puütm Brandende kwesties DE VERDIENSTEN in land- en tuinbouw De geest ia de oieaw te scheppen weermacht DE „NEDERLANDSCHE MENTA LITEIT' BESTAAT NIET L vaker heb ik gepleit, aldus Max Blokzijl in zijn radiopraat je van Donderdag voor een ver plichte jeugdorganisatie in ons land. Voor zulke groote organisaties Is een schitterend geoefend en op geleid kader noodig. Dat eischt tijd en geduld. Voor een organisatie als de Nederlandsche Arbeidsdienst, geldt datzelfde. En bovendien nog het ter beschikking staan van kampen, barakken, materiaal en al les wat er verder nog voor noodig ls. Het zal er komen. Wat er ech ter reeds is, dat zijn onze jongens, die aan het Oostelijk front mee vechten, en onze jongens, die het ©ogenblik, waarop ze zich bij de vrijwillige corpsen kunnen voegen, nauwelijks meer kunnen afwachten. Ik zei U Maandagavond al, dat ik van harte hoop, dat we ons zoodra de tijd daarvoor gekomen zal zijn, op een eigen weermacht en een eigen politie onder voor nationale doelen zuiver Nederlandsche lei ding mogen gaan voorbereiden. Dus niet alleen organisatorisch, maar ook psychologisch. We zouden onze weermacht en politietroepen naar het Duitsche voorbeeld opleiden, niet omdat we tegen de zoogenaamde „Nederland- ache mentaliteit" in, nu plotseling hevig militaristisch zouden willen gaan doen, maar omdat we die „Nederlandschementaliteit" plat weg ontkennen. Ze is niets meer dan een uitvlucht voor langzame verslapping van heele generaties, waaraan zich alleen maar betrekke lijk weinige flinke mannen en jon gens ontworsteld hadden. J^AAR laten we het verleden rusten. We staan voor een ge weldig werk. De Germaansche sta tenbond komt en we willen in die gemeenschap onze volle bijdrage leveren. Liefst meer doen dan onze plicht alleen. Om goed te maken, wat vroeger verzuimd is en om een plaats te veroveren, waarmee na tionale eer in te leggen zal zijn. Het nieuwe Europa, met Berlijn en Rome als middelpunten, moet on aantastbaar worden, terwille van de opkomst van het Avondland. Wij Nederlandeis, kunnen daartoe een weermacht van stavast bijdra gen. Onze jonge mannen zouden een moreel meebrengen, dat alleen kan groeien uit een eerlijk gemeen schapsgevoel. Daartoe zouden wij het volk duidelijk maken, dat er voortaan een dubbele gemeenschap pelijke plicht op ons rust: de ver dediging van den eigen staat, en die van de continentale aaneenslui ting. Men zou dan ook gaan begrij pen, dat na de Meidagen van 19-40 de oude regeerings- en klassekoers moedig verlaten moest worden. Het moest. En daarom gebeurde het. De moedigsten onder onze weerba ren lieten zich het S.S-teeken op den kraag der nieuwe uniform naaien. Men mocht niet verlangen, dat dit voorbeeld al onze jongeren nu eensklaps in vuur en vlam zou zetten. We weten, dat onder den invloed van een defaitisme zelfs in de rijen van onze vaderlandsche jeugd alle geestdrift voor volks kracht en weerbaarheid onderdrukt was. Onderdrukt, weggedrukt, maar niet gedoofd. Ik ontken dat ten eenenmale. Maar het is zoo: voor het oogenblik moeten we geduld hebben. Er zijn jongeren, die hope loos verstrikt zijn in den muffen geest van een deel onzer kerkelijke voorgangers, van ons eenzijdig on derwijs, van tal van daardoor even klein denkende huiskamers. K heb het altijd in