1 M. GERRITSEN Onverbeterlijke bonnendief voor de rechtbank Langedijk GESLOTEN Marktberichten Zelfs tusschen behsndeling en uitspraak ging hij op den ingeslagen weg voort Zware Amsterdammer op de mat Fietsendieven verant woorden zich Zelden hebben wij op de zitting van de Alkmaarsche rechtbank een staaltje meegemaakt, dat zóó erger lijk is alfc de zaak, waarvan--' wij gisteren getuige waren. Een 23-jarige handelsreiziger uit Heiloo, T. J. L. C. genaamd, stond terecht voor bonnendiefstal en het bleek, dat dit veelbelbvende jong- mens'ch (die eenigen tijd geleden voor een zelfde geval terecht stond) zoo brutaal was geweest om tus schen, de behandeling voor de recht bank en de uitspraak betreffende de vorige zaak opnieuw zijn slag te slaan Op 26 Mei j.1. stond deze verdach te namelijk terecht voor een bon nendiefstal. Hij wist toen dus wat hem te wachten, stond. En ziet. terwijl hij de-dagvaarding in zijn zak had, en hij dus wist, dat hij 26 Mei terecht zou moeten staan, ging hij naar Anna Paulowna en stal daar een groote hoeveelheeid bo ter-, bloem-, vet-, jam, bloem- en suikerbonnen bij een winkelier. Toen volgde de zittiRg, waarop verdachte een zielige rol speelde. Hij hoorde den eisch en zou twee weken later het vonnis hooren. En een dag voor het uitspreken van dit vonnis is verdachte nogmaals naar Anna Paulowna gegaan en heeft nogmaals een handvol boü- nen gestolen. Den volgenden dag luidde de uit spraak: zes weken gevangenis straf; een zeer mild vonnis. Nieuwe daden. De nieuwe diefstallen kwamen uit. Het bleek, dat C. bij den win kelier Winnubst in Anna Paulow na was gekomen, om even te tele- foneeren en van die gelegenheid had hij" gebruik gemaakt, om eeni- ge honderden bonnen te stelen. Dat gebeurde 20 Mei. Op 1 Juni bezocht hij den winkel weer, moest wéér telefoneeren en gapte toen üit een enveloppe nog maals een handvol bonnen met elkaar een kleine 300! Natuurlijk werd de diefstal ont dekt en de winkelier had weinig moeite om den vermoedelijken dief aan te wijzen; de diefstallen waren beide immers gepleegd op den dag dat C. getelefoneerd had! Verdachte gaf alles toe. Hij had de bonnen gestolen en een deel der suikerbon nen verkocht voor een flink bedrag Èen gVoote hoeveelheid bonnen, die hij nog bij zich had na den'diefstal van 1 Juni, had hij na zijn arresta tie in een sigarenkoker gestopt en dit weinig meer gebriiikte appa raat in de W.C. van het politiebur. te Anna Paulowna weggemoffeld. De zaak zelh was dus gauw „be keken", maar voordat de Officier het woord kreeg, kreeg de verdach te van den president een meer dan 'hartig woordje te slikken. De pre sident noemde deze diefstallen meer dan ergerlijk en merkte op, dat hij in zijn loopbaan zoo iets laags nog nooit had meegemaakt. Ook de Officier, mr. Feitsma, wees in zijn requisitoir op het er gerlijke van het geval. Deze verd. aldus de Officier heeft aller lei mooie praatjes, maar zijn daden zijn geheel anders. Het is een zeer Qnoprecht mensch. De vorige keer heeft de rechtbank hem buitenge woon mild behandeld, maar die bi. zondere clementie bleek verdachte heelemaal niet verdiend te hebben ».Waar thans niet de minste sprake kan zijn van eenige clementie, vroeg de Officier eeh gevangenis straf van 15 maanden. De verdediging. Mr. de Groot, verdediger, had zich ook al afgevraagd, hoe ver dachte tot deze dingen gekomen was. „Het kan zijn aldus spr. dat deze verdachte, strijdende