DISTRICTSKERNDAG DER N.S.D.A.P. en N.S.B. Afeem 'n "AKKER TJE Opgeschroefde* veeprijzen Critiek op Roosevelt BESTRIJDING VAN KOOLVLIEGEN RADIOPROGRAMMA Redevoeringen van Hauptdienst- leiter Schmidt en Van Geelkerken UTRECHT, 15 Juni: De leider van de N.S.D.A.P. in Nederland, Hauptddenstleiter Schmidt," en de plaatsvervangende leider van de N.S.B., van Geelkerken, hebben Zon dag op een goed bezochten gemeen- schappelijken districtskerndag der N.S.D.A.P. en N.S.B. in het hotel van de weermacht te Zeist eenige toe lichting gegeven op de actueele vraagstukken van den dag, welke de bijeenkomst een zeer levendig karakter verleende. Na het gemeenschappelijke mid dagmaal werd het woord gevoerd door den Hauptdienstlefter Schmidt Hij schilderde de ontwikkeling van het nationaal-socialisme in Duitsch- land en behandelde de gemeen schappelijke taak, voor welker uit voering de Duitsche en ,Nederland- eche nationaarl-socialisten gereed staan. Scherp formuleerde hij 'den eisch, dat de 'samenwerking van dit ©ogenblik zoodanige vruchten moet afwerpen, dat men nooit weer de wapenen tegen elkaar zal opnemen. De menschen die nog altijd hangen aan het verleden denken weL dat de Engelschen hen eens zullèn bevrij den, maar Engeland zal zichzelf ver slikken in het bolsjewisme. Onze le gers, die thans zoo succesvol den winter in Rusland hebben door staan, hebben daarmede bewezen, dat zij zullen overwinnen. Ook zal de tijd komen, dat Engeland de kracht van deze lagers zal gaan ge- voelen. Spr. trok vervolgens eefi pa rallel tusschen dezen strijd en den vroegeren strijd op binnenlandsch politiek gebied in Duitschland. De strijd richtte zich in de eerste plaats tegen het communisme. De demo craten en kapitalisten, die aan de vijandelijke zijde slechts op den rand meeliepen, werden bestreden en waren weldra vernietigd. Het jodendom zal vernietigd worden. Een strenge waarschuwing richt te hij vervolgens tot heil, die mee- nen hen, die hun medewerking ver- leenen, straffeloos te kunnen be- leedigen. Voorts kondigde hij een onverbiddelijken strijd aan tegen het jodendom. Het jodendom wordt hier en in geheel Europa totaal ver nietigd. Diepen indruk maakte ook zijn waarschuwing tegen saboteurs. Hij- noemde het een wijs besluit van den weermachtsbevelhebber, dat hij 2.000 officieren van het voormalige Nederlandsche leger in krijgsge vangenschap naar Duitschland heeft laten terugbrengen. Door dit •wijze besluit zullen zij voor hun ge zin behouden blijven, een omstan digheid, waarvoor deze gezinnen ons later ongetwijfeld dankbaar zullen zijn. Spr. richtte eveneens een ernstige waarschuwing tot de sluikhandela ren. Op dit punt dulden wij geen gekscheren. Hier wordt krachtig op getreden. Het volksbelang eischt de totale vernietiging van deze écha- delijke elementen, die op winstbe-1 jag uit zijn. Ten slotte richtte spr. tot alle aanwezigen een hartelijken oproep, een juist begrip te toonen voor een kameraadschappelijke samenwer king bij het, oplossen van de ge meenschappelijke taak. Heli volk moet de leiding der N.S.B. erkennen. De plaatsvervangende leider van de N.S.B., van Geelkerken, gaf een 1 uiteenzetting van zijn standpunt in zake het jodenvraagstuk, dat geen probleem is vaft