groote tës&Zgl} Caste»» Eindhoven in de knel M SPORTNIEUWS 't Gooi en Velocitas handhaven zich Groofe zege voor Schagen Eindhoven is door het gelijke spél tegen A.D.O. leelijk in de knel ge komen. Velocitas en 't Gooi kunnen hun plaats in de eerste klasse be houden. Voor het ZiJden is een halve be slissingscompetitie noodig gewor den doordat de drie gegadigden voor de eerste klasse gelijk geëin digd zijn. Schagen behaalde een groote overwinning in Hoorn en nu is het afwachten hoe I.V.V. het zal doen tegen Always Forward. KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. A.D.O. heeft uit de moeilijke wed strijd tegen Eindhoven een punt mee naar huis kunnen nemen, waardoor de positie van Zuidelijke kampioenen niet verbeterd is. Zij moeten nu maar afwachten hoe de strijd tusschen A..DO. en A.G.O.V.V. zal afloopen. Slechts bij gelijk spel heeft ook Eindhoven nog een kans. Wint een van hen echter, dan is die winnaar kampioen. De stand is: Eindhoven 8 3 3 2 9 19—8 A.D.O. 7 2 4 1 8 11—0 A.G.O.V.V. 7 3 2 2 8 12—17 Blauw Wit 8 3 1 4 7 14—13 Heerenveen 8 1 4 3 6 9—15 PROMOTIECOMPETITIE TWEEDE KLASSE. District L Hier werd'nog slechts D.O.S. R.C.H. gespeeld, welke wedstrijd zonder belang was. De Haarlem mers moesten met 3—2 het onder spit delven. District IL Op eigen terrein moest Neptunus in U.V.V. zijn meerdere erkennen, waardoor de Rotterdammers kans loos geworden zijn en 't Gooi zijn ^plaats in de eerste klasse kan is ook Ca»teW door JatMon. bln* l SSne «hUllf1eU.nolt«; I nU«"fSa gr°o« STan™- t GROOTE tube 65 ct. Normale tube 35 et •UI ZDO'I (DU DO PBQOOCT! behouden. De laatste wedstrijd 't GooiNeptunus is nu zonder belang geworden. De stand is: 't Gooi 3 2 1 0 5 8—4 U.V.V. 4 1 1 2 3 5-6 Neptunus 3 1 0 2 2 4—7 District IV. Het ongunstigste, dat kon gebeu ren, is gebeurd. V.V.V.—Maurits is in een puntloos gelijk spel geëin digd, zoodat alle drie clubs weer gelijk staan met 2 gelijke spelen en 1 verloren en 1 gewonnen par tij, zoodat nog een halve beslis singscompetitie te spelen is, waar van de winnaar nog in 'n wedstrijd tegen Helmond uitkamt, zoodat hier nog vier wedstrijden te wach ten staan, terwijl over drie weken het gesloten seizoen begint. District V. Velocitas is er in geslaagd Emimen er onder te houden, waardoor de plaats in de eerste klasse behou den bleef. De eindstand is: Velocitas 4 3 1 0 7 7—3 Em/men 4 2 1 1 5 54 Frisia 4 0 0 4 0 4r-9 DISTRICT L Promotiecompetitie 3e klasse. H.R.C. speelde de laatste wed strijd, waarvan niets meer afhing, tegen O.V.V.O. en boekte de iweede nederlaag in deze competi tie. Met 3—1 gingen de roodjes ten onder. Promotiecompetitie 4e klasse. Schagen ging bij Always Forward op bezoek en in een snellen wed strijd werden de gast/heer en met 71 ingemaakt. Nu is het wach ten er op, wat de Horineezen tegen I.V.V. zullen doen. Winnen of spelen zij gelijk tegen de rood- witten, dan promoveert Schagen. Veliezen zij, dan volgt nog een beslissingswedstrijdtusschen I.V. V. en Schagen, Wahrbij Schagen aan gelijk spel genoeg heeft,^dank zij een beter doelgemiddlede. De stand is thans: Schagen 6 4 2 0 10 20—6 I.V.V.. 5 3 2 0 8 10—4 Alw. Forward 5 1 0 4 2 10—16 V.V.W. 6 1 0 5 2 721 Afdeeling Noord-Holland. Promotie 1 E: RKAFC—SRC 6-1 4 M: Schagen 3-Callantsoog 2 uitgesteld. Zoo is nu ook de pro motiecompetitie om 2 plaatsen in IE geëindigd. Voor de Schager club SRC zonder roem. Als num mer laatst is zij geëindigd, wat door de zware nederlaag in Alk maar bezegeld