STATIONSWEG C ES VRIJ6ANKVLEESCH Nedertandsche Volksdiensfc 3* ALKMAAR PACKET Personen dienst naar de Zaanstreek en Amsterdam S. H0UTK00PER G. MOLENAAR Predikbeurten Marktberichten SCHAGEN VERGADERING VAN HET ROODE KRUIS. De heer Dorbeck 25 jaar penningmeester. Gisteravond hield de afd. Scha gen van net Roode Kruis een alge- meene vergadering. De opÊomst was niet groot. De heer v. d. Sluis opent de ver gadering mett een woord van wel kom. speciaal tot dén heer Buis kool en den heer Dorbeck. die se dert de oprichting, dat is 25 jaar' lang. penningmeester is van het Roode Kruis. Steeds is de heer Dor beck de motor van de afdeeling ge weest. Daarom wordt hem namens het hoofdbestuur het kruis van ver dienste met oorkonde verleend, ter wijl hem door de afdeeling een prachtige fruitmand ten geschenke gegeven wordt. De afdeeling bestaat 25 jaar. doch er zullen geen feeste lijkheden worden gehouden. De af deeling heeft heel weinig kunnen doen. Er konden geen cursussen ge houden worden. Er mag geen pro paganda voor het Roode Kruis ge maakt worden. Aan de Ned. krijgsgevangenen in Duitschland worden vanwege het Roode Kruis pakketten verzonden. Er wordt besloten voor dit- doel f 500 in termijnen beschikbaar te stellen. Door iedereen kunnen stortingen verricht worden bij het Roode Kruis voor dit doel. De notulen worden goedgekeurd. De, ontvangsten over het afgeloo- pen jaar hebben f 474.66 bedragen 4n de uitgaven f 198.31. zoodat er en batig saldo is van f 276.35. In de plaats van den heer Ek>r- beck wordt tot bestuurslid benoemd de heer J. Timmermans. In de rondvraag vraagt de heer Buiskool of de contributieinning nog gewoon doorgaat, hetgeen beves tigd wordt. Daarna volgt sluiting. EEN ONFRISCH BADJE! Gisteravond kreeg een jonge da me uit Barsingerhorn, die per fiets naar Sohagen was geweest, een al- leronprettigste herinnering mee naar huis. Ëenigszins misleid door de duisternis, waardoor ze het kroos van de Laansloot aanzag voor een grasveld, waarop ze goed kon om- keeren. geraakte ze in deze onwel riekende plas te water. Op haar hulpgeroep kon ze spoedig op* het droge worden gebracht. Ze kwam er dus in zooverre goed af. Maar ze zal heel wat parfum noodig hebben gehad om zich van het Schager luchtje, dat ze had opgedaan, te be vrijden. Het rijwiel werd later door enke le voorbijgangers opgevischt. ALKMAAR. F. D. C. HELSDINGEN. f De Evang. gem. alhier leed een groot verlies door het overlijden van den heer F. D. C. Helsdingen, diaken boekhouder der gem. Meer dan 7 ja ren was hij een trouwe steunpilaar voor het Evangelisatiewerk in het al gemeen, voor de Geheelonthoudersbe weging en Maatschappelijk werk. Zijn hart klopte warm voor God en zijn naaste. Hij muntte uit door groote trouw. De begrafenis had onder groo te belangstelling plaats. Ds. J. J. Ruys en de heer Smit spraken vele goede woorden ter nagedachtenis van den overledene. Ontroerend was, dat de weduwe ten tweede mkle binnen 6 jaren tijds op deze plotselinge wijze een echtgenoot verliest. De stoet hield eenige oogenblikken stil bij her station Alkmaar, ter nage dachtenis van het werk als le klas ambtenaar der Ned. Spoorwegen door den overledene. LANGEDIIK WIJZIGING DATA KEURING EN HERKEURING VAN MATEN EN GEWICHTEN. De burgemeester van Langediik maakt bekend, dat zijn publicatie van 19 Aug. vervalt en dat thans dit jaar voor de herkeuring v?n ma ten en géwichten