Nederlanders of Duitschers doch van het natio naal-socialisme. Vervolgens besprak hij de samen werking met Duitschland. Hij he kelde op ironische wijze de vrees van hen, die van meening zijn, dat de N.S.B. streeft naar eén te nau we samenwerking met Duitschland. Vervolgens gaf hij een uitvoerige uiteenzetting van de beteekenis dei- eedsaflegging op .20 Juni. Mussert heeft zich tegenover den Ftihrer op leven en dood verplicht voor den strijd aan de zijde van Duitschland. Na een overzicht te hebben gege ven van de ontwikkeling op het gebied van de binnenlandsche poli tiek vóór 10 Mei, onderzocht van Geelkerken, welke invloed de N.S.B. thans reeds gewonnen heeft. Het Nederlandsche volk geeft in zijn overgroote meerderheid reeds thans toe, dat de politieke partijen niet meer kunnen terugkeeren. Eveneens wil men niet meer de politieke lei ding -teriighebben, die het volk in den steek gelaten heeft. Het volk moet er thans toe gebracht-worden, de leiding van de N.S.B. te erken nen. Na een kort slotwoord van districtsleidör van der Weyden, werd de'bijeenkomst met een drie voudig „Sieg Heil" op den Führer besloten. Die kunnen voor vrouwen gepaard gaan met pijnen, cüe echter met AKKER TJES dadelfjk verdwijnen! De Nederland Pijnsfillep Misstanden in den veehan del. Er worden op verschillende mark ten voor. gebruiksvee prijzen ge vraagd en betaald, die verre boven de toelaatbare grens liggen. Zoo komt het voor, dat men voor big gen van 4 en 5 weken f 40 tot f 60 vraagt en betaalt, een prijs, die in. geen enkele verhouding staat tot djen voor looprs, waarvoor een prijs van 79 ct. per kg. levend ge wicht is vastgesteld. Hetzelfde geldt voor geiten en schapen, die soms ver boven de honderd gulden wor den verhandeld, en niet alleen bij dit kleinvee treden dergelijke opge wonschte toestanden, die den han del ontwrichten op. Ook runderen worden tegen sterk verhoogde be dragen verhandeld en vaak wordt er door verschillonde schakels een aardig sommetje aan verdiend. Jlet spreekt vanzelf, dat aan dergelijke ongewenschte toestanden een einde moet komen. Reeds is er door den dienst van den gemachtigde voor de prijzen op verschillende vee markten ingegrepen en heeft men hier en daar vee, dat tegen te hoo- ge prijzen verhandeld werd, in be slag genomen. Ieder, die een onre delijk hoogen prijs voor gebruiks vee vraagt en betaalt, Btelt zich bloot aan vervolging en inbeslag neming,-zoodat men in het eigen belang wordt geraden zich met der gelijke praktijken niet in te laten. Thuis bezorgen van groenten Prijsopslag alleen bij spe ciale bestelling. 'S-GRAVENHAGE, 15 Juni. Zooals bekend, mag voor speciale bezorging van bestelde groenten en besteld fruit door kleinhandelaren 1 cent per kg. in rekening worden gebracht boven den werkelijken verkoopprijs in den winkel. De aandacht wordt er op geves tigd, dat de venter'en de groenten- handelaar, die met zijn wagen hij zijn klanten voorrijdt, dezen cent niét in rekening mogen brengen, aangezien bij den straathandel, die zij uitoefenen, van bestelling of spe ciale bezorging geen sprake^is. manufacturendieven aan gehouden. De politie te Rotterdam heeft twee mannen aangehouden, die hebben bekepd een inbraak te hebben gepleegd in den laken- en