De successen van de AS Geldige bonnen voor voedingsmiddelen 9 FACTOREN DRACHT 1941 ten val van Singa- pore, het draaipunt van de Empire in het Oosten, het eerste half jaar van 1942 deed het sterke «n belangrijke steunpunt Tobroek ln handen van de As overgaan, waardoor de geheele strategische positie in het nabije Oosten en de machtsverhoudingen in het Ooste lijk bekken der Middellandsche Zee fundamenteel gewijzigd is. Thans staat de overgave van Sebastópol, 6edert langen tijd de sterkste ves ting der wereld, blijkbaar voor de deur ondanks het hardnekkig, niets en niemand sparend verzet der bolsjewisten. Groote sn< \IL7 ANNRER men de militaire successen der Asmogendhe- den nagaat, vormen die alleen reeds voor 1942, waarvan nu bijna het eerste halfjaar verloopen is, een respectabele lijst. Die begint dan met het schiereiland Kertsj en de groote omsingelingsslag bij Chai^ koff, waar Timosjenko's offensief naar de Oekraine gesmoord werd en de bolsjewisten behalve veel ma-, teriaal en talrijke dooden, meer dan 800.000 gevangenen verloren. Ver volgens werden in de Middelland sche Zee twee Britsche convooien bestemd voor Malta én 1 Tobroek, met zware verliezen uiteengesla- fen, thans is Tobroek aan het ritschEgyptische verdedigings- 6teisel ontrukt en voor Rommel een uiterst belangrijke ravitailleerings- -haven geworden en inmiddels heb ben de Japanners zich in Birma ■vastgenesteld, waar zij nu aan de poort van Indië rammelen! heeft deze derde Aspartner de overstap van Alaska naar Siberië gegren deld, door zich vasten voet te ver schaffen op de Westelijke Aleoeten, hetgeen tevens de mogelijkheid van een aanval op Japan voor ^het ©ogenblik vrijwel onmogelijk maakt en tenslotte hebben de Japanners onder gunstige voorwaarden den concentrischen aanval op Tsjoen- king China ingezet. T\IT zijn dan negen gunstige fac- toren van militair-strategi- schen aard. Hiernaast wordt van Duitsche zijde gewezen op een be paald aantal niet minder indruk wekkende politiek-diplomatieke successen en in het belang der As- mogendheden werkende elemen ten. In- de eerste plaats blijft de ver houding tusschen Turkije en de Sovjet-Unie gespannen, vooral ten gevolge van den aanslag op den Duitschen ambassadeur von Papen, waarbij nu onlangs weder de neu- traliteitsschending door Ameri- kaansche vliegtuigen is gekomen. In Zweden heerscht onrust en ver ontwaardiging over het torpedeeren door een bolsjewistische duikboot van een Zweedsch schip in de Zweedsche territoriale wateren, zoo dat tot escorteeren door oorlogs vaartuigen binnen de 3 mijlzone is besloten. Zwitserland heeft een energiek protest te Washington doen indienen wegens de plannen der Amerikaansche regeering om Zwitsers in de Ver. Staten tot mi litairen dienst te dwingen. Uiter mate belangrijk is de jongste radio rede van Laval, waarin hij Duitsch- lands overwinning verwacht en in Frankrijk's belang ook wenscht. Deze uitspraak van den Franschen regeeringsleider acht men ook hier in bevoegde kringen een beslissend keerpunt in de Fransche politiek, welke thans contïnentaal-Euro- peesch georiënteerd is. Ook de Frah- séhe arbeiders zijn thans opgewekt tot arbeid in Duitschland in het