te gen datgene, waarvoor hij in de verleiding komt, niet de noodige kracht heeft gehad, om die verlei ding te overwinnen. Dit johg- mensch moet wel hopeloos zwak zijn. Spr. vroeg zich af, of de jonge man wel een goede opvoeding heeft gehad en betwijfelde dit zeer. In ds moeilijke jongelingsjaren heeft hij geen leiding, gehad, stond hij ge heel alleen. Plotseling kreeg hij een goede betrekking, kon in een eigen auto rijden, had een flink sa laris en.. Hij veroverde te snel een positie, die voor hem te hoog was, die hem naar het hoofd steeg. Later ging het mis, ondanks alle pogingen van zijn pleegouders, die veel met hem op hadden en die het nog wel eens met hem zouden wil len probeeren. Tenslotte kwam spr. tot de conclusie, dat de daden van dezen verdachte niet normaal kun nen zijn en daarom vroeg hij een voorlichtingsrapport. Zou daaruit; blijken, dat verdachte geheel toe-1 reken vatbaar is, dan zoo beslo.ot mr. de Groot dan moet hij ook zeer gevoelig gestraft worden en dan was spr .het geheel eens'1 met den eisch van den Officier. Nitspraak volgende week. „ZWARE" AMSTERDAMMER OP DE MAT. Van de laatste 12 acht jaar in de cel!. De 39-jarige H. H. B. nit Amster dam heeft in den nacht van 16 op 17 -Juni jl. uit de fabriek van de firma J. Helling en Zn. te Alkmaar een groote hoeveelheid tabak ge stolen, w.o. shag en rooktabak. Hij was daags tevoren' met zijn vriend G. d. D., eveneens uit Arn- sterdafh, naar Alkmaar gefietst, had in de kaasstad wat rond geke ken en toen al gauw zijn keuzé gedaan. De tabaksfabriek van Hel- SCHAGEN SCH AGEN -NIEUWS. Training. De training onder leiding van den heer Meinders wordt voortgezet. De leden van het pas-gepromoveerde Behagen zullen stellig het groote nut dezer training inzien en trouw verschijnen. Het ligt overigens in- het voornemen bij het opstellen der elftallen voor de nieuwe competi tie rekening te houden met het re gelmatig bezoeken der trainings avonden.- Jaarvergadering. De jaarvergadering is vastgesteld op Dinsdag 4 Aug. a.s. Het bestuur. BURGERLIJKE STAND. Ondertrouwd: Dirk Struik, oud 21 jaren, scharenslijper, wonende te Schagen en Nelly "VVipprecht, oud 19 jaren, zonder beroep, wo nende te Purmerend. Hendrik An- tön Schoenmaker, oud 25 jaren, in strumentmaker, wonende te Alk maar en Trijntje van Winsum, oud 20 jaren, zonder beroep, wonende te Schagen. Getrouwd: Theodorus Looij en Guurtje Prins. Willem Lambertus Evers en Catharina Constantina Alina van Geelen. Overleden: Maart jé Jonge jan, oud 77 jaren, echtgenoote van Vol- kert Krapman; IJda Rood, oud 59 jaren, wed. van Teunis de Groot (overleden te Alkmaar). STAND DER WERKLOOSHEID. Op Zaterdag 18 Juli stond 1 werk- looze ingeschreven, die in de cen trale werkverschaffing tewerkge steld was. STAND DER ARBEIDSBEMIDDELING. Op Zaterdag 18 Juli stonden bij het bijkantoor Schagen,van het ge westelijk'arbeidsbureau 5 werk zoekende. arbeiders ingeschreven, t.w. 1 leerling-metselaar, 1 con structeur, 1 chauffeur, 1 expediteur en 1 kapper. In de overeenkomstige week in 1941 bedroeg dit aantal 25; in 1940 11, in 1939 23; in 1938 18 en in 1937 38. POLITIE. Gevonden: een bril, een koetouw, een deur en een wit kindersokje, een R.K. kerkboekje. Verloren: een rood portemonnai- tje, een donkergrijze ceintuur, een bruin leeren pprtemonnaie met spoorkaartje, een ringetje en hor loge in envelop, eon gymschoen, een falcon-regenjas. Weggeloopen: een grijs poesje. GESLAAGD. Voor het praktijkdiploma boek houden van de Nederlandsche As sociatie vpor Praktijkenexamens, slaagde de heer G. Wolse te Scha gen en voor het -diploma Neder landsche Handelscorrespondentie de»heer M. dé Moei te Schagen, bei den leerlingen» van den heèr J. J. de Vries, alhier. BERGEN HAABLEMSCHE ORKESTVER- EENIGING EN MOTET EN MA DRIGAAL VROUWENKOOR. De Haarlemsche- Orkest vereeni- die zich de'laatste jaren door hare concerten "te Alkmaar ook vele vrienden te Bergen heeft verwor ven, gaf Maandagavond een sym- plionieconcert'in de Rustende Ja ger. De zaal was tot de laatste plaats bezet. Het programma opende met Mo- zart's laatste en meest grootsche Symiphonie no. 41 in C gr. t., Kochels Verzechnis 551. Qnder de bezielende leiding van Marinus Adam werd deze Jupiter-sympho- nie, een bijnaam, die slaat op het voorname en klassieke karakter van het werk, meesterlijk uitge voerd. Als tweede nummer stond op het programma „Miserere", de vele malen gecomponeerde boete psalm 51. Johann Adolf Hasse schreef dit werk voor hét- meisjes conservatorium te Venetië met een begeleiding voor orgel en orkest. Het geheel is polyphoon geschre ven, alle stemmen hebben een zelfstandige melodie en ook de orkestpartij is geheel zelfstandig. Het instrumentale gedeelte werd uitgevoerd door de I-I.O:V. en het vocale gedeelte door het Motet en Madrigaal Vrouwenkoor Bergen met de solisten Trude Westerouen van Meeteren (sopraan) en Catha rina Hessels (alt), het geheel onder leiding van den heer Corn. Jonker. Ontroerend mooi klonk deze roep om erbarming van den zoe kenden mensch. Na het jubelend slot „Eere bij den Vader en den Zoon en den Heiligen geest.." was het een oogenblik stil en toen brak bet aplaus los en uitte het publiek zijn groote 'waardeering voor de prestaties van koor, solisten, or kest en dirigent. Den solisten wer- ling stond verlaten in een stille straat en des nachts zijn de heeren naar het pand gegaan. B. heeft een paneel uit een der' deuren verwij derd, is vervolgens naar binnen "ge stapt en heeft een groote hoeveel heid van de aanwezige' tabak in acht pakken verzameld, deze toege reikt gan zijn compagnon en in den vroegen morgen van deri volgenden dag heeft d. D. de pakketten' ter bestelling aangeboden op het sta tion Alkmaar. Hij deed daarbij zoo onhandig, cfet de spoorwegbeamb te min of meer argwaan kreeg en toen deze spoedig daarop hoorde dat er ingebroken was, wist hij ge noeg. De pakken tabak kwamen niet in Amsterdam aan. De recherche had echter een dui delijk aan'knoopingspunt en of schoon B., argwaan gekregen heb bende, zijn maatregelen nam en eenige tusschenpersonen in dienst nam, .die geheel ter goeder trouw waren, gelukte het hem niet buiten schot te blijven. Beide heeren wer den spoedig ingerekend. Ter. terechtzitting^bekcnden bei den en B. was zoo eerlijk, om te ver tellen, dat de heele diefstal van hem was uitgegaan. Hij \ras met het vooropgezette doel naar Alk maar gegaan, had zijn vriend over gehaald zij het met eenige moei te om hem te helpen en deze was bezweken Het bleek, dat B. een zeer lange straflijst had en dat hij de laatste. 