D§ Stortgronden De Man van „Chicago". DE KOOPHANDEL JUBILEERT Zijpe en Hazeoolder GEBR- BROERSENs Hu'sraad en inboedel ROOSJES Marktberichten SCHAGEN „Oom" Jan Mallet 45 jaar in 't huwelijksschip. Wie is „Oome Jan"? Men behoeft het eigenlijk niet te Tragen: heel Noord-Holland, tua- schen Mokum en Nleuwediep, kent den oud-hoofdconducteur van de Ne- derlandsche Spoorwegen, Jan-^tal- let, bij dien naam, den man, die gedurende een respectabele r\j van jaren meè-reisde op de treinen Den HelderAmsterdam vice versa die nu sedert «enige jaren van een welverd^ide rust geniet. Jan Mallet 45 jaar in het howe- HJksschip... Het kan niet anders of menig Noord-Hollander zal zich a.s. Don derdag, 18 Juni, Jan Mallet her inneren. Hij zal zich den tijd voor den geest roepen, die nog niet zoo heel lang achter ons ligt en waarin de trein zonder Jan Mallet feite lijk een incompleet iets was. Oome Jan hoorde er net zoo bjj als de locomotief en de machinist en toen eindelyk de tyd gekomen was dat Jan Mallet: met non-actief moest, toen was het alsof er iets met de treinen tusschen de hoofdstad en Den Helder niet In orde was. 3lenig reiziger heeft hem gemist. Oome Jan was, behalve een per fect hoofd-conducteur, een persoon lijkheid, waarmee niet te spotten viel. Hij was maar niet zoo,, zonder meer, een ambtenaar van de N. S., doch veel meer. Hjj leefde voor het bedrijf en maakte er, waar en wan neer hij de gelegenheid kreeg, re clame voor. Jan Mallet was ook een ge moedelijk man, die het met alle rangen en standen- opperbest kon vinden. Hij bezat de vlotheid van den gemiddelden Nieuwegie- per, naast de gezapigheid en ge zelligheid van den Mokumer en het was in deze gelukkige com binatie, dat hij in den loop der jaren ontelbare vrienden ver wierf, die hem ook thans nog niet vergeten zijn. Oome Jan woont niet meer ln Den Helder. Zooals velen is ook hij tijdelijk vertrokken en wel naar Hoorn, Drieboomlaan 28. In de gra zige weiden van het Hoornsche wacht hij thans jden tijd af om weer terug te gaan naar z'n woonplaats, waaraan hij met hart en ziel is blijven hangen. 45 jaar getrouwd... het komt méér voor. Gaarne geven wij echter aan dit feit bekendheid, nu het een zoo alom vermaard man betreft als Oome Jan van de N. S. En als wij hem onze gelukwenschen aanbieden, mede namens duizenden treinreizi gers, dan gelden die goede wenschen mede voor zijn vijftig procent! voor moede Mallet, geb. Alderli^te, die al die jaren lief en leed met Jan de jlde. En ze gelden ook het groote gezin, voor hetwelk den komenden Donderdag mede een dag van be lang is. Jan Mallet zal men niet meer zien in zijn kranige uniform. Men zal hem, die Schagen eens doopte tot „Chicago", en welke naam de plaats ook thans voor het gros van het reizend pubielk nog bezit, niet meer ln functie aantreffen. Ergens in Hoorn echter woont een man, wiens hart bij de Spoorwegen gebleven is, en wiens persoonlijkheid eens in één adem genoemd werd met de snelste verbinding tusschen Den Helder en Amsterdam. Oome <an... nog véle jarenl STAND DER WERKLOOSHEID. Op Zaterdag 13 Juni stonden 2 werkloozen ingeschreven, beide in de centrale weritverschaffing te werkgesteld. STAND DER ARBEIDSBE- MIDDELING. Op Zaterdag 13 Juni stonden bij het bijkantoor Schagen van het ge westelijk arbeidsbureau 7 werkzoe kende arbeiders ingeschreven, tw. 