Brandende kwesties Nationaal zangfeest De lucht roovirs van HOITIKA Er komt een zomer, waarin de soldaten het voor 't zeg gen hebben. Voör verzetje spelers en samenzweerders komt een gevaarlijke tijd. "^T'IEMAND weet, aldus Max Blok- zijl Maandag in zijn radio praatje, hoe deze oorlog ver der zal verloopen maar één ding schijnt wel zeker te zijn: de maanden, die onmiddellijk voor ons liggen, zullen voor de millioe- •nen frontsoldaten zeer beslissende worden. Zeer in 't bijzonder voor de sol daten van de Duitsche weermacht, die van hun opperbevelhebber en politieken leider Adolf Hitier ge hoord hebben, dat er al dadelijk op gerekend wordt, dat de bolsjewis tische tegenstander nu beslissend zal worden geslagen. Welke in het Dosten, Zuiden en Westen IlitIers plannen zijn, zal de ze ons evenmin verklappen als een van zijn militaire medewerkers. \X7E kunnen alleen maar h o pen dat ons mooie land, dat tot op heden gelukkig maar weinige, zij het ook pijnlijke, oorlogswonden heeft opgeloopen, in het verder ver loop van den strijd niet meer dan onvermijdelijk is, te lijden zal heb ben. En toch: we zullen er ook op voorbereid moeten blijven, dat het anders komt. Dat zullen we te danken hebben aan datzelfde Enge land, dat aan Duitschland dezen oorlog verklaard beeft en niet omgekeerd! De luchtoorlog van de laatste weken heeft weer eens het bewijs gebracht, dat de Britten en de Yankees, de Australiërs en de Canadeezen, het bevel meekrijgen, hommen van gropte explosiewer king maar op het gevoel af omlaag te zenden, in de hoop, dat ze pa niek veroorzaken en in de burger bevolking de noodige bi essen slaan. Een goede zijde behoorden die roekelooze daden te hebben: dat men eindelijk ook bij ons in Neder land zich eens ging herinneren, dat de oorlog tusschen het nationaal- socialisme en zijn aartsvijanden, het kapitalisme, het jodendom en het communisme, met de capitulatie van onze weermacht hier en over-1 zee nog niet afgeloopen is. De hef tigste phase van dezen oorlog schijnt nog pas in aantocht te zijn. De politiek onzer gedroste regeer ders is er schuld van, dat we, met uitzondering van eenige duizenden vrijwilligers, als ontwapenden moe ten gadeslaan. Niet zoo weinige naïeve anti-man- netjes en vrouwtjes bij ons leven nog altijd in de langzamerhand zwaar beschimmelde voorstelling van zaken, dat een overwinning van Engeland vrijwel zonder schokken de „bevrijding" van Nederland en de glorierijke terugkeer van ge kroonde naast krulharige emigran ten ten gevolge zou hebben. Ai mij! zoo zal het niet afloopen. Zóó zou het niet gaan. waarde anti's. Uns mooie land zou dan werkelijk slag veld worden, onze steden en dor pen zouden met den grond gelijk worden gemaakt, een deel van ons volk zou deze botsing niet overle ven en zóu werkelijk ooit een En- gelsch-Amerikaansche weermacht over die puinhoopen, die eens elf Nederlandschc provincies waren, naar het Dosten marcheèrfen en den Westwall doorbreken, dan zal van een herhaling van het einde van den eersten werêldocfrlog geen spra ke meer zijn. VARVAN dan wel? Zeker zou T T er een chaos dreigen, een bol sjewistisch ^uropa, het einde van alle beschaving, hét einde vooral van dit stukje cultuur en traditie, dat Nederland heet. Het gaat nu mecnen worden. De groote oorlog komt in een beslis send stadium, en nu hebben uit sluitend de soldaten het woord, wat zeggen wil, dat de heeren en dames verzetje-spelenden in zekere bezet te gebieden zullen gaan merken, dat dit spel levensgevaarlijk is, zoodra het voor de strijdende weermacht lastig begint te worden. Ei- zal dezen zomer weinig tijd