be lang"' van Europa's verdediging te gen het bolsjewisme. Verhouding SpanjeItalië, DE toch reeds hartelijke relaties tusschen Spanje en Italië zijn nog weder verstevigd door het re cente .bezoek van minister Suner aan Rome en in Portugal is T atten- tiesein nog wat hooger gelieschen, nu berichten zijn binnen gekomen over Britsche troepenconcentraties in de buurt van Lorenzo Marquez. Men is in Lissabon het gebeurde met Tirnor nog niet vergeten en evenmin de voortdurende bedrei ging der Azoren door de Ver. Sta ten! De recente onthullingen. Het moet met dit alles voor oogen niet verwonderlijk worden geacht dat de papieren der Asmogendhe- den in het neutrale, althans non belligerente buitenland thans hoog genoteerd staan. Hierbij mag voor al ïiiet worden vergeten, dat de onrust wegens de geheime afspra ken tusschen Eden en Molotoff in het kader van het Sovjet-Engelsche bondgenootschapsverdrag steeds meer om zich heengrijpt.< Immers alleen een Duitsche overwinning kan voor Europa nog het bolsje wistische gevaar afwenden, nu Én- geland ons wèrelddeel 'grootendeels aan Moskou schijnt te hebben uit geleverd voor het geval eener geal lieerde overwinning. Dienaangaande heeft 'n Zweedsch blad onthullingen gedaan over be weerde Engelsche toezeggingen in zake vrije toegang voor de Sovjet- Unie tot de Middellandsche-, de Oost- en de Noordzee, betreffende steunpunten en nog eenige zaken welke vooral ook voor de Polen, de Tsjechen en de altische landen wei nig goeds beloven. A AN Duitsche zijde staat men, gelijk bekend, in het bijzonder argwanend tegenover art. 5 van het verdrag van Londen, betreffende de Westgrenzen, waarmede kennelijk de buitenwereld zand in de oogen gestrooid moet worden, doch ook art. 3 geeft feitelijk onbeperkte vol machten aan Moskou tot bezetting en bolsjewiseering van alle moge lijke landen, zoogenaamd in het be lang van de veiligheid der Sovjet- Unie. Alleen de ongebroken kracht van de Duitsche weermacht zal het bolsjewistische „Mene tekel!", deze waarschuwing voor het geheele Avondland kunnen wegwissen. Tenslotte wordt in dit overzicht nog even gewezen pp de moeilijk heden welke zich voor het Britsche Rijk opstapelen in Indië en in het nabije Oosten, waar de Arabieren wellicht een nieuwe kans zullen zien om zich te bevrijden wanneer het in Syrië en Palestina gesta- tionneerde negende Britsche leger voor de verdediging van Egypte zou worden weggeroepen. Het is immers niet denkbeeldig dat Gene raal WA veil, wiens naam al ge noemd wordt als toekomstige ver dediger van de Nijldelta, hiertoe zou overgaan. De belangrijkste re den voor een depressiestemming in het Britsche kamp is kennelijk de blijkbaar niet te stuiten, langzaam aan catastrophaal wordende tonna- geverliezen tengevolge van het op treden van duikbooten op den At- lantischen Oceaan en onder de Amerikaansche kust. Wat dit be treft zullen ChurGhill en Roosevelt waarlijk stóf genoeg tot praten heb ben gehad. Italiaaasch weermachtsbericht DE OPMARSCH VAN DE AS GAAT VOORT. ROME 26 Juni: In zijn weer- machtbericht no. 759 maakt het Italiaansche opperbevel het volgen de bekend: De troepen van de as dringen den vijand terug en blijven in Oostelijke richting optrekken. CHILEENSCHE SENAAT WEI- GERT BREUK MET AS. LISSABON, 26 Juni (A.N.P.): Naar de Britsche Nieuwsdienst uit Santiago de Chile meldt, fyeeft de Senaat van Chili met slechts twee stemmen der communisten tegen, de politiek der niet-oorlogvoering goedgekeurd en eiken breuk in de betrekkingen met de asmogendhe- den verworpen. De verklaring van de regeering over de internationale positie van Chili werd eveneens goedgekeurd. 