12. jaar eigenlijk voortdurend geze ten had. Voor diverse diefstallen kreeg hij vele jaren gevangenis straf en nauwelijks was hij dan weer op vrije voetei, of het oude leventje werd weer geleefd. d. D. had een blanco strafregis ter. Vandaar dat de Officier tegen laatstgenoemde 9 maanden en te gen B. 3 jaar vorderde. Mr. Smal, optredende als verde diger voor B., wees er op, dat de verdachte na zijneerste delicten niet meer aan den slag kon komen en verzocht eenige clementie. FIETSENDIEVEN VERANTWOORDEN ZICH. Geen enkel geldig excuus. Daar is geen enkel excuus, dat de heeren fietsendieven kunnen aanvoeren: zonder* onderscheid worden ze zwaar gestraft. En fiog steeds blijft het rijwiel een begee- renswaardig voorwerp, waar de langvingerigen maar niet kunnen afblijven. Dinsdag hadden zich weer eeni ge leden van 't geachte college der fietsendieven te verantwoor den en voor de zooveelste maal trachtten ze de rechtbank duide lijk te maken, dat juist hun ge val clementie verdiende. Tevergeefs echter! Daar was allereerst Roelof H. te de Beemster. die met» zijn plaats genoot Eit W. allereerst 13 zak aardappelen, een hoeveelheid s#ek en ham en alleen een schaap en een fiets had gestolen. Tegen W. werd 7 maanden, te gen H. 2 jaar geëischt. Gerrit K. te Den Helder had al lereerst een -bakfiets gehuurd en die met bekwamen spoed verkocht en vervolgens een dergelijk vehi kel gegapt en bij een poging, om het te verkoopen was hij tegen de lamp geloopen. 18 maanden, was de eisch van den Officier. C. B. te Bovenkarspel had in Enkhuizen een fiets gestolen uit een rijwielstalling en hoorde 15 maand tegen zich eischen. H. O. te Amsterdam was met twee kornuiten naar Alkmaar ge reisd om in "deze stad een of meer fietsen te stelen. Het lukte en fiets nummer een werd per trein naar Amsterdam vervoerd en daar op de markt verkocht voor 30 gulden. Al weer 15 maanden was de eisch. J. H. uit Amsterdam had precies hetzelfde gedaan; alleen, bij het station Alkmaar werd hij gesnapt. Hier luidde de eisch 18 maanden. Uitspraken: J. P. B. S., Alkmaar, rijwieldief stal, eisch 18 mn'd., vonnis 1 jaar; P. L., Den Helder, heling, eisch 9 mnd., vonnis vrijspraak; Chr. Sch., Alkmaar, diefstal, eisch 18 mnd., vonnis conform; A. M. en A. G. te Schagen, diefstal, eisch 4 mnd., vonnis 3 mnd.; K. B., Den Helder, diefstal, eisch 15 mnd., vonnis 1 jr.; S. W., de Beemster, rijwieldiefstal, eisch 15 mnd., vonnis 1 jaar. den bloemen aangeboden. Na de pauze bracht de H.O.V een drietal werken van lateren tijd ten gehoore. Allereerst „Zorahay- da", legende voor orkest van Joh Svendsen. Deze teere, ragfijne muziek werd gevolgd door een tweetal composities, die een echt Vlollandschen -geest ademden. De Piet Hein Rhapsodie van Dr. Pe ter v. Anroov ontketende een storm van applaus en ook het slotnummer „Ouverture Amphi- trion" van Dr. Johan Wagenaar vond luiden bijval. Het was een avond van eCTit kunstgenot! (J. C. Kettenborg) TJEERRUGOWAART) FIETSENDIEF ACHTERHAALD. Tijdens de kermis aan-het Kruis te Heerhugowaard werd Maandag avond ten nadeele van den heer Sprenkeling, aldaar en ten huize van den heer J. de Reus, Kruisweg een fiets vermist. Het mocht den marechaussee al spoedig gelukken den dader, S. L., afkomstig uit Avenhorn op te sporen. De fiets had de dief inmiddels onderge bracht bij den heer Boots, alhier De $ief is opgebloten in het ge meentehuis. Gascommissie Langedijk De Commissie van beheer van de gemeenschappelijke gasfabriek van Langedijk en. Sint pancras verga derde Dinsdagmiddag in het kan toor der fabriek, onder leiding van den heer J. Kroonenburg, burge meester van Sint Pancras. Ondgr. dé ingekomen stukken was de statistiek