BE NEDERLANDSCHE 60ST-CÜMPAGHIE GÉBÉ KRUSCHEN iü^AKKERtlE uit de andere wereld EEN NIEUW TIJDVAK VAN ONZE KOLONIALE GESCHIEDENIS INGELUID. De oprichting van de Neder- landsche Oost-Compagnie N.V. luidt een nieuwe periode van de Nederlandsche koloniale ge schiedenis in. Velen zal dit voor alsnog vreemd en ongeloof waardig in de ooren klinken, daar het nu eenmaal moeilijk is om op het oogenblik, dat na genoeg de geheele wereld in den zwaarsten strijd gewikkeld is, welke zij ooit heeft gekend, de feiten en aanwijzingen op hun ware beteekenis te schat ten. Wie de gebeurtenissen ech- ter beproeft op hun historische en feitelijke waarde, zal onge twijfeld tot de conclusie komen, dat wij inderdaad op den drem pel van een nieuw koloniaal tijdvak staan. Deze oorlog heeft ons koloniale gebied in het Verre Oosten, Neder- landsch-Oost-Indië, verloren doen gaan. Wanneer de Anglo-Ameri- kaansche propaganda haar best doet om bij de Nederlanders in Eu ropa en daarbuiten de hoop levend te houden, dat de geallieerden dit gebied ooit nog eens zullen herove ren, dan dient men toch allereerst met een nuchter verstand te beden ken, dat er tot dusver nog geen enkel sy nip toon is geweest, dat eenige aanwijzing gaf voor de ver werkelijking van een dergelijke on derneming, terwijl het in de twee de plaats de eerste tientallen jaren in militair opzicht ook nog wel on der. de geallieerde wenschdroomen JLeg eerst een goede bodem. Begin Uw maaltijd met een krachtige soëp. OÉBÉ huishoudsoep. Men kan moeilijk een fijner of geuriger soep verlangen. GÉBÉ Huishoudsoep is evenals alle andere GÊBÉ surrogaten, uit volwaardige grondstoffen bereid. In voedzaamheid is die GÉBÉ Huishoud* soep du9 evenmin te overtreffen. Kies GÉBÉ surrogaten. U dient er Uw gezondheid mee, want stelt Uw maag tevrêe. Verkoopkantoor: Handelsonderne ming J. v. d. Berge, Postbus 498, Rotterdam. Neem het Versterkingsmiddel tegen Rheumatische Pijnen 1.47 - 0 76 0.4) bij Apoth. en Drog. gerangschikt mag worden. Ander zijds zijn er wel bepaalde aanwij zingen, dat Japan nog niet van zins is de Nederlanders geheel uit te schakelen bij de toekomstige exploi tatie van Nederlandsch-Oost-Indië. De omvang waarin en de voorwaar den waaronder zulks zou moeten geschieden, zijn echter vooralsnog geheel onbekend en men doet ver standig met zich voorloopig ook nog maar niet al te veel optimistische illusies daarover te maken. Afge zien van het feit, dat Nederlandsch- Indië indien Japan zou toestaan, dat de exploitatie door de Nederlan ders op den ouden Voet zou worden voortgezet, op den duur toch al evenmin als in de jaren vóór de zen oorlog in staat zou blijken om het Nederlandsche bevolkingsover schot op te nemen. Rijkdom voor alle Europee* sche landen. De situatie is dus zoo: er wonen thans bijna negen millioen Neder landers op een klein plekje grond, zonder koloniën. Deze ongezonde toestand bergt, voor de toekomst tal van bekende en onbekende gevaren in zich. Anderzijds echter ligt er in het Oosten van Europa een gebied van bijkans onmetelijke uitgestrekt heid, dat voldoende rijkdommen be zit om alle volkeren van ons vaste land in weelde en overvloed te doen leven. Een gebied, dat door de eigen bevolking niet wordt en niet kan worden geëxploiteerd. Het ligt voor de hand, dat de overi ge volkeren van Europa de handen ineenslaan om over te gaan tot kolonisatie van dit ge bied. Voor het Nederlandsche volk een gelegenheid bij uitne mendheid om zich te verzeke ren van een nieuwe toekomst, waarin wij in staat zullen zijn onze, door de geheele wereld erkende capaciteiten als volk van pioniers en kolonisten, aan te wenden. Daarom begroeten, wij de oprich ting van de Nederlandsche Oost- Compagnie, zooals onze voorvade ren