'awenen rnnor EL RECHT TEGEN PRIJZENKNOEIERS in de groenten- en fruitbrancbe OOST EN WEST Op zijn best 9e iucht roovsrs van [UVliNTIAGE, 14 Aug. araerhand moet het toch wel ïemeene bekendheid zijn ge- i, dat prijsopdrijving van le- iddelèn tot de zeer asociale lingen moet worden gere- bleek een zeer groot van de dezer dagen in Ge'1- d en Overijssel gecontroleer- en ten- en fruitbedrijven, zoo- ossiers als détaillisten in ;ding te zijn van de op dat bestaande prijsvoorschriften. onmiddellijk voor den voor de prijsbeheersching geleid en hoorden zware n tegen zich uitspreken, de vijf grossiers, die in over- bleken te zijn, werden resp. met ruim 12000, een met erwijl het bedrijf van twee resp. voor den tijd van n zes maanden werd geslo- i tuinders werden bestraft, viel een sluiting en eenige boeten van f400. 49 détailzaken, die in over bleken te zijn, werden 22 i, voor tijden van 1 tot 6 ai. De boeten varieercfen 5 tot f500. Alle ^evonnisten bovendien in de proces-lcos- oordeeld, terwijl in vele ge- tevens een verbeurdverkla-- ird uitgesproken van in be nomen goédereh. Behalve licatie in de dagbladen, zal en aan de verkooplokalitei- lcennisgeving' worden aan- t, vermeldende de reden der fruithandelaren uit Nijme- Hoks, Kamperfoéliestraat Alhers, Heylstraat 20, die rekening hun hebben zich gis- 3or den inspecteur voor de eersching te 's Hertogen- ïoeten verantwoorden we- opdrijving der zen. Met een vrachtauto re- verschillende malen per Limburg en verkochten uit, tegen prijzen, die spot- alle bestaande voórschrif- en, die 27 cent mochten werden verkocht voor 40 andere soort van 19 cent verkochten zij voor 50 et, benedenv.de kwaliteit 2, in plaats van voor 8K cent voor 25 ct. per kg. Voor dito peren, die 13^ cent mochten kosten, vroegen zij 30 cent. Eveneens werden perziken van 12 cent voor 20 cent verkocht. Tegen een dergelijke ongewensch- te verdeeling" van het toch al niet rijkelijk voorhanden zijnde fruit onder der meest draagkrachtigèn moest uiteraard met kracht wor den opgetreden. De grossier Hoks werd dan ook door den inspecteur gestraft mét een boete van f7500 en verbeurdverklaring van een groote hoeveelheid in neslag geno men goederen. Voorts gelastte de inspecteur sluiting van het bedrijf voor den duur van een jaar en ver bood de uitoefening van het beroep gedurende dien tijd. Albers werd veroordeeld tot een boete* van f 6pOO, alsmede verbeurd verklaring van zijn auto en even eens sluiting van zijn bedrijf voor 1 jaar. Ook de personen, die zich hadden schuldig gemaakt aan het koopen van fruit tegen ontoelaat bare prijzen, werden beboet. Een tandarts uil Venlo, die voor pruimen van 50 ct. f0.75 had be taald, kreeg een boete van f500. De winkelier A. Hol uit Venlo werd gestraft met sluiting van zijn zaak voor den tijd van een jaar, ver beurdverklaring van in beslag ge nomen goederen, en een boete van (800. Hij had de pruimen, die reeds' te duur waren ingekocht, met een winst van 20 ct. per kg. verkocht en had bovendien tijdens het onder zoek een zoodanige houdipg aange nomen, dat dit op ernstige wijze werd bemoeilijkt. Ook in en rond de groote steden wordt weer met kracht opgetreden. Zoo berechtte de Haagsche inspec teur in de laatste dagen meer' dan 20 in Rotterdam en Den Haag woonachtige overtreders, allen de taillisten. In verschillende gevallen werd sluiting van de zaak geduren de een maand gelast. In andere ge vallen werd volstaan met een geld boete. geschenke kregen; naast-de teeke* ning van inlandsche vruchten en