ROOSJES Hoordhollanilsche fiMag Twee gevaarlijke diertjes t Marktberichten Een centrale Naar we zooeven vernamen zal op 16 September a.s. te Hoorn een centrale Noord Hollandsche lokveedag worden gebonden. Nadere bijzonderheden zullen nog per circulaire worde» be-. kend gemaakt. De 16de Sept is gekozen, wijl op dien dag te Hoorn reeds een L.T.M.-dag (landbouw-tuinbouw-midden- stand) was georganiseerd. Het bestuur van den Bond v. Rund veefokvereenigingen heeft ge meend deze gelegenheid te moe ten exploiteeren, te meer waar over de uitstekende terreinen ia het Park aan het IJsselmeer de beschikking kan werden,ver kregen. Wij meenen deze oplossing te mogen toejuichen. Wel zijn hier mee, de districtsfokveedagen ook een'eventueele dag te Schagen dus van de baan, de provincie zal straks echter gelegenheid hebben to toonen, welk fokveemateriaal ze kan opleveren. Dat onder de bestaande moeilijke omstandigheden de.Bond het ini tiatief heeft aangedurfd, valt extra te loven. Ook in tijden als we thans beleven, dient te worden voortge- werkt. En hoepel voor een plaats als Schagen eten districtskeuring een' feit van zoo groote beteekenis zou zijn geweest, dat velen-stellig noode afstand doen van' de gedachte, dat doze nu niet kan doorgaan, dunken ons de nu bestaande voornemens van zooveel grooter belang, aat de districtsfokveedag er gaarne, voor dient te worden opgegeven. SCHAGEN BURGERLIJKE STAND. Geboren: Paulus Johannes Hero. zoon van Paulus Hendrik Kapteijn en van Klazina van Weerden; Cor- nelia, dochter vafa Simon Rus fen van Vogeltje Veenstra; Cornelis Jan zoon van Jan Jacob Sleutel en van Anna Wilhelnuna Veenis; Heleria Henrietta Marip. doohter 'van Ige Igesz en van Maria Josephina Schul te. Overleden: Anna van der Peet. oud 61 jaren, weduwe van Henderi- cus Deutekom (overleden te Alk maar). BRANDWEEROEFENING. Hedenavond (18 Augustus) om 20 uur zal er in deze gemeente een brandw.eeroefehing worden gehou den. STAND DER WERKLOOSHEID EN ARBEIDSBEMIDDELING. Op Zaterdag 15 Augustus stonden geen werkloozen ingeschreven. Op dien datum stónden bij het bjkan- toor Schagen van het gewestelijk arbeidsbureau 2 werkzoekende ar beiders ingeschreven, fcw. 1 construc teur en 1 chauffeur. In de overeenkomstige week in 1041 bedroeg dit aantal 18; in 1940 13; in 1939 26; in 1938 33 en in 1937 31. POLITIE. Gevonden: een blauwe ceintuur, een bruin kindersokje en een drink- kruik. Verloren: een armbandje, een por temonnaie met inhoud, een dubbele fietstasah en een bandenkaart. KOEGRAS Juitooadorp. HET EERSTE N.HOLL. CABARET GEZELSCHAP „NUMMER EEN." Bovengenoemd cabaretgezelschap trad Zaterdag- -en Zondagavond voor telkens uitverkochte huizen op in de tooneelzaal van het café Prins Hendrik van den heer Abr. Doorn. Voor beide avonden'was de zaal in enkele uren tijds uitverkocht, en. er hadden nog wel een paar avon den aan vastgeknoopt kunrïen wor den om al de aanvragers tevreden te stellen. Deze zullen èohteT wel eenigen tijd geduld moeten hebben want ..Nummer Een" -heeft zijn af spraken op vele plaatsen en die be- hooren eerst aan de beurt te komen. De aanwezigen hebben beide avon den genoten van de brengers van den ..gullen lach", maar ook ..een