„DE WIEL'' Portretcatelier Jac. de Boer BEKENDMAKING Marktberichten Alkmaar mijn aarde l'0ts n en Dia. regee- lering n ge- zich scom- j tiking crden i hun gelijk wer- het her- dit hoofd tgifte ■n non ig en kolo- ming hoop en cbaar inde- imen de afge- eren, Ipen. BSÜS- felijk e so- ieele trok- drijf zal be- die1 Jerij, gifte i ge- i an- wor- stip-i iaal-. evol- het 1 nge- uzleSc 9.15 13.15 Gro- amo- der". arao- 18.35 N. nen- 10.15 11.00 EEN VERRE REIS VOOR EEN FIETS. Gisteren te ong. 12.30 uur, ga: een inwoner dezer gemeente ken nis dat zijn rijwiel was ontvreemd, dat even onbeheerd op den open baren weg had gestaan. Een on middellijk door de recherche inge steld onderzoek, waarbij per po litiemotor een achtervolging werd ingezet, had tot resultaat, dat de dader, een 19-jarige Rotterdammer die speciaal voor het stelen van een rijwiel naar de kaasstad was overgekomen, in de gemeente Hei- loo kon worden aangehouden, ter wijl hij op het karretje huiswaarts wilde keeren. Tegen hem is pro cesverbaal opgemaakt en hij zal worden ingesloten in het Huis van Bewaring, alhier. EEN ONTROUWE BEDIENDE. Een kapper hier ter stede ver miste zoo nu en dan uit zijn zaak verschillende goederen en geld. Hij deed hiervan aangifte bij de re cherche, die een onderzoek instel de, waarbij bleek dat een lid van het personeel zich aan deze dief stallen had schuldig gemaakt. Proces-verbaal volgde. BOTER ZONDER BONNEN. Door den Econimschen dienst van de politie alhier is proces-ver baal opgemaakt tegen een boter- handelaar, die 12 kg. roomboter ver kocht en afleverde tegen niet gelijk tijdige inlevering van de thans gel dende bonnen. Ook de koopster werd geverbaliseerd, terwijl de bo ter is inbeslaggonomon. POLITIE VARIA. Een caféhouder, die tijdens een diner bedorven gehakt verstrekte is geverbaliseerd. Een groentenhandelaar en een winkelier die hun waren niet over eenkomstig het Prijsaanduidingsbe- sluit hadden geprijsd, zijn bekeurd. Wegens het inleveren bij den distributiedienst van 14 vervalschte suikerbonnen, ter verkrijging van een toewijzing is tegen een kruide nier procesverbaal opgemaakt. ANNA PAULOWNA. BURGERLIJKE STAND. Geboren: Johanna Afra Maria Catharina, dochter van Jac. Veul en Joh. M. Ivooijman. Comelia Ma ria en Anna Maria, dochters van D. Angevare en Joh. W. van Gijls- wijk. Maria Cunera, dochter van E. Kerkhof en M. C. van Nuland. Ca tharina Geert ruida, dochter van Joh. Berbee en E. C. Schilder. Ondertrouwd: C. Th. van der Vlught en M. H. de Langen. R. Schutte en M. Walraven. Getrouwd: W. P. Alkcmade en A. iï. Koopman. Jac. Zasburg en M. E. Dirks. Overleden: joh. Kooij, oud 57 jaar. Joh. Verschoor, oud 5 weken, POLITIE. Gevonden: regenkapje, overjas, kinderbroekje, sportportemonnaie, persoonsbewijs Groenhart, Den Hel der. Verloren: portefeuille, sandaal. BOUWVERGUNNING. Aan G. de Vries Meerweeg, is ver gunning verleend voor den bouw .van een schuurtje. LOOP DER BEVOLKING. Ingekomen personen: Mej. C. van der Hoek, Schorweg 2, van Ob- dam A 233; mej. M. Jeeninga, Mo- lcnvaart 299 van Arnhem, G. Borg- plein 18; mej. M. Praat, Nieuweweg 39 van Schagen, Keins H 46; D. Kapitein, Molenvaart 35 van Wie- ringerwaard, Zuid-Zijperweg A 63; Joh. Th. Tolhoek en gezin, Kerk- Weg 2b van