GESLOTEN DE ALKMAARSCHE GASKRAAN GEOPEND Gecombineerde fokveekeuringen Kermis te Winkel GESLOTEN T. PRINS Kennisgeving REKENING ROOSJES 3 tot en met 8 Augustus C. BEERS - Schoenhandel - Schagen Alkmaarsche .Kaasmarkt Marktberichten UKKSSttSm Dat gaat naar den Bo»ch toe. loete lieve Gerritje. Dit gaat naar den Bosch toe. ïoete lieve meid; Dit gaat naar De Gruyter, zoete lieve Gerritje, Dit gaat naar De Gruyter, daar is kwaliteit 1 NEDERLAN05CHE KLEEDERDRACHTEN De Burgemeester van SCHA6EN brengt ter kennis van de ingeze tenen, dat hij met ingang van Maandag 3 Angustus 1942 ten raad- huize zal zijn te spreken, op Maan dag, Woensdag en Vrijdag van iedere week van 10 tot 12 uur. Schagen, 31 Juli 1942. De Burgemeester voornoemd, T. H. BUITENHUIS. SCHAGEN SPORTCLUB „DE WIEL". De Sportclub „De Wiel" zal mor gen met verschillende leden uitko men op de te Wieringerwaard te houden zwemwedstrijden. Deelne mers en supporters zullen zich te 1.15 verzamelen op het marktplein, vanwaar om uiterlijk half twee per fiets wordt afgebeden. CONTROLEERT UW VERDUISTE- RIN GSMATERIAAL. Uit verschillende plaatsen wordt de aandacht gevestigd op het feit, dat, nu de dagen woer beginnen te korten, ook de tijd is aangebroken om eenige aandacht te besteden aan de verduisteringsvoorschriften. Alom verneemt men, dat het in de bedoeling ligt aanstonds een verscherpte controle te houden. On ze lezers zullen er daarom goed aan doen hun verduisteringsmateriaal, dat na den afgeloopcn winter wel eenige slijtage zal vertoonep en ge durende den zomer vermoedelijk weinig is gebruikt, aan een gron dige revisie te onderwerpen. Men zij gewaarschuwd! De boe ten zijn hoog en het vereischt ge ringe moeite om alles behoorlijk in orde te doen zijn. Nieuw succes voor speurhond Marco Aardappeldieven snel opge spoord. In den nacht van Donderdag op Vrijdag zijn van een aardappel veld aan den Westfrieschendijk, toebehoorende aan'den heer, Bak ker, ongeveer 100 kg. aardappelen gestolen. Gistermorgen zijn majoor Hole- ma en majoor Misbeek met -zijn hond Marco op onderzoek uitge gaan. Reeds vrij spoedig bracht Marco de politiemannen aan de woning van S. Bij 'huiszoeking Werden de aardappelen aangetrof fen. Echter ook in de woning daar naast, bewoond cloor B, werden aardappelen gevonden,, dje afkom stig bleken te zijn van een reeds eerder gepleegde diefstal. De beide boosdoeners hebben bekend en er is proces-verbaal opgemaakt. LA PALOMA. (THEATER ROYAL) Fernando, een vroolijike jonge man, de lieveling zijner plaatsge- nooten. keert na een afwezigheid van 3 jaar naar huis terug, waar hij alles vindt zooals hij het verliet. Hij is als sèingast werk- Van alle pijn in de leden verlost. Na kan ik weer werken1 De Heer M.V. teT. schrijft, dd. 20-1-'40: „Ik wi! U mededeelen, dat de Ovaaltjes mij goede diensten hebben be- i wezen;degezwollen gewrichten zijn nu weer geheel nor maal. Ket verheugt mij, dat ik mijn bed verlaten en weer werken kan. Ik had vree- selijke pijn in de leden. Zoo gauw ik weer iets voel, zal ik direct weer Ovaaltjes nemen, wantzij werken snel en afdoende." Bij rheumatiek, ischias, spit, verkoud heid, griep, zenuw- en hoofdpijn helpen de Ovaaltjes van het Trineral Agentuur. Deze hebben geen schadelijken invloed op hart, maag en darmen. Neem direct de proef! Origineele verpakking van 20 tabletten slechts 60 ets. In alle apotheken en drogiscerijen