Koningin'en Regiering uMonsecco VAn HouTen's Aititeiiek Zondagsblad Neem 'n "AKKER TJE rnnrs vu HülTIXA RADIOPROGRAMMA naar Amerika In een artikel onder bovenstaand opschrift schreef het Alg. Handels blad Zaterdag j.1.: Sinds eénigcn tijd zijn in diverse buitenlandsche bladen geruchten in omloop over een vertrek der voormalige Koningin Willielmina naar Canada. Deze zijn thans offi cieel bevestigd in dien zin, dat de voormalige Koningin inderdaad in Ottowa aangekomen is en daar bij haar dochter intrek genomen heeft. Het zou in haar voornemen liggen, vervolgens naar Washington te rei zen om Roosevelt een bezoek te brengen. Thans wordt officieel uit Londen ge/meld, dat ook een deel der Ne derlandsche emigjrantenregeering de wijk naar Amerika heeft geno- Het eerst jyerd dit heriaht verbreid vanuit Cura<;ao, waar het een niet geringe verbazing, veront rusting en tenslotte verbittering gewekt, heeft. Re'eds het feit, dat de voormalige Koningin en leden van haar laat ste regeering in het moederland wèl tot een verblijf in Londen een tqevlucht namen en er niet de voorkeur aan gegeven hadden, zich naar een der overzeesche ge bieden te begeven, ontlokte destijds aan de West-Indische.pers wreve lige commentaren. Tusschen bittere opimerkLngen lieten diverse West-Indische bla den destijds evenwel 'toch nog in hun commentaren de hoop door schemeren, dat indien misschien een directe.overkomst uit bijzonde re politieke overwegingen niet mogelijk was, zulk een komst dan toch zeker op een later tijdstip kon worden tegemoet gezien. Toen daarop Amerikaansche en Engel- sche troepen en hun officieren het commando van de aldaar gestati- onneerde Nederlandsche troepen- onderdeelcn overhamen, maakte deze laatste hoop voor een niet geringe verbijstering plaats. De jongste berichten over het uitwijken der voormalige koningin naar Canada en het overbrengen van een deel der emigrantenregec- ring naar Amerika, heeft nog in veel sterker mate opzien gewekt. De teleurstelling en ontgooche ling hebben eqn dieptepunt bereikt. Zoowel in Curacao als in Neder landsche handelskringen in Lon den ziel* men in deze vlucht een hernieuwde „zetelverplaatsing" een directe*aanwijzing, dat bij het jong ste Engelsch-Sowjet-Rossische ver drag ook ten aanzien van den toe- koinstigen status van het moeder land vergaande afspraken gemaakt is gearomatiseerd citroen. zuurpoeder. Elk canon. netje bevat een hoeveel heid, welke in geur én smaak overeenkomt met het sap van 20 citroenen en kost 50 ets. Neemt U 'n cartonnetje Limonsecco in gebruik. U zult er genot en plezier van hebben. zijn. Men neemt aan, dat dat ver drag tevens inhoudt, dat Sowjet- Rusland bij een overwinning der Geallieerden naast volledige vrije hand in Oost-, Noord- en Midden- en Zuid-Oost-Europa een gelijke zeggenschap in Nec&rland zal krij gen. Wat men .onder zulk een zeg genschap verstaat, blijkt duidelijk uit de veelzeggende commentaren, die men daarover onder verwij zing naar het Sowjetoptreden in Iran en de Baltisclie staten ten beste geeft. Dat de Nederlandsche emigran- tenregeering derhalve zijn zetel naar Amerika verplaatst, zoo con stateert men'voorts niet zonder bit terheid, zou in zooverre juist zijn, pmdat de Nederlandsche bezittin gen in het Westelijke halfrond de eenig overgebleven gebieden zijn, waarover zich deze emigranten re geering nog zorgen kan maken. Zon der twijfel is N.ew York de juiste plaats, van waaruit men die zor gen het best overzien kan. In hoe verre echter ook een „zetel" in New York