Den Helder, Huijgen- straat 25; mej. C. M. Leek, Molen vaart 289 van Uitgeest, Middenweg 39;- '1'. SchoutenJonker, Molen- vaart 176 van Langedijk, Spiering- buurt 451; G. Hijman en echtg., Stoomweg 10 van en W. Souburg .Weststraat 15; S. P. van der Kamp, Burg. Lovinkstraat 14, van Den Helder, Van Speijkstraat 48; J. Pie- ters en gezin, Burg. Lovinkstraat 49 Van Den Helder, Tulpstraat 10; J. Slikker, en echtg., Middenweg 37, Van Den Helder, Kroonstraat 36; C. Blanken, Kleiweg 33 van Rotter dam, Wiekstraat 24a; P. van de Merwe en gezin, noodwoning Mid denweg 21, van Den Helder, Van Leeuwenhoekstraat 14; mej. T. Blaauboer, Van Ewijcskade 6a, van Beverwijk, Vondellaan 13; J. G. F. Seignette, Molenvaart 355 van Be- Verwijk, Zeestraat 92; Th. J. -Vroo- ne en gezin, noodw. Balgweg 41, van Den Helder, Kortevliet 8; R. Wijmenga en gezin, noodw. Meer weg 16, van Den Helder, de Wet straat 27; Jh. N. Krijgsman en ge zin, Schorweg 37, noodw., van Den Helder, 2e Vroonstraat 26; C. Kra mer, Molenvaart 190 van Den Hel der, Krugerstraat 4; C. J. Steen- Voorden en gezin, Molenvaart 375 van Den Helder, Kromme Elleboog steeg 2; Joh. Valkier en echt., Schor- Weg, van Den Helder, de Wetstraat 7, A. van der Wal en gezin, noodw. Meerweg 70, van Den Helder, Ko ningsweg 18, W. Schcltema en ge zin, Kerkweg 1 van Wonseradeel, Arum Buiten de kom 86; Jac. Kwak en gezi,n Stoomwog 21 van Den Helder, Vlootstraat 3; A. II. Alke- tna.deKoopman, Middenweg 33 van Haarlem, Beelslaan 20, J. J. Koning, Molenvaart 207, van Berk hout D 38; C. L. den Haan—den Haan van Velsen, Duin- en Kruid- bergerweg 37; Joh. II. Jacobs en ge zin, Molcnvaart 111 van Den Hel- SCHAGEN De Badinrichting Moeilijkheden bij de verbouwing ZWEMMERS ZWEMT TOCH! Een 30, 35 jaar geleden, had ik het voorrecht af en toe gebruik te kunnen maken van de toen zeer modern ingerichte badgelegenheid aan de Wiel. Het was er in één woord: tip-topl Schagen kon mee komen! Jaren verliepen. De Schager Wiel verdween uit miin gezichtsveld, tot ik er eindelijk, nu misschien voor 10 of 15 jaar, weer eens belandde. Was ik zoo veranderd? Of was de hadinrichting niet meer de oude? Ik kende haar nauwelijks terug. Intusschen is er weer een aantal jaren verstreken en onder normale omstandigheden zou vermoedelijk de doodsklok over de oude inrich ting reeds hebben geluid. Óver de prachtige plannen, die zijn ontworpen, willen wij zwijgen. Het heeft weinig zin te spreken over dingen die voorloopig tot de onmogelijkheden behooren. De voorgenomen voorloopige verbouwing kan niet door gaan. In afwachting had het bestuur de noodige stappen genomen om te komen tot een voorloopige verbe tering. Het gebouwtje van het Wit te Kruis, dat tientallen van jaren stil troonde aan den rand van het meertje naast de inrichting van de zwemverecni: ing, zou worden op geofferd en de materialen zouden vrijkomen om de noodige herstel lingen te verrichten van de laat- ,e. Het kan niet doorgaan. Want voor de uitvoering was meer noodig dan alleen de vrijko mende afbraak. Juist dezer dagen had men dit bericht ontvangen, zoo deelde ons de heer Schmalz mede, en nu was men bezig te overwe gen in hoeverre iets bereikt kon worden alleen en uitsluitend met de materialen, die aan het Witte