werd. Intusschen heeft RKAFC zich in de eerste klasse gehanhaafd en SVW (Heer Hugowaard Zuid) is gepromoveerd De wedstrijd SRC-SVW kan geen verandering meer in deze beslis singen brengen. RKAFC 4 2 2 0 14-8 6 SVW 3 12 0 11-7 4 SRC 3 0 0 3 3-13 0 Verpletterende nederlaag van Always Forward Vergezeld van ongeveer driehon derd supporters trok Schagen wel gemoed naar Hoorn, doch bepaald luidruchtig keerde het heele stel terug. En dat was geen wonder. De wedstrijd tegen Always Forward, waar velen tegen opgezien hadden, eindigde in een klinkende 71 over winning voor de bezoekers en hoe wel wel wat geflatteerd is deze over winning zeer zeker verdiend. Voor al het laatste half uur, nadat Al ways Forward het eenige doelpunt had gescoord, kwam Schagen goed los en de gastheeren kwamen er toen nog maar weinig aan te pas. De bezoekers scoorden in deze pe riode vier doelpunten, terwijl nog een aantal prachtige kansen verlo ren gingen, doordat de bal rake lings langs het doel ging. DE WEDSTRIJD VAN DEN DAG Eindhoven en A.D.0 spelen gelijk De spanning in de competitie om het landskampioenschap is door het gelijke spel, dat Eind hoven op eigen terrein in den wedstrijd tegen A.D.O. bewerk te, nog aanmerkelijk toegeno men. Aanvankelijk hadden de Westelijke kampioenen de beste papieren. De Hagenaars waren sterker in het veld en technisch beter dan de Zuidelijke kampi oenen. Dit bezorgde hen dan ook gedurendee de geheele eer ste helft een klein overwicht. Na de rust waren de Zuide lijke kampioenen veel agressie ver, waarbij voor het grootste gedeelte van den resteerenden tijd A.D.O. op eigen speelhelft werd teruggedrongen De Haag- sche ploeg vendel ook nu weer in het onproductieve korte sa menspel. De Haagsche verdedi ging had het zwaar te verant woorden, doch wist nog gerui- men tijd stand te houden. Pas toen Hessels van plaats wissel de met de Zeeuw, bleek een succesvolle doorbraak mogelijk. Hessels bracht den bal snel naar voren om vervolgens de Zeeuw een kans te geven te scoren. Deze gaf op zijn beurt het leder over aan den toestor menden Peeters, die onhoud baar voor den uitgeloopen kee per Koek den bal in het Haag sche doel plaatste. (10). Een daverend gejuich van de duizenden Zuidelijke suppor ters bracht de noodige sfeer op het voetbalveld. Nog was het gejuich niet van de lucht, toen het spel wederom was hervat en de Haagsche aanvallers snel op het Eindhoven-doel afgin gen. Middenvoor Everstein kreeg op het juiste moment het leder voor de voeten en passeer de keeper van Veghel met een harde schuiver. (1—1). Lang hebben de Zuidelijke kampioenen dus geen plezier gehad van hun voorsprong. Hard werd door de beide ploe gen hierna gewerkt om de win nende goal, doch de verdedi gingen wisten van geen wijken, zoodat er geen verandering meer kwam in den stand. Voor de rust kraakte het soms geducht voor het Schagen-doel en dat. er toen geen doelpunten ingin gen, was slechts te danken aan de weinige schotvaardigheid van de Hoornsche voorhoede, terwijl Slik ker eenige moeilijke ballen prach tig wegwerkte. De Wit was weer eens ouderwetsch in vorm, in te genstelling tot Anneveldt, die dik wijls gek stond te schutteren. Ook van der Ben kon zijn vorm maar niet vinden en eerst een half uur, voor het einde kwam hij los en schiep een paar mooie kansen, die ook goed benut werden. De wedstrijd wordt door Schagen tegen wind be gonnen. Always Forward legt reeds spoedig een klein overwicht aan den dag en er doen zich gevaarlijke