ZWARE VERLIEZEN VAN DE BRITSCHE VLOOT groote tube' fsisteUa De afgekoipte deken ANTONESCU 60 jaar uit de andere wereld yUMeiUk Miaken voor - Zaakvoerder Italiaansch weermachtsbericht Opmarsch in Cyrenaica gaat voort ROME, 16 Juni. Het Italiaap- sche weermachtbericht van heden luidt als volgt: Na de in het extrabericht gemel de succesvolle actie in de Marma- riche woestijn zetten de Italiaan- sche en Duitsche troepen hun ope raties met goeji resultaat voort. De stellingen van Ain el Gazala wer- detf. bereikt en gepasseerd. De lucht imacht van de asmogendheden, die zonder verzet te ontmoeten het luchtruim van den veldslag be- Iheerscht, ondersteunde zonder op houden de actie te land. Vijandelij ke colonnes, die op den aftocht wa ren, werden onder machinegeweer- vuur genomen en verstrooid. Vele honderden automobielen werden [vernield of onbruikbaar gemaakt, batterijen werden tot zwijgen ge bracht. Op 14 en 15 Juni verloor de Britsche luchtmacht in totaal 20 vliegtuigen. Vijf van onze toestel len zijn niet terugegkeerd.- Aan den grooten lucht- en zee slag, die gisteravond in de Middel- landsche Zee beëindigd werd, heeft de marine met haar strijdkrachten een zeer groot aandeel gehad. Sinds haar vertrek werden de beide groo- te vijandelijke convooien, die van het Oosten en het Westen kwamen, door onze duilcbooten waargenomen en aangevallen, die twee eenheden .van het van Gibraltar uitloopende eskader torpedeerden. Op den och tend van 15 Juni heeft de zevende vlootdivisie, b.estaande- uit twee lichte kruisers en vijf torpedoja ger», het van Gibraltar naar Malta onderweg zijnde bonvooi hevig aan gevallen. Hoewel dit in de meerder heid was en bestond uit twee krui sers en minstens 12 torpedojagers, trok het zich terug, verspreide zich en hulde zich in nevel. In het hier op zich afspelende gevecht op kor ten afstand werd een kruiser getor pedeerd en zonk onder het gecon centreerde vuur van de „Eugenio di Savoya" en van de Montecuc- coli". Twee torpedojagers werden door onze marinevaartuigen getorpe- is °ofc M- TandP6^ iBoefc» 0aS.ert voorde»^?' verrtJW verWSS^tirdoor zétt dl» v van »orr°a, WiSven'. I •rhuiltlC'" tnha rk GROOTE tube 6S ct. Normale tube SS et. |UI m i 60ED D&3 B E LM-^N P8CC0CT! deerd. Ojize eenheden zeiten onder voortdurende vruchtelooze vijande lijke luchtaanvallen den geheelen dag de actie tegen de vijandelijke eenheden voort en brachten door artillerietreffers nog een torpedo jager tot zinken. De luchtmacht van de asmogendheden nam aan den strijd deel en decimeerde" het konvooi. Vier schepen werden in brand geschoten en tot zinken ge bracht, een tankboot geraakte in brand. Het andere van Alexandrië komende groote vijandelijke kon vooi werd door bommenwerpers en torpedovliegtuigen van dp steun punten in Noord-Afrika en in vde Egeïsche Zee aangevallen. Een tor pedojager. werd tot zinken ge bracht, zes eenheden werden getrof fen. In luchtgevechten werd een Spitfire neergehaald. Een van onze vliegtuigen keerde niet terug. In de zeegevechten ten Oosten en ten Westen van Malta verloren wij een zwaren kruiser, die door een luchttorpedo en vervolgens door een duikboottorpedo getroffen werd, terwijl een zwaar beschadig de torpedoboot een Italiaansche haven wist te bereiken. 