hooge mate beschamend voor ons volk ge vonden, dat we maar achter ons kopje thee met bijbehoorend koekje bleven zitten, blij als we net pre cies ons plichtje gedaan hadden. Ja we hadden kranige Neder landers: op zee, onder het glas van de broeikassen, in enkele fabrieken met wereldrenutatie, in Oost en West, in den grooten handel maar het volk als geheel? Kan dat niet anders worden? Het moet anders worden. I-Iet zal 'niet genoeg zijn, dat „de arbeider" of „de boer" hard werkt voor een ka rig loon. We zullen langen tijd al len hard moeten gaan werken zon der er rijk bij te -worden. En onze jongens zullen er zich op moeten gaan voorbereiden, soldaten te wor den. Ze zullen dat voorloopig zelf moeten begrijpen. Vaak tegen pas toor en dominee, tegen leeraar en voogd, tegen vader en moeder en zuster in. Dat wordt een moeilijke tijd. We moeten er doorheen. De strijders gaan de plaats inne men, die zij verdienen en die hun altijd is ontzegd. Het vaderladn zal de plaats gaan innemen, die het in Europeesch verband kan verdienen, en die het steeds te lawsch geweest is, zich te veroveren. We hadden onze nationale reputatie aan wei nigen onder ons te danken. Dat is onvoldoende gebleken. Toen de eerste zware schok kwam, zakte het zaakje ineen. Het zal ons niet meer gebeuren. Eed van trouw aan Mussert Naar wij vernemen zullen op Zaterdag 20 Juni te Utrecht in het hoofdkwartier van de N.S.B. 2000 functionarissen den eed van trouw afleggen aan ir. Maissert, den leider. De beëediging geschiedt in 9 groepen t.w. de voornaamste func tionarissen van het hoofdkwartier, van die districten, de kringen, de groepen, de W.A., de Jeugdstorm, de Nederlandsche S.S., de N.S.V.O. en van de lijfwacht van den lei der. De plechtigheid zal o.m. worden bijgewoond door familieleden van gevallen kameraden, familieleden van in het buitenland geïnterneer de kameraden, familieleden van de te beëedigen functionarissen, dragers (sters) van het eereteeken „Strijd en Offer" en draagsters van het eereteeken„Dienen en Vol harden". GEEN KAAS MEER ZONDER MERK AFZONDERLIJKE MERKEN VOOR NIET-AANGESLOTENEN BIJ CONTRÖLESTATIONS. Ten einde de clandestiene kaasbe reiding tegen te gaan, heeft de on derbedrijfsorganisatie voor zuivel aan alle kaasfabrikanten en boe renkaasproducenten de verplichting opgelegd op de door hen bereide kaas rijkskaasmerken aan te bren gen. Dit houdt in, dat zij zich bij een onder rijkstoezicht staand kaas- contrólestation moeten aansluiten. Voor de kaasfabrikanten, die zich niet bij een kaascontrólestation kunnen aansluiten (b.v. omdat zij tevens in margarine bandelen) is een apart merk vastgesteld. Verder is bepaald, dat kaas die niet in aan merking komt voor bedoelde mer ken (b.v. wegens te laag vetgehal te), niet mag worden verhandeld zonder toestemming der onderbe drijfsorganisatie, dan wel moet worden ingeleverd. In het op 4 Juni verschenen Voedselvoorzieningsblad is de be treffende verordening der onderbe drijfsorganisatie voor zuivel opge nomen. Voetbal Programma voor Zondag H. R. C. -Alkm. Boys en Schagen-I.V.V. Kampioenschap van Nederland: Heerenveen ontvangt ADO, waar- bij de Friesche Hagenaars de Hol- landsche Hagenaars weer één puntje kunnen ontnemen. AGOVV heeft daarentegen een kans den anderen candidaat Eindhoven