c Sebktaritwi tl. Lmwirfaii Be lechi reevers van H8ITIKA De voederpositie ia des winter 1942-43 Dc vooruitzichten 's-GRAVENHAGE, 3 Aug. On vermijdelijk brengt het derde oor logsjaar evenals de twee vorige met zich mede, dat de veehouder den plicht heeft om het in ons land beschikbare veevoedef zooveel mo gelijk ten goede te doen komen aan een passenden melkveestapel. Voor de veehouderij zijn daarom voor 't komende jaar nieuwe bepalingen in het leven geroepen. In het algemeen zal het aantal runderen ouder dan één jaar, djit de veehouder mag houden, ,gelijk mogen zijn aan ongeveer 9/10 ge deelte van de toewijzing van het vorige jaar, dochde veehouders hebben de vrijheid, wanneer de voe derpositie van het bedrijf het toe laat vóór 15 - October a.s. te ver zoeken méér vee te mogen aanhou den. Deze aanvrage zal worden beoor deeld door een speciale dommissie. die zal nagaan of een hoogere vee bezetting van het bedrijf in over eenstemming is met de voedervoor raden, waarover beschikt kan wor den en of de melkveestapel zich wel zóódanig tot den jongveestapel verhoudt dat met aanwending van het beschikbare voeder zooveel mo gelijk melk geproduceerd wordt. De banden van de brandspuit gestolen Einde vorige-.week werden van de brandspuit te Westzaan alle banden gestolen, zeven stuks in' totaal, waardoor het onmogelijk werd uit te rukken in gevaè van brand. Het ingestelde onderzoek van de gemeentepolitie en marechaussee bracht na!eenige dagen reeds lidh^ in deze minderwaardige diefstal en zoo konden Dinsdag de twee ver moedelijke daders, de Wesfczaners A. B. en S. S. in arrest gesteld worden. De banden waren na eerst aan een opkooper te Zaandam te zijn verkocht J)ij 5 verschillende adressen gekomen, o.a. te Alkmaar en te Assendelft, Wanneer de veehouder meent minder vee te kunnen aanhouden, dan dient hij dit eveneens vóór 15 October a.s. mede te deelen, doch hij wordt daardoor geenszins ont heven van zijn verantwoordelijk heid voor een jui«ie aanpassing van zijn veestapel aan de voeder omstandigheden op zijn bedrijf. Voor de verplichte veelevering zal de basis worden gevonden in het aantal runderen, dat de vee houder mag aanhouden en dat hij dus zelf op grond van de'voeder positie wan het bedrijf heeft vast gesteld.® De veehouder moet er rekening mede houden, dat een aanslag voor de verplichte levering van hooi en s.troo onvermijdelijk is; dat alle granen (uitgeibpderd de havertoe- wijzing voor de paarden op het ei gen bedrijf) en de aardappelen, welke voor consumpticdoeleinden geschikt zijn, wederom moeten worden ingeleverd; dat voor rund vee en schapen geen krachtvoer aanwezig is en dat de oppervlakte bouwland, gezien den scheurplicht,' nog aanzienlijk uitgebreid zal wor den. Bijzonderheden over deze bepa lingen voor de veehouderij en over de verplichte veelevering 1943 zijn te vinden in de vakbladen en te vernemen bij de plaatselijke bu- reauhouders, terwijl de veehouders ten spoedigste in het bezit gesteld zullen worden van de volledige regeling. Va» alles wat uit dorp en stad RUIM 400 KOLENBONNEN GESTOLEN. Inbrekers hebben zich gisternacht toegang weten te verschaffen tot de woning van den kolenhandelaar B. aan den Hooge Laarderweg te Hilversum. Hün buit was niet gering. Uit een geldkistje in een lessenaar, dat geforceerd werd, worden nl. ruim 400 brandstoffenhonnen en een be drag van f 700.aan bankpapier vermist. Het eerste jeugdkamp ,io Nederland geopend Dinsdag is op het kasteel te Hoensbroek het eerste Jeugdkamp in Nederland, dat op initiatief van den Ned. Volksdienst tot stand is gekomen geopend. Hieraan had men een eenigszins feestelijkka rakter gegeven. De opening werd door tal van autoriteiten