bU'kskinihandel L. van L. te Rotter dam en daarbij voor een waarde van ruim 1700 gulden aan rollen en coupons stoffen te hebben ont vreemd. De diefstal was gepleegd met behulp van een derden man, die nog voortvluchtig is. De beide gearresteerden, de 19-jarige beton werker J. van N., en de 20-j-arige expediteur A. J. A. S., zijn ter be schikking gesteld van de justitie. Nu voor het oude gebruik van de kermis in den lande weer meer be langstelling is ontstaan en de tra ditioncele kermis te Laren ook dit jaar geen doorgang zal vinden, heeft het gemeentebestuur van Hil versum besloten in deze gemeente een Lunapark te doen houden, dat een groote Gooische kermis belooft te worden.- Dit Lunapark zal wor den gehouden van Zaterdag 27 Juni tot en met Zondag 5 Juli. De orga nisatie ervan is opgedragen aan den Ned. Kermisvakbond. Maan dagmiddag is de aanbesteding ge houden, waarbij honderden biljet ten door exploitanten van kermis vermakelijkheden werden ingele verd. Aan ongeveer 70 grootere en kleinere attracties zal een stand plaats worden toegewezen. Dit Lu napark zal worden gehouden op de terreinen voor het gemeentelijk sportpark. Nog een Amerikaansche krniser verloren TOKIO, 15 Juni (Domei): Het Japan sche hoofdkwartier meldt, dat bij den onlangs ondernomen aanval op Midway de Japansche vloot, behalve de reeds *eerder ge melde schepen, nog een Amerikaan- schen kruiser van de San Francis- co klasse (9950 ton) en een duik boot tot zinken heeft gebracht. In totaal werden bij dien aanval 150 vijandelijke vliegtuigen neergescho ten. In bevoegde kringen verklaart men dat de kruiser van de San Francisco-klasse het puikje van de Amerikaansche vloot vormen. EEN GOOISCHE KERMIS IN HILVERSUM. /Üf&eUek GROOTE JEUGDWEDSTRIJDEN IN NEDERLAND. In de naaste toekomst tullen op een nog nader te bepalen plaats in Nederland groote athletiekwedstrij- den voor de jeugd worden gehou den. Aan deze wedstrijden, waar mede waarschijnlijk op 18 of 19 Juli a.s. zal worden begonnen, zal wor den deelgenomen door de Duitsche gouwen Nordsee, Westfalen, Dtissel- dorf en Ruhr—Niederrhein en voorts door den Nationalen Jeugd storm eh de Hitler-Jugend in den Niedcrlanden. Deze sportgebeurte nis voor de jeugd zal zonder twijfel een dor grootste worden, welke Ne derland ooit op het gebied van athletiek heeft beleefd. Ook het bijprogramma wat betreft demonstraties en verdere samenstel ling belooft van goed gehalte te zijn. De mannelijke jeugd zal elkaar o.m. bestrijden op den 100, 400, 800 en 1500 meter, 4 x 100 meter esta fette, in het hoog- en verspringen, kogelstooten en speerwerpen, waar na de vrouwelijke jeugd zal aantre den op den 100 meter en 4 x 100 me ter estafette en voor ver- en hoog springen, kogelstooten en speerwer pen. Zaterdag 18 Juli worden de zwem kampioenschappen der Hitler-Ju gend in den Niederlanden gehou den, waarbij gezwommen wordt op den school- en rugslag en borst- crawl. De eindstrijd wordt op Zon dag 19 Juli gehouden, waarbij te vens demonstraties worden gege ven. Wieltennen - JAN DERKSEN WINT IN DENEMARKEN. KOPENHAGEN; 1$ Juni (A.N.P.) Onze landgenoot Jan Derksen be haalde Zondag j.1. in Kopenhagen op de Ordrupbaan eenige mooie successen. Hij won van den Deen- schen