'Een groot deel van de bemanningen werd gered. Volgens later nog ontvangen be richten zijn de verliezen van de Engelsche vliegtuigen bij de opera ties op 14 Juni in het Westelijke bekken van de Middellandsche Zee tot 27 gestegen. Nog 19 andere ma chines werden denzelfden dag ver nietigd. In de Zwarte Zee brachten Italiaansche „MAS" (motortorpe- dobooten) een bolsjewistische duik boot tof zinken. Arrondissementsrechtbank te Alkmaar „IK HEB ONSCHULDIG GEZETEN-'» „Ik heh- twee maanden onschul dig gezetkr, zei de Wieringer ar beider S. O., toen hij het laatste woord kreeg. En desondanks had de Officier tegen hem een jaar ge vangenisstraf geëischt! S.O. stond terecht als verdacht van diefstal van beddegoed en ma trassen. Hij zou met zijn dorpsge noot B. op een avond in Januari van dit jaar een bezoek hebben ge bracht aan een keet, waarin een gedeelte van den inboedel van den héér Terpstra lag. opgeslagen. Oor spronkelijk meenden de beide hee- ren, dat er in die keet wel eens ko len konden liggen en die hadden ze best kunnen gebruiken in het koude jaargetijde. Toen echter B. naar binnen was gegaan, had hij in plaats van kolen een aantal dekens, twee matrassen, een driedeelig bed- stel en een paar hoofdkussens ge vonden en al heel gauw was beslo ten om deze artikelen maar mee te nemen. De indringers konden ech ter niet alles in een keer meene men,-doch deden er twee keer over. B. dié oerst tepecht stond, be kende het hem ten laste gelegde.. Hij vertelde tijdens het verhoor, hoe de zaak zich had toegedragen: het plan was van O. uitgegaan, deze had ook het raam in de keet geopend, waarna B. naar binnen was gegaan. Toen de buit in veilig heid was bij O. in huis, hadden ze de zaak verdeeld. De Officier eischte tegen B. zes maanden gevangenisstraf. Met O. was de rechtbank echter niet Zoo gauw klaar. Deze begon na voorlezing van de dagvaarding al direct te zeggen, dat hij van de heele zaak niets wist. Maar het hielp niet veel: B„ nu als getuige ge hoord, verklaarde hoe alles in zijn werk was gegaan en nam geen woord van deze verklaring terug, toen de president Jiem ten over vloede nog een vroeg, of hij de waarheid sprak. De wachtmeester der marechaus see Eits had bij B. en O. een en an der in beslag genomen: o.a. bij elk eèn wollen deken, maar de deken, die bij O. gevonden was, had geen Roemenië's vader des vaderlands f\E man die sedert September 1940'met den officieelen titel van „Conducator" aan het hoofd staat van den Roemeenschen staat, Shiaarschalk Antonescu Is zestig jaar geworden. En wèl is dit een gelegenheid, even iets uit zijn car rière te memoreérqn. Antonescu stamt uit een van de schoonste deelen van Roemenië, het Zuid-Karpatische gedeelte van het Alt-Dal. Op zestienjarigen leef tijd kwam hij in het cadettencorps, om in 1904 zijn militaire carrière te beginnen als luitenant in een ca- vallerie-regimenti In 1907 gelukte het hem met een patrouille van ze ven man om met takt en energie een opstand van de boeren te be dwingen. In 1913 maakte hij als ritmeester de tweede Balkanoorlog mede, welke hem een zeer hooge onderscheiding opbracht. Na het uitbreken van den wereldoorlog werd hij in 1916 chef van bet ope- ratiebureau van de Noordelijke le gergroep. Na den oorlog werd hij gedecoreerd met de hoogste Roe- meensche orde en de chef van de Fransche mlitaire missie getuigde van hem, dat- hij de eenige Roe- meensohe officier was, die verstand had van oorlogvoeren. "W[ A den oorlog voerden zijn mili- taire opdrachten hem naar Turkije, Joego-Slavië, Frankrijk en Engeland. In de laatste twee landen werkte hij als militair attaché. In dezen tijd waarschuwde hij reeds voor een overdreven optimisme ten aanzien van den Volkenbond. Vanaf 1927 was hij chef-van de krijgsschool, een taak, die