1 landarbeider, 2 monteurs, 1 ma chinist, 1 chauffepr, 1 expediteur en 1 -bootsman. ln de overeenkomstige week in 1941 bedroeg dit aantal 11; in 1940 49; in 1939 40; in 1938 38 en in 1937 27. alkmaar. DE MAANDAGSCHE VEEMARKT. Het aantal aangeleverde dieren bedroeg niet minder dan 23$. De kwestie is, dat zoowel koeien als pinken door den boer mogen wor den gebruikt om tot het voor hem benoodigde gewicht te komen. Bij aanlevering van pinken zal het aan tal stuks belangrijk grooter moeten zijn. - Aanlevering van pinken nu ge schiedt inderdaad zeer veelvuldig. Vandaar het hooge totaalcijfer, waaronder zeer veel pinken voor komen. Overigens werden er aangeleverd nog 122 nuchtere kalveren en 6 schapen. langedijk LAATSTE TELEX. Ontsteltenis te Gibraltar ALGECTOAS, 16 Juni (D?N.B.) Het bericht van den Italiaan- sohen luchtaanval op het ge allieerde convooi, dat van Gi braltar was uitgeloopen, heeft te Gibraltar groote ontsteltenis teweeggebracht. Met spanning wacht, men op berichten over het lot van de overblijfselen van het konvooi. PORT DAR WIN ZWAAR GEBOMBARDEERD. STOCKHOLM, 16 Juni (A.N.P.) Volgens den Britschéh berichten dienst heeft het geallieerde hoofd kwartier in Australië medegedeeld, dat Port Darwin door een groot aantal vijandelijke vliegtuigèn bomlbardeerd is. Een drukke fecstvergadering In 'de.feestelijk versierde zaal van café ..De Roode Leeuw" van den heer P. Kramer te Zuidscharwoude heeft de vereeniging „De Koophan del" haar "veertigjarig jubileum ge vierd. Van buitengewoon feestbe toon had men afgezien; de aanwe zige leden met de.In hun bedrijven werkzame zoons en dochters en de talrijke gasten, welke op déze alge- meene vergadering waren uitgenoo- digd, werd een voor dezen tijd keu rig verzorgde warme"maaltijd aan geboden. Talrijke bloemstukken ver tolkten de gevoelens van verschil lende corporaties, zooals de vei- lingsvereenigmgon, de vereen, van zuurkoolfabrikanten, de V.B.N.A., de Vakgroep groothandel aardappe len, groenten en fruit, de Beurt- bevrachting en'de transportarbei dersorganisaties. Wij merkten op Onder de gasten merkten wij om. op den burgemeester van Langedijk, den heer H. Schelhaas, den Bevrach tingscommissaris, den heer Schef- fel, Mr. Schenderling, vertegenwoor diger van de vakgroep groothandel in aardappelen, .groenten en fruit, dè' heer E. de Boer als vertegen woordiger van" de V.B.N.A., verte genwoordigers van de veilingsver- eenigingen te Langedijk, Warmen- huizen, Obdam en -Avenhom, van dè Ned. Spoorwegen, de transport- arbeidersorganisatieg en de betaal meesters van Broek'op Lagendijk en Obdam. In het bijzonder werden welkom geheeten de oprichters van de Koophandel, de' heeren J. Hoog land, G. Bekker en N. Kooij. Een historisch overzicht. De voorzitter, de heer H. Stenne- berg, heeft een historisch overzicht gegeven van de afgeloopen 40 ja ren, waarin hij memoreerde, dat de heeren J. Hoogland, S. Bak, G Bekker, N. de Nijs, N. Kooij nog in leven zijn van degenen, die tot de oprichting besloten. Spr. bracht hun hulde en stelde hen aan de jpngeren ten voorbeeld Een merkwaardig jubileum is ook, dat het penningmeesterschap deze 40 jareh door de familie Kramer is vervuld, de eerste 17 jaren door nu wijlen den heer G. Kramer, de laatste 23 jaren door diens zoon, den heer J. Kramer. Voorts verga derde men deze veertig