oogcnblikken voor. Na 10 minuten spelen dringt Schagen op. Van Ha ren geeft over naar van der Ben, die op zijn beurt met een lange pass den bal voor doel brengt, waar Boontjes hem via de paal in het nét doet belanden. Schagen wordt nu iets sterker en als Stam een corner slecht heeft ge nomen, is Boontjes er bij om den bal nog eens voor doel te plaatsen en van der Ben neemt het leder op zijn hoofd en brengt den stand op 0—2. Tien minuten voor rust geeft van der Ben een pass naar Boon tjes, die echter geen weg naar het doel kan vinden en dun bal afgeeft aan D. Schoorl, die niet lang aar zelt en den stand op 03 brengt. Met dezen stand breekt de rust aan. Na de rust komt Always Forward sterk opzet ten en Schagen laat zich geheel in- Voetbalu itslagen KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. Blauw WitHeerènveen 21 Eindhoven—ADO 1—1 PROMOTIECOMPETITIE 2e klasse District I. DOS—RCH 3—2 District IL NeptunusUVV 01 District IV. VVVMaurits 00 District V. EmmenVelocitas 00 DISTRICT L Promotiecompetitie 3e klasse. OVVOHRC 3—1 Promotiecompetitie 4e klasse. Always Forward—^Schagen 17 Promotiecompetitie res. 3e klasse. OSV 2Alcm. Victrix 2 1—8 Zandvoortm. 2HRC 2 51 UtielAennen WIELERCRITERIUM TE DEVENTER. In het Sportpark te Deventer werd gistermiddag een wielercrite- rium gehouden over 100 K.M. De publieke belangstelling was matig. Het verloop van den wed strijd was evenmin bevredigend. Aan den 3trijd werd door veer tig renners^ deelgenomen, waar onder zich de besten uit het land bevonden. De einduitslagen luiden als volgt: 1. G. Schulte 2 uur 31 min. 41 sec.; 2. De Korver, 3. Bak ker, 4. Van Oers, 5. Van Amster dam, 6. Braspenninx, 7. Lam- brichts, 8. Motke, 0. Schelliriger- hout, 10. Joosen. AiAleiLek Succes van Nel van Balen Blanken te Zwolle De voornaamste resultaten van de door PEC te Zwolle georganb seerde nationale athletiek-vved- strijden luiden als volgt: 100 meter dames: 1 Dammers (Zeeburg) 13,4 sec.; 2 Adema (Zee burg) 13,4 sec. Kogelstooten: 1 A. de Bruin (V. en L.) 13,38 meter; 2. Oreel (AP GS) 13,04 meter. Hoogspringen dames: 1. Mevr. Blankers-Koen (Sagitta) 1,58 mé- ter; 2 Mej. N. van Balen Blanken (Sagitta) 1,50 meter. 1500 meter: 1. Meyerman (En schede) 4 m. 28,9 sec.; 2. Halber (Volewijckers) 4 min. 30 3 se Speerwerpen dames: 1. Mej. Dammers (Zeeburg) 36,01 m.; 2. Mej. Waalboer ((UDI) 31.81 V? M. meter. 800 meter heeren: 1. Hubregtse (AV '26) 2 min. 0,7 sec.; 2 Brons voort (Tubantia) 2 min. 7,3 sec. Verspringen heeren: 1. Hulsman (AV '26) 6,87 meter; 2. Wellerdieck (Hellas) 6.55 meter. Hoogspringen heeren: 1. van Loozen (PEC) 1,75 meter; 2. Bul der (AV '26) 1,75 meter. Verspringen dames: 1 Mevr. F. sluiten. Eindelijk na twintig minu ten spelen slaagt Always Forward er in na een scrimmage de eer te redden (13), doch de gastheeren hebben daarmede blijkbaar al hun kruit verschoten. Schagen neemt nu geheel het initiatief over. Fel komen de gasten opzetten en reeds spoedig stelt van der Ben met een fraaie pass den aanstormenden Boontjes in de gelegenheid te sco ren. 14. Even later geeft van der Ben een voorzet en na eenig heen en weer getrap brengt Stam den stand op 1o, terwijl D. Schoorl er een oogenblik later 16 van maakt Een voorzet van Stam wordt door Schoorl ingekopt, doch 't doelpunt wordt geannuleerd wegens buiten spel) Always Forward doet noe eenige uitvallen, doch Slikker is paraat en het gevaar wordt bezwo ren, waarna Boontjes den stand op 17 brengt. Er worden nog eenige kansen