bloemen, ligt het, met kleine aqua rellen verluchte, reisverhaal van een jongeman, die het moederland verlaten heeft en „zijn lieve ouders, broers en zusters" in een brief, zoo fraai geschreven, dat men .onwille keurig aan den arbeid der middel eeuwse.he monniken denkt, op de hoogte brengt van zijn wederwaar digheden. Iets verder prijkt het schetsboek van een vroegeren gou verneur-generaal, die en hoe! in zijn vrije uren krabbeltjes maak te van de menschen uit zijn om geving. Kprtom, in kleur en Jija rijst het Indische leven voor ons op. Salm,. d§ Grijs, Van de Velde. Hooyer, Payen, Raden Saleh en vele anderen zijn vertegenwoor digd. Over hun werk ligt een glans van blijmoedigheid. Bij de beschou wing komt ons het oude, gastvrije Indië voor den geest, het «.land van den aarden gendie en de zil veren ijskan. Wij raden iedereen aan deze merkwaardige tentoonstelling te bezoeken. I1SICOSPREIDING voor een Oorlogsschade Maatschappij het llergrootste belang. 'e „Onderlinge Nederland- he" heeft de verzekerde zeer goed over alle ovincies verspreid en waakt ■rgvuldig tegen risico-opeen- >ping. et afgeloopen halfjaar, ein- gend 30 Juni 1942, is zeer nstig verloopen. a voorschotheffing voor rmale risico's bedraagt per lfjaar cent per I. 10OO. Vraagt inlichtingen antoor Amsterdam Keizersgracht 399 Tel. 30315 agenten gevraagd I geteekend INTERESSANTE TENTOONSTEL LING IN HET KOL. INSTTITUUT TE AMSTERDAM. De negentiende eeuw beeft zich in Oost-Indië gekenmerkt door een dadendrang, welke zich vooral op het gebied der teekenkunst heeft geopenbaard. De aandacht voor het tropische landschap, de belangstel ling voor de volken van Indonesië, hun zeden en gewoonten, welke reeds in den tijd der Compagnie waren ontwaakt, bereikten in de vorige eeuw een toppunt. Amateurs hanteerden pen seel en potlood. Zij,, die potlood en penseel han teerden M-aren. op een enkele uit zondering na, amateurs, die zich zelf gevormd hadden. Onder hen treffen wij hoofdzakelijk aan amb tenaren, officieren van land- en zeemacht, geleerden, natuuronder zoekers. Met liefde en toewijding hebben zij getracht datgene, wat hen onder de tropische zon bij uitr stek boeide, zoo goed mogelijk op het papier te brengen. Vaak, heel vaak had hun werk goede kwalitei ten, ook al miste het in vele geval len de kenmerken van het vak manschap. Maar de uit het hart gebelde liefde voor het land ver goedde ruimschoots wat aan tech niek ontbrak. De kennis, omtrent land en volk ln beeld gebracht. De bekwame hand van Dr. V. I. van de Wall heeft de meest be koorlijke resultaten van deze lief hebberij-teekenaars en -schilders gerangschikt in de historische Van Gybland Oosterhoff-zaal van het Koloniaal Instituut te Amsterdam. Men vindt er prentenboeken, zoo als de Indische kinderen deze in de vorige eeuw op feestdagen ten UITREIKING LEVENSMIDDELEN KAARTEN VOOR RIJKS- DUITSCHERS. In de periode van 18—29 Aug. vindt de uitreiking plaats van le- vensmiddelenaarten der 10de pe riode. Tevens ontvangen houders van inlegvéllen: K of LI 2 aard- appelkaarten, K of L2 3 aard- appelkaarten, K of L3 2 aard- appelkaarten, K of L4 1 aard- appelkaart. Houders van L inlegvellen ont vangen bovendien eeri toeslag- aaröappelkaart. Voorts ontvangt ieder naar wensch een rook- of snoepkaart. Aan mannelijke perso nen onder 18 jaar en vrouwelijke onder 25 jaar wordt geen rookers- kaart verstrekt. De distributiebe scheiden moeten worden afgehaald op den datum, welke op de nu in gebruik zijnde levensmiddelen kaarten zijn