Kruis-gebouwtje waren verwerkt. Men was er zich overigens zeer wel van bewust, dat er haast was bij de aangelegenheid, want de her stellingen dienden feitelijk te zijn aangebracht voor het eigenlijke bad seizoen inzet Of dit mogelijk zal zijn? Onze zegsman hoopte het. En hij hoopte ook, dat de Schager zwem- der, Krugerstraat 78; J. Wieringer en gezin, Schorweg 31 van Den Helder, Dahliastraat 79. C. Bij post, Boermanswég 27 van Callantsoog B no S; mej. M. van Diepen, Kleiweg 32 van Callantsoog C 9; C. C. van Loon—Her togh, Schorweg 7 van Zijpe I 128; J. Smit en gezin, Van Ewijckspad 2 van Den Helder, Van Hogendorpstraat 60; G. J. W. Bosman en gezin, Stoomweg 21 van Den Helder, Van Galenstraat 41. Vertrokken personen: Mej. I. Trump naar Callantsoog, Rijksweg C 26; P. G. Lenting naar Langedijk, Oudkarspel A 116; Joh. Staring naar Uitgeest, Middenweg 28; Joh. van Dam naar Voorhout, Engelsche- laan 29; Mej. A. M. Leering naar Langedijk, Zuidscharwoude A145; I. Paardekooper naar Wieringermeer, Nieuwesluizerweg; Mej. Jac. C. Mooij naar Alkmaar, Stationsweg 15; Mej. A. R. Turkstra naar Ber gen N.H,. Breelaan 106. LANGEDIJK. MINIMUMRENTE VOOR NIEUWE HYPOTHEKEN. Naar De Tuinderij meedeelt, is aan de notarissen een schrijven ge •icht, krachtens hetwelk het niet meer wordt toegestaan hyp. leenin gen af te sluiten tegen een rente lager dan 4 pet. De Secr.-Gen. voor bijz. Ec. Aangelegenheden heeft de ze beslissing genomen in verband met de ontwikkeling van den ren testand en ter bevordering van een gezond hypotheek-bankwezen, in het bijzonder, nu het vereischt is gebleken met betrekking tot de uit gifte van pandbrieven een mini mum-rentepercentage van 3Vz pet. vast te stellen. Bij verlenging van loopende hypothecaire leeningen op gebouwde eigendommen, zal het voorts niet geoorloofd zijn, de rente té verlagen. Continuatie tegen de zelfde rente is in alle gevallen ge oorloofd, terwijl, zooals ook tot dus verre geenerlei verhooging van hyp. rente zonder uitdrukkelijke toestem ming is toegestaan. ANGOB. In de ledenvergadering van de afd. Langedijk van den Alg. Ned. Geheelonthoudersbond werd beslo ten, voor de herdenking van het 45-jarig bestaan van den bond een bijdrage van f 5 te verleencn Aan de leden zal een kleine bijdrage worden gevraagd. Na behandeling van den beschrij vingsbrief voor de alg. vergadering van den Bond werden tot afgevaar digden benoemd de heeren S. v. d. Neer en E. van Loencn, Reserve de heeren P. Paarlberg en G. Engel. Er is wocr een Blauwe-weelc-pvijs raadsel-actie gehouden. Van de leer lingen van de O. L. School te Broek op Langendijk zijn een twintigtal goede oplossingen ontvangen. Den prijswinnaars zal een boek worden aangeboden. Getracht zal worden eemr lezers voor 't blad ..Do Blau we Stem1' te werven en het leden tal op te .voeren. ,r mers inzicht zouden blijken te be zitten voor de beslommeringen van dezen tijd. Dat ze zouden begrij pen, dat het bestuur hun gaarne de fraaie inrichting ter beschikking zou stellen, die ze op het oogenblik nog slechts hebben op papier. Dat men verder met het aanbren gen van trappen, vlotten, herstellin gen, het best kon wachten tot de verbouwing, die men had gehoopt te kunnen doorvoeren, maar die nu niet kan plaats hebben. Het