OMGEVINGNIEUWS Economisch rechter Alkmaar F0KKER1, Marktberichten daw i—futen i 2—0. De Alkmaarsche Waterratten heb ben de 'poloèompctitie goed ingezet met een 2—0 overwinning op de Fu ten en de overwinning was vol'ko- irten verdiend. In het Zornerbad, dat door een vrij lage temperatuur zwaar te be spelen was, bond DAW den strijd aan met een invaller voor haar doelman, wat echter geen verzwak king 'beteekende. De Alkmaarders waren dirept veel sterker, doch doel puntten voor de rust slechts een keer, na goed opzwommen van Ooie vaar. Spoedig na de hervatting maakte de Wandeler er met een prachtig ver schot 20 van en daarbij bleef "het, ofschoon een fraaie doorslagbal van den midvoor beter lot verdiend had; de bal ging rakeling naast. Het was geen mooje wedstrijd en !het spel was van matig gehalte. Maar wellicht kwam dat door de zwakte der tegenpartij en de lage temperatuur. Wat* vlugger plaatsen, wat meer gebruik maken van het vrij zwom men zou de DA W-ploeg echter ten goede-komen. op het viertal. Op het viertal te Groningen is geplaatst- dr. F. Kuiper, doopsge zind predikant, alhier. geslaagd. Mej. O. Jurgens, alhier, slaagde voor het examen van onderwijzeres, bij het voorbereidend onderwijs, ak te A. Voor hetzelfde examen, akte B., slaagde mej. Ililda J. Vennik, alhier. LANGED1JR KOOLPLANT-CAMPAGNE LOOPT TEN EINDE. De drukke 3 weken, die achter ons liggen en waarin eep buiten gewone bedrijvigheid heérschte met het zetten* van koolplantcn, zijn voor de Langedijker koolbou wers nu gelukkig ^voorbij. Ze heb ben het met dit werk buitenge woon druk gehad en men kwam eigenlijk handen te kort om al liet werk te verrichten. Er is prachtig weer op gevolgd, zoodat de planton goed aanpakten. Op het leeg gekomen aardapelveld zal hier en daar nog wel wat gele kool worden geplant als naleelt. Andijvie komt. daar ook nog voor ip aanmerking. opgepAst bij de pont. Bij het overzetten van een groot aantal personen met de pont aan de Lange Balk hielpen enkele oven-arenden ook mee, tengevolge waarvan de pont te vlug ging en tegen een der palen botste, waar- tussohen de pont vaart en die een paar mctor*van den wal staan. Het gevolg was, dat een paar kinde ren, die vooraan stonden, in het water tcrc'clit kwamen. Ze werden spoedig op het droge gebracht. voon DE ROTTE RDAMSCHE KINDEREN. Er is voor het onderbrengen van Rotterdamsche kinderen in Oudkarspel en Noordscharwoude thans een comité gevormd, waarin de navolgende personen zitting Jiehbcn: Mevr. I. EecenSchipper, Mevr. PaarlbergHartland en Zuster Górissen en de heeren Ds. Nell, Dr. de Wit te Oudkarspel en P, Dcutckom en L. Mallekote te In* oor ds charwou d e Het comité heeft zijn werkzaam heden reeds aangevangen. Het is te hopen, dat velen hun medewer king zullen willen verleencn om aan een aantal Rotterdamschs kinderen een prettige vacantie bu\ten te.bezorgen. UITBREIDING. Zuidscbarwoude. De kantoor ruimte van den zaadhandel van den heer C. de Boer Wz., welke ruimte, tevens grootendeels als winkel dient, zal worden uitgebreid. De thans gebruikte afdeeling zal uit sluitend voor kantoor worden uitge breid, tervVijl winkel en magazijn in een andere afdeeling van zijn perceelen worden