jaren steeds in café „De Roode Leeuw". Spr. schetste, hoe door de oprichting van de vereeniging een streep werd ge zet onder het individualisme, maar dat alle leden nog niet overtuigd waren van het nut van gemeen schappelijk werken, bleek, want toen besloten werd tot de invoering van contante betaling, bedankten 16 van de 23 leden. De eerste be taalmeesters waren de heeren J. Dirkmaat en N. Kooij. (Morgen "vervolg). VÏSCHWEDSTRIJD. Oudkarspel. De hengelclub Oudkars-pal hield een wedstrijd langs de kade van de Bleekmeer. Er waren 12 deelnemers en deze vingen in totaal 80 stuks. De uitslag was, dat de grdbtste baars werd gevangen door A. Timmerman (26 cm.), het groot ste aantal maatbaarzen werd ver schalkt door K. Erlchs.en de prijs voor het grootste aantal na loting aan V. Bolman ten deel viel. hoogwoud. CLUBMATCH „ONS GENOEGEN" EN „NIET KLAPPEN". De revanche-match tusschen de sociëteiten van „Ons Genoegen" te Oostwoud en. „Niet Klappen" te Hoogwoud, op Zondag j.1. gehouden in het café van den heer C. Krom- heer te Oostwoud leverde een bil jartoverwinning op voor Oostwoud en een kolfoverwinning voor Hoog woud. Met biljarten was 'de uit slag: „Ons Genoegen" 941 caram boles en „Niet Klappen" 697 car. De uitslag van het kolven was: „Ons Genoegen" 13106 punten en „Niet Klappen" '1353 punten. De prijswinnaars bij het kolven waren: (4 series): 1. J. Schermer, 200 punten;'2. C. Hoek «165 punten, 3. K. Hoek 162 punten. Het polderbestuur wil opnieuw procedeeren Provincie wijzigt polderreglement Men kent het verloop der gevoer de processen. De door den polder Uitgebrachte dwangbevelen zijn in eerste instantie buiten effect ge steld, terwijl hij in het tegen het be treffende vonnis ingestelde hooger beroep .niet ontvankelijk is ver klaard op een grond, geheel los van de zaak zelf, Zoo lezen we in de toelichting op een door den Com missaris cler Provincie Noord-Hol land genomen besluit inzake de Stortgrondena Dezj toelichting,luidt dan verder. De polder wil opnieuw pro cedeeren. De polder is thans voorne mens een nienw geding aan hangig te maken, ten einde een uitspraak in hoogste instantie uit te lokken. Alvorens echter' daartoe stappen te doen,, heeft het Bestuur verzocht een wijziging tot stand te brengen in art. 14 van het Bijzonder Regle ment van bestuur voor den Zijpe en. Ilazepolder, bepalende, dat de z.g. „Stortgronden" langs 't Noord-Hol- landsch Kanaal niet in den omslag bijdragen. De weigerachtige ingelandent voeren nl. ter verdodiging van hun standpunt ó.m. aan, dat genoemd reglementsartikél de zich op de Stortgronden bevin dende gebouwen van den óm- slag zou vrijstellen. Dit stand punt is niet juist te achten. Zoo wel uit de bewoordingen van het onderhavige artikel, in zijn samenhang met overige bepa lingen van het reglement, als uit de geschiedenis van de tot standkoming van dat artikel, blijkt duidelijk, dat het uitslui tend* betrekking heeft op de gronden en niet mede op de zich daarop bevindende ge bouwde eigendommen. Hei polderbestuur drong aan op een correctie in art. 12 van het polderreglement. Met het oog op de volgende pro cedure acht het polderbestuur het gewenscht, dat het artikel in dien zin wordt ve'rduidelijkt, dat daarin uitdrukkelijk wordt bepaald, dat de gebouwde eigendommen, welke zich op de Stortgronden bevinden, in den omslag worden