traan" wist het gezelschap aan het auditorium te ontlokken. Een drie tal uren achtereen werden oog en oor. ja werd zelfs het hart geboeid, en het is dus niet te verwonderen, dat den optredenden hetzij individu eel of collectief na ieder optreden een hartelijk applaus ten deel vie$ Met de herkenningsmelodie „Wi.i zijn de leden van de club van Daan" en een geestig inleidend woord van den heer Daan Pool werd het pro gramma geopend en werden in het eerste gedeelte „De Macht van het Kind" en ..Het Pierement" door Daan voorgedragen, gevolgd door „Vereelte handen," door. Henk Borst en een accordeonsolo door Bob van Bruggen, die trouwens steeds voor treffelijk begeleidde, hetzij op de Siano. hetzij op de accordeon. ArtS 'eefkes danste „Wiener Blut" op bewonderingswaardige wijze en dit was tevens een mooie inleiding tot> het volgende nummer „In 't gouden Hert." De belichting van 'dit gedeel- te. benevens de melodiën en decors waren een lust voor oog en oor. Verder vertelde de heer Pool over de film ..Nederland in den Vreem de" en wel over de'Provincie Noord Holland en speciaal over West Fries land. Het is hem als rechtgeaarde Oudesluizer toevertrouwd daarbij het Westfriesche dialect hopg te hou den. Met de accordeon-soli ..Signor en Signorita" beslöot Bob dit ge deelte. Na een korte pguze werd vervolgd met ..Gebroken melodie". ..De bee- nen van Lotje" en toen kwam Hol- land-Indië. Winter in Holland. Zo mer in Insulinde. De stem' van een Moeder in Holland,, aan den ande- Z1JPE WAARNEMEND BURGEMEESTER BENOEMD. Met ingang van 17 Augustus is tot waarnemend burgemeester van de gemeente Zijpe benoemd de heer J. v. d. Pol, wethouder te Egmond aan Zee. TEXEL. BILJART-WEDSTRIJD. Zaterdag en Zondag heeft in Ca sino te Den Burg de revanche-bil jartwedstrijd plaats gehad tusschen de drie clubs van Den Burg en clubs uit Langedij k. Bij den eenigen tijd gehouden uitwedstrijd had Texel verloren met 848 tegen 1140 punten. Evenals te Noordscharwoude wer den ditmaal 12 pa(rtijen gespeeld. De belangstelling was zeer groot en de spanning bleef er. daar er weinig krachtsverschil was. tot het laatst toe in. Texel won ten slotte met 1095 tegen 1038 punten. De volgende partijen werden ge speeld: Langedijk Texel Verburg 100 J. Rijk 98 D. Kleef 76 J. Sambeek 100 Kist 58 Dros 100 De Geus 64 De Graaf 100 Groothuis 100 Linnhose 74 Kleef 100 J. Sambeek 89 Kraakman 75 M_ Vonk 72 De Geus 100 De Graaf 86 Kist 100 G. Dros 65 J. Dirks 79 Jb. Rijk 100 Kraakman 86 M. Vonk 135 Groothuis 100 Linnhose 86 TEXELSCHE'MARKT. - De vee-aanvoer was Maandag aan de Texelsche markt weder be langrijk grooter dan vorige week. Lammeren werden nu 113 stuks verhandeld, de prijzen waren iets beter dan vo^re week, vermoede lijk staat dit in verband met de hooge prijzep, die de schapen op brengen. In de afgeloopen week is op de boerderijen- in den schapen- handtel nog al wat te doen ge weest, Vooral het wol vee, dat goed in 't vleesch zat, werd duur ver kocht. Verschillende dieren gin gen voor f 90 en hooger van de hand. Op de markt werd zulk zwaar vee niet aangevoerd, hoog ste prijs f 83. De lcoeien-aanvoer was niet groot; prijzen ongeveer -gelijk aan vorige week. Veulens werd een tweetal