met punten verlies huiswaarts te sturen. Prom. comp. 2© Klasse. Afd. 2. Neptunus zal ook tegen 't Gooi moeten bewijzen eerste klasse allures te hebben, iets wat wg na een overwinning eerst gelooven. Afd. 3. Go Ahead heeft aan een geiyk spel genoeg tegen Hengelo, maar o.i. zullen de eerste klassers zich kranig weren en dan heeft De venter zijn eerste klasser nog niet terug. Borne en Rheden deelen de punten. Afd. 4. BleyerheideVW is een wedstrijd, die alleen bij een overwin ning der „Venlosche" een beslissing ir> de hand kan werken in Oeze afd. In de beide andere gevallen volgen waarschijnlijk weer beslissingswed strijden. VlissingenHelmond is niet van belang. Afd. 5. Velocitas zal het uitge schakelde Frisia wederom verslaan en haar kans daarmede vergrooten. Prom. Comp. 3e klasse. HRC ontvangt de Alkm. Boys, 'n wedstrijd waarbij zoowel voetbal- Iievend Den Helder als Alkmaar present zullen zijn om hun favorieten aan te moedigen. Zoowel voor HRC als voor de Boys staat het tweede klasseschap op het spel, want geen der clubs kan meer een nederlaag hebben. Het zal 'bijzonder spannen en de uitslag zal niet ver van een gelijk spel afliggen. Prom. Comp. 4e klasse. n'ft in Den Helder is HRC—Alkm. Boys, heet in Schagen: Schagen IVV. Vvel staat hier nog niet direct voor een der clubs het derde-klasse schap op het spel. maar indirect is dat toch uel het geval, want ook hier strijder de twee clubs, die er het be^te voor staan. Schagen heeft o.l. een belangrijk terrein-voordeel maar P/V is, getuige de 3O over winning in Hoorn niet tg onderschat ten en oppassen is dan ook geboden. Prom. Comp. res 3e klasse. HRC 2 gaat naar OSV 2 en moet zegevieren, want een tweede neder laag kon wel eens te veel zgn. Alc- ma:-i.a 2 ontvangt Zandvoortmeeu- wen 2. GEVECHTEN IN DE MARMARI- SCHE WOESTIJN GEëINDIGD IN EEN OVERWINNING. ROME, 4 Juni. Het 734ste com muniqué van het Italiaansche hoofdkwartier luidt:. „In de Marmarische woestijn zijn de gevechten, die gisteren geleverd werden, in ons voordeel geëindigd: 22 tanks en 7 kanonnen zijn buitge maakt of vernield. Er zijn talrijke gevangenen gemaakt. De luchtstrijdkrachten der spil- mogendheden hebben spoonvegin- stallaties en depots in de zone van Capuzzo gebombardeerd, colonnes motorvoertuigen met bommen en machinegeweervuur bestookt en hevige aanvallen gedaan op centra van tegenstand. Bij luchtgevechten werden 5 Curtiss-toestellen neerge schoten. Twee onzer vliegtuigen zijn niet op hun bases teruggekeerd. Boven Pantellaria verloor een Britsche afdeeling, die door Duit sche jagers tot den strijd werd ge dwongen, 5 Spitfires. Een nachte lijke luchtaanval op Augüsta ver oorzaakte geen verliezen. Een toe stel werd door het afweergeschut getroffen en viel brandend neer bij de plaats genaamd Santa Croce". KEURING voor de Waffen-S.S. eo Vrijwilligerslegioen Nederland •s-GKAVENHAGE, De aanmel- ding van vrijwilligers voor de VVaf- fen-SS en het Vrijwilligerslegioen Nederland, alsmede de keuring, zal geschieden: 12.6.42 10.00 uur Den Haag, Café Den Hout, Bezuidenhoutsche- weg. 16.00 uur Rotterdam, Deut- sches Haus. 13.6.42 10.00 uur Utrecht, Wehr- machtsheim Mariapl. 15.6.42 10.00 uur Tilburg, Werklie denver., Tuinstraat 68. 16.00 uur Eindhoven, Huis Maria, Kruisstraat. 