hij met eenige onderbrekingen tot 1934 ver vulde. In dat jaar werd hij chef van den generalen Staf, een positie, die hem direct in conflict bracht met de hofclique om Madame Lu- pesco, de maitresse van koning Ca- rol. Zooals men weet, was deze vrouw, die van joodschen afkomst was, mede door haar handelwijze en hare connecties, het kwade ge nie, zoowel van Roemenië als van den koning persoonlijk. Haar vijandschap bracht Antonescu wei nig goeds. Hij werd voortdurend beschuldigd, sameri te jzweren met de nationalisten en toen hij einde lijk in 1940 naar aanleiding van. de gebiedspistai\d aan Rusland den koning een memorandum aan bood, waarin hij wees op de ergste misstanden, werd hij in Predeal ge vangen genomen en verbannen naap het klooster Bisüitz. O DERTUS3CHEN was echter de toestand in' Roemenië van dien aard geworden, dat er. overal in den lande onlusten uitbraken. Het volk eischte dat de koning afstand doen zou van den troon en er was slechts één man, die het vertrou wen van alle partijen genoot, An tonescu werd uit de verbanning te ruggeroepen en nam de leidiflg op zich. Na vele strubbelingen deed Carol afstand én verdween naar Cuba. Nu volgden twee jaren van har den arbeid. Het totaal gedemorali seerde leger moest geheel en al ge reorganiseerd worden, om van de andere binnenlandsche problemen maar niet te spreken. Dat Antones- cu's pogingen met succes gekroond zijn, bewijst wel het élan, waarme de zijn troepen op 22 Juni 1941 aan de zijde van Duitschland tegen de Sovjets oprukten. Welk een groot vertrouwen de Duitsche legerlei ding in haar bondgenoot had, WijJct wel hieruit, dat zij het opperbèvel van het Duitsch-Roemeensche front- gedeelte in.de handen van maar schalk Antonescu legde. Antonescu heeft de politieke en economische situatie van zijn land op een nieuwe basis gesteld en ste vig bevestigd. Wat de buitenland- sche politiek betreft, heeft hij eèn Duitsche militaire missie in het le ven geroepen en heeft zich vervol gens aangesloten bij het Pact van Drie. De verhoudingen van zijn land tot Duitschlanci zijn allerhartelijkst, evengoed als de verhouding trou wens van de naast elkander strij dende Duitsche en Roemeensche troepen. Het is dan ook te verwach ten, dat Roemenië onder leiding ran den maarschalk een goede toe komst tegemoet gaat in het nieuwe Europa. witte rand meer. Deze was er blijk baar afgeknipt. Pres. tot O.: Hoe kwam u aan dien deken? Verdachte: Van het Crisiscomité. Pres.: Met afgesneden randen? Die deken ziet er anders heelemaal niet oud uit- V'erdachte: Die deken is absoluut niet van diefstal afkomstig. Officier tot ge£ Eits: Hoe staat verdachte bekend? Get: Verre van gunstig. Pres. tot verdachte: Dus U weet van niets? Verdachte: Van niks. De Officier, daarna 't woord krij gende voor zijn requisitoir, meende, dat het wettig en overtuigend be wijs- meer dan voldoende geleverd tvas. Bewezen was zelfs, dat van O. het initiatief uitging. Deze verdach te heeft een zeer minderwaardige rol gespeeld en een strenge straf is hoog noodig. Spr. eischte een ge vangenisstraf van één jaar. De verdediger, mr. Buiskool, acht te-het wettig en overtuigend bewijs niet geleverd en somde de zwakke punten op in de verklaring van ge tuige B., om tenslotte tot de conclu sie te komen, dat vrijspraak moest volgen. Toen verdachte nog vroeg, waar om hij niet had mogen weten, wan neer de diefstal had plaats gehad, antwoordde de president: Op 2 Mei heeft de rechter-com- missaris U de verklaring van ge tuige Terpstra