pog nut heeft, wordt hierbij ten slotte, opgemerkt, kan afgeleid worden uit in den jongsten tijd uitgevaardigde Amerikaansche militaire bevelen, die reeds thans allerwegen in de West-Indische ge bieden doorslaggevend zijn. Hitier Jugend en jeugd storm bekampen elkaar 't Afgeloopen weekeinde is het „HaarlénT'-tcrrein in Haarlem Nrd. het middelpunt geweest van een sportieven kamp tusschen de Hitier Jugend en de Nat Jeugdstorm. De ze wedstrijden, die een onderdeel vormden van de Reichs-Sportwett- kampf werden tevens doör de deel neming der Nationale Jeugds'torm, de Nat. Socialistische kampioen schappen van Noord Holland- De Zaterdagmiddagwed strijden. Een bonte mengeling van gezon de Nederlandsche en Duitsche Na tionaal Socialistische jeugd stond Zaterdagmiddag om 4 uur_opgesteld •voor de tribune van het Haarlem terrein om een kort openingswoord van den Bannführer Eggerih aan te hooren. Wij staan hier, aldus spr., als vertegenwoordigers van een nieuwen tijd1. Moge dit symbool zijn' voor de toekomst. Een nieuwe toekomst onder Adolf Hitier. Spr uitte er zijn vreugde over, dat ook de Nationale Jeugdstorm aan de i wedstrijden deelneemt en wijst J voorts op de beschikbaar gestelde wisselprijzen, die zeker de moeite waard zijn, om voor gestreden te worden. Qiimiddellijk daarna werd een aanvang gemaakt met het uitge breide programma. In hoofdzaak golden het dezen eersten middag voorwedstrijden in veY- ,en hoog springen, slingerbal en hard- loopen. Een keurige organisatie zorgde voor een vlot verloop van den strijd. Des avonds werden in Stoops bad zwemwedstrijden gehouden en hoéwei geen record werd behaald, kreeg men ook hier levendige en vaak spannende wedstrijden te zien. Opmarsoh naar hei Oosten voortgezet ROME, 29 Juni. Het hoofd kwartier van de Italiaansche weer macht maakt het volgende bekend: Mersa Matroe is hedenochtend veroverd. Nadat het verzet der vijandelijke pantserstrijdkrachten ten Zuidoosten van Mersa Matroe gebroken was, zetten de gepantser de en gemotoriseerde eenheden van de as haar opmarsoh naar het Oos ten voort. In het verloop der ver bitterde gevechten van gisteren en van*de bezetting van de vesting, werden ruim 6000 gevangenen ge maakt. 36 pantserwagens en een groot aantal kanonnen en automo bielen werden vernield of buitge maakt. De luchtmacht heeft een levendig aandeel gehad in de operaties te land. Concentaties materiaal en automobielen werden gebombar deerd en met de boordwapens be schoten. In de haven van Mersa Matroe werden twee schepen getrof fen en een daarvan in brand ge schoten'. Zeventien Engelsche vheg tuigen werden in luchtgevechten neergeschoten. Italiaansche en Duit sche vliegtuigen deden aanvallen op de steunpunten van Luca en Mi- cabba. opgeheven Wfj vestigen er de aandacht 1 1 van de lezers van het Zondags- I blad op, dat Zaterdag j.L het I laatste nummer van dit week- blad verschenen is in verband met de opheffing daarvan. Het verdere den strijd. verloop van Reeds vroeg in den morgen wer den Zondags de wedstrijden voort gezet met vèr- en hoogspringen, hardloopen, slingerbal, - speerwer pen, kogelstooten. De handbalwed strijden, die ook al gedurende den Zaterdagmiddag op het E.D.O.-t,er- rein gespeeld waren, naderden Zondagmorgen hun eindstrijd en na een feilen kamp tussohen de N. J.S. en de H.J. A'dam- wisten de laatste er in te slagen met een 4r—3 overwinning den prijs van den Beauftragte te bemachtigen. 