betrokken. Een bezwaarschrift Tegen deze wijziging, welke alle risico van een onjuiste interpreta tie van het onderhavige artikel uit sluit, bestond van de zijde der pro vincie geen bezwaar, zoodat een daartoe strekkend ontwerp-besluit werd opgemaakt. Nadat "hef ter in zage had gelegen, werd een be zwaarschrift ingediend, dat was on derteekend door 83 eigenaren van op de Stortgronden gebouwde eigen dommen. Hierin werd betoógd, dat de las ten, "welke op de gebouwen rusten, bij de op 16 Maart. 1839 tusschen het Rijk en den pïolder gesloten over eenkomst zouden zijn afgekocht en dat het niet mogelijk zou zijn bij provinciaal reglement een lasten- regeling tot stand te brengen in strijd met deze overeenkomst. Overwegingen der provincie Tegen deze stelling kan worden aangevoerd, dat de bedoelde over eenkomst uitsluitend betrekking kan hebben op den afkoop van de lasten van de gronden, doch niet op dien van de zich op de gronden bevindende gebouwen, welke ten tijde van het aangaan van die over eenkomst immers nog tliet in den omslag werden betrokken. Voorts kan in twijfel worden getrokken, of de polder de bevoegdheid had om toekomsiige omslagplicht bij over eenkomst op te heffen, terwijl het verder de vraag is, of de tegen woordige eigenaren der Stortgron den aan deze overeenkomst rechten kunnèn ontleenen. Zelfs al zouden echter al deze vragen in voor adres santen gunstigen zin heantwoord moeten worden, dan nog kan aan het het Provinciaal Bestuur de be voegdheid niet worden ontzegd om, met terzijdestelling van de contrac- tueele regelinge de omslagplichtig- tigheid van d gebouwde eigendom men bij reglement te regelen. Het betrekken van de gebouwde eigendommen op de Stortgronden in de polderlasten is voort® in over eenstemming met de billijkheid, te achten, immers, deze profiteeren evenzeer van de werken van den poldèr als de overige ongebouwde eigendommen, terwijl de in het con tract van 1839 genoemde afkoop som slechts op den omslag van de ongebouwde eigendommen en uiter aard niet op den toentertijd nog niet geheven omslag van de ge bouwde 'eigendommen is gebaseerd. De provincie besluit tot wij ziging van het artikel. Op grond van bovenstaande over wegingen is beslo{en in het Bijzon- de^ Reglement van bestuur voor den Zijpe en Hazepolder de door het polderbestuur voorgestelde ver anderingen aan te brengen, welk besluit, na daarop verkregen goed keuring van den Secr.-Gen. van het Dept. van Waterstaat, in het Pro vinciaal Blad zal worden afgekon digd. Officieele mededeeliogea VERPLICHTING VOOR FABRI KANTEN VAN ZUIVELPRODUC TEN EN VOOR STANDAARDISA- TIEBEDRJJVEN OM OP ZONDAG MELK TE BE- OF VERWERKEN. Het Bestuur der Onderbedrijfsor ganisatie voör Zuivel maakt be kend. dat het ingevolge de „Zuivel- verordening 1942 verplichte be- of verwerking van melk op Zondag'' aan de fabrikanten van zuivelpro ducten en aan ondernemers van standaardisatiebedrijven de ver plichting kan opleggen om gedu rende een bepaald tijdvak ook des Zondags melk van hun melkleve- ranciers te ontvangen- en deze te be- of verwerken. Aan de melkveehouders wordt de verplichting opgelegd j#0m ook des Zondags de door hen in hun bedrijf gewonnen melk op de gewone wijze af te leveren aan .de bedrijven, waaraan zij plegen te leveren, in dien deze bedrijven ingevolge het bepaalde in ae onderhavige