afgestempeld. Belangrijk. Adresveranderingen moeten on middellijk aan het Wirtschafts- amt, kamer 3 worden 'opgegevep. Stamkaarten met eigenhandig ver anderd adres zijn ongeldig. Het bureap is geopend van 812 en van 2—5 uur, Zaterdags van 812 uur. Het Wirtschaftsamt, Sophialaan la, Den Haag. De Nederlandsche Volksdienst telt reeds 35.000 vrijwillige me dewerkers en duizenden leden. Blijft geen buitenstaander, sluit U ook aan. Een half jaar hinderlijke hoofdpijn. Na korten tijd ge heel verdwenen. De VHetr J. R. te R, schrijft, da. 4-10-'40: „Gedurende 'n half laar leed ik aan voortdurende hin derlijke hoofdpijn, juni 1940 begon ik een kuur met övaaltjes. Reeds na: konen tijd waren de pijnen geheel verdwenen. Ook thans heb ik geen pijn meer." Bij rheumatiek, ischias, spit, verkoud heid, griep, zenuw- en hoofdpijn helpen de Övaaltjes van het Trineral Agentuur. Deze hebben geen schadelijken invloed op hart, maag en darmen. Neem direct de proef! Origineele verpakking van 20 tabletten slechts 60 ets, In alle apotheken en drogisterijen verkrijgbaar. Trineral Agentuur, Nasiaukado 373, Amsterdam Officieele mededeeliogeo INLEVERING ERWTENSTROO OOGST 1942. Het Bedrijfschap voor Hooi, Stroo en Ruwvoeder maakt bekend, dat alle verbouwers van groene erwten, schokkererwten, capucij- ners en/of blauwpeulerwten, die een oppervlakte van 25 Are óf meer met deze producten hebben verbouwd, zullen worden verplicht tot inlevering, van een hoeveelheid van -1200 kg. groene erwten-, schok ker-, capucijner- en/of blauwpeul- erwtenstroo per met deze peul vruchten bebouwde hectare. Verbouwers van dez^ peulvruch ten zullen, derhalve deze hoeveel heid erwlenstroo ter beschikking van bovengenoemd bedrijfschap dienen te houden en er voor die nen zorg te dragen, dat zij deze op het moment, waarop de inlevering zal dienen plaats te vinden, inder daad zullen kunnen inleveren. Ook wanneer deze verplichting inbreuk zou maken op de aan de desbe treffende verbouwers reeds uitge reikte toewijzingen voor gebruik van stroo uit eigen oogst, zal zij toch ten volle dienen te worden nagekomen. Ter vervanging van de hoeveelheid erwtenstroo, welke de verbouwer in strijd met zijn „toe wijzing" zal dienen af te staan, zullen hem in dat. geval aankoop vergunningen voor graanstroo door vden Plaatselijken Bureauhou der van zijn district kunnen wor den uitgereikt. Te&enover overtre ders van bovenvermelde bepalingen zal zoo noodig tot inbezitneming van bet, erwtenstroo en tot tucht- of strafrechtelijke vervolging wor den overgegaan. Op alle anderè grondsoorten flOIÏIKA 286. Als jij, zoodra je aan wal bent, het hart in je lijf hebt om te vertellen dat je mij hier aan boord hebt gezien, zal ik je... Wat de kok in clat geval zou doen, kwam Piet nooit te weten, want er kwam iemand aanloopen en hij maakte maar een flinke wipneus om hem weer in fatsoen te brengen. Wat had die kereld hem geknepen. Officieele Landbouwmededeelingen voor de provincie Noord-Holland RICHTLIJNEN VOOR DE VER PLICHTE KOOLZAADTEELT IN DE PROVINCIE NOORD HOLLAND. Uit de vele vragen, welke wor den gesteld moet worden opge maakt dat nog niet iedere landge- bruiker voldoende op de hoogte is met de beschikkingen, welke zijn uitgevaardigd met het oog op de uitbreiding van de teelt van win- terkoolzaad. Teneinde onnoodige correspon dentie te voorkomen worden hier nog de volgende punten naar vo ren gebracht. 