over het gasver bruik in de laatste 5 maanden. Het verbruikgdoor particulieren is toe genomen met 77981 M3. of 17 Het aantal verbruikers vermeerdere met 17. De begrooting voor het dienst jaar 1942 is goedgekeurd van den Comm. der provincie terugontvan gen. Ten aanzien van de genomen besluiten t.a.v. de salarieering van bet personeel en de instelling van de betrekking van meter-opnemer met een aanvangssalaris van f21. per week met 4 jaariijk'sche ver hoogingen van fi per-week, wa ren geen bezwaren. Alleen diende een clausule te worden toegevoegd aan de verordening, regelende de rang, de bezoldiging en het getal der ambtenaren, waarin de meer- derjarigheidsrechten v. h. salaris en de jeugdaftrek worden geregeld. Aldus werd besloten. Op diens verzoèk werd aan den heer P. Stoop niet ingang- van October a.s. eerv.ol ontslag verleend als stoker, wegens het bereiken vJh den 65-jarigen leeftijd. Van den Pensioenraad was -be richt ontvangen, dat het verzoek van den heer W. van Dok. om het pensioen te mogen inkoppen van de door hem te Sint Pancras ver vulde functies van klokopwinder (van 19021905) en van lantaarnop steker (van 1904—1905), is afgewe zen, aangezien de stukken hiervoor niet tijdig, vóór 1 Januari 1926, wa ren ingezonden. Het is wel jammer voor den be trokkene, maar er is niets aan te doen. Voor den secretaris, den heer K. ,G. Reinders werden pensioengrond slagen vastgesteld. Aangezien het wel gewenscht is, in verband met de aflevering van cokes aan particulieren, dat meer cokes kan worden gebroken, stelde het dag. bestuur voor, een nieuwen cokesbr^ker aan te schaffen, waar door de capaciteit» aanzienlijk ver groot wordt. De bestaande cokes- breker is te klein. Besloten werd. tot de aankoop van een niéuwen breker over te gaan. Daarmee |is een bedrag van pl.m. f2100 ge moeid. Verbetering 3-kamer-oven. Voorts stelde het dag. bestujjr voor, de 3-kamer-oVeif te verbete ren, In de vorige vergadering is besloten, den vijf-kamerroven te vernieuwen. Wanneer daaraan ge werkt wordt, zal de productie ge heel door den 3J,camer-oven moeten geschieden.'Deze is in, niet al; te besten staat rnfeer, doordat hij niet voortdurend gebrand heeft De kosten worden geraamd op f7500; wanneer dé brandwand ook vernieuwd moet worden, zal er on geveer f 2500 ben gekomen. Het voorstel werd aangenomen. Op voorstel van-het bestuur wer den de" losse arbeiders, de terrein- weikers en hulpstokers A. Groen en K. Schuit en de stoker N. P. v. d. Fluit, in v asten dienst benoemd. J. C. Stoop en Chr. Wolf werden op arbeidscontract aangenomen, resp. als terreinwerker en fitter Laatstgenoemde zal zijn fitters diploma moeten behalen. In de rondvraag vroeg de heer Kooij of ér nog rekening wordt ge houden met logé s bij het vaststel len van het gasrantsoen. De direc teur antwoordde, dat wanneer het bezoek korter duurt dan 2 weken, daarmee geen rekening wordt ge houden. Van het PEN is bericht ontvan gen,' dat na ft Dec. 1942, als het contract met het PEN afloopt, de incasso vah de kwitanties van het PEN op de gewone wijze, dus dooxj bemiddeling van het gasbedrijf, kan doorgaan, tegen een vergoeding van f 0.50 per aangeslotene per ajar. Tot nu toe werd er f 4100 voor de incasso enz. betaald, nu komt» het op ongeveer f 1100 per jaar. R.K. SCHOOLFEEST. Noordscharwoude. Naar wij ver nemen, zullen de kinderen van de R.K. school van Langedijk, Donder dag hun jaarlijksch