bijge woond. Dit eerste Jeugdkamp van den N.V.D. wordt thans door 225 jon gens uit Amsterdam, Den Haag, Rotterdam en Zeeland bewoond, om er een prettige vacantie door te brengen. De leider van het zomebkamip, de heer Stegemans, gaf een korte* uiteenzetting van hetgeen tot de inrichting van dit eerste kamp had geleid. Spr. vertelde, dat het plan tot stichting van zomerkampen-in den afgcloopen winter was opge komen, toen onder de jeugd van de groote steden lichamelijke en moreele nood heerschte. Veel rede- neeren hielp'niet, pp xdaden stellen kwam het toen aaft. Spr. zeide, dat het zomerkamp geen kindertehuis is en hij legde den nadruk op het doel de HolJandsohe jongens tot de oude kern terug te voeren, wel ke in hen schuilt en welke kern geep baldadigheid is. Voorts gaf hij een uiteenzetting, pp welke wij ze men de jongens op aangename en nuttige wijze in deze vacantie- dagen daciht bezag te houden, waar bij men ervoor zorg moet dragen, dat het saamhoori$heidsgevoel wordt verhoogd. Aan het slot van zijn toespraak sprak de heer Stege mans zijn vreugde uit over de me dewerking van de vereeniging „Ave Rex Ohriste", en van de Ka tholieke scholen in Hoensbroek. Vervolgens brachten de aanwe zigen een bezoek aan de verblijf plaats van de jongensomzidhdaar na- in de ontvangöcamer aan een wannen maaltijd te vereenigen, waar verschillende heeren het woord voerden en hun vreugde uiten over de totstandkoming van dit eerste^ zomerkamp. £chaken LEEUWARDEN, 5 Aug. Dc gisteren afgebroken partij dr. Mui- de—Cortlever werd zonder verder te spelen door Dr. Mukle gewon nen gegeven. De vierde ronde. Ir. van Steenis tegen Dra Stum pers: 01 Ca'ro-Cann-opening, waar in van Steenis spoedig het beste spel had en wel een vol stuik kon winnen. Hij wilde het te mooi doen, waardoor Stumpere uit den druk kwam en dank zij drie fou ten van Dr. van Steenis, de partij in zijn voordeel besliste. De Gróót tegen van Schelt inga: 01. Caro-Cann-opening. Langen tijd ging het spel gelijk, op Toen het eindspel in banen van remise werd geleid, maakte de Groot een fout. Hij gaf namelijk zijn achtste stuk weg en moest in den 31sten zet opgeven. Cortlever tegen van der Hoek: y*y. Caró-Cann-opeming met Panow-va riant. Wit ontketende kort na de opening een f linken aanval, welke van der Hoek uit stekend wist af te slaan. Hoe bei den het ook probeerden, men kon er niet doorkomen en men moest zich met remise tevreden stellen. Kramer tegeij Dr. Mulde: HK. Aljechin-opening. Kramer speelde een moderne variant en kreeg in een minimum van tijd een pracht- stand. Hii verzuimde echter van een winstkans te profiteeren. Dit herhaalde zich nog tweemaal en toen Dn Mulder een afruil kon bewerken, werd tot remise beslo ten. De stand na de vierde, ronde fe' Cortlever 3V*. van Sdheltinga 3^, de Groot 2J4, Drè Stumpers 2^, van der Hoek 2, van Steenas 1, Dr. Mulder Kramer Door electrische stroom om het le ven gekomen. Dinsdagmiddag werd de 22-jarige dienstbode A. P. van den B. in den kelder van zijn woning van Dr. Antelink, waar zij in betrekking is, bewusteloos aan getroffen. Vermoedelijk was zij bij liet schoonmaken van den kelder in aanraking gekomen met een on der stroom staande looplamp, waar door zij den stroom door het li chaam kreeg. Toepassing van kunstmatige ademhaling vermocht de levensgeesten niet te doen te- rugkeeren. lijkje gevonden. Gistermorgen heeft de Rotterdamsche rivierpoli tie in de Nieuwe Maas het lijkje drijvende gevonden van den ne genjarigen Cornelis Touw, die reeds sedert 1 Augustus vermist werd. 5000 gld, boete voor kaashandel. Door kiuchten van afnemers, was eenlgen tijd geleden aan het licht gekomen, dat de kaashandel