zitting zal worden gehouden: te Oudkarspel in het gym nastieklokaal aldaar op Woensdag 2 Sept. van f>.3012 en van 1316 uur voor de' herijkplichtigen van Oudkarspel. Te Oudkarspel in het gymnastiek lokaal op Donderdag 3 Sept. van 9 12 en van 13—16 uur voor de her ijkplichtigen van Noordscharwoude. Te Oudkarspel in hetzelfde lokaal op Vrijdag 4 Sept. van 912 uur en van 1315 uur voor de herijkplich tigen van Zuidscharwoude. Te Broek op Langendijk in 1 het bloembollen gebouw op Maandag 7 Sept. van 9.30—rl2 en van 1316 u. en op Dinsdag 8 Sept. van 9.3012 en van 1315.30 uur voor de herijk plichtigen van Broek op Langendijk BIOSCOOP. Noordscharwoude. Zaterdag en Zon dag draait in de bioscoop alhier de Tobis Film „Traum Musik", waarin men van den zang van den beroem den Italiaanschen zanger Beniamino Gigli zal kunnen genieten in de ge schiedenis van den moeilijken weg naar den roem van twee kunstenaars, Michael Donato, numero 1 van de com ponistenklasse van het conservatorium te Rome en zijn Vrouwelijke collega Carla Holm. In plaats van direct be roemd te worden, zooals zij zich hun loopbaan voorstellen, moeten zij nog heel wat moeilijkheden overwinnen voor zij er zijn. Zij komen in een twee derangs cabaret terecht, waar de im- pressaria Hutten zeer enthousiast wordt over de stem van Carla en haar een engagement aanbiedt bij de Scala te Milaan. Hierdoor scheiden hun we gen. Michaël beëindigt de opera, waar aan hij reeds lang bezig was. Door medewerking van Hutten wordt deze opera door een -muziekuitgeverij aan gekocht. Carla heeft groot succes in Milaan; men fluistert, dat zij Hutten's geliefde is. Ook Michaël denkt, dat hij zijn geliefde verloren heeft, maar niets is minder waar Carla bemint hem nog steeds en gelooft nog in zijn toekomst. Michaël is in" de jaren, die hierna ver- loopen, een beroemd schlager-compo nist geworden. Bij gebrek aan inspira tie heeft hij zijn opera verjazzt. Voor het totveen opvoering komt, komt Car la weer op het tooneel. Het is haar ge lukt, Michaël's opera te Budapest op gevoerd te krijgen en daar ontmoet zij Michaël tijdens de revue, waarin hij. zijn opera heeft verwerkt, doet alle pogingen om hem daarvan af te bren gen en biedt hem aan, zelf zijn eigen opera te dirigeeren. Hij weigert eerst, maar op het laatste moment zegt hij VERGADERING TEN GEMEENTEHUIZE. Redevoeringen van de hee- ren Querner en v. Sons- beek. Tén gemeentehuizQ te Scihagen had Donderdag een vergadering plaats onder leiding van het des middags benoemde buurtschaps- hoofd. den heer G. Kouseband. Hij gaf na een korte opening het woord aan den heer Querner. prov. direc teur van den N.V.D. in N. Holland. Deze stelt in het licht, dat het pu bliek de verschillende dingen, wel ke de N.V.D. wil. als kinderzorg. moederuitzending, tandverzorging. enz. uitstekend vindt, dat het zich op grond van politieke motieven on verschillig houdt. Spr. meent eerlijk te moeten erkennen, dat Winterhulp en N.V.D.. evenals een Landstand, een N.A.D. enz. wel degelijk ver band houden met politiek. Een po litieke groep of partij zijn Winter hulp en N.V.D. echter allerminst en beide willen hun werk doen zonder onderscheid des persoons. Spr. stelt intusschen vast. dat. zoo er thans weinig wordt gegeven bij collecten, dit vro'eger nooit anders is geweest. Ook de houding was des tijds vaak onprettig. Hij meent ech ter. dat het nu reeds beter is dan