16.6.42 10.00 uur Roermond, NSDAP- Swalmerstr. 61. 16.00 uur Arnhem, Weber straat 16 B. 17.6.42 10.00 uur Amersfoort, Polizei- liches Durchgangslager, Ap pelweg. 16.00 uur Deventer, NSDAP- Parkweg 2. 18.6.42 10.00 uur Hengelo, Deutsches Ilaus. 15.00 uur Meppel, Hotel Westerbeek, Woldstraat. 19.6.42 ll'.OO uur Groningen, Con certhuis, Poelestraat. 16.00 uur Leeuwarden, Hui ze Schaaf, Breedstraat. 20.6.42 10.00 uur Amsterdam, Schu- le, Iepenweg 13. 16.00 uur Den Haag, Café Den Hout, Bezuidenhout- scheweg. STAATSLOTERIJ. Bij de trekking van 4 Juni zijn de prijzen der Staatsloterij als volgt gevallen: f25.000.—: 10008. f2000.—: 13360. f1000.—2234 13096 19288. f400.—; 1783 13433 17844 19602. f200.—: 3180 3798 4921 5226 7531 7650 7871 8058 9292 12309 16053 192Ö8. f 100.1449 5388 6306 6946 10480 14320 20421 21309 235. Overal op de wereld is wat te eten, als je maar zoekt. In de Sa hara soms ook? Geen brutaliteiten, mannetje! In elk geval zijn we hier niet in de Sahara maar in de Tja, waar ze nu eigenlijk procies waren te lanc. gekomen, wisten ze geen van drieën. De beide mannen keken omhoog naar het toestel. Waf verdienden in 1941 de arbeiders Wanneer we deze vraag stellen, is het niet de bedoeling te becijfe ren, wat elke land- en tuinarbeider persoonlijk gemiddeld verdiende, maar wat zij tezamen aan loon ont vingen. Het aantal arbeiders land- en tuinbouw. in De volkstelling van 1930 ver meldde op 31 December van dat jaar 371.315 land- en tuinarbeiders en wel 313.240 mannen en 58.075 vrouwen. Dr. K. H. van Beek komt in zijn boek over het collectief overleg in het bedrijfsleven tot een iets hooger aantal werknemers in land- en tuinbouw en wel 384.900. Dat was in 1930, elf jaar geleden. De bevolking van ons land steeg intusschen met meer dan 1 mil- lioen. De oppervlakte cultuurgrodn nam toe met ogneveer 260.000 hec tare. Toch wordt algemeen aange nomen, dat het aantal land- en tuin arbeiders in de afgeloopen 11 jaar niet noemenswaard is gestegen. Veel meer wordt gerekend op sta biliteit, ja zelfs op eenigen terug gang door de vermeerderde mecha nisatie in den landbouw, af vloeiing naar industrie en vertrek naar het buitenland. Trouwens in het tijdvak 1889 1930, dus gedurende 40 jaar, bleef het aantal agrarische arbeiders van ons land practisch gelijk. Vol gens een berekening van dr. W. Steigenga bedroeg het aantal man nelijke land- en tuinarbeiders in dat tijdvak: 1889, 305.026, 1899 329.446. 1909 318.860, 1920 346.959 en 1930 318.713. Wat verdienen nu. deze ongeveer 380.000 land- en tuinarbeiders (mannen en vrouwen, volwassenen en jeugdigen) tezamen? Het totaal verdiende loon. Het antwoord kan nog altijd het beste gegeven worden op grond van de jaarlijksche loonuitgaven, welke de land- en tuinbouwwerk- gevers moeten opgeven aan de uit voeringsorganen van de land- en tuinbouw-ongevallenwet. Het beste, want heelemaal juist, aannemende nu maar, dat de werkgevers steeds de ciese loonuitgaven, waarover zij premie moeten betalen, opgeven, is deze berekening niet. Bij vele uitvoeringsorganen zijn landontgin- ning en werkverruiming alsmede zuivelfabrieken aangesloten. De loonbedragen voor vrijwillige pa troons- en kinderverzekering zijn eveneens vaak in de verzekerde be dragen opgenomen. Van de ongeveer 230.000 land- en