's Middags om twee uur werd aangetreden voor de diverse fina les en nu bevolkte een talrijk publiek de tribunes. Keurig opge steld,- met vooraan de deelnemers, daarachter de overige kameraden, meldde de Bannführer de H.J. en de N.J.S.. om ook nu weer met een enkel woord de eindwedstrij- den in te leiden. Een demonstratie van de B.D.M. opende het middagprogramma en hiermee zorgden de Duitsche meis- verdwijnt als sneeuw voor de zon, na 't gebruik van een AKKERTJE. Geen sche le hoofdpijn migraine) meer met AKKERTJES in huis. De Nederlandsche Pijnstiller LA AT UW ETENSWAREN niet bederven doop DE WARMTE EN DOOR DE VLIEGEN'. PolyBoon-Seyn>-P«* Holland i jes voor een aardige afwisseling. In vlot tempo werden de diverse athletieknummers afgewerkt, waarbij vooral de finales hardloo pen vele malen spa,nning brachten. Een viertal estafettenummers vormde de laatste nummers van het ook nu weer vlot afgewerkte programma. De dag werd besloten met een Siegesehrung, waarbij behalve de a^jithonderd leden v. d. Hitier Ju gend ook duizfend leden van don Nationalen Jeugdstorm waren op gesteld. Aan de wedstrijden was deelgenomen door de Jungmadel tien tot veertien jaar Jungvolk zelfde leeftijd B.D.M. veer tien töt een en twintig jaar en de Hitier Jugend Veertien tot achttien jaar. Banführer Eggert reikte de, prij zen uit, waarbij cle beschikbaar ge stelde wisselbeker van den. Com missaris der provincie Noord-Hol land, gewonnen werd door mej. Van Meursi N.J.S., die de beste individueele prestatie had verricht. Tot slot richtte de Gau-Amtslei- ter Unger, de Beauftragte van den Rïjkscomnnssaris in de provincie Noord-Holland zich in een entliou- Officieele mededeeliogen DISTRIBUTIE VAN GORT EN GEMENGD MEEL. De Secretaris-Generaal van het Departement van Landbouw en Visscherij maakt bekend, dat gedu rende het tijdvak van 12 Juïi tot en met 8 Augustus,a.s. in plaats van één bon voor 230 gram gort, één bon voor 123. gram gort e.d. zal worden aangewezen, benevens één bon uit sluitend voor 125 gram gemengd meel. INNAME GRAUWE ERWTEN EN PLATTE VALE ERWTEN VARIË TEIT „LANGSTROO" OOGST J942. De Provinciale Inkoop Centrale van Akkerbouwproducten voor Noord-Holland te Alkmaar maakt bekend, dat, met het oog op het dikwijls moeilijk te onderscheiden verschil tusschen de diverse varië teiten, is bepaald, dat, indien een teler .aanspraak meent te kunnen maken op den richtprijs, oogst 1942, welke werd vastgesteld voor: Grauwe Erwten Witbloei, langstroo op f27.per 100 kg. Platte Vale Capucijners, langstroo, op f27,— per 1QQ kg., bij de aanbieding van het monster der partij voor de classificatie, een verklaring in het bezit der P.I.C.A. moet zijn, inhoudende, dat door den teler inderdaad de langstroo kwaliteit verbouwd werd. In verband hiermede wordt be langhebbenden in overweging gege ven, onmiddellijk, doch in ieder ge val voor 8 Juli a.s. een verzoek tot de P.I.C.A. te richten om het te vel de staande gewas te doen controlee ren. Dit verzoek dient gericht te zijn aan: Provinciale Inkoop-Cen trale van'' Akkerbouwproducten f voor Noord-Holland, Afd. Graan- inname, Landbouwhuis, Alkmaar. Na ontvangst van dit verzoek zal j het gewas te velde worden gecon troleerd en een verklaring worden opgemaakt. Verzoeken, welke na 8 Juli a.s. worden ontvangen zullen zeer be slist niet in behandeling worden genomen. HOOI-INLEVERING OOGST 1942. De Onderbedrijfsorganisatie voor Hooi, Stroo en Ruwvoeder maakt bekend, dat binnenkort afkondiging van een verordening tegemoet ge zien kari worden, waarbij aan alle gebruikers van grasland de ver plichting tot het ter beschikking houden en inleveren van een nader te bepalen hoeveelheid hooi - per h.a. grasland wordt opgelegd. Hier bij dienen gebruikers van grasland, die nog niet de volledige hoeveel heid hooi van oogst 1941. welke op hun P.I.C.A.