1'. Iedere gebruiksgerechtigde, welke nog scheurplicht heeft, volgens de verplichting, welke \^}s opgelegd voor 1941'42 móet het daarvoor aangewezen land nog in de maand Augus tus 1942 gescheurd en met win- terkoolzaad, winterraapzaad of gecontracteerd oliezaad be zaaid hebben. Het gecontrac teerde zaad wordt alleen toe gestaan, indien het betreffende contract voor 10 Augustus 1942 aan mij was opgestuurd ter in zage. Deze z.g. uitgestelde scheur plicht kan niet worden overge dragen aan derden en dit is eveneéns zoo met de verplichte uitzaai van koolzaad e.d. op deze perceelen. Indien op het bedrijf waarop uitgestelde scheurplicht rust tevens tuinbouw wordt uitge oefend op" teeltvergunning, waarbij ook de verbouw van z.g. stullenzaad plaats heeft, kan na schriftelijk gedaan ver zoek, worden overwogen de koolzaadverbouw om te zetten in een blauwmaanzaadver- plichting. Indien dit laatste wordt*toege staan blijft echter toch de ver plichting van het scheuren iri de maand Augustus. Van het bouwland, dat in 1942 is geïnventariseerd moet 8 of 5 bezaaid worden, met koolzaad. Voor de bedrijven op de zandgronden is bet ver plichte percentage 5, voor alle andere grondsoorten 8 Zonder meer wordt aangeno men, dat iedere belanghebben de met deze verplichting op de hoogte is. Op zandgronden zijn de bedrij ven met minder dan 5 ha. bouwland vrijgesteld van de verplichte koolzaadbouw. RADIOPROGRAMMA ZONDAG 16 AUGUSTUS. Hilversum I. 415.5 in. 8.00 Gramofoonmuzlek. 8.15 De zin van hét boer zijn. 0 30 Gramofoonmuzlek. 9.00 B.N.O.: Nieuwsberichten en programma-uittreksel. 9.15 StudiQdienst. 10.20 Zondagmorgen zonder zor gen. Jl.30" De stem der S.S. 11.45 Neerlands stem van het Oostfront. 12.00 B.N.O.Nieuws berichten en populair actueel praatje. 12.15 Pyreneeën-programma, muzikaal programma. 12.40 Uit Berlijn: Het Duitsche Volksconcert. 14.00 Nederlandsche schrijvers spreken over eigen werk. 14,20 Primaballerina (gr. pl.). 14.30 Omroeporkest en gramofoonmuzlek. 15.30 Voordracht. 15.45 Bertus van Dlnteren en zijn orkest en 'gevraagde platen. 17.00 Zondagmid dagcabaret. 17.45 B.N.O.: Sportuitslagen en Oostlandpraatje. 18.00 Otto Hendriks en zijn orkest. 18.45 B.N.O.Nieuwsberichten. 19.05 Sport van den dag. 19,30 Het groote Omroep orkest en solisten. (Vanaf 20.15 alleen voor de Radio-Centrales, die over een lijnverbinding met de studio beschikken). 20.3"0 Zomeravond- confettl, gevarieerd programma en luisterspel: „Wat gebeurt hier?" 21.45 B.N.O.: Nieuwsbe- richten. 22.00 Oostersche Indrukken (gr. pl.). 22.15 Bont allerlei (gr. pl.). 23.1524.00 Bar., riabas von Geczy en zijn orkest met zang door het Meistersextet fgr. pl.). Hilversum II. 301.5 m. 8.00 Nederlandsche orgeloomposities (opn.). 0.30 Militaire orkesten spelen (gr. pl.). 9.00 B.N.O.: Nieuwsberichten en programma-uit treksel. 9.15 Voor de jeugd. 9.45 Vloolcompo sities van Nlcolo Paganinl (gr. pl.). 10.00 Toe spraak door H. J. Woudenberg. 10.15 Zang met pianobegeleiding en gramofoonmuzlek. 10.50 Philharm'onlsch orkest (gr. pl.). 11.30 Omroep-Meisjeskoor (opn.). 12.00 B.N.O.: Nieuwsberichten en populair actueel praatje. 12.15 Passionskantate, Mozart (opn.). 12.45 Cyclus: Het Evangelie en de Temperamenten. 13.05 Nederlandsch Verbond voor Sibbekunde: „Wie en wat waren onze voorouders". 13.20 Gramofoonmuzlek. 13.40 Accordeongezelschap Hohner. 14.00 Ensemble Wllly Kok. 14.30 Om- roep-Symphonie-Orkest (opn.). 16.00 Boekbe spreking. 16.15 Het kleine Relsoponthoud, luisterspel.p 17.00 Amusementsorkest, solist en pianosoli. 18.00 Berliner Mozartchor (gr. pl.). 