N.V. Van den Broek en van Geffen te 's-Hertogenbosch stelselmatig te hooge prijzen' had berekend. Ten einde ontdekking' te voorkomen werden bij de notities slechts de cfficieele verkoopprijzen opgeno men, terwijl de extra-winstbedra- gen afzonderlijk werden geboekt. Deze extra-winst werd door de dir recteur en privé opgenomen en be liep een aanzienlijk bedrag. Door de knoeierijen in de administratie kon het juiste bedrag niet worden vastgesteld. De inspecteur van de prijsbeheersching te 's-Hertogen- bosch heeft de firma thans een boete van 5000 gld. opgelegd. Oude inbraken opgehelderd. Het vorige jaar en ook in 1940 werd meermalen ingebroken in de fabrie ken der N.V. Victoria Mij. te Sap- J. Heeres. Het is de marechaussee temeer, grossierderij der firma H. gelukt de beide daders te arrestee ren. Het zijn E. van der V. te Zuid- broek en D. van K. te Tripscom pagnie. beiden uit andere hoofde gedetineerd. Zij zijn ter beschikking van den officier van justitie te Gro ningen gesteld, - Arrondissementsrechtbank te Alkmaar De gebr. M. en G. F., alle drie los werkman van beroep en wonende te Julianadorp, hadden op 2 Mei van dit jaar zich meester weten te maken van enkele pakken ta bak, die door een Schager grossier naar den Helder waren verzonden. Het bleek intusschen niet de eeni- ge diefstal te zijn, waarvoor de 3 jeugdige verdachten twee van 19 en een -van 20 jaar zich he den hadden te verantwoorden. F. had n.1. in samenwerking met L. M. op 14 April een fiets gestolen, terwijl zij bovendien nog verschil lende andere rijwieldiefstallen had den bekend. Al werden deze laat ste niet vermeld in de tenlasteleg ging, Mr. Feitsma. hield bij de be paling van de strafmaat met bet feit, dat M. nog vijf en G. F. sa men met L. M. en S. M. nog ze ven fietsen hadden geroofd, na tuurlijk terdege rekening. De voorlichtingsrapporten over alle drie spraken van de tijdsomstan digheden, die wel als. hoofdoorzaak van deze ontsporingen mochten worden beschouwd en de verdedi gers drongen, mede in verb^hd biermede en met de jeugd van de verdachten, aan op clementie en voorwaardelijke gratie. De subst.-officier van justitie eischte tegen L. M. en F. beiden een gevangenisstraf van twee jaar. S. M., die niet als een der hoofd verdachten kon worden beschouwd hoorde een straf van een jaar en drie maanden tegen zich eischen. Uitspraak over een week. De visscher J. P. te Den Helder had in de eerste helft van 1942 tot driemaal toe textielgoederen ge stolen bij de firma Meyer. De laat ste maal was hij door de politie gesnapt, maar intusschen was al Officieele mededeeliogen INLEVERING KOOLZAAD OOGST 1942. De Provinciale Inkoopcentrale van Akkerbouwproducten voor Noordholland maakt aan de telers van koolzaad bekend, dat zij vóór inlevering van dit product aan een opslaghouder, zich eerst om inlich tingen tot den Plaatselijken Bureau houder dienen te wenden. Voorts wordt de aandacht van de erkende opslaghouders erop ge vestigd, dat zonder toestemming van de Plaatselijke Bureauhouders geen kbolzaad van. telers in hun pakhuizen mag worden aangevoerde NATEELT VAN SPINAZIE. De Productiecommissaris voor den Tuinbouw en de Ooftteelt te 's-Gifevenhage maakt aan de telers van spinaziezaad bekend, dat het voor de voedselvoorziening van be lang is om met de zaden, die bij het oogsten van spinaziezaad op den bodem achterblijven, een n a- teelt van spinazie uit te oefenen, door het land gelijk te ma ken en een lichte nabemesting met stikstofhoudende kunstmest te ge ven. De oogst van spinazie kan wor den aangevoerd aan de nabijgele gen veiling of wel in overleg met .de Nederlandsche Groenten- en Fruitcentrale, Laan Copes van Cat- tenburch $2 te 