ondergebracht. De goede naam van dezen zaadlian del is zeer zeker aan de noodzake lijkheid van uitbreiding niet vreemd. AL WEER HEKJES ACHTERUIT. Zuidscharwoude. Men deelt ons mee, dat in dit dorp nog enkele hekken achteruit zullen worden geplaatst, ten einde een brcedere straat te krijgen. Dit zal nu geschie don voor do woningen van de hee ren Bierman en Bergen en van de weduwe Kaptein. Op die plaats is de noodzakelijkheid meer aanwe zig dan we dat wel eens elders heb ben opgemerkt. OP HET DRIETAL. Noordscharwoude. Ds. P. J. Ri chel, alhjer is geplaatst op het drie tal te Francker. BEGRAFENIS D. MAN. Oudkarspel. Voor de teraarde bestelling van het stoffelijk over schot van den heer D. Man, in le ven penningmeester van de voet bal vereeniging D.T.S. bestond veel belangstelling. Vele sportvrienden hebben den overledene de latakte eer bewezen, evenals eenige verte genwoordigers van het personeel van* de firma Eecen, houthandel alhier, bij welke firma de overle dene in dienst was. Een aantal adspiranten van D.T.S. had een cerc-haag gevormd. Aan het graf heeft de voorzitter van D.T.S., de heer A. Ootjers Jz., zeer waardeerende \vT>orden gespro ken ter nagedachtenis van den overledene, aan wicn de voetbal- vereeniging veel dank verschul digd is. OUDE NIEDORP; SCHOOLFEEST O. L. SCHOOL. Begunstigd door buitengewoon fraai weer hield de school te Oude Niedorp Dinsdag haar jaarlijksch schoolfeest. Des morgens werd op het sport terrein achter de school begonnen met spelen voor alle klassen. Een en ander werd afgewisseld door- 't aanbieden van versnaperingen. De vreugde straalde al spoedig van de kindergezichten. Des middags was echter het groote moment aange broken en kregen we-de openlucht uitvoering van de kinderopcrette: „Zwaan kleef aan." De heele school werkte moe aan deze operette. Om twee uur had zich een groote menigte ouders en andere belangstellenden achter de school verzameld, waar de tijd van" wachten gekort werd door enkele pittige marschen van het fanfare corps Crescendo, dat belangeloos zijn medewerking verleende. Ein delijk kwamen de speelsters en spelers, geschminkt en gecostu- meerd uit de school te voorschijn en kon het spel* een aanvang ne men., En er werd gespeeld. Met groot enthousiasme vervulden grot) ten en kleinen de hun toebedeelde rollen en de drie bedrijven werden vlot afgewerkt. liet geheel was een lust. Men waande zich in een waar openluchttheater en 'de honderden bezoekers gaven ondubbelzinnig blijk "van hun ingenomenheid met het gebodene. Intusschen werden de kinderen telkens weer rijkelijk onthaald. Na afloop van de operet te ging het in optocht met de mu ziek voorop, naar het zwembad „Het Skarpet;" Er werden verschillende loop- en zwemwedstrijden met hindernissen gehouden. De uitslagen waren als volgt: van 6 en 7 jaar: 1. G. Stark, 2. J. Vormer, 3» M. Wolthaus. Van 8 en 9 jaar: 1. K. Woldhuis, 2. Ti Vormer, 3. B. Mereboer. Van 10 cn 11 jaar; 1. N. Persijn, 2. G. Bierste ker, 3. T. Knip, 4. J. Lakeman, 12, 13 en 14 jaar: 1. J. Klaver, 2. V. Poen, 3. J. Doorn. De voorz. der Oudercommissie, de heer Van Zooncn voerde hierna hét woord. Hij constateerde, dat 't gelukt was om van het schoolfeest te