schoolfeest houden. Zij gaan per boot naar Schoorldam en verder wandelende naar de duihen. RECTIFICATIE. Zuidscharwoude. Door een mis verstand namen wij in ons nummer van gisteren een bericht op over een drietal voor de vervulling van de vaeature bij de Ned. Herv. ge meenten te Zuidscharwoude en Koedijk. Dit is heelemaal onjuist. De situatie^ is op het oogenblik zoo, dat het lierkbestuur en de ker- keraad van de Ned,. Herv. Gemeen te te Zuidscharwoude besloten heb ben, pogingen te doen, om een pre dikant voor de gemeente Zuidschar woude alleen te kunnen beroepen, in verband met de moeilijkheden, welke zich voordoen bij het beroe pen van predikanten voor de ge combineerde gemeenten Koedijk en Zuidscharwoude. Men zal zich hiertoe in verbin ding stellen met de kerkelijke ver- eenigingen om aap de gemeentele den medewerking hiervoor te ver zoeken. Wanneer de vereischte me dewerking van de leden der ge meente wordt verkregen, zal men de noodige stappen doen om tot afscheiding van Koedijk te komen. NEDERLANDSCHE SPOORWEGEN Beperking goederenvervoer tusschen sommige stations.. Bij optredend gebrek aan materieel zal er toe worden overgegaan, geen wagens be schikbaar te stellen voor het vervoer als wagenlading en als stukgoed van sommige goederensoerten, tusschen bepaalde sta tions. Deze maatregel zal niet gelden voor Wehrmachtsgoederen en voor levensbe hoeften voor mensch en dier. Nadere inlichtingen verstrekken de Stations. Utrecht, Juli 1942. De'Directie. Eenige "en algemeene kennisgeving. Heden overleed, zacht en kalm, onze geliefde Moeder, Johanna Helder Weduwe van Cornelis Bos, in den ouderdom 1 van 68 jaar.r Haaf bedroefde Kinderen, CORNELIS. JOHANNES MARINUS ANNIE. Koedijk, 21 Juli 1942. De teraardebestelling zal plaats hebben op .Zaterdag 25" Juli, na middags 2 uur. De Heer en Mevr. VAN SLOO- TEN-^-Niessen geven met blijd schap kennis van de geboorte van hun Dochter, Lucia Ella St. Maartensbrug, 21 Juli '4-2. Te koop een drachtige Zeng, bij J. W. Jimmink, Midden- vliet, Julianadorp. IN PLAATS VAN KAARTEN. Met blijdschap geven wij kennis van de geboorte van onzen Zoon, KEES, C. H. JONKER. J. JTONKER—Dekker. Rustenburg B 88, 21 Juli 1942. WEGENS VA.CANTIE VAN 25 JULI—3 AUG. KERKSTRAAT 6 - BERGEN. Te koop aangeboden: 8 Vetzaadzeven. 7 Vetzaadbezems 7 Vetzaadschoppen 1 Duwwagen op luchtbanden. Een en ander te bevragen en te bezichtigen bij J. v. d- BERG Czm, Zandvaart 11 - Breezand. Gevonden een Regenjas. Te rug te bekomen bij den Kos ter N. H. Kerk, Rensgars F 19, Schagen. BEROEPEN. Broek op Langendijk. Ds. D. Biesma Jr. van de Chr. Geref. Kerk alhier, is beroepen te Nieuwe Pe kelt. HOOGWOUD GESLAAGD. De heer A. Wegdam, alhier, is geslaagd voor het diploma hoofd akte l.o. GEMEENTEBEGROOTING GOED- GEKEURD. Van den Commissaris der provin cie is dezer dagen bericht ontvan gen, dat de begrooting, dienstjaar 1942, is goedgekeurd. HALTEBORDEN HABO. De halteborden van de HABO zijn aangebracht, zoodat het publiek thans alleen bij deze stópplaatsen kan in- en uitstappen. VERGUNNING TOT VERBOU WING VERLEEND. Aan den heer T. de Haan is ver gunning verleend" om zijn bakkerij .aan de Kerkelaan te verbouwen en om de oude oven te doen vervan gen door een nieuwe. PAND VERHUURD. Aan het besluit van den burge meester om het huis aan het Noord einde, eigendom van het burgerlijk armbestuur, te verhuren aan S. Groot, is goedkeuring verleend door den