-aanslagbiijet vermeld stond, hebben geleverd met de mo gelijkheid rekening houden, dat de door hen in te leveren hoeveelheid dienovereenkomstig zal worden verhoogd, terwijl voor diegenen, die meer hooi van den vorigen oogst in leverden dan hun aanslag bedroeg, dit meer geleverde hooi zoo moge lijk geheel of ten deele in minde ring zal worden gebracht bij de vaststelling van de door hen in te leveren hoeveelheid van oogst 19^2. Iedere gebruiker van grasland zal verplicht worden om er voor zorg te dragen, dat hij ook' daadwerkelijk aan bovengenoemde inleverings plicht zal kunnen voldoen. Wie aan "deze inleveringsplicht op het daar- siaste rede tot de jéugd van bei de Germaansche landen, clie zich in een sportieven strijd hun krach ten hadden* gemeten. Een spontaan driewerf „Sieg Heil" beantwoordde deze rede, waarna, onder het brengen van den Nationaal Socialistischen groet, staande de strijdliederen van beide landen werden gezongen. 252. Het werd een formeel klop partijtje, want de dikke meneer kreeg hulp van andere medespelers en toen ze eindelijk gelievend van den grond opkrabbelden, de een met gescheurde jas en gedeukt# hoed, de ander met geen hemd rrteer aan zijn lijf en Piet met een krom me sabel en een steek waar zijn hoofd doorheen staktoen voor nog nader vast te stellen tijd stip niet zal kunnen of willen "vol doen, stelt zich daardoor bloot aan een heffing van f0,40 pen kg. te weinig ingeleverd hooi. terwijl hem daarnaast nog de inlevering van een nader vast te stellen hoe veelheid gedroogd gras, grasmeel, kuilvoeder of ander ruwvoeder zal kunnen worden opgelegd. Slechts bedrijven, waartoe minder dan 1 h.a. grasland behoort, zullen van bovengenoemde verplichting tot in levering vrijgesteld worden. In uitzonderingsgevallen zal voorts de Provinciale Voecjsejcom- missaris kunnen toestaan, dat deze. verplichting door een anderen gras landgebruiker wordt overgenomen, mits deze overname niet geschiedt door een gebruiker van grasland, die gewoonlij^ hooi aan den handel levert. Bovendien ligt het in de be doeling alle gebruikers van gras land 4.e verplichten tot inlevering van al het hoói, dat bestemd is voor verkoop (zgn. handelshooi). Ook voor deze inleveringen zal tijd en plaats nog nader worden bekend gemaakt. In verband met het voorgaande is voorloopig het vervoer van alle sóórten hooi verboden. Slechts het vervoer langs den koristen weg van hét land naar de bedrijfsgebouwen van den verbouwer blijft toegestaan Met nadruk wordt er op gewezen, dat de Onderbedrijfsorganisatie te genover overtreders van bovenver melde bepalingen zoo noodig ge bruik zal maken van haar bevoegd heid tot inbezitneming, terwijl daar naast zal worden overgegaan tot tuchtrechtelijke of strafrechtelijke vervolging. SERVIESGOEDDISTRIBUTIE. De Secretaris-Generaal van het Departement van. Handel, Nijver heid en Scheepvaart maakt bekend, dat van Maandag 5 Juli af voor de detaillisten en grossiers in servies goed bij de distributiediensten een handleiding verkrijgbaar zal wor den gesteld, waarin zal worden be- "kpnd gemaakt, wanneer en op wel ke wijze de handelaren zich op de van hun afnemers ontvangen pun ten voor serviesgoed zullen kunnen herbevoorraden. In afwachting hiervan dienen de détaillisten alle .door hen ontvan gen bonnen Reserve 30, 31 of 32 