JJHSLAG RUNQVEEV0KVEREEN1GING POLITIERECHTER dubbel Woonhuis een vaste Verzorgster. X Alkmaar „LUTJE WINKEL" VOOR DEN een Boerderij Marktberichten CORRESPONDENTIE. C. M. te S. Uw brief ontvan gen. Indien U ons Uw adres op geeft, zullen wij U gaarne van ant woord dienen. Red. D. v. N.H. (Familiefoto). De heer T. H. Buitenhuis, Sehagen's nieuwe burgemeester. i BURGERLIJKE STAND. Geboren: Hendrikus, zoon van Bendrikus Kersten en van Maria Anna Bos (woonplaats Hoorn); Ondertrouwd: Anne Wijbenga, ©ud 29 jaren, filiaalhouder, en Dirkje Schoorl, oud 23 jaren, zon der beroep, beiden wonende te Schagen; Simon Visser, oud 24 jaren, rijwielhersteller, wonende te Schagen en Maartje ter Plegt, ©ud 23 jaren, dienstbode, wonende te Harenkarspel. STAND DER WERKLOOSHEID. Op Zaterdag 25 Juli stonden geen werkloozen ingeschreven. STAND DER ARBEIDSBEMID DELING. Op Zaterdag 25 Juli stonden bij liet bijkantoor Schagen van het gewestelijk arbeidsbureau 2 werk zoekende arbeiders ingeschreven, t.w. 1 constructeur en 1 chauf feur. In de overeenkomstige week in 1941 bedroeg dit aantal 20; in 1940 9; in 1939 24; in 1938 28 en in 1937 37. POLITIE. Gevonden: een blauw kapje en slinger van kippenringen. Verloren: een zilveren armband- Je, een schortje, een thermosflesch en een portemonnaie met eenig geld. DEN HELDER. beginnen, aangezien de eigenaar, de heer Verhaagen, de toegangsdeuren tot de winkelruimte afgesloten had. Men is toen naar boven gegaan en heeft er geen bezwaar in gezien een groot gat in de zoldering te hakken, waarna men zich op deze wijze in den winkel liet zakken. Men vond een ^groote hoeveelheid rookartikelen aanwezig en het be hoeft geen betoog, dat die meege nomen werden. Een zware schade post voor déri eigenaar. Des 'te zwaarder, daar hij naaat de tabak en cigaretten, ook de bonnen kwijt is. Mede gezien deze factoren, hopen wij, dat de recherche, die in de per soon van de heeren Wortel en Kerk hof bereids een onderzoek instelden, er in moge slagen de daders van deze brutale inbraak te ontmas keren. WIERINGEN Brutale inbraak in Sigarenzaak Inbrekers kwamen via den zolder in den winkel. Ongeacht het feit, dat er door de politie en recherche zeer 'streng toe zicht wordt gehouden op alles wat gedurende de nachtelijke uren op de openbare straat plaatsvindt, zien toch aekere elementen telkens weer de gelegenheid gehoon ^om in te breken. Doorgaans betrèït het wo ningen en winkels, die niet al te best van voorzorgsmaatregelen voor zien zjjn. Dat men echter niet schroomt ook in winkels in te breken, die door dén eigenaar prima voorzien werden achtergelaten, be wijst het volgende: Enkele nachten geleden, verschaf ten onbekenden zich toegang tot den winkel „De Schakel", in de Spoorstraat. Men brak" via de ach terzijde van het perceel in, aange zien die mogelijkheid er aanden voorkant niet bleek te bestaan. Toen men binnen was bleek echter, dat de moeilijkheden eerst nog moesten DE VISCHMARKT. Door de weersomstandigheden kon de afgeloopen week meerma len niet worden gevisdht. De hoofdaanvoer blijft nog bliek, dat gaarne voor den m'ax. prijs van 20 cent per kilo wordt afgenomen. Jl. Vrijdag was de aanvoer even ruimer. Door drié span, zes sche pen dus, die met de kuil vischten, werd 70 kist binnengebracht. Een besomming dus van ongeveer 60Ó gulden. Het kuilvisschen is wel even beter dan de staandwantvis- scherij. Af en toe worden enkele stuks makreel gevangen. De groote ma kreel, boven de 30 c.M., die vrij is, brengt f 4f 4.50 per kg. op. Bene den de 