wachten is nu op de goed keuring tot het verwerken van het oude materiaal. Zwemmers zwemt toch Gezwommen kan er worden en de zwemmers mogen zich door de min of meer primitieve omstandig heden niet laten afhouden van hun mooie en frissche sport. Men bedenke, dat veel zwem mers juist nu! een spoedi ge verbetering danig in de hand werken. Want een nieuwe, mo derne inrichting zal steeds het eerst daar verrijzen, waar de behoefte het grootst is. Dit zal slechts kunnen met medewer king van de gemeentelijke over heid die daarom het tegen woordige verloop nauwlettend gadeslaat De voorwaarden zijn zoo, dat deze financieel door niemand een be zwaar beihoeven te zijn, het meertje zelf is een pracht van een gelegen heid en het personeel is uitstekend. Dat alles is reeds veel. Zoo de ver langens uitgaan naar nog meer, dan moeten de zwemmers een handje meehelpen door in groo- ten getale gebruik te maken van datgene, wat nu geboden wordt. HOCKYCLUB OPGERICHT. Op 1 Juni j.1. is Schagen op het gebied van sport weer een stap na der tot andere steden gekomen, door de oprichting van een hockey club. De animo voor deze sport be looft ook in Schagen, (tenminste naar het aantal personen gerekend, dat bij de oprichtingsbijeenkomst ten huize van mej. G. Bottema aan wezig was) groot te worden. De materiaal-aanschaffing enz. waren spoedig uit den weg geruimd. De naam waaronder de hockeyclub bij den Ned. Hockey- bond zal worden ingeschreven, luidt: De Schager Hockeyclub „U.V.O." Het secretaxriaat berust bij mej. H. Brizee, Oostei-straat al hier. Wij wenschen deze nieuwe aanwinst voor het Schager verecni- ginsleven veel succes toe. VERBREEDING VAN DE STRAAT Broek op Lagendijk Ook hier wordt begonnen met het breeder maken van de dorpsstraat. Van een woonhuis, dat vlak aan de straat staat, wordt 1'J4 M. afgebroken, waardoor een aanzienlijke verbete ring tot stand wordt gebracht. ONGELUKKIG GEVALLEN. Noordscharwoude. Eenige ar beiders van den houthandel lïecen waren op de laadplaats van de Ned. Spoorwegen bezig met het lossen van een wagon boomen. Een hun ner, de heer Z. uit Oudkarspel, kwam daarbij te vallen en dit kwam zoo ongelukkig aan, dat dr. de WH, die de eerste hulp verleende, over brenging naar het ziekenhuis te Alkmaar noodzakelijk oordeelde. WEL ANIMO. Woensdag is het kindei'koor van „Crescendo", dat onder leiding staat van den heer Peters, alhier-, zijn re petities begonnen. Er waren bijna 90 leerlingen. Er bestaat dus wel be langstelling voor den kinderzang. DISTRIBUTIEBESCHEIDEN OP TIJD AFHALEN. Do aandacht wordt er op geves tigd, dat indien men opgeroepen is om op een bepaalden tijd distri butiebescheiden af te halen in een der agentschappen Oudkarspel, Br. op Langendijk en Sint Pancras, men gehouden is op genoemde tijd stippen te vei-schijnen, daar deze bescheiden niet voor de tweede meegenomen worden. Indien men niet in de gelegenheid is geweest, op de daarvoor gestelde uren te komen, kan men de hem toeko mende bescheiden binnen één week alsnog afhalen van het kringkan tor te Zuidscharwoude. SINT PANCRAS. STAND DER BEVOLKING OVER DE MAAND MEL Geboren: Jan, zoon van Pieter Smit en Neeltje Bakker. Overleden: Grietje Goet, oud 64 jaren, echtgenoote van Cornelis Goesinne. Gehuwd: Johannes van der Mo len en Trijntje Ploeg; Juri Stam mes en Jannetje Bertha Kernspecht Klaas van der Molen en Wijtske Wagenaar. Ingekomen: Cool, Martinus, van Koedijk naar Boven weg 190A; Luit, Maartje, van Den Helder naar Bo- venweg 324; Bartels, Dina, van Wormerveer naar Achterweg 339 A Slijderink, Gerardus H, van Am sterdam naar Benedenweg 50A; Kramer, Frederica en gezin van Den Helder naar Bovenweg 295 A. Vertrokken: Visser, Klaas, van Bovenweg 229 naar Koedijk; Blom, Marietje, van Bovenweg 215 naar Alkmaar; Van Delft, Bastiaan, van Benedenweg 75 naar Winkel; Stam mes, Jacob en gezin, van v.d. Vij zellaan 220D naar Bussum; Ploeg, Trijntje, van Benedenweg 85 naar Langedijk; Wiljow, Gerrit, van Bo- yenweg 229 naar Den Helder; .van WIE EN WAT waren onze voorouders 1 Tentoonstelling te Den Haag In tegenwoordigheid van tal van genoodigden is in de Bijenkorf te 's-Gravenhage een tentoonstelling geopend, welke den naam draagt: „Wie en wat waren onze voorou ders?". Nadat de heer L. ten Ca te, direc teur van den „Centralen Dienst voor Sibbekunde" de beteekenis en den zin van het familieonderzoek had uiteengezet, werd de expositie bezichtigd. Zij is opgebouwd op de derde etage, geeft een volledig beeld van alles, wat op het fami lieonderzoek betrekking heeft en werd verzorgd met medewerking van het „Neder!an-dsch Verbond voor Sibbekunde". Over ongeveer één maand zal het tentoongestel de worden overgebracht naar dé filialen te Rotterdam en te Am sterdam voor een expositie aldaar. Behalve uit een aantal vitrines, waai-in allerlei zeer belangwek- kende hoekwerken en documenten geëxposeerd liggen, die betrekking hebben op het familieonderzoek en de wapenkunde, bestaat de ten toonstelling in hoofdzaak uit een aantal stands, waarin de avontu ren zijn afgebeeld van zekeren Jan Olierook, he prototype van den gemiddelden Nederlander, bij het onderzoek naar zijn voorge slacht. In andere stands wordt ingegaan op de verschillen tusschen kwar tierstaten en stamboomen, het ontstaan van familienamen, fami liewapens en familieportretten, terwijl er verder nog te zien zijn: een zeer fraai uitgewerkte kwar tierstaat met foto's van Prof. Hu- go de Vries, een merkwaardige fa milieverwikkeling op een oud schilderij uit het gereformeerd weeshuis in Schoonhoven en tal van andere dingen die een bezoek de moeite waard doen zijn. DISTRIBUTIE VAN SPIJSOLIE. De Secr.-Gen. van het Dep. van Handel en Nijverheid maakt be kend, dat de termijn, binnen wel ken aflevering van spijsolie op de bonnen 24 der boter- en vetkaart mag plaats vinden, is verlengd t.m. Zaterdag 13 Juni a.s. Zooals bekend mag op genoemde bonnen geen boter, margarine of vet meer worden afgeleverd. AMSTERDAMSCHE W.A. zuivert de VischmarKt 's-GRAVENHAGE, 3 Juni. De persdienst van de N.S.B. meldt: Dat de Joden niet meer op de markten mogen komen, mag van voldoende bekendheid worden ge acht. Wie evenwel meenen mocht, dat dit verbod bewerkt heeft, dat onze markten nu joden-vrij zijn, kent dit ongelooflijk brutale volkje zeer slecht. Op de Zondagsche vischmarkt aan de Westerdokstraat te Amster dam b.v. was het den laatsten tijd weer heelemaal de jood, die den handel beheerschte. De borden, welke het verbod voor joden om de markt te