18.15 U kent hen. maar kent U hen ook? 18.30 FEUILLETON. mantisch verhaal alt de Grieksche bergea or ERNST KLEIN het blad van zijn schrijf- l! Laat ons gaan! en de volgende kamer bin- soort van voor-salon, ingericht, versierd met er metalen voorwerpen en Üe tapijten. tond stil en zag met ken- om zich heen: Alsof h(j i een slot of een museum tigen. „Entrée een halve rapluies en wandelstokken afgeven." n der tapijten, die aan den jen, bleef hij staan en be- met den greep van een mompelde hij, dat te oude Gheordes. Dat zou voor mijn ouden Fuchs noest glimlachen. Zjj sid- opwinding bij de gedach te aan het komende. En hij! Zoo'n vod van een tapijt...! Zij moest hem weer kussen en nog ééns misschien voor het laatst... Toen stonden zij voor de deur van het volgende vertrek. Zij hield hem vast schoof dicht naar hem toet* Bleek was zij tot aan de lippen, maar in de diepte van haar oogen dansten en flikkerden die wonder lijke lichtjes... Vitus, liefste fluisterde zij. En zij maakte het teeken van het Heilige Kruis over hem. Haar lip pen fluisterden e.en ademloos gebed. Vitus keek haar in de oogen. Dit meisje verliezen? Sterven, zonder het allerkostelijkste het zijne ge noemd té hebben. Neen, Apollodorus Xymatis! Dan jij liever en als het moet: op Balkan-manier. NEGEN EN TWINTIGSTE HOOFDSTUK. Hoe Vitus Thavon den heer Apollodorus Xymatis om de hand van Elena vraagt. Een groot, even luxueus als het voorgaand ingericht vertrek. Tus- schen de beide vensters een mach tig groote schrijftafel in Italiaan- schen Renaissance-stijl. Aan de muren een paar schilderijen, die echter tengevolge van de in het ver trek heerschende duisternis niet goed te zien waren. Boven de schrijftafel hing een Venetiaansch kastje... Zou dat misschien de telefoon be vatten, die hem met de andere zijde verbindt? vroeg r Vitus zich af, ter-- wijl hij met snellen blik het heele vertrek opnam. De eigenaar van het vertrek lagj op een ottomane en sliep. Hij snurk te als de ergste zijner antartes en was nief gekleed om bezoek te ont vangen. Hij had slechts een hemd en een broek aafi. De pantoffels waren van Zijn voeten gevallen. Het hemd hing wijd open en liet de behaarde borst vrij... En die...? Slapende menschën zien er nooit gevaarlijk uit. Maar Vitus kende zijn man! Was het werkelijk maar niet beter...? Hij hief den revolver op... Elena stond naast hem" bevend over het heele lichaam in haar oogen een innige smeekbede: Neen! Vitus liet nét wapen zak ken Mijnheer Xymatis! riep hij. En nog eens: mijnheer Xymatis! Die werd eindélijk wakker. Keek, uit. diepen'slaap opgeschrikt, met suffe oogen om zich heen. Richtte zich op. ViSchte werktuigelijk met de voeten naar z(jn pantoffels. De eene was onder de ottomane ge gleden was niet te bereiken. Toen zag hij Vitus. Herkende hem. U hier? Ja, ik, mijnheer. Daar ligt uw tweede pantoffel juist ziezoo! Nu kunnen wij praten. Koe komt u hier binnen Waar is de schildwacht? Die staat voor dé deur, ver heugt zich over het mooie wëèr en let op, dat wij niet gestoord worden. Ik wensch u eerst dan te spreken, wanneer het mij belieft. Ik verzoek u, deze kamer onmiddellijk te verlaten Ik moet mij aanklee- denElena, wees zoo goed en druk even op dien gelen knop op de schrijftafel, de kawasz moet komen. Elena verroerde zich niet. Gaf geen antwoord, maar uit haar oogen gloeide de haat hem onverholen tegemoet. Xymatis scheen lichtelijk geirri- teerd te zijn. Wat is er, Elena? Hoor je me niet. Nu, dan moet ik zelf Vitus hief zijn revolver op. U blijft, waar u bent, of ik doe, wat ik reeds had