's-Gravenhage, voor conserveeringsdoeleinden worden afgezet. MADHTIGING TOT AANKOOP GEZAAGD NAALDHOUT. Ten einde zoo spoedig mogelijk een overzicht te verkrijgen van de hoe veelheden gezaagd naaldhout, wel ke noodig zijn voor door den alge meen gemachtigde voor den we deropbouw en voor de bouwnijver heid goedgekeurde bouwwerken, waarvoor ontheffing van het bouw- verbod is verleend, is door hem de volgende regeling getroffen: 1. Houthandelaren mogen vanaf heden geen nieuwe machtigingen tot aankoop van gezaagd naaldhout in ontvangst nemen. De machtigin gen, welke reeds in hun bézit- zijn, moeten zij behouden, doch. hiervan moet opgave worden gedaan aan het hoofdkantoor van den Alge meen Gemachtigde, 'Carel van Bij- landtlaan 30, Den Haag, op de wij ze, zooals in een rondschrijven aan de verschillende handelaren nader is medegedeeld (voor eventueele in lichtingen kan de handelaar zich wenden tot den Houtgemachtigde in zijn rayon). 2. Opdrachtgevers en aannemers, welke nog in het bezit zijn van machtigingen tot "aankoop, moeten deze opzenden aan de instantie, welke de machtigingen aan hen heeft verstrekt. ARBEIDSKRACHTEN VOOR LAND- EN TUINBOUW. De Voedselcommissaris voor Noord holland brengt het navolgende on der de speciale aandacht van Land en Tuinbouwers: Voor het binnenhalen van den komenden oogst, is het noodzake lijk, dat de Land- en Tuinbouwers over voldoende arbeidskrachten kunnen beschikken. Daar in diverse gemeenten geen voldoende arbeidskrachten aanwe zig zijn, is het noodzakelijk, dat via 'de Arbeidsbureaux uit aruJerê ge meenten arbeiders worden te werk gesteld-. In verband hiermede is het ap paraat der P.B.H.'s ingeschakeld om deze aanvragen zoo vlot moge- 279. Hij dwaalde door het ruim tusschen'al de kisten en zakken rond, tot hij een trapje ontdekte, waar hij vlug opklom. Toen hij op het dek kwam, liep hij regelrecht den kapitein tegen het lijf. Wat was dat? Ze hadden toch geen kleine jongens aan boord? De ka pitein bekeek hem in zijn wonder- lijke kleedij van boven tot onderen en vroeg toen iets in eép taal, die Piet niet verstond; voor meer dan 1000 gulden aan overhemden, sporthemden, enz. verdwenen. In het geheel had hij een 400 gulden op de gestolen par tij verdiend, en deze zouden alle in drank zijn omgezet. Dit laatste bleek evenwel niet juist, want er waren bovendien extra-levensmid delen: vet, eieren, vleesch e.d. mét en zonder bon voor zijn cudprs voor gekocht. Veel helpen deed;dit de verdachte, die behalve de^e diefstal nog heling, strooperij en valschheid in geschrifte op zijn staat van dienst had, natuur lijk niet: eisch 2 jaar gevangenis straf. lijk te doen verloopen en zoodoende te bewerkstelligen, dat er voor den komenden oogst voldoend perso neel beschikbaar ié. Land- en tuinbouwers,' die mo menteel een te kort aan arbeids krachten hebben, kunnen zich tol de P.B.H.'s wenden, alwaar zij een formulier ter verkrijging van arbei ders kunnen halen en invullen. De ze formulieren worden dan door de P.B.H.'s naar de betreffende Ar- beidsbcmiddelingsbureaux opge zonden. TELERSPRLJZEN A. en B.-STER POOTGOED. De Provinciale Inkoopcentrale van Akkerbouwproducten voor Noord-Holland te Alkmaar maakt in-aansluiting op de reeds gepubli ceerde telersprijzen voor pootaard- appelen bekend, dat de .maximum prijs voor A. en B. ster pootgoed f 3.per 100 kg liooger is, dan den vastgestelden B.prijs, indien dit A. en B. ster pootgoed is ge rooid vóór den vroegrooidatum voor B. HOOI VERS TREKKING. De Provinciale Inkoopcentrale van Akkerbouwproducten voor Noordholland te Alkmaaf- maakt bekend, dat met ingang van he den hooi kan worden aangevraagd door -particuliere paardenhouders. Voorloopig