voorheen. Men heeft in Nederland nooit het verschil gekend tusschen geven en offeren. Aan de hand van eigen ervaringen toont spr. aan. hoe het niet medewerken aan W.H.N. en N.V.D: veelal neerkomt op on kunde. De politiek is slechts een voorwendsel en mag er gerust bui ten worden gehouden. Het helpen is een plicht der goed-gesitueerden. waaraan onder geen omstandighe den is te ontkomen. En zoo men ziet. wat er vroeger is gebeurd dient te worden toegegeven, dat a£ thans ten aanzien van het sociale vraagstuk fouten zijn gemaakt. De verdeeldheid was destijds te groot. Er waren meer dan 8000 vej-eenigin- gen. die te weinig samenwerkten, met als gevolg een geheel onvol doende oplossing van de kwestie. De eene wilde geen stap doen in de richting van de andere. Daarom was het uitstekend, dat hier een W.H.N. en een N.V.D. werden neergezet. Ook al houden velen zich afzijdig, toch meent spr. een veranderde houding te kunnen vaststellen. De groote vijandschap, die aanvanke lijk aan den dag werd gelegd, is verdwenen eif het publiek begint meer te geven. Daarnaast neemt de medewerking toe. En dit komt. om dat men. in het bijzonder de arbei der. de zaak beter begint te begrij pen. Het doel daarbij is( louter en alleen een gezonde gemeenschap. Daarom wordt daar geholpen, waar het geheel er mee gebaat is. Waarbij dient te worden bedacht, dat een gezond persoon onmisbaar is vooï* de volkswelvaart. Dit is d'ys allerminst liefdadigheid, gelijk vroeger werd beoefend. Dit laatste slaat op het werken van particulieren als op dat van den staat, die alles door amb tenaren achter loketjes liet afhan delen. Nu heeft men bij den N.V.D. ook wel ambtenaren, het eigenlijke werk bègint echter bij de blok- en wiik- hoofden. die. evenals alle medewer kers. hun werk geheel honorair doen. Alleen op deze wijze leert men de menschen. die geholpen worden, kennen en komt men tot de juiste wijze van helpen zonder files in den regen en zonder loket jes. Overigens is het zoo. dat de N. V.D. het overko'epelende is. waar van dfe W.H.N. een sector is. gelijk hulp bij bominslag, moederuitzen ding enz. W.H.N. bestrijdt dus alleen de gevolgen van den winterschen nood. Met elkaar kunnen de dingen groot worden gedaan, kunnen b.v. ook de gezonde kinderen en <je moe ders eens naar buiten. Dat gebeurde vroegef niet. nu wel. Er is verder de hulp in de huishouding, de tand verzorging. die' groot kunnen wor den opgezet, zoo iedereen mede werkt. De plannen kunnen dan nog sterk worden uitgebreid. Overal dienen consultatiebureaux. ..Hilf- steller für Mutter und Kind' te verrijzen. Dat alles kan alleen zoo het geschiedt vóór het volk en dóór het volk. Na een dankwoord van den blok- leider. werd gepauzeerd, waarna het woord was aan den heer v. Sons- beek. provinciaal organisatieleider, werd gegeven. Spr. begint met de organisatori sche opbouw te bespreken. Er is juist begonnen met de organisatie in Schagen. In de dagelijksche lei ding zijn benoemd de heeren Kou seband. buurtschapshoofd. de Vries en Westenberg en de dames Speèts en Blauw. Tevens zijn nog als wijk- hoofden benoemd de heeren Hol- trop. Blokker. Rezelman en Schmalz Er zijn nu nog 40 medewerkers noo dig voor het goed functionneeren van het apparaat, waarvoor men 't liefst vrouwen heeft. Spr. „gaat dan nog eens na. wat de N.V.D. doet en'legt den nadruk op de dingen, waarbij men den N.V.D. niet kan passeeren. Als