meer zijn, orarijebloemetjes te snij den en in vazen voor het venster te zetten. Men zal zich niet meer zoo lekker rustig voelen bij het stie- kum sabotceren en hoonen en kwaadspreken. Er zijn teekenen dat de bezettende macht de teugels wat strakker gaat aanhalen. Dat zal voor velen een onaangename ver rassing zijn. Het gaat er tusschen twee gewel dige machtsgroepen alleen nog maar om, een beslissing met de wa penen te forceeren. Weet U vt?at dat beteekent? Denken we aan de ver woestingen tusschen '14 en '18 in Frankrijk en België, en in dezen oorlog in Polen en in de Sovjet- Unie, aan het lijden van de Fran- sehe burgerbevolking aan den bloedigen burgeroorlog in Spanje, aan de invermijdelijk-strengen druk in de bezette Oostelijke landen hoe vredig zag er dan tot nog toe Nederland in dezen oorlog uit! UET riekt er heel erg naar, dat "deze betrekkelijk vredige perio de midden in oorlogstijd tot het verleden behoort. Als we straks een ról willen mee spelen in het nieuwe Europa, dan zullen we offers moeten brengen. Cok de tennisspelers, de hotjazz- dansers, de coc'ktailjochies en de Edénhoedmannetjes met Chamber- lainparapluie en bijbehoorende sna terwijfjes. Men wilde niet in de uniform, niet meestrijden tegen de horden van Stalin, niet offeren vo.oi de armsten, toen het zoo bitter koud was, niet de mouwen opstroo- pen én mee-aanpakken toen zekere dames en heeren een faillieten boe del hadden achtergelaten. En ten slotte nog zijn eischen stellen en den verkrachte en beleedigde uit hangen terwijl aan de fronten de Europeesche jeugd liet zien, hoe menschen er uit zien, die straks w e 1 eischen stellen mogen. Wel aan, dan zal men nu hêt een en an der gaan beleven. Er komt een zomer, waarin de soldaten het voor 't zeggen hébben, en ten hoogste dan nog de burger- slrijdèrs, die onvoorwaardelijk ach ter hen staan. Voor saboteurs en zwarthandelaars, voor verzetje-spe lers en samenzweerders komt er een gevaarlijke tijd. Moge de groote meerderheid van ons volk verstandig blijven. Dan ko men we 6r met z'n allen wel door heen. Tallooze vrouwen vielen al ten prooi aan vitamine F-gebrekHaar teint, berooid van dit noodzakelijk schoonheidsvitamine. werd droog en saai... en de symptomen van deze „avitaminose" zijn dagelijks waar te nemen Iedere huid leeft op onder den invloed van het vitamine F, - en zells het mooiste teint verliest zijn irischheid, wanneer de toevoer van vitamine F hapert. Pas daarom Dobbelman's Castella Crèmes toe, de eenige schoonheidscrêmes, die uw huid weldoen met een rijkdom van vitamine F! ViTAMINE-FCRFMES ■UI 20111011 D|bbelm^N mum Wie zijn op 11 Mei Mussert's gasten? HILVERSUM, 6 Mei. Dc Pers dienst van den Nederlandschen Omroep meldt: In den „Spiegel van den dag" op Donderdag 7 Mei a.s., om 19.40 u., over den zender Hilversum II, heeft een uitzending plaats uit het hoofd kwartier der N.S.B., alwaar door het lot tien personen bekend wor den, die op zijn verjaardag de gast van den leider zullen zijn. Daar tij dens deze uitzending aan de tien, door Vrouwe Fortuna uitverkore nen bekend gemaakt wordt waar zij zich op 11 Mèi naar toe moeten begeven, en op welk tijdstip, ver dient het aanbeveling, dat allen die bij deze uitzending interesse heb ben. tijdig afstemmen op Hilver sum II en de „Spiegel van den dag" tot het einde toe beluisteren. Huwelijksuitkcering aan vrouwelijke leden Contributies door huwelijk niet verloren. Wat gebeurt er met de contribu tie, die ik nu jaar aan jaar heb be taald? Ziedaar een vraag die me nig vrouwelijk lid van het N.A.F. zich zelf heeft gesteld, op het oogen- blik, dat zij in