tuinbouwbedrijven waren in 1940 112.405 verzekeringsplichtige onder nemingen. In deze ondernemingen- werken de ongeveer 380.000 land- en FEUILLETON. Madame Hortense's vergissing Naar het Fransch van Maurice Périn Toen de avond vorderde, werd er gedanst op muzie* van een gramo- foon en hij deed den eenèn dans na den andere met Madame Hortense. Maar de goede vormen eischten, dat hij zich als cavalier niet tot héér bepaalde en na een poosje maakte h$ een zwierige buiging voor de ton ronde Barones de Massières Dat was niet zoozeer amusant als wel lucra tief... VL Na dezen dans waagde Pierre- Louis Bourdelot een definitieve ont- vluchtingspoging. Hij trok zich voor zichtig en onopvallend uit de zaal terug en haastte zich de trap op naar de kamer, waar hg zgn hoed en re genjas had achtergelaten. Daar bleef hij even onder de lamp staan, om nog een snellen blik te werpen op het paarlencollier van Barones de Mas sières en die snelle blik overtuig de hem dat het sieraad een waarde van minstens 250.000 francs verte genwoordigde onder vakbroeders. En daarmee was zijn expeditie van vanavond alleszins loonend. „Sir George!" Met een ontstelden ruk keerde Hij zich om. Madame Hortense stond in de deur. Haar blik viel op het collier. „Goddank," zuchtte zij verlicht, „dat het terecht is. Dat is een pak van m|jn hart, Sir George. Waar hebt u het gevonden?" „Ik zag het in da hall op den grond liggen. Ik wilde het u juist komen brengen." En toen hij het snoer van kleine parels van het zuiverste water, in haar fluweelzachte hand had laten glijden, drukte hij een spontanen kus op haar rozige vingertoppen. Een glimlach danste in haar oogen lokkend, vond Pierre-Louis, maar ook mysterieus. Wat waren schoone vrouwen toch sfinxen, dacht Pierre- Louis, man van de wereld als hij was. Kort na middernacht namen de gasten afscheid en weldra kwam de gorilla in livrei mededeelen, dat Sir George's kamer -oor den nacht ge reed was. Hg -elf de gorilla zou in een klein aangrenzend kabi net slapen voor het geval Sir George iets noodig mocht hebben. Pierre-Louis onderdrukte een vloek. De onderscheiding, waarmee Sir George behandeld werd, had ernstige schaduwzijden. Met dezen sinisteren waakhond naa3t zijn deur, was er geen schaduw van kans om in den loop van den nacht met zgn buit de deur uit te komen... vn. Den volgenden morgen was Pierre Louis Bourdelot in een gedecideerde n--of-nooit stemming. Hg zorgde zeer tijdig met zgn toilet gereed te zijn, pakte een paar zilveren luch ters, een gouden bokaal, een portret van Madame Hortense Pierre- Louis was niet vrij van sentimenta liteit benevens haar met brillan- ten bezet platina armband-horloge in een van Sir George Jeffreson's koffers, en sloep voorzichtig de trap af. In de hall ontmoette hij... Madame Hortense. ,Wel, Sir George," vroeg ze met haar zoetste stem, „waar gaat u zoo vroeg heen?" „Ik ik heb verscheidene dingen in de stad te doen, en daarom wilde ik maar bijtijds op pad gaan. Ik had gedacht dat u nog zoudt slapen..." „Neen, ik heb ook boodschappen in de stad. Dat treft prachtig. Dan breng ik u in mijn two-seater. Waar zal ik u afzetten, Sir George?" „Op de Plare de la Concorde, als da.t niet teveel uit uw route is." Zwijgend nam 1 naast haar plaats dei koffer hield hij krampachtig op