes te krijgen, toen de oorlog uitbrak. Weg was alles. Na de oorlog begonnen ze weer helemaal opnieuw en dankzij de geweldige stuwkracht van moe der Geertje, daarbij ijverig onder steund door vader Bertus, groeide de zaak tot een bloeiend geheel, waaronder zoon Joop tenslotte ook zijn schouders zette. Later hebben ze de zaak ver kocht en nu staat op diezelfde plek de Middenstandsbank. Als je een half uur met dit echtpaar zit te praten, heb je reeds' genoeg stof, om een dorpsroman te schrijven. Bruid Geertje zou dat zelf ook nog eens wel willen. "Jonge, wat zijn we rijk met elkaar, maar schrijft niet alles op oor". We hebben beloofd, dat we dat niet zouden doen, temeer omdat ze zei: "Ik vertelt jou al meer als aan 'n ander". En met dat vertrouwen spotten we niet. "JOEB"-nieuws HALLO LUITJES, Hier zijn we weer met wat JOEB- nieuws. 2e Kerstdag hebben we gezel lige kerstdisco vanaf 15.00 uur; zater dagavond 27 december disco voor de jongeren van 12-16 jaar; zondag 28 december hebben we weer "live- music" te bieden. Het is de "Jan vandè Grond Groep" uit Amste.dam. Deze groep brengt "Rock in je moerstaal" ten gehore. De teksten zijn "direct" en "ongekunsteld". Deze Hollandse rock formatie heeft in de omtrek reeds grote bekendheid gekregen. Wij willen dit spektakel niet missen, jullie toch ook niet??? SEE YOU Het bestuur Dames recreanten Schulp 1 Dinsdag 16 december j.I. hebben de dames van De Schulp de laatste wedstrijdenvolleybal in de eerste helft gespeeld. De eerste wedstrijd tegen Reactie 2 werd moeiteloos gewonnen met 15-6 en 15-6. De tweede wedstrijd tegen Effect 1 werd door goed serveren en prima samenspel gewonnen met 15-3 en 15-4. Nu Gemma, Bea, Marjorie, Ria, Lia, Loeki en Joke. op naar de volgende helft. We zijn als nummer 3 geëindigd, dus in de beter poule veel sukses. H.V. "Egmond '74" Programma zaterdag 3 januari: Castricum - De Bloemen: m-pup. 1: Egmond - Alcmaria Victr. vertrek 9.15 uur' m-welp. 1: Egmond - Dynamo/Horst vertrek 10.00 uur m-pup. 2: CSV - Egmond '74 vertrek 13.00 uur: Sporthal Uitgeest: m-asp. 2: Egmond - Huiswaard vertrek 13.45 uur Alkmaar - sporthal De Meent, m.pup. 3: Alkmaar - Egmond vertrek 12.45 uur Programma zondag 4 januari: Heiloo - 't Vennewater: d-jun. 2: Egmond '74 - CSV vertrek 12.45 uur Den Helder - Jolcohal drs F. Bijlweg: d-sen. 1: WGW - Egmond '74 vertrek 12.00 uur Kienavond E.R.B. Op zaterdagavond j.1. hield de E.R.B. de traditionele kerstkienavond in café "De Klok". Voorzitter P. Kager dankte de gulle gevers voor de diverse prijzen voorde verloting. Er was een zeergroot aantal leden en donateurs aanwezig. Deze avond verliep zoals al zo veel kienavonden van de E.R.B. zijn ver lopen. Het was dan ook een tevreden Kager die aan het eind een ieder dankte voor de deelneming aan deze avond en aanwezigen voor de komende feest dagen en het nieuwjaar alle goeds toewenste. Al met al een weer zeer geslaagde kienavond, waarvan de ERB wel het geheim schijnt te bezitten. Duikteam Egmond neemt winterse duik Op 1 januari 1981 organiseert de feestcommissie van de vereniging een "Nieuwjaarsduik" als toepasselijke inluiding van het nieuwe duikjaar. Deze duik wordt gemaakt voor de werf in Egmond aan Zee uiteraard slechts gekleed in zwemkleding (voor de liefhebbers mag zonder ook Enthousiaste koukleumen die niet de vereiste conditie hebben en toch graag deze duik willen bijwonen, mogen ook in pak verschijnen. Aanvang duik om 14.00 uur. Verzamelen 13.15 uur bij hotel "Zeezicht" te Egmond aan Zee. "LAAT UW CLUB NIET IN DE KOU STAAN Vervolg op achterpagina. We wensen dit echtpaar met hun kinderen een bijzonder gezellig feest, dat gevierd gaat worden op woensdag 7 januari a.s., als op die dag een receptie zal plaatsvinden in café "De Boei" van 19.00 tot20.30 uur. Onze felicitaties. G. A. Belleman Het kaartje hierbij geplaatst, geeft de route aan van de 21 km-afstand door de zuidelijke duinen en langs het strand- Egmond SêC? Vijftig jaar geleden kwamen ze bij vader Belleman, die een paar Jaar eerder met zijn drukkerij was begonnen, hun huwelijkskaarten bestellen: Bertus Visser en Geertje v v-OBroek uit Derp. "Joi" zegt Geertje, **&"toen zeiden ze, jij bent gek dat je r^ ymet een man met ien oog gaat juwen". "Maar wat goed dat ik iet naar ze geloisterd heb". Het begon als met zovele Eg- mondse echtparen van vroeger, Bertus Visser vaarde vanaf zijn Ifde jaar en tijdens twee van zijn istochten overkwam hem een zwaa ongeluk, de oorzaak, waar door hij tenslotte een oog moest issen. Het was armoede in het igin. vooral toen zij tenslotte van n pensioentje van 4,50 in de 'eek moesten hebben. Maar zijn vrouw zat niet bij de kken neer en begon een winkel- tt&Ue, "waar 'n toffie en 'n dingetje" te krijgen waren, waarmee zij het "aanvankelijk schaarse assorti- ment omschreef. Ondertussen nam jiij werkhuizen aan, want een verzoek om uitkering van het -toenmalige "Sociale Zaken" werd «iet ingewilligd, omdat zij een winkeltjes had, waarvan de op brengst aanvankelijk net niet ge noeg was om van te kunnen leven.

Contact met de Egmonden | 1980 | | pagina 3