maken wat er in de gegeven om standigheden van te maken was. Spr. bracht in de eerste plaats een woord van dank aan meester Wold huis en juffrouw Brands, die zich geweldig veel moeite hebben gege ven. Verder een woord van dank aan de gulle gevers. Spr. wekte al len op om het herleefde Crescendo te steunen en hij eindigde met een hoera Uit té brengen op de school te Oude Niedorp. Hierna werden de prijzen door den heer Woldhuis uitgedeeld en kregen de kinderen allen een fijne reep chocolade mee naar liuis. SCHAGEN RECTIFICATIE Een gisteren door ons opgeno men berichtje bleek niet geheel juist. Mej. Tr. Middelbeek slaagde nl. niet voor de akte B., doch voor de akte A. voor onderwijzeres bii het voorbereidend onderwijs. BERGEN. GESLAAGD. Mej. Hans v. Gulik, alhier de voor het examen van onderwij zeres bij het voorbereidend onder wijs, akte B. HEERHUGOWAARD TUINBOUWERSWONING AFGE BRAND. In den nacht van Dinsdag op Woensdag Omstreeks twee uur ont stond, Vermoedelijk door onvoor zichtigheid met vuur, brand bij den tuinbouwer C. Bruyns aan den Jan Glijnisweg, alhier. De brandweer, die spoedig ter plaatse was, kon niet verhinderen, dat liet geheele huis afbrandde. Vee en inboedel konden grootendeels gered worden. Een zoon van den eigenaar, die ge- durchde het reddingswerk eenige verwondingen-opliep, moest zich onder geneeskundige behandeling stellen. Z1JPE. POLITIE. Verloren: 3 pakken gonjezakken en 1 bankbiljet van f 50. HARENKARSPEL. BOOR DEN ZOLDER GEZAKT. Toen ^de jonge timmerman Joh. Duin te Tuitjénhorji bij een „klant" bezig was den zolder te herstellen, had hij het ongeluk er door heen te zakken en kwam beneden op den vloer terecht. Hij kwam zoo onge lukkig te vallen, dat zijn rech'ter- bovenarm is gebroken. Nadat me dische hulp was ingeroepen, achtte cieze overbrenging naar een zieken huis noodzakelijk. EEN DURE SCHEERPAR.TLJ. Toen de heer A. K. van don Oos- terdijk naar Dirkshorn ging 'om bij den barbier zijn baard te „ver koopen" had hij het ongeluk zijn portemonnaie met inhoud te ver liezen. Daar.de ifrhoud nogal een tamelijk bedrag bevatte,'ls het be grijpelijk, dat de heer K. hoopt dat de portemonnaie in eerlijke han den is^ckomen. Voor den Koopt geen distributiebescheiden FLINKE BOETES ZIJN DE GEVOLGEN. De distributie-regeling is in gesteld, om eiken Nederlander zijn beschikbaar gestelde le vensmiddelen e.d. te .verschaf- Ten. Dat is logisch. Echter, er zijn nog altijd menschep, die £an de distribu- tie-artikélep niet genoeg heb ben; zij wenden 'zich dan tot den zwarten handel of... zij trachten bonnen te koopen. Met als gevolg, dat zij zich op het hellend vlak gaan begeven en dat zij vroeg of laat met den economischen rechter in aanra king komen. Zij weten best, dat de zwarte handel niet in den haak is; zij weten blijkbaar nog niet allen, dat het koopen van bonnen evenzeer strafbaar is, omdat de beschikbare levensmiddelen dan niet terecht komen bij hen, die er recht op hebben. En als die borfnen dan bovendien nog van diefstal afkomstig zijn, ziet het er in den regel heel donker uit. WARMBLOED DE KEURING TE SCHAGEN. De uitslagen van de te Schagen gehouden premiekeuring van de afd. Noord-Holland waren: Veulens: Een matige klasse. 