eenmaal de oprichting der Ver- eenigde Oostindische Compagniet hebben begroet, in de overtuiging, dat binnen enkele jaren ons geheele volk in al zijn neledingen tot het zelfde inzicht zal komenI Nederlandsche S.S. naar het Oosten vertrokken Donderdagmiddag is voorman Feldmeyer met een contingent van 150 man Nederlandsche SS. naar 't. Oosten vertrokken. Alvorens aan 't front te worden ingezet zullen de manschappen, waarvan het meeren deel behoort tot de Waffen SS. en een vijftigtal van de algemeene Ned. SS. overgaat naar de Waffen SS., een vooropleiding in een kamp in Duitschland ontvangen. Voor het vertrek had om half vier een bijeenkomst plaats in het Wehrmachtsheim te Den Haag, waarin SS. Obergruppenfuehrer Rauter en de leider der N.S.B., ir. Mussert de mannen hebben toege sproken en afscheid van hen heb ben genomen. De zaal was met vlaggen versierd, op het podium waren zwarte vanen met het zilve ren runeteeken aangebracht, ter wijl daarop voorts een buste van Adolf Hitier stond opgesteld. Obergruppenfuehrer Rauter reikt onderscheiding uit. Nadat obergruppenfuehrer Rau ter de mannen had geïnspecteerd, en had toegesproken, riep hij SS.- O'bersturmfuehrer Heubel naar vo ren. Dezen overreikte hij het ijze ren kruis tweede klasse, omdat hij zich in het regiment Germania een der dapperste niet-rijksduitschers had betoond. Obergruppenfuehrer Rauter be sloot zijn toespraak met den mam nen veel wapengeluk toe te weif schen. Kort hierop betrad ir. Mussert vergezeld van den plaatsvervan gend leider van Geelkerken, de zaal. Nadat voorman Feldmeyer hem de aangetredenen had gemeld en hij deze had geïnspecteerd, sprak ook hij de vertrekkenden toe. Hij sprak de hoop uit, dat nog Voetbal Programma voor Zondag Kampioenschap van Nederland. Blauw WitHeerenveen, Eindhoven Prom.-comp. 3e RCH. DOS— Prom.-comp. Se klasse.OWQ HRC. Prom.-comp. 4e klasse. Always ForwardSchagen. De marktplaats- bewoners zullen er goed aan doen dezen wedstrijd niet te onderschat ten, want zelfs één verilespunt is funest. Ook nu weer moeten velen uit Schagen hun club vergezellen; het geeft een moreelen steun. Prom.-comp. res. 8e klasse. OSV 2Alcm. Victrix 2; Zandvoort- meeuwen 2HRC 2. Denk er om, HRC 2, deze wed strijd moet gewonnen worden! Afd. IV. VVV—Maurits. Afd. V. EmmenVelocitas. tienduizenden het voorbeeld de zer mannen zouden volgen, bracht hun dank namens de beweging en besloot met den vertrekkenden te vragen de "Nederlandsche vlag hoog te houden in den vreemde als bewijs van het zelfrespect der natie. Dankwoord van voorman Feldmeyer. Voorman Feldmeyer dankte hier op beide sprekers voor hun af scheidswoorden. En zich tot zijn medestrijders wendend, vervolgde hij: 17 Mei zijt gij als Nederl. S.S. door den leider beëedigd op den Germaanschen Führer en opgeno men in de orde-gemeenschap der S.S. Wij zullen ons aandeel leve ren in dat reusachtige afweer- front tegen het bolsjewisme. Wij bewijzen hiermee, dat wij bereid zijn de consequenties van het na- tionaal-socialisme te aanvaarden met de daad. Nadat het S.S.-lied „Die Treue" was gespeeld, besloot voorman Feldmeyer de plechtie-heid met de woorden: „Op het oogenblik zijn onze gedachten bij hem op wie de verantwoordelijkheid ru3t voor de Germaansche wereld, dien wij trouw zwoeren en zullen volgen, den Führer Adolf Hitier Sieg heil. Dit Sieg heil werd door allen overgenomen, waarna het Deutsch land- en het Horst-Wesellied wer dén gespeeld. Vervolgens marcheerden de mannen, voorafgegaan door dé muziekkapel, naar het station Meisje verdrinkt haar buurmeisje Waanzinnige daad van een gebrekkige. Donderdagmiddag is in Wormer- veer een afschuwelijke moord ge beurd. De 20-jarige M. B. uit Wor- merveer was omstreeks twee uur uit roeien