het huwelijk trad. Thans kan het Nedêrlandsche Ar beidsfront op deze vraag een ant woord geven, dat er toe mee kan wérken de wélvaart van de werkers te verhbogen, doordat in geval van huwelijk aan de vrouwelijke leden een uitkecring wordt gedaan, die gebaseerd is op de in den loop van de jaren betaalde contributies. Belangrijk is hierbij, dat het recht op deze uitkeering reeds na vijf jaar onafgebroken lidmaatschap ontstaat. Met een minimumuitkee- ring van f20.overeenkomende met het vijftienvoud van de vier- wekelijksche minimum-contributie. Na zeven jaar wordt dit een som, overeenkomend met achttien maal de viersvèkelijksche contributie, na acht jaar 21 maal, na negen jaar 24 maai en na tien jaar de maxi male uitkeering, gelijk aan 25 maal het viervoud van de weekcontri- bütie. Hieruit volgt tevens, dat de uit keering liooger is, naarmate meer contributie werd betaald. Op grond hiervan variceren de uit te keeren bodragen van f20.— tot f180.— per geval. Het is niet te veel gezegd, wanneer we beweren, dat bet Ne- derlandsche Arbeidsfront, hiermee voor de huwende vrouwelijke leden een daad verricht, die verder reikt dan de grenzen van het eigenlijke organisatiewerk maar die daar door ook geheel in overeenstem ming is met de gedachte van het Nederlandsche Arbeidsfront dé wer kers ten alle tijde liulp en bijstand te verzekeren. De wereld in weinig woorden De Joden in Italië. Bij arrest van heden zijn alle Joden tusschen de 18 en 55 jaar, ook al gelden te hun nen gunste uitzonderingsbepalingen tot arbeidsdienst verplicht. De pre fecten moeten dit dicreet uitvoeren, overtreders komen voor den krijgs raad. Vorstelijke verloving. Een lid van het vroegere Portugcesche Ko ningshuis, Hertog Eduard van Bra- ganza, zal op den dag van den hei ligen Isidoor, 18 Mei te Madrid plechtig zijn verloving vieren met Prinses Maria Francisca van Or- leans en Braganza. Verlaging vleeschrantsoen in Zwe den, Van officieele zijde verluidt volgens berichten in de Zweedsche bladen, dat het vleeschrantsoen in Zweden wederom verlaagd zal wor den. Neef van Engelsche koningin ge sneuveld. De neef der Engelsche Koningin, J. A. Bowess Lyon. is volgens een bericht van den Loh- denschén zender gesneuveld. Kinderen in den landbouw. De Britsche Nieuwsdienst meldt, dat in Londen officiéél is mèdegedéeld, dat kinderèn van 12 jaar en ouder 20 dagen per jaar vrij van school kunnen krijgen voor werk op het land. FEUILLETON. Mysteries rondom „Vredelust" (Een geval uit de praktijk van Inspecteur Sanders, lid der Centrale Recherche) door UDO VAN EWOUD. 50 „De zaak-Vredelust", vroeg hij in een nieuwe poging om den onbeken de wat mededeelzamer te maken. „Met de zaak-Vrèdeiust heb ik maar heel weinig uit te staan. Waarom stelt u zich niet met inspecteur San ders in verbinding? Die zit hier bij me. Zal ik hem even aan het toestel roepen?" „Inspecteur Sanders is een ezel," klonk het oneerbiedig, maar de pseudo dr. "urrians stoorde zich daar niet aan, want de agent trad binnen en legde de informatie haastig naast .hem neer. 43500. Woonhuis van dr. Jurrians las Sanders en op hetzelfde moment was al zijn onrust geweken. Het deed wel bijzonder vreemd aan, dat een onbekende uit de woning van dr. Jurrians met een criminalist telefo neerde, maar deze zelf bevond zich in gezelschap van twee rechercheurs, op weg naar huis en kon daar elk oogenblik verwacht worden. „Ik wil alleen met u te doen heb ben, dokter", vervolgde de stem in de telefoon. „Ik raad u dus dringend niemand mee te brengen, Want in dat geval kan ik u niet te woord staan." „Ja, maar luistert u nu eens," be