yoorgelezen, waarin de datum staat. De bewering, dat U de datum niet wist, is dus klets koek. Verdachte: Ik heb twee maanden 'onschuldig gezeten... Uitspraak over twee weken. SCHOENEN, BORSTROKKEN, DI- RECTOIRS, DEKENS, LAKENS, ENZ. ENZ. De dief nam het zoo nauw niet! Een paar maanden geleiden het was begin April werd de gemeen te Alkmaar bestolen. Dat i^ op zich zelf natuurlijk al verkeerd, maar als men dan'weet, dat ongenoode gasten een bezoek hadden gebracht aan eéh opslagplaats van Maat schappelijk Hulpbetoon en daar schoenen, dekens, borstrokken, di- rectoirs, luiers, lakens en dekens wegnamen, artikelen dus, die ver moedelijk bestemd waren voor de minder goed gesitueerden van onze stad, dan komt de mentaliteit van dergelijke roovers wel in een zeer ongunstig daglicht te staan. Hoe 't ook zij, een feit is, dat eenige ma- Jen werd ingebroken en dat tal van artikelen verdwenen. Totdat een einde gemaakt werd aan deze serie diefstallen door de arrestatie van D. T., timmerman van beroep en wonende te Alkmaar. Deze beken de de serie inbraken en gaf als mo tief op, dat er geen eten meer in huis was geweest De Officier eischte een gevange nisstraf van twee jaar, nadat hij de heele zaak nog eens had nage gaan. Verdachte had een moeilijke jeugd gehad,,maar was gevaarlijk gebleken voor de maatschappij. Mr. de Lange, de verdedigèr, ver zocht een psychiatrich rapport, waartegen de verdachtè protestper- teerde. Uitspraak over twee weken. RIJWIEL- EN BANDENDIE VEN. De volgende rijwiel- en banden- dieven moesten eveneens Dinsdag terecht staan: P. J. M. te Noord- >scharwoude (rijwiel ontvreemd), eisdh 1 jaar en 9 maanden; T. R. te Egimonid a. d. Hoef (rijwielban den ontvreemd), eisch 1 jaar; P. D. te Hoorn (rijwielbanden uit een postpakket gehaald als hulpbestel ler bij de P.T.T.), eisch 8 ma/an- den. Uitspraak over 2 weken. UITSPRAKEN. Twee weken geleden stonden verschillende personen uit Boven karspel en Grootebroek terecht, verdacht van diefstal en heling van, peulvruchten, boter, geld en FEUILLETON. De stem Naar het Fransch van Pierre Lavisse „Ja, meneer. Ze vertelde me zelf, dat het haar testament was. En ze dv/ong me letterlek om tienduizend francs in bankbiljetten aan te ne men. Het testament zat in een lange gele enveloppe." „Dat klopt," constateerde notaris Panchaud. „Nu ik er 'aan denk,* hernam Lu- cie, „die enveloppe lag den volgen den morgen op deze tafel leeg. Ik heb haar op het schrijfbureau ge legd." „Ik herihner me dat Ik haar daar gezien heb," voegde Theodore erbij. Hij stond op en liep naar de schrijftafel.Na misschien een mi nuut kwam hij terug met een enve loppe, die hij aan den notaris over reikte. Monsieur Panchaud knikte oogenblikkelijk. „Dat is de enveloppe waarin het testament de vorige week Dinsdag verzonden is." De blikken der belde mannen wa ren strak op Lucie gevestigd. „Is er nog iets van uw dienst, meneer?" vroeg ze eerbiedig. „Neen, op het moment niet. Dank je." Lucie begaf zich naar de deur. „Nog één ding," riep de notaris haar toe. „Brandde, er, den avond dat Madame Maynard stierf, vuur in den haard?" „Ja meneer.' Het was kil In huis." „Dank je." Lucie verliet den salon. Theodore leunde voorover een bevende hand liet hij op dé tafel rusten. X. Wel een minuut keek Monsieur Panchaud peinzend voor zich' uit. „We moeten maar hopen, dat het testament nog voor den dag komt. Wanneer dat niet gebeurt „D&ndrong Theodore met stokkenden adem. „Dan vrees ik, is er maar één conclusie mogelijk. Nauwelijks dat uw tante