Commissaris der provincie. VERKOOP VAN GROND. Door den Commissaris der pro vincie is goedkeuring verleend aan het besluit van Stemgerechtigde Ingelanden van den Braakpolder te Hoogwoud tot verkoop van grond. het Ambacht van Westfries land, genaamd De Vier Noorder Koggen, ten behoeve ^van de verbe tering van de Gouwe> NIEUWE N1EDORP CONCERT EXCELSIOR EN N.A.O. Zondagmiddag gaven het'fanfa recorps „Excelsior", onder leiding van den heer L. Oly en het Nie- dorps' Amusements-Orkest, onder Leiding van den heer Steinroih een concert, dat blijkens aankondiging in de muziektent zou worden ge houden. Tengevolge van de minder gunstige weergesteldheid had het concert in db zaal van den heer Kosten plaats. Het minder goede weer bleek voor de publieke be langstelling geen beletsel te zijn., want de zaal was tot de uiterste" hoek bezet. I Zoowel het fanfarecorps als het amusements-orkest hadden een voor het publiek "zeer aantrekkelijk programma samengesteld. Het fanfarecorps voerde een 8-tal nummers uit, - w.o. Jubelklange, Holl. suite van v. d. Glas en Hein- zelmannchens Wachtparade. Het amusementsorkest, gaf 9 nummers ten beste, wo. Spaansche marsch v. Rexner, Vilfa-lied van Lehar en Lied aus Hawaii., De beide no.'s Van het ainusenientsorkest met zang genoten veel waardeering. Er werd uitstekend gemusiceerd. Een mooie middag die zeer in den smaak van hét publiek viel en die zejker nog eens een herhaling verdiend. (J. de Weerd.) PURMEREND, 21 Juli. Gemeentel. Kaasbeurs: verhan deld 12 partijen, wegende 27.000 Kg,, handel vlug, 40 Plus f 52— 56, 20 plus f 39.50—f 43.50. Kaasmarkt 1 stapel kleine boerenkaas f 40 54, 1 stapel Goudsclje volvet f 62.50 per 50 kilo, gewicht 500 Kg„ handel vlug. Runderen, totaal 737 stuks: 313 vette koeien voor de le vering, 242 gelde koehm f 390475 per stuk,1 110 melkkoeien f 450 620 per stuk, 7 stieren voor de le vering, 65 graskalveren f 100275. per stuk, 357 nuchtere kalveren: voor de slacht voor de levering, voor de fokkerij f 35—50 per stuk, 4 vette varkens voor de slacht v. d levering. 466 biggen f 2540 per stuk, 317 schapen f 59—85 per stuk 196 bakken f 2585 per stuk, 677 lammeren f 24—28 per stuk, kip eieren f 1.32 per Kg., 800 oude kip pen en hanen 90 c.t. per kilo. ko nijnen f l.-x- per Kg., 600 eenden 90 ct. per Kg., jonge hanen (wit en rood) 90 ct. per kilo. ZWAAG. 20 Juli. Veilingsvereen. „Bangert en Om streken". Aardappelen f 6.50, kl. aardappelen spinazie f 8— 10, postelein f 14, uien f 6, bieten f 8, roode kool f 7, slaboonen f 25 30, snijboon en f 25, tuinboonen f 8, doperwten f 16, peulen f 16, tomaten f 28. waschpeen f 12, bos- peen f 6.40^8, rabarber f 5.60—7, andijvie f 9, sla1 f 1.60—2, bloem kool f 10—14, komkommers f 11— 13.50, perziken f 1240, - selderie f 3, aardbeien f 2835, frambozen f 4050. blauw©- pruimen f 6.50— 15, Frankenthaler druiven f 90. witte bessen f 15, roode bessen f 18 -22.50, prolefic f 1830, kruisbes sen f 1016, zwarte bessen, f 42, kersen f 40. WARMENHUTZEN, 21 Juli. Aanvoer: 93.500 Kg. aardannelen Srhotsohe muizen f 6.30, kleine' f 3 50, 2500 Kg. rabarber f 6. DR. OP LANGFNDT.TK, 22 Juli. Aanvoer: 3000 Kg. roode kool f 7. 120 Kg. tuinboonen f 7, 306.750 Kg. nardanpelen: groote f 610. kleine f 3 50. NOORDSCHARWOTTPE. 22 Tuil. Aanvoer: 304 000 Kg. aardanne len: Schots.che muizen, groote i 6.10, kleine f 3.50.

Dagblad Noord-Holland, Schager editie | 1942 | | pagina 3