verhandeld, hoogste prifs f 725. Kalveren waren duur, voor een best kalf betaalde men f 40 Ook werden, sedert langen tijd weer kippen aan de markt ge bracht, de prijzen zijn hoog, f 6— f 10. De totale aanvoer bestond uit: 3 koeien f 375—525, 2 veulens f 600 726, 14 schapen f 65—83, 113 lam meren f 3643, 9 kalveren f 2540 30 kippen f 6—10, 10 konijnen f 4 f 9. W1EJRINGEN ZUSTERKRING NED. HERV. KERK. Woensdag 26 Aug. is er hijeen- komst van bovengenoemde zuster- kring, GEVONDEN VOORWERPEN Vermist: een Oypers katje en een wit -katje met zwarte vlekken. Verloren: een blauwe riem. Inl. b.d. gem.bode. WINKEL. POLITIE. Verloren in het zwembad: een badhanddoek. Inl. ter gem.secr. WIER1NGERWAARP. ONDERHANDSCHE VERKOOP. De heer A. Schrijver, brandstof- fenhandelaar. heeft zijn pakhuis en woning bij onderhandschen verkoop overgedaan aan de Coop. Zuivelfa briek de Volharding G.A. alhier. LANGEDIJK VEILINGEN VAN DRUIVEN EN TOMATEN. Broek op Langendijk. Naar wij vernemen, zullen in het vervolg op Dinsdag en Vrijdag veilingen van tomaten en druiven worden gehouden. Tot-nu toe werd drie maal per week veiling gehouden, doch nu de aanvoeren van tomaten beginnen te verminderen, is twee maal per week voldoende. RIJKSTUINBOUWSCHOOL TE HOORN. Zoo aanstond zal het cursusjaar 1942'43 van de Rijkstuinbouw- school te Hoorn beginnen. Deze school, welke door steeds meer .leerlingen wordt bezocht, is de eenige in Noord Holland boven het IJ. waar middelbaar tuinbouw- onderwijs wordt gegeven. De totale duur van het onderwijs is 3Vo jaar. nl. 2 jaar voorbereidend en 114 jaar middelbaar onderwijs. Tot de le voorbereidende klasse kan men worden toegelaten, als de lagere school met goed gevolg is doorloopen. Toelating tot andere klassen is eveneens mogelijk.. Er wordt 2 of 3 dagen per week onder wijs gegeven. Op de overige dagen móeten de jongens in de practiik werkzaam zijn. Nieuwe leerlingen voor alle klas sen moeten zidj voor 1 September hebben aangemeld aan de school, waar nadere inlichtingen en pro gramma's zijn te verkrijgen. ren kant de zoon. Dit maakte in druk niet alleen door de gevoelvolle woorden, maar ook door de daarbij passende weergave. De oude Ford" een accordeon-solo en de „Matro zendans" volgden en tot slot van 't tweede gedeelte ..De zee roept". Met een Potpourri door Bob be gon het laatste deel. een Hongaar- sche tango werd door Ans Neefkes gedanst en ..De Blonde Zigeuners" vormden een waardig besluit van het programma. De avond werd besloten met een dankwoórd van Daan en met de herkenningsmelodie, waarna Daan door de microfoon allen een goeden nacht en wel te rusten wenschte. Tot wederhooren! (S. Gaakeer) DE SCHORPIOEN EN DE PIRANA. De schorpioen is maar een klein diertje van 6 10-c.M., doch wan neer een volwass'en me-nsch plotse ling tegenover hem komt te staan, zal hij verschrikt achteruitsprin gen en wanneer er niet een steen of iets dergelijks in de 'buurt is om het giertje mee te dooden' de beenen nemen. En het is geen won der, dat deze dieren gevreesd wor den, daar hun steek lang niet van gevaar ontbloot is. De angel, waar mede zij steken, is namelijk aan weerszijden voorzien van gif afvoe rende openingen, zoodat bij kleine