251. De twee reizigers keken el kaar even aan. Moesten ze zich dat zoo maar laten zeggen en welgeval len, dat ze geen fijne schurken .zou den zijn? En ik zou niet idoot zijn, hoonde Piet. En ze stonden alle drie met dreigend opgeheven vuisten voor den dikke. Officieele. Landbouwmededeelingen voor dc provincie Noord-Holland MEDEDEELINGEN VAN DEN RIJKS LANDBOUW VOOR LICHTINGSDIENST. FEUILLETON,. Een romantisch verhaal alt de Grieksche bergea door ERNST KLEIN Heel voorzichtig draaide hij zich om naar de zuster. Drommels kwam het hem maar zoo voor, of keek ze werkelijk van onder de half gesloten oogleden op hem neer? Hij richtte zich op... zijn ellebogen eer. weinig op... langzaam, heel lang zaam daalden de lange, zwarte wim pers op de blanke wangen... Dus toch...! ïntusschen zat te Weenen Maurus Fuchs aan zyn schrijftafel en cor rigeerde een uittreksel, waarin de ontvoering van professor Martius werd meegedeeld. Met speciale zorg opgesteld. Reuzenletters. Woorden en regels wijd uit elkaar gedrukt. Als een bom! Over Vitus Thavon geen woord. Deze tweede bom mocht niet springen, alvorens het telegram van „het bekende lid van onze redactie, Vitis Thavon, die het spoor van de roovers reeds ge volgd is", afgedrukt kon worden. De oude Fuchs keek zijn werk nog eens na en was erover tevreden. Toen ging hij "kalm en rustig, in het be wustzijn van zijn plicht vervuld te"' hebben, naar huis om te slapen. Hij zou heel wat minder gerust geweest zijn, indien hij had kunnen vermoeden, dat Vitus zich reeds te midden van hét gevaar bevond, waarvoor hij hem, door een somber voorgevoel gedreven, gewaarschuwd had. Ja, Vitus verkeerde in het groot ste gevaar van zijn leven, terwijl hjj, vermetele plannen smedend, in' den sneltrein tusschen deze twee wonder- schoone Grieksche vrouwen naar Sa- loniki reisde, om professor doctor Martius, den trots der archaeologi- sche wetenschap, uit de handen van de Grieksche bandieten te bevrijden. VIJFDE HOOFDSTUK. Een geheime deur vliegt open. Nisje! Morgenzon, morgenlucht! De vroolqke, bescheiden Peter Miller bleek een zeer bruikbaar reismaar schalk te zijn. Hij zorgde ervoor, dat de dames warm waschwater in den coupé kregen. Hij haalde iemand, die de kleine ruimte schoonmaakte. In dien tusschentijd bracht hij zijn be schermelingen naar het restaurant, waar een, volgens Servische begrip pen zindelijk gedekte ontbijttafel ge reed stond met dampende koffie, In verband met de bemoeiingen, welke de Rijkslandbouwvoorlich- tingsdienst heeft gekregen bij de uitvoering van verschillende maat regelen in den Landbouw, is het noodzakelijk gebleken ten behoeve van de 1 andgebruikers in het ambts gebied Noordholland meerdere zit dagen in te voeren. Buiten de gebruikelijke -zitdagen n.1, te Alkmaar op Vrijdag en Za terdag van 11—12 uur: te Sohagen in Café de Beurs vaü 10.30—12 uur en te Amsterdam in Café De Pool, Damrak van 13.3016 uur zullen de assistenten met ingang van Maandag 29 Juli a,s. de volgende tda^en houden. District Texel: omvattende het ge heele eiland Texel. Assistent C. van Groningen, Suikerweg 6b, Den Burg. Zitdag: elke Maandag van 1113 uur in „Hotel de Lindeboom" te Den Burg. Districtl: omvattende de gemeen ten Anna Paulowna, Callantsoog, Den Helder, Wieringen, Wieringer- waard en Zijne. Assistent J. Wijkèr, Ruigeweg F 41, Schagerbrug. Zit dagen "elke Woensdag van 1012 uur in „Café Pronk" te 't Zand El ke Donderdag van 10—12 uur in „Hotel de Haan" te Hippolytushoef. District n: omvattende de ge meenten A'bbekerk, Hoogwoud, Me-} demblik, Midwoud, Opmeer, Opper does, Spanbroek, Sijbecarspel, Twisk en Wognum. Assistent J.. J. Polter, Hoeve' Postgalei, Sijbecarspel. Zit dag: elke Woensdag van 10—12 uur in het Gemeentehuis te Sijbecarspel. District IH: omvattende de ge meenten Andijk, Bovenkarspel, Blokker, Enkhuizen, Grootebroek, Hooglcarspel, Hoorn, Nibbixwoud, Schellirjkhout, Urk, -Venhuizen, Wervershoof, Westwoud, Wijdenes en Zwaag. Assistent C. J. Bruin, Den Hout D 31, Hoogkarspel. Zit dag: elke Zaterdag van 10—12 uur in Café „Sopar" te Hoorn. District IV: omvattende de ge meenten Avenihorn, Beets, Berkhout Heerhugo waard, Hensbroek, Ob- dam, Otërleek, Oudendijk, Scher- merhorn, Ursem, Zuid- en Noord- S.chermer. Assistent S. van Eeten, Dorpsstraat A 85, Schermerhora. Zitdagent elke Zaterdag- van 10 12 uur aan huis; elke Vrijdag van 10—12 uur in Café J. Kok te Rusten burg. District V: omvattende de ge meenten Beemster, Graft, Kwadijk, Middelie, Oosthuizen, De Rijp en Warder. Assistent S. W. Meurs, Leeghwaterstraat 69, Midden-Beem- ster. Zitdagen: elke Dinsdag van 1012 uur in „Hotel de Doele" te Purmerend; elke Vrijdag van 19—^21 uur in „Café J. Beunder" te Mid- deh-Beemster. District VI: omvattende de ge meenten Amsterdam, Broek in Wa terland, Edam, Ilpendam, Katwou- ae, Landsmeer, Marken, Monniken dam, Oostzaan en Purmerend. As sistent tijdelijk waargenomen door den assistent van District V. Zit dag: elke Dinsdag van 10—12 uur in „Hotel de Doele" te Purmerend. District VU: omvattende de ge meenten Aalsmeer, Haarlemmer meer, Nieuwer-Arastel, Uithoorn. Assistent D. C. Geense, Hornweg 24a, Aalsmeer. Zitdag: elke Woens dag van 10—12 uur in „Café J. D. Werkhoven" te Amstelveen. District VUI: omvattende de ge meenten Assendelft, Beverwijk, Castricum, Heemskerk, Jisp, Koog a. d. Zaan, Krommenie, Uitgeest, Westzaan, Wormer, Wormerveer, Wijde Wormer, Zaandam en Zaan dijk. Assistent Jb. J. Zwemmer, Dorpsstraat 834, Assendelft. Zitdag: elke Woensdag van 10—12 uur in „Café Assumburg" te Assendelft. District Villa: omvattende de ge meenten Bennebroek, Heemstede, Zandvoort. Bloemendaal, Haarlem, Haarlemmerjiede en Spaarnwoude en Velsen Assistent O. A. Broeke- ma, Glipperweg 112, Heemstede. Zitdag: elke Maandag van 1012 uur in Restaurant Munniks^ Groote Markt 10, Haarlem. District IX: omvattende de ge-' meenten Akersloot, Alkmaar, Ber gen, Egmond-Binnen, Egmond. aan