zijn schoot. Hij keek Hortense Croizière van terzijde aan haar ge zicht stond strak en ongenaakbaar. vm. Toen de auto stopte kuste hij haar vingertoppen, maar de glimlach van gisteravond, die elk mannenhart in gloed moest zetten bleef uit. Hij stapte uit, maar op hetzelfde mo ment legde ze mei en met een ener giek gebaar haar hand op den kof fer. „Neen, die blijft in den wagen..." Hij staarde naar als verwezen aan, toen schoot het bloed hem naar de wangen. „Kijk," vervolgde ze met zachte, maar koele en gedecideerde stem, „daarginds staat een politie-agent! Ik heb u een bekentenis te doen. Gisterenmiddag, geen half uur voor u mijn huis de eer van uw bezoek aandeed, kwam er een telegram van Sir George, ui' Marseille, dat hij plotseling een heftigen aanval van malaria had gekregen en voorloopig nief komen kon. Hg verzocht zgn bagage terug te z'nden. Maar ik had het heele gezelschap dat u gezien hebt, al geïnviteerd, speciaal met 't oog op zjin bezoek, en ze waren alle maal zoo nieuwsg erig naar den be roemden schrgver en leeuwen- en olifantenjager, dat het mg aan het hart ging mijn lieve vrienden zoo'n bittere teleurstelling te moeten be reiden. En toen kwam u, weliswaar ongenoodigd, maar toch alsof u ge roepen was. Ik begreep direct met wat voor type ik te doen had een inbreker en oplichter, die zich vol komen als mai van de wereld weet voor te doen en de lijnen om haar fijnen imond verstrakten en haar stem kreeg een strengen, verwijten den klank en het ook kon zijn als hg wilde! Maar dat is tenslotte m|jn zaak niet," voegde 7 er haastig aan toe. Toen praatte ~.e weer op luchti ger toon verder: „Ik dacht zoo'n type als de beruchte Baron d'Armagnaud, alias Ladislaus von hoe-heet-hg-ook -weer. Misschien bent u het warem pel wel..." Hjj gaf geen antwoord, maar hg had zijn expressief gezicht toch niet zóó in bedwang of er speelde een schaduw van een glimlach om z|jn lippen. Ze zag het 'i ging voort: „Enfin, ik wil niet indiscreet zjjn. U hebt mg een grooten dienst be wezen en ik wil eerlijk bekennen dat u in veel opzichten een bijzonder voorkomende, gezellige gast bent geweest. Daarom zullen we maar doen alsof die politie-agent daar niet staat. Maar den koffer kan ik u niet laten die hoort van den echten Sir George. Hij mocht er eens verlegen om zjjn! Adieu..." Met een schok zette de two-seater zich weer in beweging en suisde verder, Pierre-Louis Bourdelot, met een vreemde warreling van gedach ten in zijn hersens, in de verkeers drukte van de Place de la Concorde achterlatend... EINDT! geeft TRANSPARANTA goede bijvoeding, die U op smakelijke manier kur.t klaarmaken. Vraagt Uw winkelier ons receptenboekje. tuinarbeiders. Van deze verzeke ringsplichtige ondernemingen wa ren aangesloten bij de Rijksverzeke-i ringsbank 19.500. Bij de Bedrijfs- vereenigingen dus bijna 93.000. Hoeveel loon betalen nu deze ruim 112.000 land- en tuinbouwon- dernemers aan al hun arbeiders en arbeidsters uit? Aan de hand van opgaven, gepubliceerd in de verslagen van R.V.B. en Bedrijf s- vereenigingen komen we voor het tijdvak 1925—1941 tot het volgende overzicht: Verzekerde loonbedragen in millioen guldens in ronde cijfers. R, V.B B.V. Totaal 1925 11.3 147.7 159.0 1930 12.4 163.2 175.6 193513.8 113.4 127.2 1940 16.0 137.2 153.2 