moeten doen! Luister naar wat ik u te zeggen heb! (Wordt vervolgd.) zijn alleen vrijgesteld de be drijven met minder dan 1 ha. bouwland. Nogmaals breng ik onder de aandacht dat het aanbeveling verdient kleine oppervlakten koolzaad zooveel mogelijk te cömbineeren tot grootere vel den. yDe hiervoor benoodigde overdracht wordt dezerzijds verstrekt na ontvangst van een schriftelijk verzoek daartoe. Dit verzoek moet. voor 20 Au gustus bij mij worden inge diend. Uitzaai van koolzaad, of win terraapzaad op land, dat ge scheurd is voor de scheur plicht 1942'43 geeft recht op een hoogere scheurpremie. De ze wordt in dit geval 300 gld. Vervanging van koolzaad door andere oliezaden, welke op contract zullen worden ge teeld is alleen toegestaan, in dien h^t contract, aan mij ter inzage is gestuurd voor 10 Au gustus j.1. 6. Op meerdere bedrijven zijn geen goede of voldoende vroegrui- ménde voorvruchten voor de uitzaai van koolzaad aanwe- c zig. ln dat geval kan door mij ontheffing^ van de kool zaadverplichting wórden ge geven. Het koolzaad moet dan wórden vervangen door blauw- maanzaad en wel over een op pervlakte, welke 1H maal zoo groot is als de oorspronkelijke koolzaadoppervlakte. 7. Indien oliezaden op contract worden verbouwd kan voor een eventueele resteerende opper vlakte eveneens omzetting in verplichte blauwmaanzaadteelt worden toegestaan. zonder areaal vergrooting. zooals is aangegeven onder punt 7. DE PRODUCTIECOMMIS SARIS VOOR NOORD- HOLLAND, HUISSLACHTING VARKENS. Den veehouders, die mestcon- tracten voor varkens hebben aan gevraagd, wordt in hun eigen be lang aangera'den ten spoedigste deze contracten bij hun Plaatselij ken Bureauhouder in ontvangst, te nemen, daar de mogelijkheid niet is uitgesloten, dat hun geen huië- slachtings-vergunning voor 1942 zal \torden verstrekt, indien het aangevraagde contract niet wordt geaccepteerd. Ditzelfde geldt ook voor hen, die in'middels reeds geweigerd hebben hun mestcontracten te onderteeke nen.- Al deze veehouders loopen der halve de kans, voor 1942 in het ge heel geen. huisslachtingsvergun- ning meer te krijgen. DE VOEDSELCOMMISSARIS I VOOR NOORDHOLLAND. Le carnaval des Animaux, C. Saint-Saëns. 19.00 Concert voor piano en orkest (gr. pl.). 19.30 B.N.O.: Nieuwsberichten. 19.40 B.N.O.: Militair weekoverzicht. 19.50 Spiegel van den dag. 20.00 B.N.O.: Engelsche uitzending: „Dutch'News Reel". (Voor de Radio-Oen trales: Pianosoli, gr. pl.). Vanaf 20.15 alleen voor de Radio-Centrales, die over eenlijnverbinding met de studio beschikken. 20.15 Solistencon cert. 21.30 Eine kleine Nachtmusik, W. A. Mozart (gr. pl.). 21.45 B.N.O.: NleuwsberlchT ten. 32.00 B.N.O.: MJHtair overzicht. 22.10 Avondwijding. 22.1524.00 Zie Hilversum I. MAANDAG 17 AUGUSTUS. Hilversum I. 415.5 m. 6.45 Gramofoonmuzlek. 6.50 Ochtendgym nastiek. 7.00 B.N.O.: Nieuwsberichten. 7.15 Marschmuzlek (gr. pl.). 7.45 Ochtendgym nastiek. 8.00 B.N.O.: Nieuwsberichten en programma-uittreksel. 8,15 Sonate voor viool en piano (gr. pl.). 8.45 Kleine orkestcomposi ties (gr. pl.). 9.15 Voor de hulsvrouw. 9.20 Gramofoonmuzlek. 10.00 De Krekels en de Merels, het Schrammelkwartet en Pianosoli (opn.). 11.00 Radlo-Vacantiesohool. 11.20 En_ semble Rentmeester. 13.00 Zang, fluit, piano en olavecimbel. 12,40 Almanak. 12.45 B.N.O.: Nieuws- en zakelijke berichten. 13.00 Italiaan- sche operafragmenten (gr. pl.). 14.00 Omroep orkest. 15.00 Voor de vrouw. 15.45 Cello en plano. 10.00 Bijbellezing. 16.20 Cello en piano. 16.40 Brahmsllederen (gr. pl.). 