gon Sanders, die nu tot eiken prijs den man zóólang aan het toestel wil de houden tot dr. Jurrians en de rechercheurs hem daar konden ver rassen, opnieuw. „U zult mij toch moeten toegeven, dat ik bezwaarlik op dergelijke anonieme invitaties kan ingaan. Wanneer u m(j behoorlijk wilt inlichten wie u bent en wat u wenscht, zal ik ernstig overwegen of het de moeite waard is aan uw verzoek, dat intusschen meer op een bevel lijkt, gevolg te geven. Ten slotte kan iedereen wel op zoo'n ma nier..." Maar nu scheen de onbekende plot seling haast te krijgen. Zijn stem klonk althans wat vlotter, toen hij dén inspecteur interrumpeerend, het gesprek plotseling besloot met de bijna dreigend klinkende woorden: „ik heb nu geen tijd meer. U weet tijd en plaats en als u mocht aarze len, laat ik u dan dit zeggen: Mjjn naam is L de L van Leo!" Het volgende oogenblik was de verbinding verbroken. Sanders rièp nog een paar maal „Hallo", daarby ongeduldig op de haak tikkend, maar hij hoorde niets meer. Te verwonde ren was dit niet, want waarschijnlijk had de onbekende, die zich in dr. Jur rians' Woning bevond den auto met de drie mannen hooren naderen, zoo dat hij genoodzaakt was geweest het gesprek onmiddellijk te beëindigen. Sanders haalde zijn horloge te voor schijn. Acht minuten over half twaalf. De onbekende had er niet op gere kend, dat dr. Jurrians iets vroeger naar het hoofdbureau zou gaan en reeds voor half twaalf zou Weten, dat de telefonische boodschap om zich daar bij inspecteur Sanders te vervoegen, gefingeerd was. H\j had om ruim half twaalf opgebeld irt de stellige overtuiging, dat hij den po- litle-deskundige daar nog zou tref fen. Dat was een tegenvaller géwor den, welke hrj op dit oogenblik, nu dr. Jurrians, met wien hij zooeven telefonisch gesproken had, misschien in leveüde lijve vóór hem stónd, eerst zou beseffen. Sanders bedacht zich ook nu niet lang. Hij liet onmiddellijk een politie- Keuringen voor de Waffen S.S. •S-GRAVENHAGE. 5 Mei. De keuringen vóór dè Waffen S.S. zijn als volgt vastgesteld: 11 Mei 10.00 u. Rotterdam, Deut- sches Haus. 16.00 Den Bosch, hotel Noord-Brabant, Markt 45. 12 Mei 10.00 u Eindhoven, huis Maria,, kruisstraat. 16.00 u. Ftoermond, NSDAP, Swalmerstraat 61. 13 Mei 10.00 u. Arnhem, Weber straat 16b. 16.00 u. Zwolle Kasernen- unterkunft, school a. d. Turfmarkt. 14 Mei 10.00 u. Groningen, Concert huis, Poelestraat. 16.00 u. Leeuwarden, Huize Schaaf, Breedstr. 15 Mei 10.00 u Amsterdam, school Le pen weg 13. 1600 u. Utrecht, Deutsches Haus. 15 Mei 10.00 u. Defi Haag. café Den Hout, Bezuidenhoutschcw. Een mensch, die niet zingt, heelt een tekort aan levens vreugde." (Hendika v. Tussenbroek.) Levensvreugde hebben wij allen noodig, dus Nederland moet zingen Het moet zijn Nederland sche liederen zingen en het moet deze goed zingen. Om dit te bevor deren werd de Stichting Nationaal Zangfeest opgericht. Aan de Stichting Nationaal Zang feest zijn versriullendè personen met jarenlange ervaring op het ge bied van den Nederlandschen Volkszang vérbonden, voorts be schikt zij over een uitgebreid ar- chiéf. De Stichting Nationaal Zang feest wijst ieder jaar èen aaiital liederen aan, die op zéér uitgebrei de schaal onder het Nedêrlandsche publiek gepropageerd zullen wor den. Niet alleen door de schoolgaan de jeugd en den Jeugdstorm, zul len deze liederen ingestudeerd wór den, maar ook door den Nederland schen omroep, de N.S.B., den N.A.D. en de N.S.V.O., het Nedêrlandsche Arbeidsfront en de werkgemeen schap Vreugde en Arbeid zullen de liederen onder het volk gebracht worden. Voorts zal elk jaar in een der ?;roote steden een natioriaal zang eest gehouden worden. Bij wijie van repetitie zullen in verschillen de plaatsen zangdémonstratlcs hier aan vooraf gaan. Dit jaar zal in Augustus waar schijnlijk het nationaal zangfeest in Amsterdam plaats vinden. De heer Stephen Jansen, Lin- naeusstraat 45a, Amsterdam, Oost, verstrekt gaarne nadere inlichtin gen. Jc zult jc moeder niet weerzien! MEISJE WILDE HAAR 12-JARIG BROERTJE VERDRINKEN. Dina T. uit Mar-keló is een jonge dame, waarmee al heel wat is om- gedokterd. Een tijdlang was zij in een opvoedingsgesticht, ze was in een gesticht te Zeist, doch bleek ten slotte thuis nog het best te regee- ren. Intusschen liet ook de ver houding met haar verschillende fa milieleden veel te wenschen over en toen op 2 Januari jl. haar 12-jarig broertje Hendrik haar enkele op merkingen toévoegde, welke Dina niet zindén, sleepte ze haar broertje naar 'n waterput, herhaaldelijk uit roepend: „Je zult je moeder niet weerzien". Ze had hém reeds boven den put. tóen de móeder, die het géval had bemerkt, tusschenbeide kwam. Dezé slaagde er echter niet in den jongen te bevrijden. Ze ging weg om hulp te halen en inmiddels verzette Hendrik zich zoodanig, dat Dina er niet in slaagde haar opzet te volvoeren. Er van door me geld en distributiebescheiden. Ze ging er vandoor, niet echter dan nadat ze uit de ouderlijke wo- 2l7. Nu kwamen de drie mannen weer te voorschijn. Ziezoó, die heer schappen zijn we kwijt en mis schien wel voor goed. Als we nu eerst eens iets konden gaan eten! Ze gingen het huisje binnen, maar legden eerst hun baarden en snor ren netjes buiten op een rijtje neer. Circulatie van pasmunt De wnd. Secr.-Gen. van het Dep. van Financiën deelt ons mede, dat in verband mét het féit, dat in den laatstèn tijd voldoende pasmunt van de nieuwe modellen is gereed gekomen ter voorziening in de be hoefte aan dit ruilmiddel, een te kort aan klein geld zich niet be hoeft voor te dóén. Indien op sommige.plaatsen een tekort aan pasmunt mocht worden geconstateerd, kunnen klachten daaromtrent worden gericht tot den' waarnemend thesaurier-generaal bij het Dep. van Financiën, Kneu terdijk 22, 's-Gravenhage. Bewaarplicht bescheiden In het Prijsvormlngsbcsluit art. 6, lid 3, wordt de verplichting opge legd aan de daarvoor in aanmer king komende bedrijven alle be scheiden gedurende 2 jaar zoodanig te bewaren, dat de hoogte en het tot stand komen der prijzen op een voudige wijze kan worden gecon troleerd. Daar voor vele thans geldende prijzen nog steeds de 9 Mei 1940 prijs den grondslag vormt, wijst de gemachtigde voor de prijzen erop, dat bovengenoemd voorschrift niet beteekent, dat na 2 jaar deze be scheiden zouden kunnen worden vernietigd. Immers blijft de ver plichting bestaan, neergelegd in het wetboek van koophandel, om alle bescheiden 30 jaar te bewaren. Geea scboeoeobooneu voor personen boven de 16 jaar De Secr.-Gen. van het Dep. van Handel, Nijverheid en Scheepvaart maakt bekend, dat in verband met een te treffen wijziging in de schoe nendistributie, waaromtrènt bin nenkort nadere berichten zullen worden gepubliceerd, de plaatselij ke distributiediensten in de maand Mei geen schoenenbonnen 1 aan personen vari 16 jaar en ouder zul len uitreiken. Derhalve dienen per sonen van 16 jaar en ouder in Mei ook geen aanvraagformulieren voor bon 1-sehoencn bij dé distributie- diensten in te leveren. Aanvragen van personen beneden 16 jaar en aanvragen van personen boven 16 jaar voor werkschoenen, bon 2- sehoenen of pantoffels^ kunnen in Mei wel worden ingediend. Vleescbverkoop op Maandag cn Dinsdag OP ZIEKENBONNEN