2. Premie, 1. een veulen, waarvan de naam onbekend, d. Sadonis, van N. Appclj'Schagen. Een goed type met vrij goede bewegingen. 2. Guda, d. Brinio, van F. A. Melchior. Een vol doende goed type met vrij goede bewegingen. 3e Premie: 1. Adeline, d. Adelborst, van G. J. Jonker, Krabbendam. 2. Gonnie, d. Adel borst, van J. Hoogvorst, Schoorl. 3. Nolly, d. Ant'on, van W. Burgeij, Nieuwe Niedorp. 4. Glendine, d. Sa donis, van S. Koopmans, Barsinger- horn. Eenjarigen: Een matige klasse met e"én goed koppaard. Ie Premie, Frieda, d. Barones, van Jac. Swaan Jzn., Harenkarspel. Een goed type met goede bewegingen. 3e Premie, 1. Firalda, d. Burchtheer, van Jb. Eriks Pz., Barsingerhorn. Een vrij goed Ntype met bemerking in het middenstuk. 2. Feluma, d. Sadonis, van N. Appel, Schagen. 3. Floo- riaantje, d. Burschtheer, van Jb. Stmijf, Burgerbrug. Tweejarigen: Een behoorlijke klasse. 2e Premie, 1. Emeritee, d. Ugoldmann, van K. Reyne Kzn., Schagen. Goed foktype met bemer kingen. 2. Emma, d. Nuhert, van N. Appel, Schagen. Voldoende type met beste bewegingen. 3e Premie, 1. Erga, d. Waldeck, van P. J. Vlam, Burgerbrug. 2. Epetra, d. Anton, van H. C. Kooij, Harenkarspel. 3. Eberona, d. Oheron, van Jb. Struijf. Burgerbrug. Driejarigen: Een matige klasse, (Geldei;sch type) 2e 'Pi;emie, Denota, d. Windsor, van N. Appel, Schagen. Voldoende type, met bemerking aan het voorbeen. 3e Premie, 1. Dianc, d. President, van M. van Wierin- gen. Voldoende type, beenwerk wei nig ontwikkeld. 2. Digita, d. Presi dent, van C. Roele Pzn., Purmer. (Groningsch type), 2e Premie* De- barda, d. Sadonis, van J," Jes, Nieu we Niedorp. Een vrij goed type met voldoende bewegingen. 3e Premie. Dilly, d. Rheensohn, van Adr. Spaans, Kolhorn. Een vrij goed tyne met een bemerking aan het achter been. 4- en 5-jarige merriën met veu len (Geld. type): Een kleine, zeer matige %klasse. 3e Premie, Iïoyke, d Vader, van Th. B. Verduin, Bur gerbrug. 4- en 5-jarige merriën met veulen (Gron. type): Een kleine klasse mei één goed konpaard. Eerste premie. Comcntine, d.^Riddcrslag, van C. Mooij, St. Maarlen. Een goed type met. goede bewegingen. Deze merrie werd tevens bevorderd tot stermer rie. 0- en 7-jarige merriën met veulen (Gron. type): Een' kleine, doch vrij goede klasse. 2e Premie, Zandra d. Grootvorst, van p. D. de Graaf. Schagerbrug. Een goed type, iets tonntreder. 4- tjn. 7-jarige stermeniën met veulen (Geld. type): 2e Premie, Cu- namnnda,- d. Ot, van Whittenstein. van N. Appel, Schagen. Goed type met iels eenvoudige bewegingen. 4- t.m. 7-jarige stermerriën met veulen (Gron. type): le Premie. Zonne'kindie,, d. Rheinsohn, van H. C. Kooij, Harenkarspel. Een goed type met goede bewegingen. De gróótte der premies kon nog niet bepaald worden, daar nog meer keuringen volgen. Officieele mededeelingen PRODUCTIE- EN CONSUMPTIE- GEBIEDEN VROEGE AARD APPELEN. De Provincialelnkoopcentrale van Akkerbouwproducten voor Noord- Holland te Alkmaar maakt bekend, dat. met betrekking tot de vervoers- regeling voor vroege aardappelen, oogst 1942, met ingang van 20 Juni '42 de indeeling in productie-, con sumptie- en grensgebieden als volgt is: Productiegebied: Het gebied ten noorden van de na volgende grens: Oranjesluizen, Schellingwouderdijk, Monniken dammerweg, Monnikendammer- plantsoen, Volendammerweg, Wa- tergangschevveg. Schermerstraat.