16.45 Luister spel: „De Varkenshoeder". 17.15 B.N.O.: Nieuws-, zakelijke- en beursberichten. 17130 Bertus van Dlnteren en zijn orkest. 18.00 Waarom kolonisatie? 18.15 Bertus van Dlnte- en zijn orkest. 18.45 B.N.O.: Nieuwsbe richten. 18.55 B.N.O.: Internationaal zakelijk praatje. 19.05 Politiek weekpraatje. 19.20 Solistenconcert. 20.00 Symphonisch concert (gr. pl.i. (Vanaf 20.15 alleen voor de Radio- Centrales, dié over een lijnverbinding met de studio beschikken). 21.45 B.N.O.: Nieuwsbe richten. 22.00 Zigeunermuziek (gr. pl,). 32.15 Disco-sterren (gr. pl.). 23.15—24.00 Concert m.m.v. Rupert Glawitsch (gr. pl.).. Hilversum II. 301.5 m. 6.45—8.15 Zl'e Hilversum I. 8.15 Ochtend klanken (gr. pl.). 9.15 Symphonle-Orkest (gr. pl.). 10.00 Morgenwijding. 10.15 Strijkkwartet pl.). 10.40 Wetenswaardigheden. 10.50 Orgelconcert. 11.30 Reportage. 11.40 Elano- voordracht. 12.00 Ernst van 't Hoff en zijn orkest. 13.45 B.N.O.: Nieuws- en ZBkeliJke be richten, 13.00 Actueel nieuws voor boer en tuinder. 13.15 Gerard van Krevelen en zijn orkest en solist. 14.00/ Viool, cello, altviool. 14.30 Spaansche orkestmuziek (gr. pl.). 15 00 Otto Hendriks en zün orkest en solist. 15.45 Luisterflits: „Ondel- de Luifel". 16.00 Om en om programma. 17.15 B.N.O,: "Nieuws-, zake- lijke_ en beursberichten. 17.30 Zang. dwars fluit. blokfluit en orgel. 17.58 Planovoordracht. 18.30 Wij socialisten. 18.45 Amusementsorkest en soliste. 19.30 B.N.O.: Nieuwsberichten. 19.4A B.N.O.: Frlesch praatje. 19,50 Spiegel van den dag. 20.00 Promenade, gevarieerd programma. (Vanaf 20.15 alleen voor de Radio-Oentrales, die over een lijnverbinding met de studio be schikken). 21.00 Gramofoonmuzlek. 31.15 Orgelconcert. 21.45 B.N.O,: Nieuwsberichten. 22.00 B.N.O.: Politiek praatje. 22.10 Avond wijding. 22.15—24.00 Zie Hilversum I. BELANGRIJKE programma wijzigiogen HILVERSUM, 14 Aug. - De Persdienst van den Nederland- schen Omroep meldt: Met ingang van Zaterdag 15 Aug. zullen in de radioprogramma's,vg,n den Nederland'schen Omroep óver de zenders Hilversum I en Hilver sum II verschillende wijzigingen gebracht worden, waarvan wij do belangrijkste hieronder laten vol gen: Vanaf Zoiïdag 16 Augustus komt het politiek cabaret van Paulus de Ruiter, zooals vanouds weer des Zondagsmiddags van 17.— tot 1745 uur over Hilversum I (dus niet meer op Vrijdagavond). De uitzen ding van het groote luisterspel zal steeds Zondags van 16.45—17 uur over Hilversum II tes beluisteren zijn. Het serie-luisterspel „De Zwarte Handel lokt", wordt des Woensdags van 19.5520:15 uur voor den zender Hilversum 1 ge bracht. Op Vrijdag 21 en 28 Augustus en 4 September hoort u het sportr praatje van 19.0519.30 uur- over Hilversum I. Op Zaterdag 15, £2 en 29 Aug. en 5 Sept., houdt Dirk van den Hul zijn bekende causerie: „Als ik het voor het zeggen had" van 19.05 19.20 uur voor den zender Hilver sum I. Max Blokzijl houdt op Maandag 17, 24 en 31 Augustus van 19.05— 19.20 uur voor Hilversum I zijn politieek weekpraatje. Op Donder dag 20 en 27 Augustus en 3 Sep tember spreekt hij in de serie Brandende Kvvesties van 19.05-19.20 uur over Hilversum I. Hoofdredacteur A. R. Jonker Plaatsverv. van den hoofd- red., buitenl. en stadsnieuws Den Helder A. G. van Kaïnpen. Binnenland, alg. report, en •;treeknieuws A. Eriks Verant woordelijk voor de adverten ties, Schager editie, G. Schoorl, behagen, Verantwoordelijk v. de advertenties. Heldersche editie, J. Visser. Den Helder.

Dagblad Noord-Holland, Schager editie | 1942 | | pagina 2