gegaan met haar 4-jarig buurmeisje M. W. Op de Watering heeft zij het kind in het water ge gooid en is zelf doorgeroeid naar Westzaan, waar zij een boerderij binnenstapte en aan de boerin haar afschuwelijke daad vertelde. Deze waarschuwde onmiddellijk de poli tie te Wormerveer, die, onder lei ding van commissaris de Groot het Juist, nu ik uit moet en geen tijd heb voor fden tandarts. Hindert niet. AKKERTJES ne men de pQn direct weg mevrouw, maar morgen toch naar den tandarts. De Nederlandsche Pijnstiller Italiaansch Waermachtbericht ROME, 11 Juni. Het Italiaan- sche weermachtbericht van heden, luidt als volgt: Levendige ontmpetingen van pant sereenheden verliepen in de Mar- marische woestijn in ons voordeel. Er werden 20 pantserwagens ver nietigd en ongeveer honderd gevan genen gemaakt. De luchtmacht viel met succes vijandelijke troepen aan, op marsch of in rustpositie, alsmede colonnes materiaal. Hierbij werden 17 gevechtswagens en verscheidene tientallen automobielen van aller lei soort getroffen en in brand ge scholen. De Britsche luchtmacht ver loor in gevechten 21 toestellen, waarvan 12 door Duitsche jagers en negen door onze jachtvliegtuigen werden neergehaald, die boven El Adem. zonder zelf verliezen te lij den, een succesvollen strijd waren aangegaan met een 'numeriek supe rieure'vijandelijke formatie. Een door Duitsche vliegtuigen getroffen Bristol Blenheim stortte bij het ei land Linosa omia,ag. Acht andere machines werden door ltaliaansche en Duitsche jagers- tijdens aanval len op Malta neergeschoten. De doe len der steunpunten van Micabba en te Venezia werden herhaaldelijk gebombardeerd. Twee van onze ;vliegtuigen zijn niet teruggekeerd. Uit Tarente, dat in den afgeloopen nacht opnieuw door Engelsohe .vliegtuigen werd aangevallen, ko men berichten over geringe schade en vijf licht gewonden onder de burgerbevolking. In het Oostelijke deel van de Mid- dellandschè Zee vielen Duitsche duikbooten een krachtig beschermd in de richting van Tobroek varend convooi aan. Twee schepen van to taal 12.000 ton werden tot zinken ge bracht, vier anderen kregen torpedo- treffers. meisje arresteerde en een onder zoek instelde. Na éenig dreggen werd het lijkje van het kind opge haald. De daderes, die een volledige bekentenis aflegde, is een gebrek kig meisje, waarvan een been geam puteerd is. haar beweegredenen zijn volkomen duister. Waarschijnlijk zal een onderzoek van een psychi ater nader licht in deze zaak bren gen. De begrafenis van het kindje is vastgesteld op Maandagmiddag. Van alles wat uit dorp en stad Jongen in zwembad verdronken. D'e 13-jarige P. is' in het zwembad Ringbaan—Oost verdronken. Ver moedelijk is de jongen plotseling onwel geworden en naar beneden gezakt. Niemand heeft iets van het ongeluk gemerkt. Bakker overvallen en beroofd. Een bakker is gisteravond laat op den Nieuwendijk bij de Dirk van Hasseltsteeg te Amsterdam, over vallen door drie onbekende perso nen, die hem vermoedelijk met een -stuk ijzer op het hoofd geslagen j,hebben, waarna zij hem van onge veer f125.en zijn distributiebe scheiden hebben beroofd. Jongeman verdronken. Op den Wateringscheweg tè Delft is gister ochtend de 23-jarige H. v. d. B., wo nende aldaar, met zijn fiets in de gracht geraakt en verdronken. 