- Molengouw, NieuwcndammorstVaat Niouwendammerdijk, Meerpad, Buikslootenneerdijk. Landsmeerder- dijk, Oostzanerdijk, Komentensingel, verder langs zuidelijken oever van het Noordzeekanaal tot aan de Noordzee. Consumptiegebied: I. Het gebied ten zuiden van bo vengenoemde scheidingslijn, in het zuiden begrensd door de zuidelijke provinciegrens, in het oosten door het lJsselmeer, in het noorden door bovengenoemde scheidingslijn en in het westen door de Noordzee. II. De Zaanstreek, waaronder te verstaan de gemeenten Zaandam en Krommenie en de gedeelten van de gemeenten Koog, Zaandijk, As sendelft en Wormcrveer, voor zoo ver gelegen bewesten dc Zaan en beoosten de spoorbaan llem brug— Uitgeest, alsmede het bebouwde ge deelte van de gemeente Zaandijk ten westen van deze spoorbaan. Iir. Marken, watftondcr te ver staan ^bet geheele eiland. AFWIJKEND VEEVOEDER, De Vocdselcommissaris voor Noord-Holland maakt bekend, dat voor veehouders met een slechte gras en/of ruwvoederpositie, afwij kend veevoeder beschikbaar is. Véehouders, die hiervoor in aan merking wcnschen te komen, kun nen schriftelijk,, vóór 1 Juli a.s. een aanvraag indienen aan het Bureau Voedselcommissaris te Alkmaar, afdeeling Veevoederdistributie,' on der opgaaf van naam, adres, woon plaats en organisatienummer, aan tal melk- en kalfkoeien, jongvee cn oppervlakte grasland, terwijl tevens de handelaar dient te worden ver meld, die voor levering van het voe der moet zorgdragen. Aanvragen, welke na 1 Juli as. binnenkomen, of waarin de ge vraagde gegevens niet volledig zijn vermeld, worden onherroepelijk ter zijde gelegd. ZEEPDISTRIBUTIE. De Secretaris-Generaal van het Deparfement var. Handel, Nijver heid jsn Scheepvaart, mankt bekend, dat detaillisten voor 1 Juli a.s. alle thans geldige bonnen voor zeep, derhalve de bonnen „Algemeen 211", „Algemeen 228", „Algemeen 272", ..Algemeen 293", „Algemeen 300", „G Zeen". „h Zeep" „1 Zeep". „J Zeep", „K Zeep" en „een Rant soen Zeep" van hun afnemers in ontvangst dienen te nemen, waar na zij naar gelang van hun voor raad tot en met 31 Juli a.s. de zeep kunnen afleveren. Zooals bekend dienen de bonnen „Algemeen 300" en „K Zeep" streng gescheiden te worden gehouden van de overige bovengenoemde bonnen. Derhalve dienen de bonnen „Alge meen 211", „Algemeen 228", „Alge meen 272", „Algemeen 293", „G Zeep", „H Zeep", „I Zeep", „J Zeep" en „een Rantsoen Zeep" in het tijd vak van 6 tot en met 10 Juli tezamep met een ontvangstbewijs MD 201' A bij de Plaatselijke Distri- butiediensten te worden ingeleverd. Ten einde een veelvoud Van lien bonpen te kunnen bereiken, mogen maximaal negen bonnen „Alge meen 300" worden bijgeplakt. Voorts dienen gedurende boven genoemd tijdvak detaillisten alle bonnen „K Zcèp" cn zooveel moge lijk bonnen„Algemeen 300", met een ander ontvangstbewijs MD201A in te leveren. Eventueele restant bonnen „Algemeen 300", tot. een maximum van negen stuks, dieuen zij tot nader aankondiging zorgvul dig te bewaren. INTREKKING DISPENSATIE KOO PEN, VERKOOPEN EN