wordt voor een ter mijn van 8 weken, 200 kg. onge- perst hooi per paard ter beschik king gesteld. In aanmérking ko men alleen paardenhouders, die niet over weidegelegenheid voor hun paarden beschikken. Aanvragen moeten direct worden ingediend bij bovengenoemde Cen trale onder opgave van naam, adres en or. nummer der L.C.O., aantal paarden en naam en adres van den erkenden kleinhandelaar, van wien het hooi betrokken wordt. Een tóewijzing van geperst hooi kan vermoedelijk eerst in den loop van September tegemoet worden gezien. HANDLEIDINGEN „C" VOOR SERVIESGOED. De Secretaris-Generaal van het Departement van Handel, Nijver heid en Scheepvaart maakt be kend, dat ten behoeve van hande laren in keramische producten en instellingen met een zoogenaamd permanente bevolking, zooals in ternaten, kloosters e.d., van 7 Au gustus 1942 af bij de distributie diensten handleidingen „C" ver krijgbaar zullen zijn, met mede- deelingen inzake de herbevoorra ding enz. van serviesgoed. ONDERZOEK'NAAR DEN KLEIN HANDEL IN GROENTEN, FRUIT EN AARDAPPELEN. De Landbouw Crisis Organisatie voor Noordholland maakt bekend, dat in het tijdvak van 3 tot en met 15 Augustus 1942 een onderzoek naar den kleinhandel in groenten, fruit en aardappelen zal plaats vinden, waaronder zoowel patuur- lijke als rechtspersonen vallen, die in 1941 den kleinhandel in groenten, fruit en aardappelen hebben uitgeoefend. FEUILLETON Een romantisch verhaal alt de Grteksche bergeo door ERNST KLEIN 38 t DRIE EN TWINTIGSTE HOOFDSTUK. Een verrassing. Er moest iets gedaan worden. Vitus was er niet de man naar, om zich door de omstandigheden te laten overrompelen. Hij stak een van de uitstekende sigaretten, die Stratos bij hem had neergezet, op, en dacht over den toestand na. Stratos moet in elk geval verhin derd worden, de geheime gang te •betreden. Als alles goed ging. kon Hamid tegen den avond, voor het invallen der duisternis, hier zijn. Hij kende het andere uiteinde van de gang en wist, dat een overrompeling op klaarlichte# dag onmogelijk was. Hoe kon Stratos echter zoolang worden tegengehouden? Vitus-belde. De kawasz verscheen en hij verzocht hem, den kapitein te roepen. Na eenigen tijd werd de deur ge opend en inplaats van den officier verscheen Elena. Zij was niet meer gekleed in de uniform van een vrouwelijk lid eener rooverbende, doch was weer geheel en al de elegante jongedame, die in de prachtige villa te Saloniki thuis hdorde. Zij droeg een witten, voet- vrijen rok en een witte voileblouse, en zag er allerbekoorlijkst uit. Vitus dacht er in zijn verrassing geen oogenblik aan, om zijn verwon dering te verbergen en mademoi- selle Elena, die als een echte vrouw, zeer goed 'Wisti hoe mooi ze was, kon op zijn gezicht de bevestiging van dit feit buitengewoon duidelijk lezen. Goedendag, mijnheer 'Thavon, zeide zij met haar ondeugendsten glimlach. Kapitein Stratos is op het oogenblik verhinderd, bij u te ko men en heeft mij verzocht, u te vra gen, welke wenschen u hebt. Dat is de verstandigste ge dachte, die de toch reeds zoo sym pathieke kapitein had kunnen heb ben Nu, hij had toch ook mijn zus ter kunnen sturen. Daarover kunnen en zullen wij later ook nog spreken. Op het oogenblik gaat het om het volgen de: Ik heb een zeer interessant In terview met den ouden Martinus samengesteld, doch zou er nog graag een verslag van mijzelf bijvoegen. Aha, ik begrijp het," het inter view handelt natuurlijk alleen over professor Martius. Uw verslag moet echter aan de wereld mededeelen, welke gevaren de heer Vitus Thavon getrotseerd heeft, om een onderhoud met den professor te hebben. Zoo is het ongeveer. Kapitein Stratos was zoo vriendelijk, tien brief