vcror- dening dok des Zondags werken. VERPLICHTE VOORRAADOP- GAVE AFVALRUBBER. Daar blijkt, dat te dien aanzien misverstand bestaat, vestigt de Di recteur van het Rijksbureau voor oude materialen en afvalstoffen er de aandacht op, dat bedrijven, die niet over een voorraad afvalrubber beschikken, daarvan geen mede- deeling aan zijn bureau behoeven te doen. TABAKS DIS TRIBU TIE Regeling voor handelaren in ver band met de extra rantsoenen. De aandacht van handelaren ir tabaksproducten wordt er op ge vestigd, dat op «de in hèt tijdvak van 14—20 Juni verstrekte voor schottoewijzingen wel is waar si garen, sigaretten of kerftabak naar keuze kan worden gekocht, doch dat op den extra bon van de ta bakskaart, die voor het tijdvak van 20 tot en met 27 luni geldig» 'za! worden verklaard,^ uitsluitend 10 sigaren zullen mogen werden ver kocht!! De extra bon van de siga- rettenkaart, die eveneens in het tijdvak van 20 tot en m§t 27 Juni geldig /al zijn, zal uitsluitend recht geven op het koopen van 40 Siga retten. Op den extra bon van de tabakskaart, die in het tijdvak van 27 Juni tot en met 4 Juli goldig zal zijn, zullen uitsluitend 40 sigaretten mogen worden verkocht. Hiermede dienen de winkeliers reken^pg te houden bij huü bevoorrading, aan gezien zij anders niet in staat zul len zijn aan de vraag van hun afne mers te voldoen. Teneinde misverstand te voorko men, wordt er'voorts reeds bij voor baat-op gewezen, dat voor de inge leverde extra bonnen voor sigaren toewijzingen zullen worden uitge reikt, die uitsluitend op het koopen van sigaren recht geven. Voor de extra bonnen voor sigaretten (zoo wel die van de tabakskaart als van de slgarettenkaart) zullen toewij zingen voor sigaretten worden ver strekt. RUNDVETDISTRIBUTIE. Dè Secretaris-Generaal van het' Departement van Landbouw en Visscherij maakt, in verband met de beschikbaarstelling van rundvet op de bonnen „34" der boterkaart, bekend, dat slagers de gedurende het tijdvak van 17 tot en met 20 Juni .as., van hun klanten ontvan gen bonnen op Maandag 22 Juni bij de Plaatselijke Distributie- diensten dienen in te leveren ter verkrijging van t^wijzingen. HEERHUG})WAARD DE KERMIS. Dè kermisvermakelijkheden wa ren dit jaar geheel op het gemeen telijk sportterrein ondergebracht. Den gehe.élen Zondagmidcfag be woog zich een bonte menigte tus schen de verschillende inrichtingen. Naar we vernamen, maakten de za kenlui een goeden dag. Bij de diverse café'.s waren gezel lige zitjes, waar men genoegelijk naar de muziek kon luisteren. DeLaagedijker Groenten veilingen De veranderingen welke ook deze week weer in de regeling van den afzet werden aangebracht, had den voor de Langedijker tuinbou wers zoo goed als niets te beteeke- nen, noci^voor wat de prijzen voor export, noch wat^de binnenland- sche prijzen betrof. Ook ten aanzien van de kwaliteitseischen, de sortee-~ ring en de bestemming ^'oor export of anderszins was er voor den Lan gedijker tuinbouw weinig aan de wijzigingen gelegen. Het zijn de tuinbouwstreken, welke vroeg hun groenten aan de markt brengen, die belang hebben bij de wijzigin gen, welke voor en na de laatste weken althans, zijn aangebracht. De belangstelling in deze tuin bouwstreek g&at thans in het bij zonder uit naar den datum van op heffing van het rooiverbod voor vroege aardappelen. Het vorige