geschapen, die echter niet in doelpunten worden omgezet, zoo dat het éinde komt met een fraaie 71 overwinning voor de bezoekers. FEUILLETON. De stem uit de andere wereld Naar het Fransch van Pierre Lavisse „Maar tante, wat bent u somber," riep de jonge man met zijn gewone opgewektheid uit. „Volgens Dr. Caplet mogen we er zelfs op reke nen uw honderdsten verjaardag te vieren!" Madame Maynard lachte hem vol genegenheid toe maar gaf geen ant woord op zijn opmerking. Na enkele oogenblikken zei ze: „Wat doe je Vrijdagavond, Theo- dore?" Theodore keek haar eenigszins verbaasd aan. „Wel, de Montigny's hadden ge vraagd of ik na het diner een poosje kwam bridgen, maar als u liever hebt dat ik thuisblijf „Neen jongen," klonk het gedeci deerd, „dat hoeft absoluut niet. Op dien avond der avonden ben ik heusch liever alleen." Theodore keek haar uitvorschend aan, maar zijn tante gaf geen na dere toelichting. Madame Maynard was een moedige, kloeke, oude vrouw, die er niet voor terugdeinsde haar belevenissen van den laatsten tijd tot het bittere einde in de óogen te zien. VL Het was heel stil op het ,chA- teau" Vrijdagavond. Madame May nard zat, zooals gewoonlijk, in haar hooggerugden stoel bij den haard. Al haar voorbereidingen waren ge troffen. Dien ochtend was ze naar de bank geweest, had 10.000 francs gehaald en die aan Lucie overhan digd, zonder zich door de rijkelijk- vloeiende tranen van de oude ge dienstige van haar stuk te laten brengen. Ook had ze een lijst met instructies voor Theodore samenge steld. Het Sèvres theeserveis was voor nicht Yvonne bestemd, de Chi- neesche pullen kwamen aan neef Xavler. Nu vestigde haar aandacht zich op de lange enveloppe, die ze in de hand hield. Ze haalde er een dubbel gevouwen document uit. Het was haar testament, volgens haar in structies opgezonden door notaris Pfnchaud. Ze had het al doorgele zen, maar keek het thans nog eens over. Ja, het klopte allemaal; be halve het legaat voor Lucie waren er nog twee van 500.000 francs voor haar eenige overlevende zuster en den zoon van een overleden broer; de rest was vermaakt aan haar neef Theodore Franceiet, Madame Maynard knikte pein zend. Theodore zou een zeer rijk man zijn na haar dood. Wel, hij ver diende het ten volle. Hg was altijd buitengewoon aardig voor haar ge weest, vroolijk en vol hartelijkheid. Ze keek op de klok. Drie minuten voor het halve uur. Ze was gereed. En ze voelde zich kalm heel kalih. Ofschoon ze deze woorden telkens tegen zichzelf herhaalde, klopte haar hart snel en onrustig. Ze was zichzelf er ternauwernood be wust van, maar alle vezels van haar zenuwen waren gespannen. Half tien De radio was ingeschakeld. Wat zou ze te hooren krijgen De be kende geluiden van het weerbericht, of de verre stem van een man, die vijf en twintig jaar geleden gestor ven was? Maar ze hoorde het een noch het ander. ïnplaats van wat ze ver wachtte, kwam een ander geluid, niet ongewoon, maar dat haar van avond een gewaarwording bezorgde, alsof een Ijskoude hand om haar hart gelegd werd. Gerammel aan de voordeur Daar was het weer. En toen scheen een kille tocht door de ka mer. te blazen. Madame Maynard maakte zich geen illusies over den werkelijken aard van haar gevoe lens. Ze was bangerger dan bangmet verschrikking gesla gen.....