verkrijgbaar. Trineral Agentuur, Nasszukede 373, Amsterdam Zouden de Schager huisvrouwen er veel van hebben gemerkt, dat de Alkmaarsche gaskraan is geopend en dat ze, althans ten deele Alk- maarsch gas branden? Reeds eerder heette het, dat dit gedenkwaardig oogenblik was aan gebroken, in werkelijkheid echter kwam het nog niet daartoe. De kwestie was, dat men in Alkmaar algeheele zekerheid wilde hebben voor een ongestoorde gaslevering te zullen kunnen zorgen. Deze zeker heid béstond, zoodra de derde ka meroven in gebruik zou zijn geno men. De productie zou dan onder alle omstandigheden groot genoeg zijn om in de behoefte te voorzien. komen. Daarom heeft men de beide bedrijven over elkaar heen laten vallen. Er is een begin gemaakt met de levering van Alkmaarsch gas, daarnaast werd te Schagen rustig doorgewerkt. Intusschen vernemen we, dat al les zonder stoornissen schijnt te zijn verloopen, zoodat het oogenblik na dert, waarop we hier geheel van Alkmaarsch gas zullen worden voorzien. Wanneer het precies zal zijn aan gebroken? Onze lezers zullen uit 't vorige hebben begrepen, dat ook dit oogenblik zich niet geheel nauw keurig laat aangeven. yooi4 zoover de zaak zich thans Het personeel der Schager gasfabriek op het oogenblik der stillegging. Op de trap van links naar rechts: E. Leeuwenkamp, stoker; A. Dom per, lantaarnfitter; Mej. E. Igesz, bureauassistente; P. Bak, meterop- nemer-incasseerder. Vooraan van links naar rechts: C. Dekker, sto ker; P. Ruig, hulpfitter; C. Hossen, stoker; J. Burger, fitter. (Foto J. Kuiper). Zulk een kameroven echter is een gecompliceerd bouwwerk en met de inrichting er van is veel tijd gemoeid. Zoo is het gekomen, dat geruime tijd verliep, alvorens sprake kon zijn van een opening van de Alkmaarsche gaskraan. Had men de Schager retorten stil gelegd, voor de nieuwe kameroven was klaar gekomen dan zou het misschien ook wel zijn gegaan, men had echter een bestaande reserve zonddï- noodzaak uit handen gege ven. Want, zoodra de retorten zou den zijn afgekneld, zou veel tijd noodig zijn geweest- om ze weer op temperatuur te brengen. En door een eventueele complicatie zou onze gemeente wellicht gedurende ver scheidene dagen zonder gas zijn komen te zitten. Ook nu, nu de derde kameroven gereed is gekomen en in bedrijf is gesteld, koos men den voorzichti- gen weg. Bij zulk een ingewikkeld bouwwerk kunnen stagnaties Voor laat aanzien, zal te beginnen met Maandag a.s. aan het Schager be drijf geen gas meer worden ge maakt. Gedurende enkele dagan nog blijven de Schager retorten Op temperatuur, ten einde onverhoopt te kunnen bijspringen, dan worden \e stilgelegd en zal er van een Scha ger gasfabriek niet meer kunnen worden gesproken. Anders is het gesteld met de gas houder. Deze is verleden jaar nog opgeknapt en blijft in werking. Intusschen dunkt ons het oogen blik te zijn gekomen om afscheid te nemen van deze oude getrouwen uit Schagen, van de gasfabriek. We doen dit door 'L publiceeren van een foto, waarop het personeel, dat daar werkzaam was, op het oogenblik der stillegging slaat afge beeld. We voegen hieraan toe den wensch, dat aanstonds mag blij ken, dat het besluit tot verkoop van Schagens gasfabriek een wijs be sluit is geweest. zaam geweest op een sohip en krijgt nu, door bemideling van zijn vriend Alfredo, een baantje als seiner bij een steengroeve. Het bevalt Fernandouitstekend thuis. Hij wil trouwen met Manuela, niet wetend dat zij met Alfredo verloofd is. Door een onachtzaamheid van Fernando raken mensdhen levens in gevaar en wordt hij ontslagen. Waar hij inmiddels hoort van Al- fredo's verloving, schrijft hij dit ontslag op jalouzie en staat hij op het punt zijn vriend met een mes te lijf te gaan. Doch hij bedenkt zich en besluit weer naar zee te gaan. Wanneer Alfredo hem 'dan het leven redt wordt vóór het af scheid de trouwe j kameraadschap •hersteld. ALKMAAR U.L.O.