Zee, Koedijk,. Limmen, Oudorp, St. Pancras en Schoorl. Assistent A. P. Couwenhoven, Westerweg C 174, Heiloo. Zitdag: elke Woensdag' van 10—12 aan huis. District X: omvattende de ge meenten Barsingerhorn, Langedijk, Harenkarspel, St. Maarten, Nieuwe Niedorp, Oude Niedorp, Schagen, Warmenhuizeji en Winkel. Assis tent G. Gootjes, TjaÜéwai K '37; Schagen. Zitdag: elke Donderdag van 10—12 uur in „Hotel Igesz" te Schagen. DE PRODUCTIECOMMISSA RIS VOOR NOORD HOLLAND. Officieele mededeelingen NEDERLANDSCHE VLS-SCHERIJ- CENTRALE. De Nederlandsche Visscherijcen- trale maakt bekend, dat haar kan toorgebouw, gevestigd 2de Adelheid- straat 300 te VGravenhage, met in gang van 2 Juli a.s. weer telefo nisch is te bereiken onder nummer 720080. De telefoonnummers van de Af- deeling Garnalen en de Afdeeling Distributie en Vischvervoer blijven voorlpopig nog ongewijzigd. DE VERPLICHTE RUNDVEE LEVERING 1942. Bij de vaststelling van den aan slag 1942 voor de verplichte rund veelevering 1942 werd. behalve een aantal kilogrammen, dat verplicht moest worden geleverd, tevens aan gegeven een\ minimum aantal .run deren tenminste éénmaal gekalfd, dat hierbij moest worden geleverd. Deze maatregel had ten doel om te voorkomen, dat in de samenstel ling van den veestapel te groote verschuivingen zouden optreden. wittebrood, goudgele boter en prach tige vruchten. Het was dan ook heel natuurlijk, dat de vrooljjke semming van den vorigen avond dien morgen voort duurde. Vitus gaf het op, zich het hoofd te breken over de vraag, wie van de zusters het bekoorlijkste was Hij vond h^ar beiden van uur tot uur verrukkelijker en hij was bereid, voor ieder "an haar de dolste dwaasheden te begaan. Hoe doller, ho„ beter. 'beftsche! Scherpe controle, scherper dan ge woonlijk. Een hooggeplaatst officier keek zelf de passen door en richtte tot de eigenaren met Oostersche be minnelijkheid de meest inquisitieve vragen. Met den heer Peter Miller van de firma Anton Miller Zoon was hij snel klaar; daarentegen had den Bulgaren, Serven Grieken zich aan een zeer grondig kruisverhoor te onderwerpen, voor zij hun passen terugkregen. Ook de dames Xymatis werden nauwkeurig ondervraagd. Irene, als"" oud* antwoordde voor haar beiden, glimlachend, gelaten, en van haar zwarte oogen een rijke lijk gebruik makend, zooals Vitus misprijzend constateerde. Elena stond erbij met opeengeperste lippen en een kleine rimpel tusschen de fijne venkbrauwen. Eindelijk mochten zij passeeren. Met 'een beleefde buiging liet de Turk haar gaan en yitus snelde toe, om het tweetal naar de coupé te geleiden. Wat is er toch opeens aan de hand?'vroeg hjj op den meest arge- loozen toon van de wereld. De Tur ken waren anders nooit zoo streng. Elena wierp hem een blik toe, die hem verbaasde. Die blik was spottend en scheen te willen zeggen doe toch niet zulke malle vragen! Houd je toch niet van den domme! Irene lachte" en begon ijverig te zoeken naar eer. doos pralines. De heeren Turken zgn een beetje zenuwachtig geworden, zeide zij, te.wijl zij een der eindelijk gevonden bonbons in haar kleinen mond stopte. Vol gloeiende haat had het' jonge meisje deze woorden geuit. Haar zwarte oogen "lamderi