kampioen Willy Falck-Han- sen in den sprint, alsmede een kop- ïelwedstrijd over 25 km., met al6 ïoppelgenoot den Deen Ame Pe- dersen met 26 punten. Tweede werd h^t Deensche koppel Falck-Hansen en Karl Magnussen met 23 punten. Italiaansch Weermlchtbericht ACTIVITEIT BIJ AIN EL GAZALA ZWARE VERLIEZEN VOOR DEN VIJAND. ROME, 15 Juni. Het 745ste communiqué van hel Italiaansehe hoofdkwartier luidt: In de zóne van Ain el Gazala le vendige activiteit van artillerie en patrouilles. De verliezen, door den vijand/tijdens gevechten van 12 en 13 Juni geléden, bedragen: 69 tanks en 13 kanonnen vernield of buitge maakt, 700 gevangenen. De lucht macht heeft doeltreffende aanval len gedaan op concentraties, van strijdmiddelen en troepen achter de vijandelijke linie: 8 pantserwa gens geraakten in brand. Eenige tientallen autocars werden getrof fen en beschadigd. In de Middellandsche Zee wordt sedert gisteren een hevige actie van luchtmacht en vloot tegen ttaèe groote, krachtig verdedigde Britsche konvooien ondernbmen. Na de opruiming der puinhoo-1 pen heeft men vastgesteld, dat het totale aantal slachtoffer van den vij andelijken luchtaanval op Tarente 99 bedraagt, van wie er 12 niet ge ïdentificeerd konden worden. Beschermer van 28 naties BERLIJN, 15 Juni (D.N.B.) Naar aanleiding van-den vlaggendag ter eere van alle „Vereenlgde Naties", levert de» Deutsche Diplomatisch- Tolilische Korrespondenz commen taar op de pogingen van Washing ton om meer dan twee dozijn hete rogene politieke gebieden sainon te vatten. De Diplo schrijft onder meer: .Roosevelt schijnt zich thans beschermheer van 28 „bondgenoo- ton" te gevoelen. Daarbij komen dan nog het Britsche rijk me) zijn leden van eenige daarvan staat niet meer vast, of hun politiek, eco nomisch en militair zwaartpunt nog te Londen of reeds te Washing ton ligt en Tsjoengking en de Sowjet-Unie, die beide in grooten nood door opgekalefaterde verdra gen aan den oorlogswagen van Roo sevelt zijn gespannen. Brutaliteit Roosevelt moest op dezen dag na tuurlijk de noodige verklaringen af leggen. Hij heeft dat gedaan zonder mèt de feiten rekening te houden. Tegenover zijn uitlatingen ,moet de uitschakeling van de vrije wilsvor ming in de Midden-Amerikaansche Staten, alsmede de beschamende be handeling van Mexico door de Ver- eénigde Staten gesteld worden. Dat Roosevelt de Voor-Indiërs tot „zijn naties" rekent, is bijzonder brutaal, aangezien dat volk op ondubbelzin nige wijze bevrijding van de Angel- Saksische heerschappij eischt. Het verleden van staten als Po len, Zuid-Slavië en Tsjecho^Slo- wakije, dat slechts bestond uit de onderdrukking van Duitsche, Slowaaksche, Kroatische, Hon- gaarsche en Bulgaarsche volks groepen, met het begrip .vrij heid" in verband te brengen, Is vermetel, maar een nauwelijks te overtreffen brutaliteit is het, het bolsjewisme, dat vrijheid van woord en godsdienst op zijn eigen terrein reeds lang verdre ven heeft, voor te stellen als strijder voor deze idealen. Roo sevelt achtte het noodig deze poging te doen, omdat in het laatste verdrag tusschen Lon den en Moskou aan de Sowjet- Unie „politiebevoegdheden" over geheel Europa zijn toegedacht. De werkelijke strijd voor de vrij heid wordt gevoerd door hen, die