-EXAMEN. Voor de op Vrijdag 31 Juli te Alkmaar gehouden examens, slaag den o.a.: Diploma A: K. Iwema, Middepmeer; G. Zwaan, Wognuim. LANDBOUWTENTOONSTELLING OP 23 SEPTEMBER. Naar we vernemen heeft de bur gemeester van Alkmaar toestem ming verleend voor een op 23 Sep tember te houdenlandbouwten toonstelling gebruik te maken van het Waagjplein en voor zoover noodig van de Marktstraat het Hofplein en de Nieuwésloot. Tevens werd door hem een subsi die aan deze tentoonstelling toege kend van maximaal f 100. WIERINGERMEER WELKOME VACANTIEGAStEN. Een groot aantal Geref. kinderen zijn Donderdagmiddag uit IJmüi- den alhier aangekomen en brengen hun vacantie bij de ingezetenen door. Voor deze kinderen een mooie bezigheid. BERGEN WAT HANDSCHRIFT, SCHEDEL VORM EN GEBOORTEDATUM ONS VERTELLEN. De heer P. C. Waki, directeur van het Instituut Psycho-Syntne- se te Amsterdam, hield Donderdag avond in de Rustende Jager een hoogst interessante lezing. Hij gaf r in groote lijnen aan, hoe uit enkele gegevens als een handschrift, een foto, een geboorte datum, het karakter van een mensch is op te maken, wat on der meer van belang is voor in stellingen bij het beoordeelen van sollicitanten. Zoo leert een handschrift bijv. of men te doen heeft met iemand, die weet wat hij wil, met een minder agressief persoon, met een nietsnut of met een mensch vol inbeelding. Men heeft hierbij te letten op de helling van het schrift, rechtopstaand, 45 graden, 30 of minder graden, achterover. Dan wijzen de ronde letters nog op zachtmoedigheid, gevoeligheid, Een 'eigenhandig geschreven solli citatiebrief verraadt dus veel. Een foto geeft ook veel: de nor male aflooponde schedel verraadt den gevoelsmensch, de vierkante schedel is van een strikt recht vaardige, die echter zijn zin door drijft, het oploopende hoofd waar schuwt voor een misdadig type en het. negertype doet denken aan sadisme, bloedwraak. Ook de handan kunnen veel vertellen: is de®inKvin£er langer dan de wijsvinger, dan is 't in or,de, maar is het omgekeerde het geval, wacht u dan voor de froitw, want, het is een Xantipne Gelijke lengte wijst op evenwicht tnsschen geest en ziel. Tenslotte, blijkt de simpele geboortedatum heel wat te kunnen onthullen: of men is een tevreden mensch, of iemand is een groote nul, of zij is een Kenau, enz. enz. Wielrennen Wedstrijden te Wieringen KLINK TEGEN EVERS IN DE ACHTERVOLGING. Hopelijk zullen de weersomstan digheden morgen gunstiger zijn dan de vorige keer, toen de wed strijden op de Wieringer wieler baan niet konden doorgaan. Want de organisatoren nebben voor Zon dag weer een interessant program ma samengesteld, dat veel belang stelling verdient. Allereerst zak Kink een revan che-acht ervolgingswedstrii d rij den tegen Piet Evers, die Klink in de kampioenschappen van Nederland uitschakelde. Toen was het één der beste ritten van het kaonpioens- tournooi. Te