dieren oogenblikkelijk de dood in treedt, terwijl bij menschen lang durige vergiftigingsverschijnselen en bij niet voldoende hulp even eens de dood kan optreden. Daar bovendien de uanvalshouding van den schorpioen met zijn opgehe ven angel bijzonder angstwekkend is, behoeft het geen verwonderihfe te wekken, dat men dit diertje lie ver uit den weg gaat. De schorpioen is hoofdzakelijk een nachtdier en maakt jacht op grootere insecten, doch ook wel op kleine muizen. De prooi wordt met de groote scharen beetgepakt en vervolgens door een nooit missende steek met den achterlijfsangél ge dood. Meestal wordt het lachtoffer daarna uitgezogen. wanneer het klein is ook wel stukgekauwd en in zijn geheel verslonden. De schorpioen brengt een 40 a 50 levende jongen ter wereld, waar van nog niet hekend is, waarmee zij gevoed worden zoolang de moe der nog op ze past. Zoodra zij wat grooter zijn, gaat de familie uiteen en begint elk afzonderlijk zijn roo vend en moordend leven. Zij ko men in alle tropische streken voor; ook in Italië zijn ze geen onbeken den. J)e pirana is de piraat van de Amazone-rivier: ja, waarschijnlijk is de naam Piraat nog veel te zacht zinnig voor hen, want zij zijn on eindig bloeddorstiger dan desvroe- gere piraten; ja, zij zijn zelfs bloeddorstiger dan de haai, die nog wel eens te vérschi'ikken en te ver- jagens is en die tenminste ééns ver zadigd raakt en dan een poosje niet naar slachtoffers uitkijkt De pirana is echter nooit verzadigd, en zal zich ook nooit laten verjagen. Komt er een levend wezen hetzij jnensch of dier, dan zal dit na kor ten tijd niet meer levend zijn, wan neer de pirana's zjch op hun prooi hebben geworpen. Alleen de alliga tor is bestand tegen hun aanvallen, doch zal zich nooit in de buurt van de pirana's ophouden, daar hij dan geen prooi kan vel-dedigen de bloeddorstige pirana's zuilen hem minstens 3/4 van zijn prooi ontne men. De pirana is Ongeveer 40 c.M. lang en heeft de zilverkleur van de zalm; het zou werkelijk een mooie verschijning zijn, wanneer niet'zijn bulldog-achtige snoet zoo afschrik wekkend was. Zijn kaken zijn bij zonder sterk en de driehoekige tan den geweldig scherp als scheer messen, zoodat ze niet één Kap uooi een ossenhuid heensnijden. Boven dien passen de tanden van boven- on onderkaak juist in de openingen tusschen de tegenoverliggende (het geen o'.a. ook bij de krokodil het geval is), zooals de tanden van een vossenklem; hebbeivze dus beet dan scheuren ze gemakkelijk af, wat ze in den 'bek hebben. Zij zijn belust op_bloed en als de prooi eenmaal verwond is, verdub belt de aanval in woede en is het spoedig met het dier gedaan. Dat ook menschen niet gespaard blij ven, bewijst het .noodlottige onge val van nog maar enkele jarèn ge leden, waarbij een ontdekkingsrei ziger bij een bepaalde stroomver snelling in de Amazone in het wa ter terecht kwam,'doordat zijn kano omsloeg. In enkele tientallen secon den was de ongelukkige verslonden door de bloeddorstige pirana's. Klei ne' dieren, die aan dén oever bomen drinken, worden bij hun neus in het water getrokken en verdwijnen dan voorgoed .Ook vogels verdwijnen ineens, wanneer zij zich te dicht bij het wateroppervlak