zelf te willen posten. Het was zijn plan, onmiddellijk te paard of te voet of weet ik hoe, te vertrek ken... Juist. Hij eet vlug even wat, voor hij weggaat. U hebt toch waar lijk niet over ons te klagen. Heb ik dat dan reeds gedaan? Ik zou het echter nog meer op prijs stellen, indien de kapitein mij ge legenheid gaf, om mijn verslag te schrijven. Ik zal het hem zeggen. Elena ging naar de deur, doch bleef daar staan, den knop in de hand. Hebt u anders geen bevelen? O ja. Ik zou het als een groote gunst beschouwen, indien u mij zelf het antwoord bracht. Ik? Waarom? Ik zou u gaarne een paar vra gen betreffende uw zuster stellen. Dat kunt u nu toch doen. Ja, maar dan is de kapitein in middels vertrokken. U beschouwt dat verslag dus als gewichtiger, dan het verlangen om te vernemen, hoe de vrouw, die u zoo gecompromitteerd hebt, het maakt? De goden hale de vrouw, die zoo'n scherpe ^ong. heeft! ,in het bijzonder, als ze bovendien nog zoo mooi is en den slagvaardigsten man weerloos maakt! Vitus stond een oogenblik beteu terd te kijken, zonder te weten, wat hij moest antwoorden. Hebt u zoo'n slechte opinie over mij bracht hij er tenslotte vrij onnoozel uit. Zoo slecht als u zich fnaar met eenige mogelijkheid kunt voor stellen! Nu. dan kan ik gerust verzoe ken, mij eerst mijn brief terug te brengen. De donkere oogen begonnen ver raderlijk te fonkelen, ze deed een. twee passen naar hem toe, alsof zij hem de scherpe woorden, die zij op de tong had, van heel dicht bij in het gezicht wilde slingeren. Opeens scheen z\j echter van gedachte te veranderen, want zij begon spottend te lachen en wipte de deur uit. Na eenige minuten keerde zij terug en wierp het couvert op de tafel. Daar hebt u uw interview! Men geeft u een uur den tijd. Uitstekend! Tenminste wat tijd ge wonnen! Vitus bedankte haar met een buiging en verzocht haar, plaats te nemen. Ik wil u niet van uw kostbaren tijd beroven, zeide zij hoonend en koel. U hebt slechts een uur en iets anders dah '*uw verslag zal u dus voorloopig wel niet interesseeren. U vergist zich, mejuffrouw. Ut zou gaarne vernemen hoe uw zuster het maakt. Zij haalde de schouders op. Stelt u daar werkelijk belang in. Vitus achtte het oogenblik geko men, om een anderen toon aan te slaan. Zoudt u mij eens willen vértel len, begon hij koud en zeer uit de hoogte, wat mij de eer verschaft, door u zoo beoordeeld te worden, als u schijnbaar doet Misschien bent u, door uw omgang met bandieten, ge wend, alle mannen als schurken en lafaards te beschouwen. Zij keek hem verbaasd aan. Waren die woorden ernstig bedoeld? Bij Vitus wist men nooit, waar de scherts ophield en de ernst begon. I Wordt vervolgd. 1 Een ieder, die hieronder valt is verplicht alle gegevens die in het inventarisatieformulier worden ge vraagd, volledig aan de hiervoor aangestelde tellers te verstrekken en het desbetreffende formulier te ónderteekenen. Het weigeren of wel het ver strekken van onjuiste gegevens is strafbaar ingevolge artikel 15 van het Voedselvoorzieningsbesïuit. Is men njet door eea teller in bovengenoemd tijdvak bezocht, ter wijl men wel onder het onderzoek valt, dan moet vóór 19 Augustus 1942 een inventarisatieformulier worden aangevraagd bij de Land- bouw-Crisis-Organisatie voor Nrd.