EN WEHRMACHTSMARKEN. In de Vee- en Vleeschverdorde- ning 1942 is vastgelegd- het verbod, tot het verkoopen en afleveren van vleescli, vicesenwarén en gerechten, Waarin vleesch is verwerkt, op do dagen Maandag en Dinsdag. In het op Woensdag 6 Mei 1942 verschenen Voedsel voorzieningsblad is opgenomen een besluit van de be drijfsorganisatie, voor vee cn vléesch, waarin van de bestaande önthèffings-mogèlijklioid gebruik is gemaakt tot het toestaan van ver koopen cn afleveren door den klein handel tegen het in ontvangst ne men van z.g.n. Wehrmachtsmarkert én ziekenbonnen. De nieuwe onthef fing staat tevens toe verkoop en af levering op genoemde dagen van voorwaardelijk goedgekeurd vleesch (over de vrijbank) en van gesterili seerd vleesch. Benzinemoeilijkheden in de Ver. Staten. Naar de Engelsche be richtendienst 'uit Washington meldt, heeft dé Amerikaansche re geering zich gedwongen gezien in 17 Oostelijke staten de benzine- en andere brandstofleveranties met 50 pet. te verlagen. De leveranties wa ren tot dusverre reeds met een derdè verminderd. Italiaanse!) Weermachtbericht ROME, 6 Mei (Stefani). Het 704e communiqué van het Italiaan- sche hoofdkwartier luidt: „Aan liet front in Cyrenaica wer den de operaties aan weerszijden dooi- zandstormen beperkt. De bom bardementen door afdeelingen lta- liaansche en Duitsche vliegtuigen óp vlootbases en vliegvelden op Malta werden voortgezet. Duitsche jagers hebben een Spitfire' neerge schoten." ning honderd giildèn en nagenoeg alle distributiebescheiden had weg genomen. Bij de gerechtelijke behandeling gaf Dina ioe haar broertje in den put te hebben willen werpen, waar mee ze ook haar moeder had wil len treffen. Kort. voor zich deze bijna sensa- tioneele geschiedenis afspeelde, had het meisje alleen om haar moeder te plagen, een bdnkbiljet van tien gulden weggenohhen. De officier van justitie, die van opvatting was, dat personen als deze jonge dame, niet meer in de maatschappij behoorden terug te keerèn, requircerde een straf, ge lijk aan de preventieve hechtenis cn verdachtes ter beschikking stel ling van de regeering. De rechtbank zal op 12 Mei uit spraak doen. auto voorrijden, stak haastig een paar couverts, welke hij uit zijn schrijfbureau haalde, In zijn binnen zak en het voifènde oogenblik was h(j op weg naar het Museumkwar tier. In razende vaart rêed de chauf feur door de, op dit uur nog niét ge heel verlaten straten van de binnen stad. Toéh hjj Het Leidsche plein een maal over was, zettè hij er nog meer gang achter en in den kortst moge lijken tjjd stond Sanders voor de villa van dr. Jurrians. Achter ver schillende ramen brandde licht San ders kendé het huis van talrijke vo rige bezoeken en hij kon dus de ver schillende lichtpunten gemakkelijk thuis brengen. In dé hal, de gang, de woonkatner, de overloop, de studeer kamer van dr. Jurrians, die zich op de eerste étage aan de straatzijde bevond, overal was het electrlach licht ontstoken en door een spleet van het gorden Op de studeei kamer zag hjj éènige gestalten, die haastig heen en weer liepen. De voordeur stond nog op een kier; vermoedelijk had men In de haast verzuimd haar dicht te doen. San ders vond het niet nöodtg te bellen. Met twee treden tegelijk spoedde hij zich de trap op. Op den overloop, vóór de deur van de studeerkamer, stond Jurrians' bejaarde huishoud ster, gehael overstuur door de onver wachte gebeurtenissen en in één toilet, waarmee zij zich anders op dit uur zeker niet aan zoovele hee ren zou hebben vertoond. „Inbraak!" Met dit woord ontving dr. Jurrians den nieuV aangekomene. Htf scheen zelf