* Een zachte voetstap in de gang: een zachte, aarzelende voetstap. Toen ging de kamerdeur bijna ge luidloos open... Madame Maynard wankelde over eind, bleef zwaaiend op haar bee- nen staan, haar oogen als ge hecht aan de deuropening. Uit haar verslappende vingers slipte iets in den haard. Een gesmoorde kreet, die in haar keel verstierf. In het schemerige licht van de gang stond een bekende gestalte met kastanjebruine bakke baarden en in een rok uit den tijd van Napoleon m. Henri was om haar ge komen...! Haar hart gaf een geweldige bons en stond stil. Ze gleed op den grond als een vormelooze hoop. vn. In de emotie en drukte, veroor zaakt door den plotselingen dood van haar meesteres, dacht Lucie pas twee dagen later aan de enveloppe, die ze aan Dr. Caplet overhandigen moest. De geneesheer las den inhoud met groote belangstelling en reikte het briefje daarop aan Theodore Franceiet. Wordt vervolgd. Internationaal bokscongres te Rome NAUWER CONTACT TUSSCHEN DEN N.B.B. EN DE F.LB.A. Als gevolg van de oorlogshande lingen heeft het internationale sportleven op het oogenblik groote moeilijkheden te overwinnen. Naast de wenschelijkheid om het internationale contact ook in de zen oorlogstijd te doen voortduren, wordt ook het groote nut ingezien om te komen tot een beter gefun deerde internationale sportorgani satie. Dat voor de landen, welke tot het contingent behooren, dit in ternationale contact op de eerste plaats dus op het continent wordt gezocht, is volkomen begrijpelijk. De eerste tak van sport, die hier bij reeds daadwerkelijk is opgetre den, is de bokssport. Daartoe werd van 2—7 Juni j.1. een belangrijke internationaal congres gehouden in Rome. Op een persbijeenkomst, welke Vrijdagmiddag in Krasnapolsky in Amsterdam werd gehouden, heeft de heer v. d. Werff zijn indrukken, opgedaan tijdens zijn verblijf in Italië en op dit gedenkwaardige internatione congres medegedeeld. Ten aanzien van de besluiten, welke op dit congres genomen wer den, deelde de heer v. d. Werff o.a. mede: Besloten werd tot geheimhou ding van de puntenbriefjes bij Ce Europeesche kampioenschappen. Den helper wordt het recht ge geven, de handdoek in den ring ie werpen, ten teekenvan opgave van zijn pupil. De naam van Europeesche kam pioenschappen is veranderd in Continent-kampioenschappen om zoodoende de andere continenten in de gelegenheid te stellen even eens hun kampioenschappen te or- ganiseeren. Een financieele commissie werd ingesteld, waarin werden gekozen de heeren Margueron, Zwitser land, Syljestrand, Zweden en G. v. d. Werff, Nederland. Het is de eerste maal, dat een nauwer contact is tot stand geko men tusschen de Fiba en Neder land. De Continent-kampioenschappen Voor 1943 werden toegewezen aan Italië. Zij zullen gehouden worden in de maand Juni te Rome met voorwedstrijden te Milaan. Neder land zal op deze kampioenschap pen met een volledige ploeg moe ten uitkomen. De N.B.B. zal daar voor ook alles doen. Blankers-Koen 5,74 meter; 2 Mej. Adema (Zeeburg) 4,81 meter. Estafette 4x100 m. heeren: 1 A. V. '23 44,4 sec.; 2. Vlug en Lenig 44,7 sec. Nienwelingendag district Noord-Holland Op de Sintelbaan aan het Olym- piaplein te Amsterdam kwamen niet minder dan een 500 nieuwe lingen uit in de wedstrijden van het district Noord der N.A.U. Er werden zeer goede prestaties gele verd. De belangrijkste uitslagen waren: 100 M. N.A.U. leden: F. Tervoort D.E.M., 11.5 sec.; 2. J. Meijer, H.A. V., Helder, 11.5 sec. 1500 M. van N.A.U.