en zg balde de kleine vuisten. Vitus geloofd^ zijn ooren en oogen niet het was als de deur van een heel geheim kamertje, die plotseling openvloog...! "rene greep haar zuster bij den arm en trok haar naast zich op de bank. In het Grieksch voegde zij haar halfluid „jen paar woorden toe. Peter Miller verstond geen Grieksch, doch Vitus' Thavon dés te beter. Wordt vervolgd. ELK DER VOLGENDE BONNEN GEEFT REUHT OP T KOOPEN VAN 28 Juni Lm. 4 Juk 1942 33 A brood 33B brood 33 beschuit 33A vleesch 33B vleesch 41,42 tabak 09 cigaretten 33 A aardap. 4 rants. brood of K rants. gebak 1 rants. beschuit, brood of gebak 1 rants. vleesch of Vi rants. 1 vl.wareu 1 rants. tabak 1 rants. cigaretten kg. aardappelen 14 Jnni Lm. 11 Juli 1942. 327 algem. 1 Kg suiker 328 algem. 250 gr. Koffiesurrogaat 329 al ge m. 500 gram jam 317 t.m. 320 1 rants bloem, brood algem. of gebak 4-25, 4-26 res. 250 gr. rijst 330 algem. 250 gr. peulvruchten 331 algem. 250 gr. gort 332 algem. 100 gr. vermic./maizena 322 t.rn. 326 algem 100 gram kaas 31A t.m. 34A melk 3Y> liter melk 31B t.m. 34B melk |l%. liter melk 31 versnap. llOO^gr. chocolade 32,34 versn. 100 gr. suikerwerk 33 versnap. r.00 gr. choc./suikerw. 25 Juni Lm. 4 Juli 1*402 in tijdvak van.10 dagen 32 boter iHrant. boter 1 1 1 rants. 32 vet rants. boter/marg./vet 1^ wl 1 rants. Bijzondere rantsoenen 14 Juni ton. 11 Jali 1942. 333,334 algem. 1250 gr. peulvruchten .500 500 500 500 gram 20 Jnni Lm. 11 Jali 321 algem. 250 gr. gort 250 250 250 250 gram 28 Jnni tjn. 4 Juli 1942 R3 tabak 12 rants. cigaretten - - 2* rants. Beschikbaar per persoon 0 t/ni 4 t/m|14t/m| vol- I een-. 3 jaar 13 iaar 20 jaar wass. heid :n tijdvak van één week 5 18 22 18 rants. 4 rants. l'/4 2'/, 2'/, 2'/, rants. 1* ranst. •- 2** rants. 7« l'/l 2'/« l'/i kg in tijdvak van vier weken 1 I 1 1 kg 250 250 250 250 gram 500 500 500 500 gram 4 4 4 4 rants. 500 ptam 250 250 250 250 gram 250 250 250 250 gram 100 100 100 100 gram 500 500 500 500 gram 28 14 liter 7 7 liter 100 1C0 100 100 gram 200 200 200 200 gram 100 100 100 100 gram DIVERSE ARTIKELEN. Tijdvak 01 petroleum 01 t/m 05 B.V. brandst 01 K.F. brandst, 300 algemeen K zeep K toiletzeep U textiel (mann.) 2 L. pretroleum 1' eenh. brandst 1 eenh. brandst (geen anthr.) 1 rants. zeep 1 rants. zeep 75 gr. toiletz. 80 50 gr scheerzeep 14 Juni 1942 11 Mei 1942 1 Mei 1942 1 Juni 1942 1 Juni 1942 1 Juni 1942 1 Mei 1942 22 Aug, 1942 31 Dec. 1942 30 Apr. 1943 30 Juni 1942 30 Junf 1942 30 Juni 1942 31 Aug. 1942 OPMERKINGEN. Niet meer geldig: Na Zaterdag 27 Juni: 32 Brood, Beschuit, Vleesch; 38, 39, R2 Tabak; R2 Cigaretten. Verlengd: t.m. Dinsdag 30 Juni: 211, 228, 272, 293 Algemeen (Zeep); G, H, I, J Zeep, Toiletzeep;-t.m. Zaterdag 4 Juli 32A aardappelen. Mann. personen van 18 jaar en ouder. Vrouw, personen van 25 jaar en ouder. Mede in verband met de vetposi- tie is echter besloten om het mini mum aantal te leveren koeien te doen vervallen, zoodat thans de veehouderij vrij is om zijn aanslag te voldoen door levering van d i e runderen, die hij daartoe het meest geschikt acht. Hierdoor wordt hem dus de gelegenheid geboden zijn leveringsplicht te vervullen door levering uitsluitend in