streven naar welvaart en eenheid voor de volken van Enropa en Azië, naar een gewaarborgd bestaan diis, dat niet in gevaar wordt gebracht door een mogendheid, welke in dit gebied niets heeft te zoeken. FEUILLETON. De stem uit de andere wereld Naar het Fransch van Pierre Lavisse „Een hoogst-merkwaafdige coïnci dentie," oordeelde de dokter. „Het duidelijk, dat uw tante hallucinaties heeft gehad, waarin ze de stem van haar overleden echtgenoot meende te hooren. Dit moet haar in een toe stand van opwinding hebben ge bracht, die haar noodlottig is ge worden, en op het fatale oogenblik heèft de spanning haar gedood." „Dus auto-suggestie?" opperde Theodore. „Zooieta tenminste. Ik zal u zoo spoedig mogelijk het resultaat van de autopsie laten weten, ofschoon ik voor mijzelf absoluut niet in twij fel verkeer. Maar onder de gegeven omstand?gheden, lijkt autopsie me gewenscht ,al is het een pure for maliteit." Theodore knikte begrijpend. vm. Den vorigen avond, toen het huis in rust was, had hij een zekeren draad verwijderd, die van den ach terkant van het radiotoestel naar zgn slaapkamer, op de verdieping erboven, liep'. En daar het een koele avond was, had hjj Lucie verzocht vuur op zijn kamer aan te maken, en in dat vuur had hij een kastanje bruine snor en bakkebaarden van dezelfde kleur verbrand. Een cos- tuum uit den tijd van Napoleon UI, dat toebehoord had aan zijn over leden oom, had hij weer weggebor gen in den naar kamfer ruikenden koffer op den zolder, waaruit het af komstig was. Hoe hij de zaak ook van alle kan ten bekeek, hij kon tot geen andere conclusie komen dan dat hg vol maakt veilig was. Zijn plan, dat het eerst vaag in zijn geest was opge-, komen, toen Dr. Caplet hem verteld had, dat zijn tante, als zg zich vol doende in acht nam, nog jaren kon leven, was schitterend gelukt. Een plotselinge schok kon noodlottig worden; had de dokter erbjj ge voegd. Theodore, de hartelijke en toegewijde jongeman, glimlachte in zichzelf. Een zware," als lood drukkende last was van -un afgewenteld. Nier- mand van z(jn kennissen, zijn tante wel het allerminst, had geweten in wat voor desperate omstandigheden hij verkeerde, >ijn financieele mani pulaties, verborgen voor de wereld, hadden hem gebracht waar de scha duw van de gevangenis loerde. Ontmaskering en ondergang wa ren or.omkoombaar geweest, tenzij hij in afzienbaren tijd de beschikking kon krijgen over een aanzienlijk be drag. D&drover hoefde hij zich nu geen zorgen meer te maken. Hij was nu een rijk man heel rijk. Wat dat betreft, waren onaange name verrassingen uitgesloten Madame Maynard had nooit een ge heim gemaakt van haar voornemen. Terwijl Theodore Franceiet zich in deze aangename overdenkingen koesterde als een poes in den zonne schijn, stak Lucie het'hoofd om de deur en deelde hem mede, dat Mon sieur Panchaud in den salon wacht-1 te en hem gaarne zou spreken. Na een droog kuchje zette de no taris het -doel van zijn komst uiteen. „Ik heb uw^brief niet heelemaal begrepen, monsieur Franceiet," be gon hij. „U scheen ln de veronder stelling te- verkeeren, dat het testa ment van wfjlen Madame Maynard zich onder mijn berusting bevond." Theodore staarde hem aan. „Zeker ik heb het mijn tahte meermalen hooren