Wieringen zal het morgenmiddag tusschen beide fa vorieten niet minder spannen. Jan Pronk uit Heiloo, sprintkam pioen der onafhankelijken, zal voor zijn prestatie worden gehul digd, terwijl hij een interessanten omnium zal rijden tegen wereld kampioen Van der Vijver, Bennie Remk.es en Oh ris van Gent. Deze omniiumwedstrijd 'zal bestaan uit sprint, klassementwedstrijd én tijd- race. De overige deelnemers rijden enkele v andere voorwedstrijden, zoodat het voorprogramma een prachtig geheel kan worden. De koppelwedstrijd. In den koppelwedstrijd starten de volgende koppels: KlinkPronk; EversVan Gent; Go mime rsR. Schellens; Van der Vijver—Van Rijn; RemkesSteenbakkers; Buys seHooft en de GrootDijkers. Met elkaar een stevig veld. Als uitblinkers, tippen wij de ploegen Klink-Pronk; Evers-Van Gent en vooral ook Remkes met den sterken Brabander Antoon Steenbakkers uit St. Michielsgestel Voorts zijn wij bijzondér nieuwsgie rig naar hetgeen door den Tour de France-renner Jan Gommers met zijn maat Richard Scholtens zal worden gepresteerd. Ook Van der Vijver-Van Rijn mogen er zijn, terwijl de inrichters aan den plaat selijken renner Dijkers een kans hebben gegeven in dit programma, die hij hopelijk in samenwerking met De Groot zal benutten. Geef ons droog weer en de wedstrijden op de Wieringer baan zullen een sportief succes worden, daarvoor staan de renners borg. Er dreigt weinig van te komen Op 2 October najaarskeuring te Wieringerwaard. Enkele dagen geleden moesten we berichten, dat door den Bond van rundveefokvereenigingen van het houden van een centrale fokveedag was afgezien dat daarvoor in de plaats regionale veekeuringsdagen onder, leiding van den bond konden worden georganiseerd. Vqpr wat Schagen en omgeving betreft, ziet het er op het oogenblik niet naar uit, dat het tot een vee- keuringsdag van eenigen omvang zal komen. Naar juist is komen vast te staan, zal te Wieringerwaard op 2 October een najaarskéuring worden gehou den. Men zou hier kunnen spreken van „d<ï gewone najaarskeuring", want ooj|; verleden jaar had om streeks denzelfden tijd zulkjeen ge beurtenis plaats. Deze keuring staat overigens niet onder toezicht van den Bond, die er dus ook geen sub sidie aan verleent. De afdeeling SchagenBarsïn- gerhorn organiseerde op den dag volgende op de keuring te Wierin- De aanwezigen volgden met groote aandacht de uiteenzettingen van den spreker en zullen allicht beginnen met zich zelf en hun naaste omgeving te testen, en verder hun voordeel trachten te doen met het gehoorde. J C. Kettenborg. GESLAAGD. Voor het examen Engelsch L.O. slaagde de heer H. G-. M. Lageman alhier. WIERINGERWAARD. ZWEMWEDSTRIJD OP ZONDAG. Zondagmiddag kan het bij mooi weer in ons mooie natuurbad, weer een gezellige sportmiddag worden. De zwemclub „Wieringer waard" organiseerd n.1. haar jaar- lijksche Kring- en Schoolwedstrij- den, waarvoor steeds groote be langstelling bestaat. Een groot aantal deelnemers heeft zich reeds opgegeven, zoodat wij bij gunstig weer kunnen rekenen op goede prestaties, sportieve kampen en een goede propaganda voor de mooie zwemsport. LAN GEDIJ K OVERGEPLAATST. Mej. Cl. IJff, tot de opheffing van het telefoonkantoor te Broek op Langendijk alhier als telefoniste werkzaam en aan wie dqjirna Haar lem als standplaats was aangewe zen, wordt met ingang van 1 Octo ber a.s. overgeplaatst naar Alk maar. Voor de zeer vele