AFLEVE REN VAN ISOLATIEBAND. De Secretaris-Generaal ,van het Departement van Handel, Nijver heid en Scheepvaart maakt bekend, dat het met ingang van 24 Juni 1912 aan 'fabrikanten, grossiers, agenten en dochterondernemingen van buitcnlandsehe ondernemingen verboden is zonder vergunning iso latieband te verkoopen en af te le veren, terwijl het koopen van iso latieband zonder vergunning ver- bo.den is aan grossiers en installa teurs. Onder isolatieband wordt ver- staa'n: isolatieband bestemd voor electrotechhisclie doeleinden. Aan fabrikanten, grossiers, alsme de aan agenten en dochteronderne mingen. van buitcnlandsehe onder nemingen wordt echter door het Bureau voor de Metalenverwerken- de .Industrie een algemeene ver gunning verleend, krachtens welke zij gerechtigd zijn bovengenoemde artikelen tc verkoopen en af te le veren tegen inlevering door den af nemer van een ltoopvergunning, af gegeven door genoemd Bureau, ge vestigd Riouwstraat 17418G, 's-Gra- venhage. Nadere gegevens omtrent deze regeling zullen per circulaire aan de betrokkenen worden be kend gemaakt. INSCHRIJVINGSPLICHT HANDE LAREN IN VLOERZEIL. De Secretaris-Generaal van het Departement van Handel, Nijver heid en Scheepvaart maakt bekend, dat met ingang van 25 Juni 1942 ook de ondernemingen, die zich als hoofd- of dievenbedrijf'bezighouden piel het. verhandelen van vloerzeil cn viltzeil met uitzondering van detailhandelaren, waaronder mede worden begrepen behangers en stof feerders ressorteeren onder de sectie J.inoleum-Industrie. Op bedoelde ondernemingen (im porteurs en grossiers) komt daar door de plicht te rusten tot inschrij ving bij de sectie I.inoleuni-lndu- strie van liet Rijksbureau voor Ver werkende Industrieën. Riouwstraat 1741SG. 's-Gravcnhagc. Voorts zal het hun, evenals den fabrikanten, uitsluitend met speciale vergun ning toegestaan zijn bovenbedoelde artikelen te verkoopen en af te le- Zooals in de volgende gevallen, welke Woensdag ter tafel kwamen bij den economischen rechter. Een 16-jarige jongen uit Alkmaar heeft de distributiebescheiden van zijn moeder geroofd en deze kost bare papieren aan den man ge bracht. Zoo verkocht hij aan den kuiper H. Bakker te Alkmaar via J. J. Avis van Heiloo een distributieboekje en deze kuiper gebruikte de bonnen voor zijn huishouding. Ilij mocht van geluk spreken, dat hij niet ge- vweten heeft, dat de bonnen feitelijk van diefstal afkomstig waren en kreeg nu slechts f 100 of 20 dagen. De reeds genoemde J. J. Avis had het distributieboekje gekocht van den 16-jarigen knaap en met een kleine winst verkocht aan Bakker. Hij hoorde pas later, dat het boekje gestolen was, en kwam er dus ook nog goedkoop af: f 100 of 20 dagen. De kleermaker B. Bakker uit Alk- maai' had ook al een distributie boekje gekocht, nu regelrecht van den 16-jarige. Ilier luidde het von nis f50 of 10 dagen.' Iets gevoeliger nog werd Th. H. Buil, eveneens kleermaker, in. Alk maar, aan zijn portemonnaie ge voeld! ilij had van denzelfden jeug digen handelaar in distributiebe scheiden een bonboekje en 2 vet kaarten gekocht voor f 18 50. Ook hij wist van een diefstal niets en komt er dus met een boete van f 150 of 30 dagen ook nog goed af. Tenslotte