den vorm van jongvee. TOEWIJZINGEN VOOR PEUL VRUCHTEN EN HAVERMOUT. De Secretaris-Generaal van het Departement van Landbouw en Vis- scherij maakt bekend, dat dé Plaat selijke Distributiediensten bij inle vering van den ter verkrijging van peulvruchten aangewezen bon „Al gemeen 330" gedurende het tijdvak van 29 Juni tot en met 3 Juli a.s. voor 'n vierde gedeelte van 't aantal ingeleverde rantsoenen toewijzingen voor havermout zullen uitreiken en voor drie vierde gedeelte toewijzin gen voor peulvruchten. De eveneens ter verkrijging van peulvruchten aangewezen bonnen 333 en 334 Algemeen dienen tot na der aankondiging door den hande laar zorgvuldig bewaard te worden. GORTTOEWIJZINGEN. De Secretaris-Generaal van het Departement van Landbouw en Visscherij maakt bekend, dat de Plaatselijke Distributiediensten aan instellingen, welke bij het Centraal Distributiekantoor zijn ingeschre ven onder de codenummers 8.000 tot 8.100, op nader t§ bepalen tijd stippen toewijzingen voor gort zul len verstrekken voor een aantal rantsoenen, dat een vierde gedeelte bedraagt van het aantal rantsoenen aardappelen, dat aan deze instel lingen voor de maand Juni is toe gewezen. Instellingen, welke op de ze basis voor minder dan 4 rantsoe nen gort in aanmerking zouden ko men. zullen evenwel geen toewij- wijzingen ontvangen. RADIOPROGRAMMA ZONDAG 28 JUNI. Hilversum 1. 415,5 m. 8.00 Gramofoonmuziek. 8.15 De zin van het boer zijn. 8.30 Gramo'oonmuzlek. 8.00 B.N.O.: Nieuwsberichten. 9.15 Gramofoonmuziek. 10.20 Zondagmorgen zonder zorgen. 11.30 De atem der S S. 11.45 Neérlands «tem van het Ooat- frpnt. 12.00 B.N.O.-, Nieuwsberichten en popu lair actueel praatje. 12.15 Muslca Dlvlna. 12.40 Uit BerlijnHet Duitsche Volksconcert. 14.00 Nederlandsche schrijvers spreken over eigen werk. 14.20 Gramofoonmuziek. 14.30 Om roeporkest en gramofoonmuziek. 15.30 Voor dracht. 15.45 Amusementsorkest, solist, plano- spel en gramofoonmuziek. 17.00 Luisterspel: „Rlchraodls". 17.30 Gramofoonmuziek. 17.45 B.N.OSportuitslagen en Oostlandpraatje. 18.00 Otto Hendriks en zijn orkest. 18.45 B.N.O.Nieuwsberichten. 19.05 Sport van den dag. 19.30 Theo Uden M&sman en zijn dans- orkest. 20.00 Drie kwartier om en b|j het kind. 20.45 Gramofoonmuziek. èl.00 Melodlsten en Klaver Drie. 21.45 B.N.O.: Nieuwsberichten. 22.00 Gramofoonmuziek. Vanaf 22.15 Alleen voor de Radio-Centrales die over een lijnver binding met de Studio beschikken. 22.15—24.00 Gramofoonmuziek. Hilversum II. 8^1,5 m. 8.00 Orgelconcert (opn.). 8.30 Gramofoon muziek. 9.00 B.N.O.: Nieuwsberichten. 9.15 Voor de Jeugd. 9.45 Gramofoonmuziek. 10.00 Voor den kerkgang klinkt de lofzang (opn.). 10.30 Studiedienst. 11.45 Psalmen en geestelijke liederen (opn 12.00 B.N.O.: Nieuwsberichten en populair actueel praatje. 12.15 Gevraagde platen. 12.45 Ben soldaat spreekt tot de jeugd. 13.00 Gramofoonmuziek. 13.05 Nederlandsch Verbond voor Sibbekunde. Wie en wat waren onzo voorouders. 13.20 Gramofoonmuziek. 13.30 „Uit een Spaansch stadje", muzikaal programma. 14.00 Gramofoonmuziek. 14.30 Om- roep-Symphonie-orkest en solist. 16.00" Op den steiger, door Prof. Dr. T. Goedewaagen. 16.15 Viool, plano en gramofoonmuziek. 