30 c.M. maat slechts 55 cent per kg. Hetè prijsverschil is dus wel zeer groot. Vrijdag werd ook weer door een vaartuig op garnaal gevischt De vangst bedroeg slechts 100 kg. a f 0.37. Zooals steeds met het garna len moest de bijvangst den dag goedmaken en dat was in dit geval wel in orde. Mede aangevoerd werd nl. 260 pond schar, welke 73 cent per pond opbracht, een recordprijsl; 7 roggen voor f 13; 1 pijlrog voor f 10; 45 kg. kleine tong voor f 4.45 p. kg.; 5 kg. groote tong voor f8.85 per kg. en 10 pond bot ad... f0.41 per pond, vastgestelde prijs. Een to tale besomming van rond f 500. Over het algemeen weinig bedrij vigheid. SPREEKUUR BURGEMEESTER. De waarnemend burgemeester de zer gemeente, de Edelachtbare heer A. v. Diemen is iederen werkdag des morgens van 1012 uur, ten gemeentehuize voor het publiek te spreken. BARSINGERHORN Scharwoude, 111' p., na loting met J. A. Schenk, Barsingerhorn en A. Houter, Venhuizen. 2e klas: 1. Jb. Schermer, Hoog woud, 481 p. 2. G. Blaauboer, Win kel, 474 p. 3. K. Spaan, Zuidschar- woude, 466 p. Serieprijs: M. Maars, Noordscharwoude, 99 p. 3e klas: 1. G. Keulen, Nieuwe Nie- dorp, 418 p. 2. Jb. Komen, Zuid- scharwoude, 413 p. 3. Jm. Blaau boer Gz., Kolhorn, 397 p. Serieprijs A. Schilder, Zuidscharwoude, 91 p.J na loting met N. Bakkum, Nieuwe Niedorp. HOOGWOUD GESTATIONNEERD. Als kommies der directe belastin gen is alhier gestationneerd de heer Bremmer, voorheen kommies te La ge Mierde (N.B.) HARENKARSPEL KOLFWEDSTRIJD. In de kolfbaan van „de Fortuin" alhier is een 50-slagenwedstrijd ge houden, waaraan door 47 kolvers is deelgenomen. Na spannenden slrijd werden de prijzen gewonnen als volgt: le klas: 1. G. Mettes, Zuidschar woude, 535 punten. Een fraaie pres tatie, doch nog geen record, zooals wij een dezer' dagen uit een bericht uit Langedijk konden lezen, want door wijlen den heer P. Kostelijk uit Alkmaar, werd in dezelfde baan eenmaal 541 punten geslagen. Niet temin blijft de prestatie van den heer Mettes er een, die er zijn mag. 2de werd G. Hop, Noordscharwoude met 529 p., en 3. J. Goed, Alkmaar, 524 p. Serieprijs C. Langedijk, Nrd.- HENGELWEDSTRIJD. Kalverdijk. De vischclub „Ons Genoegen" toog Zondagmorgen ter vischvangst naar den ringvaart van den Speketerpolder. 19 Deelnemers hebben geprobeerd elkander de loef af te steken en toen aan 't ^inde van den wedstrijd de „balans" werd opgemaakt, bleek dat er 44 stuks waren gevangen van diverse soor ten en maten. Jan Rijkeboer verwierf de Te prijs door het vangen van de grootste baars 21 c.M.; 2e prijs J. Kamper met 7 st.; 3e prijs P. Bakker met 6 st.; 4e prijs A. Molenaar met 5 st. 5e pr. C. Broersen met 5 st.; 6e pr. J. Wagemaker met 4 st.; 7e pr. P: Broersen met 3 st.; 8e pr. A. Bom- mer met '3 st.; 9e pr. Joh. Stoop met 2 st.; 10e pr. C. Boekei met 2 st.; 11e pr. D Entes met 1 st. 12e pr. C. Tesselaar met 1 st. Troostprijs verwierf A. Molenaar. Bij Simon Stevers werden de prij zen uitgereikt met een toepasselijk woord, waar.na een ieder met spoed huiswaarts keerde, teneinde de „middagpot" de noodige eer aan te do^- DOODELIJK ONGEVAL OP HET STATION. Zaterdagmiddag vond op het 2e perron van het Station der Ned. Spoorwegen alhier bij het vertrek van den trein van 14.13 uur een ernstig ongeval plaats. De 39-jarige Mej. J. v. D. te Amsterdam kwam met vier harer familileden, waar onder haar ouders, iets te laat het perron opsnellen en zij wilden' tr.achten den voor het. vertrek ge- reedstaanden trein n,og te halen Een zich bij het gezelschap bevin