-leden: 1. H, Bos, G.A.C., 4 M. 25 sec.; 2. J. Lo- dowijks. Blauw Wit 4 M. 28.1 sec.; 3 T. Kalkhuis, S.L.T.O., 4 M. 33.6 sec; 4. P. Huurman, H.A.V., Hel der, 4 M. 33.8 sec. 800 M.: 1. G. Beekman, Ajax, 2 M. 9.5 sec.; 2. Pieterse, H.A.V., Helder, 2 M. 10,9 sec. 4 x 100 M. estafette N.A.U.: 1. A. A.C., 47,1 sec.; 2. Den Helder, 47,7 sec. Discuswerpen: 1 K. v. d. Hoeven, Hellas, 33.15Ï/2 M.; 2. Bosman, A.A. C., 32,70 M.; 3. P. Duiker, Volewij ckers, 32,65V2 M.; 4 Vader, H.A.V., Helder, 32,46V2 M. Over veertien dagen, op 28 Juni, vinden soortgelijke wedstrijden voor dames plaats. Tafeltennis Schagen wint van Den He'der Zaterdagmiddag zijn we getuige geweest van den eersten wedstrijd van de Heldersche Ping-Pong ver- eeniging. Als gast was uitgenoo- digd de Ping-Pong vereeniging uit Schagen, die met vier keeren, waar van Smit tweemaal uitkwam naar Den Helder was gekomen. Schagen won dozen wedstrijd met 3-2, maar er staat als belang rijke factor tegenover dat het niet zonder moeite ging en Den Helder met een weinig meer wedsirijdrou- tine zoker een kans heeft tegen de Schager Ping-Pongers. De eerste ontmoeting was die tusschen Smit van Schagen en Post van Den Helder, waarbij Post de eerste set met 21-15 won, de volgende was echter voor Smit met 21-18. waarna de derde set de beslissing moest brengen. Ook nu was Smit de gelukkige (21-19.) De Schagenaar v. d. Ben moest tegen den sterksten Nieuwedieper van Strien spelen en inderdaad bleek dat een gelijkopgaanden strijd. Toch was het duidelijk zichtbaar dat de Schagenaars meer routine bezaten. Vooral de „serve" wisten ze doorgaans beter te retournee- ren, hoewel ook aan hun spel nog vele fouten kleefden. V. d. Ben was tenslotte superieur en boekte een overwinning in twee sets met 21-19 en 2113. De eerste Heldersche overwin ning was voor Kousbroek, die An neveldt vrij stevig klopte, n.1. 21— 14 en 21—15. De Vries van Scha ren bracht den stand echter weer op 31, door Roelofs met 2117 en 21—12 te slaan. Dit treffen wa3 o.i. wel de mooiste partij, de Vries en Roelofs waren flink aan elkaar gewaagd. Peeman tenslotte gaf Smit geen kans en slechts door een inzin king kwam zijn overwinning nog in gevaar, hij won tweemaal met 21—19 verloor met 21—18. Als af wisseling speelden mevr. Room en mej. Anneveldt een demonstratie- wedstrijd, die ook zeker geslaagd mag heeten en waarin vooral naar voren kwam, dat het Ping-Pong spel terdege een spel van bere kening is. Na wederzijdsche dankwoorden en de uitingen van revanchege dachten werd deze sportief ge slaagde middag geëindigd. Hieronder volgt de definitieve uitslag: Den Helder—Schagen 2—3 Post—Smit 21-15. 18—21, 19—21: v Strienv. d. Ben 19—21, 13—21: KousbroekAnneveldt 2114, 21— 15; Peeman—Smit 21—19, 18—21. 21—19; Roelofs—de Vries 17—21. 12-21. Demonstratie: mevr. Room—mej. Anneveldt 13-21, 21—17, 21—18. Italiaansch weermachtsbericht Nieuwe successen in Marmarische woestijn ROME, 14 Juni (Stefani) Het Italiaansche wecrmachtbericht •luidt als volgt: De slag in de Marmarische woes tijn gaat voort. In de streek van Ain-el-Gazala is een aanval van ge motoriseerde afdeelingcn en ge pantserde strijdmiddelen op onze infanterieeenheden mislukt. De vij and werd krachtig teruggeslagen' na opmerkelijke verliezen te heb ben geleden. Ten Westen van El Adam hebben gemotoriseerde pant serformaties der spil een belangrijk deel der vijandelijke strijdkrachten verslagen: 54 tanks werden ver nield cn verscheidene honderden krijgsgevangenen gemaakt. Duit- sche jagers hebben tijdens luchtge vechten zes Curtiss en drie Hurri- canes neergehaald. Bombardemen ten werden door het luchtwapen gericht op de lucht- en vlootbases van