16.45 Zang met pianobegeleiding. 17.00 Bertus van Dlnte- ren en zijn orkest en gramofoonmuziek. 18.00 Reportage. 18.30 Zang, hobo, harp en gramo foonmuziek. 19.30 B.N.O.: Nieuwsberichten. 1940 B.N.O.: Militair weekoverzicht. 19.50 Spiegel van deii dag. 20.00 B.N.Cf.: Engelsche uitzending: Dutch News Reel (Voor de Radlo- Oentrales: Gramofoonmuziek). 20.15 Opera „Richmodls von Aducht" met Inleiding en In terview met den componist. 21.30 Oramofoon- muziek. 21.45 B.N.O.: Nieuwsberichten. 22.00 B.N.O.: Militair overzicht 22.10 Avondwijding. 23.15—24.00 Zie Hilversum L MAANDAG 29 JUNI. Hilversum L 415,6 m. 6.45 Gramofoonmuziek. 6.50 Ochtendgym nastiek. 7.00 B.N.O.Nieuwsberichten. 7.15 Gramofoonmuziek. 7,45 Ochtendgymnastiek. 7.55 Gramofoonmuziek. 8.00 B.N.O.: Nieuwsbe richten. 8.15 Gramofoonmuziek. 9.15 Voor de hulsvrouw. 9.30 Gramofoonmuziek. 11.00 Voor de kleuters. 11J0 Ensemble Rentmeester. 12.00 Zang met pianobegeleiding en gramofoonmu ziek. 12.40 Almanak. 12.45 B.N.O.: Nieuws-, zakelijke berichten. 13.00 Gramofoonmuziek. 13.25 Viool, cello en plano. 14.00 Otto Hendriks en zijn orkest en orgelspel. 15.00 Voor de vrouw. 15.45 Beiaardspel. 16.00 Bijbellezing, 16.20 Cello met pianobegeleiding. 16.45 Boek bespreking. 17.15 B.N.O.Nieuws-, zakelijke- en beursberichten. 17.30 Ernst van 't Hoff en zijn orkest. 18.00 Cyclus: „Arbeidsdienst". De zin van den arbeid. 18.15 Ernst van 't Hoff en zijn orkest. 18.45 B.N.O.: Nieuwsberichten. 18.55 B.N.O.: Internationaal zakelijk praatje. 19.05 Liedje van verlangen. 19.15 Utrechtsch Stedelijk Orchest. 20.15 De Opera ln het Derde Rijk, causerie. 20.30 Utrechtsch 8tedelijk Or chest en rollst. 21.30 Oramofoonmuzlek. 21.45 B.N.O.: Nieuwsberichten. 22.00 Gramofoonmu ziek. Vanaf 22,15 Alleen voor de Radio-Oen trales die over een lijnverbinding met de studio beschikken. 22.1524.00 Gramofoonmuziek, Hilversum II. 301,3 m. 6.458.15 Zie Hilversum X. 8.16 Omroepor kest, gemengd koor en solisten (opn.). 9.15 Gramofoonmuziek. 10.00 Morg'enwijdlng. 10.15 Gramofoonmuziek. 10.40 Aan de bron. 10.50 Planovoordracht en gramofoonmuziek. 11.30 Reportafee. 11.40 Klarinet en fagot. 12.00 Ber tus van Dlnteren en zijn orkest. 12.45 B.N.O.: Nleuwa- en zakelijke berichten. 13.00 Actueel nieuws voor boer en tuinder. 13.15 Melodlsten en soliste. 14,00 Fluit, hobo en clavecimbel. 14.30 Oramofoonmuzlek. 15.45 Lulsterflits „De romance van een reclamechef". 16.00 Om tn om programma. 17.lö' B.N.O.: Nieuws-, zake lijke- en beursberichten. 17.30 Zang met plano begeleiding. Ca. 17.55 Gramofoonmuziek. 18.30 Het -Jodenvraagstuk. 18.45 Gramofoonmuziek. 19.00 Orgelconcert. 19.30 B.N.O.: Nieuwsbe richten. 19.40 B.N.O.: Ffiesch praatje over actueele vragen. 1950 Spiegel van den dag. 20.00 Amusementsorkest. 20.45 Gramofoonmu ziek. 21.00 Politiek weekpraatje. 21.15 Orkest Malando en 'aolUt. 21.45 B.N.O.: Nieuwsberich ten. 22.00 B.N.O.: Politiek praatje. 22.10 Avond- wljdlng. 22.15—34.00 Zie Hilversum I. Hoofdredacteur A. R. Jonker ;afw.). Pl.verv van den hoofd- red., buifenl. en 'stadsnieuws Den Helder A C. van Kampen, Binnenland, alg. report, en streeknieuws A. Eriks.

Dagblad Noord-Holland, Schager editie | 1942 | | pagina 2