het testament heeft opge vraagd met .de bedoeling het te ver nietigen. En om te vermijden (lat Lucie daarby tekort kwam, hééft zy haar het bedrag van het haar toegedachte legaat incontanten ge geven." „Maar waarom," hijgde Theodore; „waaróm...?" Monsieur Panchaud kuchte een droge kuch. „U hebt toch geen eh geen ongenoegen gehad met uw tante, monsieur Franceiet?" Theodore's mond viel open. „WeineenWe waren op den bes ten, hartelijksten voet tot het laatste oogenblik. „Ah! zei de notaris, zorider hem aan te zien. Met een schok drong het tot Theodore door, dat de'ander hem niet geloofde. Wat kon die oude mummie gehoord hebben? Het was tenslotte niet onmogelyk, dat er ge ruchten over zijn financieele positie waren uitgelekt. En wat was dan natuuriyker dan dat het oude heer tje veronderstelde dat die geruchten ook de ooren van Madame Maynard bereikt hadden, met een hoogloo- penden twist tusschen tante en neef als direct gevolg Nog nimmer in zijn leven had Theodore zoo'n bittere ervaring op gedaan. zyn leugens waren er grif ingegaan, maar nu hy de waarheid sprak, vond hy geen geloof. De ironie van het noodlot! Natuuriyk had zyit tante het tes tament niet verbrand. Daarvoor was Als met een ruk stonden zyn ge dachten stil. Wat was dat voor een tooneel, dat daar voor zyn vergel ding oprees? Een oude dame, met één hand tegén haar hart gedrukt... iets dat uit haar vingers gleed neerviel op de roodgloeiende sin tels...... Theodore's gezicht werd asch- grauw. Hy hoorde een heesche stem zijn eigene vragen: ■„En als het testament nooit te ruggevonden wordt......?" a „Er bestaat nog een vroeger tes tament van Madame Maynard, van vier jaar geleden. Daarin heeft myn overleden cliënte tot' universeel erf gename benoemd Madeleine Dufay, nu Madame Madeleine Fornerod." Op hetzelfde oogenblik rinkelde de telefoonbel. Theodore nam den hoorn van het toestel. Hy hoorde de stem van den dokter aan zyn oor, joviaal en voorkomend als altijd. „Met monsieur Franceiet? Met Caplet. Ik dacht dat het resultaat van de autopsie u wel zou interes-' seeren. De doodsoorzaak is. zooals ik gedacht heb. Maar het blijkt dat de hartaandoening veel ernstiger was dan ik tydens het leven van Madame kon vermoeden. Met de uiterste voorzichtigheid, had ze toch niet meer dan twee maanden te leven gehad. EINDE. 243. Ze liepen tusschen rijen groo te en kleine tenten door en keken telkens eens tusschen de zeilen Hier zal het zijn, zei Piet, ik zie een Rehabilitatie van den Unie-voorzitter Eenigen tijd geleden' vergaderde de afdeeling Twente van de Ne- derlandsche Athletiek Unie, waar bij het beleid van den Unie-voor zitter, den heer G. E. v. d. Werff Jr. ter sprake werd gebracht bij de onderhandelingen, welke werden gevoerd om tot de gewenschte fu sie te geraken. Hierbij werd den, voorzitter o.a. verweten, dat hij toezeggingen zou hebben gedaan tegenover de afdeeling Twente, welke later niet werden nageko men. Om deze onjuiste beschuldi gingen te ontzenuwen, werd door de N.A.U.-leiding een commissie in het leven geroepen. De commissie heeft haar onder zoek inmiddels beëindigd en het Resultaat hiervan in een rapoprt weergegeven. Uit dit rapoprt blijkt, dat de commissie tot de conclusie is gekomen, dat de N.A.U.