had de bakker G. Putter uit Alkmaar een vetkaar! van den jengen gekocht, doch zoodi'a hij hoorde dat die kaart aan do moedei ontstolen was, had hij ze terugge geven aan die moeder. Dat scheehh hem natuurlijk heel wat, want eisch en vonnis waren dezen keer slechts 175 of 15 dagen. ALS DE ARMOEDE AAN DE DEUR KLOPT. Een geheel anderen kijk op hel verhandelen van distributiebeschei den krijgt men, als een en ander uii armoede geschied. Zoo had mej. A. Evers uit Alkmaar uit armoede haar tèxtïelkaart verkocht voor een tientje. Ze kon de punten toch niet gebruiken en het geld kon ze daar entegen heel best in de huishouding besteden. De rechtbank begreep de situatie en het 'vonnis was zeer mild: f: 15 boete. De kooper echter kwam er heel wat slechter af. Begrijpelijk, want hij kon door geld aan. een dubbel portie komen! Het was de schoen maker J. Geels, te Alkmaar, die thans 100 gulden zal moeten aftik ken of 20 dagen zal moeten brom men- IN DEN CAFETARIA IN DE LANGESTRAAT Er is een aardig cabaretliedje over een cafetaria, waar vón alles en nog wat te krijgen is en waar het o zoo gezeljig te vertoeven is. Ook Alkmaar heeft zijn cafeta ria's en ook daar is van alles te krijgen: ijs in verschillende sma ken, lekkerq*hapjes smakelijke kof fie, enz. En naar het schijnt., moet in een er van zelfs iets gekocht kunnen worden, dat nooit op ,de prijslijst vermeld staat iets, dat naar zwarten handel riekt. Tenmin ste, de Officier en economische .rechter kenden beide deze cafetaria heel goed, waren don naam al ver schillende keeren in de stukken 'te gen gekomen. Maar wij doen alles, om dien handel tegen te gaan, zei de zoon van den eigenaar, N. C. Kamp, die zelf echler lang'niet van vreemde smetten vrij was. Ilij had namelijk en daarvoor stond hij Woensdag terecht 100 K.G. boon en., gekocht. Voor de zaak van zijn vader, zooals hij beweerde, maar deze kon de boonen niet gebruiken en daarom had Nico ze maar opgeborgen in een pakhuis, hecleniaal niet weten de, wat er mee te doen. Van zwar ten handel was volgens hem abso luut geen sprake! Jammer genoeg voor den verdach te geloofde noch Officier, noch eco nomische rechter dat en eerstge noemde meende, dat hjer terstond krachtig moest worden ingegrepen qn dat een vrijheidsstraf zeer op zijn plaats was. Hij vorderde daar om een maand gevangenisstraf met welke eisch de economische rech ter volkomen aécooret ging. En de boonen, gekocht voor f170, werden natuurtijk verbeurd ver klaard. IN PLAATS VAN KAARTEN. Zondag 21 Juni 1942 Geëngageerd: -» JANRY M. STR1JBIS en HENK HOET. Westerweg 314, Scharloo 12. Verloren een Zadeldekje. Te rug te bezorgen bij Dr. van Slooten, St. Maartensbrug. Gevraagd voor direct v. d. en n. een nette Meid-Huishoudster niet ouder dan 25 jaar, liefst P.G., in klein gezin varf 4 per sonen. Geheel zelfstandig kun nende koken en werken. Goede kost en-goede inwoning. Zon der goede getuigschriften on- noodig zich aan te bieden. Geb'r. ten Brinke, Koningsstr. I, Hippolytushoef. Te koop Melkgeit zonder ho rens, bij IJ. Koster, huize „De Koog", Oudkarspel. WxiieAjialo HET KRINGZEVENTAL, Zaterdag a.s. wordt te Woerden het, •Jeugdpolotournooi gehouden, waaraan de meeste kringen