zorgvuldig- te bewaren en deze dus in geen geval aan het Rijksbureau voor de Keramische Industrie op te zenden. In afwachting van een na dere regeling moeten zij aan ge noemd Rijksbureau echter wel de door hen ontvangen speciale ver gunningen voor geheele serviezen op de gebruikelijke wijze opzenden. Voorts zal het Rijskbureau voor de Keramische Industrie aan alle bij dit Bureau bekende detaillisten, ook, indien zij reeds.bij dit Bureau z5jn ingeschreven, een bewijs van registratie doen toekomen, waarop het kennummer. bestaande uit de letter R met een volgnummer is vermeld. Daar de detaillisten voor hun herbevo.orrading dit bewijs be slist. noodig hebben, dienen alle de taillisten, die op 5 Juli a.s. zooda nig bewijs niet ontvangen hebben, zich zoo spoedig mogelijk met het Rijksbureau voor de Keramische Industrie, Tuliana van Stolberglaan 27 te "s-Gravenfyage, in verbinding te stellen. De grossiers zullen geen bewijs ontvangen, daar zij reeds bij het Rijksbureau zijn ingeschreven. FEUILLETON. Een romantisch verhaal uit de t- Grieksche bergea door ERNSTKLEIN 7 "itus duwde de beide vrouwen in den coupé, wierp de deuren dicht en lachte den soldaat vriendelijk toe. Alles in orde, mijn vriend, zeide hij in het Turksch tegen hem. De soldaat keek hem verbaasd aan, liet zich overbluffen en ging naar zijr, kame aad terug. Vitus nam zijn plaats tegenover de beide zusters weer in en vatte met vaderlijke welwillendheid Elena's hand. Ik kan zeer goed begrijpen, dat uv gevoelens u soms te machtig worden, zeide hij, maar ik houd het voor verstandiger, hen slechts dan den "vrijen ioop te laten, wanneer er geen Turksche schildwachten in de buurt zijn. En Peter Miller voegde er zuchtend aan toe: Een mooi land Macedonië! ZEVENDE HOOFDSTUK. Vitus is verbluft. Een vraag brandde Vitus op de tong, de vraag, die elke man onder dergelijke omstandigheden gesteld zou hebben. Wanneer zien wij elkaar weer, wanneer, hoe, waar.En eindelijk kwam hij of liever ge zegd Peter Miller, er dan ook me? voor den dag. Schuchter, onhandig, met zijn beminnelijksten glimlach, die om verontschuldiging vroeg voor zijn buitengewone vrijpostigheid. De beide Mister; antwoordden niet dadelijk, doch wisselden vragende en antwoordende blikken met elkaar. Toen scnudde Irene langzaam het hoofd. Mijnheer Miller, zeide zij, wij zijn hier niet in het Westen. In het Morgenland heerschei) heel andere zeden. Wij hebben reeds zwaar ge zondigd door ons te veroorloven op reis een kennismaking aan te knoo- pen. De eenige verontschuldiging daarvoor is„ Jat die kennismaking zoo aangenaam is... Voor het eerst sedert de trein Bu- dapest verlaten had, zette Vitus een oprecht gezicht. Hrj was oprecht be droefd. Bestaat er geen mogelijkheid tot een weerzien, bedelde hij, zoo deugd zaam, dat zelfs de scherpste tongen va~ uw gezegend Morgenland er niets op aan te merken hebben? Weer keken de beide vrouwen elkaar vragend aan. En nu nam Elena het woord: —'Misschien... bestaat er een mo- g "ijkheid. v Een avond in het park „Union et Progès"... Wij gaan ai c toe soupeeren... Voo* Vitus de sluizen zijner wel sprekendheid geopend had om uiting tc geven aan zijn gevoelens van dank baarheid, viel Irene in: Maar dan moeten wij u ook verzoeken, ons voor Saloniki alleen te laten. Ik... dat wil zeggen: wij worden afgehaald... Ik wil lieveb niet... gij begrijpt... Weei heel even een bijna onzichtbaar bevc. der lippen. Ik begrijp, zeide Vitus. Met twee uur vertraging was de trein uit. Zibeftsche vertrokken. Tot Saloniki