jaaj heeft er ook een rooiverbod gegol den. Op 23 Juni Xon toen vrij wor den gerooid. Men verwacht, zoo deelde men ons althans mede. dat ook nu de volgende week rftet het rooien zal kunnen worden begon nen. Zekerheid konden we daarom trent echter nog niet krijgen. Dat Je belangstelling ook uitgaat naar den prijs, waarvoor ze worden afge-d Zaadteelt en zaadbaodel Harenkarspel (Tel 260 K 2269) Bij deze zeggen wij allen har telijk dank voor de vele blijken van belangstelling bjj de»ge boorte van ons Dochtertje on dervonden. G. VRIES. A. VRIES—Visser. Scheidingsvliet C 61a, post 't Zand, Juni 1942. Notaris G. J. VAN LEERSUM te Winkel, zal op Vrijdag 19 'aai 19% des namiddags 1 -uur, in het café „De Fortuin" te Barsingerhorn om contant geld, publiek verkoopen: als tafels, stoelen, bureaustoel, schrijfbureau, buffet, pendules, kleerenhanger met kleed, baro meter, haardkachel, haard, le dikanten, wasclftafels, wasch-' stellen, naaimachine, spiegels, schilderijen, kachels met pij pen, - opklapbed, bloemstan- derds, electr. lamp, stofzuiger, electr.* kachel, dito comfoor, aardewerk, inmaakflesscheft, karpetten, kleed^n. déhrkleed- »jes, Zeil, bedden, dekens, glas- en overgordijnen, loopers, keu- kongereedschap, grasperk- scheerder, wasrhmaehine, eni mers, teilen, Keuls che pot, pan nen, enz,., enz. Behoorendp tot de nalaten schap van mevr. de Wed. K. Beek. Te bezichtigen ten gemelden lokale op den verkoopdag van 9^—12 uur. Leveringsvergunningen en/of textielpunten behooren te wor-v den overgoleftd'. Gevraagd: goed kdffnenda knippen, bij c! \Markt, Schagen. scheren en J. PRONK, Te koop 3 pits Gasstel, een gasoven, waterketel _yoor gas, inmaakpotten, familieweeg schaal, aardbeinetten, bureau stoel, 42 els Cocosmat, 16 els karpei, 2 leuningstoelen, 3 zware overgordijnen met ken en ringen", 16 M2. Balatum, matten en matjes, ledikant met Auping matras, 2 persoons. 2 pers .ledikant, vliegenktfet, gróote en kleine keukentafels, enz. Te veel om pp te noemen. Bij Jo Sneekes Jzn., Roggeveen straat D 104, Schagen. Te koop 2 zoo goed als nieu we Bloembollenstellingen, dm. hout, lang 5'/i meter, breed 1K meter, ieder met 8 bladen. Zeer geschikt voor timmerhout» bij Firma G. Kamp en Zoon, Bloembollenbedrijf. Winkel. Gevraagd een flinke Hulp voor de morgenuren, van half acht tot half elf en Zaterdags den gehéelen dag. P. Mosk, con*- cierge Raadhuis, Schagerbrug. Te koop gevr. Dames Tour- fiets, z. g. a. n., ook genegen te ruilen voor nieuwe stofzuiger, of 3-deelig bedstel. Beukema, Belt 52, Wieringen. H.H^ Landbouwers en Bloe misten. Bieden zich aan goede losse Arbeiders, voor alle voof- komende werkzaamheden. Te bevragen J. v. d. Zee, Zand- vaart 78, Breezand. Gevraagd een Meisje, voor dag en nacht. Leeftijd 16 tot 17 jaar Adres Wed. B. Sloothaak-Mva- per, Balgweg 21, Breezand. Te koop een in goeden staat zijnde platte Wagen op ijzer en tevens een volledig Paarden tuig, bij T. Claij, Noord A 28, Schagen. Voor direct Maaiers gevraagd bij G. Vis, Barsingerhorn, West- Frieschedijk, Tekoop een zoo goed als nieuwe Heerenfiets met prima banden en e$n nieuwe Lampe* kap, gl. in lood, bij R. Wijnje- terp, Barsingerweg, Wieringef-- w^ard. nomen, spreekt vanzelf. Het vorige jaar begon men met f9.