-voorzit- ter aan het toenmalige bestuur van de afdeeling Twente slechts zijn persoonlijke meening heeft kenbaar gemaakt. Dat het bestuur nadien heeft beslist niet overeen komstig de inzichten van den unie-voorzitter, den heer G. E. v. d. Werff Jr.r kan dhzen niet worden kwalijk genomen. De houding van het districts bes tuur van Twente komt de com missie laakbaar voor. Europeesche Schaakbond opgericht SALZBURG, 16 Juni (A.N.P. De ter gelegenheid van het schaak- tournooi te Salzburg gehouden be sprekingen der afgevaardigden van dertien landen, hebben tot samen stelling der Europeesche schaak bonden tot één Europeeschen schaakbond geleid. Deze bond zal in September a.s. in Miinchen de eerste Europeesche schaakkampi oenschappen organiseeren. sieraden. Heden werden deze ver dachten veroordeeld tot de volgen de straffen: J. K., J. S. en P. S. te Boven/kar spel wegen diefstal van peulvruch ten tot res>p. 3, 4 en 3 maanden ge vangenisstraf. De eisch was tegen alle drie 8 maanden; J. K. te Bovenkarspel en A. L. te Grootebroek wegens diefstal van peulvruchten tot resp. 3 maan den en 6 maanden gevangenis straf. .J S. te Bovenkarspel werd vrijgesprokep. De eisch tegen'alle drie was'8 maanden; J. K. en J. S. te Bovenkarspel en A. L. te Grootetroek wegens dief stal van een partij boter, tot. resp. 3 5 en 12 maanden gevangenis straf. De ejsch was resp. 4, 4 en 6 aanden; E. L. te Grootebroek wegens he ling tot' 3 wekeft gevangenisstraf. De eisch luidde eveneens drie we ken: J. K. en J. S. te Bovenkarspel wegens diefstal van geld en siera den tot elk negen maanden gevan genisstraf. De èiseh .was 6 maan den voor elk cjer^keide verdach ten; P. S. te Bovenkarsipël wegens diefstal tot 6 maanden, conform den eisch; a A. L. te Grootebroek wegens he ling tot 6 maanden, conform den eisdh. Verdere uitspraken: J. K. te Obdam wegens rijwiel diefstal tot 1 jaar, conform' den e jsch; G. P. te Hem wegens diefstal tot 6 maanden tuchtschool. RADIOPROGRAMMA DONDERDAG 1T JUNI. Hilversum L 416,5 m. 6.45 Gramofoonmuzlek. 6.50 Ochtendgym nastiek. 7.00 Gramofoonmuzlek. 7.45 Ochtend gymnastiek. 7.65 Gramofoonmuzlek. 8.00 f>. N. O.: Nieuwsberichten. 8.15 Melodlsten (opn.) en de Hodlars, accordeonduo (Gr. pl.9.15 Voor dé huisvrouw. 9.20 Gevarieerd program ma (opn.). 10.30 Zang met pianobegeleiding. 11.00 Voor de kleuters. 11.20 Planovoordracht en gramofoonmuzlek. 11.57 Gramofoonmuzlek. 12.00 Theo Uden Masman en zijn dansorkest en gramofoonmuzlek. 12.40 Almanak. 12.45 B.N.O.: Nieuws- en economische berichten. 13.00 Het Sylvestre Trio en gramofoonmuzlek. 14.00 Hobo, plano- en gramofoonmuzlek. 14,40 Gramofoonmuzlek. 16.00 Orgelconcert. 15.80 Voor de zieken. 16,00 Zondag 17 van den Hel- delbergsehen Catechismus, lezing. 16.30 Gra mofoonmuzlek. 16.30 Amusementsorkest en heeleboel mooie kleeren hangen. En hij verdween meteen éri een, tent. De twee anderen hem na. Oudleerlingen Zaterdag 13 Juni heeft de Ver een iging van Oud leerlingen der Cursussen voor Zaakvoerder in Noord-Holand haar eerste jaarlljk- sche Algemeene Vergadering ge houden in Hotel Geel te Hoorn. Door den voorzitter, dem heer Bruin te Hoogkarspel, werd een vriendelijk woord van welkom toegesproken in het bijzonder tot de nieuw aangesloten leden en donateurs. Uit het jaarverslag van den se cretaris, den heer Peetoom .te Ou- desluis blijkt, dat de vereeniging aanvankelijk is geremd, door het uitblijven van de noodige toestem mingen, doch dat na <de afkoming hiervan het ledAtal steeds cres- cendo is gegaan. De penningmeestér, de heer*Bos- ker, te Slootdorp, die in een zeer geanimèerd verslag, rekening en verantwoording aflegt, krijgt woorden van dank voor zijn keurig en accuraat beheer, waarna dé charge w/ordt'verleend. Uit een overzicht van het geli quideerde Plaatsingsbureau blijkt, dat dit instituut door den Dir.