blijken van deelneming, 'ondervonden bij bet overlijden van onzen lieven WD®, betuigen wij onzen hartelijken dank. In 't bijzonder aan den Hoofdonderwijzer, Onderwijzers en Leerlingen der Muloschool te Noordscharwoude, aan de Accordeonclub en leidster Mevr. A. de Moor—Kostelijk en tevens Buren en Kennissen te Heerhugowaard en omstreken voor de laatste eer aan hem bewezen. H. J. WEIDEiMA. W. H. WEIDEMA— Osendarp. Heerhugowaard, 1' Aug. 1942. ZONDAG 2 AUGUSTUS Zondagmiddag 2 uur: gecostumeerde Voetbalwedstrijd tusschen twee bekende veteranen-elftallen. Maandag 3 Augustus, 's na middags 2 uur: Volksspelen yoor jongens en meisjes van 8 tot 10, 11 tot 13, 14 tot 16, 17 jaar en ouder. Na afloop daar van Hard'oopen voor mannen en vrouwen van 40 jaar en ouder, om het kam pioenschap van Winkel. Entrée beide dagen voor ieder 25 ct. per persoon, kin deren 10 ct. Na afloop prijsuitreiking bij R. Laan. Bestuur W.V.V. WEGENS VACANTIE van 3 tot 7 "Augustus LEVENSMIDDELENBEDRIJF SCHAGEN. Het bestuur der Onderlinge Brandwaarborg Maatschappij SPANBROEK-OPMEER, geves tigd te Spanbroek, brengt ter kennis van belanghebbenden dat de der Maatschappij over het afge- loopen jaar vanaf 4 tot en met, 11 Augustus 1942 ter inzage ligt ten kantore van de Maat schappij. dering zal worden gehorldul De Algemeene Ledenverga dering zal worden gehouden op Woensdag 12 Augustus 1942, des middags 12 uur, ten huize van de Keizerskroon te Hoorn. Deze vergadering iS toegan kelijk voor de deelhebbers. Gevraagd Leerling Kapster of 2e Kaps^r. Dameskapsalon Niestadt-Smit, Laagzijde 24, Schagen, Tel. 297. Gevraagd 2 Aardappelrooiers bij Jn. Bakker Kz., Grootewal, Schagen. Gevraagd voor dag of dag en nacht een flink Meisje, liefst niet onder de 17 jaar. Blaau- boer. Laan 204, Schagen. Hotel-Restaurant „De Gouden Engel", Schagen, vraagt voor direct een Dienstmeisje, leef tijd ongeveer i4 jaar. Gevr. nette Huishoudster, 3045 j., op boerderij, bij man alleen, P.G., v. g.. g. v. Br. on der lett. Z aan Adv. Bur. His Wilms, Hippolytushoef. Loonploeger gevraagd om 1 H.A. Grasland te scheuren, voor 10 Augustus. Schager- brug E 141. Aardappelrooiers gevraagd bij W. Kuiper, Schagerwaard. Gevraagd flinke Meidhuis houdster, wegens huwelijk der tegenwoordige, bij bej. weduwe in dorp bij Alkmaar. Gegoede boerenstand. Br. o. ,lett. GB66 Bur. van dit blad.. Aardappelrooiers gevraagd zachte grond, door J. v. d. Ham, Zwinweg, Anna Pau- lotwna. Wieders gevraagd, bij A. Rot, Wieringerwaard. Wegens verplichte inventarisatie zijn wij van gerwaard eveneens een keuring. Het bezoek was toen echter niet groot en het is zeer de vraag of, nu dit jaar Wieringerwaard weer op eigen houtje aan den slag gaat, van een grootere keuringsaag in deze omgeving iets zal kunnen komen. Hoewel men eenerzijds de ac tiviteit van Wieringerwaard dient te loven, mag men zich anderzijds toch afvragen, of onderling overieg hier niet beter was geweest. Het ziet er nu naar uit, dat we hoog stens zullen komen tot enkele min of meer plaatselijke keuringen, terwijl in het ongunstigste geval, tengevolge der verdeeldheid, som mige gebieden geheel van keuring verstoken zullen blijven. Dat zou jammer zijn. Juist in moeilijke tijden als we tegenwoor dig beleven, dienen allen de han den inéén te slaan om alles te bereiken, wat mogelijk is. Doet men dit niet, dan ontstaat meer en meer de neiging om maar bij de