Malta, terwijl ook een inten sieve verkenningsbedrijvigheid bo ven de Middellandsche Zee werd ontplooid. Een onzer verkennings toestellen is niet op zijn basis te ruggekeerd. Britsche vliegtuigen hebben van nacht boven Tarente gevlogen en eenige bommen laten vallen zonder slachtoffers te maken, noch schade aan te richten. Italiaansche torpe- dobooten hebben in den nacht van 12 op 13 Juni in de wateren van Se- bastopol nog een bolsjewistisch mo torschip van 10.000 ton, geladen met munitie getorpedeerd. Toen de vijand trachtte het schip op te sleepen, werd het getroffen door bommen van Duitsche vlieg- tuigen, die samenwerkten met de' torpedobooten, zoodat het in de lucht vloog. RADIOPROGRAMMA DINSDAG 16 JUNI. Hilversum I. 415,5 ra. 6.45 Gramofoonmuziek. 6.50 Ochtendgym nastiek. 7.00 Gramofoonmuziek. 7.45 Ochtend gymnastiek. 7.55 Gramofoonmuziek. 8,00 B.N.O.: Nieuwsberichten. 8.15 Politiek week- praatje lopn.). 8.30 Gramofoonmuziek. 9.15 Voor de hulsvrouw. 9.20 Gramofoonmuziek. 11.00 Voor ae vrouw. 11.20 Amabile-Sextet. 12.00 Salonorkest. 12.40 Almanak. 12.45 B. N. O:' Nieuws- en economische berichten. 13 00 Melodlsten en gramofoonmuziek. 14.00 Haar- lemsche Orkestvereniging en solist en gra mofoonmuziek. 16 00 Voor de zieken. 18.20 Gramofoonmuziek. 16.45 Voor de Jeugd. 17.00 Gramofoonmuziek. 17.15 B.N.O.: Nieuws-, eco nomische- en beursbericthen. 17.30 Musctte- orkest en soliste. 18.00 Nederlandsche volks klanken (opn.). 18.30 Neêrlands stem van het Oostfront. 18 45 B.N.O.: Nieuwsberichten. 18.55 BN.O.: Gesproken binnenlandsch overzicht. 19,05 Duitsche taalcursus. 19.30 Bertus van Dinteren en zijn orkest (Als intermezzo: Me vrouw van Straten wil het naadje van de kous weten). 20.15 Wie stjn de schuldigen aan Néerlands Ondergang? door Prof. Mr. Dr. R. van Genechten. 20.30 Muzikaal programma „Het lied van Bretagne". 21.00 Ernst van 't Hoff en zijn orkest. 21.30 Gramofoonmu ziek. 21.46 B.N.O.: Nieuwsberichten. 22.00 Gra mofoonmuziek. Vanaf 22.15 Alleen voor de Radio-Centrales, die over een lijnverbinding met de studio beschikken). 22.1524.00 Gra mofoonmuziek. Hilversum II. 801.5 m. 6.458.15 Zie Hilversum 8.15 Orkestcon cert (gr.). 9.10 Gramofoonmuziek. 10.00 Mor genwijding, 10.15 Gramofoonmuziek. 11.00 Zang met pianobegeleiding. 11.25 Gramofoonmuziek. 12.00 Ensemble Wllly Kok. 12.45 B.N.O.: Nieuws- en economische berichten. 13.00 Boe renland ln boek en krant. 13.15 Pianovoor dracht. 13.50 Gramofoonmuziek. 14.30 De Lichte Toets. 15.30 Voor de zieken. 16.00 Voordracht met muzikale illustraties. 16.25 Zang met pianobegeleiding. 17.15 B.N.O.: Nieuws-, economische- en beursberichten. 17.30 Theo Uden Masman en zUn dansorkest. 18,00 Van heinde en verre klinkt het nieuws. 18.30 Omroep orkest en gramofoonmuziek. 19.30 B.N.O.: Nieuwsberichten. 19.40 B.N.O.: Praatje in Twentsch dialect 19.50 Spiegel van den dag. 20.00 B.N.O.: Engelsche uitzending: „Holland and the economie reorganisation". (Voor de Radio-Centrales: Gramofoonmuziek). 20.15 Fluit, viool, altviool en cello. 20.35 Viool, altviool en cello. 20.45 Luisterspel: „Cecll Rho- des". 21.30 Fluit, viool, altviool en cello. 21.45 B.N.O.: Nieuwsberichten. 22.00 B.N.O.: Mili tair overzicht. 22.10 AvondwtJding. 22.15—24.00 Zie Hilversum I. Hoofdredacteur A. R. Jonker 'afw.). Pl.verv. van den hoofd- red., buiteni. en stadsnieuws Den Helder A. C. van Kampen, Binnenland, alg. report en streeknieuws A. Eriks.

Dagblad Noord-Holland, Schager editie | 1942 | | pagina 2