zeggen." „H'm. Dat is heel goed mogelijk. Het wAs in ons bezit..." „Was?" „Zooals ik zeg. monsieur France iet. Laatstleden Dinsdag schreef Ma dame mij met het verzoek het haar toe te zenden." Een huiverig gevoel kroop langs Theodore Fraricelets ruggegraat. „Ongetwijfeld zal het tusschen haar papieren te voorschijn komen," verklaarde de notaris rustig. Theodore Md reeds èen onder zoek in deze heelheiden ingesteld, grondig genoeg om met zekerheid te weten, dat het testament zich er niet btf bevond. Na enkele oogen- blikken, toen zijn zelfbeheersching weer eenigermate teruggekeerd was, zei hij dat tegen den bezoeker. „Heeft iemand haar persoonlijke bezittingen pagezien?" informeerde, deze. Theodore kon mededeelen, dat Lucie zich van die taak gekweten had. Op voorstel van monsieur Pan chaud >verd de oude gedienstige ont boden. Ja. ze had de kleeren en juweelen en andere persoonlijke dingen van haar overleden meesteres nagekeken, en ze wist positief zeker, dat geen officieel document daartusschen was. Zewist óók hoe het testament eruit zag, de arme Madame had het nog in dé hand gehad op den mor gen voor haar dood. „Ben je'daar zeker van?" vroeg de notaris scherp. Wordt vervolgd. 242. Alles klaar voor de opname van Katajanka? Maak jullie dan dat~jelgauw in de kleedkamer komt. We gaan zoo beginnen. We schij nen in een filmstad terecht geko men te zif'i, nu des te beter. De kleedkamer zei U, nietwaar? Ac- coord meester, we konien zoo terug. Dooi; den Plantenziektenkundi- gen Dienst wordt het volgende me degedeeld: De koolvliegen zijn reeds weer verschenen en ook heb ik de eieren ervan reeds bij de koolplanten ge vonden, zoodat het noodzakelijk kan zijn, als het weer droog blijft om maatregelen te beramen om ze te bestrijden. De koolvliegen, die gedurende den winter in den vorm van pop in den grond overblijven, leggen in Mei, soms reeds in April, hun eieren bij de jonge koolplanten of andere planten, die tot de kruisbloemigen behooren; uit die eieren komen dan de larven, die de zgn. „maat- jerigheid" veroorzaken.Dit is een verschijnsel, waaryan, zooals de praktikus wel weet, de schade zeer groot kan zijn. Bestrijden loont dus wel degelijk de moeite. Wie vroeg kool heeft uitgeplant, ^vooral als de kool op zgn. licht land staat, dient dus tot bestrijding over over te gaan, als hij tenminste niet reeds maatregelen genomwi heeft. Men kan nl. direct na het planten een koolkraag van asfalt- papier rond de planten leggen. Dan heeft men vrijwel geen last van de maden der koolvlieg. Ook kan men ringen van naphthaline rond de planten leggen (zgn. Caulinringen). Ook dit is vrij afdoende op de mees te gronden. Legt men. die Vingen echter te vroeg, dan bestaat de mo gelijkheid. dat ze verdampt zijn, voor alle gevaar voorbii is. In nor male gevallen duurt het 4 5 we ken voor een Caulinring verdampt KINKI DOOR JAPANNERS VEROVERD. TOKIO, 15 Juni, (Domei). Een Japansch detachément, dat van Foetsjau uit naar Kien Tsjang op rukt in het Noorden van Kiangsi, heeft Zaterdagmiddag Kinki ver overd,-dat op ongeveer veertig kilo meter ten Noordoosten van Kieng Tsjang is gelegen. Zij vernietigden daarbij de resten der vijandelijke troepen in dien sector, aldus meidt de Nitsji Nitsji. Van