- Holland, Kerkplein 13 te Alkmaar. VERGUNNING VERHANDELEN EN VERVOEREN VAN KOFFIE- SURROGAAT. Het Rijksbureau voor de Voedsel voorziening in oorlogstijd maakt bekend, dat reeds sedert geruimen tijd geen. vergunningen voor het bereiden van .koffiesurrogaat, an ders dan in opdracht en voor re kening van de Nederlandsche Meel centrale, meer werden verleend, doch dat het verhandelen, ver vreemden, afleveren enN vervoeren van voor eigen rekening bereide koffiesurrogaten tot dusverre behalve voor de bereiders zelve werd vrijgelaten, teneinde de han delaren in de gelegenheid te stel len hun voorraden van laatstbe doelde producten te ruimen. Voortaan dient evenwel ieder, die ander dan voor rekening van de Nederlandsche Meelcentrale be reid koffiesurrogaat verhandelt, vervreemt, aflevert of vervoert, dan wel een dezer handelingen doet verrichten, in. het bezit te zijn van een hem door genoemde centrale verleende vergunning. RADIOPROGRAMMA VRIJDAG 7 AUGUSTUS. Hilversum I. 415.5 m. 6.45 Gramofoonplaat. 6.50 Ochtendgym nastiek. 7.00 B.N.O.: Nieuwsberichten. 7.15 Lichte Ochtendklanken (gr.). 7.45 Ochtend gymnastiek. 8.00 B.N.O.: Nieuwsberichten en gesproken programma uittreksel. 8.15 Com ponisten dirigeeren eigen werken (gr.). 9.15 Voor de hulsyrouw. 9.20 Kamermuziek (gr.). 10.00 Zonnige klanken (gr.). 11.00 Vacantie Kleuterklas. 11.20 Ensemble J. Lancé. 12.00 Warenhuisdrama, luisterspel. 12.15 Gerard van Krevelen en zijn orkest en soliste. 12.40 Alma nak. 12.45 B.N.O.: Nieuws- en zakelijke be richten'. 13.00 8alonorkest en gramofoon- muzlek. 14.00 Groninger Orkestvereenlglng en solist en gramofoonmuziek. 16.00 Bijbellezing. 16.20 Zang met pianobegeleiding en gramo~ foonmuzlek. 16.50 Strijkkwartet (gr.). 17.15 B.N.O.: Nieuws-, zakelijke- en beursberichten. 17.30 De Knutselklas. 17.45 Viool en plano. 18.20 .Gramofoonplaat. 18.30 Neerlands. stem van het Oostfront. 18.45 B.N.O.: Nieuwsbe richten. 18.55 B.N.O.: Blnnenlandsch zakelijk praatje. 19.05 De vermolmde Bolsjewiek, luisterspel. 19.30 Pront en vaderland. 20.15 Vrijdagavondcabaret. 21.00 Gramofoonmuzlek. 21.25 Wekelijksch sportpraatje. 21.45 B.N.O.: Nieuwsberichten. 22.00 Grigoras Dlnicu en zijn Roemeensch orkest' (gr.). Vanaf 22.15 alleen voor de Radio-Centrales, die over een lijnver binding met de studio beschikken. 22.15 Gra mofoonplaat. 22,45—24.00 Orkesten treden aan (gr.) Hilversum n. 801.5 m. 6.45—8.15 Zie Hilversum I. 8.15 Melodlsten en soliste (opn.). 8 55 Amusementsorkest en solftt (opn.). 9.35 Klassieke muziek (gr.). 10.00 Morgenwijding. 10.15 Pianovoordracht. 10.40 Emmlgranten In Nederland, causerie. 11.00 Zang met pianobegeleiding en gramo foonmuzlek. 11.45 Strijkkwartet (gr.). 12,00 Otto Hendriks en zijn orkest. 12.45 B.N.O.: Nieuws- en zakelijke berichten. 13.00 Tech nische Voorlichting: De voorwaarden voor een maximale arbeidsprestatie van het werkpaard. 13.15 Tusschen de bedrijven, gevarieerd pro gramma. 15.00 Voor de vrouw. 15.45 Ensem ble Joivny Ombach. 18.15 Omroeporkest. 17.00 Als Je verre reizen doet17.15 B.N.O.: Nieuws-, zakelijke- en beursberichten. 17.30 Ensemble Wllly Kok. 18.15 Op bezoek bi) de Klompenmakers van Ruinerwólde. 18.30 Mu- sette-o'rkest en soliste. 19.00 Melodlsten. 19.30 •N.O.: Nieuwsberichten. 19.40 B.N.O.: De Jordaner vertelt over sociale nooden. 19.00 Spiegel van den dag. 20.00 B.N.O.: Engelsche uitzending: Holland's Polltical Aspects. (Voor de Radio-Centrales: Zlgeunerleben, Brahms (gr.). 20.15 Pianovoordracht. 20.50 Zang met planobegeleiding (gr.). 21.00 Luisterspel: „Ut de alde doaze". 21.30 Handelprogramma (gr.). 21.45 B.N.O.: Nieuwsberichten. 22.00 B.N.O.: Leidende staatslieden schrijven. 22.10 Avond wijding. 22.15—24,00 Zie Hilversum I. Hoofdredacteur A. R. Jonker afw.) Pl.verv. van den hoofd- red., buitenl. env stadsnieuws 'len Helder A. G. van Kampen. Jinnenland. alg. report, en dreeknieuws A. Eriks. Verant woordelijk voor de adverten- 'ies, Schager editie, G. Schoorl, Schagen. Verantwoordelijk v. de advertenties,Heldersche editie, J. Visser, Den Helder.

Dagblad Noord-Holland, Schager editie | 1942 | | pagina 2