men eten uit de centrale keuken wil hebben, moet men zich tot den N.V.D. wen den. en bij bominslag is de N.V.D. de eenige organisatie, die hulp in den vorm van financieele hulp kan verleenen. Spr. hoopt, dat hier spoedig een goed kloppende organisatie klaar staat om bij dergelijke voorvallen te handelen. In Haarlem worden vormingskampen gehouden, welke drie dagen duren en waar de mede werkers van N.V.D. geschoold wor den. Indien men zich opgeeft voor het werk van den N.V.D. moet men dit werk met hart en ziel doen. Daarna nam burgemeester Bui tenhuis het woord en noemde voor beelden uit het verleden van hon gerende menschen ondanks ruim 8000 liefdadigheidsvereenigingen. Hoe mooi is dan het werk van den N.V.D.. waarin alleh hand in hand werken voor de welvaart van ons volk. De heer Kouseband sloot daarna de vergadering. de revue af en neemt hij Carla's aan bod aan. De opvoering heeft een gran dioos succes en vol vreugde staat hij naast Carla, die met Gigli de hoofdrol len heeft vervuld, voor het wild ap- plaudiseerende publiek. Een jeugddroom heeft zich verwe zenlijkt. (M. Kuiper.) BARSINGERHORN. ONGEVAL. -Donderdagavond te ruim 10 uur vond op de dorpstraat voor de wo ning van den heer Gorter een on geluk plaats, dat zich aanvankelijk vrij ernstig liet aanzien. Vanuit de richting Schagen kwam Mej. Schréuder per rijwiel zonder licht, terwijl van den anderen kant de heer Boonacker uif Schagen kwam (de heer B. had wel licht). Beiden reden ze een behoorlijke snelheid en zonder elkaar op te merken botsten* ze tegen elkaar op. Omwonenden, w.o. de gem.veld- wachter de heer Kaper waren di rect ter plaatse en konden consta- teeren. dat Mej. S. er het slechtst aan toe was. Onmiddellijk werd Dr. Werner gewaarschuwd, terwijl ook Zr. Bunders spoedig aanwezig was. De heer B. had een hoofdwonde en kon na verbonden te zijn zijn reis vervolgen. .MejS. werd bü den heer Gorter binnengedragen, waar Dr. Werner een hersenschudding con stateerde. Ze had bovendien een hoofdwonde, welke van niet al te ernstigen aard was. Hoewel mej. Sch. wel eenige da gen rust zal moeten houden, laat 't zich aanzien, dat het ongeval tooh betrekkelijk goed is afgekomen. Eens temeer blijkt ook nu weer dat het zonder licht rijden altijd gevaar lijk is. zoowel vóór anderen als voor hem of' haar. die tegen de voorschriften zondigt, ANNA PAÜLOWNA. GROOT ALARM. (Apollo-bioscoop.) Breezand. Hilde Meinal (Heli Finkenzeller) heeft haax verloving met den wacht meester bij de brandweer, Richard Halier (Ern9t v. Klipstein), verbroken en al zijn verzoeningspogingen falen. Zij schijnt verliefd te zijn op Wiede- mann (Albert Lippért), wien het er, zooals later blijkt, om te doen is, ach ter de geheimen te komen van de che mische fabriek, waarin Hilde als secre taresse werkzaam is. Uit gekrenkten trots sluit Richard dan maar vriend schap met 4e danseres Carla Valmeda (Charlotte Dalys). Deze meent het ech ter ernstig en zet zelfs haar toekomst voor hem op het spel. Dank zij haar talent, komt het later met haar carriè re toch wel in orde, maar Richard moet zij opgeven, want deze blijft van Hilde houden. In aanwezigheid van Hilde gelukt het hem Wiedemann bij diefstal in de fabriek te betrappen. Tij dens de worsteling, die dan volgt, bre ken apparaten met explosieve stoffen en in een o'ogwenk staat de fabriek in vlammen. Er wordt „groot alarm" ge geven. Intusschen heeft