dend 6-jarig jongetje liep snel vooruit en sprong het eerst in een nog openstaand rijtuig van dien electrischen trein. De trein zette gelijkertijd langzaam in beweging en Mej. v. D. wilde haar neefje hieruit terughalen. Zij maakte hier bij een grijpende beweging naar het knaapje waarbij een heer, die ook in den trein sprong, haar nog een duwtje in den rug gaf, meenende dat de juffrouw met den trein wil de meereizen. Zij greep een oogen- blik dén rijdenden trein vast en maakte daqrbij een tollende bewe ging. Vervolgens struikelde de juffrouw en kwam tuschen het perron en den rijdenden trein te vallen. Haar vader, die wilde trachten haar tegen den steenen muur van het perron te drukken en zich daarbij in knielende hou ding bevond, kwam eveneens tus- schen de rails en het perron te vallen. Dit voorval speelde zich binnen enkele seconden af, daar onmiddellijk door reizigers aan den noodrem was getrokken en de trein spoedig stilétoad. De vader kwam geheel ongedeerd te voorschijn. Het aantal leden bedroeg bij het begin van het vereenigingsjaar 1942-1943 43 met te samen 588 stuks "melkvee. In het afgeloopen jaar traden 11 -nieuwe leden toe. Van het bestuur trad- af de heer K. Swaag, Barsingerhorn. In zijn plaats werd gekozen de heer P. Grin, eveneens te Barsingerhorn. Van de commissie voor de boe- kencontrole trad de heer P. Grin af. Hij werd vervangen door den heer S. Buis,- N. Niedorp. De keuringscommissie bestaat thans uit de heeren S. v. d. Wal, Lutjewinkel, K. Swaag, Barsinger horn en J. v. Essen, Winkêl. Plaats vervangers zijn de heeren L. Duin kerken, Harenkarspei en J. Schoorl en A. Wit Czp. te Barsingerhorn. De keuring vond dit jaar plaats op 18 en 19 S'ept. 1941' met den eenen dag als keurmeesters: L. Duinkerken en A. Wit Cz., Ter Hof- slede voor den Prov. Bond en K. C. .Nobel als Contr. Stamb.h., den anderen dag keurden de H.H. S. v. d. Wal, Ter Hofstede en K. C. No bel, terwijl de heer J. Schoorl dien dag verhinderd was. Gekeurd wer den 66 dieren, waarvan 46 F.R. die ren met een gem. aantal punten v^n 77,7, waarbij 3 dieren meer dan 80 pnt., verkregen en 2 blinder dan 75 pnt. en 20 S.R. dieren met een gem. aantal punten van* 177,9, waarvan 2 dieren meer dan 80 pnt. Evenals vorig jaar waren de meest voorkomende afwijkingen: Losse schouders, wat zwaar staart stuk en haklcige stand. We danken bovengenoemde com missie voor het belangeloos be schikbaar stellen van hun" tijd en de leden voor het op tijd klaarzet ten van hun dieren, waardoor het programma vlot kon worden afge werkt. Personeel. Per 1.1. '42 is de heer C. Chattillon benoemd als öontro- leur-Stamboekhouder aan de Rund- veefokver. te Warder. In zijn plaats is per 12.'42 benoemd de heer S. Zwagerman te Vlissingen. Deze is per 21.3/42 vertrokken naar Ben- ningbroek; in zijn plaats is nu werk zaam de heer J. Dijkstra, die reeds aan de fabriek werkzaam was. Omslag en Contributie. De om slag moest worden verhoogd tot f 2.50 per dier. De contributie is fl per lid gebleven. Afstammingsbewijzen. Afgege ven zijn dit jaar 35 modellen No 11 fl.