van ons land neelnemen. Het Noordhol- landsche zevental is als volgt sa mengesteld: Zwart (Nereus), doel;; v el. Pol (D.A.W.), v. d. Linden (Nereus) en Mariens (Neptunus), achter; Imhulsen (D.A.W), Kalf (Kroosduikers) en Bos (Neptunus), voor. De maximum leeftijd der spelers is 20 jaar; zoodat hier inderdaad de „naaste - toekomst" in het water komt. De „Twentbe" in dienst gesteld 1 Mooie aanwinst voor de N.Z.H.R.M. AMSTERDAM, 25 Juni. Er vaart een klein scheepje door het Noordzee-ICanaal, weinig meer dan een groote witte stip in dezen vaar weg, die reeds zoovele duizenden schepen tusschen zijn oevers voor bij zag glijden, schepen, bijna alle belangrijk gröoter dan dit onaan zienlijke vaartuigje, dat nochtans straks geroepen kan worden, zijn grooten broers" althans den be manningen daarvan, assistentie te verleencn. Het is de jongste aanwinst van de Noord- en Zuid-Hollandsche Reddingmaatschappij, de motorred dingboot „Twenthe", een geschenk van Twentsche industriëelen, die daarmede, hoewel zij verre van de zee wonen blijk hebben gege ven, den goéden zeemansaard van ons valk te bezitten. De boot de 20ste redding boot, voor de N.Z.H.R.M. ge bouwd en de 11e, welke zij ten geschenke ontving is een zusterschip van de door prof. Vossnaok ontworpen „Arthur", zij het ook, dat eenige kleine wijzigingen in het bestek wer den aangebracht. Zij is gebouwd door de N.V. Scheepswerven Nico laas Witsen en Vis te Alk maar. De bemanning van de boot be staat uit drie personen, aan wie zoo noodig, nog twee of drie man (z.g. opstappers) v orden toegevoegd. De Twenthe" is thans naar-IJ- muiden gebracht, waar zij tot ein de Juli zal blijven ter vervanging van de „Neeltje Jacoba", die «moet worden nagezien. Na dien vertrekt iij naar Harlingen, waar zij zal worden gestationneerd, om dienst te doen op de Wadden. Moge zij er in slagen, vele men- schenlevens van den dood in de golven te-red^pn en vele roemvolle bladzijden, toevoegen aan de prach tige annalen der N.Z.H.R.M. Dqze had Kamp gekocht van .T. G. Sinhige te Alkmaar, een fruithan delaar, die bij de politie goed staat aangeschreven. Sinnege had de boonen verkocht uit armoede; geen werk en een groot gezin. Waar viel aan te nemen, dat ver dachte niet weer op het verkeerde pad gaat, was de eisch in dit ge val f 200.— of 4 Odagcn en het von nis zelfs nóg iets milder: f150.of 30 .dagen. ZWAAG, 24 Juni. Veilingsvereen. „Bangert en Om streken". Aardappelen f 10.10, kléine aardappelen f 5, spinazie f 10, slabooncn f 50, snijboonen f 50, peulen f 25, tomaten f 30.40 38, bospeen f 8.80—11, rabarber f 6—7, bindsla «f 7, sla f 1.60—2, bloemkool f 12—15, komkommers ,f 12.80—16, perziken f 16.50—28, selderie f 3, aardbeien f 3240, bl. pruimen f 7290, roode bessen f 56—70, kruisbessen f 14, raap stelen f 7, koolrabi i 2.50—3, as pergés f 75. BR. OP LANGENDIJK, 25 Juni. Aanvoer: 5000 Kg. tomaten IIV t 38, 6000 bos bospeen f 11, 141250 Kg. aardappelen: groote f 9.90, k'NOORDSCHARWOUDE, 25 Juni. Aanvoer: 4500 Kg .rabarber f 6, )o00 Kg. aardappelen: Schotsche muizen f 9.90. kleine f 5. WARMENHUIZEN, 24 Juni. Aanvoer: 2000 Kg. rabarber f 6. K 2167

Dagblad Noord-Holland, Schager editie | 1942 | | pagina 3