Richard na wilde achtervolging den dief over meesterd en aan de politie overgele verd. Wanneer hij dan hoort, dat Hilde nog in de fabriek moet zijn, dringt hij door de laaiende vlammen heen en smaakt het geluk, haar op het laatste moment nog in veiligheid te brengen. (Ph. de Wilde.) W1ER1NGEN „JANSSENS TEGEN PEETERS". Cinema De Haan. Peetérs is een brave bakker uit Ant werpen, Janssens een dito caféhouder. Hu,n zaken zijn ware „goudmijntjes'' en dus moeten hun kinderen in de we reld hooger op. Die kinderen zijn Wieske en Fred, die van elkaar zijn gaan houden, maar die hun liefdespad vol hindernissen zien, omdat de weder- zijdsche ouders zich voor hun spruiten iets beters hadden voorgesteld. De jongelui laten zich door de herrie van de ouders niet uit het veld slaan en als het hun te erg wordt, gaan ze er samen vandoor en trouwen. Wanneer de ruzie tusschen de beide madammen Janssens en Peeters een hoogtepunt bereikt in een technisch feillooze Worstelmatch, komt het tot een proces, doch tenslotte zegeviert het gezonde verstand en alles eindigt in pais en vree. (A. Eriks.) VERLOREN VOORWERPEN. Verloren: een gouden broche. Inlichtingen bij den gemeentebode. PALINGVISSCHEN GEDURENDE DE SPERTIJD. Door de autoriteiten is toestemming verleend tot het palingvisschen, tot 30 September a.s., ook des nachts gedu rende den spertijd van 0—4 uur, in het gebied van het IJsselmeer, dat ten zui den dod* een denkbeeldige lijn Enk huizen—Urk, ten oosten door den Noordoostpolder, ten noorden door een denkbeeldige lijn Stavoren—Oude Zeug en ten westen door het vasteland be grensd wordt. PROEFALARM. Vrijdag a.s. om 3 uur zal te Den- Oe ver met de luchtbeschemingssirene een proefalarm worden gehouden'. Eenmaal wordt, geddrende 1 minuut een langgerelgte toon, dit is het sig naal „luchtalarm geëindigd",, ten ge- hoore - gebracht. Wij vertrouwen dat de bevolking bij het vernemen van dit signaal geen verkeerde gevolgtrekkingen maakt, doch dat haar duidelijk is dat het hier een proefneming geldt. VOETBAL» Onze plaatselijke voetbalvereeniging speelt Zondag a.s. te 14.30 u. met haar eerste elftal een vriendschappelijke wedstrijd tegen B.K.C. I. Voor beide partijen lijkt ons dit een zeer nuttige oefening voor de komen de competitie. SINT MAARTEN ONBEHEERD LATEN STAAN VAN RIJWIELEN. Door den burgemeester is een wij ziging van de algemeene politiever ordening vastgesteld, krachtens welke het verboden is op of aan den openbaren weg rijwielen onbe heerd te plaatsen, te hebben of te laten staan. Op de naleving van de ze verbodsbepaling zal nauwkeurig worden toegezien. VERDUISTERING. In verband met de omstandigheid, dat des avonds de duisternis weer vroeger invalt, zal de controle op de naleving van de verduisterings voorschriften zeer binnenkort weer beginnen. De bevolking wordt der halve in overweging gegeven er voor zorg te dragen, dat de verduis teringsmaatregelen in alle opzich ten voldoende zijn. Voetbal Wedstrijd-programma voor onze clubs De derde klasse Is ook reeds be kend, maar zal door de komende an dere indeeling wel vervallen. 4e klasse A. 6 Sept.: Atlas Oudesluia, BKC—Vrone, LSW- Wieringerwaar i, Nieuwe Niedorp Watervogels. 13 Sept.: WieringerwaardBKC, VroneAtlas, WatervogelsLSW, OudesluiaNieuwe Niedorp. 20 Sept.: VroneOudealuis, Atlas Wieringerwaard, BKCWatervo gels, LSWNieuwe Niedorp. 27 Sept.: WieringerwaardVrone; WatervogelsAtlas, Nieuwe Nie dorpBKC; OudesluisLSW. 