betreden dragen, wa ren verdwenen en men zag nog slechts visch van joden-handen in joden-handen overgaan. Daar in de laatste weken slechts paling en aal aangevoerd werd, dus niet-geschub- de visch, waarvan het eten den jood niet is toegestaan, was de han del er hier kennelijk weer op ge richt om een monopolie te verove ren en zoodoende van de Neder landers ongehoord hooge prijzen te kunnen vorderen. De Nederlandsche huisvrouw kan uren en uren in de rij staan om een kleine hoeveelheid aal te bekomen, terwijl de joden zich op brutale en verboden wijze meester maken van datgene, wat voor ons eigen volk bestemd is. Daar bleek, dat van overheidswege niet werd opgetreden heeft de Amsterdamsche W.A. inge grepen en Zondag jl. de visch- mai-kt van joden gezuiverd. Zij deed dit grondig en vlug. Deze actie oogstte de algemeene instemming van het aanwezige Nederlandsche publiek. Namens de vischhandela- ren werd zelfs een hoeveelheid aal uit erkentelijkheid aan de W.A. aangeboden, welk aanbod, hoezeer ook gewaardeerd, niet kon worden aanvaard. Het overige publiek bracht na afloop door hartelijk handgeklap het door den afmarsch aangetreden vendel een spontane hulde. Wederom is hier gebleken dat de W.A. slechts het goede wil en niet schroomt in te grijpen waar de be scherming van eigen volksgenooten dit vordert ZONDER TEELTVERGUNNINO VERBOUWD. Voor den Alkmaarschen economi- schen rechter stond Woensdagmor gen terecht N. Groot uit Beemster, die zonder teeltvei'gunning 4J4 bun der met witte kool had gezet en ook later ter veiling gebracht. Wegen? diverse overtx*edingen op dit gebied zal verdachte gedurende 3 jaar uit gesloten zijn van de Groenten- en Fruit Centrale. De eisch tegen hem luidde f500 of 30 dagen. Met groote blijdschap geven wij U kennis van de geboorte van onze Dodhter, Hilda Greta A. M. WARDENAAR— Wissekerke. J. WARDENAAR. Schagen, 3 Juni 1942. Spoorlaan 165. Ondergeteekenden bevelen zich beleefd aan voor het knip pen van Schapen. A. Kossen, J. Bakker, Sint Maarten. A.s. Zaterdagavond 8 uur n.t. hervat de Schaakclub Sint Maarten de repetities in café Schrijver. Het Bestuur. Keizerstraat 113 - Den Helder OPNAMEN alléén: Donderdags Vrijdags (voorloopig géén kindertoto's) Zaterdags Officieele mededeelingen YERVOERVERGUNNINGEN VOOR INGEVOERDE TEXTIEL- PRODUCTEN. Handelaren, die textielproducten uit het buitenland wenschen in te voeren, dienen vanaf 1 Juni 1942 hun aanvragen ter verkrijging van vervoervei-gunningen uitsluitend te richten tot de afdeeling Vervoers- vergunningen aan het Rijksbureau Distex, postadres Andries Bicker- weg 2 te 's-Gravenhage, aangezien het Crisis Invoer Bureau (C.I.B.) van dien datum af de afgifte dezer bescheiden niet meer zal verzox-gen. Het verelschte consentgeld dient op postrekening 387059 van het Rijksbureau Distex te worden ge stort. Andere wijze van betaling is niet geoorloofd. De reeds loopende zaken, evenals alle saldi worden door het Rijks bureau Distex van het C.I.B. over genomen. Puntenstortingen, betrekking heb bende op den invoer van textiel producten, zullen voortaan even eens bij het Rijksbureau Distex (Af deeling Vervoervergunningen, tele foon 330757) dienen te geschieden. DISTRIBUTIE VAN VER SNAPERINGEN. De Secretaris-Genei-aal