w^gen. Het* eenige geluk is, dat de pirana's ta melijk hokvast zijn, zoodat de plaat sen waar ze voorkomen te vinden en te mijden zijn. ANNA PAULOWNA D.V.S. HENGELT. D.V.S. hield een vischwedstrijd in het Noordhollandsch Kanaal. De 21 dèelnemende leden vingen in totaal 34 baarzen. De uitslag van dezen wedstrijd was: le prijs C. Ro zenbroek, 2e prijs P. J. Nieuwenhut- zen, 3e prijs S. Roets; 4. B. Zwirs, 5 J. Kunnen, 6 H. Tuin, 7 L. Nieu- wethuizen, 8 P. Kossen, J) F. van Loo'n, 10 H. Roets, 11 C. van Gro ningen. De heer List stelde nog een prijs beschikbaar voor dèngeen, die in het laatste half uur de meeste vi§ch ving. P. J. Nieuwenihuizen was de gelukkige. Besloten werd over 14 dagen de tweede wedstrijd om den beker té houden, die in drie wedstrijden wordt „vervischt". H.S.V. HENGELWEDSTRIJD. Breezand. Voor de adspiranten van de Heldersche hengelsport- vereeniging H.S.V., was Zondag een vischwedstrijd georganiseerd in de Zandvaart. Door het ongun stige weer kwamen er van de 55 opgegeven deelnemers 46 op, die te zamep 88 vischjes vingen. Bij den' hepr Borst kregen na af loop allen een glaasje ranja en werden de prijzen uitgereikt, in totaal 32. De eerste acht prijzen warep voor: 1. H. Oosterleek, die 15 stuks ving; 2. L. v. d. Meer, 14 stüks, 3. G. Oo'sterbeek 13 stuks; 4. T. Bijl, 11 stuks; 5. II. Bais 11 stuks; 6. mej. II. Oosterbeek 9 st. 7. S. Zwarts 8 stuks; 8. C. Polet 7 stuks. A.s. Zaterdag en Zondag is er ,een wedstrijd in het Noordhol landsch Kanaal. SCHOORL. GESLAAGD. Onze plaatsgenoot, de heer A. Mol slaagde Vrijdag te 's Gravenhage voor het Staatsexamen gymnasium A. STROO VAN HANDELSGEWAS SEN VOOR CARTONBEWERKING» De Voedselcommissaris voor de provincie Groningen deelt aan de telers van z.g. handelsgewassen (mosterd-, kool-, karwij-, radijs-, blauwmaanzaad enz.) in zijn pro vincie mede, dat bet stroo dezer gewassen aan de stroocartonfabric ken moet worden afgeleverd. Reeds gedane aan- of verkoopen in deze stroosoorten moeten worden gean nulcerd. Het koolzaadstroo is reed? aangewezen voor verwerking dooi de strèocartonfabrieken. Ook ir 1911-1918 werd voor de carton productie van het stroo van zadc rijen gebruik gemaakt. Als rege dienen de z.g. stroosoorten (gerst- haver-, rogge- en tarwestroo) voor cartonfabricage. t VERVOER GROENTEN EN FRUIT DOOR VOLKSTUINDER!?. De Ned. Staatscourant bevat een besluit van de Ned. Groenten- en Fruitcentrale, waarbij ontheffing wordt verleend van het verbod tot vervoer van groenterL.cn fruit aan volkstuinders, wier tuinen gelegen zij'n buiten de grenzen van de ge meente van inwoning, voor zoover betreft door hen rechtmatig geteel de warmoezeriigewassen en fruit, van de tuinen naar de woningen. Zij moeten echter in het bezit zijn van een inschrijving als volkstuin houder bij een gewestelijke land bouwcrisis-organisatie. De Nederlandsclie Volksdienst telt reeds 35.000 vrijwillige me dewerkers en duizenden leden. Blijft geen buitenstaander, sluit U ook aan. Het Roode Kruiswerk Uit Génève wordt gemeld: Op het door het Int. Roode Kruis- comité gestichte centrale bureau voor krijgsgevangenen, dat zich ook met de doorzending'van fami lieberichten van en aan burgers belast, ziet men nog ?stcqds de eerste postzending met inlichtingen over Nederlanders in Ned.