4 Oct.WieringerwaardOude sluis, VroneWatervogels, Atlas Nieuwe Niedorp, BKCLSW. Res. 2e klasse A. 6 Sept.: RCH 2—Helder 2. 13 Sept.: Helder 2— AFC 3. 20 Sept.: R£H 2—Helder 2. 27 Sept.: Helder 2—VSV 2. 4 Oct.: WFC 2—Helder 2. Res. Se klasse A. 6 Sept.: HRC 2—WFC 3. 13 Sept.: HRC 2 vrij. 20 Sept.: HRC 2—Assendelft 2. 27 Sept.: Alcm. Victrix 3—HRC 2; 4 Oct.: HRC 2—KFC 3. IK ZOU ZOO GRAAG „Ik zou zoo graag een pijp wil len hebben" schreef laatst een Ne- derlandsche vrijwilliger vanuit zijn bunker aan het Oostfront. „Tabak kunnen we hier wel krij gen, maar een pijn, dat levert moeilijkheden op." Het was ^iét de eerste maal, dat het verzor gingsfonds van het Vrijwilligers legioen deze verzuchting 'hoorde en daarom is dan ook besloten in het Kerstpakket, dat straks aan iederen Nederlandschen Vrijwilli ger verzonden wordt, een pijp in te sluiten. Duizenden pijpen zijn reeds aangekocht. Duizenden zijn nog noodig. Welaan, Nederlander, be kostig ook een paar pijpen voor onze mannen aan*het front. Stort het bedrag op girorekening 432100 Verzorgingsfonds van het Vrijwil ligerslegioen, Koninginnegracht 22 te 's-Gravenihage. ZIJ KWAMEN NIET. Neen, die horden van Stalin, zij kwamen niet. Zij kregen geen kans Europa te overrompelen en hun practijken in onze landen bot te vieren. De Duitsche legers trokken ten strijde. Juist op tijd. Sinds Juni 1941' worden de bolsjewisten steeds meer teruggedrongen, totdat zij °«raks vernietigd zullen zijn er daarmede het gevaar dat Europa bedreigde, voorgoed bezworen is. Nog is het niet zoo ver. Nog wordt er fel gestreden aan het Oostfront. Nog is er plaats voor iederen Ne derlander die beseft dat het zijn plicht is te helpen, het bolsjewisti sche monster onschadelijk te ma ken. Langenoot, vele Nederland- sche mannen gaven een voorbeeld dat waard is door U nagevolgd te worden. Met dit voorbeeld voor oogen: Meldt U aan bij het Vrijwil ligerslegioen „Nederland". Konin ginnegracht 22, te 's Gravenhage» 42 JAAR IN EEN VARKENSHOK. PARIJS, Augustus (V.P.B.). Reeds eenigen tijd geleden had den de inwoners van Sauxmosnil, een dorpje in het departement St. Malo, allerlei kwade vermoedens omtrent Jean Touraine. Mén ver-, dacht hem er van zijn ouden oom gevangen te houden en op afschu welijke wijze te mishandelen. Ten slotte werd de politie in de zaak gemengd, die terstond een huiszoe king deed# Inderdaad vond men in een varkenshok 'den oom van Tou raine in een opbeschrijfelijken toe stand van verwaarloozing. Hij bleek echter vrijwillig deze verblijf plaats gekozen te hebben, daar het zijns inziens de^moeite niet loonde om zich in te spannen in het leven./ Volgens zijn verdere verklaringen had hij sedert 1900 niet meer in een bed geslapen en slechts enkele malen van kleereü verwisseld. DE SCHAGER MARKT Het vorderen en taxatie van paarden op de Spoorlaan was best merkbaar op 'onze markt, wat het bezoek en de drukte aanging en ook gezien de drukte in den koren- bouw. De aanvoer van gebrüiksvee was minder. De handel in kalf- koeien was matig, doch duur. De hoogste noteering was f675.De noteering van gelde koeien was f 50 minder, vergeleken bij de vorige week, maar dat lag daaraan, dat het gehalte niet zoo goed was. Deze handel was kalm. Pinken hooger genoteerd, nu tot f310.doch met een stuggen handel. Veulens wa ren er weer veel aangevoerd; duur verkocht. De handel ging