alles wat uit dorp en stad is. Gebruikt men gewone naphtha line in den vorm van schubben óf fijne naphthaline, dan moet men bij aanhoudende droogte zeker de behandeling nog eens herhalen, om dat gewone naphthaline veel snel ler vei'dampt is dan de Caulinrin gen. Dit is meteen een antwoord op de verschillende vragen, die mij over dit onderwerp bereikt. Jiebben In een enke4fteval heb ik bladbe schadiging van gewone naphthali ne waargenomen. Van ringen heb ik nog nooit schade gezien. Heeft men lasl van maatjerigheid op een plantenbaan, dan kan men eveneens gebruik maken van de Caulinringen. Men strooit dan per M2. pl.m. 5 tot 10 ringen tusschen de planten,'nadat de ringen eerst in stukken gebroken zijn. Op een baan, waar de werking toch slechts van tijdelijken aard behoeft te zijn kan men misschien' beter dan bij de planten gebruik maken van naphthaline poeder. Dat komt zek'er gocrikodper uit. Wie nog vruchtboomcarbolineum ^n zijn bezit mocht hebben, kan dat in. een 03 pet. oplossing tusschen de planten gieten, erbij zorg dra gende, dat de fc^aderen zoo weinig mogelijk met de vloeistof geraakt worden.ePer M2. plantenbaan" ge bruikt men 5 tot 10 liter vloeistof Ook uitgcplante kool kdta men met deze opjossing begieten. Men giet dan pl.m. 3 planten met een liter vloeistof en men giet b'i den wor telhals. De moeilijkheid is echter, om juist op tijd té gieten. Daardoor is het te verklaren, dat hot soms heel goed voldoet en soms in het geheel niet. Zijn de larven nl. te oud, dan helpt het nie.t meer vol doende. Krijgen wij binnenkort re gen, dan behpeft men voor^bescha- diging van de koolvlieglarven niet meer zoo bang te zijn, maar bij aanhoudende droogte moet men zeker aan het' werk. Vragen op dit gebied worden gaarne beantwoord De dienst herinnert er aan. dat nog steeds prijs wordt gesteld op hot ontvangen van levende en d o o d e (versche doode) ratten. Alle soorten ratten zijn welkom Voor een levende rat wórdt een galden uitbetaald. Doodelijk ongeval. Bij bet achter uitrijden van de met bussen melk geladen vrachtauto van A. Abbing te Noordlaren, geraakte zijn 3-jarig dochtertje onder de wielen. Eenige oogenblikken na het ongeval over leed het meisje. Mijnwerker verongeluktJji de mijn Carolus Magnus te Palcnberg in het Akonér kolendistrict is de mijnwerker M. F. uit Hoensbroek doodelijk verongelukt. Adriaan van der Hoist overleden. De bekende 'Amsterdamsche ac teur-en regisseur Adriaan van der Horst is Zondag te Amsterdam over leden. Hij was 73 jaar oud. Arboidsongeluk met doodeiijken af loop. De #57-jarige aannemer L. uit Oirlo, ge'meente Venray, kreeg, toen liij een oud gebouw aan het sloopen was, een balk op het hoofd, de man is in bet ziekenhuis over leden. Te wator geraakt en verdronken. - Maandagmiddag is het tweejarig dochtertje van de familie P. Goes te Hareii, dicht bij de ouderlijke woning tijdens het spelen in den vijver geraakt en verdronken. Ontvlucht uit Veenhuizen. De politie te Haren heeft in de bos- schen v. Noord-Laren aangehouden G. N. en P. J, D., beiden ontvlucht uit de rijkswerkinrichting te Veen huizen. Na hun vluoht hebben ze zich nog aan verschillende dief stallen schuldig gemaakt. Zij zijn op transport naar Veenhuizen ge- steld^ Cylinder gesprongen. Maandag morgen was op de Prins Hendrik kade bij de St. Nicolaaekerk te Amsterdam een man bezig .met het overbrengen van cyiinders gevuld met acetyleengas van een wagen naar een boot. Tijdens het overbrengen is een van de-cylin- ders ontploft, waardoor de man op slag werd gedood. De recherche heeft een nader onderzoek naar dit ernstige ongeluk ingesteld. WOENSDAG 17 JUNI. Hilversum I. 415.5 m. 8.46 Qramofoonmuzlek. 