— per stuk. Loonen. Het loon v. d. monster nemers was f 1.75 per monster- name. N.R.S'. Het aantal leden aan gesloten bij het N.R.S. is nu 16; toe getreden zijn de heeren K. Swaag te Barsingerhorn, Jc. Brak, 't Wad, Schagen, H. v. d. Wal, Moerbeek. N. Niedorp, G. Vis, Barsingerhorn en G. Dekker, Waarland, Haren karspel. Afgevaardigde Bondsverg. Af gevaardigde is de heer J. Schoorl, Barsingerhorn, die tot- en met Boekjaar 1942 hiervoor zitting heeft; plaatsvervangend afgevaar digde is de heer C. Lakeman te O. Niedorp. Oormerken. Hiervan zijn weer 500 stuks ontvangen, dit materiaal is in iets andere uitvoering, doch is ook roestvrij. Inventarisopname der bedrijven per 1 Mei 1941. Bij de 32 leden van onze Ver. waren in gebruik: Grasland: 51223 H.A., bouwland 79.63 H.A. Totaal 591.86 H.A., of gem. per bedrijf.18,50 H.A. Het aan tal stuks vee was als volgt: 128 melkvaarftm, 106 twenters, 286 ou dere koeien. Totaal 519 dieren. 173 hokkelingen, 11 stieren, 242 kuikal veren, 30 stieren, 11 vetweiders. Aantal stuks melkvee per bedrijf 162 (vorig jaar 18.2). Aantal H.A. grasland, per bedrijf: 16. Aantal H.A. bouwland per bedrijf: 2,5. Stierenmateriaal In gebruik zijn geweest: 5 Eenj. stieren, 4 tweej. stieren en 1 twee en een half jarige stier.^Totaal 10 stieren. 5 stieren hiervan waren ingeschreven bij het N.R.S. Een groot deel v. d leden maakte gebruik van stieren welke waren gestationneerd bij le den van andere Rundveefokver. Meerdere centralisatie in deze is echter nog mogelijk, wat het mate riaal ten goede zal komen. Dekbewijzen en Geboorte-admini stratie v. d. Ver. Binnengekomen zijn de dekkingen van 572 dieren. Hiervan zijn gedekt 423 dieren 1 x. 98 dieren 2 x. en 41 dieren meer dere malen; het totaal aantal dek kingen bedroeg 749.' het bevruch tingspercentage 76. Voor de geboorte administratie bleven over 383 dieren, waarvan ge schetst: 207 kuikalveren en 16 stier kalveren, is totaal 223 kalveren of 54 Enkele malen m'oest weer een kalf voor schetsing worden ge weigerd. Om schade te voorkomen dienen de leden vooral te contro leeren of alle dieren en dekkingen vermeld staan op (Je binnengeko- mén lijsten van de stierenhouders, terwijl na afkalven tijdige aangif te v. h. te schetsen kalf noodzake lijk is De levering van vee ging gere geld nog door en is nu verlengd tot Dec; 1942. De melkprijs is verhoogd en paste zich aan bij de gewijzigde bedrijfsverhoudingen. Het bestuur meent, dat ondanks alle moeilijkheden, welke zich in het'afgeloopen jaar voordeden, kan worden verklaard, dat het bedrijf als zoodanig loonend is geweest en dat de werkelijke moeilijkheden zich eigenlijk pas in het komende jaar zullen laten gelden. HET AFSCHUIVEN BAATTE NIET De kappersbediende D. B. zou in het begin van dit jaar van zijn pa troon te Den Helder een aantal handdoeken en enkele fleschjes lo tion hebben gestolen. Toen een on derzoek in 's kappers koffer werd ingesteld werd daar althans een deel van het vermiste gevonden, terwijl hij met de rest o.m. zijn vrouw gelukkig had gemaakt. De beschuldiging van diefstal wees hij evenwel van de hand: hij zou ze van een collega, die als getuige op trad, hebben gekocht waaruit de conclusie getrokken moet worden, dat dus deze de dader zou zijn ge weest. Dat deze die poging om hem den diefstal in de schoenen te schui ven niet „nam" ligt voor de hand. Hij' verweerde zich tegen deze aan tijging met succes en zijn verkla ringen waren ruimschoots voldoen de om den rechter de overtuiging te geven, dat B. hier de eenige schul dige was. Vonnis f 50 of 15 dagen. De verdachte scheen veel zin te hebben zijn geluk nog eens in hoo- ger beroep te beproeven. Hij heeft 14 dagen den tijd om hierover na te denken. EEN DRAMA IN ZAKFORMAAT. '„Dief, smokkelaar, oplichter!" had Hendrika H. te Oosterland op Wie- ringen den koopman Oezes toege roepen en bovendien had deze pae- dagoge haar zoontje opgestookt hem met steenen te gooien. Dat de koopman een dergelijk