wel. Hoogste no teering f900. Voor de Centrale wer den geleverd 233 stuks, waaronder stieren en pinken gerekend, 41 gras kalveren, 31 nuchtere, kalveren, en schapen. Op de wolveemarkt was de han del zeer matig. Beste lammeren werden verkpcht voor fpO en de beste magere schapen voor f80. De geiten werden goed verkoent, tot f75. Ih biggen was de handel vlue prijshoudend. Oorzaak van dezen vluggen handel is aanstond weer voor de huisslachting. In konijnen was weinig nandel, een enkeling bracht 18 op. £S5" Dagelijks 3 maal Vertrek van ALKMAAR: 8.30 - 13.30 - 17.30 Inlichtingen: Kantoor Voormeer 32.u Alkmaar. VRIIBANK paardenvieesch HEDENAVOND 7 uur, met bon S. OUDT, NIEUWE NIEDORP. ZATERDAG 29 AUGUSTUS BLANK VET PAARDEN- VLEESCH met 'bonnen. Dubbel rantsoen, 's Middags 1u. Nummers ha len Vrijdagavond van 78 uur van huis. Aanbevelend, Bekendmaking Hierbij maak ik bekend, dat mijn kantoor tijdelijk wordt \erplaatst naar (p.a. Mevr. de Wed. Van Ketel) Administratiekantoor Telefoon 286. Kantooruren: 8J£12 en 5^, 's Zaterdags 8%12. Aardappelrooiers gevraagd bij Wed. D. Hoogschagen, Kleiweg 35 .Breezand. Gevraagd: een Dagmeisje, van 82 uur. Maandags en Vrij dags tot 4 uur. P. Schouten, Koningsweg 1, Breezand. ROOSJES Zichters gevraagd. P. D. de Graaf, Schagerbrug. Terstond gevraagd Schilders- necht. I. de Zijp, schilder, Noordscharwoude. Voor direct gevraagd een llinke Jongen, leeftijd 15-16 jr. voor het expeditievak, bij A. Molenaar, Exp.bedrijf, Oudkar spel. Gevraagd vobr tijdelijk een Dagmeisje, Aan hetzelfde adres te koop Singer naaimachine. - G. Zeeman, Meerweg 39, Bree zand. Gevraagd een Smidsknecht, bekend met boerenwerk en hoefbeslag. Br. lett. HM33 Bur. van dit blad. Gevraagd 1. of 2 goede Zich ters, voor 1'<4 H.A. tarwe, bij L. Wardenaar Sz., Nieuweweg J 36, Schagen,. Gevraagd een of 2 gras maaiers, bij J. Doorn, Schager brug. Net Dagmeisje gevraagd, leef tijd ongeveer 16 jaar. Adres: P. de Geus Jnz., B 62, Zuidschar woude. Gevraagd Zichters. R. C. Wai- boer, Kneesweg 5, Anna Pau- lowna. Gevraagd Zichters voor 2H H.A. tarwe. J. Boekei, Weere, Winkel. Gevraagd een net Dagmeisje, n. b. 16 jaar. Joh. Visser, Stol pen J 86, Schagerbrug. Gevraagd een Loopjongen, 14 k 15 jaar. Fa. Sleutel, Kas sier, Laagzijde, Schagen. Terstond gevraagd een Werk jongen, kan den winter door blijven, bij Jb. Frans, Stroet B 143, St. Maarten. Aardappelrooiers gevraagd, bij J. K. Sjot, Dirkshorn. ZONDAG 30 AUGUSTUS. Ned. Herv. Gemeente. Schagen, voorm. 10 uur, Ds. Kap- teyn. Valkkoog, voorm. 10.30 uur, D6. Witkop. Burgerbrug, zie St. Maartensburg. Eenigeniburg, geen dienst. St. Maartensbrug, nam. 2.30 uur, Ds. Witkop. H. Doop. Oudeslüis, zie Schagerbrug. Schagerbrug, voorm. 10.30 uur. Mej. J. van der Veen. Julianadorp. voorm. 10.30 uur, Ds. van Wichen. Hoogwoud, voorm. 10.30 uur, Ds. Kreb. Opmeer, nam. 2.30 uur, Ds. Baudet Haringhuizen, voorm. 10.30 uur. Ds. M. Blom van Oegstgeest. Barsingerhorn, nam. 2.30 uur, Ds. M. Blom. Oudkarspel, voorm. 10.30 uur, Ds. Nell. Noordscharwoude, geen dienst. Winkel, geen dienst. Dirkshorn, nam. 3 uur, Ds. Nell. Heerhugowaard, geen dienst. Veenihuizen, voorm. 10.30 uur, Ds. de Mooy. Oude Niedorp, nam. 3 uur, Ds. Koole. Nieuwe Niedorp, 's av. 7.30 uur. Cand. de Hoest. Wieringerwerf (Zaterdag 29 Aug.) nam. 12.30 uur, Huwelijksinzege ning. Slootdorp, vm. 10 uur, Ds. Meijer Drees. Centrale dienst. Anna Paulowna, voorm. 