van het Departement van Landbouw en Visscherij maakt bekend, dat de taillisten, die niet in staat zijn ge weest het minimum van 20 bonnen der textielkaart in te leveren en derhalve geen toewijzingen voor versnaperingen hebben ontvangen, en detaillisten, die niet als zooda nig bij het Centraal Distributiekan toor zijn ingeschreven en uit dien hoofde geen toewijzingen hebben ontvangen, bij de plaatselijke distri butiediensten een voorschot choco lade-artikelen of suikerwerk kun nen aanvi'agen. Alleen die detaillis ten komen voor een voorschot in aanmerking, die vóór den aanvang der distributie van versnaperingen den verkoop van chocolade cn sui-1 leerwerk als hoofdbedrijf uitoefen den. Blijkens het bovenstaande komen voor een voorschot ook in aanmer king de detaillisten, dié voor den verkoop van versnaperingen als Herijk van Maten en Gewichten De Burgemeester van SCHAGEN maakt bekend, dat dit jaar voor den hei-ijk van maten en gewich ten zitting zal worden gehouden in "t Eierveilinggebouw, aan de Laan, aldaar, op Maandag 15 Jnni a.s., van 10—12 en 13341634 uur. Dins dag 18 Juni, van 912 en 1334 1634 uur en op Woensdag 17 Juni van 912 uur. Schagen, 2 Juni 1942. De Burgemeester voor noemd, M. WISSEKERKE, l.B. De Secretaris, ROGGEVEEN. hoofdartikel voornamelijk op pas santen zijn aangewezen. Zij, die als nog voor een vooi-schot in aanmer king meenen te komen, dienen aan de hand van aan de distributie diensten over te leggen facturen hun omzet in het jaar 1941 aan te toonen. op basis van welken omzet eventueel een voorschot verleend zal worden. Bovenstaande regeling geldt niet voor handelaren, die een minimum omzet van 40 rantsoenen per distri butieperiode niet bereiken of voor handelaren, die slechts als neven- bedrijf versnaperingen verkoopen. Voor drogisten zal een afzonderlij ke regeling getroffen worden. Voorts wordt de aandacht er op ge vestigd, dat de plaatselijke distri butiediensten bij inlevering van met „een rantsoen versnaperingen" gemerkte bonnen naar keuze van den detaillist toewijzingen voor sui kerwerkartikelen of toewijzingen voor chocolade-artikelen zullen uit1 reiken,. TEELT VAN GROENTEN NA LANDBOUWGEWASSEN. De Regeeringscommissaris voof de Bodemproductie maakt nog1 maals bekend, dat landbouwers, dio niet zijn aangesloten bij dc Neder landsche Groenten- en Fruitcen- trale, maar wel bij de Landbouw- Crisis-Organisatie in hun provincie, na de teelt van een landbouwge was, dat vroegtijdig is geoogst of waarvan de oogst is mislukt, een nacultuur van bepaalde groenten, zooals boerenkool, spraitkool, roo- de bewaarpeen enz., kunnen toe passen. Aanvragen om een vergunning voor deze gi-oententeelt moeten zoo spoedig mogelijk op een bij do Af deeling Tuinbouw van de Land- bouw-Crisis-Organisatie gratis ver krijgbaar gesteld formulier bij ge noemde Landbouw-Crisis-Organisa- tie worden ingezonden. Men dient er echter rekening mede te houden, dat alle geteelde groenten overeen komstig de voorschriften van de Nederlandsche Groenten- en Fruit- centrale aan een veiling aange voerd en verkocht moeten worden en dat het telen op contract niet is toegestaan. WESTLANDSCHE BLOEMHANDEL FLOREERT. De goede prijzen, welke het afge- loopen seizoen besteed zijn in het Westland