Ook teft zèer3te ont daan en vond het blijkbaar in het geheel niet vreemd, dat -de inspec teur, die hém een kwartier geleden twee rechercheurs had meegegeven, nu plotseling zelf kWam opdagen. „Inbraak. Alles overhoop gehaald. Mijn schrijftafel opengebroken..." Sandèrs vond hét zeer belangwek kend, maar wat hém nog meer inte resseerde was de Vraag, cf zij bij hun aankomst den vermoedelijken dader niét hadden verrast. „Den dader verrast...?" Dr. Jur rians haalde geërgerd de schouders Op. „Dié is natuurlijk allang gevlogen. Hij heeft mij naar het hoofdbureau gestuurd om hier de handen vrij te hebben. Minstens een uur heeft hij hier rustig kunnen huishouden. Kijk eens even wat een chaos...!" (Wordt vervolgd.) RADIOPROGRAMMA VRIJDAG 8 MEI. Hilversum I. 415.5 n). 6.45 Gramofoonmuziek. 6.50 Ochtendgym nastiek. 7.00 Gramofoonmuziek. 7.45 Ochtend gymnastiek. 7.55 Gramofoonmuziek. 8.00 B. N. O.: Nieuwsberichten. 8.15 Gramofoonmuziek. 9.15 Voor de huisvrouw. 9.20 Gramofoonmu ziek. 10.00 Ensemble Jean Lancê en solisten (opn.i. Als intermezzo: Pianosoü. 11.00 Voor dé klèuters. 11.20 Ensemble Francis Keth. 12.00 THéo üden Masman èn z(Jn dansorkest en gramofoonmuziek. 12.40 Almanak. 12.45 B N O.: Nieuws- en economische berichten. 13.00 Pro- ductlestag. 13.15 Gerard van Krevelen en zijn orkest en soliste. 14.00 Haarlemsche Orkestver- eeniging, solist en gramofoonmuziek. 16.00 Cyclus: Het Onze Vader. 16.20 Zang, viola da gamba en claveclmbel. 17.00 Gramofoonmuziek. 17.15 B.N O.: Nieuws-, economische- en beurs berichten. 17.30 Voor de Jeugd. 17.45 Gramo foonmuziek. 18.00 Sportwetenswaardlgheden. 18.20 Gramofoonmuziek. 18.35 Neerlands stem van het Oostfront. 18.50 BNO: Nieuwsberich ten. 19.00 BNO' Binnerilandsch economisch praatje. 19.10 Gramofoonmuziek. 19.30 Otto Hendriks en zijn orkest. Vanaf 20.15 alleen voor de Radio-Centrales, die over een lijn verbinding met de studio beschikken. 20.15 Musette-orkést en soliste. 20.45 „Landelijke Rust", luisterspel. 21.00 Orgel en het ensem ble Ombach. 21.45 BNO: Nieuwsberichten. 22.00 BNO: Leidende staatslieden, schrijven. 22.10 24.00 Gramofoonmuziek. Hilversum n. 301.5 m. 6.458.15 Zie Hilversum I. 8.15 Gramofoon muziek. 9.00 Orkest Malando en solist fopn 9.45 Gramofoonmuziek. 10.00 Morgenwijding. 10.15 orgelconcert. 10.40 Klankbeeldenreeks „Zoo is Hatwijk". 11,00 Pignovoordracht. 11.80 Gramofoonmuziek. 12.00 Orkest Malando en solist. 12.45 BNO: Nieuws- en economische berichten. 13.00 Tusschen de bedrijven, ge varieerd programma. 15.00 Voor de vrouw. 15.45 Amablle-3extet en pianospel. 16.45 Voor de jeugd. 17.15 BNO: Niéuws-, economische eh beursberichten. 17.30 Mclodisten, solist en Kia- Drle met pianobegeleiding 18.15 De Hee ren van der Aa en Boom. zakenlieden aan het woord. XII, 18,30 Reportage. 18.45 Omroep orkest en solist. 19.30 BNO: Nieuwsberichten. 19.40 Spiegel van den dag. 19.50 BNO: De Jordaner vertelt over sociale nooden. 20 00 BNO: Engelsche uitzending: „Holland politi- cal aspects" (Voor de Radio-Centrales. Gra mofoonmuziek). Vanaf 20.15 Alleen voor de Radio-Centrales, die bver een lijnverbinding met de studio beschikqken. 20 15 Zang met pianobegeleiding en gramofoanmuziek. 20 50 Gramofoonmuziek. 21.00 Boekbespreking. 21.15 Gramofoonmuziek. 21.45 BNO: Nleuwsberich- tén. 22.00 Gramofoonmuziek. 22.05—22.10 Avondwijding. Hoofdredacteur A. R. Jonker (afw.) Plaatsverv van rlen Hoofdredacteur. Buitenland. Alg Reportage en Streeknieuws Fred Groot. Schagen. - Binnen land en Stadsnieuws den Hel der A. C. van Kampen, den Helder.

Dagblad Noord-Holland, Schager editie | 1942 | | pagina 2