optreden niet over zijn kant liet gaan is te begrijpen en het gevolg was dat in de rechtszaal het laatste bedrijf van dit drama in zakformaat werd ge speeld. „Allemaal de grootste leugens", zei verdachte en twee getuigen a décharge -verklaarden deze minder vleiende kwalificaties dan ook niet te hebben gehoord. Een van hen had wel gezien, dat Oezes met een stok had geslagen, maar het bleek, dat de klappen, die hiermee waren uitgedeeld niet direct verband hiel den met de kwestie waarvoor Hen drika H. terecht stond. Een derde getuige had wel ge merkt, dat er ruzie was en de subst- officier, die van oordeel was dat de woorden wèL waren gezegd, eischte 30 gulden Ijéete subs. 10 dagen. Verdachte, die het hiermee vol komen oneens was, kreeg verVol- gens -de kans een omstandig en hier en daar zeer realistisch ver haal voor le lezen, waarin ze be toogde dat het niet waar was, en dat de koopman de schuld van alles droeg, 't Heeft intusschen niet mogen baten, want mr. Krabbe, die het epistel halverwege coupeerde, veroordeelde de loslippige dame des ondanks tot 15 gulden of 4 dagen. Zijn dochter was echter op ver schillende, plaatsen verwond klaagde over inwendige pijnen. Zij is per ziekenauto naar het Cen traal Ziekenhuis alhier overge bracht, alwaar zij Zondagavond tengevolge van de bekomen ver wondingen^is overleden. BEEN GEBROKEN. Maandagmiddag werd de aan dacht van het publiek getrokken door een jonge man, die de stoep van bet gebouw van het. Hoogheem raadschap was afgegleden en luid kenpend op het -trottoir in den stroomenden regen bleef liggen Geneeskundige hulp. was spoedig ter plaatse», waarna het slachtoffer, dat vermoedelijk een been had ge broken, naar het ziekenhuis werd vervoerd. SINV MAARTEN POLITIE. Verloren: gaande van Wieringen naar Sint Maarten, een doublé arm band. Inlichtingen b. d. Gèpi. pol. Z1JPE VESTIGINGSWET. 't Zand. De Kamer van Koop handel en Fabrieken voor Noord- Holland heeft den heer L. van der Oord alhier vergunning verleend tot voortzetting van het kruïde- niersbedrijf, uitgeoefend door zijn moeder, in het perceel K 76, alhier. WAARSCHUWING. Naar wij hernemen is tegen een ingezetene dezer gemeente proces verbaal opgemaakt wegens het niet overeenkomstig de waarheid invullen van een aanvraagformu lier ter verkrijging van een rijwiel band. OVERGEGAAN. Oudesluis. Onze jeugdige plaatsgenoot KI. Kossen is overgegaan van de 1ste naar de 2de klas van de Ambachts school te Den Helder. INSCHRIJVINGEN IN HET HANDELSREGISTER van èl Juli tot 27 Juli 1942. Bestuurswijzigingen: Bergen: N.H, Mij. tot Expl. van Autobusdienst Ondernemingen „Bergen Binnen" N.V., Prins Hendriklaan 5. Callantsoog: Coöperatieve Zuivel fabriek „Koegras", Call vaart C 42, post 't Zand. Andere wijzigingen: Alkmaar: N.V. H.A.B.O., Stations weg 37 B, expl. van autobus ondern. enz Het fil. te Noord scharwoude wordt voortgezel door de firma Mol en Blom. Bergen: J. Smit Jzn., Rumelaan 11, smederij, enz., gedeeltelijk* overgang van het bedrijf. Schagen: P. C. J. de Geus, Land- Heden overleed, na een langdurig lijden, 'ónze lieve Man, Vader en Grootvader, de heer AR1S HOMAN, in den ouderdom van 53 jaar. Zijn diepbedroefde Vrouw, Kinderen en Kléinkind, G. HOMAN— Leegwater. K. HOMAN. N. HOMAN—Witte. W. JANSEN—Homan J. B. JANSEN en kleine ARIS. St. Maartensvlotbrug, 27 Juli 1942. Tijdelijk adres: Oud karspel A 382. Begrafenis te St. Maartensbrug Donder dag 30 Juli. Vertrek vanaf St. Maartensvlot brug 2.30 uur. Heden overleed, na een langdurig lijden, te Oudkarspel, mijn gelief de Patroon, de heer A. HOMAN. in den leeftijd van 53 jaar. P. WOUDSTRA. St.. Maartensvlotbrug, 27 Ju\i 1942. Met blijdschap geven wij ken nis van de geboorte van onzen Zoon en Broertje, JAN CORNELIS.' P. BLOM. C. A. BLOM—\Vissekerke NELLIE. Kolhorn. 