—, wat ech ter te laag bleek te zijn en na een paar dagen op f 10.werd gebracht. Het aardappelgewa% staat er dit jaar goed voor en er wordt een zeer bevredigend b^chot verwacht. - De aanvoeren beperkten zich de ze week tot rabarber, bloemkool en tomaten. Aan rabarber werd onge veer 30.000 bos aangevoerd; ze bracht een prijs van f 6.— -op, daar de hier aangeboden soort tot het groenstelig behoort. Het gewas is goed ontwikkeld, zoodat de prijs door de tiünders zeer bevredigend wordt geaent. Bloemkool kwam er weinig, tus schen de 100 en 200 stuks. Er blijkt wel uit, dat de teelt van vroege groenten*in warenhuizen, waarvoor ndertijd de z.g.n. demonstratiebè- drijven werden gesticht niet veel opgang heeft gemaakt. De prijs van de eerste soort bloemkool was f24, voor afwijkend goed was de prijs op Sö pet. daarvan bepaald. Dan kwamen verder ongeveer 2800 K.G. tomaten aan de Broeker veiling. Voor de sorteeringen I tot JV werd f 48.— betaald, voor bon den f38~- en voor D f25.Van dit product wordt een toepemende aanvoer .verwacht. Aan de veiling te Nóordscharwoü- do ging niets om. VIJFDE GROOTE LAMMEREN- MARKT TE TEXEL, Hoewel de vooruitzichten voor de prijzen op de vijfde lammerenmarkt niet gunstig waren, omdat de Leid- sche markt van de vorige week rpinder vlot was verloopen, viel dit nogal mee. Al heel spoedig bleek, dat, al was de markt niet vlug, er niet minder betaald zou worden dan vorige week. Vooral was ook nu weder de vraag naar ooilamme ren levendig. Het aantal veehande laren *dat naar hier was gekomen was ook nu weer groot. Aanvanke lijk trachtte mep de beste dieren uit de markt te koopen, zQodat eerst prijzen werden betaald, bo ven f 20 per stuk. Later gingen ook minder goede partijen in stug- gen handel van de hand. Er werd een middenprijs betaald van f 19.50 Hoogste noteering f 28. Slechts en kele partijen zijn onverkocht geble ven. De totale aanvoer bestond uit: 3 koeien f 400500, 3' pinken f 150 185, 17^ schapen f 55—85, 35 nuch tere kalveren f 15—31, 29 biggen f 35—45, 3212 lammeren f 15—28. ROTTERDAM, 15 Juni. Aardappelen. Zandaardappelen f6^12 per 100 kg. Klci-aardappelen le soort f7.12, idem 2e soort f6.02. Aanvoer en voorraad voldoende. Vlasbeurs: Blauw vlas 1276 kg. f 1—1.40, Holl. geel 630 kg. f 1—1.45. Dauvvróod 104 kg..f0.851.15. Evenals vorige weken was de handel pp het land vlot. Ook ter beurze werd het aangevoerd* vlas snel geruimd tegen standaardprij zen. ZVVAAG, 15 Juni. Veilingsverpen. „Bangert en Om streken". Aardappelen f 18, spi nazie f 8, postelèin f 17, slaboonen f 80, snij boon en f 80, peulen f 50, tomaten f 80.4048, bospeen f 10.40 —13", rabarber f 6—7, andijvie f 15, sla f 2-^2.50, bloemkool f 0.8O-21, peraikén f 19.50—65, selderie f 4, aardbeien f 48—60, blauwe prui men f 120, rood^ bessen f 120, raapstelen f 7, koolrabi f 2.20—2.80, asperges f 65—75. BR. OP LANGENDIJK, 16 Juni. Aanvoer: 3225 Kg. tomaten IIV f 42, bonken f 32» kriel f20, 4100 r<g. rabarber f 6. PUiRMEREND. 16 Juni. Koeien, totaal 725 stuks: 280 vet te koeien voor de levering, gelde- 'coeien f 380475, melkokeien f 480 -620, ft stieren voor de levering, 175 vette .kalveren f 150—275, 520 nuchtere kalveren v. d. slacht v. d levering, voor de fok f 3246, 5 vette varkens voor de slacht voor de levering. 125 bigeen f 18—35, 620 schapen f 4566, 125 hokken f 25 80, 1050 lamineren f 20—£4. v

Dagblad Noord-Holland, Schager editie | 1942 | | pagina 3