240. Of jullie nooit komen. We gaan zoo dadelijk draiien. Pas op, of ik geef je een draai om je ooren, jij, met je standje en dat tegen drie uitgeputte reizigers. John, kom eens NOODUITKEERING van het Arbeidsfront 's GRAVENHAGE, 11 Juni. De centrale persdienst van het N.A.F. meldt: Artikel B van het huishoudelijk reglement van het N.A.F. opent de mogelijkheid van ondersteuning in geval van nood. Ook hierin komt de tegenstelling met het verleden tot uiting, De le den van het Nederlandsche Arbeids front vormen tezamen een gemeen schap, waarvan de beteekenis ver uit gaat boven die van een vakor ganisatie. Geheel in overeenstem ming hiermede kan ieder dan ook aanspraak maken op een grootere behartiging van zijn belangen, dat voortvloeit uit zijn vak of beroep. Het saamhorigheidsgevoel moet overal, waar dit mogelijk is. tot uiting komen. Wat vandaag den één kan overkomen, kan morgen den ander te heurt, vallen Allen heb ben de gezamenlijke plicht, hulp te bieden, waar de enkele werker den bijstand van anderen behoeft. De financieele zorgen en moeilijkheden in het gezin van lederen werkep, zijn tevens de zorgen van de ge meenschap. waartoe deze werker behoort. Dit is de grondgedachte, waaruit de „nooduitkeering" gebo ren is. Een andere omschrijving van wat onder „nooduitkeering" wordt ver staan, is in artikel 8 niet gegeven. Hierdoor is een zeer ruime begren zing mogelijk. Alle gevallen, die niet kunnen worden thuisgebracht onder de andere ondersteuningen Geen joden op de vischmarkt. - In aansluiting op zijn bekendma- making d.d. 4 Juni, maakt de hoofdcommissaris van politie te Amsterdam bekend, dat het thans aan Joden verboden is de visch- markt aan de de Ruyterkade te be zoeken. De strijd gaat voort... Na Kertsj en Charkow gaat de strijd in het Oosten voort. Nieuwe plannen worden gemaakt en nieuwe operaties staan te wach ten. Een nieuwe strijd zal weldra weer beginnen en wederom zullen moe dige mannen, die ginds in het Oosten het bolsjewistische gevaar den kop indrukken, het slachtoffer worden van hun plicht. Geweldige aantallen gevangenen, waaronder vele gewonden, zullen hulp noodig hebben. Wanneer u aan dit alles denkt, denkt dan ook aan de Nederlandsche Ambulance, de Nederlandsche hulp-expeditie in het Oosten, die tot taak heeft het leed van gewonden te verzachten, En denk dan ook aan het gironum mer van deze ambulance. Pak uw giroboek en maak een bijdrage over op girorekening hier, riep de dikke in hemdsmou wen, de twee schurken met-het suf fe jongetje zijn eindelijk boven wa ter. als invaliditeits- en ouderdomson- d e rs t e u n i ngo v er 1 i j de n su i tke eri ng e.d., doch niettemin dringend om oplossing vragen, kunnen behooren tot de gevallen als bedoeld in arti kel 8. De strekking* van dit artikel is de mogelijkheid duidelijk te laten spreken, «.lat ieder, die tenminste een jaar contributie heeft betaald, zich binnen de grenzen, die de fi nancieele leider van 't N.A.F. stelt van hulp en bijstand zal kunnen verzekeren. Het saamhorigheidsge voel van iederen werker en den wensch in geval van nood ook voor eigen gezin een beroep op de ge meenschap te kunnen doen, doen hem de noodzaak inzien, lid te zijn van hét Nederlandsche Arbeids front. 1 Vallende steiger^ 1 doodt personen Hoe voorzichtig U ook bent, tegen een ongeval kunt U zich niet beveiligen. Wèl tegen de financieele gevolgen daarvan. Een polis van Zeyl's Persoon lijke Ongevallenverzekering dekt het risico bij verkeers-, beroeps-, sport en alle andere ongevallen, hoe en waar ook veroorzaakt. Volmaakte risico-be veiliging! Zeer lage premie! Zie in de dagelijksche ongevallenlijst een waar schuwing tegen uitstel, vraagt nog vandaag inlichtingen! Nederlandsche Ambulance. Koninginnegracht 22, Den Haag. FEUILLETON. De stem Naar het Fransch van Pierre Lavisse Daarna geschiedde het. Helder en duidelijk een stem, een mannenstem met een licht Engelsch accent. „Juliette, kun je me verstaan, Juliette? Ik ben Henri... Ik zal spoedig om je komen. Je zult ge reed zijn, nietwaar Juliette?" Toen bijna cogenblikkelijk, vulden de paukende klanken weer de kamer. Madame Maynard zat als versteend in haar hooggerugden stoel, haar handen om de leuningen