-In/lië tegemoet. Voor de duizenden landgenoo- ten, die met angstige spanning op de toezending uit Geiïève van eenig bericht over hun familie in Indië wachten, moge' ^het eenige bemoediging zijn te. vernemen, dat de machinerie van hef Int. JRoode Kruiscomité nog steeds op volle krachten werkt en dat het boven genoemde centrale bureau in Juli o.a. o0k duizenden formulieren met korte persoonlijke inlichtingen uit verafgelegen streken als Canada* Sjanghai en de Veri Sjatcn ont vangen heeft. Zoo kwamen opt 1'. Juli ruim 40.000 formulierbrieven van Amerikanen aan, die gericht wa!ren tot familieleden in België. Duitschland. Frankrijk, Grieken land, Italië en Nederland. Het centrale bureau is natuurlijk on middellijk met de doorzending van deze formuleren naar de bewoners van deze landen begonnen. OLIE UIT TABAKSZAAE BERLIJN, 17 Aug. (A.N.P.) Reeds Sinds decennia is'de pro ductie van natuurlijke olie en vet ten aangevuld of ten deele zelfs verdrongen door de productlie van synthetische producten, voorname lijk uit oliehoudende planten.Tot do jongste resultaten van het Duit- sclie researchwerk op dit gebied behoort de ontdekking, daj. ook uit tabak olie kan worden gewennen Het zaad van dé tabaksplant bevat nl. niet onaanzienlijke hoeveelhe den olie. die geschikt is voor spijs- doeleinden.-Op grond van de opge dane ervaringen bij de. onderzoe kingen zal men thans overgaan toi de practische productie hiervan. D( Duitsche' landbouwautoriteHen zul len ,thans in de Oekraine een be gin maken met de productie van olie uit inlandsche tabak.. Bij een oppervlakte van 35.000 a 40.000 h.a die met tabak is bebouwd, kan men van meet af aan reeds rekenen op een belangrijke hoeveelheid olie die hieruit geproduceerd kan wor den. DE POSITIE VAN IERLAND. BERLIJN. 17 Aug. (A.N.P.) De lersche minister-president, de Va lera, heeft Zaterdag in een rede op nieuw verklaard, dat Ierland vast besloten is zich te verdedigen. In Duitsche politieke kringen ziet men daarin een antwoord op de niet moeilijk te raden onderwer pen, die de gevolmachtigde van Knox, Bullitt, bij zijn verblijf in Ierland heeft aangesneden. Te koop gevraagd een beste Melkgeit. Brieven a. G. Stoop, 't Rijpje B 277, St. Maarten. Te koop gevraagd hen prima Jachtwagen met zijportieren, en een dito Dogcar op gummi. A. Peereboom,'Nieuwe Nicdorp. Te koop 'gevraagd goede Haard of Kachel en een jonge Pekinees. Adres: Zr. L. Butter, Gem. Geneeskundige Dienst, Den Helder, Tel. 2110. Te koop gevraagd eenvou dige Baby-uitzet. Omschrijving en prijs aan Boekh. J. Raven, Schagen, onder letter S. Te koop gevraagd Platte Wa gen met ijzer beslag. Krabben dam No. 82. Te koop gevraagd een Ver- warmkacheltje. Adres: West einde A 114, Winkel. Te koop een Wandelwagentje, z. g. a. n. J. Bakker, Veld- straat 5, Schagen. Te koop: een antiek Kastje, Te bevragen bij H. Akkerman, Molgerdijk 22, Den Oever. Te koop 2500 kg. blauwe Eigenheimer Poters, 3555, klasse A, bij J. Koenes, 't Veld, Oude Niedorp. Te koop een Zicht, compleet bij D. Joon, Leijerdijk, Oude Niedorp. Te koop 200.000 mooie Witlof wortels, a f2 per 1000. P. B.lamv Pzn., Heerhugowaard, Tel. 