1941 I8.2x 155.8 174.0 x Volgens schatting. In 1941 verdienden de land- en tuinarbeiders in ons land dus teza men ongeveer 174 millioen gulden. Dat bedrag was 18.6 millioen gul den of 13.6 hooger dan in 1940 en 48 mili. gld. of 38 hooger dan in 1934, toen het verzekerde loonbe drag bet laagste cijfer aangaf in een tijdvak van 19 jaar. Dc totale loonuitgaven waren in het verlöo- pen jaar weer bijna zoo hoog als in 1930. RADIOPROGRAMMA ZATERDAG 6 JUNI. Hilversum I. 415,5 m. 6.45 Gramofoonmuziek. 6.50 Ochtendgym nastiek. 7.00 Gramofoonmuziek. 7.45 Ochtend gymnastiek. 7.55 Gramofoonmuziek. 8.00 B. N. O.: Nieuwsberichten. 8.15 „Brandende kwes ties", causerie (opn.). 8.30 Omroeporkest en solisten (opn.). 9.15 Voor de hulsvrouw. 9.20 Omroeporkest, gemengd koor en solisten (opn.). 10.00 Ernstige muziek (opn.). 11.00 Voor de vrouw. 11.20 Viool, piano en gramo foonmuziek. 12.00 „Van Beek tot Meer", muzi kaal programma. 12.40 Almanak. 12.45 B. N. O.: Nieuws-, economische- en beursberichten. 13.00 Reportage uit het bollenland. 13.15 Bert van Dinteren en zijn orkest. 14.00 „Waarom leeren wjj eigenlek?" 14.20 Na gedanen ar beid.. muziek en vroolljkheid. 15.45 Gramo foonmuziek. 16.00 Bijbellezing. 16.20 Gramo foonmuziek. 16.45 Omroeplcamerkoor. 17.15 B.N.O.r Nieuws- en economische berichten. 17.30 Gramofoonmuziek. 17.35 Duitsche taal cursus. 18.00 Gramofoonmuziek. 18.15 Het kwartier van den Arbeid. 18^30 Orkest Malan- doen solist. 18.50.. B.N.O.: Nieuwsberichten. 19.00 B.N.O.: De wereldmeening uit" den aether geplukt". 19.10- Eigen opnamen. 19.15 Als Ik 't voor 't zeggen had. 19.30 Gevarieerd Zaterdagavondprogramma. 20.15 Pianovoor dracht en gramofoonmuziek. 21.00 Bachpro- gramma (gr. pl.). 21.45 B.N.O.: Nieuwsberich ten. 22.00 BN.O.1 Militair overzicht Vanaf 22.10 alleen voor de Radio-Centrales, die over een lijnverbinding met de Studio beschikken, 22.1024.00 Gramofoonmuziek. Hilversum n. 301,5 m. 6.458.15 Zie Hilversum I. 8.I5 Gramofoon muziek. 9.20 Oratorlumvereeniglng „Kerkge zang", met orkest en solisten (opn.). 10.00 Morgenwijding. 10.16 Gramofoonmuziek. 10 30 Lichte muziek (opn.). 11.15 Ensemble Willy Kok. 12.00 Zang mot pianobegeleiding en gra mofoonmuziek. 12.45 B.N.O.Nieuws-, econo mische- en beursberichten. 13.00 Ensemble Joan Lancé. 13.40 Voor de Jeugd. 14.00 Viool, cello en plano. 14.45 Gramofoonmuziek. 15.00 Zang en piano- en gramqfoonmuziek. 15.45 Da groententuin in Juni, lezing. 16.00 Oerard van Krevelen en zijn orkest, soliste en gramofoon muziek. 17.00 Voor de binnenschippers. 17.15 .N.O.: Nieuws- en economische berichten. 17.30 Orgelspel. 18.00 Programma-overzicht. 18.15 Gramofoonmuziek. 18.30 De N.S.B. ant woordt. 18.45 Gramofoonmuziek. 19.00 Orkest Malando en solist. 19.30 B.N.O.Nieuwsberich ten. 19.40 Spiegel van den dag. 19.50 B.N.O.: Praatje ln Groningsoh dialect. 20.00 Hier W.A. 20.15 Gramofoonmuziek. 20.45 Gevarieerd Zaterdagavondprogramma. 21.30 ,.A. 103. S.O.S.". 21.45 B.N.O Nieuwsberichten 2200 Gramofoonmunziek. 22.05 Avondwijding. 22.10 24.00 Zie Hilversum I. Hoofdredacteur A. R. Jonker (afw.). Pl.verv. van den hoofd- red., huitenl. en stadsnieuws Den Helder A. C. van Kampen, Binnenland, alg. report, en streeknieuws A. Eriks.

Dagblad Noord-Holland, Schager editie | 1942 | | pagina 2