kwamen er nog drie uur bij, ^oo,dat- het reeds middernacht was, toen hij eindelijk in de vervallen, voorbeeldeloos vuile hal te Saloniki stilhield. Vitus was een der eersten, die uit een coupé tweede klasse op het per ron sprong. Vijf, zes, kruiers storm den op hem af, en hij liet hen twis ten en kibbelen om zijn bagage, daar zij te zamen een muur vormden, die hem verborg en tevens in staat stelde te zien, wat hij wenschte te zien. Een groot man met een donker gezicht wachtte op zijn beide reis gezellinnen, Elegant, ge.wichtig, de roode fez op het hoofd, gevolgd door een prachtig gekleeden kawas. trad hij op den coupé toe, om eerst Irene en daarna Elena te helpen uitstap pen. De heer Appolodoros Xymatis in hoogsteigen persoon een wal gelijke kerel, luidde het oordeel van Vitus. Met gebogen hoofd, blijkbaar niet bijster verheugd over het weerzien, liepen de zusters naast hem voort. Irene ploeg de oogen niet op, doch doch Elena wist het klaar te spelen, zich bliksemsnel naar het schreeu wende, twistende groepje, dat Vi tus in zijn midden verborg, om te Jceeren. Zij kon hem nauwelijks zien en toch leek het hem, alsof er een glimlach om den kleinen mond speelde. Toen hij uit het stationsgebouw naar buiten kwam, zag hij juist nog een statige karos om den hoek ver dwijnen. Op den bok schitterde de uniform van den goudgetreeten kawas. Vitus klauterde in een der voor wereldlijke huurrijtuigen en reed naar het hotel, waar hij altijd logeerde, als hij hier w~s: „Olympia Palace". Daar vond hij, ingevolge het telegrafisch verzonden bevel, Salomon op zich wachten. Salomon was een Spanjaard, die zijn sterk afwisselende loopbaan als hamal in de haven begonnen was. Hij was zes en een halve voet lang, buitengewoon breed en had zulke reusachtige handen, dat degenen, die er eens mede in aanraking waren ge weest, de kennismaking bij voorkeur niet hernieuwden. Verder onderscheidde Salomon zich door een gemoedsgesteldheid^ die als allesbehalve vredelievend ge titeld kan worden. Hij was een der gr-otste schelmen, die ongehangen op den Balkan rondloopen. En dat Wil iets 'zeggen! Men heeft daar een heel aardig gezegde: Tien Turken zijn gelijk aan een Albanees (wat sluwheid en geslepenheid betreft), tien Albaneezen aan een Spanjool, tien Spanjaarden aan een Griek en tien Grieken aan een Armeniër. Wordt vervolgd. BOTER. EN VETDISTRIBUTIE. De Secretaris-Generaal van het Departement van - Landbouw en Visscherij maakt bekend, dat met. ingang van 29 Juni 1942 detaillisten de bonnen der boter- en vetkaarten wederom op den voor hen vastge- stelden inleveringsdatum bij de Plaatselijke Distributiediensten 'dier nen in te leveren. Het zal derhalve voortaan niet meer mogelijk zijn de ze bonnen iederen dag in te leveren. TEENHOUT EN STOKKEN. Het Rijkbureau voor de Voedsel voorziening in Oorlogstijd maakt bekend, dat bij Bestuursbesluit van de Nederlandsche Akkerbouwcenr trale is bepaald, dat het verhande len en afleveren van teenhout, het welk, zooals bekend, tot dusverre slechts beperkt was door de ver plichting tot maandelijksohe voor- raadsopgave en tot in ohtvangstne- ming van aankoopvergunningen, voortaan slechts is toegestaan, in dien degene, die verhandelt en/of aflevert, bovendien in het bezit is van een hem door den directeur der Nederlandsche Akkerbouwcen tra le verleende vergunning tot het verhandelen en/of afleveren en de aan de vergunning vérbonden voor waarden nakomt. In dit verband wordt dè nadruk er op gelegd, dat deze vergunning vereischt is voor het