10.15 uur. Ds. Vorstman. Wieringerwaard, nam. 3 uur, Ds. Vorstman. Doop. Oosterland, voorm. 10.30 uur, Ds. v. Beek. Westerland, 's av. 7.30 uur, Ds. v. Beek Zuidscharwoude, voorm. 10.30 u. de heer Komdörffer, van Har derwijk. Extra coll. Broek op Langendijk, voorm. 11) u., Ds. Koole. Nam. 3.30 uur, Ds. Kleijne, van Alkmaar. Doopsgezinde Gemeente. Barsingerhorn, voorm. 10.30 uur. Ds. Oosterbaan. Hippolytushoëf, voorm. 10.30 uur, Ds. Lugt. Broek 'op Langendijk, voorm. 10.30 uur, Ds. D. Attema, van Zaan dam-W. Geref. Kerk. Schagen, voorm. 10 uur en nam 2.30 uur, Cand. Bos, hulppred. Enkhuizen. Kolhorn, voorm. 10.30 uur en nam 3.30 uur, Ds. Visch. Langereis, nam. 3 uur, Cand. v. d. Vaart. Broek op Langendijk, voorm. 10 uur en nam. 4 uur, Ds. Donner. Noordscharwoude, voórm. 10 uur en nam. 4.30 ur, Dr. Richel. NIEUWE NIEDORP. KOLVEN. Voor de nationale wedstrijden te Langediik zijn de volgende korpsen aangewezen. Gummi: J. Goet. C. Goet en Jb. Gelder. Reserve: Dr. de Boer. Sajet: J. Keetman. S. G. Wit en J. Hart. Rerserves P. Toepoel en A. Sanders. Chr. Geref. Gemeente, Broek op Langendijk, Voorm. 10 u. en nam. 3 uur. Ds. Biesma. Evangelisatie. Schagen, voorm. 10.15 uur, Caind. Beneder. Schagerbrug, Dinsdagavond 8 uur, bijeenkomst Chr. Jongemannen- vereen. in het Evangelisatiegeb. Breezand, voorm. 10 uur en nam. 3.30 uur, de heer Boon. Hippolytushoëf, voorm. 10 uur, de heer O. Deen. Den Oever nam. 4.30 uur, de heer O. Deen. Schagerbrug, voorm. geen dienst. Nam. 2.30 uur (in de Ned. Herv. Kerk), de heer H. J. Begeer, v. Tilburg. Nieuwe Niedorp (Ned. Herv. Kerk) voorm. 10 uur samenkomst. Bergen (E.V. „Maranatha"), voorm. 10.30 uur, Ds. J. Groeneweg, van Hilversum. The Star of Hope Mission. Julianadorp voormy 10.30 uur en nam. 4 uur, de hèer Broeksma, van Zaandam. Vrije Evang. Geref. Gem. Alkmaar (Doelenstraat 15) voorm. 10 uur en 's av. 5 uur, Ds. Ruijs. Woensdagavond 7.45 uur, St. Ja- cobsstraat 22. Warmenihuizen. Verbreiding der Waarheid (Fuik 1) 's av. 7 uur, Ds. Ruijs. SCHAGEN, 27 Aug. Aanvoer: 25 Veulens f 450900, 39 geldekoeien (magere) f 380 450, 233 idem (vette) voor de Cen trale, 4 kalfkoeien f 550—675, 4 pinken f 250310, 41 graskalve ren voor de Centrale, 31 nuchtere kalveren voor de Centrale, 30 ma gere schapen f 7080, 9 idem (vet te) voor de Centrale, 95 lammeren f 30—50, 5 bokken en geiten f 20— 75, 30 biggen f 30—45, 96 konijnen f 8.50-8. BR. OP LANGENDIJK, 28 Aug. Aanvoer: 31.950 Kg. aardappele: Sohotsche muizen f 4.35. Eigenhei mers f 4.60, BI. dito f 4.60, Koop mans blauwe f 4.85, 650 Kg. 9percie- boonen f 16, 525 Kg. rabarber f 4, 180.000 Kg .roode kool f 4, 30.000 Kg. witte kool f 2.80. 4500 Kg. gele kool f 4, 2000 st. bloemkool f 14. 6200 Kg .tomaten I—IV f 16, 1500 Kg. druiven: West-Frisia f 75, Aii- cant f 60, Frankenthalers f 65, 1850 st. komkommers f 5.3013, 450 Kg. andijvie f 6.50, 750 Kg. spinazie f 10. NOORDSCHARWOUDE, 28 Aug. Aapvoer: 71.600 Kg. aardappelen: Schotsche muizen f 4.35, Eigenhei mers f 4.60, BI .dito f 4.60, Köop- mans blauwe f 4.85, 8300 Kg. sper- cieboonen f 16, 39.900 Kg. roode kool f 4, 55.900 Kg. witte, kool f 2.80, 11.600 Kg. gele kool f 4, 300 Kg. andijvie.f 6.50. WARMENHUIZEN, 27 Aug. Aanvoer: 91400 Kg aardappelen: Eigenheimers f 4.60, Koopmans bl. f 4.85. 1940 Kg. slabooncn f 16, 225 Kg. tuiniboonen f 6.

Dagblad Noord-Holland, Schager editie | 1942 | | pagina 3