275. Te koop een Philips Radio, met zjflg;. a. n. lampen en trans- 1'ormator, bij K. Haan, Waard- poldeiy Kolhorn. x Te koop 3 Golfplaten, 3 x 88, 1 z. g. a. n. Wollen Deken en .1 rieten Stoel. Te bevragen Walingswgg C 2, WieririgeV- waard.» Te koop een drachtige Zeng, werptijd einde Aug., bij P. Thoma^, Langcvliet 18, Julia; nadorp. Aangeboden een Koe om de melk tot November. bij P. Mantel Wz„ Langereis A 30, Nieuwe Niedorp. - Kosthuis gevraagd, omgeving Wieringenvaard", voor een knecht. C. Zeeman, Wieringer waard. Te koop 6 701)0 Mergkool- planten, bij Jan Breed, Tolke, Schagen. Te koop Electr. Waterketel bij M. Wijnjeterp, D 21, Dijk, Winkel. Gevraagd een nette Huis houdster, 40 a 50 jaar, uit den burgerstand. J. Zweet Ez., landbouwer. Aartswoud. r Een R.K. Kraamverpleegster gevraagd, begin November. Br. aan Slendebroe'k's Boekhandel, Heerhugowaard. Gevraagd ëen flinke Diénst- bode, boven 18 jaar, v. d. ep n. in klein gezin. Aanbieding aan J. v. d. Linde, Alkmaaische- weg C 26. Middenmeer. Flink Meisje gevraagd. Zelf- st. k. w., niet ben. 16 j. Adres: Gerrits, Middenweg 35 A, Bree zand. Net persoon z. k.m. met dito Meisje uit goedon stand, flinke verschijning, leeftijd ongeveer 10 jaar, van P.G., Brieven onder i lett. FM3 Bur. van dit blad. Gevraagd Weide voor een veulen. P. I. van Til, Molen weg, post filootdorp. Tel. Oost- waai'd 34. Dagmeisje gevraagd bij R. Rezelman, Molenvaait 59, An na Paulowna. Gevraagd een flinke Werk ster, voor 2 dagen per week'. - J. Vlug, Noordscharwoude. Gevraagd een tweede Meisje, n q. 16 jaar, n. v. d. en nacht, door Mevr. Swart, G 133, Heer hugowaard. Te koop een Ameublement, bestaande uit 2 crapauds, 4 stoelen, tafel, dressoir, spiegel, klok, divans, bijzettafeltje, 2 pers. ledikanten, 3 deelig bed- stel, 1 pers. ledikant met spi raal, kinderledikant m. ma dras, wieg, tafels, wringer m. bok, keukenstoelen, weeg schaal, Strijkijzer, 4 sLuitgor- dijnen, 2 schilderijen, mooi, 2 marquiezen, 150 br. gp 85' br. Joh. Sneekes, Rogge v^eenstr.. D 104, Schagep. Nog af te geven ongev. 15090 Mergkoolplanten en 25000 Raap planten. C. Zeeman, Wieringer waard. REGËN1? Regen! zegt de tuinder, Want de grond is droog, Het gewas moet groeien, En mijn tuin ligt hoog. Veertien dagen buitjes, En gelcid'lijk aan, Zie dan eens, hoe alles Weer er bij zal staan! Regen? zegt de gastheer i Van een stil pension, Geef mij liever warmte, Droogte, licht en zon. Denk ^ens aan mijn gasten, Regen schaadt\me 't meest, Wat voor zomerdagen Zijn er nu geweest! Regen? zegt de werker Op de boerderij, 't Vee moet kunnen drinken In de warme wei. Laat de zon maar sctiijnen, Koest'rcnd, wijd en zijd, Maar dan ook wéér regen, Alles heeft zijn tijd! Regen? zegt de huisvrouw Komt me slecht van pas, Dan kan 't toch niet drogen, Morgen doe 'k de wasch! Neen, dat kan best wachten, Dat komt steeds te vroeg,-, Aan mijn regenwater Heb ik ruim genoeg! Regen! Regen? Regen! 