geklemd. Ze moest even in slaap zijn gevallen. Eigenaardig, dat ze gedroomd had, dat de stem van haar man uit den aether tot haar klonk. Het maakte haar heusch een beetje angstig. Kon het een voorgevoel zijn? vroeg ze zich af. Haar hart was immers niet in orde... Ze werd langzamer hand een dagje ouder... .Het is een waarschuwing; ddt is het!" besliste ze tenslotte, langzaam en pijnlijk uit haar stoel opstaande. ra. Ze zei tegen niemand iets van wat haar overkomen was, maar de vol gende dagen /as ze stil en afge broken. o Toen gebeurde het voor de tweede maal. Weer was ze alleen in de kamer. De radio, waaruit een symphonie van Beethoven klonk, zweeg plotseling, even plotseling als den vorigen keer. Weer stilte, toen zoemen, en daarop Henri's stem niet zooals die tijdens zijn leven was geweest, maar ver weg, als m-aarösch. „Hier ben ik weer, Juliette... Henri. Ik kom nu heel gauw om je..." Vervolgens een klik, even een licht gezoem, en wederom de tonen van Beethoven's „Zevende". Madame Maynard keek op de klok. Neen, ditmaal had ze positief niet ge;lapen. Klaar wakker, volmaakt helder van geest, had ze Henri's stem gehoord. Htt was geen hallu cinatie; daar drufde ze een eed op doen. Ze trachtte zich te binnen te brengen wat Theodore haar allemaal verteld had over aether-golven. Was het mogelijk dat Henri wer- ke.ijk met haai gesproken had? Dat zijn stem gedragen was door de on eindige ruimte? Theodore had haar allerlei geheimzinnige dingen uitge legd over gol en en trillingen, die het heelal vervullen.. Neen, het leek heelemaal niet uitgesloten, dat Henri zich van een schepping der moderne techniek bediend had, om haar voor te bereiden op wat weldra komen moest. Madame Maynard belde om Lucie, de oude dienstbode, die haar per soonlijk verzorgde en in den loop der j ren haar vertrouwde geworden was. Lucie was een magere, somber uitziende vrouw van zestig. Onder haar stuursch uiterlijk verborg ze een schat van toewyding en gene genheid voor haar meesteres. „Lucie", bego Madame Maynard. „je herinnert je wat ik je gezegd heb? De bovenste la links van mijn schrijfbureau. Het is op slot de lange sleutel met het witte kaartje eraan, past erop. Alles Is klaar." „Klaar, madame?" „Voor mijn begrafei is", viel Mad. Maynard scherp uit. „Je weet best wat ik bedoel, Lucie. Je hebt me zelf geholpen de dingen erin te leg gen." Lucie's gezicht trok krampachtig. „O, madame," jammerde ze. „Daar moet u zich het hoofd niet mee breken. Ik vind u juist zooveel beter den laatsten *jjjd." „Vorr ons alje, .aal komt eens de dag", merkte de oude vrouw koel op. „En maak je alsjeblieft niet zoo overstuur, dat kan ik niet hebben..." Lucie trok zich terug, verdacht snuivend. Madame Maynard keek haar na, met een zachte uitdrukking in de oogen. „Eer oude zeurkous, maar een hart van goud", zei ze tot zichzelf. „Hoe was het ook weer, had ik haar tien of twintig duizend francs ver maakt? Het mag gerust twintig zijn Nooit is haar iets te veel ge weest om mij van dienst te zyn..." IV. Madame Maynard wilde graag zekerheid hebben op dat punt en ze schreef aan Monsieur Panchaud, den notaris die al minstens vyf en twin tig jaar haar zaken behartigde of hy haar testament wilde sturen, dat ze het nog eens kon doorzien. Het was dezelfden dag, dat Theodore haar aan d- lunch deed schrikken door rtts wat hij zei. „Hoort u eens, tante Juliette," begon hij eensklaps, „van wien is eigenlijk dat antieke geschilderde portret in de leege kamer naast de mijne Dat kuk dat boven den schoorsteen hangt, bedoel ik. Die jongeman met zi n bruine snor, en bakkebaarden, in kleeren uit den tyd van Napoleon III?" „Wei, dat is je oom Henri, toen hij jong was. Het is tijdens onze verloving gemaakt. Maar hoe kom