28 Juli 1942. De Vereeniging „Huisverzor ging" in de Wieringermeer vraagt voor spoedige indienst treding: Aanmelding en inlichtingen bij Mevr. VAN VEGTEN—DE WIT, Brugstraat 23, Midden- meer GELDBELEGGING. Uit de hand te koop: te Heiloo, Huurwaarde f7 per week. Te bevragen S. A; Knik- wer, C 40, Schagen. Te koop: met 12 H.A. land. Br. lett. K4 Bur, van dit blad. Te koop gevraagd: N.R.S. Stieren in prijzen van f750.en N.R.S. Vaarzen en Koeien Mei- tot Juli gedekt, alles met zeer goede afstamming en t.b.c.- vrij. Aanb. met prijs II. v. HOORN, Wieringerwaard. Gevraagd twee Man voor vlasplukken en erwten zichten. J. G. van Strien, Alkmaarsche- weg C 30, Middenmeer. Te koop 1 Bakwagen, 1 pr. YVerkschoenen, m. 40. Jb. Mak, Nieuwstraat A 144, Schagen. Te koop 2 jonge Stamboek- zeugen en een gereg. Kuikalf, 12 wk. P. Schager, Nieuwe Nie dorp. Zorg dat U zich nooit behoeft te verwijten: ll?Q4 i/imaah. VOORZICHTIGERgêuMSit met mijn stofzuiger 1 Een stofzuiger is er niet op gebouwd om dag aan dag tegen meubels en drempels te worden gestooten. Hij wordt er niet beter op, wanneer II hem op een vochtige plaats opbergt. En ook het beste snoer gaat niet lang mee, wanneer het steeds op dezelfde manier wordt opgehangen. Rol het snoer losjes op en hang het niet steeds met dezelfde plaats op den haak. Leg de zuigbuis recht bij het gebruik en nooit in een lus. Dat zijn allemaal dingen waar een stofzuiger niet tegen kan. En wanneer htfnu defect raakt is hij in - de meeste gevallen niet te repareeren. Publicatie van hat Departement v. Handel, Nijverheid en Scheepvaart. bouwdwarsstraat D 138, han del in melk, boter, kaas en eieren; rechtsvorm gewijzigd. Opheffingen: Alkmaar: Coöp. Centrale Land- bouwbank in liq., Kcnnemer- park 7. TEXELSCHE MARKT. De lammerenaanvoer aan de markt van Maandag bedroeg nog slechts 112 stuks. Het aantal koo- pers was hog groot, zoodat de markt zeer vlug was. Reeds in de straten van het dorp liepen de kou-, pers de veewagens tegemoet, de lammerenprijzen liepen van f28 tot f40; voor ooilammeren werd zelfs nog iets meer dan f40 per stuk ge geven. De vraag naar oude schapen was 'eveneens groot, de prijzen lie pen zeer uiteen, 't Was een •vréém de handel, o.a. werd voor een hok oude magere schapen f 70 per stuk gebqdén. Koeien waren ook boog in prijs, de duurste ging voor f500. De totale aanvoer bestond uit: 4 koeien f350—500 6 schapen f4570, 112 lammeren f 2840.50 9 kalveren f2838. ROTTERDAM, 27 Juli. Aardappelen: groote f 7.12, klei ne f 4.12 per 100 Kg. Aanvoet en voorraad voldoende. Vlas: De productie is nog klein door oogstwerkzaamheden, de handel op het land vlot tegen standaardprijzen. Ter beurze een partij Holl. geel van 325 Kg., die voor f 1.32V2 geen kooper vond, ook eenig Datiwróod aangevoerd, wat niet verkocht werd. WARMENHUIZEN, 27 Juli. Aanvoer: 10S700 Kg. aardappe len: Schotsche muizen f 5.60. BROEK OP LANGENDIJK, 28 Juli 10.700 kg. - tomaten IIV f 20.—; 8.700 kg. roode kool f 6.— 19.225 kg. aardappelen groote f 5.60, klei ne f 3.50. NOORDSCHARWOUDE, 28» Juli. 10.250 kg. aardappelen Schotsche Muizen groote f 5.60, kleine f 3.50. Met den Nederla&dschen Volksdienst voor sociale ge rechtigheid.

Dagblad Noord-Holland, Schager editie | 1942 | | pagina 5