verhandelen en afleveren van alle teenhout, van welke soort of kwaliteit ook. Voorts is bepaald, dat het vervoer van alle teenhout, gedekt dient te zijn door een door of vanwege de bovengenoemde Centrale afgegeven geleidebiljet, Dus' niet slechts het vervoer van geschild teenhout en van ongeschild teenhout van de soorten Amerikaantjes en zwarte dricbast dient gedekt te zijn door een geleidebiljet hetgeen reeds voorgeschrevenwas «doch thans ook het vervoer van alle ander on geschild teenhout. S Voor het vervoer van geschilde stokken is thans eveneens een ge leidebiljet. afgegeven door of van wege de Nederlandsche Akkerbouw- centrale, vereischt. Ten slotte is thans ook voor het bewerken en verwerken van grau we stokken het bezit van een ver gunning van den Diijecteur van bo vengenoemde Centrale vereischt ge-,, steld. WOENSDAG 1 JOTA Hilversum I. 415,5 m. '6,45 Gramofoonmuziek. 6.50 Ochtendgym nastiek. 7.00' B.N.O.: Nieuwsberichten. 7.15 Gramofoonmuziek. 7.45 Ochtendgymnastiek. 7,55 Gramofoonmuziek. .8.00 B.N.O.: Nieuwsbe richten. 8.15 'Gramofoonmuziek. 9.15 Voor da huisvrouw. 9.30 Gramofoonmuziek. 11.00 Voor de kleuters. 11.20 Ensemble Joan Lancé. 12.00- Melodlsten en solist. 12.40 Almanak. 12.46 B.N.O.: Nieuws- en zakelijke berichten. 13.00 Gramofoonmuziek. 13.15 Zang met pianobege leiding. 14.00 Orgelconcert, zang en gramo foonmuziek. 15.00 Voor de vrouw. 15.20 Zang klasse der vereenlglng „Zanglust" en orkest (opn.). 16.00 Cyclus: „Bijbel en zending". 16.20 Voor de Jeugd. 17,00 Gramofoonmuziek. 17.15 B.N.O.: Nleüws-, zakelijke en beursberichten. 17.30 „Helden van Zuid-Afrlka", luisterspel. 17.45 Ensemble Willy Kok en gramofoonmu ziek. 18.45 B.N.O.: Nieuwsberichten. 18.55 B.N.O.: Zakelijk praatje over den landbouw. 19.05 Liedje van verlangen. 19.16- Cello en plano. 19.45 Gramofoonmuziek. 20.15 „Waarom de toren scheef staat", luisterspel. 20.35 Operaconcert. 21.45 B.N.O.: Nieuwsberichten. 22.00 Gramofoonmuziek. Vanaf 22.15 Alleen voor de Radio-Centrales die over een lijnver binding met de studio beschikken. 22.1624.00 Gramofoonmuziek. Hilversum II. 801,5 m. 6.458.15 Zie Hilversum B (7.307.40 Boks- les). 8.15 Orkest Malando en solist (opn.). 9.00 Omroeporkest (opn.). 9.40 Gramofoon muziek. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gramofoon muziek. 10.40 Voordracht. 11.00 Planovoor dracht. 11.25 Gramofoonmuziek. 12.00 Frans Wouters en zijn orkest. 12.45 B.N.O.: Nleuws- en zakelijke berichten. 13.00 Vraaggesprek: „De konijnenfokkerij ln Nederland". 13.15 Schrammelensemble. 13.45 Gramofoonmuziek. 14.15 Uit Neérlands Gouwen. 14.30 Volksllede- renconcert. 16.00 „Abenteuer lm Atlantik", operette, (opn.). 16.00 Amsterdamsch Kamer muziekgezelschap en gramofoonmuziek. 17.00 Den tuin in. 17.15 B.N.O.: Nieuws-, zakelljke- en beursberichten. 17.30 Bertus van Dlnteren en zUn orkest. 18.00 Gramofoonmuziek. 18.15 Amusementsorkest en solist. 19.00 Praatvaars. 19.15 Gramofoonmuziek. 19.30 B.N.O.: Nieuws berichten. 19.40 B.N.O.: Brabantsch praatje van den Dré. 19.50 Spiegel van den dag. 20.00 Weensche aethergolven. 20.45 Gramofoonmu ziek. 21,00 De familie de Boer. 21.15 Bertus- van 'Dlnteren en zijn orkest. 21,45 B.N.O.: Nieuwsberichten. 22.00 B.N.O.: Politiek praatjes 23.10 Avondwijding. 22.15—24.00 Zie Hilver sum I. Hoofdredacteur A. R. Jonker (afw.). Pl.verv. van den hoofd- red-, buitenl. en' stadsnieuws Den Helder A. C. van Kampen, Binnenland, alg. report en streeknieuws A. Eriks.

Dagblad Noord-Holland, Schager editie | 1942 | | pagina 2