je daar zoo opeens op?" Theodore haalde de schouders op. „Och," antwoordde hij aarzelend, „zoo maar. Ik... och, het is niet van belang..." Hij maakte den zin niet af en Madame Maynard drong aan: ,,Wel, wat zou je zeggen, Theodore?" „Niets," was het haastige weder woord; „tenminste niets verstan- dl Voor het oogenblik liet de oude dame het onderwerp rusten, maar toen ze later op den dag weer alleen was met haar neef, begon ze er weer over. „Theodoré, waarom vroeg je dat vanmiddag over het portret van Je oom?' Theodore was zichtbaar verlegen en zweeg. En het duurde een heele poos voor hij uitbracht: „Ik heb het u straks toch al ge zegd, tante Juliette. Het was alleen maar een absurc idee van mij absolute malligheid." Wordt vervolgd. RADIOPROGRAMMA ZATERDAG 18 JUNI. Hilversum I. 415.5 m. 6.45 Gramofoonmuziek. 6.50 Ochtendgym nastiek. 7.00 Gramofoonmuzlek. 7.45 Ochtend gymnastiek. 7.55 Gramofoonmuzlek. 8.00 B.N.O.: Nieuwsberichten. 8.15 „Brandende kwesties", causerie (opn.). 8.30 Orkest Ma- lando en solist (opn.). 0.15 Voor de hulsvrouw. 9.20 Omroeporkest en solist (opn.). 10.00 Ernstige muziek (opn.). 11,00 Voor de vrouw. 11.20 Gramofoonmuzlek. 12.00 Otto Hendriks en zijn orkest. 12.40 Almanak. 12.45 B.N.O.: Nieuws-, economische- en beursberichten. 13,00 Amusementsorkest en solist. 13.45 Gramofoon muzlek. 14.00 Waarom leeren wy eigenlijk? 14.20 Na gedanen arbeidVacantie- vroolijkheld. 15.15 Luisterspel „Een stedeling maakt kennis met het platteland. 15-40 Na gedanen arbeid Vacantle-vrooiykheid. 16.30 Vacantle voor sportlui en sport voor vacantlegangers. 16.45 Ernst van 't Hoff en ,ziJn orkest. 17.15 B.N.O,: Nieuws- en econo mische berichten. 17.30 Gramofoonmuzlek. 17.45 Met vacantleop de hel en ln de wel, causerie. 18.00 Gramofoonmuzlek. 18.15 Het kwartier van den arbeid. 18.30 Bertus van Dlnteren en zijn orkest. 18.45 B.N.O. Nieuwsberichten. 18.55 B.N.O.: De wereld- meening uit den aether geplukt. 19.05 Gramo foonmuzlek. 19.15 Ais lk 't voor 't zeggen had. 19.30 Bonte Avond. 20.30 „De zwerver", muzikaal luistespel. 21.00 Bonte Avond. 21.45 B.N.O.: Nieuwsberichten. 22.00 Gramofoon muzlek. Vanaf 22.15 alleen voor de Radio- Centrales, die over een lijnverbinding met de 3tudió beschikken. 23.1024,00 Dansmuziek gramofoonmuzlek) Hilversum II. 301.5 m. 6.458.15 Zie Hilversum I. 8.15 Gramofoon muzlek. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gramo foonmuzlek. 10.30 Lichte muziek (opn.). 11.20 Ensemble Willy Kok. 12.00 Zang met piano begeleiding en gramofoonmuzlek. 12.45 B.N.O.: Nieuws-, economische- en beursberichten. 13.00 „Strijd is leven, ook voor de visscherij". 13.15 Frans Wouters en zijn orkest. 13.40 Voor de Jeugd. 14.00 Stedelijk orkest van Maastricht en solist. Ca.14.35 Gramofoonmuzlek. 14.45 „In en om de bijenstand". 15.00 Gramofoon muzlek. 15.20 Stedelijk orkest van Maastricht en solist. 16.00 Viool en clavecimbel. 16.30 Een orkest van den Duitschen Arbeidsdienst (opn,). 17.00 Voor de binnenschippers. 17,15 B.N.O.: Nieuws- en economische berichten. 17.30 Orgelspel. 18.00 De radio brengt programma-overzicht. 18.15 Gramofoonmuzlek. 18.30 De NSB antwoordt. 18.45 Gramofoon muzlek. 19.00 Bertus van Dlnteren en zijn orkest. 19.30 BNO.: Nieuwsberichten. 19.40 B.N.O.: Gronlngsch praatje. 19.50 Spiegel van den dag. 20.00 Hier W.A. 20.15 Viool, cello en plano 20.45 „Pro Musica". 21.10 Viool en plano. 21.45 BN.O.: Nieuwsberichten. 22,00 B.N.O.: Militair, overzicht. 22.10 Avondwijding. 22.15—24.00 Zie Hilversum I. Hoofdredacteur A. R. Jonker fafw.). Pl.verv van den hoofd- red., buitenl. en stadsnieuws Den Helder A. C. van Kampen, Binnenland, alg. report, en streeknieuws A. Eriks.

Dagblad Noord-Holland, Schager editie | 1942 | | pagina 2