pakken te gaan neerzitten. En niets is funester dan dit. EERSTE DRUIVEN De eerste druiven zijn aan de L.G.C. aangevoerd door den heer C. Duijf, St. Pancras. ZIJPE SCHURFT. St Maartensvlotbrug. Bij den veehouder N. Mul alhier is een geval van schurft onder de schapen geconstateerd. De aanvoer bedroeg gisteren niet meer dan 20.000 Kg., vergeleken bij een week terug clus wederom een achteruitgang en wel van rond 6000 Kg. De mcl'klevering schijnt nog steeds toe te nemen en ver schillende betrekkelijk groote fa-" brieken komen nog slechts om de andere weel?. Een merkwaardig verschijnsel voor een periode, die normaal nog moet worden gere kend tot de tijd der grootste pro ductie. De handel heeft veel moeite het toegestane inkoopkwant urn te dek ken. Deze heeft vooral graag de schaarsche 40+, zooals te begrij pen is. Het is geen zeldzaamheid stapeltjes van .100 of weinig meer nog onder enkele koopers tr zien verdeelen. Onder deze omstandigheden komt af en toe nog al eens een T.V. voor. Men zou kunen zeggen, dat de kaas vaak wordt verkocht aan den han delaar, die in dit opzicht het meeste risico durft te nemen.. Er waren 12 fabrieks- en 7 boe- renstapels. De hoogste noteeringen kwamen overeen met de toegestane maximumprijzen, te weten f 56. en f 43.50 voor 40+ en 20+ resp. De boerenkaas is nog al eens wat bros, waardoor ze er vaak moeite mee heeft de hoogste markt te halen. De kaas, die dit gebrek ver toont heeft overigens de eigenschap nogal eens naar den koóper toe te komen inxden loop van den tijd. Dit werkt dè graagte om te koo pen in de hand, maar er volgt dan nog al eens een T.V. ALKMAAR, Kaasmarkt 31 Juli. Aangevoeld: 19 stapels, zijnde 20113 kg. Fabriekskaas kleine 40 f 56, 20+ f 43.50, boerenkaas com missie 40+ f 56 per 50 kg. Handel vlug. LEEUWARDEN, 31 Juli 1942. Veemarkt. 140 stieren, 365 vette koeien, 719 melk- en kalfkoeien f 320-M535, 485 pinken f 125220, 9 vette kalveren, 416 1 graskalveren, 180 nucht. kalveren, 245 weidescha- pen f60100, 337 lammeren f25 36. 11 vette varkens, 152 kleine big gen f30—65, 171 bokken en geiten, 24 paarden. Totaal aanvoer 3254 st. Eierhandel. Kipeieren 6,50^10.45 ct. per stuk, Handelsprijs f 1.32 f 1.37 per kg. Eendeneieren 7,6—8,1 cent per stuk. JPluimvee; Slachthanen fl.50— 2.50, slachtkippen fl.50—2.75, jonge hanenJ 1—2.25. jonge duiven f0.40, konijnen f 1 p. kg. Ver. van Zuivelmaatschappijen. Edammer kaas 20 plus f0.87, 40 plus f 1,12, Goudsche kaas 20 plus f0.87, 40 plus f 1,12. Broodkaas 40 plus f 1,12, Leidsche kaas 20 plus M.02. per kg. WARMENHUIZEN, 31 Juli. Aanvoer: 105400 Kg. aardappe len: Schotsche muizen f 5.60, klei ne f 3.50, 300 bos peen f 6. WINKEL. 31 Juli. Appelen f 5—10, zwarte bessen f 42, aalbessen f IS—30, kruisbes sen f 1016, frambozen f 50, aardappelen f 5.90, per 100 Kg., komkommers f 5—13.50, rabarber f 6, kropsla f 1.50, per 100 stuks. BR. OP LANGENDIJK, 1 Aug. Aanvoer: 141300 1 aardappelen: groote muizen f 5.00, kleine f 3.50, 110 st. komkommers f 8.50—13.50, 94000 Kg. roode kool f 6, 4150 Kg. witte kool f 4, 4700 Kg. gele kool f 6, 6300 Kg. tomaten IIV f 20, 00 Kg. druiven: Frankenthalers f 80. NOORDSCHARWOUDE. 1 Aug. Aanvoer: 197.400 Kg. aardappe len: Schotsche muizen f 5.60, geel- hlom f 5.60, b'. eigenh. f S-gO, klei ne f 3.50, 260 Kg. tuinhoonen f 15.300 Kg. witte kool f 4.—.

Dagblad Noord-Holland, Schager editie | 1942 | | pagina 3