't Is maar, hoe men 't ziet, Wiss'lend en twee-stemmig Klinkt ons- regenlied. De natuur lacht 'fijntjes Bij dien duo-zang, En ze gaat in stilte Wijs ♦haar eigen gang!! Augustus 1942. KROES. (Nadruk verboden.) ANECDOTEN. LYCURGUS. De Spartaan Lycurgus, die leefde omstreeks het jaar 800 voor Chris tus, en van wien verondersteld wordt, dat hij dè Spartaansche wet geving heeft samengesteld, weTd eens. in een veldslag aan het been verwond. Dit was óp zichzelf niets bijzonders, en de wond was ook in liet geh'nel niet gevaarlijk. Alles kreeg echter een ander aanzien, toen de chir-urg tijdens de behan deling zoo onhandig was, een slag ader te raken, waardoor Lycurgds dood zóu bloeden. Toen hem dit werd medegedeeld, bleef hij' „Spartaans" kalm, en be paalde bovendien, dat.men den on- handigen arts uit zijn nalatenschap een' groot, bedrag .moest toewijzen. Toen zijn krijgsmakkers hem ver wonderd vroegen, waarom hij de zen maatregel wou nemen, ant woordde Lycurgus: „De stakker zal waarschijnlijk wel nooit meer pa tiënten krijgen, wanneer men te hooren krijgt, wat hij met mij heeft uitgehaald!" LODEWIJK XV. Het is1, bekend, dat Lodewijk XV handenvol geld uitgaf aan ontelba- LEVENSWIJSHEDEN. Kinderen krijgen straf, als zij een onwaarheid zeggen; volwasse nen moeten er vaak voor boeten, als zij de waarheid zeggen. Er is niets te vreezen dan do vrees zelve. Wie ai te lang over iets nadenkt, komt altijd oh overal te laat! (Schiller) warmen Huizen, 17 Aug. Aanvoer: 32.300 Kgv aardappelen: Eigenheimers f 4.85, 2500 Kg. roode kool f 4.50, 17.300 Kg. witte kool f 3.-»-. ROTTERDAM. 17 Aug. Aardappelen, groote f 7.12 per 100 kg! Aanvoeren voorraad voldoende. Vlas. Ter beuze niets aangevoerd, de productie was teleurstellend. NOORDSCHARWOUDE, 18 Aug. Aanvoer: 147.70Q Kg. aardappelen: Schotsche muizen f 4.85, Eigenhei mers f 4.60, Bevelanders en Koop- mans bluawe f 4.85, Geelblom 4.35, 700 Kg. zilveruien, drielingen en zilvemep f 12. 3100 Kg. spercieboq- nen f 16, 30 Kg. tuinboonen f 6, 12.000 Kg. roode kool f 4.20, 12.000 Kg. witte -kool f 2.80, 900 Kg. gele" kool f 4.20. BR. OP LANGENDIJK, 18 Aug. Aanvoer: 54050 Kg. aardappelen: Schotsche muizen f 4.25, Koopmans blauwe f 4.75. Eigenheimers f 4.50, 19 st. Zücretti .f 6, 1400 Kg. peen f 4.20—7," 2500 Kg. rabarber f l, 58000 Kg. roode kool f 4.20, 19.000 Kg. witte kool f 2.80, 4000 Kff- R°le kool f 4.20' 6200 Kg. tomaten f 16, 200 Kg. druiven: Alicant f 65, Fran- kenthalers f 70, 100 st. komkom mers f 8.5013.50 PURMEREND, 18 Aug. Runderen, totaal 810 stuks: 410 vette koeien levering, gelde koeien f 3S5490, melkkoeien f 475620, 15 stierelf levering; 60 pinken f 165 —250, 6,vette kalveren levering, 315 nuchtere kalveren voor de slacht levering, voor de fokkerij f 3852, 16 vette varkens voor de slacht le vering, 185 biggen' f 2446, 590 schapen f 6085, 214 bokken en geiten f 25—85. 625 lammeren I 25 -32. re feestelijkheden hetgeen na tuurlijk in het. geheel'nict naar den zin was van Terrai, den zuinig- aan gelegden minister van financiën. Toon Lodewijk XV weer eens een van zijn fameust? festijnen gaf in 't park van Versaiïles, stond Terrai naast, den prachtig versierdeh stoel van den koning en keek toe, „En, mijn waarde Terrai", sprak de ko ning vrnolijk lachend tot hem, „hoe 'vindt. U de feesten van Versaiïles?" Terrai antwoordde hoofdschuddend „Onbetaalbaar, sire, wérkelijk on betaalbaar!" K 2167

Dagblad Noord-Holland, Schager editie | 1942 | | pagina 3