8.50 Ochtendgym nastiek. 7.00 Gramofoonmuzlek. 7.45 Ochtend gymnastiek. 7.55 GramoIoonmuKlek. 8.00 B. N. O.: Nieuwsberichten. 8.15 Utrechtsch Stedelijk Orchest (opn.). 9.15 Voor de huisvrouw. 9.30 Gramo'oonmu^lek. 10.00 Een kwartet ven de Duitsche Volkszangvereenlging in Weenen en solisten (opn.j en gramofoonm utlek. 11.00 Voor de kleuters. 11.30 Gerard Lebon en zijn orkest. 13.00 Klaas van Beeok en zUn' orkest. 12.40 Almanak. 12.45 B.N.O.: NleuwS- en eco nomische berichten. 13.00 Gramoloonmuzlek. 13.16 Het Nederlandsch Phanoduo. Ca. 13.55 Gramofoonmuzlek. 14.00 Melodisten en gra mofoonmuzlek. 16.00 Voor de vrouw. 15.20 Zang met pianobegeleiding en gramofoonmu zlek. 16.00 Godsdienstige lezing. 16.20 Voor de Jeugd. 17.00 Bertus van Dlnteren en ztjn or kest. 17.15 B.N.O.: Nieuws-, economische- en beursberichten. 17.30 Nationale Jeugdstorm- kwartier. 17.45 Gramofoonmuzlek. 18.00 Ne derlandsche Volksklanken. 18.45 B.N.O.: Nieuwsberichten. 18.66 B.N.O.: Economisch praatje over den landbouw. 19.05 Liedje van verlangen. 19.16 Gamba en elaveclmbel. 19.50 Gramofoonmuzlek. 20.15 „Van Ltszt Llszt", een verhaal ln muziek. 20.35 Omroep- Opera-Orkc6t en eoliaten. 21.46 B.N.O.: Nieuwsberichten. 22,00 Gramofoonmuzlek. Vanaf 22.15 Alleen voor de Radio-Centrales die pver een lijnverbinding met de studio beschik ken). 22.16—24.00 Gramofoonrnuziek. Hllversuf II. 801,5 m. 8.46—8.15 Zie Hilversum I .(7.30-7.40 Boks- les). 8.16 Gramofoonmuzlek. 9.15 Kinderkoor (opn.). 9.45 Gramofoonmuzlek. 10.00 Morgen wijding. 10.15 Gramofoonmuzlek. 10.40 Voor dracht, 11.00 Vlooi en plano en pianosoll. 12.00 Orkest Malando en solist: 12.45 B.N.O.: Nieuws- en economische berichten. 13.00 Op bezoek bij een Frieschen boer. 13.25 Ernst van 't Hoff en zijn orkest en gramofoonmu zlek. 14.15 Uit Nêerlands Gouwen. 14.30 Volks- llederenconcert: Door de bosschen en de hei klinkt een oude melodl). 15.45 „Franz Lehar- Programma". 16.50 Gramofoonrnuziek. 17.00 Voor de Jeugd. 17.15 B.N.O.: Nieuws-, econo mische- en beursberichten. 17.30 Eert van Dlnteren en zl)n orkest. 18.00 Amusements orkest en soliste. (Als intermezzo: Groeten van het Oostfront): 19,00 Praatvadrs ix. 19.15 Pianosoll. 19.30 B.NIO.: Nieuwsberichten. 19.40 B.N.O.: Brabantsch 'practje van den Dré. 19.50 Spiegel van den dag. 20.00 „Wecnsche Aether- golven", gevarieerd programma. 20.45 Gramo foonmuzlek. 21.00 De Familie de Boer. 21,16 Theo Uden Masman en zUn dansórkest. 21.45 B.N.O.: Nieuwsberichten. 22.00 B.N.O.: Politiek praatje. 22.10 Avondwijding. 2a.l5—24.00 Zie Hilversum I. Hoofdredacteur A. R. Jonker (afw.). Pl.verv, van-den hoofd rad., buitenl. en stadsnieuws Den Helder A. C. van Kampen, Binnenlalnci, alg. report, en streeknieuws A. Eriks.

Dagblad Noord-Holland, Schager editie | 1942 | | pagina 2