voor de bloemen, hebben dit seizoen een belangrijken vooi*- spi-ong gebracht, vergeleken bij het vorige jaar. Dit blijkt uit het omzetcijfer van de bloemenveiling „Het Westland" te Poeldijk, waar thans het omzet cijfer van f 100.000 is bereikt, het geen het vorige jaar eerst in No vember het geval was. Leijen, Trijntje, van Bovenweg 190 A naar Oterleek; Kostelijk, Jan en echtgenoote van Bovenweg 210 n. Langedijk. ZWAAG, 3 Juni. Veilingsvereen. „Bangert en Om streken". Aardappelen f 18, spi nazie f 5.60—7, postelein f 18, uien f 15, slaboonen f 90, peulen f 70, omaten f 54, bospeen f 14, radijs 1.80, rabarber f 6—7, bindsla f 8, a f 2.80—3.50, bloemkool f 12—-24, •rziken f 21—70, selderie f 4.50, ixlibeien f 96120, raapstelen f 8, olrabi f 3.20—4, asperges f 65— YVARMENHUIZEN, 3 Juni. Aanvoer: 1500 Kg .rabarber f 6. BR. OP LANGENDIJK, 4 Juni. Aanvoer: 25000 Kg. rabarber f 6. fi st. bloemkool f 24, 2e soort t' 19.20, 429 Kg. tomaten f 54. NOORDSCHARWOUDE, 4 Juni Aanvoer: 1500 Kg. rabarber f G .1000 Kg. spinazie f 7. KLOMPEN EN HOUTEN ZOLEN. De Directeur van het Rijksbureau voor Huiden en Leder maakt be kend, dat hij de op 15 December 1939 verleende dispensatie van do verplichting tot inschrijving heeft ingetrokken ten aanzien van klom penfabrikanten, klompenmakers en grossiers in klompen, alsmede van fabrikanten van houten zolen. In verband hiermede moeten de desbetreffende ondernemingen zich bij het Rijksbureau voor Huiden en Leder, Keizersgracht 277, Amster dam-C, vóór 8 Juni 1942 schriftelijk ter inschrijving aanmelden. De daar toe benoodigde inschrijvingsformu lieren zijn op aanvrage bij genoemd Rijksbureau verkrijgbaar. De Directeur van genoemd Rijks bureau is voornemens de dispensa tie van het verbod zonder vergun ning hout te bewerken, verwerken, doen bewerken en doen verwerken tot klompen of houten zolen, of klompen of houten zolen te verkoo pen of af te leveren, voor bovenbe doelde groepen van ondernemingen binnenkort in te trekken. Alsdan zullen deze ondernemingen zonder schriftelijke vergunning van den Directeur de hiervoren bedoelde handelingen niet meer mogen ver richten. Deze vergunning zal, in de daar voor in aanmerking komende geval len, uitsluitend worden verleend aan die ondernemingen, welke bij het Rijksbureau zijn ingeschreven, reden waarom allen belanghebben den wordt aangeraden zich ten spoe digste ter inschrijving bij genoemd Rijksbureau aan te melden. Voor nadere inlichtingen kunnen belanghebbenden zich wenden tot het Rijksbureau voor Huiden en Leder, Keizersgracht 277, Amster dam-C. VERLENGING GELDIGHEIDS DUUR BEWIJZEN VAN OVER DRACHT „C" 3e KWARTAAL 1942 WALSERIJ- EN GIETE RIJPRODUCTEN. De Directeur van het Rijksbureau voor IJzer en Staal maakt bekend, dat in vei'band met een wijziging, welke in het contingent 3e kwar taal 1942 voor Nederlandsche be hoefte is aangebracht, de geldig heidsduur van de bewijzen van overdi-acht „C" 3e kwartaal 1942 met 1 maand is verlengd. Derhalve kunnen deze bewijzen van overdracht bij de handelaren tot en met 23 Juli 1942 en bij de Nederlandsche producenten, alsme de voor bestellingen in het huiten- land tot en met 31 Juli 1942 wor den aangeboden.

Dagblad Noord-Holland, Schager editie | 1942 | | pagina 3