- Generaal van het Rijksarbeidsbu reau is ontbonden, daar het vol gens de opgegeven motieven een overbodige schakel was in de ar beidsbemiddeling. Met deze moti veering kon men zich wel niet geheel veréênigen, doch het gevolg is geweest, dat het Plaatsings bureau met ingang van 1 April jl. haar werk heeft gestaakt. /Om het contact tusschen de ver eeniging en de leden te handha ven, zal, lo. worden getracht het contact met de Coöperatieve ver een igingen en haar directeuren of zaakvoerders nauwer te doen worden en» zullen 2o. lezingen worden georganiseerd. Voor dit laatste punt werd reeds een actu eel *punt genoemd, doordat Jiet Centraal Bureau te Rotterdam toe zegging heeft gedaan om een van haar medewerkers een inleiding të laten.houden over „De opleiding vén den zaakvoerder". Bij de hierna volgende bestuurs verkiezing -is een geheel nieuw bestuur gekozen, daar het thans ziftende bij acclamatie en beschik- haarstelldng is benoemd voor de oprichtingsperiode. Het resultaat was na eenige stemmingen, dat het als volgt werd samengesteld? voorzitter C. J. Bruin, Hoogkar spel, secretaris C. Klaij, Wijdenes, penningmeester Th. Rocker, Sloot- dorp, bestuursleden: D. Lont, Itoa dijk, D. de Jong, Middenmeer. Door de heeren Bruin en Klaij worden den scheidenden secretaris riog woorden van dank toegespro ken voor zijn prettige samenwer king en het. moeilijke werk door hem in deze oprichtingsperiodé verricht. Heirop werd onder dank voor de aangename besprekingen, die zeer zekér voor de vereeniging in op houwen den geest werden gevoerd, de vergadering gesloten. solist. 17.15 B.N.O.: Nieuws-, economische- en beursberichten. 17.30 Gramofoonmuzlek. 18.00 Sport en Lichamelijke Opvoeding. 18.20 Orkest Molando en solist. 18.45 B.N.O.: Nieuwsberich ten. 18.55 B.N.O.: De wereldmeenlng uit vreemde kranten. 19.05 Gramofoonmuzlek. 19.15 Bruckner-cyclus door het Omroep-Symphonle- Orkest. 21.00 Gramofoonmuzlek. 21.45 B.N.O.: Nieuwsberichten. 22.00 Gramofoonmuzlek. Vanaf '22.15 Alleen voor de Radio-Centrales die over een lijnverbinding met de Studio be schikken. 22.1524.00 Gramofoonmuzlek. Hilversum H. 301.5 m. 6.458.15 Zie Hilversum I. 8.18 Gramofoon muzlek. 10.60 Morgenwijding. 10.15 Gramo foonmuzlek. 10.40 Voor de vrouw. 11.00 Gra mofoonmuzlek. 11.20 Ensemble Francls Keth. 12.00 Gerard van Krevelen" en zijn orkest en solist. 12.45 B.N.O.: Nieuws- en economische berichten. 13.00. De Productieslag. 13.16 Om roeporkest. 13.45 Herdenking van René de Clercq. 14.00. Otto Hendriks en zijn orkest en pianosol!. 14,40 Gramofoonmuzlek. 15.00 Voor de vrouw. 15.30 Orgelconcert. 16.00 Bert van Dlnteren en zijn orkest. 16.45 Voor de Jeugd. 17.15 B.N.O.: Nieuws-, economische- en beuis- berichten. 17.30 Varia, gevarieerd programma. 18.30 Azlaösche havensteden, lezing. 18.45 Gra mofoonmuzlek. 19.00 Hier W.A. 1<.15 Gramo- foöhmuzlek. 19.30 B.N.O.: Nieuwsberichten. 19.40 B.N.O.: Wat Nederland schrijft) 19.50 Spiegel van den dag. 20.00 Omroeporkest en solisten. 21.00 Brandende kwesties, causerie. 21.15 Orkest Malando en solist (Als Intermezzo: Het Gordijn gaat open, reportageflltsen). 21.45 B.N.O.: Nieuwsberichten. 22.00 B.N.O.: Mili tair overzicht. 22.10 AvondwlJding. 22.15—24.06 Zie Hilversum L Hoofdredacteur A. R. Jonker (afw.). Pl.verv, van den hoofd- red., buiten 1. en stadsnieuws Den'Helder A. C. van Kampen, Binnenland, alg. report en streeknieuws A. Eriks.

Dagblad Noord-Holland, Schager editie | 1942 | | pagina 2